Maar dreigen kan niet laten hij Twee terreurdaden beroeren Parijs Woningbouwproduktie '62 iets onder peil Deltahotel Haamstede doorverkocht voor oecumenisch werk Bulgaars straalvliegtuig had spionage-opdracht Nieuw-Guinea-kwestie naar kalmer water BEGROTING VOLKSHUISVESTING N.-G.-raad en Bot zien het anders Naar linksere koers in Tanganjika Arts-Gaullist ontvoerd en bom ontploft bij ministerie SOLLICITATIE HARLES RUYS PLOEGLEIDER Rik I klopt nu rivaal Rik II Piet Rentmeester wint 5-km strijd E VOETBALLER DAGBLAD VOOR ZEELAND Bleyenberg: De goudvis gevangen Minister blijft bij 30 mei Officieel Italiaans communiqué: Parijse mode j Wisselende bewolking öochter van ex-communist wordt non Blijvend zware eisen aan bouwmarkt Adenauer ziek Baby Adele Paul mag blijven WITTE KRUIS 102e JAARGANG No. 23884 Voor GodKoningin en Vaderland lijke Duitse ploeg zal deelnemen, geen beslissing worden genomen. Men besloot toen begin januari 1962 in Zuerich bijeen te komen om zich over deze kwestie te beraden, maar deze bijeenkomst heeft nog steeds niets plaats gehad. Gezien het feit dat de Duitse atletieksuccessen tij dens de vooroorlogse Europese kam pioenschappen steeds met een geza menlijk team behaald werden, is men in atletiekkringen echter van me ning dat ook in Belgrado Oost- en Westduitse atleten in één team zul len uitkomen. Het grootste contingent atleten dat de reis naar Belgrado zal maken, is tot nu toe dat van Groot-Brittannië. Volgens een voorlopige bekendma king van de Britse atletiek federatie zullen 52 heren en 24 dames aan de strijd om de Europese titels deelne men. U Charles Ruys zal in de komende Ron de van Nederland, die in Rotterdam van start gaat, als ploegleider fun geren van de Amstel-brouwerijploeg. De ploeg komt te bestaan uit Wim van Est, Peet Ocllibrandt, Jos Ver- achtert, Eddy Pauwels en Rik Luy- ten. Rik I Rik II geklopt Ruim 18.000 toeschouwers waren za terdagavond naar liet Antwerpse Sportpaleis gekomen om daar getuige te zijn van het zoveelste duel tussen de beide „Rikken" van Steenbergen en van Looy. De omniumwedstrijd begon met een punten wedstrijd over 15 ronden, die door van Looy gewonnen werd. Daar na volgde een kilometer met vliegen- I de start, waarin van Steenbergen zich onbetwist de betere toonde: 1.03.46 .tegen 1.07.79. De derde manche over I 500 meter tegen het horloge met staan de start eindigde onbeslist. Voor bei de renners werd een tijd genoteerd van 35,29 seconden. In de vierde en beslissende manche een achtervol ging over drie kilometer haalde van Steenbergen zijn tegenstander in 2495 meter. Het eindklassement werd daardoor: 1. Van Steenbergen 5,5 pnt. 1 2. Van Looy 6,5 pnt. L In een achtervolgingswedstrijd om de Izilveren armband legde de Belg Co- Ivens de 5 km af in 6 min. 6.4 seconde. Hij versloeg daarmee de Deen Eu- Igen. die 6 min. 15.8 seconden nodig had met 122 meter. In een Americai- Ine voor proffessionals startten van iLooyPost met ee nhandicap van 2 I ronden, die zij niet meer goed konden Imaken. lDe uitslag was nu: 1. Van Daele/Ae- Irenhoudts de 50 km in 1 uur 1 min. Jllseconden. 2. op een ronde: Joosen/ I Covens 3, Verachtert/Proost 4 Simp- Ison/Rabaye 5. op twee ronden: Van iLooy/Post. 6. De Roo/Rentmeester 17. Van Est/Stolker. I Verder stond nog een individuele Iprofwedstrijd over 5 km op het pro- I gramma. Daarin won Rentmeester Ide tweede serie en vervolgens de fina- 1 le voor de Brit Simpson. Bij de ama- I teurwedstrijden zegevierde de Neder- lander Verdoorn in een rit over 30 I ronden met twee klassementen. Tn de af val wedstrijd voor de finalis ten van vorige week legden Oudkerk .de Graaf en van der Touw beslag I op de tweede tot en met. de vierde I plaats achter de Belg Seis. I brak zijn kuitbeen en moest met een I brancard van het veld worden gedra* hen. Uitgave: N. V. Uitg MS. Neerland» Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J- A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen. C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. DINSDAG 23 JANUARI 1962 Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HUPST Steenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus Ternereen tJsbaanstraat 84 telefoon 2601 - OOSTBURG Weuwstraat 41 - telefoon 3»93) SOEKARNO WIL TOCH WEL PRATEN Twee hunner collega's-krijgsgevange nen, nl. twee onderofficieren van de In donesische marine, die na het vuurge vecht van vorige week bij Nieuw-Gui- nea direct krijgsgevangen zijn gemaakt, hebben intussen ten overstaan van de procureur-generaal te Hollandia schrif telijk verklaard, dat van Indonesische zijde het eerst het vuur werd geopend. Over het algemeen dus geen geluiden President Soekarno van de Indonesische Republiek heeft gisteren te Djakarta verklaard, dat hij hoopt op een eventuele regeling van de kwestie Westelijk Nieuw-Guinea door middel van onderhandelingen. Hij voegde er echter direct aan toe, dat „het noodzakelijk is dat wij onze militaire oefeningen en patrouillegang opvoeren". Dit zei Soekarno bij de over dracht van het luchtmachtcom- mando van luchtmaarschalk Soe- riadarma aan vice-luchtmaarschalk Omar Dhani. Terzelfdertijd zei staatssecretaris Bot bij aankomst in Hollandia op een persconferentie: „Nederland doet zijn best om de kwestie Nieuw Guinea langs een vreedzame weg op te lossen. Niemand ter wereld heeft er baat bij, indien hij een be paald geschil op krachtdadige wij ze wil oplossen. Als wij echter aan gevallen worden, zullen wij kracht met kracht vergelden." Wensen verschillen Mr. Bot zei verder in antwoord op vragen dat de sterkte van het Papoea vrijwilligerskorps in Manokwari voorlo pig voldoende is bij inschakeling van de bevolking in de verdediging. Voor het mobiliseren van meer Pa poeatroepen zag hij op het ogenblik geen reden aangezien ,,de situatie niet ur gent is". Vier van de vijf sprekers echter, die gisteren tydens de zitting van de Nieuw- Guincaraad aan het woord zijn geweest, hebben er bij de regering op aange drongen de inheemse bevolking te be wapenen teneinde het hoofd te bieden aan een eventuele invasicpoging van de zyde van Indonesië. Vertegenwoordigers uit de districten Fak Fak, Manokwari en Biak betoog den, dat de veiligheid van West-Papoea (Ned. Nieuw-Guinea) ernstig werd be dreigd en dat bewapening van verant woordelijke" inheemsen de enige manier zou zijn om die bedreiging te beant woorden. Een geheel ander geluid dus dan dat van dé heer Bot, die overigens op het vliegveld werd opgewacht door een de legatie van de Republiek Zuid-Molukken' met spandoeken met de woorden: ,,Wij eisen van de Nederlandse regering dat de kwestie-Zuid-Molukken bij de V.N. wordt voorgelegd", „Soekarno heeft geen recht op West-Papoea" en ,,Wij erken nen het plan-Luns". De krijgsgevangenen Tijdens de bijeenkomst van de Nieuw- Guinearaad. waarvan wij hierboven reeds melding maakten, is bekendge maakt dat twee overlevenden van de Indonesische motortorpedoboot, die vo rige week maandag voor de kust van zuidelijk Nieuw-Guinea tot zinken werd gebracht, er in geslaagd zijn op een rubbervlot de kust bij Fak Fak te be reiken. Zij zijn door de politie gearres teerd. gisteren, die Soekarno zouden kunnen be wegen zijn volk verder op te hitsen. En hij beseft waarschijnlijk, dat hij met sommige van zijn acties toch wel iets te ver is gegaan, want nu is hij ook op zijn vingers getikt door een van zijn Duitse vrienden. De leider van de West duitse sociaal-democratische partij, 01- lenhauer, heeft nl. bij de Indonesische president geprotesteerd tegen de arres tatie van de voorzitter van de voorma lige Indonesische socialistische partij, Soetan Sjahrir, en enkele van diens vrienden. Ollenhauer protesteerde te vens als plaatsvervangend voorzitter van de socialistische internationale. gemerkt als een soort lekenapostolaat De stichting zou ook in andere delen van Nederland gebouwen voor haar werk hebben aangekocht. „Ostoerio" wil zeg gen: Oecumenische stichting tot ontwik keling en exploitatie van recreatiecentra gevestigd in Rotterdam. (Van onze redacteur) Het „Deltahotel" in Haamstede, dat vorige week donderdag wegens faillissement van de N.V. „Scelve- ringhe" werd verkocht aan de heer P. Bleijenberg uit Roosendaal voor f 280.000.is thans weer doorverkocht aan de pas opgerich te stichting „Ostoerio" te Utrecht die in dit nog niet afgebouwde ho tel een oecumenisch hotel wil ves tigen. Op de onlangs in New-Delhi gehouden vergadering van de wereldraad van ker ken is een voorstel besproken om in verschillende landen hotels te stichten met een oecumenisch karakter. De nieu we stichting is niet gebonden aan enig kerkgenootschap, maar kan worden aan- goudvis is gevangen' „Mijn winst ,,Ik heb f 350.141,50 van de Oecume nische stichting gekregen", zegt niet zonder trots de heer Bleyenberg. En hij voegt eraan toe: „Mijn netto-winst be draagt f 47.000,-". Hij vertelt ronduit wat hij dacht, dat de mensen dachten. „Ze zagen ons voor gek aan, meneer. En ze dachten: het gaat met Bleyenberg erop of eronder. Nou, dat was het echt niet. Wij zijn za kenmensen, Betrouwbare zakenmensen. En zo staan wij ook overal waar we komen, bekend. We namen een risico, wat voor ons geen risico was". Breeduit lachend besluit hij: ,,De Julius Nyerere is gisteren af getreden als eerste premier van het slechts zeven weken geleden onafhankelijk geworden Tan ganjika. Nyerere bood zijn ontslag aan aan de gouverneur-generaal sir Richard Turn- bull, die vervolgens de voormalige se cretaris van de vakbondfederatie van Tanganjika, de tegenwoordige minister van binnenlandse zaken, Rasjidi Kawawa tot opvolger van Nyerere benoemde. Nyerere werd tot eerste minister be noemd toen Tanganjika, een voormalige Duitse kolonie, die na de eerste wereld oorlog als mandaatgebied van de toenma lige Volkerenbond onder Brits bestuur kwam te staan, in december j.l. onafhan kelijk werd. Voordien was hij premier van het door Engeland bestuurde Oost- afrikaanse gebied geweest. Zijn opvolger Kawawa wordt als politiek veel linkser dan Nyerere beschouwd. Volgens onbevestigde berichten uit Nai robi in Kenia zou Nyerere tot aftreden zijn gedwongen door politieke groeperin gen die hem te gematigd en te westers vinden. Gemeenteraadsverkiezingen Naar aanleiding van terzake gestelde vragen deelt het ministerie van Bin nenlandse Zaken mede, dat de wettelijk vastgestelde datum van de a.s. gemeen teraadsverkiezingen gehandhaafd blijft op woensdag 30 mei. In ons commentaar van 18 januari j.l. onder de titel „Ongelukkig", hebben wij reeds gewezen op het feit, dat deze da tum wel bijzonder ongelukkig valt, nl. één dag voor Hemelvaartsdag. De Italiaanse regering heeft gisteren meegedeeld, dat er aan wijzingen zijn, dat het Bulgaarse straalvliegtuig dat zaterdag neerstortte bij een geheime ra ketbasis van de NAVO in Zuid- Italië, en waarvan wij gisteren In Parijs, de laatste tijd waarach tig toch wel aan enige terreur ge wend, hebben twee terreurdaden gisteren bijzonder opzien gebaard. Zo hebben Franse rechtse extre misten een Gaullistische afgevaar digde uit zijn woning ontvoerd, maar nog geen vier uur later wer- Paul Mainguy, die zijn praktijk uitoefent in de Parijse voorstad Bourg-la-Reine, in de gemeenteraad waarvan hij zitting heeft. De twee extremisten vervoegden zich gisterenmorgen om half tien aan het huis van de arts. Onder bedreiging met wapens dwongen zij hem in een gereed staande auto te stappen, waarin nog tenminste één handlanger was gezeten. Vier uur later ging er een communi qué uit van het hoofdbureau van politie in Parijs, waarin stond dat ontvoerde en den de ontvoerders gegrepen en ontvoerders waren opgespoord in een kreeg de ontvoerde zijn vrijheid DE AMERIKAANSE poging om een man in een baan om de aarde te bren gen is opnieuw uitgesteld en de lance ring zal waarschijnlijk niet voor zater dag geschieden. DE REGENS van de afgelopen dagen en de zuidwesterstorm hebben in Mep- pel opnieuw groot gevaar gebracht voor overstromingen. TE NAARDEN is gisteren plotseling overleden H. Oosterhuis (68), oud-voor zitter van het NW en oud-Kamerlid. UIT EGYPTE zijn 28 buitenlanders, die ,,als een bedreiging voor de openbare veiligheid worden beschouwd", uitgewe zen. DE CHINESE communisten hebben hun activiteiten ter zee en in de lucht rond het eiland Matsoe de laatste tijd ver groot. EX-PRESIDENT Balaguer van de Do minicaanse Republiek, heeft zijn toe vlucht gezocht in de ambassade van Vaticaanstad in Santo Domingo. De pau selijke nuntius heeft om een vrijgeleide verzocht voor zijn vertrek naar een niet nader bekendgemaakt land. DE ELF Zweedse V.N.-soldaten, die on langs uit Katangese krijgsgevangen schap zijn ontslagen, zijn op het vlieg veld Bromma bij Stockholm als helden ingehaald. DE R.-K. BISSCHOP van Berlijn, Al fred Bengsch, 40 jaar, is door paus Joan nes tot aartsbisschop benoemd.' Rekruten van het Indonesische P1B"- leger (leger voor de bevrijding van W est-Irian) gedeeltelijk in burger en met lange bamboestokken over de schouders, oefenen op een kazerneter rein ergens in Indonesië" onder lei ding van een militair met een helm op. Zij zijn bij de algehele mobilisatie in Indonesië onder de wapenen gekomen. Soekarno wil praten, maar kan het dreigen niet laten. (Radiofoto ANP) Op de eerste dag van de Parijse mo deshows zijn drie groten uit de Franse haute couture met hun nieuwe voor- jaars- en zomercollecties voor het voet licht getreden. Gezien de collectie van Jean Desses en ondanks een extravagante „Bermu da-japon" van Jean Patou, schijnen de Parijse couturiers niet van plan te zijn om de stijl van het vorige seizoen af te danken. De algemene lijn die uit Cardins col lectie naar voren kwam was zacht en soepel. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Aanvankelijk storm- j achtige. later tot krachtig afnemen- de westelijke wind. Weinig verande- J ring in temperatuur. Vandaag: 7:011 onder 17.10 uur. Maan op 20.10 uur. Morgen: zon op 8.33 uur. Maan on- der 10.14 uur. weer. De tweede terreurdaad be trof de ontploffing van een plas- ticbom in een autoop een der binnenplaatsen van het Franse mi nisterie van buitenlandse zaken. Een persoon werd daarbij gedood en vijftien gewond. Wat de ontvoering betreft: de ontvoer de was de weinig bekende 53-jarige arts De 19-jarige Rowena Hyde, een doch- tei van de voormalige communistische journalist en schrijver Douglas Hyde, heeft te kennen gegeven dat zij van plan is non te worden, zo is gisteren bericht in het Engelse plaatsje Tisbury. Haar vader was als redacteur ver bonden aan het te Londen verschijnende communistische dagblad ..Daily Wor- Jce4r''- toen hij 13 jaar geleden besloot tot het katholieke geloof over te gaan. Hij is thans werkzaam bij een Britse katholieke krant. Hij zei dat hij „zeer voldaan" was over de beslissing van zijn dochter. (Van onze parlementaire redactie) Minister Van Aartsen (Volkshuisvesting en Bouwnijverheid) heeft er „onder de huidige omstandigheden" bezwaar tegen een duidelijk omschreven woningbouwprogramma voor meer dan een jaar vast te stellen. Dit zou slechts waadde hebben indien tevens een verdeling naar woningwetbouw, premiebouw en ongesubsidieerde bouw zou kunnen plaats vinden, meent cle minister. Hij vindt dit laatste echter wegens „onzekere toekomstige omstandigheden" niet doenlijk. De minister deelt dit mede in de memorie van antwoord op zijn begroting voor 1962. Hierin zegt hij voorts te verwachten dat de totale woningproduktie binnen kort enigszins beneden het voor 1962 aangenomen peil zal dalen. Aan de bouwmarkt zullen dan ook blijvend zware eisen gesteld worden. Regulering blijft noodzakelijk, terwijl de onge subsidieerde bouw beperkt moet blij ven terwille van de gesubsidieerde bouw. Het uiteindelijk doel van het beleid blijft evenwel, volgens de minister, dat de ongesubsidieerde bouw in de nor male woningbehoefte zal voorzien, ter wijl de subsidies beperkt zullen worden tot de „echte" sociale woningbouw. Thans overweegt hij reeds de moge lijkheid overheidsgaranties voor rente en aflossing te verstrekken indien de premiesector zou teruglopen. Hij zegt het niet mogelijk te achten een eventu ele nieuwe regeling in 1963 te doen in gaan. In de ongesubsidieerde woningbouw was in oktober j.l. het aantal bouw vergunningen ondanks de beperken de maatregelen van april 1961 opge lopen tot ruim 41.000. Toch werd sinds april 1961 slechts voor 381 woningen de vereiste rijksgoedkeuring verstrekt. Ook in de eerste maanden van 1962 zal de afgifte van rijksgoedkeuringen nog sterk worden beperkt. Daarna verwacht de minister een evenwichtsherstel. Verstoord evenwicht Inmiddels wordt door het grote aan tal afgegeven vergunningen een grote produktie-overloop van 1961 naar 1962 verwacht. Het evenwicht op de bouw markt is, zo geeft de minister toe, enigs zins verstoord. Dit evenwicht kan zo spoedig mogelijk worden hersteld en. in stand gehouden wanneer de woningbouw niet boven de 90.000 aan te vangen woningen per jaar uitstijgt, aldus de minister. Hij merkt voorts op. dat de thans stijgende bouwprijzen zullen doorwerken in het produktiepeil van 1962. In aansluiting hierop zegt de bewinds man, dat de langdurige beperking de urgentie in alle bouwsectoren dusdanig heeft doen toenemen, dat het onverant woord is nog ergens verdergaande be perkingen aan te brengen. Op 1 decem ber j.l. wachtten nog 22.692 premie-aan vragen voor eigen woningen en 37.161 voor huurwoningen op afdoening. De minister zegt, bereid te zijn speciale aandacht te schenken aan de aanvraag voor eigen woningen voor grote gezin nen. Uit verdere gegevens blijkt, dat in ons land thans 72 procent van het to tale woningbouwprogramma wordt ge subsidieerd. Toeslagen Voor de systeembouw in de woning bouw zal de minister in 1962 een toe slag geven van 25 procent, zowel voor woningwet- als premie- en ongesubsi dieerde bouw. Ook voor andere bouw plannen zal een toeslag kunnen worden verstrekt. Indien de stimulerende maat regelen succes hebben, zullen 15.000 a 20.000 woningen in arbeidsbesparende bouwmethoden in aanbouw worden ge nomen. De minister betwijfelt dat er onge bruikte bouwcapaciteit van betekenis bij kleine aannemers en onderaanne mers aanwezig is. Het bouwprogram ma dient er toe om meer dan de helft van de totale bouwcapaciteit voor wo ningbouw te reserveren, aldus minister Van Aartsen. Over de geluidshinder en de maatre gelen hiertegen zal de minister binnen kort aanbevelingen doen aan de ge meentebesturen. villa in Montigny, zestien km ten noor den van de Franse hoofdstad. De twee mannen werden voor verhoor naar het politiebureau overgebracht. Hoe de politie zo gauw op Mainguy's spoor is kunnen komen, is niet bekend. Volgens de assistente van de arts sta ken de twee ontvoerders van haar werk gever niet onder stoelen of banken dat ze exponenten waren van de organisatie van het geheime leger. Om welk motief zij de arts meenamen is duister. De schaakpartij van de Gaullistische dokter heeft onder de ongeveer twee honderd andere Gaullistische afgevaar digden in de nationale vergadering on rust verwekt. Zouden zij staan op poli tiebescherming dan zou dat voor het toch al zwaar belaste politiekorps nog een extra zorg betekenen. Bij het ministerie Wat de tweede terreurdaad betreft: de bom ontplofte in een kleine bestel auto, waarmee diplomatieke poststukken van en naar het ministerie van buiten landse zaken werden vervoerd. Kort na de explosie, omstreeks half vijf, werd het ministerie door de politie afgezet en mocht niemand het gebouw in- of uitgaan. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld, maar de politie ver moedt dat het een arbeider was. Het lijk was onherkenbaar verminkt door de brand die in het wrak van de auto ontstond als gevolg van de explosie. Twee andere auto's vatten eveneens vlam. Door de explosie sprongen enkele ruiten van het gebouw waarbij een aan tal personen door glasscherven werd ge wond. Drie gewonden zijn in ernstige toe stand naar het ziekenhuis gebracht. De explosie vond plaats onder de te lexkamer van de afdeling pers, waar een grote ravage werd aangericht. De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, is ziek. Volgens een regeringswoordvoerder lijdt hij aan griep. Hij heeft op advies van zijn arts alle afspraken die hij voor deze week had gemaakt, afgezegd en mag zijn huis niet verlaten. .J Dit is de Bulgaarse straaljagerpiloot Solakov. (Radiofoto ANP) melding maakten, een spionage- opdracht uitvoerde. In een in voorzichtige termen gesteld communiqué, zei het ministérie van de fensie in Rome, dat verhoor van de piloot en onderzoek van het vliegtuig werden voortgezet om de nu bestaande aanwij zingen van spionage onomstotelyker te maken. Het straalvliegtuig was een MIG-17 van Russische makelij en werd bestuurd door tweede luitenant Miloesc Solakov en niet Myiloca Padgoros, zoals eer der was gemeld. Onderzoek van het materiaal waaron der fotografische apparatuur' voor opna men uit de lucht en formeel verhoor van de piloot, hadden volgens het commu niqué geleid tot de voorlopige conclusie dat een geval van spionage in het ge ding was. Het ministerie van defensie gaf ver volgens de bijzonderheden over het neer storten van het vliegtuig. De piloot was buiten bewustzijn aangetroffen en met verwondingen overgebracht naar het zie kenhuis van Acquaviva delle Fonti. Hij was nu weer bij kennis maar omtrent zijn toestand, aldus het communiqué, behiel den zich de behandelende artsen hun prognoses voor. In de komende dagen zal worden uitgemaakt, of de piloot worden overgebracht naar het militair hospitaal van Bari. Hij zou een lichte schedelbreuk hebben, twee breuken in zijn linkerarm en een shock. Gistermiddag heeft een kraanwagen de vrijwel gaaf gebleven romp van de MIG opgetild, zodat van onderaf foto's konden worden genomen. Daarna is het toestel weer teruggelegd in de positie waarin het was neergekomen. Het zal vermoedelijk in zijn geheel worden overgebracht naar een Italiaans militair vliegveld. Uit de papieren van de Bulgaarse vlie ger is gebleken, dat hij geboren is op 13 februari 1939 in Plofdid in Bulgarije, dat hij ongehuwd en tweede-luitenant-vlie ger in de Bulgaarse luchtmacht is. Zijn squadron is gelegerd op de luchtmacht basis Gabrofnitza op elf km van Bergo- vitza. De rechtbank in Den Haag heeft gis teren de beslissing van de raad voor de kinderbescherming vernietigd in de zaak van de Oostenrijkse baby Adele Paul, die als pleegkind is opgenomen bij de familie De L. in Oegstgeest. Inzet van deze zaak was de verlenging van de verblijfsvergunning voor Nederland van de baby. Deze vergunning was een goed half jaar geleden ingetrokken, naar aanleiding waarvan de pleegouders van de baby een kort geding aanspanden tegen de Staat der Nederlanden. De eis in kort geding werd afgewezen, waaruit vragen van Kamerleden resulteerden aan de minister van Justitie, die toen aan de raad voor de kinderbescherming opdracht gaf een onderzoek in te stellen op grond van de pleegkinderwet. Deze laatste kwam tot het besluit dat het voor de baby niet gewenst was in het pleeg gezin De L. te blijven. Van deze beslis sing gingen de pleegouders in beroep bij de rechtbank in Den Haag, die haar heeft vernietigd. (Advertentie) y de echte PIJNSTILLER legen hoofdpijn, kiespijn, griep, reumatische pijnen etc. Wegens diefstal van een velletje postpapier en een enveloppe ten na dele van haar patroon heeft de 25- jarige vrouwelijke kantoorbediende H. T. uit Haarlem gisteren voor de politierechter van Haarlem terecht gestaan. Mej. T. schreef haar verloofde, die in militaire dienst was, op het gesto len papier een uitnodiging, om „naar aanleiding van diens sollicitatie" een bezoek te brengen aan Haarlem. De militair ging met de brief naar zijn commandant, die hem een dag vrij gaf om zich te presenteren bij zijn „nieuwe patroon". Mej. T. en haar verloofde hebben zich die dag in Haarlem samen geamuseerd. De gevolgen waren echter minder aangenaam: mej. T. iverd een boete van f 40 opgelegd, haar verloofde kreeg tien dagen streng arrest.

de Stem | 1962 | | pagina 1