Ir. Visser belooft Kamer nota over V. d. Putten RECHTSZAAK ROND HET ZIEKBED Oe Thant wil Katanga een nieuw bewind bezorgen Boze boer stak buurman een hooivork in het hart Lichaam van vermoorde Colombo gevonden Herrie in Pretorianengalerijder VVD I Een kwart j s miljoen in j sociale pot Parlement weet nog niet hoe t varken te wassen V.N.-kringen in New-Vork menen: Nette F in I j Kind overleed na onderzoek Openbaarheid niet zeker Paus creëert een bisdom „Antwerpen Rapport Baarn bijna gereed STAAT VERLIEST PROCES TEGEN EEN AANNEMER DAGBLAD VOOR ZEELAND Soekarno roept de stafchefs bijeen Schuitje Eis: twaalf jaar Premier Nehroe: Ontruiming van Goa gewenst Vertrouwen Flink Student Frisco heeft bekend Prijzen besch ikking Bouwbedrijf I960 Huisarrest voor consul van V.S. Motie van wantrouwen tegen Franse regering 102e JAARGANG No. 23348 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 276841. Abonnementsprijs 7.per kwartaal 8,20 per post, 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus Temeuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Ook deze week is de 1-2-3-pot er uit. Maar wat vooral de aan dacht vraagt is de „sociale pot", waarvan we elke week het bedrag vermelden. Het kwart miljoen deze week overschreden. Reden voor ons om een klein vlaggetje uit te steken en reden voor u om met nóg meer animo mee te doen. Hoeveel verenigingen en instellingen immers zijn al mede door uw puzzel geestdrift geholpen en hoeveel zullen er in de toekomst nog profijt van trekken! Verpleegster vergiste zich met slaapmiddel De officier van Justitie te Arnhem zal een vervolging wegens dood door schuld instellen tegen een 28-jarige verpleegster uit een ziekenhuis te Nijmegen. Deze verpleegster heeft omstreeks 10 novem ber een tweejarig jongetje een te grote dosis slaapmiddelen gegeven, waardoor het kind is overleden. Het kind, dat geestelijke afwijkingen had en zeer onrustig was, moest 450 milligram van een slaapmiddel inne men voordat het onderzocht kon worden. De verpleegster verrekende zich en gaf het kind een dosering die 10 x zo sterk was. Het kind sliep direct in en bleef ook na het onderzoek in slaap. Dit werd niet verontrustend geacht en aan de ouders werd toestemming gegever het kind mee naar huis te nemen. Op weg naar de ouderlijke woning is het kind overleden. Bij de sectie, die de behandelende ge neesheer verrichtte, werd de doodsoor zaak vastgesteld. Hierna heeft het zie kenhuis aangifte gedaan. President Soekarno heeft alle chefs van staven der strijdkrachten bijeen ge roepen voor een bespreking op maandag van verdere stappen in de strijd om „West-Irlan" Nederlands Nieuw-Guinea. Bcze mededeling werd onmiddellijk gedaan nadat de minister van Buiten landse Zaken, dr Soebandrio. bij de pre sident verslag had uitgebracht van de mislukking der pogingen om het geschil «WW Nederland en Indonesië over West-Nieuw-Guinea tot een oplossing te brengen. VANDAAG en morgen bespreken de mi nisters van de zes E.E.G.-landen en En geland de eerste resultaten van het technische overleg, dat door een ambte lijke delegatie in Brussel is gevoerd. De verhouding tot het Gemenebest blijkt een penibele zaak te zijn. FORMELE uitnodiging aan de meuw-Guinearaad om zijn mening te geven over de wijze van uitvoering van bet zelfbeschikkingsrecht gaat volgens vele Tweede-Kamerleden te ver. De naad is geen echt vertegenwoordigend tichaam, menen zij. JONGEN van 16, die voor bode speelde op het hoofdbureau van de Rot terdamse politie, heeft zich schuldig ge maakt aan een serie kruimeldiefstallen in het hol van de leeuw. DIUE centrale ambtenarenorganisa- es bobben bij de commissie voor ge- rganiseerd overleg in ambtenarenzaken, un salarisvoorstellcn ingediend. Op 18 cember vergadert de commissie. keert over 1961 een onveran- Mit w "^.rimdividend van zes procent uit, betaalbaar vanaf 5 januari 1962. j Minder zon J [Weersverwachting van het .K.N.M.I. «onda23Tuur°Pgemaakl gisterC"' verder toenemende be- westl? ,m,l>VlalCr °P 'Ie van het westen uit kans op enige regen of krachHpo^anS' ,°P Nel' I zelfde zuidoostelijke wind. De- :Se„n^TeTsTatgCeTel>Cra,Urcn *'S J "ndneraT7:.2Z4° uur"" 1629 UUr' Maan 1 :™39Ku£. Z°n °P 8 35 uur' Maan op J (Van onze parlementaire redacteur) De liberale minister van Defensie, ir. Visser, heeft gisterenavond in de Tweede Kamer, na een hooglopende ruzie met de voorzitter van de VVD, prol. Oud, op korte termijn een nota toegezegd over de zaak Van der Putten. In deze nota zal een historisch overzicht worden gegeven over hetgeen minister Visser noemde het „groot scheeps verdichtsel van spookverhalen en mysteries, dat de heer Van der Putten, zonder een spoor van bewijs, al jaren rond vertelt". Tegelijkertijd worden de Kamer de benodigde bijlagen ter vertrou welijke kennismaking toegezonden. De Kamer kan dan zelf aan de hand van een en ander nagaan of zij nog behoefte heeft aan een eigen onderzoek, bijvoorbeeld door een bijzondere commissie of een parlementaire enquête. Minister Visser beloofde de Kamer dat hij aan een eventueel nader onderzoek alle medewerking zal verlenen. Daarbij stelde hij echter enkele voorwaarden. Het nadere onderzoek kan geen betrek king hebben op de ontslagkwestie, zei hij want dat is een zaak voor het amb tenarengerecht. De tweede restrictie van de bewindsman houdt in. dat het onder zoek niet mag leiden tot nieuwe sensa tieverhalen en evenmin tot gevolg mag hebben dat „mensen die reeds herhaal delijk zonder een schijn van bewijs be schuldigd zijn verder leed wordt aange daan". Deze voorwaarden doen de vraag ry- zen of de zaak Van der Putten straks wel volledig in de openbaarheid kan komen. Een belangrijke vraag. Zij werd door de Kamer onbeantwoord gelaten. De Kamer weet kennelijk zelf nog niet hoe zij deze affaire precies moet aanpakken. Misschien is die vraag ook pas te be antwoorden als de stukken zijn bestu deerd. De onzekerheid van de Kamer bleek ook uit het feit dat men de mi nister de keuze liet of de nota al dan niet door vertrouwelijke dossiers bege leid moet worden. Toen de bewindsman op een desbetreffende vraag geen ant woord kreeg, liet hij in gesprekjes ach teraf weten dat hij de stukken zou mee sturen. ,,De zaak is nu al vastgelopen", vrees de de socialist Blom. ,,Doe maar wat u meent niet te kunnen laten", zei hij tot de minister. Duister voegde hij daar aan toe: ,,U bent in een schuitje gestapt dat men voor u heeft losgemaakt. Ik vrees dat u op een zeer woelige zee terecht zult komen". Een zich twee jaar lang voortslepende ruzie tussen twee buren in het Groning se gehucht Opende, welke tenslotte op 25 juli van dit jaar op bloedige wijze werd beslecht, vormde het thema van een zaak welke gisteren voor de Gro ningse rechtbank diende. In de verdachtenbank stond de 54- jarige landbouwer Wiebe v. d. V., be schuldigd van doodslag. Hij vertelde de rechtbank, nog steeds hevig geëmotio neerd, alsof zijn lastige buurman hem nog kwaad zou willen doen, hoe alles zich had toegedragen. Nadat de twee buren eikaar twee jaar lang het leven zuur hadden gemaakt, was op 25 juli de tragische climax ge komen. Wiebe van der V. was bezig om met paard en wagen het gemaaide gras van zijn land naar het erf van zijn boer derij te brengen, waar het zou worden ingekuild. Buurman A. van der Wijk stond toe te kijken. Om Wiebe v. d. V. te sarren gooide hij enkele keren hoopjes gras op het zandpad waarover Wiebe v. d. V. reed. De verdachte vertelde dat hij het gras steeds moest verwijderen Op een gegeven ogenblik bleef het paard van Wiebe v. d. V. echter stokstijf staan. Volgens het relaas van verdachte ver scheen Van der Wijk om de hoek van zijn boerderij met een schopsteel in de Paus Johannes XXIII heeft gisteren het nieuwe bisdom Antwerpen gecre- eerd. onderhorig aan het aartsbisdom Mechelen. Tegelijkertijd besliste de paus dat het aartsbisdom Mechelen voortaan het „aartsbisdom Mechelen-Brussel" zal worden genoemd. De paus heeft het ontslag aanvaard van mgr. Lou is-Joseph Kerkhofs als bis schop van Luik en hem benoemd tot ti- tulair-bisschop van Serre. Mgr. Kerkhofs is om gezondheidsrede nen afgetreden. Premier Nehroe van India heeft giste ren in het parlement van New Delhi ver klaard. dat de kwestie Goa op geen an dere manier kan worden opgelost dan door het vertrek van de Portugezen uit de enclave. Nehroe zei dat als gevolg van de be schieting van Indische vissersboten door Portugese militairen, India genoodzaakt was zijn territoriale wateren te zuive ren. De Indische luchtmacht is voorbe reid op mogelijke nieuwe ontwikkelingen in het dispuut met Portugal. De Portugese bezetting van Goa be schikt ook over vliegtuigen. hand, roepend: „Ik zal je de hersens in slaan. landwachter! „Ik werd razend", vertelde Wiebe v. d V.. „en ik greep de hooivork die ach ter mij op de wagen lag. Ik stak naar die treiterkop zonder te weten wat ik deed Ik wilde me alleen maar verdedi- gen. Van der Wijk liep weg en ik ging affajre Van der Putten zich heeft afge De zaak Van der Putten heeft geleid tot een bijna op een vertrouwenscrisis (als destijds met mr. Stikker) uitlopend conflict tussen minister Visser en prof. Oud. Ir. Visser stelde aanvankelijk en kele alternatieven voor. Prof. Oud wil hij de zwakke minister Visser kwijt? wond zich zo zeer op dat de minister niet dadelijk naar zijn pijpen danste, dat hij zijn partijgenoot-minister, zoals de communist Bakker het uitdrukte, als een schooljongen in de hoek zette. In de socialistische banken riep iemand tot de minister: „Als dit uw vrienden zijn, hoe zijn dan uw vijanden?" Ik heb u de hand willen toesteken om u te hel pen deze zaak te ontrafelen, riep prof. Oud. „Ik begrijp niet waarom u deze kans niet met beide handen aangrijpt. Denk er om dat ons vertrouwen in u niet verloren gaat". Maar bestaat er wel vertrouwen tussen de V.V.D.-fractie en de liberale bewindsman? Minister Visser constateerde fijntjes dat men hem van K.V.P.- en C.H.II.-zijde veel vriendelijker was tegemoet getre den dan zijn partijgenoten. Minister Vis ser sloeg terug. Hij verweet prof. Oud een onnodig felle reactie. Waarom eigen lijk?, vroeg hij. De minister kent het antwoord. Prof. Oud maakt zich onge rust over zijn Telegraaf-kiezertjes. Minister Visser motiveerde het ont slag van de heer Van der Putten: „Als werkgever van het grootste bedrijf in Nederland kan ik niet toestaan", zei hij, ..dat een ambtenaar voortdurend onbe wezen beschuldigingen uit. De gemeen schap moet beschermd worden tegen een dergelijk individu". Prof. Oud wond z:ch erg op over dit „requisitoir". „Dit is in het parlement volkomen misplaatst", vond hij. „Deze zaak hoort thuis bij het ambtenarenge recht". Onjuist, meende ook de socialist Blom. „En ik vind, dat ik mij hier ook over deze kwestie moet verantwoorden" verklaarde echter minister Visser. „Ik wil niets liever dan de bezorgdheid bij het publiek wegnemen", zei hij. „Deze zaak lijkt op een gevecht van een en keling tegen de overheid. In dat geval is de sympathie dikwijls voor de „un derdog". In dit geval is die sympathie echter misplaatst", oordeelde ir. Visser. Hij herhaalde nog eens dat hij het vol komen eens is met de commissie- Zaayer. Ir. Visser vertelde ook dat hij vele beledigende brieven en telefoontjes met anonieme bedreigingen heeft ont vangen. Eén van de moeilijkheden ligt in het feit dat het grootste deel van de met de hooivoi-k achter hem aan. Op eens viel hij neer. Toen ik keek zag ik dat hij vol bloed zat Achteraf bleek dat Wiebe v. d. V. zijn buurman regelrecht in het hart had ge stoken. Een getuige-deskundige verklaar de dan ook. dat het onmogelijk was dat iemand met een dergelijke verwonding nog 250 meter kan weglopen, zoals de verdachte had beweerd. De officier van Justitie verwierp het beroep op noodweerexces van verdachte en eiste twaalf jaar gevangenisstraf. Over 14 dagen volgt de uitspraak. De 51-jarige Friedrich Walter, direc teur van de firma Eurimpex Cie in Mannheim, wordt er van verdacht de belasting te hebben ontdoken en documenten te hebben vervalst. Met een en ander is een bedrag van 1,14 miljoen mark gemoeid. De heer Wal ter is vanwege zijn bloedddruk opge nomen in het ziekenzaaltje van de gevangenis Hohenasperg. Op advies van de arts mag de verdachte het bed niet verlaten. De rechters zijn aldus naar de gevangenis getogen om de zaak daar te behandelen. Het onderzoek dat door de procureur- generaal in Amsterdam mr. H. R. de Zaaier is ingesteld naar hetgeen begin november in en om Baarn is voorge vallen met betrekking tot de moordzaak Theo Mastwijk, is bijna voltooid. Mr. De Zaaijer zal zijn rapport in de loop van de volgende week aan de minister van Justitie aanbieden. Enkele Kamerleden hebben de minis ter gevraagd op de hoogte te worden gesteld van het resultaat van het onder zoek. Het heeft zich niet beperkt tot een onderdeel van de zaak Baarn, doch het strekte zich uit over zowel de arrestatie van de drie verdachten en de ontvluch ting van Boudewijn H. als het gehele opsporingsonderzoek in deze affaire. Gisterenmorgen om half twaalf is het lijk van de Italiaanse vertegenwoordiger Bruno Colombo op een terrein ten zuid oosten van het Vogeleiland in het Am sterdamse bos gevonden. Het stoffelijk overschot was. voor zo ver dit viel te constateren, geheel ont kleed. Het lijk lag ongeveer een meter diep op een afstand van virca vijftien meter van een rijwielpad. De patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust uit Den Haag zal sectie verrichten. Men heeft nu ook het vuurwapen waarmee de moord is gepleegd, gevonden. Het is een Liama, een pistool van Spaanse makelij, kaliber 7.65 m (de dodende kogel is door de Amsterdamse politie in de auto van Co lombo gevonden). Het stoffelijk overschot werd gevonden aan de hand van de gegevens die de moordenaar Squazzardi aan hoofdinspec teur Sanders van de Amsterdamse cen trale recherche en aan hoofdagent Kaat van de Amstelveense politie in Parijs had verstrekt. De aanwijzingen die Squazzardi had gegeven klopten precies. Het stuk grond was duidelijk te herkennen. speeld onder het bewind van de voor gangers van minister Visser. „Ik kan hierover alleen maar de fei ten geven", zei hij. „Geen bezwaar", verklaarde de heer Kieft. „De Kamer zal wel voor een oordeel zorgen". Dat was flink gezegd maar het einde van het debat wees uit, dat de Kamer op het I arrest gewezen in het proefproces tussen ogenblik nog in de mist vaart. I aannemersmaatschappij te Heem- I stede en de Staat der Nederlanden in Het Haagse gerechtshof heeft gisteren Terwijl de gevechtshandelingen in Katanga onverminderd voort duren, ging gisteren in Uno-krin- gen te New York het gerucht dat secretaris-generaal Oe Thant heeft besloten aan de militaire operaties in Kongo een politiek doel te ver binden. Oe Thant heeft de Indische generaal Raja, die in Elisabethstad de operaties leidt, carte blanche gegeven om over de omvang en de duur van de actie te be slissen. Het zou de bedoeling zijn, dat het V.N.-optreden een nieuwe Katangese regering in het zadel helpt, welke de gedachte aan afscheiding wel uit haar hoofd zal laten. Italië, dat ook een contingent militai ren in Kongo heeft, liet gisteren de waarschuwing weerklinken, dat de Ita lianen uit Kongo zullen worden terug getrokken, als er voor het eind van deze maand geen specifieke maatregelen zou den zijn getroffen ter bescherming van de levens der Italianen in Kongo. Het is duidelijk dat deze waarschuwing slaat op hetgeen er gebeurd is met de 13 Ita liaanse vliegers. Italië beschouwt de V.N. als indirect verantwoordelijk voor het feit, dat in Kongo gruweldaden kunnen voorkomen van het kaliber als de af slachting der dertien vliegers. De centrale Kongolese regering heeft uiteraard de V.N.-operaties met in-. President Tsjombe spreekt hier voor de radio en roept zijn land genoten op tot de strijd. stemming begroet en in haar stemming van voldaanheid is zij zelfs bereid om de diplomatieke betrekkingen met Bel gië te herstellen. De Amerikaanse consul in Elisabeth stad is door de Katangese regering onder huisarrest geplaatst. De Kantangezen be schouwen dit als een vergeldingsmaat regel voor „een Amerikaans bombar dement", dat nooit heeft plaatsgevonden. Het aandeel van de Amerikanen heeft zich beperkt tot het vervoer van troepen door de lupht. Nadat gisteren een Ame rikaanse globemaster tijdens de landing in Elisabethstad met lichte wapens werd bestookt vanuit een geschutsopstelling in de tuin van Tsjombe's huis, werd het luchtvervoer tijdelijk gestaakt, totdat er een escorte van straaljagers was ge formeerd. De strijd om Elisabethstad is nog steeds niet beslist. In de buitenwijken vechten V.N.-pantserwagens tegen Katangese mi litairen die zich overal hebben genesteld. Het hoofdkwartier van de V.N. ligt al dagen onder vuur van een Katangees steunpunt, waar blanken de wapens be dienen. Zweedse en Indiase vliegtuigen hebben o.a. een munitiedepot aangevallen en vernield. De vliegvelden van Jadot- stad en Kolwezi, belangrijke luchtbases van de Katangezen, zijn onbruikbaar gemaakt. In Manono werd een Katangees kampement ontruimd. De dertien V.N.-militairen die sinds zaterdag vermist waren, blijken in het Tsjombe-kamp in Elisabethstad te zitten. Zij leven nog. President Tsjombe is in Brazzaville gearriveerd, maar hij maakt geen haast om naar het strijdtoneel te gaan. Wel roept hy op veilige afstand om de bloedwraak, tot de laatste kogel en de laatste assegaai. zake de rechtsgeldigheid van de Prijzen beschikking Bouwbedrijf 1960. Het hof heeft deze beschikking, die in maart 1960 een eind maakte aan de bouwstaking, onverbindend verklaard. De beschikking verbood doorbereke ning in de prijzen yan de verhoging van loonkosten, die uit de op 1 maart 1960 ingegane C.A.O. was voortgevloeid. Voor werken, die op 1 maart 1960 al aan de gang waren, werd door de beschikking de in vele bouwcontracten voorkomende „risicoclausule" voor wat het toen nog uit te voeren gedeelte van het werk be trof, terzijde gesteld. De aannemers maatschappij eiste de onverbindendvei-- klaring van de prijzenbeschikking. Deze eis wees het hof toe op grond van de overweging, dat er door de beschik king een ongeoorloofde discriminatie is ontstaan tussen aannemers, die wel risicoelausule in hun contracten hebben opgenomen, en de aannemers, die dat niet hebben gedaan. De wet staat alleen een plaatselijke discriminatie toe. In verband met het principiële karak ter van dit proces is het gerechtshof ook op de andere stellingen van eiseres ingegaan. Daarbij stelde het hof vast, dat het de minister ook niet is toege staan in te grijpen in bestaande con tracten. De staat werd veroordeeld in de proceskosten. Naar wij vernemen is te verwachten, dat de Staat tegen het arrest van het Haagse gerechtshof in dit proefproces in beroep van cassatie zal gaan. De rege ring zal daarover echter nog moeten be slissen. Het kan nog een half jaar of een jaar duren voordat de Hoge Raad wanneer inderdaad tot beroep van cas satie wordt besloten tot een uitspraak komt. Het gerechtshof te Amsterdam heeft enige weken geleden in een soortgelijk proefproces tussen een Medemblikse aannemersfirma en de gemeente Den Helder eveneens de aannemer in het ge lijk gesteld. Het achtte de minister van Economische Zaken niet bevoegd, de prijzenbeschikking toe te passen op reeds voor 1 maart 1960 afgesloten contracten. Met de terzijdestelling van de Prij zenbeschikking Bouwbedrijf voor op 1 maart 1960 lopende werken is, landelijk gezien, een bedrag van ongeveer 55 mil joen gulden gemoeid. De broer van de vermoorde, de schoenfabrikant Italo Colombo, is bij het uitgraven van het lijk niet tegenwoordig geweest. Hij is gedurende die tijd in één der op het fietspad geparkeerde politie auto's achtergebleven. Toen het lichaam was uitgegraven, in de kist gelegd en van de opgravingsplaats verwijderd, heeft men Italo Colombo naar de kuil gebracht. Daar heeft hij met zijn zak mes in één der vijf bomen, die de plek omringen een kruis gekerfd, in een tweede boom eveneens een kruis met daaronder de letters „C B". en in een derde bracht hij de fatale datum „12-11-61" aan. De broer van het slachtoffer heeft la ter op de dag het stoffelijk overschot ge- identificeerd. De officier van Justitie is bereid het lijk vrij te geven. De Italiaanse student Enrico Prisco, die in Rome is gearresteerd, heeft gis ter en toegegeven medeplichtig te zijn. Hij is er aan een twaalf uur durend ver hoor onderworpen geweest. Ondanks de zware verdenking die op hem rustte en ondanks de bekentenis van Sergio Squazzardi, hield de student aan vankelijk hardnekkig vol „beslist niets te weten". Het onderzoek is nog niet gestaakt daar er behalve Prisco nog andere Ita lianen bij de moord op Bruno Colombo betrokken zouden zijn. In de woning van Prisco heeft de politie het geld, dat Co lombo is ontstolen, gevonden. Do socialistische groep in het Franse Huis van Afgevaardigden heeft besloten het initiatief te nemen voor het indie nen van een motie van wantrouwen te gen de Franse regering. De motie zal worden ingediend als bij de begrotings- debattcn de vertrouwenskwestie ter spra ke komt, of bij de behandeling der be groting in laatste lezing. De merktekens die de broer van de vermoorde Italiaan aanbracht in de bomen rondom de plaats waar Bruno was begraven. Voor de politierechter te Dord- recht moest gistermiddag een 22- jarige Finse lichtmatroos verschij- nen omdat hij op 23 oktober met iemand een robbertje had gevoch- ten. De matroos liet verstek gaan omdat hij al weer op zee was. J Ter zitting bleek echter, dat hij voor zijn vertrek uit Dordrecht uit eigen beweging een bedrag van 50 bij de griffier van de recht- bank had gedeponeerd omdat hij wel vermoedde, dat hij een boete zou krijgen. Zowel de officier van justitie als de politierechter stelden dit nette gebaar op prijs. Om J administratieve moeilijkheden te t voorkomen stelde de politierechter, J conform de eis van de officier, de boete biaar op precies dat bedrag vast...

de Stem | 1961 | | pagina 1