Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen EEN MARS PER DAG top Doelpi Raad Biervliet rooit met spijt bomen in Schoollaan Staten willen met spoed definitieve beslissing Oosterscheldebrug 3 Voor Yerseke was 1961 jaar vol activiteiten CHOCOLATERIE 39 79 55 55 49 Walcheren Vlissingt elkaar s\ Dagblad De Stem WEKKERS Aan onze adverteerders Argentijn vocht met bierglas Diefstallen in Goese bedrijven en openbare gebouwen GEEFT DRIE KEER NIEUWE ENERGIE Mevr. Pellenaars begraven Vergadering K.v.K. te Terneuzen Politie-inval in speelhuis Wuustwezel Exploitant uit Bergen op Zoom gearresteerd EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Weinig nie| Tweede k!as.\ Derde klasse DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 31 JANUARI 1962 *2 GOES Feestavond „Bromvlieg" De gebruikelijke jaarlijkse feestavond van de Goese bromfietsclub „De Brom vlieg" zal gehouden worden op zaterdag avond 17 februari a.s. in de Prins van Oranje te Goes. Dan treedt voor het steeds groter wordende aantal leden van De Bromvlieg het gezelschap van Bouk Martens uit Breda op, met 6 mede werkenden. Na de cabaret-revue volgt tot slot van de avond een bal met mede werking van „De Notenkrakers", even eens uit Breda. S'Graven polder agenda gemeenteraad Op vrijdag, 2 februari a.s. zal de ge- bijeenkomen. Een beslissing zal worden meenteraad in openbare vergadering gevraagd over de verhuur van de boom gaard aan het Nazareth voor 1962. de afbraak van de woning Dorpstraat 41, de uitbreiding van de straatverlichting, het plaatsen van een zitbank aan de Langeweg en de Kadam. alsmede de goedkeuring van de begroting 1962 van het burgerlijk armbestuur. Hansweert bestuursvergadering oranjecomite In het dorpshuis „Kaj Munk" vond een bestuursvergadering plaats van het Oranjecomité Prinses Beatrix. Als belangrijkste punt stond op de agenda de viering van 30 april. Dit is de dag, waarop wij twee feesten zullen vieren, te weten de verjaardag van H.M. de Koningin en de zilveren bruiloft van ons Koningspaar. Op 28 april zou men reeds in de mid daguren de kinderfeesten willen laten plaatsvinden bij „Kaj. Munk" en het (Advertentie) HOESTMELANGE prima voor de keel 200 gram ADVOCAATJES overheerlijk 150 gram ENGELSE CARAMELS 250 gram GROTE ROL PRINS-FOURRt Heerlijke koeken met crème vulling vroom DRËtSM AN N BREOA. BERGEN OP ZOOM O 0 S T E R H OU T NOLETTES 'n overheerlijk koekje 250 gram Nieuw- en Sint Joosland ouderavond openbare lagere school De Openbare Lagere School hield de zer dagen een ouderavond, die druk be zocht werd. Als penningmeester werd herkozen de heer F A. v. Elsacker. Na het huishoudelijk gedeelte, dat vlot werd afgewerkt, werd overgegaan tot het pro gramma, dat door de kinderen zelf werd verzorgd. Voor de pauze kwamen de klassen 1, 2 en 3 voor het voetlicht. Na de pau ze volgden de hogere klassen. Het programma werd vlot afgewerkt en de kinderen hebben goed hun best gedaan, want de rollen zaten er goed in en werden uitstekend naar voren ge bracht- Het zingen van de meisjes van de 6- de klas met begeleiding van een gitaar werd keurig en netjes uitgevoerd. Na afloop van de samenkomst dank te de voorzitter C. Moolenbroek voor de betoonde belangstelling en ging ie dereen voldaan huiswaarts. In verband met de sterk ge wij zigde omstandigheden. waarbi) o.m de geleidelijke invoering van de vrije zaterdag in ons bedrijf een rol speelt, verzoeken wij onze adverteerders hun advertentieop drachten voor onze zaterdagnuinmers UITERLIJK VRIJDAGSMORGENS OM 9 UUR ïj- en voor onze maandagnummers UITERLIJK VRIJDAGSMIDDAGS OM 16.30 UUR in ons bezit te doen zijn. Later binnenkomende advertenties voor de zaterdag- en maandag nummers zullen ais regel NIET op de gewenste datum kunnen wor den opgenomen ïj« Uitzonderingen zullen alleen kunnen worden gemaakt voor fa milie-advertenties van dringende aard. DAGBLAD DE STEM AFD VERKOOP Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwseh Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur. P.G. Kuypers, tel 3327 Ray on be he er der l. K m de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en z - Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v Dongen RayonbeheerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2 bh mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes"' 3 regels of minder U.9U elke regel meer f 0,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. ligt eveneens in de bedoeling 's avonds een teenagerbal te houden. Voor 30 april zou men weer een op tocht willen organiseren, wat alleen kan slagen door volledige medewerking van de Hansweertenaren en daar heeft het nogal eens aan ontbroken. Verdere fes tiviteiten voor deze dag zullen nog na der besproken worden. OVERPLAATSING Met ingang van 1 maart a.s. zal de assistent van 's Rijks Belastingen, de heer S. Aantjes, van Hansweert overgeplaatst worden naar Rotterdam. Daar zal hij in dezelfd rang en functie tewerkgesteld worden. DORPSPLEIN IS IJSBAAN De brandweer van Kruiningen heeft te Hansweert een oefening gehouden, die ten zeerste op prijs gesteld werd door de jeugd. Normaliter spuit de brandweer een gebouw nat, maar nu werd het Dorps plein door de Pompiers geïnundeerd. Het K.N.M.I. had vorst voorspeld en hier wilde men direct van profiteren. In heel Hansweert is namelijk geen enkele schaatsgelegenheid. Het is dan ook een warm toe te juichen idee ge weest het Dorpsplein onder te spuiten, zodat de jeugd nu met volle teugen en zonder enig gevaar voor een nat pak kan genieten van het spiegelgladde „IJs- plein". Kwadendamme „DE BAZUIN" Nadat „De Menwagen". het Kwaden- damse parochieblad officieel ter ziele was gegaan, was Kwadendamme versto ken van een eigen nieuwsbron. Dit was voor de elftalcommissie van de KSV ODI het sein een redactie te gaan vor men voor het nieuw verschenen club blad De Bazuin. Ondanks het feit, dat het een eigen clubblad is spreekt de voorzitter in zijn inleiding bij de eerste uitgave de wens uit dat er van niet-handballers eveneens kopie zal komen. Twee gewonden in Vlissingen Twee taxichauffeurs uit Vlissingen, vader en zoon Abee, zijn ernstig gewond geraakt tijdens een door drie opvarenden van het Argentijnse hongerschip „Navar- ra", dat in de Vlissingse haven aan de ketting ligt, ontketende vechtpartij. De zoon van de taxichauffeur bevond zich met zijn vader in een dancing aan de boulevard voor het ophalen van klan ten. Drie Argentijnen trachtten met de jonge taxichauffeur een gesprek aan te knopen, waarbij zij heftig gesticuleerden, zodanig, dat «de chauffeur wellicht onbe wust een afwerend gebaar maakte. Dit wekte de woede op van één der Argen tijnen, die daarop zijn bierglas kapot sloeg en met de scherven het gezicht van de jonge taxichauffeur openkerfde. De vader wilde te hulp snellen, maar gleed uit over het bloed, dat op de vloer lag. Daarbij brak hij zijn been op twee plaatsen. De slachtoffers werden over gebracht naar het ziekenhuis. De toestand van de jonge chauffeur is ernstig. Na een klopjacht kon de Vlissingse politie de drie zeelui arresteren en zij bevinden zich thans in voorlopige hech tenis. (Van onze verslaggeefster) Een of meer inbrekers tonen sinds vo rige week bijzondere belangstelling voor de Goese bedrijven en openbare gebou wen. Er is op vreemde wijze ingebroken in de openbare leeszaal en bibliotheek aan de Vlasmarkt in Goes. Er was in allerlei Iaden gesnuffeld en alles wat er in lag was op de vloer gegooid. Het enorme aantal afgebrande lucifers, dat is gevonden, wees er in ieder geval op, dat de inbrekers wel enige tijd bij een klein vlammetje bezig zijn geweest. De buit was echter erg gering. Meer dan ongeveer honderd gulden hebben de lie den niet mee kunnen nemen. De inbrekers hebben aan de achter zijde een ruitje ingedrukt en zijn via kleinere zaaltjes en een keukentje in de bibliotheekzaal terechtgekomen. Hier ontbreekt nog ieder spoor. De jongste inbraak dateert van het afgelopen week einde. De Sanbella Foundations-fabrieken aan de Beatrixlaan hebben bezoek gekregen van een of meer woeste lieden, waar schijnlijk dezelfde als die in de open bare leeszaal, die na ale laden en de brandkast te hebben geforceerd, de boel in de grootst mogelijke wanorde achter lieten. Wanneer het legen van de brandkast de bedoeling is geweest, zal de tocht on getwijfeld op een teleurstelling zijn uit gelopen. Want ook hier was de buit maar gering. De brandkast bevatte na melijk niet meer dan 300. Een onder zoek, door enkele mensen van de op sporingsdienst uit Den Haag, en de speurhond van opperwachtmeester Hoog- strate heeft tot nog toe geen enkel re sultaat gehad. Ongeveer een week geleden werd op een dergelijke wijze ingebroken bij de N.V. Massee aan de Kreukelmarkt in Goes. Aardenburg Buitenlandse belangstelling voor geschiedenis Door de heer J. van Hinte uit Sint- Kruis met assistentie van de heer J.J. Rosseel uit Aardenburg, werd te Brug ge in België in de zaal ,,Het Keerske" een lezing met lichtbeelden gehouden over de archeologie en de oudste ge schiedenis van Aardenburg en omge ving. Hij was daartoe uitgenodigd dooi de Gidsenbond. Deze lezing trok een grote belangstelling en vele leden van de Gidsenbond benutten deze gelegenheid om vragen te stellen en om persoonlijk informaties over dive-rse onderwerpen betreffende West Zeeuwsch-Vlaanderen in te winnen. Biervliet GOUDEN ECHTPAAR Op donderdag 1 februari a.s. hopen de heer een mevrouw Hoevenagel- Liebers hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Beiden zijn geboren en getogen Biervlietenaars. De heer Hoevenagel' werd op 20 april 1886 geboren en zijn vrouw op 3 juni 1893. Uit dit huwe lijk werden twee zoons geboren. Na jarenlang een drukke textielzaak te heb ben gedreven kunnen beiden nog steeds niet stilzitten. Zij nemen nog actief aan het verenigingsleven deel. De heer Hoevenagel heeft onlangs nog de titel van koning van de schutters vereniging „Prins Hendrik" in de wacht gesleept. Mevrouw Hoevenagel daaren tegen zoch het niet in de sport, maar meer op het culturele terrein. Als lid van de toneelvereniging Jacob van Lennep heeft zij in veel toneelstukken haar beste beentje voorgezet. Omdat het voor hun beide zoons niet gemakkelijk is uit hun dagelijks werk naar Biervliet te komen, heeft het bruidspaar besloten het feest bij een van hen te vieren. Dit tot grote spijt, van de bewoners van de Weststraat, die hadden gehoopt het grote féést mee te mogen vieren. Clinge KAB ORGANISEERT FEEST- VERGADERING Op zaterdag 3 fegruari zal de plaat selijke afdeling van de KAB in het Ver enigingsgebouw een feestvergadering or ganiseren. Op deze bijeenkomst zal aan vier leden een gouden insigne worden uitgereikt in verband met het veertigjarig lidmaatschap van de bond. Tegelijkertijd zal aan drie leden een zilveren insigne worden uitgereikt voor het vijfentwintig jarige lidmaatschap. Verder zal op deze avond de bekende mondharmonicaclub De Lorelei optreden. De kaj otters en kajotsters zullen nog een paar stukjes toneel opvoeren, terwijl ook verscheidene liedjes ten gehore gebracht zullen worden. G raamc Uitvoering Con Amore De jeugd-accordeonclub ,,Con Amore". verzorgde in het patronaatsgebouw een mooie uitvoering ten bate van de Zie kenbedevaart naar Beauraing. Tijdens het eerste gedeelte van de uitvoering werd door pater Amideus Schokker een woordje gesproken over dit mooie doel. Al was de entreeprijs zeer laag. toch was de belangstelling maar matig te noemen. Mogelijk heeft de opbrengst van de gehouden verloting de financiën nog goed gemaakt. Teerdag De fanfare Nooit Gedacht had zijn jaarlijkse teerdag. Rond 3 uur kwamen bestuur en werkende leden samen in het lokaal. Men maakte een muzikale rondwandeling door het dorp, waarbij de leden-herbergiers werden bezocht. (Advertentie) 's avonds had men een fijn maal in ca fé Plasschaert. Ondertussen kon de aangename mede deling worden gedaan, dat zich nu reeds 15 dames als werkend lid hadden aan gemeld. VERKEERSONGELUK Zondagavond is een bromfietser de R. op een geparkeerde auto gereden. Hij kwam ongeveer midden op de weg te recht en liep zulke verwondingen op, dat hij per auto naar het ziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. Hengstdijk GESLAAGDE REVUE-AVOND De revue, die in de zaal van J. Collet t.b.v. het nieuwe verenigingsgebouw is opgevoerd is zeer goed geslaagd. De be langstelling was op de laatste avond zelfs zo groot, dat veel toeschouwers ge noegen moesten nemen met een staan plaats. Zowel de muziek van de Blue Birds als de schetsjes van de toneelvereniging oogstten veel succes. Regisseur J. Burg- grave, die ook als conferencier optrad, had een goede keus gedaan. Na afloop werd de trekking van de loterij gehouden. Daarbij bleek o.a., dat mevrouw Neve-Collet de meeste loten aan de man gebracht had, nl. achthon derd. Mevrouw van Dijk-de Kort kwam als tweede met 137 loten. Op de bijeenkomst werd nog meege deeld, dat de opening van het nieuwe verenigingsgebouw waarschijnlijk op 24 februari zal plaatsvinden. HULST Hulrle voor F. de Neys De heer F. de Neys, chauffeur bij de algemene transport- en expeditie- onderneming van Gend en Loos n.v„ is tegelijk met nog een aantal werknemers in Utrecht gehuldigd, omdat hij vijftien jaar lang schadevrij gereden heeft, Namens de bond van Veilig Verkeer werd hem een fraai insigne aangeboden en de directie van Van Gend en Loos n.v. liet haar respect blijken uit een ge schenk onder couvert. St.-jansteen SCHIETING „STEEN VOORUIT" In café De Kroon hield de sociëteit Steen Vooruit een schieting op de lig gende wip waaraan door 51 schutters werd deelgenomen. Eug. de Witte uit Heikant schoot evenals vorige week de hoofdvogel en een zijvogel, terwijl Eug. v. Waesberghe uit Sint Jansteen de an dere zijvogel voor zijn rekening nam. Sint-Kruis Toneeluitvoeringen In het Dorpshuis alhier hielden de dorpsvereniging en de muziekvereniging Elk naar zijn Krachten" weer geza menlijk hun jaarlijkse toneelavonden. Beide avonden werden geopend door de voorzitter van E.N.Z.K. A. Paridaen- Doolaege. De eerste avond was de zaal stampvol, de tweede had ook een goede bezetting. Onder leiding van dirigent A. Verschuur werden voor de pauze enkele muzieknummers door E.N.Z.K. ten ge hore gebracht. Na de pauze werd het toneelstuk in drie bedrijven ,,Een dode bekent" van J. Pannekeet en F. Drost opgevoerd. De regie was in handen van J. van den Bunder die bovendien een der hoofdrollen vertolkte. Medespelen den waren de zusjes Yolande en Greet Hermie die het prima deden, G. Galle, G- van Hal, mej. A. Paridaen, mej. G. Melens, M. de Vos en A. de Lijzer die eveneens een goede vertolking gaven. Koewacht SPORTAVOND Voor een overvolle zaal werd een groots opgezette sportavond gehouden, die zeer geslaagd is. De baten waren voor de Koewachtse supportersclub ..Luctor et Emergo" die steun aan de plaatselijke renner Theo van Poecke beoogt. Na een openingswoord door Voorzitter Herman, sprak burgemeester Dierick na mens het gemeentebestuur over het gro te doorzettingsvermogen van de suppor tersclub, waardoor deze prachtige avond tot stand kwam. Ruim 25 wielrenners bekampten elkaar op home-trainers. Hieronder bevonden zich o.a. Theo van Poecke, de beroepsrenners Emile Ver- straeten en Jan Westdorp en de oud- plaatselijke coureur Jo Verschuren. Ook werd een demonstratie gegeven van de judosport door 3 plaatselijke judolief hebbers met 2 leraren van de Judoschool in Hulst. Laatstgenoemden gaven de aanwezigen uitleg en inzicht inzake het doel der Judosport. Nieuw-N anten GEZINSAVOND KAB De leden van de KAB zijn met hun vrouwen en verloofden in het parochie huis bijeengeweest voor een gezinsfeest avond. Na een openingswoord van de voorzitter bracht de Camere uit Hulst het spel „Wat is er vannacht gebeurd?" op de planken. Een daverend applaus vertolkte de waardering van het publiek. Vervolgens sprak de voorzitter van de r.-k .boerenbond de hoop uit, dat het contact tussen de KAB en de r.-k. boeren bond steeds steviger mag worden. Tot slot werd er nog een tombola gehouden t.b.v. Herwonnen Levenskracht. (Van onze verslaggever) „Was een vol jaar nodig om duidelyk- heid te krijgen in het vraagstuk van de technische bezwaren, verbonden aan de bouw van de Oosterscheldebrug? Kunnen er niet opnieuw obstakels worden opge worpen tegen dit plan? Is u iets bekend van het feit, dat naast de koninklijke mij. De Schelde er nog een reflectant is, die zich wil vestigen in het Sloeproject? Hoe heeft de burgemeester van Vlissin gen zich anders zo positief in deze zin kunnen uitlaten? Hoe kreeg u van dit feit kennis? En zijn G.S. van Zeeland in staat een coördinerend lichaam te stichten tot verwerving en waardebepa ling van gronden die bij ontsluiting van de recreatiegebieden in de toekomst zul len worden aangekocht?" Deze en nog vele andere vragen stelde de fractie voorzitter van de PvdA, de lieer L. P. van Oorschot, in de gisteren gehouden tweede zitting van de Provinciale Staten van Zeeland aan het adres van G.S. Spreker wilde meer vernemen aan gaande de resultaten thans bereikt met betrekking tot de Oosterscheldebrug, waarbij hij hoopte dat het ETI het gelijk aan zijn kant zal hebben. Nader overleg zal plaats moeten hebben met de mi nister van Financiën, opdat men nu tot een definitieve beslissing zal kunnen ko men. De spreker wees op het feit dat „wij al zover zijn dat wij ons verheugen in ons nadeel," want als in 1964 de brug over het Haringvliet het noordelijk deel van de provincie direct zal aansluiten op de randstad Holland, dan is er voor de rest van Zeeland al een achterstand in te lopen. Het is van groot belang Sloe en Kanaalzone binnen de economie van Nederland zo snel en stevig mogelijk te verankeren. Spoed eisen ook de veran deringen op de kapitaalmarkt. Langer wachten kan van de kapitaalsdiehst van de provincie renteverhoging en verzwa ring vergen. De spreker wees voorts op de nadelige posten van veeronkosten en de bezwaren die het toenemend wegver keer in noordelijke richting blijven be lemmeren. Sloeproject De heer Van Oorschot informeerde naar de stappen die GS. hebben onder nomen bij de minister om te komen tot een definitieve beheersvorm van het Sloeproject. „Wordt het provinciaal be stuur dan in niets aangaande deze be heersvorm gekend? Is deze zaak volledig in handen van Rijkswaterstaat? Publiek rechtelijke organen worden er blijkbaar buiten gehouden. De minister, aldus spre ker, behoort dit geluid van protest tegen de huidige gang van zaken te vernemen, opdat een goede beheersvorm voor het Sloe snel wordt gevonden. Westerschelde Scherp hekelde de spreker de woning- politiek van de regering. Zeeland kan geen werkkrachten aantrekken, mede omdat de regering verzuimt de provincie Zeeland de nodige medewerking te ver lenen. Daarnaast waarschuwde de heer Van Oorschot tegen grondspeculaties in het recreatiegebied, en stelde zich de vraag of de overheid niet reeds thans schikkingen moet treffen om gronden in bezit te krijgen buiten speculatieve prijs. Spreker pleitte voor de stichting van een coördinerend lichaam tot verwerving en waardebepaling der gronden. Veelal zal ook overleg met de dienst der domeinen in de toekomst moeten plaatsvinden. Spreker pleitte voor bezien van de moge lijkheden voor een verbinding van noord en zuid-Zeeland via de Westerschelde waarbij hij aanleg van een tunnel onder de Westerschelde niet tot de onmogelijk heden rekende. Tenslotte hekelde de heer Van Oorschot de willekeur in het beleid van de minister van binnenlandse zaken met betrekking tot de gemeentelijke her indeling van Walcheren en pleitte voor verzending van een protestnota aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer. OOSTBIJRG BILJARTEN Cadzandria was de vierde ploeg die de strijd tegen Oostburg aanging. Van alle ploegen was dit de eerste die de ope- ningspartij in winst wist om te zetten. Het was Overeen die Verschage klopte. Het was alle melk die de koe gaf, want de andere 9 partijen gingen verloren. Claeyssens had een slechte start, maar wist met een slotserie van 189 toch nog ruim 300 caramboles uit de laatste 6 beur ten te fokken, waardoor hij toch weer de 400 wist te passeren. Toen ook v. Waes een steekje liet vallen zag het er voor Cadzandria tamelijk rooskleurig uit. He laas voor hen toonde Hinneman zijn forme. Met 92 direct gevolgd door 71 speelde hij de tegenstander murw. Het eindresultaat werd 1460-503. Stoppeldijk PECH VOOR TONEELCLUB De voorstelling, die de toneelclub „Stoppeldijk" te Philippine zou geven, kon geen doorgang vinden omdat één' van de hoofdrolspelers enkele dagen voor de uitvoering een ongeval kreeg. Voor beide verenigingen betekende dit een strop, aangezien de voorbereiding van deze uitwisseling al de nodige kos ten had gevergd. Zonder verdere tegen slag hoopt de toneelclub van Philippine nu op zaterdag 3 februari toch het ge plande tegenbezoek aan Stoppeldijk te brengen. OUDERAVOND GIDSEN In het Verenigingsgebouw gaf de plaatselijke Gidsengroep een ouderavond waarvoor veel belangstelling bestond. Met zang. voordracht en een geslaagde loterij werd deze gezellige avond ge vuld. Pastoor Backx, de nieuwe aalmoe zenier van de groep, maakte van deze gelegenheid gebruik om eens nader met de gidsen en hun ouders kennis te ma ken. Westdorpe Goed geslaafde cabaretavond. Ter gelegenheid van het 5-iarig bestaan van de Bond van Bejaarden werd in het verenigingsgebouw een cabaretavond op gevoerd, met medewerking van het ge mengd koor „Crescendo". De verschillende toneeslukjes werden vlot gespeeld, terwijl ook het orkestje .The Lucky Boys" bij het publiek zeer goed in de smaak viel. Er was voor deze uitvoering veel belangstelling. E.H.B.O.-CURSUS. Bij voldoende belangstelling zal weer een nieuwe cursus worden gegeven van de plaatselijke E.H.B.O. De docent is dokter du Puy. Men kan zich opgeven bij mej. L. van Himschoot, of bij de heren J. de Kort en P. de Witte. Onder zeer grote belangstelling werd dinsdagmorgen mevrouw Adriana Pelle- naars-de Wit, echtgenote van Kees Pelle naars, begraven. Zeer vele vrienden van Kees woonden de plechtige heilige 'mis van requiem by, die in de kerk van Lies-j bosch door pastoor J. Hoevenaars werd opgedragen. De kerk was geheel gevuld met wielerfunctionarissen, renners en sportjournalisten. Het moet voor Kees een troost zijn geweest op deze zware dag zoveel belangstelling en medeleven te krijgen. Burgemeester A. P. Kostense consta teerde in zijn nieuwjaarsrede een terug gang van het inwonertal met 28 tot 1916. De burgemeester was van mening, dat wat de teruggang betreft, het diepte punt is genaderd. Verder gaf hy een overzicht van de bouwactiviteiten in de gemeente in 1961. Ingekomen was een verzoek van de bewoners van de Schoollaan om dc aan weerszijden van deze straat staande kas tanjebomen op te ruimen, aangezien deze de lichtinval in de woningen ten zeer ste belemmeren. B. en w. achtten het verzoek gegrond, hoeewl zij het aan de andere kant jammer vonden deze fraaie bomen te moeten prijsgeven. Nu de Schoollaan straks geheel met woningen is volgebouwd is het echter bijna on mogelijk de grote bomen te handhaven. Daarom stelden b. en w. de raad voor de bomen te laten rooien en door jonge aanplant te vervangen. De heer Dijk vond het zeer jammer dat hierdoor een stukje natuurschoon wordt prijsgegeven. Evenals de andere leden stemde hij ten slotte toch voor het voorstel. Op voorstel van b. en w. werd be sloten de gemeentelijke bergplaats aan de Markt te verbouwen. Hierna zal o.a de trekkermanschappenwagen en de motorbrandspuit kunnen worden onder gebracht. In de huidige brandweergarage staan beide onderdelen naast elkaar op gesteld. hetgeen de paraatheid niet ten goede komt. Commissiekamer Met een voorstel van b. en w. tot een kleine verbouwing aan het gemeentehuis ging de raad in principe akkoord. De verbouwing geschiedt ter realisering van een nog resterende claim wegens oor logsschade en komt in hoofdzaak neer op de bijbouw van een commissiekamer boven de bestaande burgemeesterskamer Een en ander behoeft nog de goedkeu ring van de bevoegde instanties. Waterleiding Wat het zogenaamde 100 procent plan van de waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, kon de voorzitter de verheugende mededeling doen dat het in de bedoeling ligt dit. voor wat de gemeente betreft, geheel uit te voeren. Wel zou de realisering hiervan nog afhankelijk zijn van de medewerking van belanghebbenden. De gemiddelde uitgifteprijs van de bouwgronden in het uitbreidingsplan werd destijds vastgesteld op 7 per m2 Naar aanleiding van een hieromtrent ontvangen schrijven van G.S. werd be sloten deze prijs met 1 per m2 te verhogen en aldus nader te bepalen op 8 per m2. Tevens werd op voorstel van b. en w. besloten het werk voor De Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert dit jaar voor de eerste maal op dinsdag 6 februari te Terneuzen in hotel „Rotter dam". Gedurende deze vergadering zal de voorzitter, ir. R. H. van Krevelen uit Sas van Gent zijn nieuwjaarsrede uit spreken. (Van een correspondent) Roulettetafels, inzetten, dranken e.d. zijn in handen gevallen van de gerech telijke politie van Antwerpen by een inval in restaurant Beukenhof te Wuust wezel, waar vijftien Nederlanders en een aantal Belgen zich in een clandestien casino rond twee speeltafels hadden ge schaard. De exploitant van het speelhuis de circa zestigjarige H. H. uit Bergen op Zoom, is door de polite te Antwerpen ingesloten en gistermorgn voorgeleid voor de onderzoeksrechter aldaar. H., die in Nederland al een uitgebreid strafregister op zijn naam heeft st^an, woonde in Bergen op Zoom bij een we duwe. Hij was in deze stad echter niet als inwoner ingeschreven. Hij schijnt al eerdeer betrokken geweest te zijn bij za ken als deze. Zo werd hij genoemd als een van de mensen, die enkele jaren geleden een huis te Baarle-Nassau ge huurd hebben van Sooy v. d. Eynde, ten einde daar een casino in te herbergen. Toen de Antwerpse politie de inval deed was het bedrijf in volle gang. Daar door konden alle verboden zaken onmid dellijk in beslag genomen worden. de openbare werken in dit uitbreidings plan (aanleg van straten, riolering enz:) te gunnen aan de firma C. de Ruysschc en Zoon te Biervliet voor. de som van 111.900. Wel zal voor het doen van deze uitgave nog machtiging moeten worden verkregen van G.S. aangezien hiervoor nog geen goedgekeurde begro tingspost is ingediend. De voorzitter deelde mee dat de presentiegelden voor de leden van de raad door G.S. nader zijn vastgesteld op 10 en 15 voor resp. avond- en middagvergaderingen, en 7.50 voor commissievergaderingen. De wedde van de op 1 januari 1962 boventallig geworden leerkracht aan de openbare lagere school in de Schoollaan zal alsnog voor rijksrekening worden ge nomen en wel tot 1 september 1962. Besloten werd de wedde voor het schoonhouden van het gemeentehuis te verhogen van 900 tot 1100 per jaar Het verzoek van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk om verhoging van de jaarlijkse gemeen tesubsidie van drie cent tot acht cent per inwoner werd op voorstel van b. en w. zonder hoofdelijke stemming ingewil ligd. Het verzoek van de Nederlandse astmastichtirig om een jaarlijkse subsi die uit de gemeentekas van twee- cent per inwoner werd afgewezen, met de stem van de heer Dijk tegen. (Advertentie) DAAGSE RECLAME AANBIEDING Blijft bij de tijd, ook wanneer U slaapt. Deze zacht tikkende wekker, met prima uurwerk, waarop wij 1 jaar schriftelijke garan tie geven, met radium ver lichte wijzers en cijferpun- ten. Duidelijk helder wek- signaal. Nü nog SLECHTS 3 DAGEN voor de prijs van KANDIDAATS PSYCHOLOGIE Aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen psy chologie de heer J. de Jong uit Hulst. AKKER- EN WEIDEBOUW Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het kandi daatsexamen akker- en weidebouw, de heer F. R. Boone uit Vlissingen. Morgen, donderdag 1 februari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 11.44 en 0.00 uur; Terneuzen 11.18 en 23.55 uur; Vlissingen 10.53 en 23.26 uur; Wemeldin- ge 12.23 en 0.00 uur. Advertentie) By de eerste vergadering in 1962 hield burgemeester Willemse een toespraak waarin hij zyn voldoening uitsprak over het vele dat er in 1961 tot stand is ge komen of nog in uitvoering is, dank zy de hulp van ryks- en provinciale over heid. In het byzondcr stipte hy aan de bouw van een gymnastieklokaal, riole ring, woningwetwoningen en de nieuwe haven. In 1961 werd aan de bouw van 30 ge meente- en 21 particuliere woningen be gonnen waarvan 29 woningen werden vol tooid. Thans zijn 30 gemeentewoningen en 13 particuliere woningen in aanbouw. De bevolking daalde met 36 personen en bedraagt nu 4927. Bij de aanVraag van geldon voor aan schaf van eon duplicator door de chr. u.l.o. vroeg de heer Pekaar waarom dit niet uit de gewone middelen kon. Hij was zeer verbaasd dat de duplicator reeds was aangeschaft. De voorzitter zei dat de inspecteur eerst nog advies moet uitbrengen. Dit is maar een principe besluit. De vaststelling van ccn reglement burgerlijke instelling voor maatschappe lijke zorg bracht de tongen in beweging. De heer Koster heeft zich afgevraagd of het tegenwoordige bestuur B.A. nog wel bekwaam is. In het motief van de subsidie zag hij geen reden om naast het bestuur nog een lid van b. en w. en een raadslid te benoemen. De heer v. Schaik was het met de heer Koster eens. Hij zag een en ander als discriminerend voor het tegenwoordige bestuur. De heer De Leeuw wilde het reglement la ten zoals het is en eerst de nieuwe ar menwet afwachten. Hij vond verschil lende bepalingen in het ontwerp niet juist tegenover het bestuur B.A. De heer Pekaar en mej. Oomen juichen de voor gestelde wijzigingen toe. Wethouder v. Boven geeft nog een toelichting op het ontwerp, evenals wethouder v. d. Vel de, waaruit blijkt dat laatstgenoemde het niet eens is met het voorstel van b. en w. De voorzitter ziet er geen discrimina tie in. Het is een vooruitlopen op de ar menwet. Grote bedragen aan subsidie worden aan B.A. door de gemeente ge geven maar deze heeft geen zeggenschap bij de besteding, wat door de heer Kos ter wordt aangevochten. De voorzitter heeft niets dan lof voor het B.A.-be stuur, maar kan zich de gevoelens van deze mensen wel indenken. Bij stem ming wordt het voorstel van b. en w. tot reglementswijziging verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de 3 leden van de P.v.d.A. Bij de rondvraag informeerde de heer Koster naar de doorbraak Emmastraat- Julianastraat. Vorig jaar zijn besprekin gen met de eigenaar, de heer D. Kos ter. mislukt. Ondanks schatting door 3 deskundigen kon over de koopprijs geen overeenstemming worden bereikt. Alleen onteigening zou nu nog openstaan. Ter verkrijging van bouwgrond zal echter met de naastgelegen eigenaren ook nog overeenstemming bereikt moeten wor den. Tenslotte informeert mej. Oomen naar de bijdrage voor de aanleg van een douche in gemeentewoningen. Brunswick Bowling - Breda Thans restaurant a la carte Populaire menu's reeds vanaf f 3.- Tel. 01600—38452 HONTENISSE Gemeentehuis 16 uur Raadsvergaderinl KNEUZEN Luxor 20 uur Levend begraven, 18 j. Concertgebouw 20 uur Cabaret voor samenwerkende personeelsverenigingen tOSTBURG Ledel 20 uur Dat doen we nog eens over, a.l. GOES Grand 20 uur De vijand in de schaduw, 14 jaar VLISSINGEN Luxor 20 uur Juichende drums, 14 j. MIDDELBURG Electro 19.30 uur De dodende raket, 14 j- GOES Grand 20 uur Grafin Mariza, a.l. VLISSINGEN Luxor 20 uur Juichende drums, 14 j. Alhambra 20 uur Om zonden huilt men later Concertgebouw Filmavond door Hoi- land-Amerika Lijn over het reizen per schip UDDELBURG City 20 uur Liefde, dollars en chianti, alle leeft. Electro 19.30 uur De dodende raket,"3- GENT KNS Een geschiedenis uit Irkoet»k \NTWERPEN KVO 20 u. De maan - Carmina Burana De posities van Vlid I ongewijzigd. Meer dan| want de wedstrijden, I beiden winst betekeneil I niet de beide punten vl Vlissingen, dat een bf gunstig staande SohijJ |niet aannemelijk, dat zl De overige wedstrijden J bijzonder weinig „nieuws I Tongelre is in staat om thu; I FOP te kloppen. Alliance I niet kansloos tegen De Speel middels ook heel wat min«l raties heeft. MOC is verirl gewillige prooi voor Boxtel, r In de tweede klasse B b dacht maar uitgaan naar h(l onklopbare Rood Wit. De Siil ïders moeten nu naar Hontenl Ier niet naar uit, dat de dal Iwcn gelegenheid zullen krijgJ I punten te scoren. Veerse El I royale afstand van de leiderI I op visite bij Internos. De Eti| [ben de laatste weken teleurI |sultaten geboekt. Het kan I j keren en daarom hebben del I maar niet gewonnen. Uno f f neuzen belooft een kractfl I worden. Een gelijkspel ligl voor de hand. Steenbergen I Sarto de kaas niet van het! I eten. Voor RAC zit er ml I puntje in de match tegen Hl I burg tenslotte ontvangt D<| I een vraag of de Bergenaf naar herstel zullen kunnen I In de tweede klasse A bil waard onklopbaar te zijn. Da len zondag. Bladella en Gl alles in het werk stellen ol volgen. DESK, dat ook enigel I laten vallen, treedt aan inl Kaatsheuvelse jongens zulle! [ten vechten voor een redelil De leiderspositie van gestel zal in de derde klal onaangetast blijven. Baardwil I staat SMG moeilijkheden Omdat de Vlijmense Boys I Geel zullen winnen, veraij de ranglijst niet veel. Rif waarschijnlijk op de derde I een zege bij OJC. In de derde klasse C voetl op eigen veld tegen SCO. D^ I tcnaren zullen trachten te aan de leiding te blijven. kijken tevens met zeer veel| I ling naar de uitslag van Kaaise Boys kan een punt Hilvaria, Boeimeer verliest van WVO, terwijl RKC RKVVU met lege handen sturen. In de derde klasse D kon Sport en Meto tegen elkaar I Het wordt een big match. I heidenaren hebben de laatstej faald. Zeeland Sport heeft dei I decideerd genomen. Wil Md I van betekenis in deze compel spelen, dan dienen de Bra Vlissingen te winnen. RKFd I een puntje ontnemen. Axe I loopt een gelijkspel niet vc Spelmoment uit de in de Am Apollohal gespeelde baskt

de Stem | 1962 | | pagina 2