ema Belangrijke ontmoeting Vlissingen-Spechten Piet van de Pol begon onverminderd Breda voor ditmaal middelpunt district-wedstr ij den sterk eelt van groenten Wereldbiljarttitel 47/2 Donner en delen nu Robatsch le plaats De zaalhandbalcompetitie Rood Wit sal in Hulst wel blijven weer ongeslagen F?reniging beroepsrenners en onafhankelijken SPORTTOTO Tiest Brosens achtste man Baba Sy terug naar Senegal WIELERSPATTEN Beveland ibeschouwing lustriereceptie ir. Y. Gena rvergadering k. bond van iweekscholen OOGWATER f J Vandaag Morgen TSC krijgt op MOC visite Tweede klussers Derde klussers Michel Stolker voorzitter: Vierde klussers Zeeuws Brabanlse equipe in Rallye M. Carlo Europese voet balbeker Ned. jeugd gelijk tegen militairen Hoogovenschaak Nederland 4e in liockeytoernooi te Ahmedabad Zaalhandbalteams Sijb Sterk (VSY) overleden Henk v. d. Grift snelste in Stange MARKTEN WATERSTANDEN gaf de heer Wattel de raad ds onpartijdig te laten voor men een beslissing neemt, sprekingen kwam nog naar men voor een grove groen- f de beschikking moet heb- n bedrtff van 5 ha., terwUI szegd, dat er in de Zak van nd veel geschikte grond is eelten, met name in de om- Driewegen en Ovezande. beschouwing zei ir. van Hen- at men in ons land het Del iet als de streek, waar de uinbouw zich verder zal ont- fruitteelt ontwikkelt zich op edrijf, terwijl het kleinbedrijf >eken in de richting van bol- oenten en kleinfruit. Ir. van de raad om met eenvoudi- te beginnen, dit systeem zal resultaten in glas op het ennik achtte het mogelijk om van Zuid-Beveland tot een t van betekenis te komen, svraagstuk behoeft volgens ticiënt werken en een goed een overwegend bezwaar te r wees spreker op het be et volgen van cursussen en van de lessen aan de groen- hool te Middelburg. Ook ir. gaf de raad om alleen via ii contracten af te sluiten, zijn mening, de contract- de conservenindustrie ook in n Zuid-Beveland van steeds ekenis kan worden. id met zijn recente benoeming r van de Compagnie Néerlan- zote, gaf ir. V. Gena in gezel- r>.a. de directeur-generaal der ij een officiële introductie- aarop tientallen autoriteiten en buiten de landelijke, pro- Zeeuwsch-Vlaamse grenzen isence gaven. Waaronder met urgemeesters L. Rijpstra van Van Dijke van Axel, alsmede leester Teilegen. der prominente persoonlijk- overheid, semi-overheid en ge instellingen, viel een op- accent op zakelijke relaties e en verre, alsmede op de de religieuze ambassadeurs en ces. die uiteraard verschillende egaties representeerden. van katholieke kweekscholen mdag 29 januari de jaarver- n het Casino te Den Bosch, v G. K. Hanselman zal een houden over de wet op het onderwijs in het algemeen er perspectief. vrijdag 19 januari, is het te •ovincie Zeeland de volgende tanden: Hansweert om 2.04 ir; Terneuzen om 1.32 en 13.52 ngen om 1.02 en 13.25 uur en e om 2.41 en 15.03 uur. (Advertentie) wiek Bowling Breda naandag en vrijdag van 5 ur ie-diner 3.— p. p. Fei tijdig Uw tafel. TeL 38452. Als de ouders bowlen de kinderen gratis hun jd 0 uur Rigoletto rEN 0 uur Slag om de VI, 14 j. •a 20 uur Kop op, borst vooruit» 't. rïJRG 19.30 uur Toen de hel losbrak, Raedthuys 19 uur Ontspan- >nd LJG-ZPM ndschap 18 uur Feestavond reniging )E ïwhuishoudschool 19.30 uur >mst KAV GENT tehuis 19 uur Raadsvergadering 20 uur Rode Kruis-film Curie cd. Schouwburg Met voorbe- rade PEN Opera 19.30 uur Faust ;en .ritannia Show Alle hens, voor cisvereniging PZEM EE zaal 20 uur Ensemble met man DE :rbeek 19.30 uur Gespreksavond jjrbetering een 10 uur Jaarvergadering tuin- NCB 10 uur Und du mein Schat* lier, a.l. GENT 20 uur De kinderlokker 4= DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 JANUARI 1962 De laatste uitslagen in de eerste klasse E. van de amateurs hebben bewerkstelligd, dat' drie clubs met eenzelfde aantal verliespunten aan de leiding gaan. Het zijn Vlissmgen, De Spechten en T.S.C. Doordat deze situatie is ontslaan dient er zeer veel belang te worden gehecht aan de uitslag van de ontmoer.ng tussen Vlissingen en De Spechten. Wie de Eindhovenaren op de jongste speeldag tegen het zwakke Roosendaal heeft zien aktereu, komt tot de conclusie, dat de ploeg niet in een daverende vorrr steekt. Hoe het met de vorm van Vlissingen na de voorbije vorstperiode is gesteld, is niet bekend, want zondag speelden de Zeeuwen niet. Aangenomen mag worden, dat Vlissingen niets van zijn oorspronkelijke kracht heeft ingeboet. Een zege op de Eindhovense houtbewerkers ligt in het vooruitzicht. Een ploeg, die zeer veel belang heeft bij het eerstgenoemde treffen, is TSC. Doordat de Oosterhoutenaren twee wed strijden minder speelden dan Vlissingen heeft men een achterstand van vier punten. Het ziet er naar uit, dat hier in niet veel verandering zal komen, want het moet al heel raar lopen, in dien TSC het bezoekende MOC niet verslaat. Voor de overige wedstrijden betreft: Tongelre zal niet veel moeite hebben met Roosendaal. Schijndel-Boxtel ont loopt een gelijk spel niet ver. Alliance heeft thuis een redelijke winstkans te gen Brabantia. In de tweede klasse B. is de aardig heid er voorlopig een beetje af. Het on geslagen Rood Wit, dat de jongste zon dag dicht bij een nederlaag is geweest tegen Veersche Boys, heeft een voor sprong van vijf tot zeven punten op alle overige concurrenten. De Sint-Wil- lebrorders moeten nu naar HW Hulst. Het ziet er niet naar uit, dat de Zeeuws- Vlamingen in staat zullen zijn de Bra banders een puntje afhandig te maken. Veersche Boys, dat zeer lang in het directe voetspoor van de leiders is ge bleven, mag nu geen enkele kans meer voorbij laten gaan. Het bezoek dat de boys gaan brengen aan Dosko is niet zonder gevaar. De Bergenaren zijn zo tot het uiterste moeten inspannen om maar ineens uit hun slof geschoten. Zij een puntje af te dwingen. Taxandria, ZIJLMANS (Veerse Boys) .niet meer verliezen. kunnen dat nog eens opnieuw doen. Middelburg-Tereuzen eindigt moge lijk in een gelijkspel. Uno Animo-RAC levert de thuisclub vermoedelijk twee winstpunten op. Sarto heeft op papier niet veel kans Internos punten afhan dig te maken. De big match in de tweede A. gaat tussen koploper Valkenswaard en Desk. De Kaatsheuvelse jongens zullen zich dat Öss ontmoet, zou wel lachen, in dien Desk een of meer winstpunten ver zamelde. De Tilburgers lopen immers zelf geen gevaar tegen de Oostbrabant se ploeg. In de derde klasse B. zal SMG zich weten te handhaven door een zege op De vereniging van beroepswiel-irerlners. onder wie praktisch alle pro- minenten, werd bijgewoond, had een renners en onafhankelijke in zeer geanimeerd en vruchtbaar verloop. Nederland is een feit. Woensdag-Wet.ziet ei; naar uit' dat de vereniging. die in een lang verwachte behoefte voor avond, tijdens de vergadering in Iziet, belangrijk werk' voor de renners hotel „Cosmopolite" te Breda werd met algemene stemmen daartoe besloten. Het puikje der vader landse coureurs was ter bijeen komst aanwezig en nadat de regle menten waren goedgekeurd was de verkiezing van een bestuur aan de orde. RKJVV. Vlijmense Boys zal zich zeker niet laten verrassen door RKSVA, dat onderaan bengelt. Baardwijk moet min stens tot een gelijkspel komen te gen RKDVC. WSC, dat bij Gudok op visite gaat, kan de volle winst mach tig worden. In de derde klasse C. gaat alle aan dacht uit naar de ontmoeting Hilvaria- SCO. Winnen de Oosterhoutenaren en de kans is niet gering - dan blij ft hun fraaie positie gehandhaafd. RWB, dat eveneens meedingt naar de kampioens titel, laat zich zeker niet van de wijs brengen door WVO. Andere voorspel lingen'. Gilze-RKTW 1, Kaaise Boys- RKC 3. Dongen-Boeimeer 1. Door de recente nederlaag tegen VES heeft Meto zijn leidende positie in de derde verspeeld. De Hoogerheidenaren kunnen terugkomen door de derby te gen Odio te winnen. Zeeland Sport, dat thans bovenaan troont, heeft vast en zeker moeite met Grenswachters, dat de laatste tijd opmerkelijke resultaten boekte. Andere voorspellingen: RKFC- BSC 3. VES-Zeelandia 1, Axel-Corn Boys 2, Goes-RCS 3. Voor de tijd van twee jaren werden gekozen: Michel Stolker, voorzitter: be stuursleden: Wim van Est, Jo de Roo, Ab Geldermans en Jan van Dinteren; bestuursadviseurs: H. Berende, A. C. Veraart, P. Hack, allen te Breda, en A. Vissers, Rotterdam. Tot leden van de kascommissic werden benoemd de ren ners Piet van Hees en Jac. v. d. Klun- dert. De vergadering, die door circa veertig MICHEL STOLKER Voorzitter m secretariaat van de Koninklijke Nederlandse Dambond deelt ons mede, dat de Senegalese damkampioen Baba ^y. in gezelschap van zijn landgenoot ft.ouate. maandag 29 januari per vlieg- nnar zijn land terugkeert. Baba Sy j f verschillende aanbiedingen uit Ne derland gekregen om zich hier te ves- niptn,ima.?r hij ziet het op het moment vnla s,^n persoonlijke belang op deze voorstellen in te gaan. zal kunnen verrichten. Niet slechts wat hun werkzaamheid in het buitenland, maar niet minder wat eigen land be treft. Tal van vraagstukken werden onder de loep genomen, welke het bestuur na der zal trachten uit te werken. Zeer in de belangstelling stond de kwestie van het organiseren in ons land van wegwedstrijden voor beroepsrenners en onafhankelijken, die de laatste jaren hoe langer hoe minder in eigen land werden gehouden. De zo juist opgerichte vereniging, welke allereerst de belangen der renners zal behartigen, is van plan niet in de laatste plaats op dit stuk de nodige stappen te doen. Blijkens de gegevens waarop ter ver gadering kon worden beschikt, worden momenteel door o.a. Wim van Est en Toon Simons reeds de nodige stappen ondernomen teneinde dit jaar doorgaan van een achttal wedstrijden voor be roepsrenners en onafhankelijken te doen vinden. De vergadering van gisteren kan even als de eerste bijeenkomst als volkomen geslaagd worden beschouwd. (Van onze verslaggever) Halverwege tussen de driehonderd en vierhonderd geroutineerde automobilis ten uit verscheidene landen popelen reeds weer van ongeduld, in afwachting van het startsein der 31e Monte Cario- ra|lye, dat zaterdag gegeven wordt. Onder hen bevindt zich weer, thans u?,?1 ttG vierc*e keer de ervaren ral- vi 1 Paul de SchuRer uit het Z - Vlaamse Nieuw-Namen, die 'n Zeeuws- öiabantse equipe vormt met Luc. v. d Bergh uit Veghel. t"inaU>1 de Schutter» zich in tientallen diiye s reeds naar verscheidene prijzen reed, met name in nationale kam- P oenschapsritten, Tuipenrally etc. weet zijn gloednieuwe DAF-je bij voor- a extra „gemotoriseerd" met zijn veelzijdige ervaringen uit het verlenen. Nietteman blijken zijn resultaat-wensen van bescheiden en bijgevolg verstandige aard te wezen: „Als we, zoals in het velleden (ondanks herhaaldelijk wagen- pech) de rit kunnen uitrijden, zijn we dik tevreden: De helft der deelnemers pleegt de finish niet te halen Paul en Luc gaan van start in Parijs en zullen, evenals de starters in Frankfurt o.a. de tunnel in St.-Ni- kiaas passeren. Die hen dan echter nog .even" scheidt van de eindcontrole, waarvoor een afstand van 4Ü00 kilome ters moet worden afgelegd! ,,Als we het halen, zijn we dik te vreden In de vierde klasse B. gaat de com petitie nu ook weer volop draaien. Ern stige wijzigingen in de situatie kunnen niet worden verwacht, want Zwaluw moet van Linge Boys winnen en Buren van Deso. Haarsteeg, dat in de buurt van de leiders blijft, heeft de moeilijke opdracht OVH te verslaan. Heusden wint thuis van DSC. In de vierde E. is Hieronimus-GSWB de belangrijkste match. Wint Hieronimus dan wordt de strijd om de eerste plaats opnieuw heel boeiend. Nieuwkuijk, dat nog steeds onderaan staat, heeft niet veel kans tegen Ons Vios. In de vierde klasse F. heeft TAC de beste papieren contra Bavel. Raams- donk wint van Zundert, DHV van Noord- hoek. Madese Boys en Oudemolen kun nen wel eens gelijkspelen. Right Oh staat er het gunstigst voor tegen Vir tus. Breda legt vermoedelijk het lood je tegen Groen Wit. In de vierde klasse G. gaat alle aan dacht uit naar het treffen Nieuw-Borg- vliet-NSV. De Bergenaren hebben de beste papieren. Cluzona, dat in de buurt van de leiders blijft, heeft winstkansen Gastel. Brouwershaven mag niet in staat worden geacht te winnen van Zie- rikzee. Vosmeer- NVS brengt twee ploe gen in het veld, die elkaar weinig toe geven. Halsteren moet zich niet op nieuw laten verrassen en dient van De Schutters te winnen om in de running te blijven. Burgh heeft op papier geen kans tegen Kruisland. In de vierde klasse H. tenslotte is Luctor op kop gekomen. Steen moet nu ondervinden wat dat betekent. Clinge- Koewacht komt in aanmerking voor een gelijkspel. Misschien halen de Patrijzen een puntje weg tegen Biervliet. Yerseke maakt de gevaarlijke reis naar Lewe- dorp, terwijl Oostburg de buit zal moe ten afstaan aan Breskens. 15 deelnemers hebben zich gemeld voor de eerste prys van de Sporttoto van 14 januari. Voor de eerste prys was beschikbaar 288.104.30, zodat per per soon 19.206.95 beschikbaar is. Netto wordt 16.325.91 uitgekeerd Voor de tweede prys 157.147,80) waren er 215 kandidaten, waarvan twee met twee kolommen. Zy krijgen netto 724,18 per kolom. De extra-prijs tenslotte, die 78.573,90 bedroeg, wordt gedeeld door 110 deelne mers, die ieder 714,30 ontvangen. Toto nr. 64 van 13 en 14 januari wordt gespeeld op 20 en 21 januari. Voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeke voor be kerwinnaars is woensdagavond in Bre men de ontmoeting Werder Bremen— Atletico Madrid gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 1-1; beide doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Het tweede treffen tussen beide clubs staat voor zondag 28 februari a.s. op het programma en zal in Madrid worden gespeeld. Het Nederlandse Jeugdelftal (16 - 18 jaar) behaalde woensdagmiddag te Hil versum in de oefenwedstrijden tegen 't Nederlandse Militaire Elftal een gelijk spel 2-2. Bij de rust had de jeugdploeg een 2-0 voorsprong genomen, door doelpunten van rechtsbuiten Giesen (Roda Sport) en Ridderhof (Ensch. Boys). Na de rust scoorden De Graaf (Sparta) en Senders (Willem II) voor de militairen. CEES VAN AMSTERDAM, de neo-prof uit Breda, zal in 1962 deel uitmaken van de Belgische wielergroep Libertas. Tot zijn ploeggenoten behoren André Vlayen en Jan Zagers. O ERCOLE BALDINI en Gastone Nencini, twee van de grootste Italiaanse' wielrenners van dit ogenblik, hebben zich in het conflict tussen de vereniging van beroepsrenners en de Italaanse wielerbond solidair verklaard met de renners. O JACQUES ANQUETIL, Jean Stablinksy en de amateur-we reldkampioen Jean Jourden heb- hebben hun tenten reeds opgesla gen aan de Rivièra. De drie ren ners maken reeds regelmatig trainingstochten van meer dan vijftig kilometer. O ROLF WOLFSHOHL. wereld kampioen, is en blijft de groot meester van de cyclo-cross. Na zijn recente zege in Limoges, een van de grootste veldrittten van Frankrijk, twijfelt er nie mand meer aan of Rolf wordt opnieuw wereldkampioen. (Van een speciale verslaggever) (Van een speciale verslaggever) „Zijn tweede jeugd".... „Deze Van de Pol speelt nog beter dan in Brussel in 1951". Dergelijke vleiende opmerkingen werden aan het adres van de 54-jarige Piet van de Pol gemompeld, toen hij in zijn eerste partij van het in Düsseldorf gestarte wereldkampi oenschap anker kader 47/2 met magnifiek kaderspel de oudste deelnemer, de 57-jarige Chileen Iglesias Diaz, In zes beurten een kanloze nederlaag (76400) toebracht. De fluisterende kenners hadden ge lijk. Want hier stond weer de groot meester van de Pol, die mathematisch zuiver het ivoor naar de kaderlynen di- digeerde en met series van 110, 146 en 90 de liefhebbers in verrukking bracht. Iedereen, was in de ban van deze de monstratie van superklasse Woensdag is in Beverwyk het Hoog ovenschaaktoernooi voortgezet met de partijen uit de zesde ronde. De resul taten waren: Grootmeestergroep Donner-Robatsch 0-1, Bisguier-Aaron 0-1, Langeweg-Kottnauer 0,5-0,5, Trifu- novic-Van Scheltinga afgebroken, O'Kel- ly de Galway-Henneberke 1-0. De stand: en 2 Donner en Robatsch, beiden 4 p., 3 Langeweg 3,5 p., 4 Trifu- novic 3 p. en 1 afg. partij; 5-6 o'Kelly de Galway en Kottnauer, beiden 3 p.; 7-8 Aaron en Bisguier. beiden 2,5 p.; 9 Henneberke 2 p.; 10 Van Scheltinga 1,5 p. en 1 afg. partij. Stand na zes ronden in meestergroep A heeft Parma met 5 p. de leiding, op de tweede plaats gevolgd door Scafa- relli met 4. Wade, Barendregt, Puig, Bink en Eising bezetten met ieder 3 p. de 3e tot en met de 7e plaats. Meestergroep B: Gereben en Mohrlock delen de eerste plaats met leder 4.5 p.; de (gedeelde) derde plaats is voor Sme- derevac en Perez. Zij hebben ieder 3,5 p. Damesgroep: De leiding is in handen van mej. Jovanovic, die met 5 p. en 1 afgebroken partij de eerste plaats bezet. Mevr. Sinca is met 5 p. tweede, mevr. Sunnucks met 4 p. en 1 afgebroken partij derde en mevr. Timmer met 4 p. vierde. De spanning is in Beverwijk weer toegenomen. Jan Hein Donner, die na vijf ronden een volle punt meer had veroverd dan zijn naaste concurrenten, verloor woensdag met wit van de Oosten rijkse Grootmeester Robatsch. Daarnaast won de Belgische groot meester O'Kelly en staat dr. Trifunovic zeer goed tegen Van Scheltinga. Een en ander houdt in, dat de strijd om de eindzege ge heel open is geworden. Donner speelde tegen Robatsch een Ben-Oni, die aanvankelijk geheel nor maal verliep. Een onvoorzichtige ma noeuvre vry spoedig na de opening gaf de Weense grootmeester echter gelegenheid tot een diepe combinatie, die de kwaliteit kostte, maar hem een zeer groot pionnenoverwicht opleverde. Na harde stryd, zette hij de kansryke positie in winst om. Kelly versloeg Henneberke. die zich van de Aljechin-verdediging bediende. Deze opening is tamelijk omstreden, en toen zwart daarbij nog een onbekende variant koos, nam hij zulke risico's, dat het voor de Belg een kleine moeite was de overmoed van de Nederlander af te straffen. Grootmeester Bisguier verloor van de Indiër Aaron. Het was een merkwaardig Nederland, want wit had omstreeks de vijftiende zet een groot stellingsover- wicht verworven. Hij verspeelde dit ten dele, blunderde en verloor een stuk, om tenslotte nog een toren cadeau te ge ven Langeweg-Kottnauer speelden een Engelse partij, die steeds in positionele banen bleef. Toen de dames werden ge ruild. kwamen beide spelers spoedig remise overeen. Dr. Trifunovic zette tegen Van Schel tinga een diep berekende positionele partij op het bord. De dames werden vroegtijdig geruild, doch toen kreeg wit een licht overwicht, dat hij bijzonder knap vergrootte. Tenslotte won hij een pion bij betere stelling. De afgebroken partij biedt de Nederlander nog slechts weinig perspectieven. Het landenhockeytoernooi te Ahmeda bad is woensdag voortgezet. In de eerste ontmoeting won Nieuw Zeeland met 6-0 van Indonesië De laatste wedstrijd tussen Nederland en West-Duitsland, is gelijk spel: 0-0. Stand na woensdag: geëindigd in een India West-Duitsland Australië Nederland België Nieuw Zeeland Malakka Japan Egypte Indonesië 46- 0 27- 2 28- 6 11-14 11-13 15-18 9-11 7-16 2-34 1-53 (Van onze handbalmedewerker) Waren de laatste twee weken in Zeeland de district-wedstrijden vastgesteld, komende zondag is de veiling in Bieda aan de beurt Deze vraag komt direct naar vorenzullen nu de Zeeuwse teams ook allen weer als over winnaar uit de bus komen Voor de dames lijkt dit het meest waarschijnlijk. Walcheren zal wel meer moeite met Longa hebben dan in Middelburg (8-1). Hellas won in Goes van Were Di met 8-3 en Marathon in Middelburg met 8-3 van EBHV. Reden genoeg dus voor de Brabantse teams om nu gunstiger re sultaten te behalen. Bij de heren had Tonido in Goes heel wat moeite met Tachos (14-13) zodat er wel een kansje in zit voor Tachos.EMM had in Goes ook al moeite met EBHV. zodat in deze wedstrijd vee) spanning wordt verwacht, alsmede fraai zaalhandbal. Hellas, dat momenteel ongeslagen bovenaan staat, zal dit predikaat wel weten te handha ven tegen Volt. (Hellas won in Goes met 24-14). Afd. West-ÏVrabaiit SOA kan in de le klas heren winnen van Velocitas, maar in de 2e klasse wordt geen overwinning verwacht van Juliana tegen SOA 2. Of SOA 2 sterk genoeg zal zijn tegen Were Di wordt in twijfel getrokken. In de 2e kl. dames wordt winst verwacht van EmBeE te gen Dongen, maar tegen Desk zal EmBeE meer moeite hebben. AFD. ZEELAND Veel spanning wordt verwacht tussen de heren van Olympus en Walcheren. Fortuna I kan winnen van EMM 2 en Zld. Sport 2 van Olympus 2. De SIOA- dames zullen geen moeite hebben met De Meeuwen, maar die van Fortuna zullen in Neptunes geen gemakkelijke tegenpartij krijgen. Programma's GOES, 20 januari. Veld 1. H. jun. le kl. Volharding- Hellas, D jun. ODI-Marathon, H 3e kl. Tonido 3-SIOS 2, D le kl. De Meeuwen- SIOS. D 2e kl. Sporto-Marathon 2, H le kl. Tonido 2-Volharding. Veld 2. H jun. le kl. Tonido-EMM, D le kl. Tonido-Volharding, H 3e kl. ODI- Fortuna 2, H 2e kl. Hellas 2-Marathon 2, D 2e kl. Neptunes-Fortuna, H le kl. Neptunes-Marathon. MIDDELBURG, 20 januari. H 3e kl. Marathon 3-Olympus 3. D jun. Zeeland Sport-EMM, D le kl. Zeeland Sport-Hontenisse, D jun. Walcheren 2- Walcheren 1, H 2e kl. EMM 2-Fortuna 1, D 2e kl. Zeeland Sport 2-Olympus 2, H le kl. Olympus-Walcheren. BREDA, 21 januari. Veld 1. DJ 2 KSB-Desk, MA 2 Were Di-IVO, DJ 3 Oisterwijk-EmBeE, HA 1 Velocitas-SOA. DJ 1 EBHV-Were Di, MA 2 EBHV-Were Di, HA 2 SOA 2-Juliana. HJ 1 Rapid-Desk. DJ 3 Rapid-Oister- wijk, HA 2 EBHV-Dongen. Veld 2. HJ 1 Desk-Dongen, DA 2 Desk- Be Fair, HJ 1 Were Di-Dongen, District Heren Tachos-Tonido, District Dames Longa-Walcheren, District Heren EBHV- EMM, DA 2 BeFair-Dongen, DJ 1 EmBeE-Were Di. Veld 3. HJ 1 Rapid-Were Di, HJ 2 RHV-SOA,DA 2 Dongen-EmBeE, Dis trict Dames Were Di-Hellas, District He ren Volt-Hellas, District Dames EBHV- Marathon, DA 2 EmBeE-Desk. Veld 4. DJ 3 Rapid-IVO, MA 1 KSB- Dongen, JA KSB-Volt. DJ 2 Desk-Be Fair, MA 1 Dongen-SOA, JA Desk-Don gen, HJ 2 KSB-RHV, DJ 2 KSB-SOA. MA 1 SOA-KSB, JA Desk-KSB, HJ 2 EBHV-KSB. De Nederlandse zaalhandbalteams (da mes en heren) voor de ontmoetingen tegen Noorwegen op 22 januari in Den Haag bestaan uit de volgende speel sters-spelers: Dames: Gien van Maanen (Athleta), Wil Giebels, Noortje Bos, Ria Samson (allen De Blinkert), Marjolijn Das, Tjits de Groot (beiden Hygiea), Lenie Opveld (RK Swift R), Nel van Hooff (WLC- DES), Ineke Boom (AVA), Annie Kus- ters (RK V en L) en Wil Gillissen (Ni- loc). Reserve is Carla Oldenburg (Hygiea). Heren: Ab Mastenbroek, Henk Ver steeg, Hans Horselenberg. Henk Kuipers (allen Olympia Hengelo), Cos v.d. Boom, Frans v.d.Heyden. Jan Ridderbos, Daan Gillissen (allen Niloc), Jan Rinkel (Aals meer), Guus Cantelberg en Jo Maas (beiden Sittardia). Reserve is George Pont (Niloc). Iedereen, óók de arbiter. De ze ging zó op in het gegoo chel van de Nederlandse matador, dat hij in diens vierde beurt als volgt telde: „49-50-41..." en toen gewoon doorging. Hij, nóch van de Pol bemerkten de blunder die achteraf geluk kig van weinig invloed bleek te zijn. De apme Chileen, die duizenden ki lometers had gereisd, om hier in het vcor hem zo verre Duitsland roem te vergaren, kwam er een voudig niet aan te pas. Met stomheid ge slagen zat hij als een zielig hoopje mens op zijn stoel naar dit geweld te kijken. Met het schamele totaal van 76 caramboles kwam voor hem het spoedi ge einde van een droom. Want zelfs in het verre Chili kan een biljarter er van dromen ééns de grote van de Pol te verslaan. Maar die eer was voor Diaz niet weggelegd. Intussen oogstte van de Pol door deze prachtige overwinning een vrije avond, omdat er negen spelers zijn en hij nu na Vervest, die in de eerste ronde vrijaf had, op de ranglijst prijkt. De Belg, die met van de Pol tot favoriet voor de wereldtitel is. uitgeroe pen, was tijdens de demonstratie van de Rotterdammer bleek om de neus gewor den. Vóór het toernooi was begonnen, had Vervest ons verteld, dat naar een door hem uitgewerkte analyse van de Pol in dit kampioenschap wel hoog zou kunnen grijpen, maar toch in kracht te kort zou schieten om hem, Vervest, te bedreigen. ,,Van de Pol zal met een gemiddelde van ongeveer 28 a 29 eindigen", voor spelde Vervest, die zelf de laatste tijd zijn hand niet omdraait voor algemene gemiddelde tussen 50 en 80. Toen hij nu met eigen ogen aan schouwde, dat zelfs deze Vervest tegen PIET v. d. POL ..Puik gestart.. De Bredanaar Tiest Brosens, die in de voorwedstrijden te Breda als beste man in de voorwedstrijden was geëindigd, is uiteindelijk, vanwege een totaal beter resul taat, uitverkoren om deel te nemen aan de in Utrecht te hou den finale ere-klasse driebanden, waarmede op 1 februari (t.m. 4 februari) in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar een begin zal worden gemaakt. Brosens kwam te Breda tot een moyenne van 0.732, terwyl Stikkelman te Arnhem, waar eveneens voorwedstryden werden gespeeld, een gemiddelde van 0.748 behaalde. Brosens won echter méér partyen, zodat hij in aanmerking kwam voor de finale. Naar wij vernemen zullen de eerste partijen als volgt worden verspeeld Sweering Broekhuizen Doggen (Heerle) Cees v. Oosterhout (Breda); Popeyus TegelaarBrosens Henny de Ruyter (Waalwijk). Men concludere zelfeen uitermate interessant toernooi staat voor de deur. Te Apeldoorn, waar hij zich enige jaren geleden vestigde en een schoenen zaak dreef, is op 47-jarige leeftijd over leden de bekende oud-speler van VSV, Sijb Sterk. In 1946 speelde Sterk, die als linksbuiten in de nationale voetbalwe reld vermaard was, zijn 50e wedstrijd voor het eerste elftal van VSV en toen hij zijn carrière afsloot, had hij onge veer 300 wedstrijden voor VSV1 op zijn naam staan. Tezamen met Balvers vormde hij de linkervleugel van het elftal van VSV, dat in het seizoen 1948- '49 in de eerste klasse afdelingskam pioen werd. De begrafenis zal vrijdag middag om drie uur plaats hebben op Heidehof te Ugchelen. Onder verre van ideale weers omstandigheden hebben de hard rijders van de Ned. kernploeg woensdag in Stange deelgenomen aan een internationale wedstrijd over 500 en 1500 meter. Wereldkampioen Henk van der Grift toonde van zijn beste zijde door beide afstanden op zijn naam te brengen. De 500 meter won hij in 43.1 seconde, de 1500 meter in 2 min. 20,8 sec. Ver rassend goed reed ook Chris Meeuwisse, die dank zij een tijd van 2.23.5 waar mee hij tweede werd op de 1500 m achter Henk van der Grift de tweede plaats in het totaalklassement bezette. Overigens was het verschil tussen hem en van der Grift ruim twee punten. Op vallend waren de matige tijden van Rudi Liebrechts; op de 500 meter maak te de Vlaardinger een tijd van 45,8 sec., op de 1500 meter finishte hij in 2 min. 29,4 seconde als zevende. deze van de Pol wel eens zou kunnen sneuvelen, ging de Antwerpenaar naar buiten, aan de Rijn, een luchtje schep pen om van de schrik te bekomen. Het vertoonde in de eerste ronde van dit wereldkampioenschap in de tot een schitterende biljartarena omgetoverde Heingoldzaal aan de oever van Vader Rijn, was behalve dat van v. d. Pol en van de jonge Zwitser Guyot. ronduit slecht. Guyot, die met zijn 26 jaren de jongste deelnemer is, is de beste biljar ter die Zwitserland na de oorlog, heeft voortgebracht. Tot zijn huidige vorm nebben lessen van René Gabriëls en trai ningspartijen tegen Jos. Verest en onze Henk Scholte bijgedragen. Als deze veelbelovende jongeman nog wat meer internationale ervaring op kan doen, komt hij dicht bij het peil van de sterk ste Europese biljarters. Hij won na in 16 beurten met een goed gespeelde hoog ste serie van 139 van de Spanjaard Or- tievelez, die evenmin als de Duitsers Spielmann en Tiedtke, de Argentijn Be- rardi en de Fransman Grivaud zijn as piraties op een wereldtitel kon waar maken. Iglesias Diaz (Chili) Piet van de Pol Ortievelez (Spanje) Guyot (Zwits.) Spielmann (Did.) Tiedtke (Did.) 76 400 38 146 182 400 400 358 20 20 37 139 Grivaud Berardi (Fr.) (Arg.) 400 178 83 55 12.66 60,66 11,37 25,00 20,00 17,90 18.18 8.09 DEN BOSCH, 17 jan. Aanvoer 3074 stuks, 1529 runderen, 222 graskalveren, 593 vette kalveren, 560 nuchtere kalve ren, 164 schapen, 6 geiten, 688 sïacht- runderen. Prijzen: melk- en kalf koeien 675-1260, guste koeien 560-925 graskalveren 275- 450, kalf vaarzen 825-1150. klamvaarzen 675-875, guiste vaarzen 625-840, pinken 460-685, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 80-240, weideschapen 65-105, drachtige ooien 110-165, vette schapen 90- 120 per stuk, slachtrunderen extra kwa liteit 330-350, le kw. 310-325, 2e kw. 270- 290, 3e kw. 240-260. vette stieren 305-330, worstkoeien 230-245 per kg geslacht ge wicht; vette kalveren le kw. 275-300, 2e kw. 240-265, 3e kw. 190-220, nuchtere slachtkalveren 145-175 per kg levend gewicht. Overzicht: Melk- en kalf koeien, aan voer minder, handel gedrukt, prijzen minder vast. Guiste koeien, korter, stil, aflopend. Jongvee, minder, flauw, niet prijshoudend. Vette kalveren, minder, slepend; lager. Nuchtere slachtkalveren, ruim, stug, duur. Schapen en lammeren, beperkt, matig, ongeveer prijshoudend. Slachtvee, normaal, gedrukt, gedrukt. GOES, 17 januari Groenten per kg: witlof Al 90—91, A2 74—81, BI 75, B2 79, afw. 58; spruiten Al 48—49, A2 28— 49, BI 37, B2 21—33, afw. 26; andijvie II 951.02; groene sav.kool 1729; rode kool 10; witte kool 1316; gele sav. kool 21; boerenkool 2130; peen 1420; uien 622; stek 8.50; prei I 3436, II 2832; koolrapen 23. KAPELLE, 17 januari Golden Deli cious I 80-85 81—84, 75-80 83—86, 70-75 82—85, 65-70 76—77, 60-65 65—66, II 80- 85 76—82, 75-80 78—83, 70-75 77—82, 65- 70 68—76. 60-65 57—65, lid 46—52. grof 56—70, fijn 36—53; Jonathan I 80-85 67, 75.8O 70—73, 70-75 74—75. 65-70 67—68, 60-65 57—64. II 80-85 64—68. 75-80 67—70, 70-75 62—72. 65-70 58—65, 60-65 48—54, lid 40—44, grof 51—58, fijn 40—45; goud renet I 85-95 67—72, 75-85 71—76, 65-75 66—70, II 85-95 62—70, 75-85 62—70, 65-75 63—66. lid 49—54, grof 55—64, fijn 51— 53; Winston I 75-80 73—80. 70-75 78, 65- 70 69—75, 60-65 59, 55—65 56, II 75-85 70—75, 65-75 61—68, 55-65 42—52, lid 38— 41, grof 46—55. fijn 37^14; Lomb. Cal ville II 70-80 64. grof 4647; Zoete Erm- gaard II 55-65 5157, grof 45, fijn 31 40; appelen rotvlek 915, kroet 35; Con ference I 65-75 83, 55-65 65.40—67.70, II 65-75 78, 55-65 60—61, lid 32—38, grof 4452, fijn 3039; Comt. de Paris II 65-75 33, 55-65 26—27, lid 17—18; St.-Re- my I 75-85 44, 65-75 43. II 75-85 40—42, 65-75 39—42, lid 36—38, grof 35—41, fijn 36; Brederode II 70-80 47—51. 60-70 40— 45, grof 36, fijn 20; Gieser Wildeman I 70-80 70, 60-70 73, II 60-70 62; Kleipeer II 60-70 45; aardappelen II 10; groen ten: boerenkool 712; rode kool 11; sav. kool 2325; prei 2436; spruiten 1942; sjalotten 19; witlof 6789. MIDDELBURG. 16 jan. Goudreinet- ten: 85 69, 75-85 74.76, 65-75 70-72, 3 fijn 70-71. Jonathan: 80-85 71, 75-80 75. 65-75 58-71, 60-65 56-60, 70-75 71, 3 fijn 62. Gieser Wildeman: 60-70 76, 50-60 72-73. Golden Delicious: 75-85 79, 70-75 82, 65-70 79, 60-65 55-76, 3 grof 68 Conference: 3 grof 52-60, 2 d 38-39. St.-Remy: 85-95 48, 75-85 49-51. 65-75 49-50. 3 grof 47-48. Groenten: Glas veldsla 231-242. Glas an dijvie 56-115. Glas spinazie 128. Rodekool 6-16. Sav. kool 9-23. Witte kool 10-15. Boerenkool 8-14. Prei 19-35. Uien 20-27. Witlof 57-83. Spruiten, ongeschoond 31-49. Spruiten geschoond 52-79. TERNEUZEN, 17 januari Sla II 15.9-19.3; Knolselderie B 18-21; C II 11- 14; Sla C II 63-77; Bintjes II 10.4-11; Rode kool II 10-22; Sav. kool II 26-49; afw. 11-17; Witte kool 13-20: Boerenkool 19-30; Breekpeen 10-21; Waspeen 30-31; Prei A II 37-45; B II 40; Knolselderie 21; Spruiten A II 49-55; B II 44-47; afw. 19; geschoond 75-80: Uien I 22; afw. 10; Witlof A II 75-76; B 73-79; B II 60-72; afw. 49-58. Appelen: Goudreinette 1 m. 85 74-75, m 75 70-72, m 65 68-69 II m 85 71, m 75 70-72, m 65 67-68. IID 58, III grof 63-68, III fijn 57. kroet 46-49. Jonathan I m 80 70. m 75 73-74. m 70 72. m 65 66-67 II m 80 68-69. m 75 67- 70. m 70 68-69. m 65 59-64 m 60 49-51; IID 42-45. III grof 54-58, III fijn 42-44, kroet 33-42. Golden Delicious I m 80 82. m 75 84-86. m 70 84-87 m 65 75-76. m 60 58-60. II m 80 79-84, m 75 81-82. m 70 80-85 m 65 69-71, m 60 55-60. IID 47-53, III grof 56-64, III fijn 30-34. kroet 46-48. Lombart Calville III grof 50. kroet 30. Zoete Ermgard III grof 56-56. Peren: St.-Rémy III grof 51-52, III fijn 45. Pondsperen III grof 46. Konstanz 297 (—1), Rheinfelden 268 (—16). Ottenheira 375 19), Straatsburg 345 55), Maxau 594 75), Flochingen 149 22), Mannheim 531 10), Stein- bach 184 24), Mainz 461 (+9), Bin- gen 359 10), Kaub 428 15), Trier 434 129), Koblenz 5Ö9 (onv.), Keulen 530 10), Ruhrort 740 32), Lobith 1331 (+51), Nijmegen 1089 (+60), Arn hem 1065 45), Eefde IJssel 576 56), Deventer 456 51), Borgharen 4178 (—44), Belfeld 1353 (—53), Grave be neden de sluis 630 (—34).

de Stem | 1962 | | pagina 3