Feijenoord en lopen Ajax geen gevaar Herman Timme bereidt zich nu reeds voor op Tokio Henk Nijdam debuteert als beroepsrenner Nederlands hockeyteam wint (2-1) van België Schaatsteam n aar Hamar heeft kans op volle NAC winst tegen Volewijckers WIELERSPATTEN VOETBALCOMPETITIE EINDELIJK WEER VAN START? Willem II contra Spuria Groot belang Toernooi in India Zó of anders Volharding rouwt om directeur Rudi Liebrechts: grootse vorm TRAINING VOOR AMATEURS Veertien teams in de Tour Sport in 't kort EERST NAAR REEGRADO Snel naar de top Zware training Overleg over Bizerta op 15 januari MARKTEN WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 10 JANUARI 1962 11 Na een maand zal zondag meer dan waarschijnlijk de voetbalcom petitie weer gaan draaien. Het is na zo'n lange rustperiode zeker niet uitgesloten, dat hier en daar 'n verrassing valt. Op papier lijkt de positie van de twee koplopers in de eredivisie vooralsnog onaantast baar. Het moet al heel raar lopen als Feijenoord thuis geen twee winstpunten boekt op Rapid JC. Het zou gek zijn als Ajax, dat even eens een homewedstrijd heeft, niet de volle buit verovert op DOS. Waarschijnlijk heeft de rust een ploeg als NAC, die stellig niet in topvorm steekt, goed gedaan. De reeds weken geleden aangekondigde wedstrijd tegen Volewijckers zal eindelijk plaats hebben. De positie op de ranglijst van de Amsterdammers is lang niet rooskleurig. Zij zullen verbeten vechten om de punten. Van NAC, dat er al evenmin florissant voor staat, mag hetzelfde wor den verwacht. Een kleine Bredase zege ligt in het vooruitzicht. Blauw Wit, dat deze competitie opmer kelijk goed presteert, neemt het in Am sterdam op tegen het wispelturige, onbe rekenbare GVAV. Een overwinning voor de hoofdstedelingen is het meest waar schijnlijke. Ook is het waarschijnlijk, dat MVV op eigen veld DWS-A gaat kloppen. Meer onzekerheid heerst er omtrent de uitslag van VolendamSC Enschede. Jazeker, een Volendamse zege zou normaal zijn. maar SC Enschede zal het tqch wel zeer op prijs stellen eindelijk aan een retour te beginnen. In Tilburg speelt Willem II tegen Spar ta. Juist voor de gedwongen rustperiode behaalden de Rotterdammers enkele op merkelijke resultaten. Het is daarom niet onmogelijk, dat Tilburg getuige zal zijn van een ongewoon boeiend treffen. Ge zien de verhoudingen moet aan Willem II de beste winstkans worden toegewezen. Fortuna, dat de leidende ploegen op een zeer veilige afstand blijft volgen, zal het op prijs stellen niet verder achterop te geraken. Thuis tegen ADO kunnen zij in het spoor blijven. Tenslotte is er de ontmoeting tussen PSV en VVV. De Venlonaren zijn op pa pier bij voorbaat geslagen. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. PSV moet dus voorzichtig zijn. In de eerste divisie A. is AGOVV zo maar plotseling boven aan de ranglijst gekomen. De Apeldoorners staan voor de zware taak een goed resultaat af te dwingen bij Go Ahead. Heel gemakke lijk zal dit niet gaan. DHC en SVV zul len onmiddellijk van de gelegenheid pro fiteren om de leiding over te nemen. Sittardia, dat een belangrijke vinger in de pap houdt, zal zich door een zege bij Leeuwarden proberen te rehabiliteren. BW, dat thuis tegen Eindhoven speelt, heeft een heel kleine kans om een punt rijker te worden. DE RUITER (Volewijckers) punten nodig KEES COOLS (RBC) fatale streep In de eerste divisie B. blijft Heracles de meute aanvoeren. Daarin zal geen verandering komen, want ofschoon het Tilburgse NOAD nogal eens 'n uitschie ter brengt mag toch niet worden ver wacht dat dit tegen Heracles zo zal zijn. Elinkwijk moet in staat geacht worden zich op de tweede plaats te handhaven dank zij een zege tegen Hilversum. De nieuwe voetbalzondag wordt van groot belang voor RBC, dat na het bij zonder fraaie begin wat aan het afzakken is. De Roosendalers vallen bij de eerste zeven ploegen van de ranglijst weg, in dien zij in Wageningen niet winnen. Het programma in de tweede divisie is zodanig samengesteld, dat Baronie niet tussen de lijnen behoeft te komen. De Baronnen kijken vol belangstelling naar het resultaat van de topmatch tus sen Rode Sport en Helmondia. Longa tenslotte speelt in Oldenzaal Het is niet waarschijnlijk, dat de Tilbur- gers veel plezier aan de reis beleven. UITSLAGEN van de dinsdag gespeelde wedstrijden voor de Engelse beker: derde ronde: HuddersfieldRotherham 43; Sheffield WednesdaySwansea 10; SouthportShrewsbury 13; WallsallBristol City. 41. Het Nederlands liockey-clftal heeft dinsdag het Belgische elftal met 21 verslagen, na met dc rust met 0-—1 te hebben achter gestaan. Het was geen onderhoudende wed strijd voor de vele toeschouwers, aan gezien de strijd zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. Voor dc rust konden de Belgen vier maal uitbreken naar de Nederlandse goal, waar Hansen echter twee maal miste. In de 18e minuut kon Leclerc na een vrije slag inschieten: 10. Na de rust vielen de Belgen, die dui delijk van de hitte te lijden hadden te rug. zodat Taminiau en Van Vroonhoven herhaaldelijk konden doorbreken. In de 23e minuut schoot Taminiau hard tegen een Belgische dóelpaal. De volgende minuut kregen de Nederlan ders een strafcorner, wegens afhouden van Mercier in de strafcirkel. De bal, geslagen door Taminiau, kwam aarze lend op het doel af. Thill kon de bal niet onder controle krijgen, deed een vertwijfelde duik naar de bal, maar kon niet verhinderen dat de toegesnelde Ta miniau de gelijkmaker scoorde. Hierna concentreerden de Nederlan ders zich op de linkervleugel van de Heigen en namen in de 27e minuut een voorsprong, toen Krol na een pass van taminiau via een been van Thill in- I schoot. Twep minuten later was de situatie het Belgische doel weer kritiek, u door Van Vroonhoven, maar het bleef hij 2—1. Een tweede dinsdag gespeelde wed- 6~o ^ustra*të versloeg Egypte met 1..ÏÏ? ?e dinsdag gespeelde wedstrijden tuiclt dc stand als volgt: 1 India 2 Australië 3 West-Duitsland 4 België 3 Malakka J Nieuw-Zeeland l Nederland 8 Japan 9 Egypte 10 Indonesië EREDIVISIE Blauw WitGVAV MVV—DWS-A Volendam—SC Enschede AjaxDOS Willem II—Sparta FeijenoordRapid JC NAC—Volewijckers FortunaADO PSV—VVV EERSTE DIVISIE A BW—Eindhoven DFC—Vitesse LeeuwardenSittardia GooiDHC Helmond—Fortuna VI. Go AheadAGOVV KFC—Stormvogels Haarlem—Alkmaar VeendamSW EERSTE DIVISIE B Wageningen—RBC HDVS—Wilhelmina SHSHVC VSV—ZFC Limburgia—Excelsior HeraclesNOAD ElinkwijkHilversum Enschede B.—Heerenveen Be QuickEBOH TWEEDE DIVISIE GraafschapNEC ZwartemeerRCH Zwolse B.EDO Rode Sport—Helmondia TubantiaUVS Velox—PEC OldenzaalLonga (1) (1) (3) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (2) (1) (3) (2) (2) (3) (1) (31 (2) (2) (1) (1) (1) (1) (1) (1) (3) (1) (1) (II (2) (3) (1) (1) 55 55 Zoals wy gisteren in het kort reeds meldden, is er onder de doden van de treinramp ook een inwoner van Goes te betreuren. Het is de 58-jarige J. P. Sturm, de chef machinezetter van de drukkerij Oosterbaan en Les Pointres. De heer Sturm was gehuwd en had drie getrouw de kinderen, twee zoons en een dochter, Als directeur van de Goese handbal en gymnastiekvereniging „Volharding", was de heer Sturm zondag naar een sportdemonstratie in Utrecht geweest, Hij had de nacht van zondag op maan dag bij kennissen in Utrecht doorge bracht. Sinds 1949, dus dertien jaar, is de heer Sturm directeur geweest van „Volhar ding". Dat deze vereniging meeleeft met het overlijden van hun sportleider hij gaf alle lessen blijkt wel uit de vergadering, die het bestuur gister avond heeft belegd. Men heeft besloten om niet in clubverband naar de begra fenis te gaan en alles zo sober mogelijk te houden gedachtig de wensen van de omgekomen sportleider. Vanzelfsprekend heeft de vereniging deze week alle gym nastieklessen afgelast. Dit is ook het ge val met de wedstrijd, die Volharding zaterdag tegen Wilhelmina in Middelburg zou spelen. HENK NIJDAM, de nieuwe uitdager van Albert Covens, debuteert zaterdag als beroepsrenner in Antwerpen. (Van onze sportredactie) worden, had zijn naam te verdedi- „Na de wereldkampioenschappen gen. Het stond voor velen vast, in Zürich heb ik slechts twee achter- dat Hugens de Belg geen schijn van volgingen gereden. Er is bijzonder kans zou geven. Wat niemand ech- weinig startgelegenheid voor ama- ter voor mogelijk hield, gebeurde, teurs. Daarom heb ik besloten be- Jo Hugens werd kansloos geklopt, roepsrenner te worden. Op zaterdag maar 13 januari rijd ik mijn eerste wed- De nederlaag was geen schande voor strijd in het Antwerpse Sportpaleis, de Limburger. Hij deed de vijf kilo- Ik ben zeer benieuwd naar het re- meter af in de zeer goede tijd van sultaat," zegt Henk Nijdam. De we- 6.14.4. Een twee-, drietal jaren ge- reldkampioen-amateurs zal het in leden werd er veel ophef over een zijn eerste wedstrijd moeten opne- dergelijke tijd gemaakt. Nu echter men tegen de jeugdige Belg Albert niet meer, want de oersterke Co- Covens, die sedert de 2e december vens had niet meer dan 6.10.8 no- houder is van de „Armband Savel- dig gehad. Hij bleef, zo vroeg in het koul". Dit staat reeds bij voorbaat seizoen, slechts luttele seconden bo nast: Henk Nijdam zal uiterste ven het record van Peter Post. krachtsinspanning moeten leveren De belangrijkste uitdager, die na om de zeer snelle en zeer gewiek- Hugens kwam opdagen was jongst- ste Albert Covens te kloppen. leden zaterdag de Deen Freddy Eu- De achtervolgingswedstrijd in het gen. Drie ronden voor het einde Antwerpse Sportpaleis is dit jaar leek deze renner kansloos geslagen, bijonder interessant toen de serie Hij gaf echter een verbluffende re- wedstrijden op de 2e december werd monte weg en finishte in dezelfde hervat, was er geen sterveling, die tijd als Albert Covens. Hier en daar de jonge Albert Covens een be- gingen in de sporttempel protesten hoorlijke kans gaf. Zij die deze op. De een meende, dat Eugen met „nieuweling" echter in training had- een halve-meter verschil had ge- den gezien, waren van mening dat wonnen. Een ander was van oordeel, Covens er de eerste weken niet dat Covens het nog juist had ge- „uitgefietst" zou worden. De eerste haald. De jury gaf beiden de uit- achtervolgingtussen Albert en Ro- stekende) tijd van 6.13.6 minuut, ger de Breucker, had niet zo heel Matchmaker Theo Balemans con- veel om het lijf. 'De Breucker was tracteerde de Deen na deze dead te zwak. Na de helft van de voorge- heat" opnieuw. Op zaterdag 20 ja- schreven vijf wilometer te hebben nuari zal hij op de piste verschij- gereden werd hij ingelopen. Duide- nen om lijk was inmiddels geworden, dat Het is een vraag tegen wie Eugen Covens snel was. Of Albert echter aan de start komt. Mogelijk zal Al- de kracht zou hebben eenzelfde tem- bert Covens zaterdag tot een nieuwe po te rijden gedurende de vijf kilo- overwinning komen. Mogelijk ech- meters was vooralsnog een vraag- ter zal Gerrit Schulte zijn leerling teken. Het sensationele antwoord Henk Nijdam zo ver brengen, dat kwam een week later. Op de 9e deze zijn eerste profwedstrijd met december startte Covens als hou- een overwinning besluit. Hoe het der van de armband tegen uit- ook zij, een nieuwe, spannende dager Jo Hugens. De Nederlander, achtervolgingsmatch staat de vele op weg een befaamd tijdracer te Sportpaleisbezoekers te wachten. ,,Rudi Liebrechts is in grootse vorm wordt met de dag beter, ook op de kor te afstand en zal voor Van der Grift een geduchte tegenstander worden. Mor gen komt dit tweetal onder het toe ziend oog van trainer Piet Zwanenburg op wedstrijden in Oslo uit. De overige drie in Fagernes aanwezige leden van onze schaatsploeg samen met de KNSB- coach Klaas Schenk, zijn naar Hamar gereisd, waar zij hun winterkwartier gaan opslaan om te trainen voor de Europese kampioenschappen die op 3 en 4 februari in Oslo worden gehouden". Dit alles vertelde de administrateur van de KNSB, de heer P. L. Bergström, toen hij dinsdagavond na een twee daags bezoek aan de Nederlandse ploeg uit Oslo op Schiphol terugkwam. Chris Meeuwisse en Arie Zee. het tweetal dat tien dagen geleden plotse ling naar Nederland terugreisde, was nog niet in Fagernes aangekomen toen de administrateur daar met de overige jongens sprak. Onder die vervelende kwestie is thans definitief een streep gezet", aldus de heer Bergström. ..Al les is vergeten en vergeven, de stem ming is weer zo goed als men dat van een in spanning oefenende ploeg kan wensen". Voor Meeuwisse en Zee is het avon tuur nu eveneens voorbij. Veel financië le nadelen heeft het hun bij nader in zien niet eens opgeleverd, want wel moesten zij op eigen kosten naar Noor wegen terugreizen, maar een fervente schaatsenthousiast, die zich per auto naar Noorwegen begaf, heeft hen be gin dezer week meegenomen en hen in Oslo afgeleverd. Dinsdag waren zij vermoedelijk per trein op weg naar Hamar om zich daar bij de overige le den van de schaatsploeg te voegen. Na de wedstrijden in Oslo worden daar ook Van der Grift en Liebrechts verwacht. Vanavond zal in het stadion De Vliert in Den Bosch de eerste centrale training voor het Nederlands amateur elftal wor den gehouden. Het ligt in de bedoeling de spelers, die aan deze training deelne men, voortaan wekelijks naar Den Bosch te laten komen. Voor de eerste bijeenkomst zijn 17 spelers uitgenodigd n.l. Panman (Leoni- das). Van Zanten (ZAC), Cuypers (SC Emma)t Werdens (Sittardia), Medema Sannes, Smeltekop (allen Velocitas), Kuypers (Quick Nijmegen), Verhulst (Vlissingen) Wijnen (TOP), Hoo gendoorn (A. F. C. Petterson (Spartaan 20), Snoeck, Kiriesch (beiden Xerxes), Duivenbode (De Spartaan), Weekers (Wilhelmina 08) en Hommerson (SVW). Er zullen veertien merkenteams deel nemen aan de Ronde van Frankrijk 1962. De heer J. P. Sturm, die zes jaar lidjvan de tien renners, waaruit elk van de- was van de technische commissie tur- ze teams zal bestaan, moeten er ten- nen, genoot brede bekendheid in Zeelandi en Brabant. Reeds in 1939 kreeg de heer minste zeven «JeieUde nationaliteit Sturm de speld van verdienste van de hebben. *n het geval een ploeg wordt ge- KNGV. 'vormd door renners van twee landen, is er geen voorwaarde gesteld hoe de ver deling behoort te zijn. De tourkandidaten moeten voor 31 ja nuari worden opgegeven aan het secreta riaat van de Tour in Parijs. De organisa toren zullen de namen van de toegela ten equipes voor het einde van februari bekend maken, met de naam van een vijftiende equipe, die in zal kunnen val len als dat nodig mocht blijken. De Tour organisatie behoudt het recht om tot de 15e mei een selectie te annuleren in ge val dat een der veertien ploegen om wel ke reden dan ook niet in staat is voor een behoorlijke prestatie te zorgen. DOELMAN THILL (Belgic) 2 maal gepasseerd 2 2 0 0 4 O i CS CM 2 2 0 0 4 9— 1 2 1 1 0 3 5— 2 2 1 0 1 2 6— 4 2 1 0 1 2 5— 4 2 0 2 0 2 22 2 1 0 1 2 3— 4 2 0 1 1 1 1—12 2 0 0 2 0 2—11 2 0 0 2 0 0—15 DE DERDE ontmoeting tussen de heren zwemploegen van Australië en Japan, die in Hobart (Tasmanië) werd ge houden is in een Japanse overwinning geëindigd. De gasten, die ook de eerste twee wedstrijden wonnen, zegevierden met 31 tegen 25 punten. De ambtenaar, die op het ministerie van Defensie Herman Timme als dienst plichtige indeelde by het wapen van de Kon. Marechaussee kon op dat moment niet bevroeden, dat hü de Ned. atletiek- wereld een grote dienst bewees. Herman Timme was er zich zelf ook niet bewust van, dat zijn sportieve aspiraties na zijn intrede bij dat wapen een heel andere richting uit zouden gaan, dan hy als kers verse wapendrager had. Boksen was zijn favoriete sport en daar was hij in Rotter dam mee begonnen. Maar op een goede dag werden bij de Marechaussee atletiek-wedstrijden gehou den. Herman Timme deed er aan mee en kwam bij het hoogspringen tot een sprong van 1.65 m, een voor zijn doen en laten acceptabele hoogte. „Herman" ad viseerden zijn wapenbroeders, „je moet met atletiek doorgaanHerman had dit advies feitelijk niet van node, want hij was ineens gegrepen door de atletiek- sport. Dat moge wat vreemd klinken, maar men dient te weten, dat Herman Timme voor zijn diensttijd nooit aan at letiek had gedaan, nooit of te nimmer naar een grote wedstrijd in Rotterdam was gaan kijken, en voor wie een Fanny Blankers Koen en een Wim Slijkhuis to taal onbekende figuren waren. Hij had deze twee grote nationale sportfiguren nog nooit zien lopen. Herman Timme werd lid van de Rotterdamse atletiekver eniging Minerva, toen hij intussen wacht meester bij de Marechaussee geworden, de dienst vaarwel zei. Dat was in 1956 en hij was toen 21 jaar. Een jaar later vestigde hij zich in Maastricht, waar hij als inspecteur van een verzekeringsmaatschappij werkzaam is. Bij de atletiekafdeling van Kimbria meldde hij zich als lid. Dank zij zijn natuurlijke aanleg, zijn fysiek en zijn ijzeren wil bereikte Her man Timme in een luttel aantal jaren de top in de vaderlandse tienkamp. In 1958 maakt© hij al deel uit van de Ned. ploeg in de interlandwedstrijd tegen Zweden in Stockholm en in 1960 verte genwoordigde hij met Eef Kamerbeek Nederland in de tienkamp op de Olympi sche Spelen te Rome. Herman werd daar 13e, terwijl Eef Kamerbeek op de vijfde plaats eindigde. Na zijn uitstekende pres taties in de wedstrijden te Vlaardingen. waar Herman Timme Eef Kamerbeek tot op 200 punten benaderde en hij zijn kandidatuur voor Rome stelde viel die 13© plaats iets tegen. Maar Herman Tim me streek in de Italiaanse hoofdstad niet onder de gunstigste omstandigheden, 's Morgens om 6 uur was hij al in de arena. Pas tegen 11 uur 's avonds begon hij aan zijn laatste nummer. Het lange wachten tussen de diverse nummers van de tienkamp was verre van bevorderlijk voor de conditie. „Ik hou ervan num mers met een bepaalde snelheid af te werken. Dat alsmaar wachten op een volgend nummer is niets voor mij1" zegt Herman Timme. De Kimbria-atleet kykt al weer naar de toekomst. In 1962 worden de Europese atletiekkampioenschappen in Belgrado gehouden en in 1964 volgen de Olympi sche Spelen in Tokio. „Ik zou het wel leuk vinden, als ik naar Tokio kan gaan...!" Herman Timme lacht eens. Met het oog op Belgrado is Herman Timme zwaar aan het trainen en als de voetballers menen, dat zij het zwaar heb ben, dat zij dan eens aan onze Maas trichtse tienkamper denken. Zes da gen per week met uitzondering van 's zon dags traint hij liefst drie en een half uur per dag. Alleen, in het Jekersportpark. Daar werkt hij zijn trainingsprogramma af, om ten besluite daarvan nog een klei- na drie kwartier gewichtsoefeningen te maken. En daarmee achtte hij zijn trai ning nog niet verantwoord. Hij werd lid van de Maastrichtse basketbal-vereni ging Maasvogels. Basketbal is voor een tienkamper een uitstekende training. Waarom Bij het basketbal spring je veel en dat is daarom voor de tienkam per een prima training. Basketbal werkt bovendien verfrissend op de geest. „Bij de training alsmaar rondjes lopen met daarin de nodige tussensprints kan vooral als je alleen traint geestdodend zijn. Bij het basketbal kom je gemakke lijk over geestelijke vermoeidheid heen. Je moet snel handelen, snel een spelsi tuatie overzien en zo'n spelletje basket bal werkt als een verkwikkend bad." Al dus de verklaring van Herman Timme. Wij spraken al over gewichtheffen bij de training. Dit is voor versterking van de arm-, been- en rugspieren, die vooral bij de werpnummers extra inspanning vereisten. Dat op eigen houtje trainen met gewicht vond Herman Timme ook onvoldoende. ij -y I y-.v HERMAN TIMME ....top.... Daarom is hij lid van de Simpelveldse Krachtsportvereniging: Helios geworden. Momenteel drukt hy al 115 kg en hij heeft zich voorgenomen om aan de Ned. gewichthefkampioenschappen in februari a.s. deel te nemen. Dat gewichtheffen is ook al bevorder lijk voor versterking van de armspieren. ,Als je 115 kg kan opheffen, wordt het wegwerpen van een kogel, die 71/4 kg weegt een peuleschilletje. Je neemt 'm op en pff weg is ie. Bij wijze van spre ken dan zegt Herman Timme. Een jonge kerel, die 1.90 m lang is, zwaar traint en dus van zijn body veel eist, zal zich aan tafel wel te goed doen meent u. Ook ten aanzien van het voed sel stelt Herman zijn eisen, maar een speciale voeding volgt hij niet. Hij eet wat de pot thuis schaft, maar er zijn toch ook wel enkele dingen, die hij re gelmatig gebruikt, als le-vertraan, gist- vlokken, vitamine B, veel melk min-* stens twee liter per dag yoghurt en een kleine 30 eieren per week. Ondanks zijn wintertraining heeft hij een „over gewicht" van 5 kg. Wanneer het seizoen begint mag hij gerust een „overge wicht" hebben. Dat wordt zelfs wense lijk geacht. Ik kan er zelfs nog wel een paar kilo bij hebben en die moet ik ook hebben. Alle tienkampers wegen bij het begin zwaarder dan zij mogen zijn." Al dus Herman Timme, voor wie roken en sterke drank taboe zijn. Zo af en toe eens een glaasje bier of cola kunnen geen kwaad. MARTIN WIERSTRA, natio naal kampioen, stayert zater dagavond in het Antwerpse Sportpaleis. Martin verschijnt in de Grote Prijs Victor Linart en vecht tegen Karl Heinz Marsell, Paul de Paepe, Dolf Verschuren, Leo Proost en Jos Verachtert. TONNIE BASTIAANSEN zege vierde tijdens een wedstrijd op home-trainers, die in Hoeven werd gehouden. De Kruislander klopte Henk de Jong uit Sint- Willebrord. Bij de adspiranten won Rien Brouwers uit Sint- Willebrord.. PETER POST is reeds de officieuze kampioen van Europa achter de dernies. Hij won deze titel in Berlijn. Peter had ook zin in de Europese titel omnium, die op 18 februari in Dortmund wordt verreden. De directie van de wielerbaan weigert hem echter een contract aan te bieden. WOUTJE WAGTMANS, met een grote vrachtwagen en route, wordt door zeer velen de vraag gesteld of hij die grote Neder landse wielrenner van weleer is. Het typische antwoord van de Wout luidt steeds ,,Neen, ik ben mijn broer". JAN VAN BUGGENHOUT, de matchmaker van het Brusselse Sportpaleis, is van plan op de lie februari de wielerploegen van Rik van Steenbergen en Rik van Looij tegen elkaar in de strijd te brengen. Dat kan een bijzonder sensationele gebeurte nis worden. LEO VAN DONGEN heeft de militaire wapenrok aan. Leo olgeert in Venlo, kan het goed met zijn commandant vinden en krijgt straks zeker de gelegen heid te trainen. De Madenaar gaat elke avond om negen uur naar bed- Zijn kamergenoten kunnen dat maar niet begrijpen. Leo houdt echter vol. JOS LINDERS uit Roosendaal is uiteraard in de wolken, dat hij met Evert van Mokum naar Tunesië kan. Jos gaat in de komende weken met Wim van Est trainen. De Roosendaler wil zich tot-en-met voorbereiden op de etappenwedstrijd. JAN DERKSEN start zaterdag in Antwerpen in een groot sprint nummer België Buitenland. Santé Gaiardoni. Oscar Plattner en Roger Gaignard zijn ploeg maten van Jan. Als tegenstan ders fungeren Jos de Bakker, Jan Lambrechts, Valare Frenet, Jean Govaerts. WIES VAN DONGEN, die als onafhankelijke terugkomt in de wielerwereld. heeft een aanbod gehad een trainingskamp mee te maken aan het Gardameer. Of Wies dit aanbod zal accepteren is nog even *een vraag. Het is niet zo eenvoudig er drie weken tussenuit te breken. JO CRUL, de ijverige secreta ris van de Gastelse wielerclub ..Helpt Elkander", is van plan opnieuw een West-Brabant Koers te organiseren. Het ligt in de bedoeling de wedstrijd in april te doen verrijden. JOKKE WOUTERS, de glori euze winnaar van Parijs Tours, is voor een drietal weken naar de wintersport. Hij heeft van zijn manager echter het ver bod gekregen om te skiën. Als wielrenner doe je zo maar niet wat je wilt De besprekingen tussen Frankrijk en Tunesië inzake een oplossing van he' geschil over Bizerta zullen 15 januari op ministerieel niveau te Parijs worden hervat. Frankrijk wordt vertegenwoordigd door minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville en Tunesië door de presidentiële staatssecretaris Ladghan: en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, Mokkadem. Volgens Bourguiba zal Frankrijk niet vasthouden aan de eerder gestelde eis over de basis te kunnen beschikken in geval van een ..conflict of ernstige drei ging in de wereld", doch Franse zegs lieden zeiden dat het standpunt van de regering Dc Gaulle ongewijzigd was ge bleven. Hoge ambtenaren van het havenbe stuur van Oran in Algerië hebben giste ren met de Franse minister voor Alge rijnse Zaken, Louis Joxe, gesproken over noodmaatregelen tegen de terreur van de OAS, de organisatie van het ge heime leger. In Oran zijn sinds de eerste januari 55 mensen gedood en 119 gewond. De prefect van Oran heeft gezegd, niet te zullen aarzelen met het instellen van de staat van beleg, indien de terreur zou voortduren. Het leger zou hierdoor alle macht krijgen om de orde te her stellen en te handhaven. Verslaggevers noemden de toestand in Oran zo chaotisch, dat ze aan anarchie grenst. Oe Europese jongeren die op moordtochten uitgaan, zijn zelfs de OAS uit de hand gelopen. Maandagavond hebben honderden mensen in Perpignan een betoging tegen de OAS gehouden. Nadat zij leuzen tegen de OAS hadden geroepen poogden de betogers de stad in te marcheren. Zij werden echter door de politie tegengehouden. GOES, 9 januari. Export- en indu strieveiling. Cox's Orange Pippin I 75-80 123, 70-75 133, 65-70 124, 60-65 105, 55-60 70. II D 47. Goudreinette I 85-95 75—79, 75-85 74—79, 65-75 69—72. D 59—60, Jo nathan I 80-85 69—72, 75-80 74—83, 70-75 7785, 65-70 68—78, 60-65 60—66, II D 4450, II 80-85 68—70, 75-80 68—75, 70-75 69—75, 65-70 60—70, 60-65 54—64. Golden Delicious I 85-90 83—84, 80-85 84—93, 75-80 85—95, 70-75 87—99, 65-70 81—87, 60-65 71—75, D 41—56. II 85-90 70—83, 80-85 82—86, 75-80 83—90, 70-75 79—88, 65-70 70—82, 60-65 61—70, Laxton's Su perb I 75-80 83, 70-75 85, 65-70 7£, 60-65 56, 85-90 70, 80-85 75, II D 40—45. II 75-80 66. 70-75 68 65-70 64, 60-65 52—53. Win ston I 75-85 76, 65-75 77, 55-65 64, II D 43. II 75-85 61. 65-75 66—73, 55-65 51—60. Lombarts Calville I 80-90 70, 70-80 75. II 80-90 68, 70-80 70, 60-70 55. Zoete Erm- gaard I 55-65 61. Doyenne du Comice I 85-90 100—104, 80-85 107—112, 75-80 114—118, 70-75 116—124, 65-70 111—114, II D 78—85, II 85-90 96, 80-85 102—104, 75-80 106—110, 70-75 108—115, 65-70 101—112. Saint Remy I 85-95 4548, 75-85 4750 65-75 4748, D 4445. Op monster: Con ference I 65-75 83—86, 55-65 74, II 65-75 80, 55-65 6768. Saint Remy I 65-75 mm en op 47. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin grof 76, fijn 68, Goudreinette grof 6469, fijn 5557, kroet 51. Jonathan grof 5366, fijn 44—52, kroet 3542, Gol den Delicious grof 5074, fijn 4160, kroet 3249. Laxton's Superb grof 55, fijn 43, Winston grof 5066, fijn 4052, kroet 40, Zoete Ermgaard grof 4851, kroet 43, Lombarts Calville grof 5463, fijn 51, Doyenne du Comice grof 92, fijn 84, Saint Herny grof 4447, fijn 4042, Conference grof 5860, fijn 4243. GOES, 9 januari. Granen en peul vruchten: Tarwe, basis 17 pet. boejpn- schoon af boerderij f 2831 per 100 kg. haver, idem, f 2223.50, kleine groene erwten, idems f 2631.50, schokkers, idem f 2639, bruine bonen, idem f 40 58 alles per 100 kg. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering, f 1011 per 100 kg. Bintje, idem, export sortering, f 1011, alpha, idem, export sortering, f 99.50. Levering aan de sorteerin- richting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 2.25—3.25 per 100 kg. Hooi: Lucernehooi, geperst af bedrijf f 110115 per ton; weidehooi, idem, f 82.5090 per ton; graszaadhooi: veld- beemd f 42.5045, roodzwenk f 27.50 f 32.50 per ton. Stro: Gerstestro f 5860 per ton, af hedrijf; tarwestro f 5860 per ton. af bedrijf; grote balen f 6065 per ton, af bedrijf; erwtestro f 5560 per ton af bedrijf; schokkerstro f 5055, idem. Uien: De prijs van uien bedroeg f 23 25 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sorterinrichting. Vlas: Ongerepeld vlas 1925 cent per kg.; gerepel vlas 2230 cent per kg. Eieren: f 1.54 per kg. ROTTERDAM, 9 januari. Veemarkt. Totale aanvoer 2277, weekaanvoer 3430, vette koeien en ossen 325, gebruiksvee 616, vette kalveren 200, graskalveren 171, nuchtere kalveren 682, paarden 31, scha pen of lammeren 224, bokken of geiten 28. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal.): vette koeien 305—335, 270—300, 255—270, vette kalveren 280—300, 250—270, 230-260, graskalveren per stuk f 450, 350, 250, nuchtere kalveren per kg 1.90, 1.70, 1.60, slachtpaarden 2,50, 2,10 1.00, schapen f 120, 100, 90. lammeren f 110, 90, 80, kalf- en melkkoeien f 1250, 11.30, 970, vare koeien f 820, 700. 600. vaarzen f 925, 725. 625. pinken f 600. 500. 450. Vette koeien (resp. aanvoer, handel en prijzen); gewoon, kalm. als gisteren: vette kalve ren.: even ruimer, redelijk, gedrukt, enkele prima's boven notering; graskal veren: iets, meer, kalm, onveranderd; nuchtere kalveren: groter, kalm, als vo rige week: slachtpaarden: iets meer, flauw, vooral niet hoger; schapen en lammeren: ruimer, traag, niet geheel prijshoudend; kalf- en melkkoeien: ta melijk, stil, prijshoudend; vare koeien:: matig, slepend, ongewijzigd; vaarzen en pinken: kort, stroef, vooral niet hoger. Konstanz 285 (onv.); Rheinfelden 209 (-2); Ottenheim 280 12); Straatsburg 222 7); Maxau 401 (-4); Plochingen 106 (-2); Mannheim 224 (-12); Stein- bach 183 2): Mainz 240 (-4); Bingen 161 (-5); Kaub 173 (-11); Trier 181 (onv.); Koblenz 197 (-5); Keulen 166 (-2); Ruhrort 354 (-8); Lobith 981 (-3); Nijmegen 764 (-5); Arnhem 797 (-3); Eefde IJssel 372 (-6); Deventer 277 (-4); Monsin 5570 (+20); Visé 5015 15); Borgharen 3993 (+52); Belfeld 1146 (+8); Grave beneden de sluis 521 (+8).

de Stem | 1962 | | pagina 11