msmms doe méér met neerlandia-pers Geef ze vandaag een kop„snert"vooraf ADVERTENTIES jeugdig kantoorbediende V soepkoppen Unox soep met vlees, de enige die werkelijk of is! Gizenga overgebracht naar kamp Russen waren onruststokers van Teheran UITBREIDING JAARBEURS Mgr. Suenens geïnstalleerd Vluchtelingen van Tristan naar Britse kust t FRANS VERKEUEN 't Modehuis BRUIDS JAPONNEN Vöör bruidsjaponnen méér inhoud méér waskracht méér waarde voor uw geld Ook vandaag weer nieuws WQDtSFWSiSÉ® DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 JANUARI 1962 De afgezette Kongolese vice-pre- mier Antolne Gizenga is overge bracht naar een Kongolees parachu tistenkamp buiten Leopoldstad. Uit de hoofdstad van de Oostprovin cie, Stanleystad, welke het bolwerk van Gizenga is geweest, werd gemeld, dat kolonel Alphonse Pakassa, die was ge vangen genomen om te kunnen worden verhoord in verband met de bloedbaden te Kindoe en Kongolo, is ontsnapt. Gizenga werd gisterennacht overge bracht naar het parachutistenkamp Cent Maisons, acht kilometer buiten Leopold stad. Hij had slechts een etmaal ver toefd in de luxueuze woning waarheen hij was overgebracht nadat de V.N. hem maandagavond hadden overgedra gen in de bescherming van de centrale regering. Premier Adoela was de me ning toegedaan, dat „Gizenga in het kamp veiliger zou zijn dan in de wo ning". Intussen heeft waarnemend secretaris generaal van de V.N. Oe Thant de leden van de wereldorganisatie verzocht „tij delijk" meer soldaten te willen leveren voor de operaties in Kongo. Het politie- leger in Kongo heeft een sterkte van 15.773 man, waarvan 13.046 gevechtssol daten. Woordvoerders van de Iraanse rege ring hebben gisteren te Teheran het in ternationale communisme ervan be schuldigd verantwoordelijk te zijn voor de studentenbetogingen tegen de rege ring van premier Amini. Premier Amini verklaarde tijdens een radiotoespraak: ,,Onze noordelijke bu ren (de Russen) zijn de aanstichters van de huidige golf van ongeregeldhe den". Volgens de woordvoerders beschikte men over bewijzen, dat de studentenbe togingen door de communisten waren georganiseerd. Een communistische or ganisatie in Oost-Duitsland had de stu denten opdracht gegeven passief verzet tegen Amini te staken en tot geweld over te gaan. In Teheran was het gisteren rustig, hoewel de universiteit en sommige scho len zijn gesloten. In verschillende delen van de stad déden zich hier en daar kleine demonstraties voor. De si ah heeft de voormalige chef van de veiligheidspolitie, generaal Taymour Bakhtiar, op verzoek van premier Ali Amini bevel gegeven Iran ,,zo spoedig mogelijk" te verlaten. Met de grote verbouwing van de Ju- ltanahal, waaraan op het ogenblik nog in koortsachtig tempo gewerkt wordt, zal de totale expositieruimte van de ge bouwen aan de Croeselaan voor de ko mende Voorjaarsbeurs te Utrecht zijn toegenomen tot 34.182 m2. Na de an nexatie van een deel van het veemarkt terrein beschikt de Jaarbeurs daar voorts over 27.000 m2 aan open exposi tieruimte. Ook aan het in gereedheid brengen van dit terrein wordt nog hard gewerkt, maar alle uitbreidingen aan de Croeselaan zullen op tijd gereed zijn voor de Voorjaarsbeurs, die op 12 maart haar poorten opent. Men zal al die nieuwe ruimte voor de Voorjaarsbeurs, die in het teken zal staan van de bouw- en transportwereld, hard nodig hebben. In Mechelen is gisteren mgr. Suenens canoniek geïnstalleerd als 18e aartsbis schop van Mechelen en primaat van België. In de pauselijke bul, waarin'mgr. Sue nens wordt benoemd tot opvolger van kardinaal Van Roey z.g., is eveneens de opdracht vervat tot voorbereiding en splitsing van het vroegere aartsbisdom Mechelen in het aartsbisdom Mechelen- Brussel en het aartsbisdom Antwerpen. De kerkelijke plechtigheid werd be sloten met de bisschoppelijke zegen van de in de ,,cappa magna" geklede kerk vorst. De 260 bewoners van het door een vul kaanuitbarsting getroffen eiland Tristan da Cunha zijn naar een voormalige ba sis van de RAF in de plaats Calshot aan de kust bij Southampton overgebracht. Bij hun bezittingen bevindt zich de sloep waarmee zij zich drie maanden geleden in veiligheid stelden, toen de vulkaan op hun eiland tot uitbarsting kwam en hun stukje grond onbewoonbaar maakte. De regeringsambtenaar Peter Wheeler die gouverneur van het eiland is geweest en thans verantwoordelijk blijft voor het welzijn van deze mensen, zegt te hopen dat zij zich in Calshot permanent zullen vestigen. Er is echter inmiddels een aan bod binnengekomen van een landeige naar op de Bahama-eilanden. Volgens het aanbod zouden de eilanders zich kunnen vestigen op het eiland Rum Cay, dat om streeks 200 kilometer ten zuidoosten van Nassau ligt. In Calshot hebben zij allen een eigen woning gekregen (het zijn ongeveer vijf tig families). Toen zij er aankwamen, was elke woning reeds voorzien van een le- vensmiddelenvoorraad voldoende voor een week, terwijl ook de kolenhokken waren volgestort. De mannen zullen, naar men verwacht, meer dan voldoende werkgelegenheid vinden in de omgeving. Met grote droefheid geven wij U kennis dat in haar 80ste levensjaar voorzien van de H.H. Sa cramenten der zieken van ons is heengegaan mijn dierbare echtgenote, onze goede moeder, behuwd- en grootmoeder GEERTRUIDA BAL echtgenote van Adrianus van Gessele. Nieuwdorp: A. van Gesse' Rotterdam J. van Gessele M. van Gesselevan Gurp en kinderen 's-Heerenhoek: D. Knuitvan Gessele A. Knuit en kinderen Hulst Cathrien van Gessele St.-Anthonis: C. van Gessele M. van Gessei*Leenman en kinderen Nieuwdorp: C. Boonmanvan Gessele P. Boonman en kinderen 's-Heerenhoek: A. van Gessele C. van GesseleRaas en kinderen Nieuwdorp, 23 januari 1962. Schippersweg 28. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Wil- librordus te 's-Heerenhoek op vrijdag 26 januari a.s. om 10 uur, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan de Heer v. Kemseke te Hulst, 'voor de uitstekende manier van lesgeven, waardoor ik het praktijkdiploma boekhou den in zo'n korte tijd kon behalen. J. Blommaert Nieuw-Namen FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren: Wim, zoon van de heer en mevrouw W. Mut- saerts-Tholen, Tilburg. Di- mitri, zoon van de heer en mevrouw Kuitenbrouwer- Janssen, Amsterdam. Overleden: S. v. d. Heide, 90 jaar, Eindhoven. WMMMm. Schoonmaaktijd! Wit zelf met Geco-Natuurkalk. In één keer hagelwit. Per pak 65 ct voor ca. 10 m2. Breda: Elrrta, Haag- dijk 18, - v.d. Kolk, Nieuwstr. 13 - Mermans. Nwe. Ginneken- str. 27- v. Opstal. Plancius- pl. 33 - Segeren, Raadhuisstr. 8 - Smits, Gr. Markt 9 Uyt- dehaag, Nieuwstr. 36. Ber gen op Zoom: Zeebra, School- str. 31. JL Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, in het St.-Liduina ziekenhuis te Hulst, ge sterkt door de genade middelen van Onze Moe der de H. Kerk, onze lie ve en zorgzame moeder, behuwd-moeder, groot moeder, zuster en tante, mefiouw JOHANNA BOGAERT weduwe van de heer Polydorus Emilianus Weemaes in de leeftijd van 78 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. Cl mge: p. F. Weemaes M. E. Weemaes- dc Bruyne en kinderen Clinge: C. Weemaes M. M. Weemaes-tl'Hanis Hulst: P. H. Weemoes L. C- Weemaes-Baart en dochterje i Familie Weemaes f Familie Bogaert Clinge, 23 januari 1962. j De plechtige Uitvaart- dienst waarbij UEd. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op vrij dag 26 januari a.s. in de parochiekerk van de H. Henricus te Clinge om 9.30 uur, waarna begra fenis op het R.K. Kerk hof aldaar. Bijeenkomst om 9.1{5 uur, Gravenstraat 239, Clinge Rozenkransgebed, heden avond om 7 uur in de kerk. Oudhollandse dakpannen te koop gevraagd. C. Pekaar, BeiTihardstr 15, Yerseke. Tel. 01131-278. 24262 Bijzondere aanbieding, 3 half- automatische en 1 volautoma tische wasmachine, bekend merk, prijs normaal 1400 gld. wegens transportschade (ge ring) nu f 550 en f 890,- Vol le garantie. Brieven onder no. 46193 Let op juiste adres. Bekkers Naai- en Breimachines. Rijks- gedipl. zig-zag specialist Voor betere service en vakkundige reparatie. Nog enkele merk zig-zag naaimachin. waarmede enkele malen is gedemonstr., dus nieuw met 20 tot 40 pCt. korting. Alle merken, dus rui me keuze Inruilmachines v.a. 20,-. Boschstr. 67, Tel. 41725, afd. import Baron iel. 222, Tel 0 1600-40725 Rijwielen keuze uit meer dan 50 modellen Wij rullen uw oud rijwiel oi brommer in Rijwiel- bedrljl VV Mahu Kloosterzan- de Tel 205 ><833 Nog enkele 2c hands naaima chines voor f 25- met garan tie. Bogaert's Naaimachine handel Hulst. Tel. 2198. Hondenhok met ren te koop. Te bevr. Burg. Ysebaertslr. 12, St.-Jansteen. 017682 Heer zoekt kamer in Breda. Brieven onder no. 45218 Net kosthuis aangeb. bij part. te Kloosterzande. O.Z. VI. Br. onder no. 46237. Peugeot 403, Juli 1960, bijzon dere aanbieding. Van 1ste eigenaar, met schuifdak, ka- chel en slaapbanken. Kleur gris-platina Goed onderhouden Financiering mogelijk. Bevr. Pr. Frederlklaan 30, Breda. Tel. 01600-39190. 46183 Opel Rekord 1954 te koop. Prima staat. Pik's Garagebe drijf - Goes. Tel. 01100 - 6588. Peugeot 403 1960 - 39000 km. te koop als nieuw. Pik's Ga ragebedrijf - Goes. Tel. 01100- 65C8. 24425 Wij bieden te koop aan: 1 Opel Kapitan 59, a.s nieuw, 1 Opel Record 56, 1 Opel Record 58 met radio. 1 Morris 55 Minor, 1 Hillman Stationcar '57, 1 Peu geot 403 56, 1 3-wieler Carrier 56 1000 kg draagvermogen, 1 Taunus FK 1000 busje 56. Komt u eens kijken. Deze zijn goed. U kunt inruilen, financieren en laten keuren. U kunt alle da gen terecht. Bij B. Dames, Kwekerljstr. 3, Breda. Tel. 33528. Mooi en goed onderh. heren huis te k. Vlak bij station. Ka mer en suite, serre, keuken, 2 gr 5 kl. sl.k., badkamer, zolder, mooie tuin, flinke fiets- bergplaats en achter uitgang. Vrijkomend f 27.500,-. Br. on der no. 46240. Moderne woning te Waalwijk, Potgieterstraat 20, f 15.000,- k.k. drect te aanvaarden. Fa. J.M. Versteegen en Zn., Mont- foort. Tel. 03484 - 250.?&eno— Een tjonge zakenman vraagt geld te leen f 1500,- tegen 6 pet. Brieven onder no. 8606 v.d. blad te Roosendaal. Bungalow te Prinsenbeek met 840 m2 grond te bouwen a. d. Mr. Bierensweg. Uitvoering in overleg met koper. Inl. N. V. van der Meeren - Breda (dir. G.A. Beckers), Roland Holststraat 40. Te: 01600 - 31112. Ford Zephyr '54 te koop met kachel. Geen olieverbruik. verder banden, lak. accu enz. in pr. st. Prijs f 875,-. Te be vragen tussen 12-2 en 5-6.30 uur. Nobelstraat 4A, Breda. V.W. Kombl's '59, Jawa 250 cc. Matchless 500 cc., Cross '59, met garantie, tel. 0 1621-323. Breuklijders. De wasbare, anatomisch verantwoorde Zweedse gordel is uw ideale hulpmiddel er; geeft u veilige zekerheid. De specialist geeft u vrijblijvend raad en helpt u alle hinder van uw breuk te overwinnen. Zitting te: Bergen op Zoom. vrij. 26 jan., Drog Besling, Forti 2.30-4.30 uur Breuklijders. De wasbare, ana tomisch verantwoorde Zweed se gordel is uw ideale hulp middel en geeft u veilige ze kerheid De specialist geeft U vrijblijvend raad en helpt u alle hinder van uw breuk te overwinnen Zitting te: Bre da, zat. 27 Jan., Drog. Govers Maas, Veemarktstraat 37, van 10-12 uur. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en ro- kershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2,- bij elke drogist. BEKENDMAKING Ondergetekende Cijr. Gijsel, Klapstraat 11 te Koewacht, als loonwerker v. h. samen werkende in maatschap on der de naam „Gebr. Gijsel" met Cam. Gijsel, Binnenpad 5 te Koewacht deelt hierbij mede dat deze samenwer king sinds l januari 1962 geheel is verbroken. Verzocht wordt opdrachten en afspraken voor te ver richten werkzaamheden van af heden uitsluitend te richten aan Cijr. Gijsel, Klapstraat 11 te Koewacht. Tel. 293. Instaande voor cor recte uitvoering en bedie ning. Hoogachtend, Cür. Güsel j Wij ruimen J Hanglampen J Wandlampen t Bureaulampen i Schemerlampen Elektr. Klokken J Elektr. Radiatoren J Elektr. Koffiemolens t Elektr. Maasbollen 0 Elektr. Strijkijzers J Elektr. Wasmachines J Petroleumkachels enz. t J Het betreft hier groten- 1 deels lichtbeschadigde i artikelen. i Veemarktstraat 43, Breda t ADVERTEREN DOET VERKOPEN dankbetuiging Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan de E.H.B.O., de buurt en alien, die hebben medegeleefd bij het plotseling overlijden var. onze onvergetelijke vader CHARLES louis VAN HECKE Namens de familie v. Hecke Westdorpe, 22-l-'62. op de GROTE MARK' naar maat gemaakt in EXCLUSIEVE of eenvoudige modellen, geheel na uw eigen smaak vindt u bij ons eert scha' van nieuwe materialen, ir wit en diverse kleuren Franse kanten, tule, satir duchesse. nylon, jacquarc' sluiers met kapjes. BruidS rokken (kant. en klaar eenvoudig zelf te maker Uw bruidsjapon zal zeker een succ zijn, als u die kie: uit: ZEELANDS GROOTSTE BRUIDSCOLLECTIE W. J. Dcminicus GOES GROTE MARKT 6 Tel. 01100-6015 f* it. ;•>,-* \i'. v,y 'k- .4:, ,;\jl m i r :-<• -'A., Op kantoor te BREDA is plaats vöor een (MNL. OF VRL.) In het bezit van U.L.O.-diploma. Gevarieerd werk. Goede promotiekans. Sollicitaties onder no. G bureau van dit blad. voor U in onze --'-V ;n - I - -• - A- r- - t- t';»-,-:. .r!,f rlandla-pers De voortreffelijke, snelle berichtgeving van de Neerlandia-bladen over het wereldgebeuren en de nationale brandpunten van het nieuws is wel een zeer voorname, doch niet de enige band met de lezers. Als de eerste nieuwsgierigheid is bevredigd blijft de belangstelling geboeid door het wel en wee van de plaatselijke fanfare, de prestaties van de talloze sport- en ontspanningsverenigingen en bet schijnbaar „kleine" nieuws, dat juist stad- en streekgenoten zo hevig bezig weet te houden. Oat is een band tussen koper en krant die nog wordt overkoepeld door de geestelijke eenheid van lezers en redactie. Onze lezers zijn uw kopers. Onze bladen krijgen door hun veel zijdige binding zoveel attentie, dat uw annonce juist in deze sfeer het hoogste rendement belooft! De grootste katholieke combinatie UTRECHT - BREDA - MAASTRICHT Centraal adres: Neerlandia, KremmaJ9ieuwe Gracht 66, Utrecht, Tel. 030-15906 NEERLANDIA DAGBLADEN: HET CENTRUM (Utrecht) DAGBLAD DE STEM (Breda, West en Midden Brabant en Zeeland) OE NIEUWE LIMBURGER (Maastricht en de Mijnstreek) Ijekker, lekker warm, gezellig... voor een kop soep bij de maaltijd is è-lles te zeggen! Als je groot bent en hard hebt gewerkt, als je klein bent en druk hebt gespeeld. Heerlijk, moeder, geef maar vaak soep vooraf. Het kan toch ook gemakkelijk: allemaal een kop soep van Unoxl Dat is krachtige soep met vlees, op zijn heerlijkst klaargemaakt. "Welke soort u ook kiest! Geef vandaag bijvoorbeeld eens Unox erwten soep met spek. Echt stevige, vaderlandse kost. Mmm, daar genieten ze van. En u weet: er gaan wel zes koppen uit elk busje Unox soep! GEZELLIG NIEUWS! BIJ UNOX SOEP Bewaar het zegeltje dat u op elk busje Unox soep vindt. Met 6 van deze zegeltjes krijgt u nu 6 prachtige soepkoppen voor slechts f 5,45. Met 3 zegeltjes krijgt u 3 soep- koppen voor f 2,85. VRAAG EEN BESTELBON BIJ UW WINKELIER I

de Stem | 1962 | | pagina 6