Gaat Australië overstag Geen verdere Britse wapenleveranties Souvemr-snu(i)fje Anti-O A S'ers ontvoeren Franse student Dansleraren: gekuist of niet, twist is geen soort van dans Per 28 maart meer leden prov. staten flmtona [wl (LEDING!! imöller Lexis! Aanhangers Mossadek blijven zich roeren Faroek als bruiloftsgast.... Zoon van barricade- majoor Opmerkelijke geluiden rond kwestie Nieuw-Guinea Wraak en weerwraak in Frankrijk DAGBLAD VOOR ZEELAND Aanslag op koning van Nepal mislukt overdenk dit, adverteerder eigen sfeereigen ROUWEN. Daar me-nieuws is. Uw n plaats dit in dat an de sfeer, waarin isbaar ook voor u% niet missen - geen dag! Geluid van twee Australische bladen Dode bij nieuwe betogingen GEEN OORLOG OM LAOS Bulgaars bezoek aan Solakov (nog) niet toegestaan Mevr. Trotsky overleden Veel bewolking Verdere plannen „Ostoerio Heupschouder grote teenknie alles twist mee Gokkers ter zee? Senaat akkoord met provinciewet Juliette Gréco 102e JAARGANGNo. 23885 Voor God, Koningin on Vaderland WOENSDAG 24 JANUARI 1962 iats in zware blauwe duffel. 5-13 j, 975-1675 eutercoats. Zware, warme V' dw"ar 89°-|475 ing fantasie bedford cord 4-13 jaar IUitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerland» IDirecteur: E. H. B. Brader. HoofdreJactear: 3. 3. H. A. Brtma. „jactieraad: J. M.. A. C. v. Dongen, 11, Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Hes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. yarautereOL, L. J. "t Westende. u-eaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losee nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus Temeuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) KATOENEN GARNITUURTJE hemdje, ook strapless te éfe/gts dragen, van boven kant met soepele elast. rand www Bijpassend rlbkatoen I SLIPJE goed sluitende boordjes Een aanslag op koning Mahendra (41) van Nepal heeft men gisteren kunnen verijdelen. De dader, een zekere M. Puary, werd in d< plaats Janakpoer in Zuid-Nepal in I verzekerde bewaring gesteld. In een regeringscommuniqué werd ver- I teld. dat koning Mahendra, die sinds '55 i het bewind voert over deze Himalaya- staat, tijdens een rondreis door het zui J den van Nepal, een bezoek bracht aan I Janakpoer. Toen hij per auto op weg was naar een openbare ontvangst, waar hij een toespraak zou houden, wierpen ,een paar onpatriottische elementen" een bom naar de koning en probeerden I hem aan te vallen. De bom kwam niet tot ontploffing en de man die de bom hanteerde, werd gearresteerd. Ter plaat- se werden nog zes mensen gearresteerd I die in het bezit van bommen bleken te Z'Eerder deze maand werden in Calcutta berichten ontvangen over een gewapen- de opstand tegen Mahendra in het zuiden en zuidoosten van Nepal. Gezegd werd, dat die opstand na verbitterde gevechten Iwerd onderdrukt door koningsgezinde 'i troepen. De verliezen zouden groot zijn geweest. teerde. „Een boom en een brief voor een slavenschip, lachte de reus. „Maar ik êe~ loof dat ik u begin te hegTU' pen. Hier is uw bericht. Wat nu.?" Snel bond Aram het boomschors om de scha cru van een pijl, mikte en schoot de pijl dan in de mast van het schip, vlak naast hoofd van enige slaven Het reeds lang slepende conflict rond Nieuw-Guinea vertoonde gisteren twee opmerkelijke aspecten. Twee Australische bladen schreven nl., dat Australië Nederland niet langer sleinit in dit geschil. Het tweede feit, dat de aandacht vraagt, is de mede deling van Engeland aan ons land, dat het een verbod heeft afgekondigd voor verdere wapenverkopen aan Indonesië. redenen niet dadelijk in de politiek Wat het eerste punt betreft: het was het te Melbourne verschijnen de avondblad „The Herald", dat gisteren schreef, dat de Australi sche regering een belangrijke wij ziging in haar houding in het ge schil tussen Nederland en Indone sië over westelijk Nieuw-Guinea overweegt. Deze verandering kan volgens het blad om diplomatieke Studenten hebben gisteren op nieuw in Teheran tegen de rege ring gedemonstreerd. Zondag wer den meer dan tweehonderd perso nen, onder wie bijna honderd po litiemannen, bij gevechten met de monstrerende studenten gewond. Ook maandag werd tegen de re gering betoogd. De ongeregeldheden van gisteren de den zich voor na een oproep van de Per zische oppositiepartij, het Nationale Front, tot een dag van demonstraties en stakingen tegen de regering-Amini. Het nationale front steunt de vroegere Per zisch premier Mossadek. Belangrijke punten in de stad worden bewaakt door troepen en politie. De studenten, die dinsdag betoogden, werden door politie en militairen uiteengejaagd. Een aantal weerspannigen werd gearresteerd. Vol gens dc politie is door „opruiers" een der studenten doodgeschoten, om erger incidenten uit te lokken. Functionarissen van de veiligheids dienst zeiden dat de leiders van het Na tionale Front in verzekerde bewaring zijn gesteld. Men heeft ook twee ex-mi- nisters van de voormalige regering-Mos- sadek gearresteerd. Het kabinet kwam gisteren in buiten gewone vergadering bijeen om in ver band met de situatie bijzondere maatre gelen te bespreken. Maandag had de re gering reeds aangekondigd, dat strenge maatregelen zouden worden getroffen te gen ordeverstoorders. Zij verbood het houden van openbare vergaderingen en demonstraties. Volgens de regering zouden personen, die tegen da landhervormingspolitiek zijn de aanstokers van de ongeregeldheden zijn. tot uiting komen. The Herald schreef, dat men in Can berra de indruk heeft, „dat de regering niet langer haar vroegere steun voor de Nederlandse soevereiniteit ernstig kan handhaven en dat zij zich gaat ver zoenen met een gemeenschappelijke grens met Indonesië in Nieuw-Guinea De regering is langzamerhand tot het besef gekomen, dat vroeg of laat, goed schiks of kwaadschiks, Indonesië in het bezit zal komen van westelijk Nieuw- Guinea, dat Australië het onvermijdelij ke moet inzien en dat Australië voor zijn belangen op langere termijn vriend schappelijke betrekkingen met Indonesië nodig heeft". Het eveneens te Melbourne verschij nende blad „Sun Pictorial" meldde gis teren eveneens, dat de Australische re gering haar standpunt in de kwestie Nieuw-Guinea heeft gewijzigd. Dit blad schreef o.m.„Het lijkt nu waarschijnlijk dat Australië zich zal aansluiten bij de pogingen van de V.S. om president Soekarno er toe te bewe gen een compromis-oplossing te aan vaarden die het Indonesische nationalis me bevredigt en de Nederlanders in staat stelt zich waardig terug te trek ken uit een positie, die alleen gehand haafd zou kunnen worden ten koste van de goodwill voor de blanken in vrijwel geheel Azië". Britten „bezorgd" Wat de Engelse wapenleveranties aan gaat: De Britse minister van buiten landse zaken, lord Home, heeft in het Hogerhuis verklaard, dat de Britse re gering besloten heeft voorlopig de wa penexport naar Indonesië stop te zetten. In een Britse regeringsverklaring werd gezegd: „Harer majesteits rege ring is ernstig bêzorgd vanwege de ge vaarlijke spanning tussen Indonesië en Nederland met betrekking tot Nieuw- Guinea". Diplomatieke kringen in Londen wijzen erop, dat er momenteel geen belangrijke wapenleveranties meer zijn uit te voeren. Het verbod heeft dus weinig praktische betekenis. Scherpe kritiek Bijzonder kritisch is in dit ver band wel het artikel van William O'Connor, die onder de naam „Cas sandra" in de Daily Mirror schrijft. Hij beschuldigt de Britse regering van „een schandelijke en cynische wapensmokkel' Cassandra schreef dit in zijn krant van gisteren naar aanleiding van de 18 anti-onderzeebootvliegtuigen die Enge land aan Indonesië heeft geleverd voor ongeveer drie miljoen pond sterling. ,Zo zien wij ons steun geven, aan een regime met sterke communistische ten densen tegen Nederland een NAVO- bondgenoot en een oude vriend uit de oorlog.... Daar gaan we weer". Drie jaar geleden, zo bracht hij in herinnering, was Engeland betrokken „bij een andere gevaarlijke wapentrans actie", toen „Sea Furies" werden ver kocht aan generaal Batista van Cuba voor gebruik tegen Fidel Castro. Gezien de politiek van de ontvangers van de Gannet-vliegtuigen is Engeland pro-communistisch, aldus Cassandra. „Het wordt echt tijd dat MacMillan een einde maakt aan deze schandelijke en cynische wapensmokkel", zo besloot hij. Een opmerkelijk geluid laat ook het tijdschrift Life horen: „De V.S. dienen hun machtige Zevende Vloot ten dienste te stellen van de Nederlanders, indien president Soekarno zijn dreigement waar maakt een invasie in westelijk Nieuw-Guinea uit te voeren". Het be treffende hoofdartikel gaat verder: „Hoewel de Nederlanders alle recht aan hun kant hebben, hebben zij niet alle macht. Soekarno heeft Russische straal vliegtuigen en onderzooboten en krijgt er nog meer voor zijn invasie waarmee hij heeft gedreigd". De Amerikaanse gedelegeerde bij de Geneefse conferentie over Laos heeft gisteren de Chinese afgevaardigde de verzekering gegeven, dat er geen oor log zal komen tussen Amerika en Rus land „voor het heil van China" in Laos. William H. Sullivan, de Amerikaanse afgevaardigde, richtte zich aan de con ferentietafel plotseling regelrecht tot de Chinese gedelegeerde, Chan Hang Foe, aan de andere zijde van de tafel en zei: „De Chinese regering zou er goed aan doen op te houden met in een ideologi sche droomwereld te leven. U kunt uw regering meedelen dat de V.S. en de Sovjet-Unie niet van plan zijn een oorlog om Laos te creëren die alleen maar voordelig voor China is". Een woordvoerder van de Bulgaarse legatie in Rome heeft meegedeeld, dat haar militaire attaché Ivanoff en haar consul Tenev tot nu toe van de Italiaan se regering geen toestemming hebben gekregen de piloot te bezoeken van het Bulgaarse vliegtuig dat zaterdag in Zuid-Italië neerstortte. Volgens de legatie vertoeven de twee diplomaten sinds twee dagen in Bari. De Italiaanse minister van buitenland se zaken zou hebben meegedeeld, dat de piloot geen Bulgaarse bezoekers mag ontvangen tot het onderzoek is beëin digd. De toestand van de Bulgaarse vlieger, luitenant Solakov, is ernstig. De echtgenote van de vermoorde Rus sische communistenleider Leon Trotzky is gisteren in Corbeil, een voorstad van Parijs, overleden. Zij was 79 jaar. Trotzky werd in 1940 in Mexico ver moord. De administratie van de school beves tigde, dat de jonge Lapin-Lignieres maandagmorgen niet was verschenen, werd gezegd, dat de jonge Sapin-Lignie- Een groep tegenstanders van de idee van een „Frans-Algerije" heeft gisteren bekendgemaakt, de zoon van een majoor, die tijdens de re volte van januari 1960 in Algiers achter de barricades rebellen aan voerde, te hebben ontvoerd. In vlugschriften die aan dagbladen werden gezonden, maakte de groep, die zich de „Anti-OAS-sectie van Parijs" noemt, bekend dat Bertrand Sapin-Lig- nieres, zoon van majoor Victor Sapin- Lignieres, ex-commandant van de terri toriale legereenheden in Algerië, zich sinds zondag in haar macht bevindt. Majoor Sapin-Lignieres werd vorig jaar door het militaire tribunaal te Pa rijs, waar leiders van de opstand in Algiers terecht stonden, vrijgesproken. Men neemt aan dat hij zich thans in Brazilië bevindt. Zijn zoon Bertrand zat in de hoogste klas van de middelbare school St.-Louis, op de linkeroever van de Seine, waar hij zich voorbereidde op zijn toelatings examen tot de militaire academie van en ongeveer 30 personen onder vraagd, die ervan worden verdacht in verbinding te staan met leden in Frankrijk van de O.A.S. Alle ondervraagden zijn weer op vrije voeten gesteld. Enkele wapens en een hoeveelheid ammunitie werden in beslag genomen, alsmede een hoeveelheid docu menten, die thans door de politie wor den bestudeerd. Algerië zelf tenslotte gaf ondanks verscherpte waakzaamheid toch het gebruikelijke beeld van vele terreurda den te zien. In verband met de maandag op het ministerie van bui tenlandse zaken en met de ontvoe ring van het Gaullistische parle mentslid Paul Mainguy. waarover wij gisteren uitvoerig schreven, wer den vijftig personen in hechtenis ge nomen. Onder hen bevonden zich drie jonge mannen die in het bezit van vuurwapens bleken te zijn. Maandag had de politie, zoals gemeld, twee van de drie ontvoer ders van Mainguy gearresteerd. Op bevel van de Parijse politie is de oplaag van het laatste nummer van het Amerikaanse tijdschrift „Time" (Atlan tische editie), in beslag genomen. Het voornaamste artikel uit dit num mer, geschreven door de Parijse redac tie van Time, gaat over de O.A.S. en haar leider, generaal Salan, wiens por tret op de omslag prijkt. Het artikel heet: „Het niet zo geheime leger". Om acht uur gisterenavond waren er by gisteren gepleegde aanslagen 16 do- OU arrestaties den en 63 gewonden te betreuren, waar aanslag van idoor het totaal sinds 1 januari 423 do den en 796 gewonden bedraagt. Onder de doden van gisteren OAS buiten Frankrijk Wat de activiteiten van de O.A.S. bui- EEN AMERIKAANSE aannemer wil tussen het Deense eiland Seeland en Jutland in zestien maanden tijd een tun nel bouwen van geweldige plastic bui zen, die met 10 cm dikke nylonkabels zal worden verankerd. Maar dan moet Denemarken wel 750 miljoen kronen op tafel leggen. he^nt°^GE inbreker- 20 jaar. zag zich ÏÏS' I '"t lt° timmerfabriek een geldkistje te hebben gestolen. Agenten vuurden schoten op hem af, toen hij in' het ijskoude water van een vaart sprong' en ze vingen hem nat maar ongedeerll op. In het geldkistje zat overigens nettio i negentig gulden MOGELIJK wordt mr. M. Vrolijk, ka merlid voor de P.v.d.A., wethouder van Den Haag. In dat geval ziet hij van het kamerlidmaatschap af. DE SLAGERS, werkgevers en werkne- nemers, zijn het eens geworden over een 'oonsverhoging van 5 procent, met terugwerkende kracht tot 1 januari j.l. MET EEN vaart van 120 km per uur botste gisteren de auto van een inwo ner van Enschede onder Delden tegen een boerenwagen. De bestuurder werd op slag gedood, zijn vrouw en zoon ern stig gewond en de man op de boeren wagen kreeg een shock. Onder de meer dan vierhonderd gas ten die het huwelijk van ex-koning Simeon van Bulgarije in de orthodoxe kerk te Vevey in Zwitserland hijwoon denwas ook ex-koning Faroek van Egypte met zijn jongste titochter Faw- zia. De komst van de behaarde ex-ko ning verwekte onder de talloze toe schouwers hij het kerkje nogal wat opschudding. St.-Cyr. Het is bekend dat de scholieren van zijn klas uiterst rechts georiënteerd zijnIten Frankrijk betreft: en dat velen van hen de „Frans Alge- De Belgische politie heeft in Brus- rië"-zaak steunen. sel een 25-tal huiszoekingen verricht 55 Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Veel bewolking met aanvankelijk re- Ken. Krachtige tot harde wind tussen .Jiuid en zuidwest. Zacht weer. Vandaag: zon onder 17.12 uur. Maan :«P 21.13 uur. 2 70n °P 8 32 uur- Maan on- •aer 10.36 uur. De oecumenisch georiënteerde stich- tlr»g „Ostoerio" (Onderlinge Stichting tot opzet en exploitatie van recreatiecentra te Rotterdam) heeft het plan om nog du jaar aan Rijksweg 12 (Utrecht-Arn- nem) een motel te bouwen met een L #ye"ln "kerk- Zoals gisteren gemeld, heeft deze Stichting het „Delta-hotel" haamstede, dat vorige week werd verkocht voor f 280.000,- aan de heer „A fit!? er£ uit Roosendaal, gekocht in JL m'000-"- Met Pasen zal dit hotel uU1u worden genomen als oecu menisch hotel. Wat de plannen betreft, denkt op langere termijn z. men aan de stichting van iT bedrijven, verspreid tpi i land- De combinatie mo- -di ive-in-kerk zal onder deze bedrij- a£grijke Plaats innemen. De daan on ÏS lnm.lddels een beroep ge- finn \l e*P'°itanten van ongeveer 600 vakantiebedrijven in Nederland om ™"su'e"t worden van „Ostoerio", na i j. jan eigen zelfstandigheid. m eigenaren materiaal beschikbaar zullen stellen voor het hou ken etc" llturgische dl™sten, toespra- „De twist is geen dans, doch slechts een verkrampte lichaams beweging, die heel in de verte doet denken aan onze Latijns- Amerikaanse dansen". Dit zegt het bestuur van de Nederlandse bond van dansleraren, de groot ste organisatie op dit gebied in Nederland. Het bestuur meent, dat de aanblik van een danser, die twist, dermate on smakelijk is, dat slechts hij of zij die over weinig zelfrespect beschikt, deze /dans zal uitvoeren. Het betreurt het zeer, dat aan dit wanprodukt het woord dans wordt verbonden. Aangezien de bond van mening is, dat iedere dansleraar een vakkundig oordeel over de twist moet kunnen vel len en moet weten waarover hij praat, of hij nu pro of contra is, werd giste ren op een instructiedag van de bond in Utrecht een demonstratie van de twist gegeven. De belangstelling of nieuwsgierig heid was bijzonder groot. Ongeveer 125 dansleraren uit heel Nederland wa ren naar Utrecht gekomen om de nieuwste Amerikaanse rage te aan schouwen en er de eerste grondbegin selen van te leren. Aandachtig luisterde men naar in structeur Lim Lier, die in Frankrijk een speciale studie heeft gemaakt van de twist. Hij erkende volmondig dat de televisieuitzendingen en de foto's van twistdansers bepaald geen recla me zijn geweest voor deze noviteit. Wij moeten de jeugd leren, zich op een be hoorlijke manier te amuseren zei hij en daarom willen vele leraren de twist niet in hun dansschool hebben. Hierdoor laat de heer Lier zich ech ter niet ontmoedigen, omdat hij er stel lig van overtuigd is, dat het ook mo gelijk is de techniek in goede banen te ■leiden en de twist op een behoorlijke manier te dansen, zodat niemand er aanstoot aan kan nemen. „Na een poosje twisten voelt u zich bijzonder prettig", zo verzekerde hij zijn toehoorders. „Het is geen dans om te zien, maar om te doen". In enkele simpele bewoordingen gaf hij daarna een overzicht van wat men zoal met zijn heupen kan doen. Want, zoals bekend, spelen de heupen een hoofdrol bij de twist. Overigens vielen er ook termen als schouder- en knietwist, maar hoe men ook twist, de heupen twisten mee. De heer Lier maakte voorts duidelijk, dat ook de grote tenen een belangrijk aandeel heb ben in deze dans. De twist is niet zo gemakkelijk als hij lijkt, dat ondervonden de leraren- leerlingen wel toen zij aarzelend het voorbeeld probeerden te volgen. Na het enthousiast begin van jong en oud, slank en minder slank, was het aantal afvallers al gauw groot. Bij een opiniepeiling kwam wel aan het licht dat de twist in niet veel Nederlandse dansscholen op het programma zal wor den gezet. Slechts een enkeling oefen de de nieuwe dans serieus met een blocnote in de hand voor de techni sche details. Na afloop van de instructie lichtte het voltallige bestuur van de bond zijn oordeel over de twist nog eens toe. Men heeft er nog geen goed woord voor kun nen vinden. Hierin staat men niet al leen. Het Amerikaanse vaktijdschrift voor dansleraren heeft aan de twist één artikel gewijd en dat was vernieti gend. Artsen hebben, volgens de bond, geconstateerd, dat twisten kan leiden tot rugklachten en zelfs hernia tot ge volg kan hebben, terwijl ook vele enthousiastelingen zijn beloond met een „twistknietje". Het bestuur ver wacht niet, dat de „gekuiste twist" in ons land veel opgang zal maken. De le raren hebben de twist nu zelf aan den lijve ondervonden, was het veelzeggen de commentaar van enkele bestqursle den. waren negen inzittenden van een autobus die bij de havenplaats Bougie omsloeg in een greppel. Veertig passagiers werden gewond. De politie vermoedt dat opzet in het spel was. Een krantenverkoper in West-Ber- lijn is op het idee gekomen „echte West-Berlijnse lucht" in blikjes te verkopen. Het schijnt, dat hij onder toeristen nog klanten vindt ook voor zijn waar, welke verpakt is in blikjes ter grootte van een blikje geconden seerde melk. Op de wikkel staan enkele bezienswaardigheden van de stad afgebeeld. De prijs? Anderhalve mark (f 1,35) per stuk. (Van onze Haagse redacteur) Er bestaan serieuze plannen om ook zeevarende Nederlanders in staat te stel len mee te doen aan de voetbaltoto. Dit zou kunnen geschieden door samenwer king tussen Radio Holland N.V., Sche- veningen-Radio en de Nationale Sport- totalisator. Er wordt reeds aan de ont wikkeling van een „sluitend systeem" gewerkt. Wanneer de departementen van Justi tie en O.. K. en W. de vereiste goed keuring tijdig geven hoopt men bij het begin van het seizoen 19621963 met de „scheepstoto" te kunnen beginnen. Voor deelneming zouden dan in aanmerking komen Nederlandse zeevarenden op Ne derlands, Nederlands-Antilliaanse en Su rinaamse schepen. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gisteren met algemene stemmen haar fiat gegeven aan de nieuwe provincie wet. De wet wordt van kracht vóór 13 febr. a.s., de datum van de kandidaatstelling voor de sta tenverkiezingen van 28 maart a.s. Dit houdt in, dat bij die statenver kiezingen in alle provincies met een het aantal statenleden zal wor den uitgebreid, in Noordbrabant van 64 tot 71 en in Zeeland van 42 tot 43. De primaire betekenis van deze nieu we provinciewet ligt overigens niet in de uitbreiding van het aantal statenle den maar in de grotere bevoegdheden en ruimere armslag, die zij de provin ciale besturen toekent. Deze grotere mogelijkheden tot zelfbe stuur openen nieuwe perspectieven voor de decentralisatie betoogde Waalwijks bur gemeester KVP-senator Teijssen. De heer Teijssen adviseerde minister Toxopeus (binnenl. zaken) bij het decentralisatie- streven niet te stoppen voor een even tuele muur van ambtelijke tegenstand. „Doorbreek die muur met de forse slag van regeringsslagvaardigheid". De oren van het Limburgse Tweede- Kamerlid Jos. Maenen (KVP) moeten wel getuit hebben tijdens de senatoriale behandeling van de provinciewet. De Eerste Kamer had namelijk in meerder heid ernstige bezwaren tegen het amen dement, waarmee de heer Maenen in de Tweede Kamer de verantwoordelijkheids plicht van gedeputeerde staten tegenover de provinciale staten heeft weten te be perken tot de algemene aspecten van het toezicht op de gemeentebesturen. Met name de KVP, PvdA en CHU waren geporteerd voor een ruimere verant woordelijkheidsplicht. Deze vloeit logisch voort uit het wezen der democratie, be toogde KVP-senator Teijssen. Hij wees erop, dat het amendement van de heer Maenen, die zelf lid is van .S. van Limburg, geïnspireerd is door een adres dat een aantal colleges van G.S. terza ke nog voor de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer tot mr. Toxopeus heeft gericht. „Ik vind het opmerkelijk en merk waardig," verklaarde de heer Teyssen, dat men op deze wijze adresseert in een zaak, waarby men zelf zo nauw is be trokken". Oud-minister prof. Samkalden (PvdA) noemde het amendement-Maenen een voorbeeld van „miezerige" wetgeving. Het amendement was namelijk helemaal niet nodig, oordeelde prof. Samkalden. Ondanks deze bezwaren ging de Eerste Kamer toch akkoord. (Advertentie) Vrijdag 26 januari DOMINO de club der vedettes presenteert t

de Stem | 1962 | | pagina 1