Zuid-Beveland ZIGEUNERBARON spektakel Goese Opere ttevereniging Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Negentig medewerkenden in kostbare montage PROFITEER DEZE WEEK HALVE FABRIEKSPRIJZEN MOROS SCHNITZER Dagblad De Stem Binnenkort opdracht voor sporthal te Vlissingen a en Waar Scheidsrechter verongelukt Astronomisch bedrag aan boeten geëist 2 2 GOES „Bromvlieg" opent seizoen Juniorenavond Excelsior-pij pers K.A.J. ontving gasten regelmatige wekelijkse bijverdienste Belgisch schip in Ylissingen te water MIDDELBURG Concert door vereniging voor instrumentale muziek AXEL TERNEUZEN examens Op terugreis van wedstrijd: Onwennig Oorzaak Vergadering in Goes KAB-kader en maatschappelijk werk 5000, Enig Botersmokkel hoogwater 1 Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JANUARI 1962 Met een wandel-oriëntatie-wedstrijd heeft de Goese bromfietsclub het seizoen 1962 geopend. Het uitgezette parkoers omvatte de binnenstad en de Kaden, waar bij de diverse controle posten vermakelijke situaties ontston den. De lengte van het parkoers was 2460 meter. Men moest met een gemid delde snelheid van 60 meter per minuut lopen. Na deze wedstrijd volgde bij aankomst een gezellige contactavond, waar o.a. met de heer en mevrouw Nobels door middel van prachtige kleurendia's een reis werd gemaakt door België en Frankrijk. De Goese evenementen in 1961 werden niet vergeten. De uitslag van de wedstrijd was: 1 B. J. Hollestelle, Goes; 2 mej Soeters, 3 P. J. Temmerman, 4 M. v. Liere, allen te Goes; 5 mej. v. d. Bliek. Wolphaartsdijk. In restaurant „De Opril" hebben de junioren van het pijperkorps Excelsior een avond gehouden, waar veertig leden beneden de 16 jaar aanwezig waren. De leden Leida van der Blom, Cobi Schip per, Henk Prummel en Kees Sinke wer den gekozen in het bestuur, dat tot doel heeft de belangen van de juniorleden te behartigen en met het grote bestuur contact te onderhouden. De nationale pij perdag wordt dit jaar gehouden te Ede (Gelderland). Daar dit echter te ver is voor Excelsior zal in 1962 een ander reisje worden gemaakt naar een nog onbekende bestemming. Na de pauze tra den de „Blue Stars" op. De voorzitter vertoonde enkele films. Heinkenszand De dorpsherberg was zaterdagmiddag door de Kajotters op originele wijze ver sierd om 's avonds hun gasten luisterrijk te kunnen ontvangen. De opkomst was enorm en in meer dan één opzicht mag deze avond geslaagd heten. Op de eerste plaats was de uiteenzetting die pater Ko- nings gaf over het lekenwerk in het Kongo-missiegebied bijzonder boeiend. Hij belichtte de moeilijkheden die zich momenteel in de Afrikaanse missie voor doen met bijzonderheden die alleen een insider kan kennen. Hierna volgde nog en gezellig samenzijn, waarbij vooral het dansen veel animo genoot vanwege de uitstekende muziek Yerseke SCHOORSTEEN OMGETROKKEN Bij het lossen van rioolbuizen voor de Julianastraat reed de kraanwagen van de fa. Otte over de Havendijk en kwam hierbij in aanraking met de draad van de winkelbel van de fa. v. Poelje. Deze draad was hoog over de dijk, boven aan de schoorsteen van de woning be vestigd. De draad bleek steviger dan de schoorsteen want deze kwam met veel geraas naar beneden waarbij ook de nodige dakpannen sneuvelden. De fa Otte was direct bereid de schade te ver goeden. (Advertentie) Zoekt U een beschikt u over enige vrije uren (in de ochtend) per dag en voelt u voor werk in de buitenlucht? Stelt u zich dan in verbinding met het kantoor van het Dagblad De Stem, Klok- straat 1, Goes. U kunt dan direct aan de slag als agent/ bezorger van ons blad in het agentschap 's Heer Arendskerke (Lewedorp). Onder een stralend blauwe hemel gleed zaterdagmorgen het Belgische motor vrachtschip Congo Zole, zuster van de enige tijd geleden gebouwde Mol, te wa ter. gadegeslagen door een aantal ge nodigden. waaronder de directies van De Schelde en de Belgische rederij Com pagnie Africaine de Navigation S.A. De echtgenote van een der Belgische direc teuren, mevrouw J. Le Boeuf-Graux doopte eerst het schip met de gebruike lijke fles champagne, en hanteerde ver volgens met grote slagvaardigheid het bijltje, waarna de Congo Zole het sop koos. Direct daarna, toen de mannen van St.-Cecilia uit alle macht op hun instru menten bliezen, werd de eerste bodem plaat gelegd voor het vijfde Ghanese schip, door de Schelde te bouwen. De genodigden waren toen echter al op weg naar het Scheldekwartier, waar directeur G. N. van Ginkel allen hartelijk welkom heette. De heer van Ginkel sprak de hoop uit dat door het intensieve handels verkeer van de Benelux een betere si tuatie zou ontstaan voor de scheepsbouw- wereld. De heer J. Le Boeuf deelde in een korte rede o.m. mee dat het nieuwe schip onder de Kongolese vlag zou varen en zei voorts nog dat de economische samenwerking met de autoriteiten van de jonge republiek nog goed waren. Ovezam. NIEUWE DORPSKERN Het ziet er naar uit, dat de dorps kern van Ovezande binnen niet al te lange tijd een geheel ander aanzien zal krijgen, nu de plannen voor uitbreiding in een vergevorderd stadium verkeren, en in verschillende opzichten reeds in uitvoering zijn. Naast de r.-k. lagere school is enige jaren geleden i.v.m. de bouw van de kleuterschool een stuk straat aangelegd, die thans op korte termijn geheel zal worden doorgetrokken. Deze straat maakt deel uit van het nieuwe uitbrei dingsplan in de polder Oud-Ovezande en zal juist buiten de huidige eigenlijke dorpskom weer in de Hoofdstraat uit monden. Reeds is in deze nieuwe wijk een begin gemaakt met de bouw van enkele bungalows en andere woningen, zodat de dorpskom over enige tijd een aanmerkelijke vernieuwing, die tevens een verfraaiing betekent, zal onder gaan. Er gaan nu vele stemmen op, om deze laan de naam te geven van de voorma lige burgemeester, thans burgemeester van Oud- en Nieuw-Gastel, Th. J An- driessen, die in de Ovezandse herinne ring zal blijven voortleven als de man, die zich bij jong en oud een diepgewor telde en ongekende populariteit kon verwerven. Een ander facet in de vernieuwing van de dorpskom is de verandering, die het Kerkplein („de markt") zal ondergaan na de op handen zijnde afbraa van het pand op de hoek van de Nieuwstraat. Daarmee krijgt het dorpscentrum een weidsere aanblik en uit verkeerstech nisch oogpunt bezien tevens een flinke verbetering. In de Concert- en Gehoorzaal gaf de vereniging voor instrumentale muziek een concert met medewerking van het mannenkoor van de kon. zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning". Ónder leiding van Jan Out werd begonnen met de ouverture „Alceste" van von Gluck, die door de melodische zeggingskracht voor de toehoorders een interessante kennismaking zal zijn geweest. Bij de uitvoering van de Alt-rhapsodie van Brahms kon men ervaren, dat het mannenkoor met overgave, in goede in tonatie en samenklank heeft gezongen, terwijl de zangeres Thilde Beuing aan do alt-soli fraai gestalte gaf. Na een aanvaardbare vertolking van „Ricercare" van H. Andriessen werd de tweede symfonie van Beethoven ten ge hore gebracht. Het werd door de stijl volle en exprtessieve vertolking een waardig besluit van dit concert, waar voor de aanwezigen enthousiast hun waardering te kennen gaven. CAUSERIE OVER RADIO-ACTIVITEIT De heer P. Kam uit Goes hield in het Centrum een zeer interessante causerie over de gevaren van radio-actieve neer slag en de beschermingsmogelijkheden daartegen. Aan de hand van dia's werd een en ander nog verduidelijkt. Tot slot van de avond werd een de monstratie gegeven met instrumenten en apparaten, waarover de BB beschikt ter bescherming tegen radio-activiteit. Hontenisse NATURALISATIE Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot naturalisatie van Karoly Heiszier, landbouwersknecht, al hier. Hoofdplaat RAAD VERGADERDE Bij de openbare raadsvergadering be vond zich bij de ingekomen stukken de goedkeuring van de begroting 1962 door G.S. van Zeeland. Uit een overzicht over 1961 van de haven bleek dat't vervoer van graan per schip belangrijk is toegenomen. Op het subsidieverzoek van de Neder landse Astmastichting werd afwijzend beschikt. De voorzitter van de adviescommissie ingevolge de woonruimtewet. de heer J. M. de Kraker, overleed op 4 januari. Bur gemeester Temmerman noemde hem een trouw en altijd actief lid van de com missie. Hij verzocht de raad enige ogen blikken stilte in acht te nemen ter her denking van de overledene. In de vaca ture van lid van deze commissie werd voorzien door de benoeming van de heer M. Wijffels, gemeentesecretaris. Uit het jaarverslag over 1961 dat door de burgemeester werd voorgelezen bleek dat het aantal inwoners in 1961 met 23 was verminderd. Er werden 15 huwelij ken gesloten. Tien van deze vijftien paartjes vestigden zich na hun huwelijk buiten Hoofdplaat. Er werd geen enkele nieuwe woning gebouwd. Aan de bouw van de ambts woning voor de secretaris gaf de raad zijn goedkeuring, maar het wachten is nog steeds op de rijksgoedkeuring. Acht tien bouwvergunningen werden verleend voor verbetering van bestaande wonin gen tot een bedrag van 44.741 BOUW PHILIPS' FABRIEK MAAKT GOEDE VORDERINGEN Gedurende een korte plechtigheid in het gemeentehuis te Terneuzen werd de akte gepasseerd tot verkoop van vier ha industriegrond. en het verlenen van optie voor een aansluitend gedeelte van 7 ha aan de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven. Mr. P. Buis. die Philips vertegenwoordigde, memoreerde bij deze gelegenheid de prettige onderhandelin gen met het gemeentebestuur. Burgemeester mr. Rijpstra noemde de stichting van de fabriek een historisch moment voor Terneuzen. dat nog ver strekkende gevolgen kan hebben, niet al- Advertentie) leen voor de stad zelf, maar ook voor de gehele streek. Inmiddels maakt het aannemersbedrijf Boele en van Eesteren uit Den Haag goede vorderingen. De bouwput van de hal is gereed. In de loop van de volgen de week zal met heien begonnen worden. Men hoopt de gehele fabriek einde van dit jaar of begin volgend jaar in bedrijf te kunnen stellen. De personeelswerving verloopt in Zeeuwsch - Vlaanderen buitengewoon gunstig. Een aantal vrouwelijke arbeids krachten is reeds in opleiding. Verwacht mag worden dat ongeveer 350 mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten bij Phi lips Terneuzen werk zullen vinden. RUS OMHOOGGEVAREN Bij boei 24 aan de Griete. is het 2209 b.r.t. metende Russische schip, dat op weg was naar Antwerpen aan de grond gelopen. De kapitein weigerde sleep- bootassistentie. 's Middags om ongeveer vier uur kwam het schip op eigen kracht weer vlot. (Van onze verslaggeefster) „Aantreden voor de Csardas!" Haastig worden de laatste slokken bier en koffie naar binnen gegoten nog een trekje aan de halfopge rookte sigaret want dat mag en langzaam stroomt het tonee' van de Prins van Oranje in Goe- vol. De Goese Operette Vereniging legt de laatste hand aan de voor bereidingen voor de Zigeunerba ron van Johann Strauss. Het word- een monstervoorstelling in de ge schiedenis van deze enige Zeeuw se Operette-vereniging. Op 2 en i februari wordt de Zigeunerbaror opgevoerd in een bezetting di( kwantitatief het meest veelbelo vende is van alles wat tot nog toe werd gebracht. Westdorpe LEZING EN MUZIEK In het verenigingsgebouw werd een avond aangeboden door de toneelvereni ging ,.De Ghesellen van de Schreijboom" De heer R. Plasschaert hield een lezing met dia's over een door hem gemaakte reis naar Zweden. Noorwegen en De nemarken. Tussendoor trad de blokfluitclub op de lagere school, o.l.v. de heer H. van Dorsselaer. Er was veel belangstelling. Zuiddorpe JAARVERGADERING KAB De afdeling Zuiddorpe van de KAB had een zeer goed bezochte jaarvergade ring. Uit het uitgebreide jaarverslag van secretaris Eggermont ble-ek dat in deze afdeling tal van activiteiten zijn geweest. Ook dat deze afdeling getuigt van wat samenwerking vermag. Ónder de aanwe zigen was burgemeester Kesbeke, die al len aanspoorde trouw lid te blijven van hun organisatie en die te kennen gaf verheugd te zijn in zijn gemeente o.a. zo'n bloeiende KAB te hebben. Hij sprak er voorts zijn misnoegen over uit, dat de gemeenten Koewacht en Overslag af wijzend hadden beschikt op het verzoek garanties te verlenen voor de vernieu wing van het bejaardenhuis Maar hij voegde er aan toe te hopen dat ze alsnog op hun besluit zouden terugkomen. GENEESKUNDE H. B. M. Smals te Vlissingen is aan de r.-k. universiteit te Nijmegen ge slaagd voor het doctoraal examen le ge deelte geneeskunde. T. H. DELFT F. A. G. Collot d'Escury uit Klooster- zande is aan de T.H. te Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen werktuig kundig ingenieur. (Zaterdag 3 februari LAATSTE DAG) Dames- en herenkledingfabrikanten L. Kerkstraat 12 GOES Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder. L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor Losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2hb mm gewont advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes"' 3 regels ot minder 0,90 elke regel meer 0,15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1,50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. De 35-jarige A. Schaap uit Middel burg is zondagmiddag na afloop van een door hem als KNVB-scheidsrechter geleide voetbalwedstrijd verongelukt. De heer Schaap reed op zijn motor in de richting van Middelburg toen hij ter hoogte van Souburg geschept werd door een op de linkerweghelft rijdende auto, die uit een file was gekomen. De heer Schaap was op slag dood. Grote materiële schade ontstond aan de an dere op de weg zijnde voertuigen. Het slachtoffer was gehuwd. Hoe hard de botsing aankwam toont bijgaande foto wel aan. Er werken ongeveer negentig mensen aan mee en dit is meer dan de Goese Operette Vereniging kan op brengen. Er zijn ongeveer veertig eigen leden en de rest is met veel moeite bijeenge zocht op Zuid-Beveland, Walcheren en zelfs in Brabant. Het grootste deel van „de rest" be staat uit de twintig leden van het man nenkoor Zang en Vriendschap uit Ka pelle en tien medewerkenden van de Zeeuwse Balletschool o.l.v. mevrouw Soesman. Bijna vijftien jaar geleden heeft de Goese operetteverenigiixg ook de Zi geunerbaron opgevoerd; het aantal spé- lers was de helft van nu. Deze heropvoering gebeurt op velerlei verzoek en de vereniging wil er tegelijk mee laten zien wat in deze vijftien jaar is bereikt. Terwijl de voorzitter ons een en ander over zijn vereniging vertelt schalt de Csardas de zaal in een nog wat onwen nig dansen de leden van de Zeeuwse Balletschool door de zingenden heen. Nauwlettend richt dirigent J. Kousema ker zijn aandacht op de solisten. „Op nieuw" brult hij en zet zelf het ge deelte in waarin de solist een foutje maakte. Het orkest doet moeite zich precies bij het danstempo aan te passen. Het is pas een van de eerste keren dat koor, solisten, orkest en ballet gezamelijk re peteren. Zo oefende het ballet op een opname op een bandrecorder, en, haast onvermijdelijk ontstond dus een verschil in tempo tussen ballet en orkest De diepste oorzaak van dit ene pro bleem (pje) ligt in de financiële toe stand van de Operette-vereniging. Er is te weinig geld beschikbaar om de bal letschool die in Domburg is gevestigd bij iedere repetitie aanwezig te laten zijn. Zo is het ook met de orkestleden die niet uit de directe omgeving van Goes komen. Ondanks dat geen van de medewerkers een vergoeding ontvangt. Er bestaat van de kant van het publiek zeer veel belangstelling voor deze ope rette. De beide avonden zijn uitver kocht. De mogelijkheid voor een derde avond zit er in, als het bestuur dit ri sico zou durven nemen. Maar het be stuur durft dit niet. Wanneer de zaal niet vol zou zijn, zijn de bestuursleden hoofdzakelijk aansprakelijk voor even tuele verliezen. En het is in het verle De kring Zeeland van de KAB heeft zaterdagmiddag in zaal Baarends te Goes een zeer druk bezochte buitenge wone vergadering gehouden voor de ka derleden, waarop drs. W. Dusarduyn een inleiding heeft gehouden over maat schappelijk werk. Hij trok een vergelij king tussen de oude en nieuwe toestan den op sociaal-economisch terrein, hij moest constateren, dat diverse groepe ringen in de samenleving zich nog niet aan de gewijzigde omstandigheden heb ben kunnen aanpassen. Voor deze men sen is financiële en materiële hulp on toereikend. ze moet samengaan met morele steun. Daar zijn beroepskrachten voor nodig, maar men ondervindt in Zeeland veel moeilijkheden met het aantrekken van deze krachten- Omdat de Zeeuwse ka tholieken in steeds groter verband moe ten gaan samenwerken om met enig effect te kunnen optreden tegen grotere groeperingen is ook de katholieke raad voor Maatschappelijk Werk ingesteld, waarin vertegenwoordigers van alle organisaties zitting hebben. Hierna werd een forum geformeerd bestaande uit voorzitter A. de Kooning, drs. W. Dusarduyn, directeur van de ka tholieke raad voor maatschappelijk werk in Zeeland; J. Mallée, maatschappelijk werker in Zuid-Beveland west; J. J. Stavenuiter, maatschappelijk werker in Vlissingen cn mejuffrouw M. Rijk. leid ster van de r.-k. Gezinszorg in Goes. Dit forum kreeg een spervuur van vragen voorgelegd op allerlei terrein ook buiten maatschappelijk werk en gezinszorg. Het enige positieve punt wat hierin naar vo ren kwam was, dat ook de bewoners van oostelijk Zuid-Beveland niet verstoken hoeven te blijven van maatschappelijke hulp, omdat de maatschappelijke wer kers uit Goes en Bergen op Zoom daar voorkomende gevallen kunnen en willen behandelen. Het is echter noodzakelijk, dat meer aanvragen uit dat gebied ko men. wat ongetwijfeld zal leiden tot het aanstellen van een tweede beroeps kracht voor Zuid-Beveland. Ook districtsbestuurder Weeber uit Delft toonde ^ijn belangstelling voor deze vergadering. Hij verzocht de aan wezige dames hun dochters speciaal te attenderen op de prachtige beroepen als verpleegster en gezinsverzorgster. den wel eens voorgekomen dat deze verliezen in de duizenden liepen. De laat ste jaren is dit weliswaar wat verbeterd meestal kon men het net redden maar het gevaar bestaat Om dit in de toekomst te vermijden heeft men een koninklijke goedkeuring voor de statuten aangevraagd. Het be stuur verwacht deze goedkeuring binnen afzienbare tijd. Dit brengt in zoverre verandering dat aan de vereniging voor verliezen aansprakelijk wordt gesteld. We kunnen ons voorstellen dat ey een zucht van verlichting door het bestuur zal gaan wanneer het zover is. Met de uitvoering van deze operette is een bedrag van f 5000,gemoeid en met twee uitverkochte zalen kunnen de kosten net gedekt worden. En dat terwijl de gemeente Goes de subsidie verhoogde tot f 300,en de directeur van de ambachtsschool de decors door zijn leerlingen laat vervaardigen, waar door de kosten belangrijk zijn gedaald. Het bestuur was vol lof over deze wel willendheid. Maar sprak zijn teleurstel ling uit over het feit dat de Stichting Zeeland geen medewerking verleende. De Stichting Zeeland gaf hiervoor als reden op 't ontbreken van beroepssolis ten, aldus de voorzitter van de oprette- vereniging. Zoals wij in het begin van dit ver haal al vermeldden is de Goese Oper- rette Vereniging de enige Zeeuwse ver eniging op dit gebied. De liefste wens van de vereniging is hiermee nauw verbonden. Het is jam mer dat maar zo weinig mensen deze operette kunnen zien en we zouden niets liever zien dan dat ons werd vërzocht ook buiten Goes te spelen. Let wel: ver zocht. We kunnen onmogelijk het risico nemen om op eigen gelegenheid ergens te gaan spelen. Er zijn met Zeeuwsch- Vlaanderen al eens besprekingen ge voerd; deze zijn echter op niets uitge lopen vanwege de financiële moeilijk heden In een actief bestuur leven er altijd wensen en verlangens, en wanneer een wens als hierboven vermeld niet onmid dellijk kan worden ingewilligd betekent dit geen doodsteek voor de vereniging. En bovendien, dit is van latere zorg. Nu concentreert alles en iedereen zich op 2 en 3 februari, twee- tot driemaal in de week wordt 's avonds gerepeteerd om alles er uit te halen wat er in zit. En wanneer de opvoering niet volmaakt zal zijn wat bij een amateurvereni ging nu eenmaal een zeer moeilijk te be- Een beeld uit vervlogen tijden. De medewerkenden van de in 1948 opge voerde Zigeunerbaron. Het waren er veertig. Nu is voor dezelfde operette een bezetting van heel wat meer mensen. bereiken ideaal is ligt 't zeker niet aan een gebrek aan ijver of interesse van al de negentig mensen die er bij betrok ken zijn. (Van onze verslaggeefster) Bij de behandeling van de ge meentebegroting in Vlissingen hebben vele raadsleden de gele genheid aangegrepen de volgens hen aanvechtbare punten nog eens terdege onder de loep te nemen. De heer Adriaansen (K.V.P.) drong aan op de aandacht van het col lege voor een sporthal. Er is te weinig ruimte voor de vele sport verenigingen. Hieraan wordt hard gewerkt, aldus de wethouder van sociale zaken. Het bedrag hier voor moet echter door de burge rij met dubbeltjes en kwartjes bij een worden gebracht. Er is advies gevraagd van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Bin nenkort zal aan een architect opdracht worden verstrekt om een definitief plan voor de sporthal uit te werken. De wet- houden deelde de mening van de heer Adriaansen om dit project niet met de dubbelstadgedachte in verband te bren gen. De plaats voor de openbare leeszaal en het politiegebouw houden nauw verband met elkaar. Wanneer de eerste instel ling in een bestaand gebouw (bijv. het Burgerweeshuis, zoals werd gesugge reerd) zal worden ondergebracht en een nieuw politiebureau wordt gebouwd zijn rijkssubsidies in beide gevallen aanzienlijk hoger dan wanneer b.v. an dersom beslist zou worden B. en W. zullen het beleid dan ook in deze rich ting sturen. Bij de artikelsgewijze behandeling stel de men vanuit de raad voor een onder wijsraad te benoemen om o.a. verdere stagnering bij de voorbereiding voor scholenbouw te voorkomen. De 162 gaslantaarns, die een donkere zaak voor de stad en haar bestuur zijn, staan niet op de begroting om vervan gen te worden ondanks dat hierover, (Advertentie) vooral door de middenstand, steen cn been wordt geklaagd. Daarom werden deze ouderwetse verlichtingsapparaten met een brandladder van 34 meter in verband gebracht, hoe vreemd dit ook moge klinken. Van verschillende zijden werd opgemerkt dat het plan van Mid delburg om in de toekomst een Walcher- se brandweer tot stand te brengen nog zo gek niet was. Van de 80.000 die voor deze ladder op de begroting staan kon dan heel wat worden gebruikt voor een betere verlichting van Vlissingen. De mogelijkheid voor eenrichtingsver keer in de Walstraat zal op verzoek van de K.V.P.-fractie worden onderzocht. Aan de mogelijkheden van campings rond Vlissingen wordt aandacht besteed, venals aan nieuwe busdiensten naar Pauwenburg en de weg naar Nieuwland. Tegen vijf Nederlanders en een Belg, die verdacht worden van om vangrijke botersmokkel, heeft het „Beheer van Finanties" te Turn hout een bedrag van meer dan 18 miljoen Belgische francs aan boe ten geëist. Bovendien zouden de verdachten bijna een miljoen francs aan ontdoken rechten moe ten betalen. De zaak begon te rollen op 24 mei van het vorige jaar, toen te Ravels een zekere J. B. uit Popel door een douanier werd aangehouden. Onder een vracht pulp die hij vervoerde trof men 3200 kg boter aan. Het onderzoek leidde tenslotte tot de ar restatie van F. T. uit Gilze-Rijen, J. v. d. W. en L. W. uit Baarle-Nassau, A. V. uit Breda en C. S. uit Budel. Volgens 'n inspecteur van de opsporingsbrigade te Antwerpen zou de Bredase leverancier V. 50.000 kg boter hebben afgeleverd en de man uit Budel 40.000 kg. Dze boter ging naar een centraal punt in Baarle- Nassau, vanwaar de smokkelwaar dan o- ver de grens werd gebracht. Of de genoemde hoeveelheden juist zijn? De verdedigers meenden dit in twijfel te mogen trekken. De opsporingsbrigade moest werken aan de hand van een Ne derlands dossier. Verder maakte men een rekensommetje op basis van het aantal keren dat B. uit Poppel over de grens was gekomen. Hij zou telkens 1500 a 2000 kg boter heben vervoerd. Dat kan men nu wel beweren," zei een van de pleiters, „maar men kan met e- venveel recht staande houden dat hij in het geheel geen boter vervoerde". Beide verdedigers wezen er bovendien op dat de verdachten in Breda al werden ver oordeeld. En wat de boeten betreft: „Al leefde men 500 jaar, dan kan men zul ke bedragen nog niet betalenTegen eind februari wordt de uitspraak ver wacht Een charmant plaatje uit de operette Het witte paard. Morgen, dinsdag 30 januari, gelden voor de provincie Zeeland, de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 9.04 en 21.56 uur; Terneuzen 8.41 en 21.19 uur; Vlissingen 8.17 en 21.04 uur; Wemeldnge 9.48 en 22.33 uur. (Advertentie) Brunswick Bowling Breda Elke maandag en vrijdag van 5 tot 8 uur Familie-diner 3.p. p. Reserveei tijdig Uw tafel. TeL 01600 - 38452 Als de ouders bowlen spelen de kinderen gratis hun wedstrijd ip-3 X- «8 -yr&rr -f IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur De straatjongen van Madrid, a.l. sas van gent Olympia 20 uur De wereld van Suzie Wong AXEL Het Centrum 8 uur De wereld van Suzie Wong, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Jonge liefde, grote gevaren, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mariandl, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur Kapo, 18 j. GOES Grand 20 uur De wraak van Hercules 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur De wraak van Hercules Electro 19.30 uur De blonde Venu« vlissipïgen Alhambra 20 uur De wraak van Hercules Luxor 20 uur Het geheimzinnige eiland BIERVLIET Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering WATERLANDKERKJE Dorpshuis 19.30 uur Madame Curie BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga dering sas van gent Olympia, 20.00 uur Teenager love. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uurTussen kogels en granaten, 14 j. TERNEUZEN Luxor, 8 uurLevend begraven, 18 j. BRESKENS Verduyn, 19.30 uurJaarvergadering „Uit het volk Voor het volk". ANTWERPEN K.V.V., 20.00 uurBalletavond.

de Stem | 1962 | | pagina 2