Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Gouden bruiloft te Hulst Walcheren Bijzondere resultaten bij dansexamens Terneuzen Dit jaar biedt Zuiddorpe grootse perspectieven Vogelwaarde en Renesse leiden in Afdeling Zeeland KNVB Dagblad De Stem St. Paulus gaf voortreffelijk spel in slecht stuk Jeugdnatuurwacht verdient ruimere aandacht m Wat en MIDDELBURG Trefpunt opent sociëteit voor scholieren Jaarvergadering van MAC „Scheldegouwen" Veehouderij middag AXEL OOSTBURG Appels naar Frankrijk Bouw bijzondere lagere school Bevolking Kraam verzorging in Z.-Vlaanderen Verlichting Vrachtauto in sloot bij Zaamslag Verbeteringen Maandblad HOOGWATER Vandaag EXAMENS Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 JANUARI 1962 Vanaf zondag 21 januari staat de jon- gerensociëteit van het club- en buurt huis ,,'t Trefpunt" in de Lange Giststraat open op zondag- en woensdagavond voor 15- tot 17-jarige leerlingen van ULO-, technische en nijverheidsscholen. In overleg met de deelnemers zullen er kringen worden gevormd voor muziek, fotografie, cabaret, televisie, film, ex pressie, gesprek en dans. Die kringen zullen in de week bijeenkomen, terwijl op de zaterdagavond een dans-instuif wordt gehouden. De Zeeuwse Motor- en Autoclub „Schel degouwen" komt maandag 22 januari voor haar jaarvergadering bijeen in het Ne derlands Koffiehuis op de Markt. Naast de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester komen op de agenda voor de verkiezing wegens periodiek af treden van voorzitter en drie bestuurs leden, alsmede de wedstrijd-, pers- en propaganda-, redactie- en kascommissie. „Melk en/of vleesproduktie voor het Zeeuwse bedrijf" is het onderwerp van de veehouderijmiddag, die op maandag 22 januari georganiseerd wordt door de Zeeuwse Landbouwmaatschappij in café restaurant „Wöhler". Ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteelt- en zuivelconsulent zal spreken over de technische en economische mogelijkhe den van melk- en vleesproduktie op de landbouwbedrijven. De heer E. C. van Kraayenkamp, verbonden aan het Proef station voor akker- en Weidebouw te Wageningen koos als onderwerp van zijn spreekbeurt: „Economische aspecten van de rundvleesproduktie in bedrijfs verband". Arnemuiden ROODE KRUIS-AVOND De door de afdeling Arnemuiden ge organiseerde filmavond is een groot suc ces geworden. In het tot de laatste plaats bezette Verenigingsgebouw genoot men na een korte openingstoespraak door de voorzitter van de firn „Madame Curie". Voor deze voorstelling begon, had de goochelaar Mystic Marco met zijn won derlijke toeren de jeugd meegenomen op zijn geheimzinnige reis door de goo chelwereld. BENOEMING Met ingang van 1 maart is op de ge meente-secretarie afd. financiën benoemd tot typiste mej. E. M. Waelpoel te Graauw. HOGEDRUK-NEVELSPUIT De gemeente zal een hogedruk nevel spuit aanschaffen. Een Axelse garage zal het chassis voor de spuit leveren. Met beide leveringen is een totaalbe drag gemoeid van ruim 45.000, Breskens GESPREKSAVOND K.V.P. Door de K.V.P. wordt er woensdag een gesprekavond georganiseerd in het Wit- Gele Kruis-gebouw. Er zal een werk program van de kring Middelburg be handeld worden waarin de leefbaarheid der provincie Zeeland besproken wordt. Enkele belangijke punten zijn hierin de bus- en veerverbindingen, cultuur en ontspanning. In verband met de komen de verkiezingen van leden der Prov. Staten en hun beleid is dit van groot belang. Graauw NIEUWE KERKBANKEN In de kerk zijn nieuwe banken ge plaatst. waarmee deze werkelijk een heel ander en mooier aanzien heelt gekregen. Het gehele middenschip, behalve een heel klein gedeelte vóór in de kerk kon worden geplaatst. Tegelijkertijd heeft ook de preekstoel een betere plaats gekregen; die staat nu helemaal vóór in de kerk, zodat alle ge Hans weert R.-K. INSTUIVEN De beide Instuiven, die in het dorps huis ,,Kaj Munk" georganiseerd wer den, zijn een succes geworden. In de middaguren waren de junioren in groten getale bijeengekomen om op hun manier Instuif te houden, hetgeen betekent: muziekparade, een dansje, allerlei spelen etc. Er heerste een luid ruchtige aangename stemming. In de avonduren was de belangstel ling voor de dansavond bijzonder groot. De muziek werd verzorgd door het bekende bandje uit 's-Heerenhoek ,,The Spitfires". JUBILEUMCONCERT „SCHELDEGALM" Voor een geheel gevulde zaal heeft de Kon. Harmonie „Scheldegalm" bij ge legenheid van de 100e uitvoering een jubileumconcert en toneelvoorstelling gegeven. Het geheel mag ongetwijfeld een daverend succes genoemd worden. Na het uitstekende concert werd spon taan gevolg gegeven aan de uitnodiging van directeur Oele om schriftelijk favo riete nummers kenbaar te maken. Het resultaat was overweldigend. Als no. 1 kwam uit de bus Les Pê- cheurs des Perles; als no. 2 de Hudson- mars van Math. Everaarts; no. 3 werd My Fair Lady: 4 werd de concertmars Punjaub; terwijl de BB A-mars de hekke- sluiter werd. Na het concert volgde het toneelstuk 'n Huis vol herrie, een klucht in drie bedrijven. Op een bijzonder voortreffe lijke wijze werden de rollen vertolkt, waarbij zeer zeker uitblonken mevrouw Oele-Polderman, G. Griep en A. de Poorter. De zaal heeft met volle teugen geno ten van dit bijzonder kolderieke stuk vooral van de passage, waarin de heer G. Griep als gladiator zou dienen te fungeren. De dames werden door de voorzitter van Scheldegalm, de heer Polderman, bedacht met een bloemen hulde. Hierna volgde nog een gezellig bal. Scheldegalm" kan terugzien op een ongetwijfeld bijzonder goed geslaagde avond. Heinkenszand JAARVERGADERING EN GEZINS DAG BOERENBOND Morgen houdt de r.-k. boerenbond St.- Antonius Abt, haar jaarvergadering, te vens gezinsdag. Om acht uur in de mor gen wordt er een gezongen H, Mis op gedragen tot intentie van de levende en overleden leden v. d. NCB. 's Mie'lags om half twee is er een officiële jaarverga dering in het café van de wed. Hoondert. Om zes uur 's avonds is er een gezamen lijke koffiemaaltijd. Vanaf hMf 8 is er 'n gezellig samenzijn, dat zal worden opge luisterd door een gezelschap uit Yerseke onderbroken door eigen voordrachten. Na afloop is er gelegenheid voor een dansje. Kapelle DAMCLUB JUBILEERDE In intieme kring heeft de damclub Kapelle haar 25-jarig bestaan gevierd. Het begon met een diner vot de leden, Dagblad vooi Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder: L El M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat I, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland 1 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2/'a mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels o! minder t 0,g0 elke regel meer t 0.16 Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. lovigen, het gesprokene beter kunnen verstaan. Al met al een mooie verbetering. Er zijn nu 610 zitplaatsen, waarbij slechts 73 vanwaar men het altaar niet kan Hengstdijk waarna een snelwedstrijd volgde welke door A. v.d. Schraaf werd gewonnen. De heer J.J. Ganseman gaf een overzicht van de afgelopen 25 jaar van de vereni ging. De avond werd besloten met een gongwedstrijd, welke door de heer J.J. Ganseman werd gewonnen. PLATTELANDSVROUWEN Op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. bond van plattelandsvrouwen heeft de voordrachtskunstenares, mej. Aafje Top op boeiende wijze de aanwezigen laten genieten van haar voordracht „Bloe men voor Ada Harris". FILMAVOND RODE KRUIS Vanwege de plaatselijke Rode Kruis- afdeling is een filmavond gehouden in hotel De Zwaan. Vertoond werd de film „Madame Curie". In zijn openingswoord zeide voorzitter, de heer C. Traas, dat de afdeling weer de tweede plaats bezet bij de inzamelingsactie 1961 in Zeeland. Het ligt in de bedoeling in 1962 weer een bloedplasma-avond tc houden. Y erseke P.T.T.-DIRECTEUR NAAR VOORSCHOTEN H. M. v. d. Post, directeur van het P.T.T.-kantoor is in eenzelfde functie benoemd te Voorschoten. Voorlopig blijft de heer v. d. Post hier wonen aangezien in Voorschoten geen woning beschikbaar LOTERIJ T.B.V. VERENIGINGSGEBOUW Zondag heeft de bevolking van Hengst dijk daadwerkelijk meegewerkt aan fi nanciering van het nieuwe verenigings gebouw. Om 1 uur verzamelden zich on geveer 20 personen en 8 auto's voor een verkoops-rondrit door ons gewest. Over Stoppeldijk, Boschkapelle naar Terhole, Lamswaarde en Graauw. Om ongeveer 6 uur was de colonne terug in Hengst dijk. In totaal werden 960 a 1000 loten verkocht. Zondag a.s. hoopt men de dor pen Walsoorden. Ossenisse, Kloosterzan- de en Groenendijk aan te doen om de rest van de loten aan de man te brengen. UITSLAG SCHIETING Bij P. van Dijk werd een grote schie ting gehouden t.b.v. het nieuwe vereni gingsgebouw. Er waren 50 schutters aan wezig, waarvan Kap. Fassaart uit Bergen op Zoom de hoge vogel schoot. De eerste zij vogel was voor Jos Maas, Hengstdijk, en de tweede voor H. van Waterschoot. Lamswaarde. De meeste kleine vogels werden geschoten door G. Vandriesse, Lamswaarde, en J. Collet, Hengstdijk. VERGADERING GEMEENTERAAD Morgenavond vergadert de gemeente raad. Er moeten enige nieuwe leden be noemd worden in de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs in de gemeente. Voorgesteld wordt ook om het krediet te verhogen, dat uitgetrokken werd om de ambtswoning van de bur gemeester te herstellen. VERGADERING EHBO In hotel ..De Eenhoorn" vond een ver gadering plaats van de bestmen van de EHBO-afdelingen in de streek. Getracht zal worden om, in overleg met het hoofdbestuur, een oplossing te vinden voor het kostenprobleem, dat verbonden is aan de districtsoefenavonden, die re gelmatig in verschillende gemeenten ge houden worden. De samenwerking tussen de verschillende afdelingen is goed ge weest en men gaat in 1962 in dezelfde geest voort. NEDERLAAGTOERNOOI De biljartvereniging „Oostburg" orga niseert een nederlaagtoernooi, waaraan verschillende clubs deelnemen. De eer ste vereniging die het tegen Oostburg" opnam was Biervliet. De ontmoeting eindigde in een grote overwinning voor de organiserende vereniging; 1474 tegen 50 caramboles. Vooral R. Claeyssens kwam uitstekend voor de dag met 630 caramboles in 20 beurten. De tweede wedstrijd ging tegen ..Schoondijke" en ook nu wist Oost burg" overtuigend te winnen: 1277-485. Claeyssens speelde nu 376 punten bij elkaar maar hij werd op de voet ge volgd door Johnny van Waes, die 323 caramboles produceerde. Sas van Gent raad komt bijeen Donderdagavond om zeven uur komt de raad voor de eerste maal in dit jaar in openbare vergadering bijeen. De agenda omvat 26 punten, waarvan de voornaamste zijn een voorstel tot verbetering van de openbare verlich ting in de Zandstraat, een achttal ver zoeken tot aankoop van grond voor de bouw van een woning, alsmede drie ver zoeken tot uitgifte van grond in erf pacht. Daarnaast is er een groot aan tal verzoeken om subsidie- Sluis nutsbijeenkomst J. van Hinte uit Sint Kruis sprak voor het Nutsdepartement Sluis-Aardenburg over de wordingsgeschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de pauze ging hij hierbij uitvoerig in op de recente opgravingen in Aardenburg. Hij ver toonde hierbij een aantal dia's, waarop fraaie Romeinse vazen vertoond werden. L. Blom bracht de heer van Hinte dank voor zijn goed gedocumenteerde betoog. St.-Jansteen KONINGSCHIETING In de schutterssociëteit bij Cijr. de Kind te Kapellebrug vond naast de jaar lijkse teerdag ook de koningschieting plaats. De 72-jarige Th. v. d. Broeck wist in de 8e ronde de koningsvogel af te schieten en mag zich voor één jaar koning der sociëteit noemen. Er vond ook een gewone schieting plaats, waaraan door 66 schutters werd deelgenomen. De nieuwe koning Th. v. d, Broeck schoot hier een zijvogel, ter wijl J. de Vetter van Kapellebrug de andere zijvogel voor zijn rekening nam. De hoofdvogel was voor Fons de Kind van Kapellebrug. Zuiddorpe TWEEDE AGRARISCH-SOCIALE VOORLICHTINGSAVOND De werkgroep van de agrarisch-sociale voorlichtingsdienst Zuiddorpe-Overslag organiseert op donderdag 18 januari a.s. bij de heer Alex Apers een tweed voor lichtingsavond. De heer P. van Geyt uit Hulst zal spreken over „vrijetijdsbeste ding in en buiten het gezin". Aangezien hij op dit terrein een zeer deskundig persoon is wordt dit wederom een spe ciale avond waarvan de organisatoren iets goeds verwachten. Alle 21 kandidaten, leerlingen van de Terneuzense dansschool Cor Bilderbeek, hebben op het examen het bronzen of het zilveren insigne, bewijs van bekwaam heid, ontvangen. De jury, bestaande uit de heer Uytdewilligen uit Oudenbosch, was getroffen door het hoge peil dat de kandidaten hebben bereikt en ook de heer Bilderbeek kreeg daarvoor waarde ring te horen. Hoewel er enkele van de ouders bij deze test aanwezig waren, was het toch jammer dat er niet meer het bewijs gaven van belangstelling voor een onderdeel van de vrijetijdsbesteding van hun kin deren. Maar de aandacht neemt, zij het langzaam, toe en dit is op zichzelf al een verheugend teken. De prestaties van de examinandi waren van dién aard dat bijna bij voortduring van „lof" en „hoogste lof" kon worden gesproken. Een kandidate, mej. N. Kos ter uit Axel, zag op deze avond zelfs kans beide insignes, telkens met „hoogste lof" mee naar huis te nemen. De r.-k. toneelgroep „St.-Paulus" bracht ..Het Water" van Ed. Hoornik on der regie van A. van Lieshout. Ed Hoornik is helaas geen groot to neelschrijver en dat hij bovendien de februariramp gebruikt heeft als achter grond voor een melodrama met immo rele strekking pleit niet voor hem. Dat „St.-Paulus" dit stuk voor Zeeland op het repertoire heeft genomen lijkt ons dan ook geen gelukkige keuze. Tijdens de rampnacht ziet Josien kans haar tweede echtgenoot, met wie ze ge trouwd is om weer een tehuis te hebben voor haar dochtertje uit haar eerste hu welijk, te laten verdrinken. Hij is die nacht stomdronken thuis gekomen en zij laat hem rustig zijn roes uitslapen, ter wijl zij zichzelf met haar dochtertje in veiligheid stelt. Nadat de dijk gedicht en het dorp weer drooggevallen is, keert Josien terug in haar inmiddels hersteld huis. Dit is de verdienste van de Jonker, de trouwe metgezel van de verdronken echtgenoot en blijkbaar meer dan een huisvriend in dit gezin. Met de terug keer van Josien en haar dochter be ginnen de praatjes. Men schuift de broer van de overledene, Sander, de daad van Josien in de schoenen. Het was bekend, dat beiden elkaar haattten en eerder een hooglopende twist met het mes had den uitgevochten. Het hele dorp keert zich tegen Sander, terwijl deze weet dat Josien schuldig is. De Jonker, die inmiddels door alle verschrikkingen een innerlijke omme keer heeft ondergaan, heeft nu zijn af fecties van de moeder op de dochter overgeplant. De dochter echter houdt allang van een jong waterstaatsambte naar met wie zij uiteindelijk trouwt, de moeder en de Jonker beiden in hun eigen eenzaamheid achterlatend. Alle gegevens voor een melodrama waren dus aawezig. Het is de grote ver dienste van de regisseur en de si Iers, dat dit toch een uitemate boeiende voor stelling is geworden, waarbij de melo dramatische momenten tot het uiterste zijn ingeperkt. In prachtig beheerst spel, met uitste kende mimiek, een tot in alle hoeken verstaanbare stem en met een ongelofe lijke rolvastheid gaf Tilly Meyeren ge stalte aan de uiterst zware rol van de moeder Josien, buitengewoon goed ter zijde gestaan door haar dochter Mieké, gespeeld door Addy van Hecke. St.-Paulus heeft er met deze nog zeer jonge kracht een talentvolle speelster bij gekregen. De huisvriend werd vertolkt door Frans Meyer, die dit op zijn eigen rusti ge wijze goed doorleefd deed. Jan Wever gaf een goede typ?ring van de broer Sander, het slachtoffer van de verdachtmakingen. De waterstaatsambtenaar werd welis waar wat vlak vertolkt door Ben Holt huis, hij voldeed niettemin in dit ge heel. Deze vijf mensen stonden voor de uiterst zware taak om van een slecht stuk in meer dan één betekenis een boeiend geheel te maken. Zij zijn hierin met de regisseur ten volle geslaagd. C. B. A. Het bronzen insigne werd toegekend aan: de dames J. Meertens en E. de Vriend uit Terneuzen; met lof werd het toegekend aan mej. T. Hamelink uit Ter neuzen en met de hoogste lof aan de dames N. Koster te Axel en L. Bilder beek te Terneuzen. Van de vijf heren kregen J. Tollenaar en P. Hoefeijzers uit Terneuzen eveneens dit insigne met de hoogste lof toegekend. De overigen die voor dit eerste examen slaagden waren de heren J. Meertens, G. Tanis en J. Lep- pens. De kandidaten voor het zilveren in signe hebben zich nog beter onderschei den. Mej. M. Meeusen uit Axel slaagde hiervoor en de overige dames R. Herre- bout (Terneuzen), N. Koster en C. de Feyter (beiden uit Axel) en J. de Smet uit IJzendijke kregen bij dit zilver ook weer het predikaat „met hoogste lof". Ook de heren kwamen daarbij uit stekend voor de dag. Het zilveren in signe werd toegekend aan de heren P. de Blaay (Terneuzen), M. van Driel (mei lof), Axel; G. Buijze (met hoogste lof), C. Bilderbeek jr. (met hoogste lof), bei den uit Terneuzen, en L. Wiemes (met hoogste lof) uit Axel, Met ingang van 13 januari mogen er appels uit de EEG-landen naar Frankrijk worden uitgevoerd. Dit is bekend ge maakt door de Franse autoriteiten. Hier toe is besloten in verband met prijsstij ging van appels op de Parijse markt. De invoermogelijkheid van appels in Frank rijk is hiervan namelijk afhankelijk ge steld. Of er ook uitvoer van betekenis van uit ons land zal plaatsvinden valt op het ogenblik nog moeilijk te zeggen. De prijsontwikkeling zal hierbij wel een be langrijke rol spelen. (Advertentie) Door de in de nieuwjaarstoespraak van de burgemeester ontvouwde perspec tieven: de verbouwing van het bejaar dentehuis en de bouw van twee nieuwe vleugels met een capaciteit van 45 bed den; de reële mogelijkheid voor spoe dige realisatie van de bouw van een nieuwe bijzondere lagere school en de verkoop van de naast het gemeentehuis vrijgekomen grond voor de bouw van een woning voor de burgemeester, werd de eerste raadsvergadering in 1962 een belangrijke zitting. Bij het punt bouw en verbouwing van het bejaardentehuis besloot de raad om in principe garant te zijn voor een deel van de stichtingskosten. Ook besloot de raad medewerking te verlenen aan het tot stand komen van een nieuwe, bijzondere lagere school. De eerder genoemde grond, 135 vier kante meter, werd verkocht aan C. de Witte voor 10 per vierkante meter. Een punt van zorg blijft de teruggang van de bevolking. Het inwonertal daalde van 803 tot 785. dus een vermindering van 18. „En als wij nu", aldus de burge meester in zijn toespraak „deze terug gang trachten te analyseren, dan is het een vaststaand feit, dat het uitblijven van voldoende toewijzing van wonin gen de grote oorzaak daarvan is". Naast deze sombere zaak waren er ook nog wel dingen, waarover men zich kan verheugen, zoals de verbouwing en herinrichting van het gemeentehuis die zo goed als voltooid zijn; het mooie ge bouw van het Wit-Gele Kruis, dat gereed is gekomen en binnenkort in gebruik wordt genomen; de herziening van het uitbreidingsplan dat ter hand is geno men en die gelegenheid zal bieden voor In het artikeltje „r.-k. kraamverzor- gingswerk dreigt in nood te raken," gisteren gepubliceerd zijn enkele sto rende foutjes geslopen. Waar gesproken werd van de onontbeerlijke hulp in ge zinnen, waar de vrouw het leven schenkt aan de EERSTE boreling, luidde de oor spronkelijke tekst: de eerste OF ZO VEELSTE boreling, want het kraamver- zorgingswerk beperkt zich uiteraard niet tot de eerste categorie gezinnen. Even verderop viel te lezen, dat zus ter Hoenselaars in april van start gaat met een nieuwe opleidingscursus, doch "bij voorbaat al weer in GELDzorgen zit over de belangstelling daarvoor. Die zor gen hebben evenwel met geld niks te maken, doch uitsluitend met die belang stelling! het scheppen van een aantrekkelijk woongebied. Dit met het oog op de groot se plannen die momenteel in de kanaal zone in uitvoering zijn. Momenteel is in het bestaande uitbreidingsplan bouw vergunning verleend voor 18 woningen, terwijl voor 12 woningen voorkeurrecht van koop is gevraagd, waarmee de ca paciteit van dit plan is uitgeput. Zonder te optimistisch te zijn had de burgemeester volledig vertrouwen in de ontwikkeling van Zuiddorpe en van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de rondvraag, waarbij verschillen de raadsleden de wegen in Oude Polder naar Westdorpe onder handen wilden laten nemen, bepleitte de heer R. D'Hert naast asfaltering en verbreding van de St.-Janstraat méér verlichting, in het bijzonder voor dc Vrouwestraat. Die is zelfs in het geheel niet verlicht. Verder ook voor de Oude Polder en de Sterne die maar povetjes verlicht zijn. Over deze kwestie zal men zich met de PZEM verstaan en prijsaanvrage doen. Bij gelegenheid der gouden bruilofts viering van het Hulsterse echtpaar Albertus Timmerman en Elodie Pies- sens werd bij café Sportpark een familiekiekje geknipt, dat maar even- tjes 45 luitjes op de been bracht... Onder Zaamslag is in de nacht eéh ongeladen vrachtauto met aanhangwagen van de firma Du Bois uit Breskens in de sloot gereden. De chauffeur, de heer O. A. de L. uit Schoondijke, verklaarde tegenover de politie, dat hij moest uit wijken voor een tegenligger en in de berm terechtkwam. Omdat hij de auto niet meer op de weg kon krijgen kwam hij in de sloot terecht. Eerst de volgende morgen werd hiervan aangifte bij de politie gedaan. De chauffeur, die bij dit ongeval geen letsel bekomen had, was met een toevallig passerende collega mee gereden. De auto was zeer zwaar beschadigd en moest met een grote kraan uit de sloot worden gehaald. Hoewel de financiële situatie van de Stichting Natuur en Jeugd niet slecht is, zal toch met alle mogelijke middelen moeten worden getracht uitbreiding te geven aan het maandblad De Jeugdna tuurwachter, dat tegen het fatale mini mum is gekomen, zo deelde de landelijk voorzitter mr. J. H. Klatte op de con tactdag te 's-Hertogenbosch mede. De heren S. W. Henry, voorzitter; G. Wijne, secretaris en J. H. Will, penning meester uit Terneuzen vertegenwoordi gen hun afdeling, die bestaat uit onge veer 400 nog schoolgaande leden en ruim 1400, die de school reeds hebben ver laten. Voor vijf jaren trouwe dienst ont vingen zij mèt enkele anderen uit de handen van de voorzitter het zilveren insigne. Mr. L. Lambooy, de burgemeester van 's-Hertogenbosch, was eveneens bij deze vergadering tegenwoordig. In zijn kort welkomstwoord zei mr. Lambooy het werk van de Stichting ten hoogste te waarderen en hij bewees dit aan de hand van een enkel cijfer. Het gemeente bestuur van Den Bosch geeft per jaar ongeveer f950.000 uit voor onderhoud van parken en plantsoenen. Tot voor enkele jaren moest men rekening houden met beschadigingen, die liepen tot een bedrag van rond de f200.000. Het laatste jaar was dit teruggelopen tot 25.000 k 30.000 gulden. Het is niet eenvoudig voor de jeugd een steeds boeiend maandblad samen te stellen, omdat er maar al te veel strip verhalen worden gelezen, zo werd op deze vergadering opgemerkt, toen men de mogelijkheden ging bekijken om meer abonnementen te krijgen, wil men het blad in stand kunnen houden. De geld middelen, die uit particuliere bron toe vloeien, zijn ontoereikend. Het bestuur der Stichting heeft contact opgenomen met het ministerie van O. K. en W., maar over deze onderhandelingen kon den nog geen mededelingen worden ge daan. Er werd dus een dringend beroep gedaan op de plaatselijke comités. Men was het er over het algemeen wel over eens, dat mede een beroep op de onder wijskrachten zal moeten gedaan worden. Immers zij zijn het. die dagelijks contact hebben met de leden van de Jeugd natuurwacht. Ook op andere wijze kan dit maandblad nog onder de jeugdige leden worden verspreid. De aanwezige comitéleden waren het er over eens, dat het voor de Stichting en nog meer voor de leden een ramp zou betekenen wan neer dit blad, waarin zoveel interessante wetenswaardigheden zijn vermeld, niet meer zou kunnen verschijnen. Morgen, woensdag 17 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.13 en 12.36; Terneuzen 12.09 en 0.00 uur; Vlis singen 11.43 en 0.00 uur; Wemeldinge 0.50 en 13.12 uur. (Advertentie) Brunswick Bowling - Breda Elkt maandag en vrijdag van 5 tot 8 uur Familie-diner 3.p. p. Reserveer tijdig Uw tafel. Tel 01600 38452 Als de ouders bowlen spelen de kinderen gratis hun wedstrijd Waar Hoewel nog diverse wedstrijden, w.o. het topduel IJzendijke - Hoofdplaat, in de afdeling Zeeland moesten worden af gelast, kon toch ook een flink aantal wedstrijden worden gespeeld. In de eerste klas A sleepte Hans- weertse Boys in Vlissingen bij Walche ren de zege uit het vuur (01). Aar denburg had heel wat minder moeite om 's-Heer Arendskerke de das om te doen (3II). Ria verrijkte zich tegen Sluiskil met twee kostbare punten (32), terwijl Groede de Schoondijke- hindernis zonder averij kon passeren (0—3). De stand is: Vogelwaarde 1119; Hoofdplaat 1018; IJzendijke 1017; Hansw. Boys 1014; Aardenburg 1011; Walcheren 1110; Ria W 108; Sluiskil 107; Groede 127; Schoondijke 124; 's-Heer Arendskerke 101. In de eerste klas B moesten de Burgh- reserves tegen Dreischor de vlag strij ken (17). De stand is hier: Renesse 814; Dreischor 911; Zierikzee ,2 8 8; Burgh 2 9—7; SVOWK 8—2. In de reserve eerste klas werden de Steen-reserves door Zeelandia 2 wat vas ter aan de laatste plaats genageld (51). Zeeland Sport 3 had geen moei te om Breskens 2 met lege handen over de Schelde terug te sturen (82), waar door de stand luidt: RCS 2 1018; Terneuzen 2 1018; Clinge 2 916; Zeel. Sport 3 1013; Breskens 2 1012; Luctor 2 108; Oost burg 2 116; Zeelandia 2 116; Bier vliet 2 84; Corn Boys 3 94; Steen 2 10—3. Profijt In de tweede klas A moest leider Krui- ningen tegen Robur een veer laten (11), waarvan vooral het niet-spelen- de Noormannen profiteerde. Patrijzen 2 versloeg Cortgene (61) en Middelburg se Boys kreeg tegen Domburg geen voet aan de grond (17). De stand is: Kruiningen 1220; Noor mannen 1017; Domburg 1015; Robur 1113; Yerseke 2 1010; Kwadendam- me 99; Patrijzen 2 109; Volharding 98; Hansw. Boys 2 105; Middelburg se Boys 114; Cortgene 113. In de tweede klasse B wonnen dé bei de koplopers. Jong Ambon met 14 van Walcheren 2 en Philippine met 26 van Vogelwaarde 2. Retranchement liep Ter neuzen 3 onder de voet (60) en Schoon dijke 2 kon via een 23 zege op Zee land Sport 4 de laatste plaats verlaten. De stand ziet er als volgt uit: Jong Am- bon 1222; Philippine 1121; Vogel waarde 2 1313; Retranchement 11 12; Terneuzen 3 1212; Aardenburg 9—8; Walcheren 2 12—8; Zeeland Sport 4 106; Schoondijke 2 115; Vlissingen 5 9—3. In de tweede klas C kreeg leider Zon- nemaire zijn eerste nederlaag te slik ken. Concurrent Renesse 2 bleef met 30 baas in eigen huis. De stand is nu: Renesse 2 916; Zonnemaire 814; Brouwershaven 2 97; Dreischor 2 8—5; SVOWK 2 8—0. Elfde zege In de derde klasse A behaalde Mid delburg 4 zijn elfde achtereenvolgende zege. Kruiningen 2 was ditmaal het slachtoffer (23). Lewed. Boys 2 en Domburg 2 speelden gelijk (22), ter wijl Luctor 3 met hekkesluiter 's-Heer Arendskerke 2 afrekende (61). De stand is als volgt: Middelburg 4 1122; Luctor 3 1217; Kruiningen 2 1114; Domburg 2 1114; Lewed. Boys 2 10 12; Robur 2 109; Kwadendamme 2 10 —8; Patrijzen 3 9—6; Volharding 2 10 2; 's-Heer Arendskerke 2 122. In 3B verstevigde Breskens 3 zijn lei dersplaats door RCS 3 met 23 te ver slaan. Groede 2 klopte Retranchement 2 met 52 en Walcheren 3 nagelde Zuid- zande vaster op de fatale plaats (7—0). De stand is thans: Breskens 3 1119; IJzendijke 9—15; RCS 3 10—13; Hoofd plaat 2 912; Groede 1010; Walche ren 3 108; Noormannen 2 67; Aar denburg 3 96; Retranchement 2 11 3; Zuidzande 91. In 3C won Koewacht 2 met 41 van Corn Boys 4 en Clinge 3 met 52 van Hontenisse 3. HW '24 3 bereikte de derdf plaats ten koste van Graauw (32), terwijl Sluiskil 2 met dezelfde cijfers Philippine 2 versloeg (23). De stand is hier: Koewacht 2 1117; Sluis kil 2 11—16; HW 3 10—15; Graauw 10— 14; Philippine 2 1113; Hontenisse 3 10. 9; Clinge 3 108; Corn Boys 4 115; Ria 2 10—4; Sluiskil 3 10—1. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Revak de rebel, 14 jaar SAS VAN GENT Olvmpia 20 uur Saboteur AXEL Het Centrum 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. ST. JANSTEEN VGLO-school 20 uur Lezing: Bijbel- en huwelijksbeleving OVEZANDE Café Doene 20 uur Vergadering parochieel koor Pius X GOES Grand 20 uur Zo zal je er een hebben, alle leeft. VLISSINGEN Luxor 20 uur Slag om de VI, 14 j. Alhambra 20 uur Kop op, borst vooruit, alle leeft. MIDDELBURG City 20 uur De glimlach van een zomer nacht, 18 j. Electro 19.30 uur Toen de hel losbrak, 1 14 jaar TERNEUZEN Kantoor Waterleiding 20 uur Lezing en film: De vogelkolonie in de Braakman BOEKHOUDEN De heer G. L. Strijdonk uit Graauw slaagde te Middelburg voor het examen praktijkdiploma boekhouden. GOES Grand 20 uur Zo zal je er een hebben, alle leeft. VLISSINGEN Luxor 20 uur Slag om de VI, 14 j. Alhambra 20 uur Kop op, borst vooruit, alle leeft. MIDDELBURG City 20 uur De glimlach van een zomer nacht, 18 j. Electro 19.30 uur Toen de hel losbrak, 14 jaar BRESKENS WGK-gebouw 19.30 uur Gespreksavond KVP HEINKENSZAND Café Wed. Hoondert 13.30 uur Jaar vergadering NCB

de Stem | 1962 | | pagina 2