Nederlandse successen met goede eigentijdse liedjes J kat duiven Zwart oB Meer televisiespelen T.V.-show rond Corry Brokken D Spit, Spierpij" Radio ,,/Vterkar" aan de grond voor uw gezondheid en uw genoegen SPA REINE Luister naar FRANS RESTAURANT "Ses spécialités flambées" AMERICAN BAR Radioprogramma Televisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM Internationals ongeanimeerd DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 JANUARI 1962 7oals bekend is de KRO op zes achtereenvolgende zondagen in de ether met de radio-uitzending „Toernooi van het lichte lied" een wedstrijd voor componisten en tekstdichters. Naar het zich na drie uitzendingen laat aan zien is de KRO er met dit initia tief in geslaagd om vast te stel len, dat er in Nederland wel de gelijk goede eigentijdse liedjes kunnen worden gecomponeerd. Leverde de prijsvraag reeds het formidabele aantal van zeven honderd inzendingen op, waaruit de jury bestaande uit Dolf van der Linden, Alex de Haas en René Sleeswijk tenslotte 42 lied jes hebben geselecteerd, bij de uitvoeringen bleek dat de kwali teit beslist boven het bekende peil ligt. Dezer dagen spraken wij met de diri gent van het Cascade-orkest'', de heer Johnny Ombach, die reeds jaren lang praktijk heeft opgedaan als mu sicus van de lichte muze. Ook hij vond de kwaliteit verrassend en ver telde, dat bij de selectie zelfs de z.g. „tweede keus" niet aan bod behoefde te komen. Ook onder de liedjes, welke niet zul len worden uitgevoerd, waren bijzon der leuke composities, maar vaak mankeerde er dan wat aan de tekst. In 't andere geval kreeg 'n goede tekst soms een slordig melodietje. Toen de uiteindelijke keuze was gedaan, moes ten Ton Kool en Johnny Ombach gaan beslissen welke vocalisten de liedjes zouden presenteren. Nadat de toon aarden voor de arrangementen waren vastgesteld werden de liedjes opge stuurd naar de vocalisten en toen bleek dat er nog altijd in ons land zangers en zangeressen zijn die geen Neder lands liedje willen zingen. Johnny Om bach vertelde dat hij met plezier aan deze wedstrijd had gewerkt, al kwam hij wel eens in moeilijkheden met de produktie, omdat bijvoorbeeld zange ressen als Annie Palmen en Sonja Oosterman wegens ziekte verstek moesten laten gaan. Om de tekstschrij vers en componisten echter een eer lijke kans te geven, werd dan zo'n produktie verschoven. e produktie welke wij bijwoonden was daarom een inhaal-uitzending, waarin Sonja Oosterman, volgens on ze bescheiden mening, een van de bes te vocalisten op het terrein van de lichte muze, een heerlijk liedje zong onder de titel ,,Het sprookje van de maan en mij", dat werd gevolgd door een compositie onder de vreemde ti tel ,,'t Was zomer in oktober" een sle pende romantische melodie in een ar rangement van Ferry Wienecke met een leuke tekst. Ook Annie Palmen Dolf van der Linden jury (Advertentie) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met De Nederlandse Televisie Stichting heeft besprekingen gevoerd met Re né Sleeswijk in wiens revue de voca- liste Corry Brokken een prominente rol speelt. Van de heer Sleeswijk kreeg de AVRO toestemming een tele visieshow te maken rond Corry Brok ken, welke straks zal worden ingezon den voor het televisiefestival te Mon- treux. De balletten in deze show zijn van de hand van de Engelse choreo graaf George Garden en worden uit gevoerd door de Londense Stariets. De produktie van deze show berust bij de heer Ger Lugtenburg. Jef de Groot is belast met de regie. Voorts heeft men Bert Paige bereid gevonden om de muzikale arrangementen te schrijven. Helaas zullen deze niet wor den uitgevoerd door het Metropole-or- kest o.l.v. Dolf van der Linden, om dat dit orkest op dat tijdstip niet vrij gemaakt kan worden in verband met de voorbereiding voor het Eurovisie songfestival, dat in maart te Luxem burg wordt gehouden. De gehele show wordt op de beeldband geregistreerd. Naar wij vernemen komt ock een show van de „Zaterdagavondakkoorden" van de KRO in aanmerking. De keuze tus sen deze beide shows zal eerst later geschieden. Het radio-schip „Merkur" dat in de buurt van de Deense wateren zijn „Vrijè programma's" uitzendt, is ten gevolge van de hevige storm van de laatste dagen bij Landskrona aan de grond gelopen. De kapitein van deze drijvende commerciële zender zond noodseinen uit en vroeg onmiddellijk bijstand, waarna de zender uit de e- ther verdween. Inmiddels hebben twee sleepboten getracht het schip vlot te trekken, maar een hevige zeegang maakte het onmogelijk. Op het schip bevinden zich twee radio-technici en drie leden van de bemanning. >rzecf In het Heinkenszandse hadhuis heeft mennaar onze correspondent aldaar verheugd bericht, een radio aangeschaft om de wachtenden èn de hadenden het verblijf te veraangena men. Die kant moest het al lang op. Wij Nederlanders vormen een volk dat zijn culturele honger pas goed voelt knagen als het in het had zitc.q. onder de douche staat. Het hadzingen is een folkloristisch trekje waarom we in het buitenland bekend staan. Het is evenwel om redenen van praktische aard nooit uitgebuit. Het Heinkenszandse initiatief toont echter aan dal er andere mogelijkheden schuilen: in badhuizen wordtzij het rechtzinnig door muurtjes gescheiden gezamenlijk gebaad. Ofschoon die muurtjes het doorzicht belemmeren dringen geluidsgolven gewoonlijk door het gehele badhuis heentot in de Sonja Oosterman heerlijk liedje had het getroffen met het liedje ,,De minnestreel", gearrangeerd door Kees Bruyn en „Ook voor jou", een pittig walsje in een arrangement van Bert Paige. Een groot deel van het succes van de ze uitzendingen komt zeker voor re kening van het muzikaal ensemble als het Cascade-orkest dat onder de over tuigende directie van Johnny Ombach zoveel primeurs van uiteenlopend ter rein op een bezielende wijze voor de microfoon uitvoert. Over het algemeen ontkomt men niet aan de indruk dat auteurs en componisten van naam aan deze wedstrijd deelnemen. In hoeverre zij succes hebben hangt voor een be langrijk deel van de luisteraars af, die van elke uitzending de drie beste liedjes per briefkaart kenbaar moe ten maken. Op 1 april is er tenslotte de finale van de vier beste liedjes, welke men waarschijnlijk ook via de televisie zal uitzenden. een heerlijke thee een lekkere koffie wordt bereid met Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 kan 19) presenteert om 20 uur de NCRV het programma „Donderdagavondmozaïek" met o.a. om 20.30 uur het luisterspel over inspecteur Scott en om 21.30 uur de wedstrijd „Da's voor de kas". Om 22.55 uur musiceert de violist Theo Olof, terwijl tot slot om 23.30 de poëzie-ru- briek „Vers in het gehoor" het avond programma afsluit. Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 MHz kan 33» musiceert om 20.05 uur het Ra dio Filharmonisch Orkest o.l.v. Franz- Paul Decker. Om 21 uur kunt u luiste ren* naar het hoorspel „Dat zijn mijn zaken niet". Het programma „101 strings" wordt om 22.25 uur uitgezonden. Tenslot te is er om 23.10 uur de rubriek „Disco- taria". Na het journaal biedt de KRO om 20.20 uur de rubriek „Woord in beeld" en om 20.30 uur een aflevering van „Kijk op de kunst". De hoofdscho tel van de avond vormt om 21 uur het tv-spel „De vuurtorenwachter", onder regie van Luc van Gent m.m.v. Rob de Vries, Coen Flink, Hans Tiemeyer, Johan Schmitz, Bernhard Droog, Jacques Snoek, Elly van Stekelenburg, Rie Gilhuys, Martine Crefcoeur, Harry de Garde, Gart Staartjes. België-Vlaams vertoont om 20.30 uur de film „De grote slaap" en om 22.20 uur de rubriek' „Schatten op zolder". I I T l ^ri r nk IK 1 leru y Ullrx In het NTS-journa3l werd aandacht besteed aan het parkeerprobleem voor auto's van de Haagse artsen. De redac tie vergat te vertellen, 'dat de medici uit Het ligt in de bedoeling dat de volgende week tussen de directies van de Nederlandse toneelgezelschappen en het'be stuur van de Nederlandse Te levisie Stichting besprekingen zullen worden gevoerd over de produkties voor het nieuwe sei zoen. Aangezien de mogelijk heid bestaat dat de staatsse cretaris het besluit zal nemen, dat deze gesubsidieerde toneel gezelschappen in plaats van 450 maar 300 voorstellingen per jaar behoeven te geven, komt er meer gelegenheid voor me dewerking aan televisiespelen. de Hofstad zich thans voor hét karretje spannen van een stunt van een farmaceu tische fabriek als ze het door deze fir ma verstrekte schildje gebruiken. Daar naast komt het slechts zelden voor, dat de Haagse politie een medicus wegens overtreding van het parkeerverbod een bekeuring geeft, tenzij hij het verkeer in ernstige mate in gevaar brengt. Deze voorlichting verkregen wij via de KNAC en hadden de journaalmedewerkers zich met een beetje moeite ook kunnen ver schaffen. In de rubriek „Achter het nieuws" bracht Arie Kleywegt het teleurstellende woningbouwresultaat in 1961 ter sprake. Klaasjan Hinrichs maakte een interes sante reportage op de geheel gemoder niseerde Nieuw-Amsterdam. In de sport- rubriek betrok Rien Bal de combinatie mens en dier bij de hippische training op het centrum van de bekende ritmeester Gruppelaar. Paul van Praag introduceerde hierna onbekende talenten. Het werd geen on verdienstelijk programmaatje, al vonden we de bijgeluiden bijzonder hinderlijk en hebben we even de wenkbrauwen ge fronst over de platte uitspraak van het zangeresje aan het slot van deze rubriek. Pier Tania verdient een compliment voor zijn beheerste documentaire over een der moeilijkste problemen in België, n.l. de taalstrijd. Of de nieuwe wetten een verbetering zullen brengen in deze kwestie bleef zelfs na de emotionele uit spraken van vele Belgen nog een open vraag. (Advertenties) Ik rook.... en don geniet ik ookl PANTER SENORITAS in hel bekende rode blikje 12'/icenf DINER-DANSANT MUSICAL ENTERTAINMENT Its cosy atmosphere" agatha chrisiie een tussen de 25. „Dus zij is het geweest die met die zaklantaarn heeft rondgelopen," conclu deerde Kelsey. „Waarom zou ze die meegenomen hebben?" Dit was een vraag die hij deels zichzelf, deels aan zijn helpers stelde, met inbegrip van de dames Bulstrode en Chadwick. ..Hebt u enig idee?" vroeg hij tenslot te aan de laatste. Juffrouw Chadwick schudde ontken nend het hoofd. „Nee, absoluut niet. Zij kan er iets hebben laten liggen, dat ze nog heeft willen halen. Maar dat doet men toch niet in het holst van de nacht!" „Dan zou het tenminste wel iets zeer belangrijks moeten zijn geweest,'' was 1,j -- - o - J - - tvu Oljli gcwutci, woo wachtkamer. Een enkeling had, in inspecteur van oordeel. Hij keek Heinkenszandal eens een solo ingezet maar Nederlanders zijn wat stroef. Als cr geen contributie geheven wordt en er geen dirigent aanwezig is, vlot het niet zo erg. De radio van het Heinkenszandse badhuis is een bescheiden begin. Men dient het nu, in landelijk verband, op hoger plan aan te pakken. Er moeten onverwijld badhuiskoren worden op gericht. De nummers op de douche cellen moeten worden gewijzigd in op- sehriften als eerste tenor" en derge- hlke. Er dient druk te worden gerepe teerd, opdat op de drukke dagen ten badhuize een cultureel verantwoord gezamenlijk gezang opstijge en van klank vervulde waterdampen uit de cellen omhoog komen. Een radio is een aardig begin. Maar die geeft slechts mechanische muziek, ie de indruk wekt een geheel ander oe te dienen: het overstemmen van net geluid van neerplenzend water en geschrob van ledematen. De wer- e ij e opzet dient te zijn de schoon- ei in fysiek opzicht te paren aan innerlijke, culturele schoonheid. Ik ben benieuwd te vernemen waar het eeisteal dan niet gemengde, bad huiskoor wordt opgericht. eens om zich heen. Het enige wat van zijn plaats was geraakt leek het rek met de rackets, aan het eind van het vertrek. Het zag er uit, alsof het met kracht naar voren was gehaald. Ver scheidene rackets lagen zelfs over de vloer verspreid. ,.Het kan natuurlijk zijn," ging juf frouw Chadwick voort, „dat zij een licht heeft gezien, net zoals juffrouw Johnson later, en dat zij op onderzoek is uitgegaan. Dat lijkt mij persoonlijk het waarschijnlijkste." „Ik geloof dat u gelijk hebt," zei Kel sey. Maar dan rijst de vraag: was net iets voor haar om dat in haar een tje te doen?" „O, stellig!" gaf juffrouw Chadwick, zonder enige aarzeling ten antwoord. „Het was net iets voor haar om zo iets in haar eentje te doen!" „Nog een vraag." vervolgde Kelsey. u bent met juffrouw Johnson de zij deur mtgekomen. Was die deur niet op „Nee, die was niet op slot!" „Vermoedelijk opengelaten door rouw Springer-?" „Dat lijkt mij wel waarschijnlijk, bevestigde juffrouw Chadwick. „Dus nemen wij aan," hernam kel sey „dat juffrouw Springer en licht hier in het gymnastieklokaal de sport- hal, zoals u het noemt gezien heeft, dat zij in haar eentje op onderzoek is draaide op zijn hakken rond en richtte zich tot juffrouw Bulstrocle met de vraag: „Lijkt u dat juist?" .Helemaal niet," klonk het antwoord van juffrouw Bulstrode. „Wel de eerste helft: dat zij licht heeft gezien en toen op onderzoek is uitgegaan. Dat vind ik zeer waarschijnlijk. Maar dat degene, die zij hier verrast heeft haar zo maar zou neerschieten, lijkt me een onjuiste veronderstelling. Als hier iemand ge weest was die er niet thuishoorde, zou die toch allicht zijn weggevlucht of al thans een poging daartoe hebben onder nomen? Maar waarom zou hier op dit uur van de nacht iemand met een re volver zijn verschenen? Dat is bespotte lijk gewoon. Bespottelijk! Hier valt niets van werkelijke waarde te stelen en zeker niets waarvoor men een moord zou plegen!" Lijkt het u waarschijnlijker dat juf- juf- ouw Springer het een of andere ren dezvous heeft verstoord?" ,Dat is de voor de hand liggende, meest waarschijnlijke verklaring,' sprak juffrouw Bulstrode. „Maar dat verklaart evenmin de moord. Meisjes van mijn school hebben geen revolver bij zich en het lijkt me al even on waarschijnlijk dat het jongmens, met wie zij een afspraakje zouden hebben, een vuurwapen zou meebrengen." Dit moest Kelsey toegeven. „Op zijn hoogst een zakmes," zei hij. „Maar er bestaat een alternatief. Stel dat juf frouw Springer zelf hier een afspraakje met een man heeft gehad Juffrouw Chadwick begon opeens te lachen. „O, nee!" riep ze. „Juffrouw Springer geen sprake van „Ik bedoel niet per se een amouret te," ging de inspecteur nuchter voort. „Ik wil zeggen dat de man het opzet heeft gehad juffrouw Springer te doden i. - en haar daartoe naar buiten heeft "we- PRAET-MAECKER[de!eenge.adirzU Uer hetff'betapT'^^lgïschot^6" hee" HOOFDSTUK IX Een kat tussen de duiven 1 Briefje van Jennifer Sutcliffe haar moeder: „Lieve Mammie, Vannacht hebben we hier een moord j gehad. Juffrouw Springer, de gymlera- res. Het is midden in de nacht ge beurd. De politie is dadelijk gekomen en nu ondervragen zij iedereen. Juffrouw Chadwick heeft wel gezegd, dat we er met geen mens over moch ten praten, maar ik dacht dat jij het zou willen weten. Veel liefs, Jennifer." 2 Het internaat Meadowbank was een instituut van voldoende belang om de persoonlijke belangstelling van de com missaris te rechtvaardigen. Terwijl het routineonderzoek werd voortgezet had juffrouw Bulstrode niet stilgezeten. Zij had de directeur van een groot kran- cenbedrijf en zelfs de minister van jus titie opgebeld, die allebei persoonlijk bevriend met haar waren. Als gevolg hiervan was er in de pers slechts wei nig aandacht aan het feit geschonken. Een sportlerares was dood aangetroffen in het gymnastieklokaal. Zij was dood geschoten, maar men had nog niet kun nen vaststellen of dit bij ongeluk dan wel opzettelijk was geschied. Enkele be richtjes waren zelfs op zo verontschul digende manier geformuleerd, alsof het in hoge mate tactloos was van een sportlerares zich in zulke omstandighe den te laten neerschieten. Ann Shapland kreeg het razend druk die dag met het tikken van briefjes aan ouders en voogden. Juffrouw Bulstrode had zich de moeite bespaard de leerlin gen op het hart te drukken niet over het gebeurde te spreken. Zij was er van overtuigd dat min of meer lugube re verhalen over de moord naar de res pectieve ouders of voogden zouden wor den gepend. Daarom moest ze zorgen dat haar eigen evenwichtig en volkomen redelijk verslag omtrent het gebeurde tegelijkertijd present was. Later op de middag had zij een „ge heime vergadering" met de heer Stone, de districtscommissaris, en inspecteur Kelsey. De politie had er vrede mee dat de pers dit geval geheel als een ba gatelletje had afgedaan. Daardoor was zij bovendien in de gelegenheid rustig en ongehinderd haar nasporingen te ver richten. „Het spijt me ontzettend, juffrouw Bulstrode. werkelijk ontzettend," had de districtscommissaris haar verzekerd. „Ik vind dit., eh heel erg voor u!" „Een moordzaak is voor elke school heel erg, dat is zeker," stemde juf frouw Bulstrode toe. „Maar het heeft geen zin op het ogenblik, daarbij stil te staan. We zullen de storm, hoop ik, doorstaan, zoals we ook andere te bo ven zijn gekomen. Ik hoop alleen dat de zaak spoedig zal worden opgehel derd." „Ik zou niet weten waarom dat niet het geval zou zijn, hè?" zei Stone, daar bij Kelsey aanziende. Kelsey antwoordde: „Het zal van nut kunnen zijn, wanneer we iets meer van haar te weten komen." „Gelooft u dat heus?" klonk de nuch tere vraag van juffrouw Bulstrode. Iemand kan haar naar het leven hebben gestaan." merkte Kelsey op. Juffrouw Bulstrode gaf hierop geen antwoord. „Denkt u dat het met het internaat hier in verband staat?" vroeg de dis trictscommissaris. (wordt vervolgd) FOEI Claudia Cardinale, de Italiaanse BB, verscheen dezer dagen pre cies twee uur te laat op een door haar belegde persconferen tie. „Niet kwaad kijken", ver maande zij de journalisten. „Ik heb wel jaren gewacht eer jul lie enige notitie van mij namen". REUZEBABY STUNT Drie journalisten hebben het bewijs geleverd hoe gemakkelijk het is waardevolle kunstwerken uit het Lou vre te ontvreemden. Een kwam het museum binnen met een huilende baby. Terwijl suppoosten het kind troostten, nam de ander de „Normandische kerk" van Paul Gau- gin van de wand en reikte het werk over aan de derde persman. De direc tie was verrast het schilderij al zo vlug na de verdwijning terug te heb ben. De reportage van de stunt de volgende dag in de krant was een minder prettige surprise. ROTTIG In een klein plaatsje in Brabant vierde men dezer dagen een verlaat oud tot nieuw. Er was nog enig vuurwerk overgebleven en de jong ste zoon van de familie wilde dit opmaken. Verschillende rotjes vlo gen de straat over en lichtten op in het avondlijk duister. Toevallig waren daar enige dienaren der wet. Zij maakten het jongmens attent op de late datum. Deze antwoordde: „Ik kon die rotjes toch niet laten verrotten." De politiebeambten aan vaardden deze schone verklaring. PAARDEMIDDEL Het paard Willy van wijlen advo caat Miller in de Amerikaanse stad St. Louis heeft kans gezien de hele erfenis voor zich op te eisen. Alleen de pikeur kreeg 1200 dollar. De erf genamen zagen geen cent. Neem het hun niet kwaltfk, dokter. Het is hun eerste. VRIJDAG 26 JANUARI 1962 HILVERSUM I 402 m N.C.R.V. 7.00 Nws. en s.o.s.-ber. 7.10 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. huisvr. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Fluit en piano. 11.15 V. oudere luisteraars. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Meisjeskoor en instr. kwintet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. 13.40 Gram. 14.05 School radio. 14.25 Gram. 15.35 Gram. 15.50 Gram. 16.15 Vaste planten voor iedere tuin, lezing. 16.30 Instr. kwartet. 17.00 Declamatie. 17.20 Gram. 17.40 Reursber. 17.45 Fanfare-muz. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitz. Bescherming Bevolking vraagt uw aandacht. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koorzang. 20.20 Gevar. progr. 21.20 Koninkl. militaire Kapel. 21.50 Gram. 22.00 Kerk- orgelconc. 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de wereld, lezingen. 23.00 Muziekrevue. 23.40 Gram. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m V.A.R.A. 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9,00 Gymn. v. d. vr. 9,10 Gram. 9,40 Schoolradio V.P.R.O. 10,00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kind. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Orgelspel. A.V.R.O. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz. Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Piano recital. 13.55 Bespr. v. reisliteratuur. 14.15 Koorzang. 14.35 Gevar. muz. V.A.R.A. 16.00 Muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. Jeugd. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz 18.50 De puntjes op de i's, praatje 19,00 V. d. kind. 19,10 Kinderkoor. V.P.R.O. 19.30 Gram. 19.50 Déérom...., lezing 20,00 Nws. 20,05 Leven op het land, gespr. 20.20 Gram. 20.25 De dichter Pierre Kemp, lezing. 20.35 Voordr. 20.50 Wereld in beweging, lezing. V.A.R.A. 21.00 Lichte muz. 21.30 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buiten!weekoverz. 22.30 Nws. V.P.R.O. 22.40 Het kinderloze huwelijk, gespr. V.A.R.A. 23.00 Soc. nws. in Esp. 23.10 Gram. 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Beurs ber. 16.06 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Voordr. 18 20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Ork.conc. 20.40 De zeven kunsten. 20.55 Lichte muz. 21.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.55—23.00 Nws. BRUSSEL 484 m 12.03 La chanson en marche. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Belg. muz. 15.03 Lichte muz. v. Belg. componisten. 16.08 Operamuz. 17.00 Nws. 18.38 Gram. 19.20 Gram. 19.30 Nws. '20.00 Lichte muz. 20.35 Kamermuz. 22.15 Le Forum de la Chanson. 22.55 Nws. VRIJDAG 26 JANUARI 1962 N.T.S. 20.00 Journ. en weeroverz. A.V.R.O.: 20,00 Maandelijkse t.v.-kron. 21,00 Ballet. 21.3022.15 Domino. VLAAMS BELGISCHE T.V. 19.00 Leken- moraal en -filosofie. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 T.V.- spel. 22.00 Filmkron. 22.45 Nws. FRANS BELGISCHE T.V. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Filmkron. 19.35 Table Ouverte. 20.00 Journ. 20.30 T.V.-spel. 22.00 Kunstkron. 22.30 Journ. Aan de koersdaling van dinsdag voor de internationale waarden heeft de beurs gisteren geen einde kunnen maken. We derom moesten Unilevers en aandelen Kon. Olie met dalende prijzen genoegen nemen zij het, dat de verliezen binnen zeer nauwe grenzen bleven. Philips brok kelde verder enige punten af. Hetzelfde moet gezegd worden van Hoogovens, ter wijl AKU nauwelijks prijshoudend in de markt lag. De animo tot zaken doen was wederom ver te zoeken. Het aantal ge dane affaires kon dan ook gemakkelijk op de vingers van één hand worden ge teld. Zowel de arbitrage als het publiek lieten voor het overgrote deel verstek gaan. De beroepshandel is optimistisch gestemd ten aanzien van het toekomstige marktbeeld, doch ziet zich dagelijks ge confronteerd met een lusteloos Wall Street. Toch zal, aldus de beurs, de hausse-tendentie op het Damrak vanuit New York moeten komen. Men wacht rustig af. Nadat de markt in New York in de beide voorgaande beursdagen een licht koersherstel te zien had gegeven, gingen de koersen dinsdag in Wall Street weer om laag. ook voor de Nederlandse hoofd fondsen. Dit had tot gevolg dat het Dam rak zich hier bij moest aansluiten, het geen dan ook in de koers van de inter nationale waarden tot uitdrukking kwam. De Westduitse beurzen gaven weinig ver andering te zien. Zwitserland en Parijs hadden wat aandelen Kon. Olie te ver kopen waardoor de koers van genoemde aandelen op f 123,50, veertig cent beneden de voorgaande slotkoers bleef. Unilevers zestig cent lager op f 185,80. Philips en Hoogovens min vijf punten op respectie velijk 957 en 751. AKU brokkelde af tot 393, min 2Vz. De handel in de scheepvaartsector was minimaal. 23-1 24-1 Ned. '59 4"4 102Ü 102! J Ned. '47 3'/2 92]g 92} g AKU A 3951/2 3931/4 Hoogovens cA 756',2 75012 Philips GBA 9611'2 956 Unilever cA 186.45 185.65 Kon. Olie A 123.95 123.45 Scheepv. Unie A 152 15034 A'dam Bk A 399 386 Kon. Zout cA 1045 1043 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 123.80 g.b.—124.00; Philips 958—963; Unilever 185.20—187.00; Hoogovens 750 g.l. 91. President Porrepief was geen geoefend hardloper, zoals je misschien al gezien hebt. De anderen waren ook eerder bij de deur dan hij. Hijgend verscheen hij even later boven aan de trap. „Erer is n-niets gebeurd", steunde hij. „Geluk gelukkig. Maar wewe zijn er nog niet", en weer keek hij angstig om naar beneden, waar troepen politieagenten stram de wacht hielden. Toen legde hij zijn vinger op de lippen en stak een klein koperen sleuteltje zomaar ergens in de grond, waar niemand een sleutelgat had verwacht. Daarop zwaaide de zware voordeur lang zaam open en Porrepief ging de gasten voor in de gang, die met dikke lopers was be legd. „Ssssst", waarschuwde hij, „ze zitten overal", en hij keek voorzichtig om elke hoek, die ze passeerden. Wat een paleis was dat! Na iedere gang kwam er weer een andere, die minstens even lang was. Maar steeds minder mooi. Nu lag er al geen kleed meer op de grond en aan de muren hingen spinnewebben. Hun stappen klonken hard in het rond. „Boem, boem". Achteraan hoorde je Johannes sjokken „Sjoef, sjoef". Eindelijk liep de laatste kale gang dood en Porrepief opende voorzichtig een lage deur in de muur. Men zag een hal met een wan kele trap erin, die naar boven kronkelde. „Gauw, gauw", riep Porrepief zenuwachtig en zo vlug, als ze konden stommelden ze de trap op, die gevaarlijk wielbelde (Jo hannes bleef ver achter en zuchtte uitge put). „Hier, we zijn er", riep Porrepief boven aan de trap. „In veiligheid", en hij opende een rode deur, waar „Privé" op stond.

de Stem | 1962 | | pagina 7