Gaat afvloeiing van jonge boeren iiiet al te snel 19 Ernstig ongeluk aan Liesboslaan Walcheren Bergse „Goodwill Boys" winnaars te Kruiningen Wind sloopt bouwwerk te Stoppeldijk Goede voorstelling van toneelver. „Stoppeldijk Axelaar vierde feest van andermans lekkernijen ZUiD-BEVELAND Drie dodelijke ongelukken Sterke daling van ledenaantal Z.-Vlaanderen Dagblad De Slem COATS co Televisie reconstrueert Wat en Waar MIDDELBURG Politie treedt op tegen jeugd Teenagers helpen Ir. V. Gena nieuwe directeur C.N.A. Sluiskil INBRAAK TE MIDDELBURG OPGEHELDERD Geharrewar om gestrand schip bi.j Hansweert Algemene jaarvergadering van de RKJB HULST JONGENS WiNTER-RECEN 50 VROOM DREESMANN Belangrijk hogere omzet veiling Krabbendijke Deskundig Nevobo Zeeland j GOED BEGIN..... Zestien winkeliers de dupe ver keer (d) politie MARKTEN HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 JANUARI 1962 Een brandmelding precies op de schei ding van oud en nieuw is in Middelburg :anleiding geweest voor wat wanorde- 'ijkheden. Door de brandmelding was de )olitie genoodzaakt van de Markt terug e trekken. Nauwelijks was de politie vertrokken of de jeugd begon de paaltjes met kettingen, die de vier hoeken van de Markt markeren uit de grond te ruk ken en op de straat te zetten. Toen de politie omstreeks half één weer op de Markt kwam heeft zij de opgeschoten jeugd met de gummiknuppel uit elkaar gedreven. Ondertussen kwam de brandweer in actie voor een brandje, dat was ontstaan op de zolder van een drukkerij van de heer K. aan de Kerspel. De hoge- en lagedrukspuit hebben beide ruim een uur water gegeven. Daarna is de brand weer nog tot vier uur in de morgen van nieuwjaarsdag bezig geweest met nablussen. Naar de oorzaak van dit brandje wordt nog een onderzoek inge steld. Zaterdagmiddag kwam de brandweer ook in actie, omdat in het asiel aan de Oostperkweg een brandje was uitge broken. Toen de spuitgasten arriveerden was het vuur al geblust, zodat alleen een onderzoek werd ingesteld. Oostkapelle AUTO'S VAN DE WEG Ter hoogte van Iepenoord op de Noord- weg zijn maandagmiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens kwamen langs de weg terecht. De ene sloeg over de kop en besloot zijn dit met de wielen naar boven in een dam langs de weg, terwijl de andere in een sloot duikelde. Mevr. H. D. uit Scheveningen, de be stuurster van een van de wagens, moest met lichte verwondingen naar het Gast huis in Middelburg worden vervoerd. Vermoedelijk is haar wagen geslipt en in botsing gekomen met de auto, be stuurd door de heer J. T. uit Vrouwen polder, die uit de richting Serooskerke over de Noordweg reed. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Souburg BROMMER AANGEREDEN Doordat de bestuurder van een auto zondagmiddag op het kruispunt Tuin dorp-Nieuwe Vlissingeseweg geen voor rang verleende aan een over de Ventweg rijdende bromfiets, ontstond een aanrij ding. De bromfietsbestuurder, de 18-jarige M. kwam hierbij te vallen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Kruiningen en meer speciaal 't dorps- werse, met 79 punten; „The Pino s Schore, o.l.v. Piet de Keijzer, met 78 The Spitfires", 's-Heerenhoek, huis vormde op de voorlaatste dag van 1961 een waar dorado voor de tieners. Er werd een teenagerfestival gehouden. Niet minder dan 19 groepen en ensem bles traden voor het voetlicht. De jury bestond uit de heren M. J. van den Berge, voorzitter van de gemengde zangvereni ging „Crescendo" te Kruiningen en Marcel van Steen uit Beirendrecht (Bel gië). Omdat dergelijke festivals in Bel gië veelvuldig worden gehouden, had men zich van de medewerking van laatstgenoemd jurylid verzekerd om „zjjn kennis van zaken". De heer Van Steen is namelijk bij onze zuiderburen een be kend jurylid bij de tiener-festivals. Onder de bezoekers merkten wij ook op de heer Schellekens uit Brasschaet, die onder de Belgische tieners bekend is als talentzoeker" en die met verschil lende tieners nader contact had. De burgemeester van Kruiningen, de heer A. Schipper, toonde zich enthousiast en reikte na afloop de> prijzen uit, be staande uit: 1 beker, 4 lauwerkransen, 5 medailles op standaard en 9 platenbon- nen. Alle deelnemers kregen een prijs. De beker ging naar „The goodwill Boys" uit Bergen op Zoom, onder lei ding van Henk Meester, die 110 punten verwierven. De lauwerkransen waren voor: „Frieda Pascoal" Kruiningen, begeleid door de „Ramses and the Archers" met 108.5 pnt; „Ramses and the Archers", Vlissingen, o.l.v. Dook Kopmels, met 107 punten; „The Queries" Goes met zang van Anneke Leemeijer, o.l.v. Han van de Rhee met 103.5 p; en „Jan Blok" Kruiningen, begeleid door de Ramses and the Archers" met 98.5 pnt. De medailles werden verdiend door: „The Blue Stars", Goes o.l.v. I. J Mondeel, met 96.5 pnt., „Peter Kennish" Bergen op Zoom, begeleid door „The Goodwill Boys" met 95.5 pnt.; „Toon Martens", 's-Heerenhoek, begeleid door „The Spitfires" met 94.5 pnt.; „Jacque line Robèr", Goes, begeleid door de „Flying Electra's met 94 punten; „The Moonlight Stars", Hansweert o.l.v. Nau-' vla van der Spil, met 93 punten. Een platenbon viel ten deel aan: „The Flying Electra's", Goes, o.l.v. H. A. J. van der Graaf met 90 punten; „The Party Brothers", Goes, o.l.v. H. Polfliet met 88 punten; „Joop an his Searockets", Vlissingen, o.l.v. Joop Meulmeester met 83.5 pnt „The Rhyathm Kids", IJzendijke o.l.v. W. de Meester, met 81.5 pnt.; „The Ruto's". Vlissingen, o.l.v. M. R. J. Lou- punten o.l.v. Cees Martens met 77.5 pnt.; „Tony Bruce", IJzendijke, begeleid door The Rhyythm Kids met 77 punten; „The Cross rockers", Vlissingen, o.l.v. Frans van Wezel,met 44 punten. 's Avonds was de zaal van het dorps huis druk bezocht voor het teenagerbal, waarvoor een aantal ensembles, bestaan de uit teeners, om beurten de dansmu ziek verzorgden. De organisatie van dit teenager-festijn was in handen van een comité dat wil trachten een fonds te stichten om de zangvereniging „Crescendo" te Kruinin gen te helpen bij het financieren van haar concerten. Hansweert KUNSTWERK VOOR FRANSE PAROCHIE Onze dorpsgenote Annie Simons, die aan de Sorbonne te Parijs beeldende kunsten studeert, heeft voor haar heer broer enkele mooie draperieën vervaar digd. Deze stellen voor: De geboorte van Christus, De komst van de drie konin gen en De aanbidding van de herders. De doeken zullen in de parochiekerk van Francheville, Frankrijk, komen te hangen. Daar immers is de broer van juffrouw Simons pastoor. Kloeting e ANTI-HONGERACTIE Op 8 januari start in Kloetinge de „Anti-Hongreactie" welke zal duren tot 17 maart. In het jeugdcomité dat hier voor is gevormd treedt als voorzitter op Piet Oele. Secretaresse is Ankie Louisse en penningmeester Bert Verburg. Het comité wordt gecompleteerd met Matty v. d. Linde, Janny de Groote en Janneke Sinke, Kruiningen GEEN VOORRANG Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee was er op de rijksweg een aanrij ding tussen twee personenauto's. Uit de Burgemeester Elenbaasstraat kwam de 40-jarige E. H. C. van de P. uit Yerseke de rijksweg opgereden in de richting Goes. Op datzelfde moment kwam uit de richting Bergen op Zoom met grote snelheid aangereden de heer G. M. L. uit Rotterdam .onderwijl een andere personenauto inhalend. V. d. P. verzuimde voorrang te ver lenen en ramde daardoor de Rotterdamse auto. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, maar de materiële schade aan beide wagens was aanzienlijk. Na ruim zés jaar directeut van de Compagnie Néerlandaise de l'Azote te Sluiskil te zijn geweest, heeft ir. V. Villa in gezelschap van zijn echtgenote in het groot Casino afscheid genomen van het maandpersoneel. In zijn afscheidswoord Vorige week is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken in het ge bouw van maatschappelijke zorg achter het stadhuis te Middelburg. Bij deze in braak werd een bedrag van ongeveer f500 gestolen. Het is de Middelburgse politie gelukt deze inbraak op te hel deren. Zondag zijn drie Middelburgse jongelui gearresteerd. De daders, de 25- jarige J. W. L„ de eveneens 25-jarige W. O. en de 20-jarige A. de B. zijn op het bureau ingesloten. Zondagmorgen is in de mist het 28 ton metende en met tarwe geladen motor schip St. Joseph, op weg van Frankrijk naar Duitsland in het Schaar van Hans weert aan de grond gelopen en vast blijven zitten. Bij afgaand water plooide het vaartuig en de schipper verzocht om onmiddellijke assistentie. Vanuit Hans weert voer het bergingsvaartuig Inktvis voor hulpverlening uit en het bergingS' contract werd gesloten. Daar de positie van het vaartuig niet al te gunstig was, besloot de gezagvoer der van de Inktvis terug te gaan naar Hansweert om de hulp in te roepen van een tweede sleepboot. Toen hij later met deze sleepboot, de Peter, bij het vaartuig terugkwam, bleek, dat de sleep boot Holland, van de rederij Muller uit Terneuzen, inmiddels contact met de St.- Joseph had gemaakt. Ook de Inktvis en de Peter maakten op de St. Joseph vast en om 20 uur slaagde men er in de St. Joseph vlot te trekken. Het was aanvankelijk de bedoeling van de gezagvoerder van de Inktvis orh dê St. Joseph in Hansweert binnen té bren gen, doch de kapitein van de Holland maakte een wending van 180 graden en voer met het geborgen vaartuig richting Terneuzen, terwijl de Inktvis langszij van de St. Joseph lag. Ter hoogte van de Grieth (nabij Terneuzen) was het weer zodanig omgeslagen dat door de zeegang het vaartuig veel water over- Voor minstens drie gezinnen in ons gewest heeft het oudejaar rouw ge bracht. Drie personen zijn zaterdag en zondag n.l. bij verkeersongevallen om het leven gekomen. Op de Koudekerkseweg te Vlissingen is de 21-jarige, ongehuwde F. R. Hoog wijs uit Middelburg op slag gedood, toen hij zondagavond omstreeks half elf met zijn personenwagen tegen een gepar keerde auto reed. Aangenomen wordt, dat het slachtoffer de geparkeerde wa gen vanwege het slechte weer niet of te laat heeft bemerkt. Op de Rielseweg in Tilburg heeft de 43-jarige gehuwde C. Kerkhofs uit Hil- varenbeek zaterdagavond het leven ver- loren. Om goed kwart over zes reed de heer Kerkhofs op genoemde weg tegen een boom, nadat hij door nog niet opge helderde oorzaak uit de bocht gevlogen was. Het slachtoffer laat vrouw en drie kinderen na. Een derde verkeersongeluk met dode lijke afloop is in Teteringen, onder de gemeente Oosterhout, gebeurd. Zaterdag middag stak daar de 51-jarige Ooster- houter H. van V. ter hoogte van het missiehuis Franciscus Xaverius plotse ling de weg over. De automobilist C. D. uit Breda kon hem daarbij niet meer ontwijken. H. v. V. was op slag dood heeft de heer Villa officieel medegedeeld dat de huidige onderdirecteur, ir. V.jkreeg.. Men begon moeilijkheden te vre- 6 zen bij verder varen naar Terneuzen. Gena, tot zijn opvolger was benoemd. Zo besloot men om te draaien en de Hij noemde dit een kroon op langdurige I haven van Hoedekenskerke binnen te lopen. Daar werd om 23 uur afgemeerd. RUIT INGESLAGEN OP OUDEJAAR De Hulstenaar B. K. heeft de oude jaarsavond in de kou doorgebracht. In een café zocht hij op een gegeven mo ment „mot" met de baas. Deze was daarvan niet gediend en de vechters baas werd naar buiten gestuurd. Hij op zijn beurt was het daarmee weer niet eens en stapte door de ruit naar binnen, Waarop de politie toesnelde om de man in te sluiten. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor vooi Zeeuwsch- Vlaan deren: Hulst, Steenstraat 14. telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypers. tel 3327 Rayonbeheerder: L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat I, tele foon 6252. Rayonredacteur. Fr. v Dongen Rayonbeheerder J Fait Prijs voor losse advertenties Destemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm 1 mm ingezonden mededeling mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 1 0,90 elke regel meer t 0,15 Bil plaatsing ook ln Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld en toegewijde plichtsbetrachting. Ir. Gena en ir. M. Feyen voerden aller eerst het woord en zij beiden herinner den aan de geheel onbekende sfeer waarin ir. Villa kwam, toen hij ruim zes jaar geleden tot directeur der Sluis- kilse bedrijven was benoemd. „Eenmaal vertrouwd met de mensen en de omgeving bent u voor het leiding gevend personeel steeds een grote steun geweest," zo zei ir. Feyen, die daarna de heer en mevrouw Villa fraaie ge schenken aanbood als blijvende herinne ring aan hun verblijf in de lage landen. Ir. Villa uitte zijn dankbaarheid tegen over zijn naaste medewerkers, de heren Gena, Gijsel en Feyen, en zei bewon dering te hebben voor de werklust van allen die hun krachten hebben gegeven aan de uitbreiding van de fabriek, daar bij een opsomming gevend van de vele voornaamste projecten die werden ge realiseerd. Ir. Villa zei daarbij dat nog grotere veranderingen op komst zijn. Speciale aandacht besteedde de direc teur aan enkele overleden medewerkers, in het bijzonder aan hen die door een arbeidsongeval om het leven kwamen. Aan het eind van de avond hebben allen gelegenheid gekregen ir. en me vrouw Gena met de nieuwe benoeming te feliciteren en afscheid van de heer en mevrouw Villa te nemen. (Advertentie) De St. Joseph had veel water ingekregen, waardoor schade aan de lading was ont staan. De Inktvis en de Holland pompten het vaartuig leeg. Er ontstond een be paalde rivaliteit omtrent de berging, waarna maandagmiddag door de verze kering werd beslist, dat de rederij Muller de berging zal voltooien. Hierop is het vaartuig maandagmiddag weggesleept naar Terneuzen, waar de lading gelost zal worden. (Van onze verslaggever) „De afvloeiing van jonge boeren naar het bedrijfsleven gaat niet geruisloos aan onze RKJB voorbij. We merken die afvloeiing in de daling van ons ledental. Per 1 sep tember telde de RKJB nog 9.884 leden; per 1 september 1961: 9.067. Het ledental blijft teruglopen. Met name het aantal praktische jonge boeren en tuinders loopt terug. In vergelijking met 1959 moet zelfs een teruggang van 2000 leden wor den geconstateerd. De overgang naar andere beroepen blijkt derhalve zeer snel te verlopen en men is geneigd zich af te vragen of het allemaal niet te snel gaat. Van de an dere kant is het een feit dat nog vele jonge boeren en tuinders buiten de ryen van de RKJB staan." Aldus de heer J. van Elzakker, voorzitter van de r.-k- Jonge Boerenstajid, die in de stads schouwburg te Tilburg een algemene le denvergadering hield. Wanneer we de activiteiten van de RKJB mogen afwegen naar de belang stelling die er gisteren bestond voor de jaarvergadering dan zit het bij de jonge boeren en tuinders wel goed. Want de schouwburgzaal was nagenoeg geheel gevuld, hetgeen neerkwam op de aan wezigheid van een kleine duizend man. Ze werden natuurlijk met de vele offi ciële gasten hartelijk verwelkomd door voorzitter van Elzakker, die ook mgr. W. Bekkers mocht begroeten en later op de dag de voorzitter van de NCB, de heer Jos. Zegers. In zijn openingsrede herinnerde de heer van Elzakker eraan, dat de jonge boeren daadwerkelijk zijn gaan meewer ken aan de vorming van de minder ont wikkelde gebieden door de A 3-actie. Hij noemde het zenden van melkpoe der voor het Wit-Gele Kruis, het finan- De toneelvereniging „Stoppeldijk" heeft zaterdagavond voor de derde maal een voorstelling gegeven van „Het lied van alle tijden", een spel, door de Ne derlander D. H. Scheffer gesitueerd in de Franse revolutie. Met deze voorstel ling dong de toneelgroep mee naar de hoofdprijs van het Zeeuws landjuweel en het is misschien al een goed teken, dat de juryleden, die aanwezig waren, geenszins ontevreden waren. met capiton voering in capu chon en jas. Extra warm, wind- dicht. Leuk vlot 2 rij model; Kies uit 2 kleuren: blauw of beige. Opgestikt juk stuk. Leuke schuine zakken. Voor de leeftijden van 3 tot 8 jaar. Nu voor een speciaal LAGE PRIJS vanaf Deze speciale VoorDeelprijs is alleen morgen woensdag geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT „Het lied van alle tijden" is een stuk, dat al vele malen spelers en regisseur gelegenheid heeft gegeven uit te blinken en het moet gezegd, er zijn mogelijkhe den te' over tot sterke speelscènes. Nu moet men wel in het oog houden, dat het kiezen van een „winnend" stuk alleen niet voldoende is om een voor' treffelijke prestatie te leveren: men moet ook de mogelijkheden ten volle be nutten. De leden van de toneelgroep hebben voor zover dat in hun vermogen lag die mogelijkheden goed gebruikt. Er waren verschillende zeer goede momen ten, waarin vooral mej. R. Serrarens als Yvonne, Fleuriot en G. de Maaijer als André uitblonken. Goede bijrollen zagen we o a. van mej. C. Verrassel als „La France" en van mej. R. Strobbe als het kamermeisje Margot. die mis schien iets „kattiger" had kunnen zijn. Een goede voorstelling dus, al heb ben we desondanks enige aanmerkin gen. Met name op de regie, die zich behalve door een goed benutten van de mogelijkheden ook kenmerkte door een gebrek aan detail-verzorging. Te veel onnauwkeurigheden zowel in de geluids techniek. als in de rekwisieten vormden een hinderlijke factor in een overigens boeiende voorstelling, die door het pu bliek met ruim applaus werd beloond. H. L. De veilingvereniging Krabbendijke en Omstreken te Krabbendijke heeft in 1961 een belangrijk hogere omzet be haald dan in het voorgaande boekjaar. Dit blijkt uit een mededeling van de directie van deze veiling ter gelegen heid van de jaarwisseling. Er werd in 1961 bij de veiling in Krabbendijke ge veild voor een totaal bedrag van f 4.613.707,98 tegen het vorig jaar f 3.515.498,80. Hierin was dit jaar begre pen een bedrag van f 316.138,68 van produkten van de veiling Terneuzen en f 174-354,81 produkten van de veiling Tholen. De geldelijke omzet van pro dukten uit Krabbendijke en omgeving beliep een bedrag van f 4.123-214,49. Het vorig jaar werd er voor f 497 296, geveild uit Zeeuwsch-Vla anderen f 82.391,43 uit Tholen zodat toen het be drag van Krabbendijke en omgeving 1 2.935.810,41 bedroeg. cieel instandhouden van een secretariaat voor de boerenjeugd in Kameroen en het grote project in Tanganyika, waar na 2 jaar hard werken de landbouw met 20 scholieren is gestart, een proefboer- derij is gesticht. De kadervorming is in het voorbije jaar goed aan haar trekken gekomen. In 12 plaatsen is een kadercursus gehouden voor jonge bestuursleden. De kadervor ming dient echter voortdurend gestimu leerd te worden. De heer van Elzakker bracht vervolgens een saluut aan de af- delings- en kringbesturen, die bijzonder hebben gewerkt aan de technische vor ming. Het aantal deelnemers aan tech nische cursussen steeg van 1968 tot 2362. De technische wedstrijden hadden 6020 deelnemers. Steeds meer blijkt dat de jonge boeren en tuinders door de RKJB veel vormingsmogelijkheden kunnen op doen. De voorzitter wees er vervolgens op dat de jonge boeren en tuinders de emigratiemogelijkheden niet uit het oog moeten verliezen, ondanks de geluiden die men tegenwoordig wel vernemen kan, dat emigratie niet zo urgent meel is. Het culturele werk mag zich even eens in een grote belangstelling verheu gen en de sport gaat een steeds grotere plaats innemen in het ontspanningswerk onder jonge boeren en tuinders. Tenslot te wees de heer van Elzakker op de gro te mogelijkheden die geopend worden door een samenwerking in het plaatselij ke vlak met NCB, boerinnenbond en jon ge boerinnen. Hieruit kan vaak een ge zamenlijke aanpak van activiteiten en problemen voortspruiten. Natuurlijk stak mgr. Bekkers de jonge boeren graag een hart onder de riem bij alle problemen die zich aan hen opdrin gen. „Het gaat op dit ogenblik niet zo zeer om de boer en tuinder in de mens, maar veel meer om de mens in de boer of tuinder, hetgeen niet betekent minder deskundigheid". Hij bepleitte een open gaan van de boerengezinnen niet alleen naar buiten maar ook naar binnen. Nadat daarna vlot de huishoudelijke zaken waren afgedaan, waarbij de wijzi ging van het algemeen statuut wel het belangrijkste onderdeel was, was het woord aan de voorzitter van de NCB, de heer Zegers, die op de statutenwijzi ging inhaakte en het belang van deze wijziging nog eens nadrukkelijk onder streepte. „Het dienen straks de prakti sche jonge boeren en tuinders te zijn, die deskundig kunnen meepraten en het beleid in onze kring moeten kunnen be palen". Hij riep op tot medewerking aan een te houden enquête op boerenbedrij ven over de aanwezigheid van jonge boeren van 17 tot 28 jaar, om tenslotte de samenwerking in het plaatselijk vlak te benadrukken en zijn optimisme uit te spreken te aanzien van de mogelijkhe den, die er voor jonge boeren en tuinders ook in deze tijd nog wel degelijk zijn. Hij sloot hiermee aan op de woorden van de geestelijk adviseur kapelaan (vanaf gisteren conrector) A. Merkx, die waarschuwde vóór „de vlucht uit het boerenbedrijf om allerlei waandenk beelden, die alle waarachtigheid mis sen." Geheel in de geest van de meer be pleite samenwerking had het bestuur voor een aardige omlijsting van dé jaar vergadering gezorgd, waarvoor de jonge boerinnen uit Nunen (met een ballet) en de jonge boerin Liesje Boeren uit Ulico- ten (met een fragment uit Leontientje en hoe)! zorgden. Met een vraagge sprek en discussie en de vertoning van de nieuwe NCB-film „Door eendracht sterk" werd deze geslaagde RKJB-jaar- vergadering besloten- Een overzicht van de ravage die de stormachtige wind van zaterdagavond te Stoppeldyk aanrichtte op het terrein van een in aanbouw zijnde textielfabriek voor de fa. J. W. Meijtrinck Co. ilit Winterswijk, welk werk wordt uitge- voor de fa. J. W. Meijerinck Co. uit Hengstdijk. Tussen de stellingen aan de buitenmuren hebben „eens" overspan- ningsbogen gestaan, door de krachtige wind is één boog losgeraakt waardoor ook alle andere acht bogen uit hun zit plaats werden gerukt en geknakt op de grond terechtkwamen, welke men op de grond ziet liggen. De schade wordt geschat tussen 30 a 40.000 gulden. Verzekering zou vermoedelijk de schade dekken. 2 (Van onze verslaggever) 2 „Een goed begin is het halve werk," J dacht een Hulsterse kastelein tijdens het beieren van de nieuwjaarsklokken en hij schopte vijf familieleden inclu- sief zijn vrouw de deur uit. Een gevolg van een plotselinge opwelling van drift, gevoed met wat plakke- 2 rige oudejaarsoliebollen en met een 2 fiks aantal potten bier, die zich ont- 2 laadde precies op het middernach- 2 telijk uur. Eerst werd de zwager 2 van de kastelein naar buiten ge- 2 2 stuurd. De kasteleinse „nam" dat niet 2 1 en ging mee, in haar kielzog de J 2 overige familieleden meetrekkend. J 2 Na een half uur in de koude nacht J gestaan te hebben werd de politie te hulp geroepen en na enig heen en weer gepraat werd 'de vrouw weer binnengelaten. Ook zij wendde al haar overredingskracht aan, waarna fmn lo/Inr ïtrriAr JA MM U.4 Uitslagen van de volleybalwedstrijden van de afdeling Zuid-Beveland, gespeeld op 30 december 1961 te Goes. Heren: E.G.V.C. I-Astra I 3-0, D.A.W.- een ieder weer de warmte en het J E.G.V.C. II 0-3, Astra II-Terhole I 0-3, bier mocht opzoeken. S E.G.V.C. I-Terhole II uitgesteld. (Van onze correspondent) De 21-jarige II. de K. uit Axel zal duur moeten boeten voor de ongetwijfeld gezellige kerst- en nieuwjaarsdagen die hij heeft ge had ten koste van een aantal win keliers uit Sluiskil, Terneuzen, Sas van Gent en Hulst. kopen voor enkele aannemers die op de Kerstmis bij een bakker, een slager en kreeg een hoeveelheid levensmiddelen op voorschot met de belofte dat de af rekening zou plaatshebben bij de afle vering van de rest. In Terneuzen her- haalde hij dit spelletje bij een bakker en twee kruideniers, evenals in Sas van Gent. De K. had zoveel succes, dat hij dit kunstje voor nieuwjaar bij negen winkeliers in Hulst uithaalde. De man vervoegde zich vrijdag voor kerstmis bij een bakker, een slager en een kruidenier in Sluiskil. Hij vertelde daar dat hij levensmiddelen in moest Bij de meesten van hen had hij suc ces. Ondertussen hadden de eersten reeds ondervonden dat zij opgelicht wa- Een zwaar gewonde en enkeie lichtgewonden waren er te betreuren, toen 's middags rond een uur of één op de Liesboslaan in Breda ter hoogte van de Liesstraat een personenwagen uit de bocht vloog. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd. Hij moest met ernstige ver wondingen aan zijn rug naar het St.-Ignatiusziekenhuis in Breda wor den overgebracht. Zijn medereizigers L. A. Weijts (21) uit Bergen op Zoom, E. L. Reijven (36) en zijn echtgenote, eveneens uit Bergen op Zoom, alsmede W. U. op den Bouw (27) uit St.-Maartensdijk liepen slechts lichte verwondingen op. Dit ongeluk gebeurde op een middag van de vorige week. Maar het gebeurde voor de tweede keer en de zwaargewon de bestuurder was deze keer niets an ders dan een grote pop. Een levenloos slachtoffer, dat door KRO-televisieregis- seur Piet Kaart achteloos over de weg werd gesleept om een camera-man in de gelegenheid te stellen hem goed in het vizier te krijgen. Het ging hier nl- alleen maar om een reconstructie van een verkeers ongeval, dat zich in de nacht van 1 op 2 december 1959 heeft voorgedaan. KRO- regisseur Piet Kaart heeft dit ongeluk aangegrepen als onderwerp voor een programma van circa twaalf minuten, dat op 13 januari als eerste in een serie van zes onder de titel VERKEER (Dl op de beeldbuis zal komen. Het is de bedoeling, dat in dat pro gramma de gevolgen getoond worden van het onvoorzichtige gedrag van een automobilist, die een bocht in een slechts matig verlichte weg met te hoge snelheid neemt. Om het straks voor de televisie allemaal zo echt mogelijk te maken worden degenen, die indertijd bij het ongeluk betrokken waren er in persoon bijgehaald. Om dat te verwezenlijken heeft re gisseur Piet Kaart een beroep gedaan op de Bredase verkeerspolitie, die hem speciaal in de personen van de hoofd inspecteur v. d. Abeelen en de adjudant Waes onmiddellijk medewerking toe zegde. Beide politiemannen belasten zich met het opsporen van de betrokke nen, wie het daarbij natuurlijk vrij staat al of niet mee te werken. Piet Kaart heeft juist contact gezocht met de Bredase politie, omdat Breda zich voor wat de ligging betreft erg goed leent voor het programma VER- KEER(D). De situatie in en rond Breda, met de vele uitvalswegen, biedt de samenstellers van de televisie-pre sentatie vele mogelijkheden. Nadat het eerste programma de ge volgen van te hoge snelheid onder de loep genomen zal hebben, zal er in de volgende afleveringen nog aandacht be steed worden aan o.a. het „snijden", geen voorrang verlenen e.d. ren omdat de opgegeven adressen van niets wisten. De recherche van de Ter- neuzense gemeentepolitie stelde een on derzoek in en spoedig werd de dader ontdekt. Bij een huiszoeking werden veel levensmiddelen, het overschot van de feestdagen, aangetroffen. De voor raad varieerde van flessen wijn tot babyvoeding. De man is te Terneuzen ingesloten en zal vandaag naar Middelburg worden overgebracht. MIDDELBURG, 29 dec. Fruit: goudreinetten H75-80 66-71, 70-75 74, 60-65 56-64, 3 grof 57, jonathan H70-80 64-72, 70-75 62-71, 65-70 59-69, 3 grof 54-62, st. rémy H 85-95 50, 75-85 52, 65-75 50-53, 3 grof 50-52, gieser wildeman H60-70 67, 50-60 55-56. Groenten: andijvie glas 65- 112, prei 31-50. witlof 87-97, spruiten on- geschoond 53-76, geschoond 71-95, boeren kool 10-12, savooiekool 10-28, rodekool 7-17, wittekool 6-17. Morgen, woensdag 3 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.06 en 12,29 uur; Terneu zen 12.01 en 0.00 uur: Vlissingen 11,35 en 0.00 uur; Wemeldinge 0.48 en 13.13 uur. (Advertentie) Brunswick Bowling - Breda Elke maandag en vrijdag vaD 5 tot 8 uur Familie-diner 3.p. p. Reserveer tijdig Uw tafel. TeL 01600 - 38452. Als de ouders bowlen spelen de kinderen gratis hun wedstrijd TERNEUZEN Luxor 19.30 uur De kanonnen van Na- varone, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur Terugkeer naar het dorp der zonde, 14 j, HULST Bioscoopgebouw 8 uur Das blaue Meer und du, a.l. C. v. Itegem 3 uur Schieting Zaal van Oosterom Boerenbal Hotel De Graanbeurs 7 uur Bal SAS VAN GENT Olympia 8 uur IJsparade TERNEUZEN Luxor 19.30 uur De kanonnen van Nava- rone, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Terugkeer naar het dorp der zonde, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De grote bedrieger

de Stem | 1962 | | pagina 2