e jStem Arrestatie van twaalf politici Soekarno schakelt oppositie uit PRINSES MARGRIET 19 Nederlandse landbouw ziet toch nog EEG-moeilijkheden its c Suezkanaal dicht voor militaire transporten ivorclt geldelijke jen gebrek." Molotov aanval weer doelwit van in de P Pater v. Hees. contactman GROEIEND BEGRIP IN BUITENLAND VOOR NEDERLANDS STANDPUNT Wij stoute jongetjes De Stotteraar aangehouden Waarschuwing tegen pokken HET DRAMA IN KONGOLO Twee Nederlanders bij vermoorde priesters Paus Johannes Kain en AbeV N.S.-tarieven omhoog? „TELEURSTELLING NOG MOGELIJK Japan vreest economische nadelen DAGBLAD VOOR ZEELAND Guerilla Zacht weer Staatsgreep in Santo Domingo Ba/aguer aan de kant junta regelt de zaken Piloot omgekomen Terugkeer naar Wenen onzeker Planta-affaire is nog slepend Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland L - 1 .A.:-.* li^a S "*J- 6 v i - 1R $Sk* v> .,,3 Paus Pius XII :igen Priesters sdom Blantyre in Nyassa- bisdom met 1/4 miljoen ïwvallige klein-seminarie rgen. volgens liet plan van Gods et priesterschap geroepen n hulpmiddelen in geringer die naar het priesterschap geven vanwege geldgebrek uiten, gelijk, naar wij ver- d is?" Paus Pius XII n deze Pauselijke woorden eoul heeft geen kapel. Het orea, ook te Seoul, heeft eld 70 candidaten per jaar geen plaats voor hen is. r moesten zelfs een kleine i afgewezen. Het niveau üt-seminarie loopt ernstig behoorlijke bibliotheek." 102e JAARGANGNo. 23330 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 18 JANUARI 1903 Abonnementsprijs 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0 40 per mm (Ing Med. t 1.By contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. i Bureau voor de Zeeuwse Fji^toTGOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Stefenstraat 14 telefoon 2377 - (Bijbureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 teletoon 2893) In de kwestie Nieuw-Guinea is een nieuwe naam opgedoken, die van pater N. van Hees, redacteur van De Linie", die vorige week in Brussel contact j heeft gehad met een aantal Indone- sische diplomaten op hun verzoek. „Nog dagelijks zijn deze diplomaten met mij in contact," zei de pater tot een redacteur van Reuter die hem I kwam interviewen. Volgens pater Van Hees is in Indonesië de gematigde groep welke een vreedzame oplossing wenst, in de meerderheidmaar dage lijks wordt het gevaar groter dat Indonesië wacht op een uitnodiging van het Sovjetblokom de kwestie f door militair geweld te beslechten. Pater Van Hees had de indruk, dat Indonesië awcht op een uitnodiging van Nederland om een gekwalificeerde vertegenwoordiger naar Den Haag te kunnen sturendie over Nieuw-Guinea komt onderhandelen. Pater Van Hees wil beslist niet voor onofficiële bemiddelaar doorgaan. Hij heeft slechts doorgegeven wat hem met dit doel werd verteld, maar van dr. De Quay, die uiteraard volledig is ingelicht, had hij nog geen enkele reactie gehad. Volgens vater Van Hees draait de hele zaak hierom, dat de Indonesiërs uitgenodigd wensen te worden voor een gesprek, zodat zij hun gezicht niet verliezen. Nederland wil dat. Djakarta om zohi gesprek zal I verzoeken. Met het schip Zuiderkruis zijn woens dagochtend repatrianten uit Nieuw- Guinea in de Amsterdamse haven aangekomen. Drie broertjes kijken nieuwsgierig hun nieuwe wereld in. De Indonesische regering heeft, zoals wij gisteren reeds meldden, een aantal arrestaties ge last, waarbij gematigde polieiti onder wie Soetan Sjahrir, tijdelijk van het toneel zijn verdwe nen. De regering heeft openlijk toegegeven dat de politici zijn uitgeschakeld om een mogelijke oppositie tegen een invasie op Nieuw-Guinea, te voorkomen. In totaal zijn twaalf leiding geven de figuren in de Indonesische politiek buiten gevecht gesteld. Sjahrir, verreweg de belangrijk ste onder hen, was voor de soevereiniteits-over dracht twee jaar lang premier van de toenmalige ..Republiek Indonesia". Hij was ook voorzitter van de grootste politieke partij van Indonesië, de P.S.I., totdat deze in 1960 door Soekarno werd verboden. Eveneens gearresteerd werd Mohammed Roem, voormalig leider van de Masjoemi, welke partij ook in 1960 werd verboden. In het Nieuw- Guinea-conflict zelf zijn enkele nieuwe ontwikkelingen ontstaan. Eén ervan is, dat de Verenigde Arabische Republiek aan Nederlandse schepen die wapens en militairen naar Nieuw-Guinea zouden willen brengen, geen doortocht door het Suezkanaal zal verlenen. tijen. In telegrammen aan de Neder- De secretaris-generaal van de V.N. Oe Thant, voert thans afzonderlijke be sprekingen met Nederlandse en Indone sische autoriteiten na opnieuw een be roep te hebben gedaan op beide par- landse en Indonesische regering ver zocht hy „zich te onthouden van elke overijlde actie in het geschil over Nieuw-Guinea". Onze parlementaire redacteur bericht, dat prof. De Quay gisteren de commis sie van buitenlandse zaken uit de Twee de Kamer vertrouwelijk heeft ingelicht over de stand van zaken bij het inter nationaal overleg ter voorbereiding van een gesprek met Indonesië. Volgens on ze inlichtingen blijkt uit dit verslag, dat de regering bijzonder veel moeite heeft gedaan om dit gesprek tot stand te brengen. Het resultaat van al die po gingen is echter niet bemoedigend. Soe karno wenst alleen te praten op basis van overdracht en die eis is voor het kabinet en de meerderheid der Kamer onaanvaardbaar. Voor dit Nederlandse standpunt bestaat in het buitenland be grip. Dit blijkt uit het feit, dat de se cretaris-generaal der V.N., Oe Thant, dezer dagen in een persoonlijk schrij ven aan Soekarno, uiting heeft gegeven aan zijn grote bezorgdheid over de hou-ij" T ding van Indonesië. iüe ^-Jari£e J moeting gehad met Averell Harriman, de Amerikaanse reizende ambassadeur, die nauw betrokken is bij het op gang brengen van een Nederlands-Indonesisch gesprek. De Indonesische regering heeft intus sen een gedetailleerd rapport over „de Nederlandse agressie" aan de V.N. ge zonden. De Veiligheidsraad is noch door Nederland noch door Indonesië bena derd. Wel heeft mr. Schurmann, onze aanviel, als een gevallen engel l schouwde". De Indonesische marine werkte met gespierde dagorders, waarin werd ge zegd dat zy zou kunnen overgaan tot het aanvallen van Nederlandse marine schepen buiten de territoriale wateren van Nieuw-Guinea. Men kan dit opvat ten ais een dreigement tegen Neder landse schepen op open zee. De voorbereidingen voor dc bevrij dingsoorlog zijn (wederom) voltooid, al dus een andere dagorder. Op Nieuw- Guinea neemt men dezq berichten la coniek op. Het grootste probleem is daar op het ogenblik, onder welke term men de krijgsgevangen schipbreukelingen van de twee vernietigde Indonesische torpedoboten moet vasthouden. Krijgs gevangenen zijn het feitelijk niet. omdat wij niet met Indonesië in oorlog zijn. Men houdt het nu tijdelijk op ..onwettige immigranten", die later, desnoods via de Philippijnen, kunnen worden terug gestuurd. In Hollandia is wel een organisatie Bescherming Burgerbevolking opge richt. Ook bespreken dc Nederlandse amb- vertegenwoordiger bij de V.N., met dejtenaren de mogelijkheden om voor voorzitter van dc V-raad over de kwes-schotten te vragen voor het terugzen- tie gesproken van |lun familieleden naar Ncder- Dè Indonesische regering heeft laten c weten, dat Indonesië niet om Chinese of|,and- ïn Manokwari werd ten gunste Russische militaire steun zal vragen, als i van Nederland gedemonstreerd door de strijd om Nieuw-Guinea ontbrandt, maar wel werd nogal dreigend gezegd dat het geen lokaal conflict zou blijven. Zoals gemeld zal het Suezkanaal voor Nederlands militair vervoer naar Nieuw-Guinea geblokkeerd worden. De Indonesische ambassadeur ir New-Delhi heeft gisteren laten doorsche meren dat Indonesië geen frontoorlog op Nieuw-Guinea wil voeren, doch meer heil ziet in guerrilla op grote schaal. Veel kritiek in de wereld verwachtte Indonesië niet, zei de ambassadeur „Men beschouwt ons als een stoute jon gen, terwijl men India, toen het Goa De politie in Tiel heeft gisterenmor gen om kwart voor tien de ontvluchte G. B. (Gerrit de Stotteraar) even over de gemeentegrens van Tiel gearresteerd. Om half twaalf arresteerde de Tielse politie eveneens een tweede ontvluchte, S. uit Tiel. Hy werd in DE HEVIGE bosbranden in Australië, die acht mensenlevens hebben geëist, zijn nu door zware regenval gedoofd. De brand was het centrum van Mel bourne al tot op 20 km genaderd. IN UTRECHT is een ernstig zedenmis drijf aan het licht gebracht. Drie man nen zijn gearresteerd. Zij organiseerden „feestjes" waarop tientallen jonge meis jes werden genodigd. EEN BELGISCH vissersvaartuig met vijf mensen uit Zeebrugge aan boord wordt nu al sinds 11 januari vermist. In de buurt waar het schip motorstoring kreeg, heeft een zware storm gewoed VOLGENS EEN Israëlisch blad krijgt Egypte van de Russen TU-16 bommen werpers. Geen enkel ander land in het Midden-Oosten beschikt over zulke zwa re en snelle aanvalsvliegtuigen. VANDAAG KOMEN koningin Juliana en prins Bernhard met de drie oudste prin sessen uit hun vakantieplaats Lech te i'ug naar Nederland. t.r Weersverwachting van het K.N.M.I. t tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: J t Plaatselijk enkele buien maar ook j t verspreide opklaringen. Matige tot krachtige, aan de Waddenkust nog t tijdelijk harde zuidwestelijke wind. i Dezelfde temperaturen als gisteren t J 01 iets lagere. t Vandaag: zon onder 17.02 uur. Maan f JP 15.16 uur. J aÏOr^eP: 7'on °P 8-39 uur. Maan 011- 'ter 7.26 uur. t President Balaguer van de Dominicaanse republiek, die in mei van het vorig jaar het bewind in het land overnam van de be ruchte familie Trujillo, is gisteren afgetreden. Hij heeft ook zijn functie van premier neergelegd. Hevige straatgevechten, waarbij naar schatting tien doden zijn gevalien en grote schade werd aangericht (zelfs het grootste theater van de hoofdstad Santo Domingo is in brand gestoken) begeleid den dit feit. Toen de rook weer was opgetrokken bleek dat er een staatsgreep had gewoed, welke een junta van vier militairen en drie burgers aan de macht heeft ge bracht. De staatsgreep werd uitgevoerd met behulp van het leger. De marine en dc luchtmacht bekeerden zich later tot dc harde werkelijkheid. De junta heeft op zich genomen, af te rekenen met de aanstichters van de onlusten welke dc republiek praktisch dagelijks beleeft. De staatszaken worden nu geleid door ene generaal Perdo Rodriguez Echevarria. Dc junta vertoont alle kenmerken van een dictatuur en de V.S. overwegen daarom, hun erkenning van de Domini caanse republiek in te trekken. Volgens berichten die uit betrouwbare bron uit de V.N. 121 Den Haag zyn bin nengekomen, heeft de heer Oe Thant in deze brief aan Soekarno duidelijk uit gesproken, dat mocht een gesprek niet tot stand komen, dit te wijten zal zijn aan het optreden van Djakarta. In Den Haag geeft men echter ook na het zeegevecht van maandag j.l. de moed nog niet op. Dat is dan ook de reden dat de Tweede Kamer (met uit zondering van socialisten en communis ten) het op dit moment nodig noch ge wenst acht naar aanleiding van het treffen tussen Nederlandse en Indonesi sche oorlogsschepen opnieuw een Nieuw-Guineadebat te houden. De Ka mer gaat dus vandaag normaal (tot 20 februari) op reces. Intussen zal er op het Binnenhof nog wel nader beraad plaatsvinden en welj in een bespreking op vrijdagmorgen. Aan deze bespreking zal ook worden deelgenomen door de defensiecommis sie uit de Tweede Kamer. Het is niet uitgesloten dat de P.v.d.A.-fractie dan alsnog zal proberen zaterdag of volgen de week een openbaar Nieuw-Guinea- debat te forceren. Maar men acht het waarschijnlijker dat vrijdag volstaan zal worden met een openbaar verslag van het beraad. Over de politiek t.; is de P.v.d.A. verdeeld. Een deel van de fractie is voor afstand doen, de rest herinnert zich de beloften aan de Pa poea's. de woning van zijn vriendin aangehou den. Gebleken is dat Gerrit B. en Johan S. die tezamen met nog een medegevan gene uit het huis van bewaring in Utrecht ontvluchtten, twee fietsen heb ben weggenomen, waarop zij zich naar Tiel, de woonplaats van J. S., begaven. Gisterenmorgen poogde Gerrit B. Tiel weer te verlaten. Even buiten Tiel, in Kerk-Avezaath, werd hij door een vier tal politiemannen aangehouden. De tweede ontvluchte zat rustig bij zijn vriendin in Tiel een kopje koffie te drinken toen de politie hem verras te. Zonder tegenstand te bieden gaf hij zich lachend over. De geneeskundige hoofdinspectie laat aan alle reizigers uit Engeland een waarschuwing overhandigen, welke luidt: „Tijdens uw verblijf in Engeland kunt u zonder het te weten in aanraking zijn geweest met personen, die besmet wa- Nieuw-Guinealren met pokken. Indien u of iemand 'anders die zich in hetzelfde huis be vindt in de komende 21 dagen ziek mocht worden, raadpleeg dan in uw eigen belang onmiddellijk een dokter, duizenden mensen van alle bevolkings groepen. Volgens het Belgische persbureau Belga zijn de resten van 18 van de 19 door Kongolese soldaten by Kongolo ver moorde missionarissen geïdentificeerd. Onder hen bevinden zich twee Neder landers, de 29-jarige pater Walter Gillijns uit Zutphen en de 61-jarige broeder Bernulf Heemskerk uit Medemblik. Beiden behoorden tot de paters van de H. Geest. Waarnemers in Leopoldstad geloven dat voor de moord, dezelfde militairen verantwoordelijk zijn die in november in Kindoe elf Italiaanse vliegers om het leven hebben gebracht. Deze groep zou worden geleid door kolonel Alphonse Pakassa, een aanhanger van Gizenga. Voor de volkerenorganisatie, die bin nen 250 km van het betrokken gebied niet over troepen beschikt, is het wel haast onmogelijk een onderzoek naar deze moordpartij te doen. Een priesterstudent heeft meegedeeld dat Kongolese soldaten en jongeren, die op nieuwjaarsdag in Kongolo (noord- Katanga) de moorden bedreven, de ver minkte lijken der slachtoffers in de Loealaba-rivier hebben geworpen. Men vreest dat er ook kannibalisme is voor gekomen. Het twintigtal missionarissen was op oudejaarsdag gearresteerd en per vrachtauto naar Kongolo gebracht, waar zij eerst gegeseld werden. Een vijftigtal Afrikaanse priesterstudenten had de auto's te voet naar Kongolo moeten volgen. De negerstudenten werden later vrijgelaten. Paus Johannes heeft gisteren op een algemene audiëntie de moordpartij in Kongolo vergeleken met de moord van Kaïn op Abel maar Hij zei dat Hij hoe vol zijn hart ook was van leed, geen ge voelens van haat koesterde maar van mededogen en vergevensgezindheid. Twee Egyptische strafpleiters zullen zich zo spoedig mogelijk naar Kongo begeven om er als raadslieden op te trden van de ontslagen en gearresteerde vice-premier van Kongo, Antoine Gizenga. De aartsbisschop van Elisabethstad heeft zich telegrafisch tot de secretaris generaal van de V.N., president Ken nedy, president De Gaulle en koningin Elizabeth van Engeland gewend met het dringend verzoek een internationaal on derzoek naar de moord op de missiona rissen te doen houden. Morgen viert H.K.H. Prinses Margriet haar negentiende verjaardag. Wij plaatsen hierbij een foto van het in Canada geboren koningskind, genomen toen zij op Prinsjesdag 1961 stralend in een calèche zat. De Nederlandse Spoorwegen hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat toestem ming gevraagd de tarieven voor het personenvervoer te verhogen. Het ministerie heeft dit verzoek met gunstig advies doorgezonden naar het ministerie van Econo mische Zaken. Deze tariefver hoging houdt mede verband met de gestegen kosten, die nog ver hoogd zullen worden tot de ver betering van de arbeidsvoorwaar den van het N.S.-persoueel per 1 april, wanneer het reglement dienstvoorwaarden wordt herzien. Aangenomen mag worden dat de wens om een sluitende exploitatie rekening te verkrijgen hierbij eveneens een grote rol speelt. Mr. Luns heeft in Genèveeen ont- waar u zich ook bevindt' Gisterenmiddag is een Thunderstreak F-84-F van de Belgische luchtmacht op vier mijl ten zuiden van de Vliehors (na bij Vlieland) in de Waddenzee gestort. De vlieger heeft zijn toestel met een parachute kunnen verlaten. Hij kwam in het water terecht en raakte in de tou wen van zijn parachute verstrikt. Hij dreef naar een zandbank waar hij door een helikopter van de vliegbasis Leeu warden werd opgepikt. Het was toen echter al te laat. 5? DE RUSSEN hebben opnieuw Britse ge neesmiddelen gevraagd om de bij een ongeluk gewonde Russische natuurkun dige en deskundige op kernfysisch ge bied, Landau, te behandelen. (Van onze Haagse redactie) Het E.E.G.-landbouwberaad is tot een goed einde gebracht maar er kunnen ons nog grote teleurstellingen wachten. Bij afweging van voor- en nadelen van het bereikte akkoord blijkt de land bouwsituatie wel iets verbeterd, maar het totaalbeeld van het gemeenschap pelijk beleid lykt nog maar weinig op wat we ons er destijds van voorstel den. Dit zei de voorzitter van de commis sie integratie van het Landbouwschap, de heer Knottnerus (voorzitter K.N.L. C.>. gisteren tijdens de bestuursverga dering van het schap. Hij meende dat er rond de bepalingen t.a.v. de veredelingsprodukten nog veel moeilijkheden kunnen ontstaan. De nieu we bepalingen voor de zuivelsector noemde hij „nogal vaag", die voor de tuinbouw „niet onbevredigend". Tot een debat oyer Brussel kwam het gisteren nog niet omdat de bestuursleden eerst de nota willen afwachten met meer ge detailleerde gegevens over het land bouwakkoord. Ir. Knottnerus verzuimde gisteren niet waardering uit te spreken voor de .taaie onderhandelaars", minister Ma- rijnen en minister De Pous. Engeland De onderhandelingen tussen de E.E.G. en Engeland over mogelijke toetreding zijn gisteren in Brussel voortgezet. Vanmorgen komen de E.E.G.-minis ters bijeen en ze zullen dan hun eerste conferentie hebben met een Ierse re geringsdelegatie die komt praten over Ierlands mogelijke aansluiting bij de Euromarkt. Het Franse kabinet heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan de overeen stemming die in Brussel werd bereikt over het instellen van de tweede fase voor de E.E.G. In Japan is men bezorgd over wat men noemt „de tendentie tot het vor men van regionale economische combinaties". Met name de E.E.G. baart de Japanse industrie en ex port grote zorgen. Er gaan stemmen op tot het nemen van tegenmaatre gelen. Zo wil men de E.E.G.-landen vragen de discriminerende beper kingen t.a.v. Japanse goederen weg te nemen. EEG-burgervaders In Amsterdam hebben gisteren de burgemeesters van de hoofdsteden der E.E.G.-landen. Brussel, Bonn. Luxem burg, Parijs, Rome en Amsterdam zelf, een bijeenkomst gewijd aan de samen werking tussen die steden in het steeds belangrijker wordende E.E.G.-kader. Er werden vele plannen gemaakt. Een of ficiële receptie die vele uren duurde cn een diner op het Muiderslot besloten deze eerste bijeenkomst van de E.E.G.- hoofdstedelijke burgervaders. In het orgaan van dc Russische com munistische partij, de Pravda, is giste ren een artikel verschenen waarin' een aanval wordt gedaan op Molotov, die een „hardnekkige dogmaticus" en een „tegenstander" van de politiek van vreedzame coëxistentie" wordt genoemd. Kenners van de vreemde gedachten- kronkels in de breinen van de Kremlin- bazen menen dat nu de terugkeer van Molotov naar Wenen, waar hij zijn land bij het internationale bureau voor kern energie moet vertegenwoordigen, wel heel erg onzeker is geworden. De Prav da noemt de Albanese dogmatici in één adem met de vroegere minister van Buitenlandse Zaken. Molotov heeft beweerd dat Lenin nooit iets over vreedzaam naast elkaar be staan van staten met verschillende so ciale stelsels heeft gesproken. Maar de Pravda zegt, dat de Leninistische cate chismus nog niet van atoombommen wist. Van een onderaards gerommel in het Kremlin is, ondanks dit leerstellige con flict tussen de Molotovgroep en Kroest- jev c.s., volgens waarnemers geen spra ke. Een krant in Stockholm wist te ver tellen dat Molotov zijn memoires heeft geschreven en het manuscript heeft ge deponeerd bij een Zwitserse bank. Drie van de 24 hoofdstukken zouden het ver loop van de betrekkingen tussen Rus land en rood-China behandelen. Vol gens het blad meent Molotov dat Mos kou de Chinezen hevig heeft geprikkeld door hen uit de hoogte te behandelen. Scherpzinnige lieden veronderstellen dat het principegeschil tussen Molotov cn Kroestjev heeft geleid tot de huidige ontspanning in de situatie te Berlijn. Er is inderdaad enige ontspanning, doch deze is te danken aan het feit dat de Amerikaanse tanks bij de controlepost „Charlie" aan de sectorgrens zijn terug getrokken. De Amerikanen zeggen, dat dit gebaar geen politieke strekking heeft, maar het is niemand ontgaan dat de maatregel werd genomen kort nadat Kennedy's vertegenwoordiger in Duitsland, generaal Clay, bij de presi dent was ontboden. Het. bevel tot terug trekking van de tanks is dan ook duide lijk in Washington uitgegeven. Het zeer gecompliceerde juridische onderzoek in de „Planta-affaire" komt een stapje nader tot zijn voltooiing. De officier van justitie in Rotterdam ver wacht over enkele weken de rapporten van de vijf deskundigen, die in juni 1961 door de rechter-commissaris zijn aangewezen om na te gaan of er in de margarine inderdaad schadelijke be standdelen zijn verwerkt. Het vooronderzoek wordt daarmee overigens niet afgesloten. De officier moet namelijk ook de andere aspecten op hun juridische merites beoordelen en pas daarna kan hij beslissen of het tot een strafprocedure komt. (Advertentie) Te beginnen met maandag 22 januari en dinsdag 23 januari 1962 wordt de dienst op het veer KRUININGEN TERKPOLDER op MAANDAGEN en op DINSDAGEN (met uitzondering van de 2e paasdag) uitgebreid met een afvaart van KRUININGEN, des voor middags te 4.50 uur en met een afvaart van PERKPOLDER des voor middags te 5,20 uur.

de Stem | 1962 | | pagina 1