Rood Wit - Veer se Boys kasstuk tweede klasse V oorstel Britse voor vijf divisies West-Bra ban tse wandelaars en Zeeuwse naar Handor (D) landelijk [ode Kruis Natalie Steward zwemlerares HOE INITIATIEF UITGROEIDE at en Waar O In Geertruidenberg speelt Right Oh tegen Groen Wit Reactie van voorzitter N.P.O. inzake oprichting „nieuwe Z.N.B." WIELERSPATTEN BOKSEN IN ROTTERDAM Theo Verschueren stijgt snel op de wielerladder Europese voetbalbeker (2e jaar): 29 landenteams Adetiekkalemlcr issen voor 1.50! Claeijssens uit istburg als eerste l ëindigd te Goes EXAMENS HOOGWATER Niet gemakkelijk Crolc klei/. Derde klussers Vierde klussers Joan Haanappelrust in Wenen Vandaag Morgen Duivenhoudersattentie Afd.-programma K.N.V.B. opgeschoven Japanners zwemmen nieuw wereldrecord Jan Goense won Van Overbeeke-bokaal BOETEN Spurs in vierde ronde F.A. Cup Finale eerste klasse libre F.A.-Cup aan de derde ronde toe MARKTEN Sport in 't kort WATERSTANDEN Ipig Drie Hoefijzers lerstad Breda gelsluiting: pen zonder opener - en eer luchtdicht gesloten. |grote gezinsfles liter 52 cent. Ih via de radio gebeuren. Dr- pie belast is met de leiding van Rode Kruis, zoekt alleen nog lom het op zich al fraaie ge- jUg aantrekkelijker te maken. Ier in Zeeland een bok over It by het Rode Kruis terecht. Irder feit, dat nog vermeldens- 1 is de uitreiking van 35 pla- kan donors van de Vlïssingse Isfusiedienst. In Oostburg wer- pcember nog 64 penningen en 4 Is aan West-Zeeuws-Vlaamse ■itgereikt. (•wedstrijden 3e klas kader L. Clacyssens uit Oostburg is Ite geëindigd in de voorwedstrij- Iklas kader 38-2 om het nationaal Inschap. Gezien de resultaten in porwedstrijden die in café Baa- Goes op buitengewoon goed ma- I werden verspeeld, is het niet ijnlijk. dat een der Zeeuwse spe- kunnen uitkomen in de finale Ie klas, die van 22 t.m. 25 februari Inde in Zierikzee wordt verspeeld, resultaat is namelijk wat teleur- I, daar alle spelers onder hun li kunnen bleven. Wellicht heeft jt idee de finale te kunnen berei- |n partijen doen spelen met dit me resultaat als gevolg, litslag: 1 L. Claeyssens 8 1411 177 7.97 55 7 1425 177 8.05 66 7 1365 185 7.37 46 4 1348 174 7.74 48 4 1185 211 5.61 41 fcer Baarcnds had voor deze wed- nkele leuke prijsjes beschikbaar die werden gewonnen door P. en L. Canters. ld. Guchte trhage [Vijverberg Iers KLEURENADVISEUR Ihet examen kleurenadviseur, dat Isterdam werd gehouden onder |ti van de Internationale Asso- of Colour-Consultants, waarvan :.A. de landelijke afdeling is, de heer en mevrouw C. W. |>eve uit Lewedorp. ONDERWIJZER I de bisschoppelijke kweekschool |enbosch is O. van Hevele uit burg (St.-Kruis) geslaagd voor Lorna volledig bevoegd onderwij- VATSPR AKTIJKDIPLDOMA BOEKHOUDEN |trecht is geslaagd voor het staats- :-diploma bedrijfsadministratie 2e heer P. J. de Wit uit Philippine. ien, vrijdag 12 januari, gelden Je provincie Zeeland de volgende aterstanden: Hansweert 7.08 en lur; Terneuzen 6.37 en 19.10 uur; gen 6.05 en 18-41 uur; Wemel- 7-54 en 20.24 uur. (Advertentie) unswick Bowling - Breda :e maandag en vrijdag van 5 8 uur milie-diner 3.p. p. ierveer tijdig Uw tafel. Tel. 00 - 38452. Als de ouders bowlen ilen de kinderen gratis hun ristrijd. 13 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 11 JANUARI 1962 13 Het ziet er naar uit, dat zondag ook de amateurs weer in het veld komen. Of zij een volledig programma zullen afwerken staat nog te bezien. Het is wel te hopen, dat alle wedstrijden doorgang vinden, want het zou toch niet prettig zijn indien de zomersporten in het ge drang komen. Hoe het ook zij, het leidende Vlissingen heeft opnieuw een vrije zondag. Het is voor TSC de gelegenheid de achterstand weer wat te nivelleren. De Oosterhoutenaren moeten dit kunnen, want zij mogen geen moeite hebben met net in de staart van de rang lijst bengelende Brabantia. De Roosendaalse clubs hebben het ze ker niet gemakkelijk. Het staat nog te bezien of Alliance enige winst zal puren uit de wedstrijd die in Tongelre wordt gespeeld. Het is ook zo maar niet aan te nemen, dat Roosendaal toch aan een zege komt tegen het wispelturige De Spechten. Voor de roodwitten was het wel te hopen, want zij hebben de puntjes heel, heel hard nodig. Schijndel moet thuis in staat worden geacht om MOC te kloppen. Top heeft de beste papieren nu het Boxtel ont vangt. 'j De grote klap in de tweede klasse is natuurlijk de ontmoeting Rood Wit Veerse Boys. De beide teams hebben in de afgelopen weken voldoende tijd gehad hun strategie voor deze belang rijke wedstrijd te bepalen. Winnen de Sint Willebrorders (hetgeen een beetje voor de hand ligt) dan boet de compe titie aanzienlijk aan spanning in. Zegevie ren echter de Boys dan staat de suppor ters in de komende weken de nodige sen- salie te wachten. Middelburg, dat ook nog steeds een woordje meespreekt wint natuurlijk van Sarto. Uno Animo zal thuis zeker veel moeite hebben Internos in bedwang te houden. Hontenisse mag in staat worden geacht RAC te verslaan. Dosko is niet geheel kansloos tegen HW, ofschoon de Bergenaren het niet zo best doen. Ter- neuzenSteenbergen zal een gelijkspel niet ver ontlopen. In de tweede B. moet Desk, om in de rij te blijven, gaan winnen van Bladella. Leider Valkenswaard komt, indien er niets aan het programma wordt toege voegd, niet in het veld. In de derde klasse B. blijft Vlijmen- se Boys goed volgen. De Vlijmenaren kunnen dat volhouden door WSC te ver slaan. Baardwijk moet trachten de pun ten binnen t.e palmen in de wedstrijd te gen RKSVA. De leidende club RKDVC heeft zo maar niet gewonnen bij Blauw Geel! In de derde klasse C. is het belang rijkste treffen RKTVVSCO. Zouden de Oosterhoutenaren verliezen, hetgeen helemaal niet onmogelijk is, dan zit RWB gereed om mede aan de leiding te gaan, want dat verliest natuurlijk niet van het veel zwakkere RKVVU. Hilva- ria zal proberen de andere Oosterhoutse ploeg, WVO, te kloppen. Gilze-Dongen ontloopt een gelijk spel niet ver. VOAB wint van Boeimeer, Kaaise Boys van RKC. Meo, dat keurig op kop blijft, moet naar VES, een uitstapje dat niet zonder gevaar is. Zeeland Sport zal het echter evenmin gemakkelijk hebben bij Goes. RKFC zal moeite hebben met het op dreef komende Grenswachters. Axel kan van RCS winnen. Odio van Corn. Boys, terwijl BSC zich kan herstellen tegen Zeelandia. Zwaluw en Buren hebben zich in de vierde klasse B. wat losser gemaakt van de overige ploegen. Beide ploegen kun nen nu opnieuw winnen van Rhode en Heusden. Haarsteeg zal niet verzuimen DSC te verslaan. In de vierde E. heeft GSWB moeite met Gloria. Voor Nieuwkuijk zit er een puntje in de match tegen Berkdijk. Hieronymus zal het wel halen tegen Nevelo. De belangrijkste match in de vierde F. gaat tussen Right 'Oh en Gróen Wit. De inzet is de bezetting van de tweede plaats. Het leidende TAC zal geen fout maken tegen hckkesluiter Noordhoek. Overige voorspellingen: Raamsdonk Breda 1, Madese BoysVirtus 3, DHV Oudemolen 2, ZundertBavel 2. In de vierde G. is de grote match; NSVCluzona. Nieuw-Borgvliet, dat evenveel verliespunten heeft, kijkt tegen Burgh als lachende derde toe. Halsteren- Kruisland komt in aanmerking voor een gelijkspel. Vosmeer verliest van De Schutters. Brouwershaven heeft weinig kans tegen NVS. Gastel klopt natuurlijk Zierikzee. In de vierde H. blijft Yerseke op kop door een zege over Steen. Koewacht moet bij Biervliet winnen en Luctor van de Patrijzen. Breskens dient voorzichtig te zijn tegen Lewedorpse Boys. terwijl OostburgClinge een gelijkspel niet ver zal ontlopen. C. BOEREN (spil Rood Wit) belangryk Ten einde de publieke belangstelling terug te winnen, heeft de Engelse foot ball-league een revolutionair plan ont wikkeld om de Britse profclubs onder te brengen in vyf divisies met versterkte degradatie en promotie. In de laatste vijf jaar is het bezoek aan de Engelse voetbalvelden met vijf miljoen teruggelopen, zodat het hoog nodig was maatregelen te treffen om de competitie aantrekkelijker te maken. Of alle onderdelen van het nieuwe plan echter verwezenlijkt zullen worden is de vraag. Vooral het voorstel om de com petitie met vijf weken te verlengen zal ongetwijfeld veel protesten ontketenen van de sportbonden, die specifieke zomer sporten als cricket eh. tennis in het ge drang zien komen. Men verwacht dat het nieuwe systeem al dan niet gewijzigd met ingang van het seizoen 19631964 in werking zal treden. Hoewel er van officiële zijde nog geen bijzonderheden zijn vermeld, is men vrijwel zeker dat in het plan de volgen de punten zijn verwerkt; l Vijf divisies van 20 clubs met een vierde divisie, die wordt gesplitst in twee regionale secties van elk 20 ver enigingen. Acht non-league clubs zouden daarbij worden toegelaten. In elke divisie promoveren en de graderen vier clubs. 3 De league-cup, waaraan alle vereni- gingen moeten deelnemen, zal vol gens 't systeem van de Schotse league cup in het begin van het seizoen worden gespeeld. (De Schotse league cup wordt betwist in afdelingen van vier clubs). id: 20 u. Aida, a.l. INGEN >r: 20 u. Opstand der legioenen. mbra: 20 u. De grote Caruso, a.l- ELBURG 20 u. No love for Johnnie, tro: 19.30 u. De onschuldige ver- r, 14 j. t coopgebouw: 8 uur De kanonnen Navarone, 14 j. *URG sl: 8 uur De kanonnen van Nava- 14 j. ERPEN O.: 20 u. De vrolijke vrouwtjes Windsor. S.: De wonderdoenster. ELBURG Benthem cn Jutting Expositie lond Kimpe Joan Haanappel, die bij een training m Wenen voor de Weense IJsrevue n uS een °PsPrcm0 voor een dubbele ttittberger een dijbeenspier heeft ge Franz-Josef-ziekenhuis in Wenen waar zij volstrekte rust moet houden. Ge lukkig komt Norbert Felsinger (zie foto) haar partner in de revue en wel- - - f yt jv/uvy/ rmui fJ»' "IC lit I t V U.C Kit LU V L— cneura, ligt op het ogenblik in het dra in het leven, haar vaak troosten. 4 Het seizoen zal als dat nodig is wor- den verlengd met vijf weken, waar door de aanvang van de competitie van begin augustus naar half juni zou worden verschoven. Meer vrijheid, wat betreft het kiezen van data voor clubs die uitkomen in Europese bekertoernooien. De voorzitter van de Nederland se Postduivenhouders Organisatie (N.P.O.) deelt ons mede, dat een verzoek is ingekomen vanwege het bestuur van de Tilburgse Bond houdende de aanvraag tot erken ning van een groep liefhebbers on der leiding van de geroyeerde P. J. Stoopen, die bezig zou zijn een „nieuwe Z.N.B." op te richten. Naar aanleiding hiervan wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat dit verzoek niet in overweging kan worden genomen. Deze toelichting is bij bovenstaande mededeling gevoegd: Indien de geroyeerde Stoopen er dus in zou slagen een nieuwe bond op te richten, dan zal dit een zogenaamde wil de bond zijn, geheel huiten de NPO staande. De ringen waarmee de duiven van de leden van deze wilde bond geringd zijn zuilen tot „wilde ringen" verklaard wor den. Het zal leden van de Nederlandse Post duivenhouders Organisatie verboden zijn duiven met zulke wilde ringen in hun bezit te hebben. Vanzelfsprekend zullen leden van deze wilde bond niet kunnen deelnemen aan manifestaties (concoursen, tentoonstel lingen, vergaderingen enz.) uitgaande van bonden of onderafdelingen, verenigd in de Nederlandse Postduivenhouders Or ganisatie. Aldus de officiële mededeling die ons woensdagavond bereikte. (Red. Dagblad De Stem)- JEAN LEUILLOT, de organisator van ParijsNice, heeft woensdag in Parijs meegedeeld dat zijn wedstrijd doorgang zal vinden van 10 tot en met 17 maart. De wedstrijd beslaat negen etappen. Acht Franse en vier buitenlandse ploegen van elk acht man zullen starten. Het totale tra ject is 1555 kilometer lang. PIET VRIENS, de Bredase veteraan, heeft tijdens hometrainerswedstrij den in Hoeven, de snelste tijd ge maakt. Piet legt zich toe op home trainerswedstrijden. Hij treedt ook zondag in Zundert weer op. JAC VAN DER KLOOT uit Zundert heeft nu een supportersclub. Deze club gaat op zondag 14 januari in de zaal Havermans een hometrai- nerswedstrijd organiseren. Piet Rentmeester, Jo de Roo, Jo de Haan alsmede de gehele „DrieHoefijzers- ploeg" zijn van de partij. LOUISON BOBET. de Franse wiel renner, die enkele dagen voor Kerst mis bij een auto-ongeluk werd ge wond,. kreeg in het Parijse zieken huis bezoek van Jean Robic. De kleine Breton, die eens dezelfde ver wondingen opliep als Bobet nu, kwam Louison vertellen wat hij doen moet om weer spoedig op de fiets te zitten. Het voetbalprogramma van de KNVB afdeling Zeeland, zoals dit was vastge steld voor zaterdag 6 en zondag 7 ja nuari is in zijn geheel opgeschoven naar resp. 13 en 14 januari. Tijdens de vierde zweminterland Au straliëJapan binnen de tyd van enkele weken heeft Japan woensdag een nieuw wereldrecord 4x110 yards wisselslag es tafette gevestigd met een tyd van 4 mi nuten 12.8 sec. Het wereldrecord stond sinds 1958 met een tijd die 1.4 sec. langzamer was, op naam van Australië. De ploeg, die nu recordhouder werd bestond uit Sjigeo Foekoesjima, Morito Sjlgematsoe, Josji- soeke Sato en Tsoejosji Jamanaka. De partij tussen de Nederlandse half- z,waargewicht Leen Jansen en de Tsje chische zwaargewicht Ivan Preberg, die vrijdag 19 januari in Rotterdam plaats vindt, wordt omlijst door de volgende profwedstrijden: Weltergewicht: Jan de Vos (Amsterdam)-Maurice Devillers (Fr.) 8 ronden van drie minuten. Middengewicht: Toon Schuurmans- (R'dam)-Daniel Leullier (Fr.) 8 ronden van drie minuten. Bantamgewicht: Gerard Berkhout (A'dam)-René Dernoncourt (Fr 6 ron den van drie minuten. Hockeytoernooi in India India nog steeds ongeslagen Het internationale hockeytoernooi in Ahmedabad is woensdag voortgezet met de wedstrijd India-Malakka. India zege vierde met 3-0. België versloeg Nieuw-Zeeland met 1-0, nadat de rust met 0-0 was ingegaan. 6 minuten voor het einde kon België eindelijk door de ijzeren verdediging van de Nieuwzeelanders heenbreken en schoot rechtsbuiten Roersch onhoudbaar in. Jan Goense is in barrage met beker houder Chr. Gabriëlse er in geslaagd voor een jaar in het bezit te komen van de fraaie Van Overbeeke-bokaal, die be schikbaar was voor het driebanden- toernooi, dat te Middelburg is gehouden. De overwinning was ongetwijfeld ver diend, want in de beslissende partij zag hij kans een gemiddelde van 0.890 te scoren. Na afloop heeft districtsvoorzitter F. Melse een stroom van prijzen neer laten dalen op de hoofden der zestig deel nemers aan dit zeer geslaagde biljart-evenement. Initiatiefnemer P. v. Overbeeke en diens echtgenote, zomede wedstrijdleider P. Verhage werd op bijzondere wijze dank gebracht. Namens de spelers bood de heer S. de Witte mevrouw Van Overbeeke fraaie bloemen aan. De uitslag luidt 1. J. Goense 14 188 360 6 0.502 0.890 2. Cor Gabriëlse 12 179 313 7 0.571 0.860 3. J. Leijnse 10 159 264 7 0.600 0.675 4. C. Merk 8 150 349 3 0.429 0.609 5- J. v. Iren 6 148 355 4 0.416 0.560 6. P. de Witte 6 128 352 4 0.354 0.520 7. S. de Witte 2 129 343 6 0.375 0.500 8. B. J. d. Ruyter 0 91 368 4 0.247 0.466 Het Italiaanse sportblad Stadio heeft een raming gemaakt van de boetes die een voetbalspeler te wachten staan, die zich in de hitte van de strijd niet meer kan beheersen. „Onoirbare taal tegen de scheids rechter komt de speler op 20.000 lire te staan, een enkel scheldwoord 5000 lire", aldus het blad. „Het met zijn vinger naar het voor hoofd wijzen kost de speler 15.000 lire. Het vertwijfeld heffen van beide ar men ten hemel als om de hemelse gerechtigheid aan te roepen 10.000 lire. Het ten hemel heffen van een arm, met hetzelfde doel, maar 5000 lire." Bislet-stadion Oslo Goede tijden van v. d. Grift en Liebrechts De baan in het Bislet-stadion te Oslo was woensdag, op de openingsdag van de internationale schaatsontmoeting, in slechte conditie wegens het zachte weer. De temperatuur bedroeg des avonds vier tot vijf graden Celsius. Op sommige plaatsen stond enkele centimeters water op het ijs. De 500 meter werd een overwinning voor de Noorse kampioen Alv Gjestvang in 45-1, terwijl de wereldkampioen van vorig jaar, Henk van der Grift, de beste buitenlander was, en met een tijd van 45.7 op de vierde plaats kwam. Rudi Liebrechts werd zesde met 46 sec. Rudie Liebrechts heeft aangetoond, dat hij momenteel inderdaad voortref felijk in vorm is- In de 3.000 meter, waarop Liebrechts moest uitkomen tegen de Noorse troef op de lange afstand, Knut Johannesen, die de laatste weken met enkele klinken de resultaten uit de bus was gekomen, kon „Kuppern" het niet redden. Het werd een uiterst spannend duel, dat d<por onze landgenoot ten slotte met gering verschil in sijn voordeel werd beslist (5 min. 07,3 sec.). Johannesen, die 5 min. 08,6 sec voor zich liet afdrukken, moest de tweede plaats nog afstaan aan zijn landgenoot Lasse Elfskind, die er precies een halve seconde korter over deed. Wereldkampioen Henk van der Grift, stelde met zijn zesde plaats in 5 min. 16,2 sec. wat teleur. Algemeen klassement na de eerste dag 1. Elfskind 96.750 pnt. 2- Lie brechts 97.217 pnt. 3. Aanes (Noorw 98.333 4. Van der Grift 98.400 5. Johannesen 98.633 6. Slott 98.677. Door zich in de ziftingswedstryd ach ter derny's te Antwerpen ais tweede te plaatsen heeft Theo Verschueren zich tussen de 6 deelnemers aan het kam pioenschap van België voor amateurs gerangschikt. Ongetwijfeld zou hij zaterdag gewon nen hebben te Antwerpen, maar door een val van een tegenstander moest hij in de laatste twee ronden zijn derny lossen en werd hij nog gepasseerd door Hugo Scrayen. Hoe hard Theo wel rtfdt bewees hy zaterdag j.I. te Antwerpen door de 10 km achter derny's af te leggen in 10 minuten en 15 1/5 sec., terwül Van SteenhergenrPost over dezelfde afstand ruim 11 seconden langer deden! In Ziirich heeft heden de loting plaats gehad voor de eerste ronde van het tweede Europese voetbalbekertoernooi voor nationale elftallen, welke vóór 31 maart 1963 moet worden afgewerkt. Wat Nederland en België betreft, was het resultaat der loting, dat beide lan den een uitwedstrijd trokken, t.w. Zwit serland-Nederland en Zuid-SIavië-Bel- glë. 29 landen zijn ingeschreven. 3 er van zijn vrij in de eerste ronde: Rusland als bekerhouder en Luxemburg en Oosten rijk als resultaat van de loting. De 13 wedstrijden van de eerste ron de: Italië - Turkije, Spanje - Roemenië, Noorwegen - Zweden, Hongarije - Wa les, Zwitserland - Nederland, Bulgarije- Portugal, Frankrijk - Engeland, Zuid- Slavië - België, Polen - Noord-Ierland, Denemarken - Malta, Griekenland - Al banië, Oost-Duitsland - Tsjecho-Slowa- kije, IJsland - Ierland. Twee bekende voetbalnaties, West- Een van de beste zwemsters ter wereld heeft afscheid genomen van de wedstrijdsport. Het is de 18-jarige Natalie Steward uit Rho- desië, die bij de Olympische Spelen in Rome zowel een bronzen me daille op de 100 meter vrije slag als een zilveren medaille op de rugslag veroverde. Natalie Steward, wereldrecordhoudster op de 110 yards rugslag met een tijd van 1 min. 11.0 sec., aanvaardt een betrek king als zwemlerares in Rhodesië. Ze nam in 1958 voor Rhodesië deel aan de Empire-games en kwam in maart 1959 naar Engeland om daar te trainen; in augustus 1961 keerde ze naar Bulowayo terug. Foto: Natalie beloont Lynn Burke (r.) met een sportieve zoen. Tottenham Hotspur, Engelands beker houder, heeft zich woensdag geplaatst voor de vierde ronde van de strijd om de F. A. Cup door de replay tegen Birmingham City te winnen met 42- De eerste ontmoeting tussen beide ploegen was zaterdag te Birmingham in een gelijk spel (33) geëindigd- In de vierde ronde spelen de Spurs uit tegen Plymouth Argyle. Zaterdag te Middelburg Te Middelburg in „Het Wapen van Zeeland" wordt aanstaande zaterdag een begin gemaakt met de finale van de stryd om het districtskampioenschap le klasse libre ryté* ri$alchteren-Zuid- Beven land. De wedstrijden staan onder leiding van de biljartvereniging K.O.T. in Middel burg. Deelnemers zijn: J. Leynse (titel houder), J. van Iren, beiden KOT, W. Korff, NCG Souburg, F. Rombouts, ABC Axel, P. Groothaerdt POP Axel, P. Doe- ne en C. .de Jonge van DOS Ovezande en J. Net ,De Hoek, Middelburg. Voortzetting geschiedt op 14, 17, 20 en 21 januari in het eerder genoemde café bij de heer Gillissen. Voor de derde ronde van het toernooi om de FA-Cup werden de volgende (uit gestelde) wedstrijden gespeeld: Sheffield Wednesday-Swansea Town 1-0 (Sheffield Wednesday speelt in de vierd.e ronde „uit" tegen Nottingham Forest)Southport- Shrewsbury Town 1-3 (Shrewbury Town speelt in de vierde ronde „thuis" tegen de winnaar van de ontmoeting Middles- Duitsland en Schotland, hebben niet in- J?rpugh-Cardiff City); Huddersfield Town geschreven. otherham United 4-3 (Huddersfield Town Er wordt niet in groepen gespeeld. De winnaars uit de eerste ronde plus de landen die vrij zijn, gaan naar de tweede ronde, waarvoor opnieuw zal worden geloot. De heer Kaser (Zwitserland), vond het prettig dat zijn land tegen Neder land had geloot. ,,Dat belooft een echte vriendschappelijke wedstrijd te worden", merkte hij op. Crahay Belgiëzeide, dat de loting voor België slechter had kunnen uitvallen dan een reis naar Zuid-Slavië. De stand: 1 India 3 3 0 0 6 25— 0 3 West-Duitsland 3 2 1 0 5 15— 2 3 Australië 2 2 0 0 4 9— 1 4 België 3 2 0 1 4 7— 4 5 Nederland 2 1 0 1 2 3— 4 6 Nieuw-Zeeland 3 0 2 1 2 2— 3 7 Malakka 3 1 0 2 2 5— 7 8 Japan 2 0 1 1 1 1—12 9 Egypte 2 0 0 2 0 2—11 10 Indonesië 3 0 0 3 0 0—25 (Van onze verslaggever) De wandelkring West-Brabant en Zeeland van de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft besloten, in totaal vijftig wande laars en wandelaarsters van ve> enigingen uit het werkgebied van de wandelkring af te vaardigen naar de avondvierdaagse in de Duitse stad Handorf. Deze avondvierdaagse is een van de laatste trainingen voor de internationale vierdaagse in Nijmegen en wordt ge houden van 25 tot en met 28 juni. Het bijzondere van deze wandeltocht is dat ofschoon zy dus helemaal in Duits land wordt gelopen zy onder auspi ciën van de Bergen op Zoomse Wandel sportvereniging en de K.N.B.v.L.O. wordt georganiseerd- Het is voor de derde maal, dat deze tocht nu wordt gehouden en men ver wacht, dat dit keer ongeveer vier honderd deelnemers zullen inschrijven. Het aantal is op zich eigenlijk nog niet groot te noemen, maar men moet wel rekening houden met het feit, dat tot voor kort nog nooit een avondvierdaagse in Duitsland is gehouden, ja sterker nog. dat in heel de Bondsrepubliek geen wandelverenigingen bestaan. De wandelsport in Handorf is ont staan door een initiatief van aldaar gelegerde Nederlandse militairen. Zij wilden graag trainen voor de Nijmeegse avondvierdaagse. Onder deze militairen bevond zich toevallig een wandelaar van de B.W.V- en deze vroeg zijn club of deze iets kon organiseren. Groot succes De voorzitter van de B.W.V.de heer J. A. v. d. Lans, die tevens voorzitter is van de wandelkring in West-Brabant en Zeeland, wist inderdaad iets te orga niseren, waarbij hij van de gedachte uitging, dat dit slechts voor een tiental manschappen zou zijn. Het werden er zeventig en bovendien sloten enkele ver enigingen uit Handorf zich bij de wandelaars aan. Het jaar daarop verdubbelde dit aan tal zich. Dit jaar heeft de gevolmachtig de van de K.N.B.v.L.O., de heer Kenting, wederom een tocht georgani seerd en hiervoor uit erkentelijkheid de hele B.W.V. uitgenodigd. De voorzitter achtte dit plan echter niet uitvoerbaar en heeft voorgesteld wandelaars uit het gehele gewest te laten deelnemen. Het gezelschap zal op 25 juni naar Handorf vertrekken en verschijnt daar 's avonds reeds aan de start voor de eerste vijftien kilometer. Overdag zullen de wandelaars bezienswaardigheden van Munster, Schwarzwald en Igburg be kijken. Ook in Munster zullen zij door het gemeentebestuur ontvangen worden. Feestelijk besluit Na de laatste tocht op donderdag avond wordt in Handorf een groot bal gegeven. De dag daarop aanvaardt men de terugreis, die in Nijmegen wordt onderbroken voor een afscheidsdiner. Wat verzorging en huisvesting betreft; het gehele gezelschap wordt gastvrij door de bevolking opgenomen. speelt in de vierde ronde „uit" tegen Aston Villa). De „replay": Walsall-Bristol City ein digde in een 4-1 zege voor Walsall, dat in de vierde ronde uitspeelt tegen Ful- ham. De zuidelijke atietiekkalendcr voor het eerste kwartaal van 1962 ziet er als als volgt uit: Januari: 14 EAC Eindhoven 2e Licht stadcross 21 Sittard Un. Geleen, Kolle- bergcross; 28 Agathos, Geertruidenberg, cross. Februari: 11 Tegelen, cross; 11 AV '34. Jekerdalcross; 18 Sprint, Breda, cross; 25 de Keien, Uden, cross- Maart: 4 01 '47, Halsteren, Veldloop: 11 HAC. Helmond, Nederl- en Zuidel. cross kamp.; 11 Caesar, Beek. Markt- estafette; 18 de Adelaar. Vught, IJze- renman bosloop; 18 Thor, Roosendaal, Vrouwenhofloop; 18 Unitas, Geleen. Sy- einerbosloop; 25 Gen. Michaelis. Best, Joe Mann bosloop; 25 AVON, Tegelen, Trainingspakkenwedstrijd. De EUROPESE judokampioenschappen 1962 zullen op 11 en 12 mei a.s. in Es sen (D.) plaatsvinden. De wedstrijden worden gehouden in de Grugahal al daar. IN WASHINGTON is verklaard dat de Oostduitse ploej; voor de wereldkam pioenschappen ijshockey voor amateurs zelfs nog geen visa voor het ontvan gende land, Amerika, heeft aangevraagd en dat de Verenigde Staten daarom niets hebben afgewezen. Volgens pu- blikaties achter het ijzeren gordijn hadden de Verenigde Staten de Oost duitsers geweigerd. Na ANDRA MEAD (1951 en 1952) en Bet sy Snite (1959) was het woensdag in Grindelwald voor de vierde keer, dat een Amerikaanse skiester de reuzen slalom op haar naam schreef: Linda Meyers. DE NEW-YORKSE atletickcommissie heeft de wereldkampioen in het half- zwaargewicht, Archie Moorc twintig dagen tijd gegeven om een contract te tekenen voor een titelgevecht tegen Harold Johnson. Mocht hij daar bin- GOES, 10 januari Groenten: per stuk: knolselderie 69; per kg: knolsel- derie 14—16; witlof Al 85—94, A2 76— 80. B2 49—75; spruiten A2 21—36. B2 16 24, afw. 1627; andijvie II 8998, afw. 46; prei Al 2228, A2 1824; groene sav.kool 2528; rode kool 613; witte kool 10; boerenkool 411; gele sav.kool 1619; uien 1124, 'stek 6; peen 5; veld sla 77; Bintjes afw. 4. 's-HERTOGENBOSCH. 10 januari Aanvoer 3671 stuks. 1843 runderen, 302 graskalveren, 674 vette kalveren, 535 nuchtere kalveren, 303 schapen, 9 gei ten, 709 slachtrunderen. Prijzen: melk en kalfkoeien 6701250, guste koeien 575 915, graskalveren 275450, kalfvaar- zen 8401170, klamvaarzen 675875, guiste vaarzen 600—825, pinken 450675, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 75230, weideschapen 6095, ooien met lammeren 120170, alles per stuk; slachtrunderen extra kwal. 3.303.50, le kwal. 3.15—3.25, 2e kwal. 2.70—2.95. 3e kwal. 2.452.65, vette stieren 3.003.25, worstkoeien 2.402.55, alles per kg ge slacht gewicht: vette kalveren le kwal. 2.903.10, 2e kwal. 2.502.75, 3e kwal. 1.902.25, nuchtere slachtkalveren 1.45 1.75, alles per kg levend gewicht; vette schapen 95125 per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer redelijk, handel matig, prijzen onveranderd; guis te koeien: normaal rustig niet of nauw. prijsh.; jongvee: minder min der vlot op gelijk niveau; vette kal veren; ruimer gestremd oplopen de prijzen; nuchtere slachtkalveren: gro ter tamelijk levendig prijsh.; scha pen en lammeren: redelijk flauw gedrukt; slachtvee: ruimer rustig prijsh. KAPELLE, 10 januari Golden De licious I 80-85 86—87, 75-80 86—93. 70-75 93, 65-70 78—82. 60-65 68—73. II 85-90 83, 80-85 81—88, 75-80 81—88, 70-75 79— 87, 65-70 69—78, 60-65 58—68, lid 45—60. grof 5771, fijn 3952; Jonathan I 75-80 72—75, 70-75 75—76, 65-70 71, II 80-85 64—70, 75-80 67—72. 70-75 68—74, 65-70 63—69. 60-65 50—62. lid 43—46, grof 50— 57, fijn ,42—49. goudrenet I 85—95 73—76, 75-85 72—11, 65-75 66—69, II 85—95 71 73. 75-85 71—77, 65-75 65—68, lid 56—58,; grof 61—65/ fijn 50—56; Winston I 75- 80 74, 70-75 78, 65-70 75. 60-65 64. 55-60 50, II 75 cn op 66. 65-75 62—69, 55-65 45— 53, lid 42. grof 46—53, fijn 40—43; Zoete Ermgaard lid 4142, grof 4953, fijn 35 42, kroet 2125, appelen rotvlek 17 35; kroetappelen 41; Conference I 65-75 83, 55-65 75.70—76.10, II 65-75 80, 55-65 63.50—66.70. III grof 45—54. fijn 45; St. Remy II 75-85 45—46, 65-75 44—46, lid 38—42, grof 40—43, fijn 37—40; Brede, rode II 80 48, 70-80 47, 60-70 43, grof 40, fijn 3536; Comtesse de Paris II 65-75 34—35, 55-65 25—28, lid 22—23. fijn 18; Kleipcer II 60-70 42—53. 50-60 38, lid 25, grof 40, fijn 2023, kroet 9; Gieser Wil deman I 60-70 65. II 60-70 71, 50—60 55, lid 42, grof 5860; aardappelen II 6.5 groenten: spruiten 2550, sav.kool 13 —16; rode kool 12; boerenkool 713; witlof 91; bloemkool 16; prei 2540; uien 13. APPELEN MIDDELBURG, 9 januari - Winston: 2 60-70 52-54. 3 grof 40-59. 3 fijn 37. Zoete Armgaard: 2 55-65 60-63. 65-75 67. 3 grof 61. 3 fijn 45-49. Golden Delicious: 1 70-75 77-80. 65-70 77. 60-65 67. 2 65-70 60-62. 60-65 49. IID 43. 3 grof 62. 3 fijn 37-53. Goudreinette: 1 75-85 80. 3 grof 76-79. Jonathan: 1 75-80 74. 70-75 71. 65-70 72. 60-65 58-62. 2 70-70 53-65. 60-70 52. 3 grof 55-60. 3 fijn 54. Appels Kroet 18-39. PEREN St.-Remy: 1 85-95 52. 75-85 48-50. 65-75 49-50. 2 85-95 48. 75-85 47-49. 65-75 47-52. 2D 42-47. 3 grof 44-48. 3 fijn 43-45. Pe ren Val en Kroet 32. GROENTEN Glas Andijvie 64-1,07. Rodekool 6-15. Savooiekool 15-20. Wittekool 11-12. Boe renkool 7-8. Prei 12-38. Witlof 61-89. Uien 14-24. Spruiten on- geschoond 19-63. Spruiten geschoond 70- 88. Kroten kg. 11-19. Spinazie kas 1,22- 1,25. TERNEUZEN. 10 januari Sla II 1414.50; knolselderie A2 1518, C2 8 11; selderie 2563; sla C2 6081; kro ten 8—15; rode kool 1626; sav.kool II 1835, witte kool 1018, boerenkool 18 25; breekpeen 220; waspeen 1032; prei A2 3756, B2 2652: spruiten A2 4856, B2 5860, afw. 31. geschoond 88; uien I 23. II 10—18; witlof A2 70— 76, BI 71—75, B2 65—69, afw. 50—63; appelen; Golden Delicious I 80 85—86, 75 88—89, 70 89—90. 65 73—84, 60 62—73. II 80 83—87. 75 84—85. 70 85—87, 65 74—75. 60 57—59. lid 46—50. III grof 6467, fijn 30—45, kroet 4046; Jona than I 80 68, 75 77—78, 70 75—76. 65 70— 71, 60 64—65. II 75 67—70, 70 68—71, 65 64—68, 60 58—59, lid 47. III grof 54— 61. fijn 4648. kroet 4445; goudrenet I 85 71—72, 75 73—74. 65 70—71. II 85 69 70, 75 71—72, 65 70—71. lid 55. III grof 6870. fijn 6061. kroet 5155; Winston I 65 6. 55 60. II 65 68. 55 51. Ill grof 45, fijn 32, kroet 36; Zoete Ermgaard kroet 31; peren: Gieser Wildeman kroet 33; Doyenné du Cornice I 75-85 1.12, 65- 75 1.07, II 75-85 1.00. 65-75 74. lid 60. III grof 70, fijn 38; St. Rémy III grof 50, fijn 47, kroet 37—46: pondsperen kroet 36; Conference I 55 6972, 65 79 80. 55 65—66. Konstanz 280 1). Rheinfelden 210 1). Ottenheim 280 5). Straatsburg 220 (-2). Maxau 399 (-2). Plochingen 109 3). Mannheim 231 (+7). Stein- bach 148 15). Mainz 242 2). Bin- gen 160 (-1). Kaub 172 (-1). Trier 226 +45). Koblenz 190 (-7). Keulen 158 (-8). Ruhrort 347 (-7). Lobith 979 (-2). Nijme gen 761 i-3). Arnhem 793 c-4). Eefde IJssel 370 <-2). Deventer 277 (onv.). Monsin 5575 5). Vise 5026 11). Borgharen 3995 (+2). Belfeld 1170 24). Graven beneden de sluis 516 (-5). IJsselkop-Heveadorp (260). Heveadorp en da„PAli0hdH nietg T, rerïeB,fn dam Rijnkanaal (230)A'dam Rijnka- ,hU yin de tllel vervallen naal-Lekkanaal (230) IJsselkop-Does iburg (245). Doesburg-Zutphen t270). worden verklaard. I

de Stem | 1962 | | pagina 3