restanten in de Hema Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Taptoe Delft in Goes eenvoudig ondenkbaar Grandioos besluit van s-Heerenhoeks initiatief Zorgt dat U er bij bent BOSCH - OPTIEK tot en met 27 januari STICHTINGSBESTUUR Misverstand in het spel? Dagblad De Stem Open oog voor Zeeuwse pL annen at en waar Instuif verkoopt 22.000 oliebollen voor actie „10 x 10" Min. Van Aartsen: Knecht (16 jaar) uit Axel voor officier Noodwoningen spoedig opgeruimd Oud-wethouder van Vlissingen overleden Voor een passende bril HULST Succesvolle bijeenkomst van Jongerencontact EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 JANUARI 1962 (Advertentie) MIDDELBURG Groenteteeltdag De korfbalvereniging „Swift" hield in de „Gouden Poorte" haar jaarlijkse feestavond. Voor een tot de laatste plaats bezette zaal brachten „eigen krachten" een gevarieerd programma, dat bijzonder in de smaak viel. Feestavond korfbalvereniging Swift De Zeeuwse Groentetelers Vereniging organiseert woensdag 24 januari in het City-Theater een groenteteeltdag. In de voormiddag opent de heer D. Ro denburg uit Naaldwijk de rij der spre kers met een inleiding over het nieuws in de glasteelten. Des middags staan twee sprekers op het programma. De heer M. Wattel uit Middelburg behandelt het onderwerp „Eensgezind een vaste koers naar Specia lisatie in tuinbouwteelten", terwijl ir. J. J. van Hennik uit Goes de nabeschou wing zal houden. TONEELUITVOERING Het toneelgezelschap „De Jonge Spe lers" uit Vlissingen brengt op vrijdag 26 januari in het Schuttershof het blij spel in drie bedrijven „Een katje uit duizend" op het toneel. Op deze door de buurtver. „Dampoort en omgeving ge organiseerde avond wordt verder mede werking verleend door het muziekgezel schap „Melodia". VLISSINGEN De 10 x 10 actie is hier bijzonder goed van start gegaan. De r.-k. Instuif, die pas een nieuw actief bestuur heeft, besloot voor de 10 x 10-actie oliebollen te bak ken, terwijl de Driekoningengroep van Don Bosco bestellingen daarvoor op ging nemen. Drie dagen is er gebakken en er zijn in totaal meer dan 22.000 oliebollen verkocht. Ongeveer veertig Instuifleden hebben aan deze actie meegewerkt. Za terdag op de markt werden de oliebollen ook nog in een speciale stand daarvoor verkocht. TEWATERLATING M.S. CONGO ZOLE De tewaterlating van het m.s. „Congo Zole" van de scheepswerf De Schelde, die aanvankelijk 1.1. zaterdag zou plaats vmden, doch werd uitgesteld, is thans bepaald op zaterdag 27 januari te plm. 12 uur. St.»Anna ter Muiden VONDST BIJ OPGRAVINGEN Bij graafwerkzaamheden van de Ned. Heide Maatschappij op het kerkhof van de Ned. herv. kerk, alhier, heeft men enige middeleeuwse potten gevonden. In één daarvan vond men de restanten van een kinderlijkje. Het vermoeden bestaat dat men is gestuit op de kinderbegraaf- plaats van een middeleeuws kerkhof. Een nader onderzoek zal nog volgen. Driewegen PRAKTIJK OVERGENOMEN De in de omgeving van Driewegen, Ovezande en Ellewoutsdijk bekende dok ter A. Folmer heeft zijn praktijk in ver band met zijn leeftijd overgedragen aan dokter Geldof. Deze jonge geneesheer is ook bekend als zenuwarts. De praktijk van dokter Folmer heeft steeds een groot deel van genoemde ge meenten beslagen en men denkt dan ook dankbaar terug aan de zorgen van deze arts, die zich over een tijdsbestek van enkele decennia uitstrekken. Hansweert Vergadering van K.V.P.-werkgroep In de zaal „Thalia" werd onder voor zitterschap van de heer E. A. Suy een vergadering der K.V.P. werkgroep afde ling Hansweert gehouden. De opkomst voor deze vergadering was groot. Zoals verwacht werd, ontstond er kort na aanvang van de vergadering een he vige discussie over de gehouden kandi daatstelling voor de Provinciale Staten. De voorzitter wist op de vragen duide lijk en onomwonden een antwoord te geven. Daarna werd overgegaan tot behande ling van het welvaartsplan der K.V.P. voor de provincie Zeeland. Een doorn in het oog van de gehele werkgroep was, dat er een uniforme re geling ontbreekt voor vergoeding van reiskosten, gemaakt in verband met het volgen van onderwijs, die ten plattelande wonen en hun kinderen om principiële of andere redenen naar scholen buiten hun eigen woonplaats moeten sturen. Hiervoor zal reisvergoeding dienen te worden verleend. Gevraagd wordt zelfs te streven naar een landelijke regeling, zodat reiskosten geen bezwaar meer zul len zijn kinderen vorder te laten stude ren. Teenager-avond 10 X 10 De door het acie-comité 10 x 10 ge organiseerde teenagersavond in het dorps huis „Kaj Munk" is ongetwijfeld een da verend succes geworden. Naar men van de zijde van dit actieve comité mededeelde, waren de verwach tingen voor deze avond niet erg hoog. NEDERLAAGTOERNOOI In het door de biljartvereniging „Ha venzicht" georganiseerde nederlaagtoer- nooi werd de eerste wedstrijd gespeeld tussen de organisator en de Hansweertse broedervereniging „Thalia". Havenzicht wist deze eerste wedstrijd de bezoekers met een nederlaag naar hun biljartlaken terug te wijzen. De uitslag luidde: Ha venzicht 314 punten, Thalia 283 punten. De eerstvolgende wedstrijd zal gespeeld worden tegen de H.P.V. s-Heerenhoek AANRIJDING Gistermiddag had op het kruispunt bij de Werrilaan een aanrijding plaats tussen een traktor en een motor. De bestuurder van de traktor, P. V. uit Ovezande. ver leende geen voorrang aan de motorrijder. P. de W. uit Nieuwdorp. Dokter J. Lucas Luyckx verleende eerste hulp aan P. de W.. die ernstige verwondingen aan een voet had opgelopen. Hij werd naar het ziekenhuis te Goes overgebracht. (Eigen bericht). Het bestuur van de Stichting Taptoe Delft heeft een grote domper gezet op de algemene vreugde in Goes over het feit, dat op 26 mei of 2 juni de originele Taptoe Delft op het Goese markt plein te zien zal zijn. Toen het stichtingsbestuur onlangs het raadsbesluit onder ogen kreeg, waarin een garantiebedrag van 5000 gulden beschikbaar werd gesteld, was de verbazing alge meen. De heer J. v. d. Hoek van het Delftse Taptoe-comité verze kerde: „Wij lenen onze taptoe onder geen beding uit.". Het initiatief om de Taptoe Delft naar Goes te halen is uitgegaan van de Goese afdeling van de VW. Men zocht en verkreeg samenwerking met de ZLM, die in mei of juni zijn normale ledenver gadering in Goes houdt. De ZLM toon de zich bereid hieraan medewerking te verlenen en financiële consequenties te Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel. 3327 Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z - Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,15 per mm. 1 mm Ingezonden mededeling 2',4 mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0,90. elke regel meer 0,15. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1,50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. dragen. Consequenties, die een bepaal de garantiestelling, een bijdrage in een eventueel tekort en het afnemen van een vrij groot aantal toegangskaarten omvatten. De totale kosten voor het uitvoeren van de „Taptoe Delft" werden geraamd op 14.500 gulden, terwijl daarnaast aan het stichtingsbestuur een vergoeding van 10.000 gulden is verschuldigd. Ook aan de gemeente Goes werd medewerking gevraagd en deze verleende die grit. Be halve het garantiebedrag voor de som verschuldigd aan het stichtingsbestuur f 5.000,werd ook een bijdrage in een eventueel tekort met een maximum van 1750 gulden toegezegd Verwarring Het commentaar van de heer Van de Hoek op dit alles spreekt voor zich zelf. „Wij denken er niet over om onze Tap toe voor wat of aan welke gemeente dan ook over te dragen. Dat zou toch echt ondenkbaar zijn. We hebben het bericht gelezen en er onze hoofden over ge schud. Maar al gauw ging er bü ons een licht op. Het misverstand lijkt nogal voor de hand te liggen. Er is daar in Goes kennelijk verwar ring ontstaan rond de twee taptoestich tingen; in dit geval moet men de Stich ting Taptoe Delft hebben verward met de stichting kleine taptoes uitgaande van het Ministerie van Defensie. Deze laat ste stichting pleegt nl. jaarlijks in ver schillende plaatsen met zo'n 5 of 6 tap toes voor de dag te komen en dan nemen er ook korpsen aan deel die de Delftse taptoe opluisteren. Maar met de Taptoe Delft heeft dit alles niets te maken. En nog minder met de Stichting Taptoe Delft. De Taptoe Delft blijft onkoopbaar en onaantastbaar". Onthutst Het is maar een vreemde zaak, vond de onthutste gemeente-secretaris van Goes, de heer Taillie, die wij hierover spraken. Het gemeentebestuur van Goes leeft in de veronderstelling dat de ech te Taptoe naar Goes komt. En nu blijkt het surrogaat te zijn. De Goese organi satoren, die met de Taptoe-mensen heb ben onderhandeld hebben het gemeente bestuur ingelicht en gezegd dat de Taptoe Delft voor f 15.000,naar Goes zou komen. Anderhalf jaar geleden zijn dezelfde onderhandelingen gevoerd en afgestuit op financiële moeilijkheden. Dc heer Taillie achtte het niet geheel onwaarschijnlijk, dat de taptoe toch nog door zou gaan wanneer het tenminste dezelfde was als van achttien maanden terug. Bericht over dit misverstand had het Goese gemeentebestuur in ieder ge val nog niet ontvangen. EHBO-CURSUS De EHBO-cursus is gestart met on geveer dertig leerlingen, waaronder vijf religieuzen. Dokter J. Lucas Luyckx is docent. Omdat het aantal cursisten bij zonder groot is zal het praktische ge deelte van de cursus gegeven worden door de wijkverpleegster, zuster de Jonge, met behulp van enkele gediplomeerde EHBCers. VALPARTIJ Op de 's-Heerenhoeksedijk reed de bromfietser M. B. uit onze plaats tegen een wegafzetting. Zijn zusje, dat achter op de brommer zat, liep bij de valpartij 'n hersenschudding op. Dokter Geldof uit Driewegen verleende eerste hulp. Heinkenszand JAARVERGADERING EN GEZINSDAG NCB Op de feestdag van St.-Antonius Abt heeft de r.-k. Boerenbond de jaarverga dering gehouden in café wed. Hoondert. Een uiteenzetting over de EEG en de bespreking van de voor- en nadelen van de ruilverkaveling-Heinkenszand waren de interessantste punten van de bijeen komst. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. C. van 't Westeinde en Jac. v. d. Dries met grote meerderheid van stemmen herkozen. Over de resultaten van de gezamenlijke mechanisatie kon men voor het afgelopen jaar tevreden zijn. Een voorstel voor een 1-daagse reis naar de coöperatieve handelsvereniging te Veghel werd aangenomen, maar we gens tijdnood moesten bezoeken aan een exportslagerij en een nieuwe melkfa briek te Eindhoven worden afgewezen. Door de film die na de vergadering door de CHV werd aangeboden kreeg men een juiste indruk van de grootste mengvoederfabriek ter wereld die door deze coöperatie wordt geëxploiteerd. De daarbij behorende lezing door de veevoeder-deskundige ir. Jansen kwam te vervallen. Het hoogtepunt van de dag kwam des avonds met een gezellig samenzijn, dat werd opgeluisterd door een gezelschap uit Yerseke, waarvan vooral de kundige goochelaar bewonderd werd. Ook eigen voordrachten oogstten veel succes. GESLAAGDE K.A.J.-UURLOONACTIE De uurloonactie, door de KAJ georga niseerd, heeft alle verwachtingen over troffen. Na de hoogmis werden loon zakjes uitgereikt, die men in de loop van de dag weer ophaalde. Voor de eerste maal in het bestaan van de af deling werd met een collecte de 300 gepasseerd. De opbrengst was namelijk 323,11. Hiermee plaatste onze jeugd-1 groep zich op de tweede plaats na af-] deling Vlissingen met plm. '00. Om de wereld-wijd-gedachte onder de I jongeren levendig te houden is men nu gestart met een contracten-actie. Ver-I der zal op zeer korte termijn de bier- ;lazen-actie voor hetzelfde doel van start gaan. Kapelle TONEELUITVOERING Het CJV-gebouw in Kapelle was ge- heel bezet toen daar een toneelavond werd gegeven door de plaatselijke to neelclub DOVA. Gebracht werd het dra ma in drie bedrijven; „Het huis van licht en schaduw". Het batig saldo van deze toneelavond komt ten goede aan de actie 10 x 10. Hiervoor werd ook een verloting gehouden. Voorzitter J. Burger van DOVA sprak een openingswoord en tussen de be drijven bracht Jan Wisse, Nijssen, vro lijke accordeonmuziek. RAAD KOMT BIJEEN Donderdag 25 januari a.s. om half vier 's middags komt de raad in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot overneming in beheer en onderhoud van een ge deelte van de oude rijksweg Kloetinge- Yerseke-dam. Verder een voorstel tot wijziging van de centrale verwarmings installatie in gemeentehuis en gemeen tewoning Kerkplein, alsmede een voor stel tot aankoop van grond aan de Kits- kinderseweg voor uitbreiding begraaf plaats. Voorts zijn er verschillende verzoeken om subsidie te behandelen: een verzoek van de bijzondere lagere school in Bie- zelinge om gelden voor de aanschaf van verduisteringsmateriaal; verzoeken om premie voor woningverbetering en een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Hoogte 2 te Schore. Kwadendanune GESLAAGDE UITVOERING „CON AFFEZZIONE" Voor een stampvolle zaal in „De Burcht" heeft de fanfare „Con Affezzio- ne" haar jaarlijkse uitvoering gegeven. O.a. werden ten gehore gebracht „Ar- romanches" van A. E. Kelly, Fantasie Duo van A. Delbecq en de Dans Suite van G. Boedijn. Na dit muzikale gedeelte werden de toeschouwers vergast op een pretentie loos blijspel, getiteld „De Kasteelheer" van de auteur Andre Grishomme, dat gebracht werd door de muziek- en to neelvereniging „St.-Antonius" uit het Westbrabantse Lepelstraat. Het spel „De Kasteelheer", handelend over de wederwaardigheden van een stroper in de Brabantse grensstreek, was uitermate geschikt om de toeschouwers een avond van ongedwongen plezier te verschaffen. En deze amateurs uit Le pelstraat slaagden er over het algemeen goed in, hun publiek te boeien. Vermelding verdienen vooral de heren Piet Luijks en Piet v. d. Enden voor de manier, waarop zij gestalte gaven aan de twee hoofdfiguren. „Con Affezzione heeft met deze avond eer ingelegd. GEEN ENGELS BEZOEK Op een bestuursvergadering van de voetbalvereniging Kwadendamme is be sloten dit jaar geen Engelse vereniging op paaszaterdag te ontvangen. Dit in ver band met de hoge kosten die hiermede gepaard gaan. Dc vereniging heeft al genoeg uitgaven bij het vierde lustrum dat gevierd gaat worden. (Van onze parlementaire redactie) Minister van Aartsen (volkshuisvesting en bouwnijverheid) is bezig een inventa risatie te maken van plannen tot sane ring en reconstructie van stads- en dorpskernen. Op het punt van de ruimtelijke orde ning wordt aan rapporten over het zui den en zuidwesten van Nederland nog gewerkt, aldus de minister. Ook wacht de minister nog op het streekplan midden-Zeeland en het streek plan Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De minister merkt ten aanzien van Zee land nog op, dat zijns inziens ook in Zeeland van een gespannen bouwmarkt sprake is. (Eigen bericht) De zestienjarige B. van 't H., die tij dens afwezigheid van de landbouwer H. W. in de buurtschap Drieschouwen te Axel diens echtgenote te na kwam (zo als men gisteren op de voorpagina heeft kunnen lezen) blijkt met degelijk uitge kiende voorbedachten rade gehandeld te hebben. Om te voorkomen, dat iemand hom in zijn minderwaardige plannen zou kunnen storen, had hij de woning van zijn werkgevers tevens pleegouders hermetisch gegrendeld. De jongeman, die onder bescherming staat van de kin- derzorg en afkomstig is uit St.-Maartens- dijk en bijgevolg met een gestolen auto dan ook op Tholen gearresteerd werd, is tegenover de aangevallene nogal cru te werk gegaan. Hij zal hedenmorgen worden voorgeleid aan de officier van justitie, mr. T. Lebret te Middelburg. In Middelburg en Vlissingen (Van onze parlementaire redactie) In het havendorp Vlissingen staan nog] (Iraautr 294 stenen noodwoningen waarvan er 180 bewoond zyn door 177 gezinnen. Van de overige 114 woningen zullen er 78 op korte termijn worden gesloopt. Voor de 36 andere is dit nog niet mogelijk in ver band met nabij gelegen bewoonde nood woningen. In 1964 zal echter het gehele complex zijn ontruimd. Dit heeft minister Van Aartsen (volks huisvesting en bouwnijverheid) medege deeld in de memorie van antwoord op zijn begroting aan de Tweede Kamer. Hierin zegt de bewindsman dat de si tuatie op het gebied van noodwoningen in Middelburg minder ongunstig is dan in Vlissingen. Van de 154 noodwoningen aldaar is de ontruiming van 74 daarvan volgens de minister minder urgent in verband met de goede kwaliteit. Dit geldt ook voor een deel der 60 stenen noodwoningen. De 20 nog bewoonde noodwoningen zullen op korte termijn worden ontruimd, deelt de minister me de. AXEL Veel aandacht voor „Suuske Perdaems" Suuske Perdaems bleef zwerven langs 's Heren wegen en bezorgde hiermede een ietwat tragisch einde, aan het toneel stuk dat op initiatief van do Kajotters en Kajotsters te Axel werd opgevoerd. Een goed gevulde zaal had hoge ver wachtingen van het stuk „Suuske Per daems, de koster van d'Heikant", een spel gebracht door de jongeren uit het vakbondsleven. P. de Rijcke heeft als regisseur en te vens als één der hoofdrolspelers deze verwachtingen door zorgvuldig gekozen medespelers en nog zorgvuldiger spel, niet beschaamd. De kajotters van Axel tellen goede spelers in hun rijen. We noemen hiérbij Benny David als pastoor, Clothilde van de Berg als huishoudster, Benny Brou wer als huisdokter. Tilly Caesens als echtgenote, Riet Maas als verloofde en Paul de Rijcke als pleegzoon voelden zich buitengewoon goed thuis op de to neelplanken. Piet Rombout zorgde als veldwachter voor de vrolijke noot: een veldwachter, stoer, gewichtig, plichtsgetrouw, maar niet afkerig van een borreltje. Victor Schelleman had een uitzonder lijk mooi decor weten op te bouwen, ter wijl Frans van de Berg de grime ver zorgde. Zondag a.s. zal nog een tweede uitvoe ring van het stuk volgen. INTERESSANTE JAARVERGADERING K.A. De K.A. zal vandaag de jaarvergade ring beleggen. De heer J. Wigmans zal een lezing houden over zijn ervaringen gedurende zijn tienjarige onschuldige ge vangenschap in Siberië; het dodenkamp Tambow en de beruchte gevangenis te Moskou. Tevens zal de heer Wigmans spreken over de boodschap van O. L. Vrouw van Fatima en het aandeel van de christe nen in de bekering van Rusland en de wereldvrede, VOORLICHTING B.B. Van rijkswege zijn enige tijd geleden huis-aan-huis verspreid „Wenken ter be scherming van uw gezin en u zelf". In aansluiting daarop zal op vrijdag 26 januari a.s. in Het Centrum, alhier, een voorlichtingsbijeenkomst worden gehou den. Aanvang des avonds om 8 uur. De heer P. de Kam uit Goes, van de B.B.- voorlichtingsdienst, zal spreken over de gevaren van de radioactieve neerslag en de beschermingsmogelijkheden daar tegen, een en ander verduidelijkt met dia's. Er wordt gelegenheid gegeven om vragen te stellen. Na de pauze zal het HBB met zijn personeel een demonstra tie'geven met de instrumenten en appa raten, waarover de BB beschikt ter be scherming tegen radioactiviteit. Ovezande „TURNLUST" De gymnastiekvereniging, welke on langs is opgericht, is nu officieel ten doop gehouden. Met enige moeite slaag den de dames er tenslotte in voor hun club een passende naam te bedenken. De turnclub zal in het vervolg met de naam „Turnlust" door het leven gaan. Deze betiteling verwierf de meeste stemmen, waarbij ook nog enkele an dere namen opgeld deden, zoals „Wordt Kwiek", „Vlug en Lenig" en „Romeo". De oud-wethouder van Vlissingen, de heer M. A. van Popering, is op 67- jarige leeftijd in het Chr. Streekzieken huis Bethesda overleden. Vorige week woensdag was de heer Van Popering daar met een ernstige hartkwaal opge nomen. Zijn toestand ging erg achteruit en zondagmiddag kwam het einde. De oud-wethouder was ridder in de orde van Oranje Nassau. Zijn stoffelijk over schot zal hedenmiddag op de algemene begraafplaats te Vlissingen ter aarde wor den besteld. De heer Van Popering was wethouder vanaf 18 december 1945 Hij legde het wethouderschap neer in febru ari 1961 na aanneming van het sanerings plan door de raad. RAADSVERGADERING „De grenswijziging, die in het afge lopen jaar haar beslag kreeg, eiste van onze gemeente 40 hectare land, waarop 35 bewoners. In 1961 werd te Graauw maar 1 woning in de particuliere sector gebouwd. Gelukkig zijn dit jaar reeds bouwaanvragen voor 10 woningen bin nengekomen. Opnieuw moet een terug gang worden geconstateerd in het be volkingsaantal. Dat de omliggende agra rische dorpen hetzelfde droeve lot on dervinden. is maar een schrale troost. Hartekreet blijft: Geeft ons meer wo ningwetwoningen voor de toekomst". Dat waren de voornaamste punten uit de nieuwjaarsboodschap van burge meester De Nijs van Graauw. Gelukkig kon hij ook op enkele lichtpunten wij zen, zoals de opening van de nieuwe lagere school, de verlichting in de Bea- trixstraat, het aansluiten van per celen in Alsteinpolder, Linie en Krab- benhoek op het net van de waterlei ding en de verbetering van de weg door de Alsteinpolder. Besloten werd het bedrag van de re kening-courant, die de gemeente heeft bij de Boerenleenbank, van 20.000 op 30.000 te brengen. Omdat Ged. Staten iemand wilden belasten met het toezicht op het gelde lijk beheer van de havenmeester, werd de eerste ambtenaar voor deze functie aangewezen. Het r.-k. kerkbestuur kreeg een voor schot op de vergoeding voor 1962 van 7.425. De kleuterschool bleek over '61 nog een bedrag van 12,20 te krijgen, terwijl het voorschot voor '62 kon wor den bepaald op 1.207. Op verzoek van het instituut voor doven te St.-Michielsgestel werd beslo ten voor '61 een bedrag van 20 te verlenen, zijnde de bijdrage in de na zorg van 1 patiënt. Een voorstel van b. en w om over te gaan tot plaatsen van spiegelarma- tuur op de straatverlichting bij de in gang van het sportterrein, werd op voorstel van de heer Schillemans aan gehouden tot een volgende vergadering. Besloten werd op zijn voorstel eerst prijsopgave te vragen voor 5 nieuwe Een ovationeel applaus was het slot inspirerende leiding van de voorzitter, van een unieke toneeluitvoering, die door het Reizend Vlaams Volkstoneel van drs. L. Lockefeer uit Hulst werd ge bracht in de Jeugdhoeve te 's-Heeren- hoek. Het meeslepend spel leverde moeite op om uitsluitend toeschouwer te blij ven, met name in de aanstekelijke car navalsscène in het blijspel „De Ge croonde Leerse" van M. de Swaen, dat door deze troep werd gebracht. Zijn het het samengaan in dit gezel schap van de Vlaamse geest en de zin voor Hollandse orde en gehoorzaamheid aan de regie, die hier leidden tot een uitbeelding, dat genot opleverde zoals men dat zelden ervaart? Het machtige en ingenieuze decor dat helaas hier niet helemaal tot zijn recht kwam door het te kleine toneel met zijn kleuren en zelfs geuren (van de in de woonka mer aanwezige kruiden) van de heer Verdonschot, maakten het feest volle dig. Men doet zich te kort door de kans dit feestelijke toneel, dat nog elders in de provincie zal worden opgevoerd, niet te gaan beleven. Deze avond was de laatste van een zestal hoogstaande ontspanningsavon den, welke werden gebracht door de r.-k. Jeugdraad van 's-Heerenhoek onder de de heer Hekemann. Naast de vertoning van een drietal opmerkelijke speelfilms, werden drie avonden gebracht waarin wellicht voor het eerst drie Zeeuwse verenigingen volledig aan bod kwamen. Daar was op de eerste plaats het r.-k. gemengde zangkoor St.-Caecilia te St.-Jansteen. onder leiding van de heer W. Bartz, dat hier een onvergetelijke uitvoering gaf. Opmerkelijk is dat dit concert wel kan worden herhaald Den Haag, Amsterdam en Spanje, waar het koor deze zomer heengaat, maar blijkbaar niet gewaardeerd wordt in de rest van Zeeland. Daar was ook het optreden van de Zeeuwse Balletschool van mevr. Soes man uit Domburg, die met haar in structief optreden veel kon verduidelij ken van hetgeen op de televisie wordt voorgeschoteld. Met tenslotte deze laatste geslaagde avond van toneel uit de eigen provincie, die volgens sommigen beslist uitging bo ven nationaal toneel in de „provincie", kan het niet anders dan dat initiatiefne mers samen met het r.-k. kerkbestuur wel tevreden moeten zijn over het wel slagen van hun pogen Het publiek zal zeker de Jeugdraad bij verdere expe rimenten graag steunen- lichtpunten, verspreid over de gehele lengte van de Zandbergsestraat. Aan M. Bracké werd op zijn verzoek met ingang van 1 januari '62 eervol ont slag verleend als klokkeluider, onder dank voor zijn werk gedurende 32 jaar De raad was bereid een bijdrage van 3 procent te geven in de kosten voor het maken van plannen, bestek en teke ning voor de vernieuwing van de weg Graauw-Schelfoutshoek. (Advertentie) HULST De eerste dansavond van het Jonge rencontact Hulst, in het Groot Patronaat gehouden, mag als zeer geslaagd worden genoemd. Er waren namelijk niet min der dan 350 jongeren aanwezig, een opkomst, die ondanks het slechte weer voortreffelijk kan worden genoemd. Dat zich op de avond zelf nog verschillende jongeren opgaven, wordt door het be stuur gezien als een grote belangstelling van de jongeren voor deze nieuwe orga nisatie. De avond werd geopend door de voor zitter; Gerhard Deiman. die zowel de le den als niet-leden hartelijk welkom heet te. Hij bracht dank aan de dansleraar Cor Bilderbeek, die zo bereidwillig was geweest om deze dansavond te leiden. Ook het orkest „The Williams" o.l.v. Jo Gommers kreeg lof. Kaartwedstrijd In De Bouyr's re staurant werd een prijskaarting gehouden met het volgende resultaat: 1 V. v. Waes-P. de Rijck, 2 L. Verich-P. de Rover, 3 G. Meersekaert- F. de Witte. Bij de verliezers was de eerste prijs voor L. Bosmar-L. Blom- maert. St.'Jansteen SCHIETING Aan een schieting bij F. Bouwens na- men 59 schutters deel. De hoge vogel en de eerste zijvogel werden geschoten door W. de Witte uit Heikant; de tweede zij vogel door Ant. Mottier uit St.-Jansteen. Het hoogste aantal kleine vogels werd bereikt door A. v. Steyaard uit Hulst. LEO DE BRUIJN TWEEDE In een veldloopwedstrijd te Ekeren (B.) wist de veldloper Leo de Bruijn in de juniorenwedstrijd de 2e prijs te behalen. A. van Remoortere uit St.-Jansteen be haalde in deze wedstrijd de 9e prijs. Bij de senioren behaalde Allonsius uit West- dorpe de le prijs. Lamswaarde CARNAVALSBAL Op initiatief van het r.-k. muziek- en toneelgezelschap „Vrijheid Eendracht" zal het carnavalsbal gehouden worden op zondag 4 maart. Philippine VROUWENGEMEENSCHAP IN JAARVERGADERING Circa tachtig leden van de vrouwen gemeenschap hebben de jaarvergade ring gehouden, die tevens feestvergade- ring was. De echtgenoten waren deze keer ook uitgenodigd. Na een gezamen lijke maaltijd werd de feestavond ge vuld met goed verzorgde toneelstukjes. Tussen de bedrijven door gaf. mej. van de Heuvel een keurig verzorgd jaarver- ~'~g. Ze maakte bovendien het werk programma voor 1962 bekend. Sluis ANTI-HONGERACTIE GESTART In de raadszaal van het Sluisse stad huis werd het comité geïnstalleerd, dat zich zal belasten met de inzameling van gelden ten bate van de landelijke anti-hongeractie. Deze installatie ge schiedde na een toespraak van burge meester P. F. van Hootegem, die veel waardering had voor de spontane jeugd- actie. De voorzitter van de jeugdactie, de heer van Poppel, zette de plannen voor de komende weken uiteen. Naast de inzameling 10 keer 10 komer. er een teenageravon, een feestmiddag voor de jeugd en een cabaretavond. Voor de aanvang van deze officiële installatie trok de drumband van „Apollo" door de straten van Sluis, voorafgegaan door een groot aantal jongelui, voorzien van spandoeken. Zowel de burgemeester als de voor zitter van het comité deden een beroep op het verenigingsleven van Sluis om in alle opzichten mee te werken. VERGADERING GEMEENTERAAD Morgenavond vergadert de gemeente raad. Er is een verzoek binnengekomen van de Shell om grond te mogen ge bruiken op het Walplein voor de exploi tatie van een benzine-service-station. Reeds eerder werd dit in de raad behan deld, maar realisatie was om verschil lende redenen niet mogelijk. Zo moet bij de uitvoering van het plan o.m. een transformatorhuis van de PZEM ver plaatst worden. De Shell diende nu een nieuw verzoek in. De meerderheid van het college wil hierover gunstig beslissen zij het met enige verkeerstechnische restricties. Het college stelt voor een bijdrage van 50 per jaar te verlenen in de huur van de bejaardenwoningen, die men aan het bouwen is in d© J. H. van Dalestraat en de 1 Novemberstraat. VOORLICHTINGSAVOND B.B. In het r.-k. parochiehuis werd een voorlichtingsavond van de BB georgani seerd, waarvoor een redelijke belangstel ling bestond. Burgemeester van Hoote gem sprak een begroetingswoord namens het gemeentebestuur. De inleidingen werden gehouden door de heren P. van de Velde en A. I. Catsman, beiden uit Aardenburg. De laatste, kringhoofd van de B.B. in de streek, demonstreerde ook enige nieuwe meetapparaten, waarmee men een vrij nauwkeurig idee krijgt van de radio-activiteit in de dampkring. OOSTBURG DUIVEN VERKOOP In hotel „Du Commerce" vond de ver koop plaats van een dertigtal duiven van de bekende liefhebber C. Coppens te Sluis. Niet alleen was het tijdstip slecht gekozen maar de kopers uit Sluis speelden onderling een voor hen voor delig spel. Zo kon het gebeuren dat enkele rasvogels voor een spotprijs in andere handen ovérgingen. Ook al probeerde veilingmeester Simpelaar op sportieve wijze de zaak voor Coppens nog zoveel mogelijk te redden. Veel duiven werden ver onder de waarde geveild. Enkele maanden geleden bracht de verkoop van de heer W. van Unen het viervoudige op. Biljart-nederlaag- wedstrijd In het kader van de nederlaagwedsti' den kreeg Oostburg het afgelopen week einde Breskens op bezoek. Ook tijden dit treffen was R. Claeyssens weer ir topvorm en in 20 beurten toverde hi' 603 caramboles bij elkaar. Deze speler presteerde het, méér caramboles te pro duceren dan de tien spelers uit Breskens tezamen. Claeyssens geeft zijn tegen standers 100 punten voor. Gezien de re sultaten zou het voor zijn tegenspelers prettiger zijn, indien hij er bijvoorbeeld 500 voor gaf. J. van Waes produceerde 228 punten, waardoor hij weer de tweede hoogstge- klasseerde werd. De einduitslag werd Oostburg 1374 pnt. Breskens 600. Doo' voorgift Claeyssens stand 1274 voor O^* burg. Oostburg ontvangt nog IJzend';% en Cadzand, of Sluis. TERNEUZEN ONGEVAL BIJ LOSSEN Bij het lossen van een coaster kree- de heer L. de L. een grijper van eei der laadbomen tegen het lichaam. H' werd in bewusteloze toestand naar hc' ziekenhuis gebracht. IJzendijke RAVELIJNWERK HERVAT Nadat gedurende de afgelopen maan den het herstelwerk aan het Ravelijn en de grachten slechts door enkele arbei ders is voortgezet, is de D.A.W. verleden week met het groter materiaal en een 30-tal arbeiders begonen aan de verdere afwerking. Het grondwerk aan de forti ficatie zelf is ver klaar, maar het groot ste karwei n.l. het volledig uitgraven van de grachten, zal nog heel wat man uren vragen. MBA-DIPLOMA De heer E. van Immerseel uit Hans- weert heeft op het te Bergen op Zoom gehouden examen het MBA-diploma we ten te behalen. BOEKHOUDEN De heer B. Westdorp uit Hansweert slaagde te Middelburg voor het praktijk diploma boekhouden. Morgen, woensdag 24 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.09 en 17.37 uur, te Terneuzen om 4.34 en 16.56 uur, te Vlissingen om 4.04 en 16.31 uur en te Wemeldinge om 5.59 en 18.23 uur. «Advertentie) Brunswick Bowling Breda Elk» maandag en vrijdag van 6 tot 8 uur Familie-diner 3.p. p. Reserveer tijdig Uw tafel. TeL 01600 38452 Als de ouders bowlen spelen de kinderen gratis hun wedstrijd 7 TV/ MIDDELBURG City 20 uur Bandeloos Electro 19.30 uur Om zonden huilt men later, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Vernietigingscommando AXEL Het Centrum 8 uur Winden waaien om de rotsen, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Gezworen kame raden TERNEUZEN Luxor 8 uur Het purperen masker, 14 j. GOES Grand 20 uur Lino in de knel, 14 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Hyena's van een we reldstad, 18 j. Luxor 20 uur Liefde, dollars en Gianti, 14 jaar ANTWERPEN Kon. VI. Opera 20 uur Balletavond TERNEUZEN Luxor 20 uur Het purperen masker 14 j. OVEZANDE Zaal Verbeek 19.30 uur KVP-meeting HENGSTDIJK Café De Waal Prijspiering MIDDELBURG City 20 uur Uitvoering Melodia Electro 19.30 uur Om zonden hulst men later, 18 j. GOES Grand 20 uur Lino in de knel, 14 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Hyena's van een we reldstad. 18 j. Luxor 20 uur Liefde, dollars en Gianti, 14 jaar

de Stem | 1962 | | pagina 2