'2.38 Felix Janssens is het met K. v. K.-voorzitter wel eens FILMS Walcheren (0 188 Zeeuwsch-Vlaanderen N. de Groot te M'burg veertig jaar onderwijzer Drukte in Vlissingse haven toegenomen Gezondheidsdienst dieren breidt werkschema uit Betere sportaccommodatie nodig Meer dan tienduizend voor Zeeuws museum Dagblad De Stem Sportschool in krotwoning Wat en Waar Vorstschade aan oesterbanken Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding TWENTS EXPORT GRASLINNEN Oesterkwekers en het havenplan te Yerseke Leven in dienst van de school Hairos II blijft in ons land Afd. Zeeland KNVB stelt boete-commissie in Micro-korfbal te Goes Aantal zeeschepen groter dan in 1960 HULST AXEL SAS VAN GENT OOSTBURG IJZENDIJKE TERNEUZEN MIDDELBURG VLISSINGEN HOOGWATER Vandaag Morgen GOES DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 JANUARI 1962 9s-Graven polder TWEE PLAATSGENOTEN VOOR T.V. Het AVRO-PROGRAMMA „Rooster" voor de televisie stond hier ter plaatse in de volle belangstelling. Als Zeeuwse vertegenwoordigsters van de actie-co- mité's 10 x 10, traden in Zeuid-Bevelands kostuum de comitéleden Nel Hulshof en Willie Hubregtsen voor de televisieca mera. In het kort gaven ze de onderne men acties weer waarbij Willie in onver valst dialect „oopte, dat het zaterdag druk zou weze in Ons Durpsleve", waar een gezellige avond zal worden gehou den. Hansweert INSTUIFMIDDAG Zondagmiddag zal er in het dorpsge bouw „Kaj Munk" een Instuifmiddag plaatsvinden voor de junioren, 's Avonds zal er echter geen Instuif zijn voor de senioren. Zij zullen in de gelegenheid gesteld worden de Instuif te Goes bij te wonen, waar pater P. Wesseling zal spreken. Vandaar, dat er rond half vier vanaf het Dorpsplein te Hansweert een een bus naar Goes zal vertrekken. 's Avonds wordt er een dansavond gehouden. Na de bijeenkomst zal een extra bus de Hansweertse Instuivers huiswaarts brengen. De kosten van het vervoer zijn zo laag mogelijk gehouden. Kruiningen BENOEMING De heer A. I. Guerand, hoofd van het tehuis „Avondlicht" is met ingang van 1 april 1962 benoemd tot directeur van de Godshuizen te Middelburg. Door het heen en weer drijvende ijs is op de oesterbanken veel schade aange richt aan de bebakening. Over heel de Oosterschelde zijn een groot aantal ba kens verdwenen of afgebroken. Deze zullen door nieuwe moeten worden ver vangen. Enkele kwekers zijn hiermede reeds begonnen. Maar vele vertrouwen het weer nog niet en zijn bang voor een tweede periode van vorst, waardoor men opnieuw zou moeten beginnen. Ook de betonning van het vaarwater was op en kele plaatsen in het ongerede geraakt. Door het drijfijs waren de tonnen van hun vaste ligplaats gesleurd. (Advertentie) reken maar dat het goed is. Bovendien: versterkte garens en zelfkanten. Optisch wit (maximale helderheid) Extra glad geschoren garens (minder snel vuil) Normale waarde: 150 cm breed per meter 2.60 180 cm breed per meter 3.25 Door een grote partij-aan koop, kunnen wij U deze kwaliteit aanbieden voor de uiterst LAGE PRIJS van 150 cm breed per meter 180 cm breed per meter :n tuur Boschkapelle PRIJSKAARTING K.A.B. Aan de prijskaarting van de plaatse lijke K.A.B.-afdeling werd deelgenomen door 40 leden. Er werd gekaart op pun ten met verwisseling van maat. Naast de prijzen uit de inleg werden uit de af- delingskas een vijftal prijzen beschik baar gesteld. De uitslag was als volgt: 1. L. Érpelinck. 2. L. Pardon. 3. R. van der Veeken. 4. J. Coolsen. 5. J. Lam bert. 6. C. de Klerk. Br es kens J. v. LUYK NAM AFSCHEID VAN P.T.T. Onder grote belangstelling heeft de besteller le klas der PTT, de heer J. v. Luyk afscheid genomen van zijn col lega's, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Op 19 febr. 1918 was hij als hulpbestel ler in dienst gekomen op het plaatselijke PTT-kantoor, waar hij op 1 november van datzelfde jaar in vaste dienst kwam. Van 1921 tot 1930 reed hij met de post- tram om op lijn Breskens-Oostburg-Eede de post op te halen. Toen in 1930 de auto's werden ingevoerd werd hij chauf feur-besteller en bleef dat tot aan zijn pensioen. Hij is 43 jaar in dienst van de PTT geweest. De directeur van het kantoor, de heer J. Poissonnier schetste van Luyk als een plichtsgetrouw man, die zijn dienst deed met volle enver en toewijding. Ook met zijn collega's was er altijd een goede verstandhouding. „Voor mij is het dan ook grote eer u de legpenning van de PTT namens het hoofdbestuur te mogen overhandigen, terwijl ik namens het ressort West-Zeeuwsch-Vlaanderen u nog een gouden armbandhorloge mag schen ken", aldus de heer J. Poissonnier. Voor mevrouw v. Luyk waren er bloemen. Groede NIEUWE KLEUTERLEIDSTER De raad heeft in een spoedvergadering besloten aan de tijdelijke kleuterleidster mejuffrouw M. v. Meenen ontslag te verlenen in verband met haar benoe ming als hoofdleidster te Waterland- kerkje In haar plaats werd benoemd mejuffrouw S. de Vey. Stoppeldijk GIDSEN IN ACTIE De plaatselijke gidsengroep gaat haar steentje bijdragen in de anti-honger- Dc Stichting Zeeuws Museumfonds heeft de tienduizend gulden overschre den. Een flink succes nadat tweeduizend circulaires werden rondgestuurd. Het is echter nog maar een begin, want voor een goed functionerend orgaan is een ton nodig. Na het goede voorbeeld, dat prinses Wilhelmina gaf met het schen ken van een schilderij uit haar privé- bezit van de Zeeuw Koekkoek en de schenking van de graficus Cor de Wolff van honderd prenten willen wij graag het gironummer van de stichting nog maals vermelden. Het is 97721 van de Amsterdamse bank te Middelburg t.g.v. het Zeeuwse Museumfonds. actie 10x10- Op het feest van Driekonin gen zullen de meisjes in groepjes langs de huizen trekken onder het zingen van Driekoningenliedjes en tegelijk een of fertje vragen. De gidsen hebben goe de hoop, dat deze actie ten bate van de lijdende mensheid tot een mooi resul taat zal leiden. (Advertentie) De osterkwekers hebben in verband met het nieuwe havenplan een schrijven gericht aan het gemeentebestuur van Yerseke, dr. Grijns bacterioloog en de voorzitter van het Bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen. In dit schrijven wordt gewezen op het feit, dat een ge deelte van de oesterputten aan de Kijkuit direct zullen verdwijnen, terwijl ge vreesd wordt, dat de overige putten waardeloos zullen worden. Medewerking en begrip is in deze gevraagd omtrent schadevergoeding, compensatie, enz. De bedrijven aan de Kijkuit zijn onderge bracht in drie groepen, eigenaars (erf pacht), huurders en nevenbedrijven. Iedere groep heeft een contactpersoon aangewezen om namens deze groep over leg te plegen en voorkomende kwesties in onderling verband met de diverse in stanties te bespreken. „Eenvoud siert de mens" is zeker van toepassing op de heer N. C. J. de Groot, onderwijzer aan de r.-k. lagere school te Middelburg, die donderdag in het mid delpunt der belangstelling stond. H\j was veertig jaar onderwijzer en al die jaren aan dezelfde school. Geboren te Bergen op Zoom verhuisde hij op vijfjarige leef tijd naar Vlissingen, waar hij zijn oplei ding genoot. Op 22-jarige leeftijd volgde zijn benoeming als onderwijzer aan de r.-k. lagere school te Middelburg, met de afspraak slechts twee jaar te blijven. De tijd heeft echter anders uitgewezen. Bij gelegenheid van dit jubileum was er 's morgens een besloten bijeenkomst in hotel „St.-Joris", na een H. Mis uit dankbaarheid. Vooraleer het jongenskoor o.l.v. kapelaan Rozenberg de feestelijke bijeenkomst met zang zou inluiden had pastoor Snels de jubilaris, diens echtge note cn overige familieleden namens het schoolbestuur welkom geheten. In zijn hoedanigheid van voorzitter van het schoolbestuur opende pastoor Snels de rij der sprekers. In zijn gemoedelijke stijl van spreken haalde hij herinneringen op uit de ambtsperiode van de heer de Groot. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk namens het schoolbestuur, namelijk een meetinstru ment, dat zeker zijn plaats zal vinden in de rijke sortering apparaten die de jubilaris bezit. De heer A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs, ging in zijn toe spraak dieper in op het „vak". Hij stak zijn bewondering voor de wijze van wer ken van de heer de Groot niet onder stoelen of banken. Was de gemiddelde tijd die een onderwijzer aan een school verbonden blijft anderhalf jaar, dan blijkt toch hier wel een bijzonder per soon te zijn gezeteld, die zijn liefde voor zijn school en zijn leerlingen boven alles stelt. Aangezien de wethouder van onder wijs wegens ziekte was verhinderd nam de heer Lenselink diens taak over, om in een korte speech de gelukwensen namens het gemeentebestuur van Mid delburg aan te bieden. De in Zeeland en daarbuiten zeer bekende schrijver, de heer H. Arnoldus, sprak als collega. Hij VROOM D R E E SM A N N BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: P.G. Kuypers, tel 3327 Rayonbeheerder. L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: GoesKlokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr. v. Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prjjs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling 2'fe mm gewone advertenties Bij ccn tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels o! minder 0,90 elke regel meer f 0,15 Bil plaatsing ook ln Brabantse oplage resp 1,50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. In de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg hield de kring Walcheren van de stichting „Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland" een algemene ver gadering. Tijdens deze bijeenkomst heeft de directeur van deze dienst, dr. J. Te- sink, enkele mededelingen gedaan over de werkzaamheden van de gezondheids dienst alsmede over een vrijwillige be strijding van uierziekte bij koeien. Over de t.b.c.-bestrijding zei de heer Tesink, dat momenteel met verschillende instan ties en het landbouwschap besprekingen worden gevoerd om te komen tot een verordening die het mogelijk maakt ook de vogel-t.b.c. te bestrijden. Op bedrijven waar een aantal runde ren reactie vertonen die leiden tot het vermoeden dat besmetting afkomstig kan zijn van de vogels wordt een onderzoek ingesteld. Verder bleek uit het betoog van de heer Tesink dat de inenting voor mond- en klauwzeer is opengesteld. Zee land en Noord-Holland boven het IJ zijn de enige gebieden in ons land waar nog geen mond- en klauwzeer is geconsta teerd. Met de abortus-bang-bestrijding gaat het in Zeeland prima, alleen de aange kochte dieren en het vervoer vormen nog een probleem. Gebleken is dat 58 pro cent van de tegenvallers aangekochte dieren zijn. Verder is gebleken dat ver schillende veevervoerders dezelfde wa gens hebben gebruikt voor het vervoer van besmette en vrije runderen. De ge zondheidsdienst heeft nu voor elk rayon een veevervoerder aangesteld die zich verplicht de dieren regelrecht van het bedrijf naar het slachthuis te brengen en die daarna zijn wagen moet ontsmetten. Hierop wordt controle uitgeoefend door de AID. De heer Tesink deelde mee dat het landbouwschap streeft naar een lan delijke regeling van veevervoer op de zelfde manier zoals dit nu in Zeeland wordt toegepast. Bij de onderzoekingen bij stofwisselingsziekten is het gemis van voldoende eigen weilanden een handicap, zo deelde hij mee. Het afgelopen jaar is de staf van de gezondheidsdienst uitge breid met een dierenarts; als gevolg hier van kon worden gestart met paarden- gezondheidszorg, de bestrijding van pluimveeziekten en een varkensziekte- bestrijding. Aan deze bestrijding doen on geveer 50 bedrijven mee. Voor iedere big die op deze bedrijven wordt geboren wordt nu een gezondheidscertificaat af gegeven. De gezondheidsdienst zal blij vende aandacht schenken aan de onge veer tienduizend schapen die er in Zee land zijn. Hoewel uit het buitenland tal van aan biedingen zijn gedaan de thans 11-jarige wereld- en Europees kampioen Hairos II als fokhengst te kunnen importeren, blijft dit bij zijn leven al legendarische paard voor de Nederlandse draverfok kerij behouden. Hairos II zal namelijk gestationeerd worden op de stoeterij van de heer B. J. Alkemade te Elten. Voor in ons land geregistreerde dra vermerries moeten de fokkers duizend gulden dekgeld betalen en bij de geboor te van een levend veulen nog eens vijf honderd gulden, z.g. veulengeld als zij voor hun merries gebruik hebben ge maakt van de diensten van Hairos II. Dit zijn de hoogste bedragen die ooit in ons land voor dek- en veulengelden zijn gevraagd. Nu dokter Jaarsveld van de Noordbra bantse gezondheidsdienst een eenvoudige methode heeft ontdekt om uierziekten bij koeien te registreren wil men op Walcheren een proef op vrijwillige basis gaan nemen. Als oorzaak van slepende uierontstekingen noemde de heer Tesink een verkeerde melktechniek zowel bij handmelken als met de machine. Dat Walcheren hiervoor is uitgekozen komt omdat de Walcherse veehouders altijd vooraan hebben gestaan waar het ging om het bestrijden van ziekten en hiervoor in de loop der jaren grote of fers hebben gebracht. Na deze causerie maakten de veehou ders druk gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. overhandigde hem namens de collega's en de kleuterleidsters een envelop met inhoud. De heer L. Swart deed als hoofd der school en als voorzitter der onderwijzers vereniging zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een bloemstuk. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Rozemond, bracht de dank over aan de betrokkene voor zijn medeleven met de moeilijkheden, niet alleen van de kinderen, maar ook van hun ouders. In zijn dankwoord liet de jubilaris de afgelopen veertig jaar de revue passeren. Na het slotwoord van pastoor Snels besloot het jongenskoor met een door kapelaan Rozenberg gemaakt toepasselijk lied en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Door de Afdeling Zeeland KNVB is een speciale commissie benoemd voor het be handelen van de boetes. Voorheen wer den de boetes opgelegd door het bestuur van de afdeling. Op een bijeenkomst van besturen der diverse verenigingen is door de VV Clin- ge het voorstel naar voren gebracht om een speciale commissie te benoemen, wel ke de boetes voortaan zal behandelen. Dit voorstel vond veel bijval. Zo werd overgegaan tot het benoemen van een commissie. Hierin hebben zitting een be stuurslid van de vereniging Goes, een van de vereniging Vlissingen en een van de vereniging Clinge (de heer Jos Heyens). Deze commissie zal vanaf 1 ja nuari haar werkzaamheden beginnen. Na enkele weken van gedwongen rust kunnen de korfbalsters en korfballers zaterdag in de nieuwe Goese veilinghal de spieren weer losmaken bü het dan beginnende microtoernooi. De strijd om de hoogste titel in dit toernooi zal dit seizoen spannend kun nen worden, nu ook Swift 1 voor het eerst van de partij is. Tjoba 1, maar ze ker ook Togo 1, Animo 1 en Zuidwesters 1, zullen het de Middelburgers evenwel vast niet gemakkelijk maken indien zij tot de finales zouden doordringen. De kampioen van de eerste klasse verkrijgt het recht om volgend jaar in Utrecht mee te dingen naar de landstitel micro korfbal voor de zaterdagmiddagclubs. De kanshebbers krijgen het zaterda„ nog niet moeilijk. Tjoba 1 moet de strijd aanbinden in klasse lb met Elto 1. Voor Tjoba 1 staat er zaterdag ook nog een veldwedstrijd op het programma en wel uit in Leiden tegen Morskwartier. Mocht deze wedstrijd doorgang vinden, dan zal wellicht de microwedstrijd moe ten worden afgevoerd. In klasse la maakt Swift 1 korte metten met Vios 1, hoewel de micro-ervaring van Swift 1 beslist nog minder is dan van Vios. De opgave van Togo 1 tegen Zeelandia 1, in klasse lc, zal wel niet te zwaar blijken te zijn. Een vergelijking van het aantal schepen dat in 1961 gebruik maakte van de havens van Vlissingen en het aantal dat zulks deed in 1960 laat zien: 1961 1960 aantal B.R.T. aantal B.R.T. Bunkerschepen (olie) 1067 4.497053 1062 4.327.332 Bunkerschepen (kolen) 14 54.615 28 84.411 Bijleggers 520 264.676 433 237.996 Ladende en lossende ss 98 304.214 90 294.647 Passagiersschepen 2 18.378 4 49.450 Mij. Zeeland 4 17.412 4 19.287 Reparatieschepen 39 331.375 15 70-305 Schoonmaakschepen 20 258.737 16 218.246 Diverse schepen 5 55.970 14 141.458 Vissersschepen 6 150 10 250 1775 5.802508 1676 5.443.382 aantal tonnen aantal tonnen Binnenschepen 1482 1083 404.735 Het aantal zeeschepen dat van de ha ven gebruik maakte is groter dan in 1960- Ook de tonnage ligt hoger. Verblij dend is dat het aantal ladende, lossen de, schoonmaak- en reparatieschepen toenam. Van de ladende-, lossende-, repareren de en schoonmaakschepen bunkerden er tevens 19 (v.j. 8) olie en 1 kolen (v.j. 2), zodat het aantal oliebunkeren- de schepen 1086 (v.j. 1070) bedroeg en het aantal kolenbunkerende schepen 15 (v.j. 30). De N.V Hollandsche Stoomboot Mij., Amsterdam, gaf elke week een afvaart voor lading naar Engeland. Deze dienst vaart op Shoreham. De schepen brach ten ook lading van Engeland naar Vlis singen. Het aantal binnenschepen is beduidend meer dan het vorig jaar, hetgeen komt doordat de waterkering bij de Buitenha ven werd aangelegd (aanvoer van zand en klei) en tevens door de werkzaam heden in het Sloe (aanvoer van mijn- steen, etc.) Het toeristenverkeer met België was dit jaar groter- Er werden 74 (v.j. 70) reizen gemaakt met 19053 (v.j. 16692) passagiers. Deze schepen maakten 61 (v.j. 58) maal gebruik van de Gemeen telijke Voorhaven en 12 (v.j. 12) maal van de Binnenhavens. Behalve door de bovengenoemde sche pen werd van de havens een druk ge bruik gemaakt door schepen van de Ko ninklijke Marine, het Loodswezen en de Provinciale Stoombootdienst. Tankinstallalie Deze installatie, die bestaat uit 19 tanks met een totale inhoud van 41-000 m3. was ook in 1961 niet onbevredigend bezet. In de loop van 1961 werd een derde mobiele torenkraan besteld die bij een sprei van 27 meter, waarbij de arm 24,5 meter boven de grond komt, een gewicht van 2,2 ton kan lichten. Bij een sprei van 10 meter licht hij 8 ton, ter wijl hij maximaal 10 ton licht. Thans wordt beschikt over 5 mobiele kranen en in april 1962 zullen dit er 6 zijn. Loodsruimte Deze werd rendabel gemaakt met de opslag van graan, erwten en stukgoe deren, terwijl het visitatiegedeelte twee maal kon worden gebruikt. De verwoeste aanlegplaatsen ten zui den van de grote kademuur werden ver vangen door een talud, terwijl in 1962 ten noorden van de kademuur een be tonnen steiger van 120 m lengte, die aan beide zijden aanleggelegenheid zal bieden, zal worden gebouwd. Slopen van schepen Dit bedrijf leverde wat minder werk dan in I960 tengevolge van het stijgen van de prijs van oude schepen en het dalen van de schrootprijs. De stuwadoorsafdeling van de N-V. Haven van Vlissingen verwerkte in 1961 257.985 ton en 1423 vadem hout tp- gen 111.155 ton in 1960. (Van onze verslaggeefster) Wij hebben de mening van de heer Felix Janssens gevraagd over de nieuwjaarsrede van de voor zitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer Kam- meraad. En als er iemand is die de mening van de heer Kammeraad onder schrijft dat er gewerkt moet wor den aan een verbetering van de accommodatie voor uitingen van kunst, sport en spel dan is het de heer Janssen. In Goes staat op het „Keizersdtfkje" een onbewoonbaar verklaarde woning, een krot beter gezegd, waar met grote letters op te lezen staat dat daar nu de sportschool van Felix Janssens is geves tigd. Het doet ietwat vreemd aan op een vochtig en oud bouwsel te lezen dat achter de muren door gezonde inspan ning menselijke wezens ontspanning (Advertentie) vinden of hun lichamelijke conditie ver beteren. Ongeveer tweehonderd en vijftig leer lingen komen daar om judo en jiujitsu- grepen te pakken te krijgen. Ze komen niet alleen uit Goes en omgeving maar zelfs de Zeeuwsch-Vla- mingen tonen hun belangstelling. Deze belangstelling groeit iedere week, on danks de slechte toestand waarin het gebouw verkeert. En ondanks de te ge ringe kleedaccommodatie. De heer Jans sens vertelde ons hoe een vader zijn twee dochtertjes van de school had ge haald nadat ze deze lange tijd en en thousiast hadden bezocht. De meisjes waren te groot geworden om zich in het jongenskleedlokaal om te kleden en dat deze ceremonie nu in een heel klein hokje tussen een heleboel bezemstelen moest gebeuren vond pa wat al te bar. Nu urgent Al twintig jaar doet de heer Janssens dit soort werk en de afdeling Goes van de school bestaat al twaalf jaar. In Goes is er altijd een beetje gesukkeld met de accommodatie. De laatste drie jaar is er voortdurend uitgekeken naar een goed lokaal,maar ondanks alle mede werking van de gemeente kwam er niets uit de bus. De toestand is nu echter min of meer urgent geworden omdat de sanerings plannen die de gemeente Goes met het Keizersdijkje heeft hoe langer hoe dichter bij de datum van verwezenlij king gaan komen. Alles behalve De heer Janssens wil er graag weg want er is van alles aan zijn sportzaal, behalve iets goeds. Judo-leerlingen be horen niet met blauwe plekken naar huis te gaan, dat is bij deze sport hele maal niet nodig, behalve in Goes want daar is het plafond van de zaal te laag. Bovendien is er geen ventilatie en lekt het gebouw flink. Zijn laatste smeekbrief aan de ge meente Goes heeft in ieder geval in zo verre resultaat opgeleverd, dat de Goese sportraad medewerking toezegde. „We BIOSCOOPGEBOUW: KANONNEN VAN NAVARONE. „The guns of Na- varone" is een opmerkelijke produktie geworden van een oorlogsavontuur. Re gisseur J. Lee-Thompson en de acteurs Gregory Peck, David Niven en Anthony Quinn zorgden voor een goede presta tie. Over het verhaal hoeven wij u niet veel meer te vertellen. Reeds eerder gaf onze filmredacteur een uitvoerige beschrijving op de zaterdagse „Mensen en muzen"-pagina. Het verhaal draait om zes mannen, die twee reusachtige Duitsé kanonnen op een Grieks rots eiland onschadelijk moeten maken. (KFC 14 jaar). CENTRUM: HELDENCOMMANDO, een spionage-oorlogsverhaal. Tijdens het Ardennenoffensief in de winter '44-'45 vindt een Amerikaanse patrouille een Duits meisje, dat zichzelf verwond heeft. Zij verzorgen haar. Een van de mannen wordt op haar verliefd. Later blijkt dat zij een beruchte spionne was. Zij sneuvelt (KFC 14 jaar). ESTHER AND THE KING, een film aangaande een romantische liefde. iKFC 18 jaar). OLYMPIA: TITANENSTRIJD. Marlène Dietrich, John Wayne en Randolph Scott spelen de hoofdrollen in deze rol prent over een groep mijnwerkers. Twee levenslustige werkers van het zwarte goud worden verliefd op de zelfde vrouw, die zij vanwege haar schoonheid ..Gravin" noemen. Later blijkt, dat zij ook tot een mijnwerkers gezin behoorde. Zij moet echter niets meer van dit bestaan hebben, omdat haar vader tijdens een mijnramp om het leven kwam (KFC 14 iaar). KANONNEN VAN NAVARONE. Zie onder Hulst. zegt een film vol dwaze situaties. (KFC alle leeftijden). RILLING. Een rolprent in de trant van Hitchcoks Psycho. Ook hier komt men plotseling tot een onverwachte oplos sing na een psychise ontleding van de karakters. (KFC 18 jaar). CONCERTGEBOUW: KOLDER OP ZOL DER (KFC alle leeftijden). LEDELTHEATER: KANONNEN VAN NAVARONE. Zie onder Hulst. LUXOR: DE VIJAND WAS EEN GE NERAAL, een verzetsfilm, zoals er zeer vele rondzwerven. Een Ameri kaans agent krijgt opdracht een Duitse generaal, die bij Hitler in ongenade viel en nu voor de Amerikanen wil verken, uit de gevangenis te bevrijden, fn het verloop van de film blijkt dat de Duitser ook schuldig is aan de dood van de verloofde van de Amerikaanse agent. De Amerikaan doodt de Duitse generaal. (KFC 18 jaar). KOLDER OP ZOLDER. Zoals de titel HOFZICHT THEATER: AM TAG ALS DER REGEN KAM. Een zeer realis tische film over mannen en vrouwen die elkaar niet kunnen uitstaan en el kaar zodoende dwars zitten op alle mogelijke gebieden. Tot zelfs op het terrein der liefde. (KFC 18 jaar). ELECTRO: EDDIE IN VUUR EN VLAM. Steeds weer weet Eddie Constantine te boeien. In deze film speelt hij de rol- van John Jarvis, agent van de geheime dient. Hij vertrekt van het- Parijse vliegveld Orly naar Lissabon. Duitstere elementen trachten dit te beletten. Het lukt hen niet. In het vliegtuig ontmoet hij de journaliste Michèle. Hij wordt verliefd op haar. In Lissabon echter scheiden hun wegen. De opdracht, die Eddie in Lissabon moet uitvoeren, is een moord te voorkomen, die binnen precies vijf uur en een minuut zal plaatsvinden. Het lukt hem, natuurlijk, al kost het heel wat vuist- en revolver gevechten. (KFC 14 jaar). ITY: DE KONING DER BOEKANIERS Veel geld cn nog meer gekonkel zijn het hoofdthema van deze film. Een man is allen te vlug of, zo men wil, te *lim af. Hij wordt daarom ook ge noemd: De Koning der Boekaniers. (KFC 14 jaar). ALHAMBRA: DE KONING DER BOE KANIERS. Zie onder Middelburg. LUXOR: EDDIE IN VUUR EN VLAM. Zie eveneens onder Middelburg. kennen de urgentie van uw geval", werd de heer Janssens telefonisch meege deeld „en in het eerste halfjaar van 1962 hopen we u aan een andere huis vesting te kunnen helpen." De gemeente Goes zit echter zelf nog met enige moeilijkheden omtrent het gebouw dat de heer Janssens als sport school zou worden toegewezen. Wanneer dit of iets anders vrijkomt, zal de sport school worden uitgebreid met op de eer ste plaats damesgymnastiek en body building. Ontmoedigend „Ik lees alle advertenties, heb aan mijn leerlingen gevraagd te zoeken naar iets beters, en bovendien heb ik de ge meente de suggestie gedaan iets te bouwen dat ik dan op huurkoop-voor waarden zou kunnen betrekken- Maar alles nul op rekest." Dit ontmoedigende resultaat is er de oorzaak van, dat voorlopig een deei van de Zeeuwse sportminnende jeugd haar heil nog op de Keizersdijk moet zoeken en dat Felix Janssens maar af wacht. Morgen, zaterdag 6 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende !F hoogwaterstanden: te Hansweert om 2.35 en 15 uur. te Terneuzen om 1.54 en 14.16 uur, te Vlissingen om 1.23 en 13.46 uur en te Wemeldinge om 3.17 en 15.41 uur. j (Advertentie) Brunswick Bowling - Breda Elke maandag en vrijdag van 5 tot 8 uur Familie-diner 3.p. p. Reserveer tijdig Uw talel TeL 01600 38452 Als de ouders bowlen spelen de kinderen gratis htm wedstrijd HULST Bioscoopgebouw 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. MIDDELBURG De Gouden Poorte Ledenvergadering afd. Walcheren der Algem. Ned, Metaal Bedrijfsbond Van Benthum en Jutting Expositie Reimond Kimpe ü.m. 13 jan.) City 20 uur De koning der boekaniers Electro 19.30 uur Eddie in vuur en vlam TERNEUZEN Luxor 20 uur Rilling, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j, GOES Grand 20 uur Interpoldossier MAT 444 VLISSINGEN Alhambra 20 uur De koning der boekaniers Luxor 20 uur Eddie in vuur en vlan 1RAND: INTERUOL DOSSIER MAT 444, Interpol-calling-films zijn bij de bioscoopbezoeker voldoende bekend. Deze week draai er in Goes weer zo een. Veel speurwerk en verrassende ontknopingen. (KFC 14 jaar). IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Am Tag als der Regen kam. 13 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 j. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Helden- commando, 14 j. DF. KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Afscheids- melodie TERNEUZEN Luxor 20 uur Rilling, 18 j. Concertgebouw 20 uur Kolder op zolder, a.l. OOSTBURG Ledel 15 en 20 uur De kanonnen van Naiaarone, 14 j. KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting MIDDELBURG Van Benthum en Jutting Expositie Reimond Kimpc City 20 uur Dc koning der boekaniers Electro 19 en 21.15 uur Eddie in vuur en vlam VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De koning der boekaniers Luxor 19 en 21 uur Eddie in vuur en vlam GOES Grand 19 en 21 uur Interpoldossier MAT 444 HEINKENSZAND Schieting liggende wip Soranus 'S-GRAVENPOLDER Verenigingsgebouw 14.30 uur Jeugdfilm in kader van actie 10 x 10; 19.30 uur Avond voor ouderen ANTWERPEN Kon. VI. Opera 20 uur De vrolPe vrouwtjes van Windsor

de Stem | 1962 | | pagina 2