NAC OP DE VALREEP VOLLE WINST TEGEN SPARTA (3-2) DOELPUNT VAN RINUS BENNAARS RBC wint keihard duei in Sclieveningen (0-2) m Kleine zege van N Willem II wint eens Prestatie van RBC BW klopt sterk DFC Pechdag Baronie Zeer gemakkelijke kansen Willem II komt tot 2-0 tegen matig Enschede BARONIE verliest bij Tubantia met2-1 1-l] BW slaat na rust DFC (2-1) Penalty helpt Enschede aan 3-2 op Noad 8 Jmk... ut jt nooit DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JANUARI 1962 Ajax DWS A 8-0 Feijenoord-Dos 3-0 Blauw Wit-MVV 3-1 Fortuna-Rapi'd JC 0-1 PSV-Volewijckers 4-2 Volendam-GVAV 5-2 In de VVV-ADO l-l Energieke start HEBT U T ZO? Mevr. Pellenaars overleden Gelijkmaker STEM-TOTO LONGA GELIJK TEGEN PEC VS V- Wilhelmina niet veel maar 2-0 EREDIVISIE EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE RESERVE le DIVISIE wijk, den, en oop- aar- 6241. -izen orn- eken v.d. ken- 14143 jaar, inde- aking leef- kin- 152. trnidd. snnis- ;je tot geen Geh. v. va- post- 46576 koop klas- 'mans- ïterin- 1043 bestel, ind 6. 46335 rd m Op- onder Occasion van particulier te koop, V.W. De Luxe. in bui ten gewoon goede en mooie staat. Prijs f 1250,-. Duivels bruglaan 5, Breda. 46289. Voor de liefhebbers hebben wij deze week binnengekregen 1 knalrode Jaguar Sport 1954 en 1 Austin Sprite 1960. Deze bei de sportwagens zijn supersnel en apart. Speciaal voor hen, die eens iets exclusiefs willen rijden. Verder nog 1 Mercedes 220 S.E, I960, speciale directie wagen Opeis Kapitan 1959 Mercedes 180 diesel 1960; Fiat 1100, 1959; Fiat 1100, 1957; V. W de Luxe 1960, 1959. 1958 Opel Rekord 1958. '57. '56, '55; Opel bestelwagens 1960, 1958; Ford Taunus F.K. 1000, 1956 Chevrolets 1959, 4-deurs, 6 oil., 2 pedalen; Renault Dauphine 1958-'57; Opel Caravan 1956; Citroen 2 C.V. 1956, 1957; Sim- ca Billeux 1958; Simca Aronde 1956; Morris Minor, type 1000, 1959; Vauxhall Wyvern 1957; Ford Consul 1957; Ford Escor te 1960, combinatiewagentje; Ford Zephyr 1959; Ford Ver sailles 1956. Ingeruild Vaux hall Velox 1950; Ford Taunus bestelwagen met rditen 1955; Ford Taunus F.K. 1000, 1956; Ford Thames bestelwagen '56 en nog vele andere. Voor een betrouwbare, gebruikte wagen naar Belcrum Garage. Minis ter Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 01600-39900-39870. Alle wa gens worden met 3 maanden garantie verkocht. Inruilen van uw oude wagen is moge lijk. eigen iinancieringsdienst. Zaterdag en zondag gehele dag geopend. Vlakbij groenteveiling en station. 46476 door W. VAN DER STEEN 1^ V.W. Pick-up te koop, compl. met luif 1957; Renault vracht wagen 1955; Dodge de Luxe 1954. deze wagens zijn in prima staat., keuring toegestaan, aan trekkelijke prijzen. Financie- rng mogelijk, café De Vaar- kant, Bredaseweg. Etten. 2 D.K.W. Junior '61. 2 Renault Dauphine 1959. 1 Renault 4 1953. Opel 1959 - 1956. Consul 1953. Isar 1960. D.K.W mo torrijwiel '58, Scooter '59. J. Braspenning, Eikenlaan 12, Oudenbosch. Tel. 655 of 01656- 313 8616. Krediet tot f 4000,- voor aan koop meubelen, woningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage af lossingen. Postbus 1083, Rot terdam. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 1" 2.- bij elke drogist. Gratis? Nee dat gaat niet, maar wel goedkoop uw leder- kleding repareren en spuiten, dat gaat wel. Zijlmans Leder- confectie „A.Z.", Tramsingel 95ABreda. Tel. 01600-31356. Ajax speelde na een zeer matige eer ste helft DWS/A na de thee van de kaart. Het gevaar heette Piet Keizer. De jonge Ajax-speler, na een afwezig heid van enkele weken weer in het eer ste team opgenomen, leefde zich volko men uit. Vooral in de tweede helft bracht hij zijn tegenstanders tot wan hoop en de Ajax-aanhang in verrukking door een demonstratie van de meest uit eenlopende technische foefjes Merkwaar dig was overigens dat deze briljante Keizer zelf niet scoorde, hetgeen uit 't scoreverloop blijkt; 45e minuut Prins, 51e minuut Cees Groot, 53e minuut Henk Groot, 65e minuut Ko Prins, 68e minuut Sjaak Swart. 72e minuut Henk Groot, 83e minuut Henk Groot, 86e minuut Ko Prins. (23.500). Ook DOS, ijverig maar onproduktief, heeft Feijenoord niet kunnen stuiten. Het scoreverschil zou zeker nog groter zijn geweest indien DOS-doelman Van Zoghei geen uitzonderlijk goede dag had gehad. De nieuwe troef van Elek Schwartz over trof Eddy Pieters Graafland. Van Zo ghei kon DOS echter niet redden. In de eerste helft viel overigens maar een goal. Het kwam in de 31e minuut van de voet van Cor van der Gijp. Onmid dellijk na de hervatting scoorde Ben- naars 20. Toen het in de 59e minuut door Van der Gijp 30 werd was de wedstrijd gespeeld. (38.000). In een weinig boeiende wedstrijd heeft Blauw Wit zijn ongeslagen stadionrecord kunnen handhaven. Was het voor de rust een vrij redelijke wedstrijd, na de hervatting werd het spel hard. Vooral MW tapte uit een fors vaatje. De rust ging met 11 in. Bleijenberg had in de 26e minuut voor Blauw Wit de score ge opend, maar in de 41e minuut maakte Binkhuis gelijk. Door een tweede goal van Bleijenberg werd het 21. Kort voor het einde benutte Mul een strafschop 3—1. (8.000). Toen tien minuten voor het einde van de Limburgse derbij de Rapid-midvoor Rutten uit een fraaie voorzet van Schaf- frath zijn club de leiding bezorgde, schrok de thuisclub wakker. Tevoren hadden de Fortunalieden maar wat over het veld gewandeld. De enige die nog wat vaart in het spel wilde brengen was Faas Wilkes. Hij werkte echter te vergeefs. Het ene doelpunt besliste de gehele, saaie match. (12.000). Met de 42 overwinning op de Vole- wijckers heeft PSV meer gekregen dan het verdiende. Vooral in de eerste helft van deze saaie wedstrijd stond het spel va- de EindhovSenaren op een zeer laag peil. Dank zij twee doelpunten (van Lou- wers en Nutt) verwierven zij echter in deze periode tegen de krachtsverhouding in een voorsprong. Volewijckers had im mers alleen door Boogaard kunnen sco ren. 2—1. In de 48e minuut werd het zelfs gelijk. Schaft zorgde daarvoor met een fraaie kopbal. Van der Kuil benutte een strafschop en enige minuten voor het einde kwam Louwers met een normaal doelpunt voor de dag. 4—2 (11.000). Een voetbalwedstrijd kan een merk waardig verloop hebben. Toen kort na de rust midvoor Lacrois de 10 achter stand, die GVAV in de eerste lielft (goal van Veerman) had opgelopen, in een 12 voorsprong omzette, leek de strijd voor Volendam verloren. De oranjehem den begonnen nu echter pas te voetbal len en zy kwam tot vier voltreffers, namelijk van Tol, Veerman, nog eens Tol en Kras. (12.500). (Van onze sportredacteur) NAC is weer twee winstpunten rijker! Een paar maal heeft het er echter naar uitgezien, dat de Bredanaars met een gelijk spel tevre den zouden moeten zijn. Dat was uitgesproken het geval toen in de 42e minuut en met nog slechts drie minuten te spelen. Sparta-links- half De Koning met een hard en verrassend schot de voorsprong der thuisclub teniet deed (2-2). Eerder was dat in de 25e minuut vóór rust het geval geweest. NAC, dat in de 11e minuut door Jac ques Visschers aan de leiding was geko men (1-0), zag die voorsprong door aan valsleider Janssens doorzetter van formaat in gelijk spel omgezet (1-1. Toen Janssens kort daarop geblesseerd de kleedkamer op moest zoeken, zagen de sterk meelevende 9000 toeschouwers de defensie der Rotterdammers herhaal delijk in moeilijkheden geraken. Het zat er in, dat dit tot succes voor de thuis club, die zich energiek bleef weren, moest leiden. Dat het in die periode van groot NAC- overwicht slechts één doelpunt opleverde onder moeilijke omstandigheden door Leo Canjels gescoord, moest worden toe geschreven ahn het onbenut laten van een serie bijzonder gemakkelijke kansen, ter wijl een tweede doelpunt, opnieuw door Canjels gescoord, door scheidsrechter van den Berg werd afgekeurd, omdat de bal tevoren de doellijn zou zijn gepasseerd. NAC behield die voorsprong te klein om zich gerust te kunnen voelen tot in de 87e min. De Koning scoorde toen. zoals gezegd de gelijkmaker, waarna linksbuiten Frans Peters zich de held van de dag mocht noemen, door vlak voor het einde de bal, uit een scherpe voorzet van Hein van Gastel, langs de totaal ontredderde achterhoede, doelman Van Leeuwen incluis, met het hoofd in de Roterdamse netten te deponeren. Dat was het slot van een technisch allerminst hoogstaande ontmoeting, waarin het vaak hard tegen hard ging, maar die als kijk spel voor de nodige sensatie zorgde. vastgehouden. De scheidsrechter liet ech ter doorspelenVlak daarna knalde Peters in het zijnet. Ondanks de optimistische verwachtin gen is VW er niet in geslaagd tegen ADO de beide winstpunten uit het vuur te slepen. VW verscheen met een ge heel gewijzigd team, dat bij velen ver trouwen inboezemde. Het begin was veelbelovend, want met uitstekende combinaties had de thuisclub gedurende net eerste half uur een royaal overwicht. ^erd echter niet in doel- f? T°en De Meulemees- Onmiddellijk na het eerste fluitsignaal van de heer van den Berg, wiens beslis singen men lang niet altijd kon waarderen pakte de thuisclub de zaken energiek en doortastend aan, waardoor Sparta tot de fensieve middelen moest besluiten. In de vijfde minuut was het even paniekerig voor het doel van keeper Van Leeuwen. Daan Schrijvei-s, sterk o.a. met verre in gooien, wierp de bal tot vlak bij de doel- mond der bezoekers, maar Van Gastel zag geen kans om het leder in het net te werken. Een minuut later kreeg Can jels een iets betere schietkans, doch hij knalde de bal naast de staander. Weer een minuut later schoot de NAC-midvoor via „het muurtje" over de lat. Zo bleef de thuisclub een zichtbaar overwicht de monstreren, waaruit tenslotte wel een doelpunt geboren moést worden. Dit ge beurde in de 11e minuut. Schrijvers be. zorgde met een magnifieke through pass Jac Visschers de bal. Keeper Van Leeu wen kwam uit zijn doel, maar was net een fractie van een seconde later bij het leder dan de volijverige NAC-linksbinnen die dit onbereikbaar óók voor de toesnel lende Rotterdamse defensie in 'tverlaten net deed rollen (1-0) De NAC-aanhang liet zich niet onbe tuigd. Men had het gevoel, dat de Breda naars weer aan het oude, beproefde re cept toe waren. Terwijl Sparta tot dan toe niets bijzonders had laten zien: zij hielden de bal te lang bij zich en speel den ook teveel terug op half linie en ezfls de backs, speelden de gastheren fris van de lever verder, waarbij overigens opviel dat de vleugelspelers de minst goeden waren in de aanvalslinie. In de 22e mi- nut loste Daan Schrijvers een enorm hard ter in de 51e mmuut VW toch aan een voorsprong hielp leek het. dat de Ven. te?v?anSchummWin?T- AD0 kwam ech' na hot snol r53Jan j en nam daar na net spel over zonder echter tot doel punten te geraken. Zodoende mocht WV nog niet mopperen. (4000). Zaterdag overleed te Breda mevrouw Adriana Cornelia Fellenaars-de Wit, de echtgenote van wielerman Kees Pelle naars. In de loop der jaren hebben tientallen wielrenners bezoeken gebracht ten huize ^an Kees Pellenaars. Zij spraken met man, die eens de Tourploeg leidde, zij maakten ook kennis met zyn vrouw Sjaan. Zy was steeds de hartelyk- zelve. Vandaar, dat zeer veel ren- ners cc« "er goede herinnering aan haar bewaren. Zondagmiddag eerde de wielerclub •Sportief" te Breda de nagedachtenis van mevrouw Pellenaars door vóór de aan vang van een trainingsrit één minuut stilte in acht te nemen. Mevrouw Pellenaars. die 45 jaar oud werd, zal dinsdagvoormiddag worden be graven, nadat een plechtige heilige mis van Requiem in de kerk van Liesbosch voor haar zal zijn opgedragen. X 2 3 Biaow Wit-M.V.V. 0 V«aJ&ad&nt-G. VAN. 0 AjAX-D.W.S.A. 0 ia 0 JC V,V,V.~AJ>.0< m ïnüh. '1 m K.F.C.-Förttitta VI. G -Z w xtte ra te ré®. Xamsra-I\E,C. re*. Drie minuten later trof Canjels dan eindelijk de roos. Uit een goed door van Gastel genomen corner greep keeper van Leeuwen mis; de bal rolde voor de voe ten van de NAC-midvoor (die zeer ac tief aan het spel deelnam) en uit aller minst eenvoudige positie kan hij zijn club de fel begeerde voorsprong bezorgen (2-1) Sparta bleef vooralsnog onzeker spelen en het bleek spoedig, dat Adelaar vervanger voor Janssens niet zo in dringend speelde als diens onfortuinlijke collega. De thuisclub bleef het meest aanvallend, maar wist dit overwicht niet in meer goals uit te drukken. Toen kwamen de sensationele laat ste drie minuten. Nadat in de 42e minuut Canjels alleen voor doel 'n opgelegde scoringskans had gemist volgde onmid dellijk een tegenaanval der bezoekers, over de rechtervleugel. Van Ede zag zijn voorzet door de meegekomen De Koning met een treffer beloond ((2-2). Vrijwel direct daarop volgde linksbuiten Peters dit voorbeeld. Hein van Gastel lanceerde een pri ma voorzet en Peters wérkte deze met een magnifieke kopbal, die doel trof af (3-2). Toen kon NAC de overwinning niet meer ontgaan. schot; het werd op eminente wijze door Van Leeuwen onschadelijk gemaakt. On middellijk daarna:kopte Schrijvers uit een nieuwe aanval de bal vlak langs de verkeerde kant van de paal. Sparta was er inmiddels iets beter in gekomen, maar niettemin was het een verrassing, toen het in de 25e minuut ge lijk maakte. Uit een voorzet van Tinus Bosselaar niet denderend viel de bal tussen Peter van de Merwe en mid voor Janssens. Peter bereikte een ondeel baar ogenblik later dan Janssens het le der en de Rotterdamse aanvalsleider zag nog net kans om te schieten (1-1) De Rotterdammers bleven hierna nog geruime tijd in de aanval. Van Miert knalde een keer tegen de lat (zij het in buitenspelpositie) en vijf minuten voor de thee schoot Piet de Vries tweemaal achter elkaar op doel, waar tal van be nen scoren beletten. Met gelijke stand ging men thee drinken (1-1) NAC zette het herbegin onstuimig in en nu kreeg Sparta het hard te verduren Reeds in de eerste minuut scoorde Cam jels, maar arbiter besliste, dat de bal te voren achter was geweest. Geen bezwaar, want de Bredanaars bleven aanvallen en de geleidelijk-aan onzeker wordende achterhoede in moeilijkheden brengen. In de 5e minuut schoot Canjels keihard in handen van doelman Van Leeuwen In de 15e minuut was Peters doorgebro ken en juist toen hij wilde schieten van vrij dichtbij werd hij compleet Er waren 8000 toeschouwers opgeko men bij Willem II - Enschede en veelal om „Bomber" Helmuth Ral in aan het werk te zien. Er was natuurlijk heel wat te verwachten na het succesvol op treden van de Duitse rechtsbuiten tegen Ajax. Het is echter geheel anders uit gekomen. Wel bleek uit het spel dat Helmuth een knappe speler is. Gevaar lijk is hij echter niet geworden. Twee bewakers Brooymans en Van Elde- ren noopten de Enschederechtsbuiten om in de tweede helft zijn plaats ver schillende malen te verlaten. Toen trof hij Gerrit de Wit (rechtsback) en stop per Jo Walhout op zijn weg. Het begon voor Willem II fortuinlijk. In de eerste de beste aanval van de Tilburgers kregen zij door Louer een corner te nemen. Via Senders en Voges kwam de bij Timmermans, die raak kopte. 1—0.- Binnen de eerste minuut succes. Dit was voor Willem II schijn baar een te grootse weelde. Het goede spel van de eerste minuten verdween en het werd een matige strijd. De thuis club trof steeds de uitstekende doelman Dijckmans op de weg naar verder suc ces. Een keiharde vrije trap van Koopal leverde slechts een corner op. Koopal was sinds zeven weken weer present bij de tricolores. Enschede kreeg nog een redelijke sco ringskans toen Rahn hard inschoot, doch via de schoen van keeper Feyt ging de bal uit de doelmond. Plageman richtte ook nog een goed .gericht schot, doch Feyt was evenals zijn collega aan de overzijde in zeer goede conditie. Na rust eerst enkele felle Enschede- De Hengelose spil Jurrisen protesteerde fel toen in de 8e minuut de scheids rechter een strafschop wegens hands gaf aan Baronie, maar op de tibune lachte men er om, omdat iedereen duidelijk had gezien dat de Hengeloër de bal met de hand wegsloeg. Volkomen verdiend namen de Bredanaars toen de leiding door een treffer van Henk van Ierssel. Dat zag er dus goed uit voor de Baronie in de eerste helft, want de voorsprong bleef behouden. De tegenspoed begon echter reeds in de eerste minuut van de tweede helft toen Tubantia gelijkmaakte door Jan Olde Riederink, die doelman Bastiaansen onhoud baar passeeerde. Na een kwartier stonden de Hengeloërs zelfs voor met 2-1, toen Frans Olde Riederink een Hengelose aanval afrondde met een treffer. Baronie was nu pas klaarwakker en zette een formidabel offensief in. Er kwamen zelfs goede tegenkansen en midvoor Van Ginneken trof eerst de paal en daarna de lat. Er volgde een aantal hoekschoppen. Ook een hard schot van Sins tegen de paal. Alle hardnekkige pogingen van de Brenadaars bleven vruch teloos. Dat betekende bij het eindsignaal dus een 2-1 nederlaag voor de Breda naars. aanvallen zonder resultaat. In de acht ste minuut kwam er een prachtig doel punt. Uit een pass van Timmermans schoot Voges oud-Enschedespeler de bal buiten bereik van keeper Dijck mans in de uiterste hoek. 20. Willem II begon vrijer te spelen en herhaaldelijk kwamen er netelige mo menten voor het doel van Dijckmans. Voortreffelijk was deze keeper echter, zodat hij menig open doekje in ontvangst mocht nemen. Rahn verhuisde enige malen naar 't Wil lem Il-doelgebied. Hoewel hij enkele mooie kansen kreeg werd hij toch ge ducht op zijn huid gezeten zodat hij de kansen niet nauwkeurig genoeg kon af werken. Willem II kwam door Timmer mans nog tot scoren, doch terecht werd deze goal door de goed leidende scheids rechter Genissen afgekeurd. In de slot fase kon Van Elderen nog redding bren gen op de doellijn bij een schot van Rahn. BW heeft, ondanks het gemis van Kerssens en Heymans, een verdiende revanche op het fel spelende DFC be haald. De thuisclub ging direct in het offen sief en dwong al binnen 10 minuten zes hoekschoppen af. Maar de afwerking van de vele aanvallen liet te wensen over en bovendien tippelden de Bossche voorwaartsen keer op keer in de buiten- spelval. Na dertien minuten toen de BW-doelman de bal slecht uittrapte, kreeg de Vos een kans die hij prompt benutte 0-1. BW bleef sterker, maar kwam voor rust niet tot scoren. In de tweede helft verhoogden de Bosschena ren het tempo en vooral midvoor Schuurman bracht met zijn snelle rushes veel verwarring in de DFC-defensie. Toch duurde het nog 18 minuten voor dat v. Helvoirt met een prachtige kop bal een voorzet van v. Overbeek kon benutten 1-1. BW rook de overwinning, dwong de Dordtenaren in de defensie en vijf minuten voor het einde was het wederom v. Overbeek, die met een be keken pass Klerks in staat stelde de zege voor BW veilig te stellen: 2-1. EEN STORMACHTIGE hulde heeft An ton Geesink zondagmiddag in de „dierentuin'' in Den Haag over zich moeten laten gaan, toen hij uit handen van de zevende dan, de Japanner Ha- ku Michigami, de zesde dangraad ont ving. DE FRANSE club Reims heeft zondag in Casablanca een vriendschappelijke wedstrijd tegen Penarol uit Uruguay met 2-0 (rustl-0) gewonnen. De gelijke spelen waren de nummers 6, 15, 23, 26 en 27. De 638.700 Nederlanders, die een gokje waagden in de „Sporttoto" van 28 ja nuari, zorgden voor een totale inzet van f 800.874.-. Voor de eerste prijs is een bedrag be schikbaar van f 145.360,-, voor de tweede prijs f 79.286,-, terwijl de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen f 39.644,- be draagt. Zondagavond om half tien hadden zich reeds 13 deelnemers gemeld met 13 S°ede voorspellingen, ruim 100 toto-isten hadden een rijtje ingevuld met 1 fout, doch voor de extra-prijs was er nog pas een gegadigde. Ditmaal lukte het niet. De opnieuw gevulde Stem-toto-pot ging er dit week eind niet uit. Niemand voorspelde de juiste uitslagen, zodat er weer maar eens f 25,- hij de pot wordt gedaan, die nu gaat bedragen f 75,- plus een horloge ter waarde van f 75,-. Morgen ver schijnt het deelnemingsformulier weer in de krant. In een spannend duel was Longa wel het meest in de aanval doch PEC was beter in de techniek, terwijl hun com binatie ook veel zuiverder was. In de 17e minuut was het Koopman, die uit een verre pass van v. d. Meulen succes had 0-1. Na rust was Longa feller doch doelman Hammers van PEC wist ook vinnige Tilburgse aanvallen te onder scheppen. Hij werd vaak gesteund dooi de gehele PEC-defensie, die als het ware op de doellijn stond. Toch wist Longa de gelijkmaker te scoren. Het was Smolders die met een hard schot doelman Hammers op de proef stelde. Deze sloeg de bal terug het veld in en via de binnenkant van de paal kon J. Meyer de halve winst voor zijn ploeg opeisen. Er waren 1500 toeschouwers. Bij SHSRBC hebben de onge veer 8000 toeschouwers goed kun nen bestuderen waar de versterkte degradatie aan het einde van dit seizoen toe leidt. Het is een weinig verheffend en beslist onvriendelij ke wedstrijd geworden, die de Roo sendalers echter volkomen ver diend met 2-0 gewonnen hebben. We zouden de RBC-ers niet gaarne de schuld willen geven voor dit in hard heid ontaarde duel. De SHS-ers bleken niet goed tegen hun verlies te kunnen en probeerden de strijd tegen het tech nisch bekwamere RBC te forceren. Dit had een averechtse uitwerking. De gas ten die fel en snel, maar volkomen fair op de bal zaten, gaven hun tegenstan ders weinig gelegenheid hun geestdrif tige opportunistische spelletje te ont- plooien. SHS was vleugellam door onbekwame spelers en probeerde door het midden het vijandelijke doel te bereiken. RBC, dat voor de rust het niet geringe voor deel had van de wind, kwam na 21 minuten op 0-1. Uit een voorzet kopte linksbinnen Van Heesch de bal omhoog en deze viel juist binnen de lat, ongrijp baar voor doelman Kok. De SHS-ers verloren wel wat gauw het hoofd, het geen tot uiting kwam in twee prachtige kansen voor linksbinnen De Kleyn, die René Rommers ..via de paai goal!.... steeds verkeerd richtte. RBC kón zich bij de rust alleen verwijten dat het bij 0-1 was gebleven. Nadien kreeg SHS het voordeel van de wind, maar na vijf minuten ging RBC reeds naar 0-2. Middenvoor Rommers schoot van rechts via de paal in. Hierna werd het een roerige onaan gename wedstrijd. De SHS-ers. die de strijd wilden forceren verstrikten hun spel in gepeuter. Spil Andriessen ging naar voren, maar ook dat hielp niet. Tien minuten voor tijd kwam RBC nog tot een derde treffer van de voet van rechtsbinnen De Vries, maar de scheids rechter keurde dit doelpunt om raad selachtige redenen af. RBC trok zich er weinig van aan. Geholpen door het voor treffelijke werk van doelman Van Osta, bereikten de Roosendalers met de 0-2 stand het einde. VSV en Wilhelmina speelden een on benullige wedstrijd, die de Velsenaren uiteindelijk met 2-0 wonnen. VSV was sterker. De thuisclub kwam echter op een vrij goedkope manier aan een eerste doelpunt. Een ongelukkige handsbal leidde tot een penalty, die door Male- stein werd ingeschoten. 1-0. Nog voor de rust kwam VSV aan een tweede doel punt, thans van de voet van Unikem. De tweede helft had niets meer om het lijf. De VSV-supporters gingen derhalve te leurgesteld naar huis, de zege ten spijt. D.O.S. heeft in Rotterdam kansloos met 30 van Feijenoord verloren. FotoBennaers scoort het tweede doelpunt voor Feijenoord. De bal is onbereikbaar voor de actieve doelman Van Zoghei van D.O.S. Grote teleurstelling voor NOAD kwam in de 25e minuut van de tweede helft De Tilburgers hadden met knap veldspel een 2-0 achterstand ingehaald en het spel van de Brabanders wettigde nog betere verwachtingen, toenrechtsback Heestermans in een geweldige scher mutseling hands maakte en een straf- schop veroorzaakte. Abe Lenstra plaatste de bal zuiver in de hoek en deze treffer kostte NOAD de beide winstpunten. Gezien het veldspel was die nederlaag niet nodig geweest, want de Brabanders hadden een veci hoger tempo dan de Boys en waren als ploeg technisch eveneens sterker. Het zwakke punt bij de Tilburgenaren was evenwel de aanval, die te weinig pro fiteerde van het zeer matige spel van de Enschedese defensie, waarin alleen dc spil De Vries een ruim voldoende kon halen. Ondanks het betere spel en de meerderheid van NOAD kreeg En schedese Boys voor de rust een 2-0 voor sprong. Beide keren ontstond de treffer uit een pass van Wcdyk naar links en schoten van linksbuiten Leusink. Vetten scoorde daarop 2-1. Dc vooruitzichten voor NOAD werden beter toen de Til burgers een fout in de Enschedese ver dediging afstraften. Nijzink trapte de bal naar een NOAD-speler en uit de voorzet die toen volgde schoot De Chêne de bal laag in het net. De strafschop in de 25e minuut was de geweldige tegen valler voor NOAD. want de Enschedeërs verdedigden die 3-2 voorsprong met suc ces. UITSLAGEN Blauw Wit - MW 3—1 Volendam - GVAV 5—2 Ajax - DWS/A 8—0 Willem II - SC Enschede 2—0 Feijenoord - DOS 3—0 NAC - Sparta 3—2 Fortuna - Rapid JC 0—1 PSV - Volewijckers 4—2 VW - ADO 1—1 STAND Feijenoord 19 15 3 1 33 57—15 Ajax 19 12 4 3 28 58—28 Blauw Wit 19 11 5 3 27 41—31 PSV 19 12 2 5 26 59—27 Fortuna '54 19 10 2 7 22 40—27 Volendam 19 9 3 7 21 40—44 Willem II 19 9 2 8 20 38—31 MW 19 6 7 6 19 28—28 NAC 19 7 4 8 18 31—30 DOS 19 6 6 7 18 34—37 GVAV 19 6 6 7 18 35—39 DWS/A 19 3 10 6 16 17—31 ADO 19 5 5 9 15 34—38 Sparta 19 5 5 9 15 27—38 Volewijckers 19 5 3 11 13 32—54 VW 19 3 6 10 12 18—36 Rapid JC 19 4 3 12 11 22—48 SC Enschede 19 4 2 13 10 25—44 PROGRAMMA 4 FEBRUARI EREDIVISIE MW-Volendam, GVAV-Ajax, DWS/- A-Willem II. Spel. Enschedë- Feijenoord. DOS-NAC, Sparta-For- tuna '54. Rapid JC-PSV. De Vole- wijckers-VW, ADO-Blauw Wit. UITSLAGEN BW - DFC Leeuwarden - Eindhoven Gooi - Vitesse Helmondia - Sittai'dia Go Ahead - DHC KFC - Fortuna Haarlem - AGOW Veendam - Stormvogels SW - Alkmaar STAND AGOW Sittardia SVV Fortuna VI. DHC Eindhoven KFC 19 10 7 18 10 5 19 9 6 18 8 7 19 8 7 18 10 2 19 9 4 2—1 1—0 0—2 0—l 1—0 2—1 2—3 4—0 1—1 2 27 50—31 3 25 33—19 4 24 36—27 3 23 40—28 4 23 28—15 6 2 29—23 6 22 26—24 Veendam Leeuwarden Go Ahead DFC Vitesse Alkmaar 't Gooi BW Stormvogels Haarlem Helmond 19 19 19 19 19 19 19 18 19 19 19 6 21 41—28 5 21 31—23 5 21 27—21 6 21 26—22 6 21 38—39 8 17 16—22 10 15 32—39 12 10 18—37 12 9 21—42 4' 13 9 18—43 1 f 15 7 14—41 i TROGRAMMA 4 FEBRUARI le Divisie A DFC-Leeuwarden, Eindhoven-'t Gooi. Vitesse-Helmond. Sittardia-Go Ahead DHC-KFC, Fortuna VI.-Haarlem, AGOW-Veendam, Stormvogels-SW, Alkmaar-BW. UITSLAGEN Wageningen - HDVS SHS - RBC VSV - Wilhelmina Limburgia - HVC Heracles - ZFC Elinkwijk - Excelsior Enschede B. - NOAD Be Quick - Hilversum EB OH - Heerenveen STAND Elinkwijk 19 11 Heracles 19 11 ZFC 19 9 RBC 19 9 Be Quick 19 10 Ensch. Boys 19 10 Limburgia 19 9 Excelsior 19 7 Heerenveen 19 7 NOAD 19 8 SHS 19 7 Hermes DVS 19 8 Hilversum 19 7 HVC 19 7 Wageningen 19 6 VSV 19 6 Wilhelmina 19 4 EBOH 19 1 2—1 0—2 2—0 4—0 4 0—0] 5—0) 3—0 j 3 27 38—30 5 25 53—20 5 23 29—19 5 23 37—32 7 22 52—35 7 22 49—36 7 21 42—34 6 20 39—31 6 20 27—26 7 20 36—43 7 19 28—23 8 19 28—31 9 17 37—36 9 17 30—33 8 17 4047 11 14 31—43 12 11 32—46 15 5 16—69 PROGRAMMA 4 FEBRUARI le DIVISIE B Hermes DVS-Schev. H. Sport, RBC- VSV, Wilhelmina-Limburgia, HVC- Heracles, ZFC-Elinkwijk. Excelsior- Enschedese Boys. NOAD-Bc Quick. Hilversum-EBOH, Heerenveen-Wa- geningen. UITSLAGEN Graafschap - Zwartemeer Zwolse Boys - NEC Roda Sport - EDO Tubantia - Baronie Velox - Helmondia Oldenzaal - UVS Longa - PEC STAND Velox Helmondia '55 Roda Sport Baronie Oldenzaal EDO Tubantia RCH Graafschap Longa PEC UVS Zwartemeer NEC Zwolse Boys 3 7 13 23—30 3 8 13 20—27 3 8 13 19—28 1 4 7 12 29—40 3 10 9 19—26 4 PROGRAMMA 4 FEBRUARI f 2e Divisie Zwartemeer-Zwolsche Boys, RCH- Roda Sport. EDO-Tubantia. Baronie- Helmondia '55-Oldenzaal, UVS-Longa, PEC-de Graafschap. t UITSLAGEN SC Enschede 2 - Veendam 2 ADO 2 - PSV 2 Rapid JC 2 - Blauw Wit 2 Excelsior 2 - NAC 2 Sparta 2 Feijenoord 2 ZFC 2 - Go Ahead 2 Vitesse 2 - Willem II 2 Volendam 2 - Ajax 2 STAND 16 10 16 9 14 9 Ajax Sparta Blauw Wit SC Enschede PSV NAC Volendam Feijenoord ADO Willem II Excelsior Veendam Go Ahead Vitesse ZFC Rapid JC 16 17 17 14 16 16 16 16 16 17 15 16 16 5 21 4 21 4 19 6 19 5 19 6 19 4 18 6 18 7 17 6 16 6 14 7 13 9 13 8 12 11 8 3—2 4—3 0—2 2—2 3—2 0—1 3—4' o—o\ 43—30 j 1 5 10 7 35—26 39—25 42—36 4937 S 53—52 35—25 48—36 42—36 28—35 28—34 33—40 22—29 45—47 25—46 23—56

de Stem | 1962 | | pagina 5