r//////////ff//f Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland 79.= Rood kassti RightC thans Walcheren Breskens' raad sprak lang over uitbreidingsplannen m RUIM 5 MILJOEN VOOR GOESE INFRASTRUCTUUR W.K.A. is in Zeeland in impasse verzeild geraakt co Ook Piet weigert TYPEN en STENO SERVIES COMBINATIE JONCEK BENEGAS BUTAAN Denk eens even! ten, geven! Pianovoordracht leerlingen Marinus Flipse Feestavond De Zeemeeuwen Dagblad De Stem Alliance Francaise BURGERLIJKE STAND Hiking's arenhuis OPEN tot 9 uur! In bisdom Breda Priestertoog niet meer verplicht Nog juist voor ST.-NICOLAAS slechts 3 dagen Bijzondere aanbieding van ECHT BOHEEMSPORSELEINEN echt buitenkansje! NU KUNT U PRONKEN MET DE A.S. FEESTDAGEN. VROOM &DREESMANN B. en w. vragen aan raad: VVZF bestaat vijftig jaar EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen GEEN GEV Tweede klasse Derde k/asser. Een St.-Nieolaa bij uitstek ZUIVER WO Geen tv-reportag vanuit Boedapes DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 29 NOVEMBER 1961 MIDDELBURG ANTI-HON GER-ACTIE 10 x 10 Door de Middelburgse Jeugdraad is een schrijven gericht tot de jeugd van bedrijven, scholen en verenigingen om te komen tot het instellen van een plaatselijk contact-comité. Uit de leden van dit comité zal het plaatselijk actie comité worden samengesteld. Op vrijdag 8 december om 20 uur zal genoemd actie-comité bijeenkomen in „De Schakel" (Bachtenstene) alhier, waar o.a. het doel van actie nader zal worden besproken, terwijl tevens het actie-comité zal worden gevormd. Dit actie-comité zal op 15 december a.s. door de burgemeester van Middel burg, mr. J. Drijber, worden geïnstal leerd. feestavond bouwvakarbeiders Vrijdag 1 december komen de leden der afdeling Middelburg van de Alg. Nederl. Bouwbedrijfsbond tezamen in gebouw ,,De Gouden Poorte" voor hun propaganda-feestavond. De verzorging hiervan is in handen gegeven van het cabaretgezelschap Jan Klein. (Advertentie) (Advertentie) 6rote uitgaven ?Vraag een Persoonlijke Lening aan de NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V, Hoofdkantoor* Amsterdam, Vijzelstraat 32 Onze P.L.-folder wordt u door oon van onxo 134 kantoran op varzoak gaarne toegezonden Het voorstel van b. en w. van Bres kens om opnieuw te besluiten dat een herziening van het uitbreidingsplan ten westen van de veerhaven wordt voorbe reid, leidde in de raadsvergadering tot een langdurige discussie. De heer pe Boer vond het bevriezen van 240 ha landbouwgrond te vergaand. Hij wilde een gedeeltelijke bestemming der gronden. De heer Carels wilde weten hoe lang deze kwestie nog gaat duren terwijl de heer Goethals zich afvroeg of het plan nog niet vervallen is omdat het na 10 jaar nog niet vastgesteld is. Bur gemeester J. Eekhout legde de raadsle den de hele procedurekwestie nog eens uit om te komen tot een uitbreidings plan. Dan pas kan de stedebouwkundige aan het werk gaan. Daarna zal de raad het gewijzigde uitbreidingsplan ter goed keuring worden voorgelegd. Er moest zelfs een stemming aan te pas komen waarbij de heren Cambier, de Boer en Leenhouts tegen stemden. Woningbouw In verband met de toewijzing van een aantal woningen uit het contingent 1962 zal aan het ingenieursbureau van Has selt en De Koning opdracht worden ge geven bestek en tekening te maken voor VakVuntó?® Aardenburg rodanborch op de planken De r.-k. toneelvereniging Rodanborch gaf in het r.-k. jeugdgebouw in de Brou werijstraat twee uitvoeringen van het toneelspel in 3 bedrijven van Y Vissel: ,,'t Sloofje". Het stuk werd met veel élan en enthousiasme gespeeld. Het ken de een behoorlijk succes. De medespe lenden waren Gerard de Bruijne als Amerikaans scheepsbouwer van Holland se afkomst, mej. Rita de Clerck als dienstmeisje, Eugène Rijckaert als mo lenaar en mevr. E. Sierens - van Pa- melen als diens vrouw, mej. H. de Clerck en Florent van Waes respectie velijk als tante en oom van de scheeps bouwer en Walter Gijs als dokter. De regie was in handen van B. W. F. Haaksman de Koster. Tussen de be drijven door zong mej. M. Corveleijn enkele liedjes. Elke avond was er ook een verloting. intocht sint-nicolaas Op verzoek van de Aardenburgse win keliersvereniging „Warvo" bracht Sint- Nicolaas een bezoek aan Aardenburg, vergezeld van twee zwarte pieten. Op het Kaaiplein werd de Sint opgewacht door de muziekvereniging „Koninklijke Aardenburgse Fanfaren" en begon een zegetocht door de straten, omstuwd door honderden kinderen en belangstel lenden. Op het bordes van het gemeen tehuis was er een officiële ontvangst door het gemeentebestuur. Burgemees ter J. van Dongen sprak een welkomst woord. Onder de vrolijke tonen van de muziek trok men daarna verder het stadje door. Hoofdplaat sint-nicolaasactie Doof een groot aantal plaatselijke winkeliers is in samenwerking met de V.V.V. Hoofdplaat de eerste grote Sint- Nicolaasactie georganiseerd, die duurt tot en met 5 december. Bij besteding van een gulden ontvangt de koper een genummerde bon, waar mee een prijs kan worden gewonnen. In totaal worden er 20 prachtige en waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. Voor kinderen beneden 15 jaar wordt een lintenwedstrijd gehouden. In de eta lages van de deelnemende winkeliers bevindt zich een lint. Het is de bedoe ling dat de jeugd de totale lengte van deze linten vaststelt. Vijf aantrekkelijke prijzen worden hiervoor beschikbaar ge steld. GOES Vijf leerlingen van Marinus Flipse zullen op 8 december een pianovoor dracht geven in ,,De Prins van Oranje" te Goes voor de leden van het Depar tement Noord-Beveland van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen en van de Zeeuwse Volksuniversiteit Goes en Omstreken. De Sport- en Ontspanningsvereniging van de P.T.T. ,,De Zeemeeuwen" te Goes geeft op zaterdag 2 december in de „Prins van Oranje" een feestavond, waaraan wordt meegewerkt door de to neelgroep PTT Breda. Deze presenteert het blijspel „Gieren op het veilige nest" van Harold McPherson. Daarna is er bal tot 2 uur 's nachts waarbij de muziek wordt verzorgd door „The Rhytme Band" onder leiding van C. van der Heyden. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor tooi Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst SteenstraatM. telefoon 2371 Rayonredacteur P.G Kuypers tel 3327 RayonbeheeraerL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z- Beveland: Goes, Klokstraat 1, tele foon 6252. Rayonredacteur:Ft v Dongen RayonOetieerderj fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm. 1 mm ingezonden mededeling 2'/i mm gewone advertenties. Bil cod tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder 0.91) elke regel meer t 0.15. Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp 1 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Op 7 december komt Maurice Dayras, president van de „Alliance Frangaise" te Aubusson voor leden van het comité Goes spreken over „Cinq ciècles de Ta pisserie d'Aubusson" in hotel „De Ko renbeurs". Deze lezing zal worden ge ïllustreerd met film en lichtbeelden. Raadsvergadering Donderdag 7 december om 19.00 uur zal de gemeenteraad in vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot het uitvoeren van diverse infrastructuurwerken optreden van de Taptoe Delft in Goes en onderhandse aanbesteding betreffende aanleg van de Kievitlaan. Middenstand koos beste zakenvrouw De Middenstandsvrouwenvereniging heeft in de Landbouw het St.-Nicolaas- feest gevierd. Na de begroeting door de presidente mevr. M. Dominicus-de Graaff werden enkele mededelingen gedaan o.a. over de „Zakenrevue", die de vereniging in september van het volgend jaar hoopt te houden. Naast de komst van de goede Sint vormde de verkiezing van de „Zaken vrouw 1961" het hoogtepunt van de bij eenkomst. Nadat de dames in een ge- improviseerde winkel een meteropne- mer, een klant, een sollicitante, een vertegenwoordiger, e«en reclame-agent en een collectrice te woord hadden ge staan wees de jury als beste zakenvrouw mevr. Hollestelle aan. Zij werd gevolgd door de dames Flipse, Timmerman en. Verschoore. Geboren: Lambertus, zv. A. Blondel- Janssens; Sonja, dv. W. Derlagen-Mol; Jan, zv. M. Noteboom - Krijger, te 's H. Arendskerke; Bernardina, dv. A. van Loo - van Liere; Johanna, dv. J. Over- gaauw - Almekinders; Anja, dv. M. v. Westen - Bakker; Frank. zv. C. Bal kenende - Naumann, te Kapelle; Mar- jolijn, dv. F. Repko - van Boven, te Krabbendijke; Cathalina, dv. J. Slabbe- koorn - Westveer; Anja, dv. C. Sorber- van Duijvenbode; Jan z.v. A. Schipper- Goedhart; Maria, dv. A. Idema-Posthu- mus. Huwelijksaangiften: P. de Keijzer, 25 j., en M. de Bat, 26 j. Gehuwd: M. de Jonge, 27 j., en S. v. Strien, 29 j. Overleden: Jan Nieuwenhuijse, 75 j„ echtg. van C Babay; Joris Kaaijsteker, 78 j., echtg. van M. den Toonder; Adriaan v.d. Velde, 86 j., wedn. van M. Potter; Machalina Fossen, 69 j., echtg. van J. Nijssen te Kapelle; Abraham Bolle, 89 j., wedn. van P. Wagenaar te Kapelle; Apolonia Quakkelaar, 47 j. St^Jansteen Vlasbewerker overleden Toen de 35-jarige vlasbewerker A. de Pau uit Koewacht op het bedrijf van zijn werkgevers de fa. Audenaerdt-Martinet te Heikant maandagnamiddag aanwezig was om zijn werkzaamheden te ver richten werd hij plotseling onwel en zakte ineen. De bijgeroepen geneesheer kon slechts de dood constateren. De overledene was gehuwd en vader van 1 kind. sint-nicolaasbal Door de r.-k. instuif Sint-Jansteen zal zaterdag a.s. in het r.-k. jongenspatro naat een St.-Nicolaasbal worden gege ven. auto tegen schuur De vlashandelaar A. S. uit Sint-Jan steen kwam ten gevolge van het slech te weer in het gehucht Absdale met zijn nieuwe personenwagen tegen het huis van V. terecht. De auto werd zwaar beschadigd. S. kwam er met en kele krammetjes van af. mooi initiatief Door enkele inwoners is het initiatief genomen om twee blijvende invaliden ter gelegenheid van het St.-Nicolaas- feest een televisietoestel aan te bieden. Hiervoor zal deze week in de parochie Sint-Jansteen een huis aan huis lijsten collecte worden gehouden. OOSTBURG vroege winter Enige tijd geleden werden in het Vestje te Oostburg een aantal mooie knobbelzwanen gesignaleerd. Thans heeft men in het Grote Gat zestien zeer fraaie wilde zwanen gesignaleerd, waar onder een drietal juveniele. Dit zou wij zen op een vroeg invallen van de winter, omdat deze zwanen gewoonlijk veel la ter in het jaar worden waargenomen. (Advertentie) Hedenavond is w te HULST (ook onze lunchroom) 450 m2 ruimte alleen al voor SPEELGOED Philippine Ledenvergadering K.V.P. Op de ledenvergadering van de afde ling Philippine van de KVP heeft het Tweede-Kamerlid, de heer J. van Don gen uit Aardenburg verteld over zijn we derwaardigheden in Berlijn. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat de afdeling Philippine op 30 september 85 leden hadeen teruggang van zes le den sinds vorig jaar. De voorzitter wekte de aanwezigen op te helpen dit le denverlies op te heffen. De afdelingskas gaf een batig saldo te zien van 29.95. Doordat de afdracht aan de hogere par tij-organen gesteld was op ƒ3.50 per lid per jaar, werd de contributie vastge steld op 4.- per lid per jaar. Als kandi daten voor de Provinciale Staten werden gesteld de heren mr. dr. A. Mes te Hein- kenszand, P. Vercouteren te Clinge, J. van Dongen te Aardenburg, drs. Th. Adriaansens te Hulst, J. van de Voorde te Sluiskil, C. van Bellegem te Aarden- burg, E. van Ruymbeke te Nieuw Na men en drs. W. Lockefeer te Hulst. st.-nicolaas komt Onze VVV heeft bericht ontvangen da> St.-Nicolaas zaterdag a.s. officieel n bezoek brengt aan onze gemeente. Om 2 uur zal de H. Man door het gemeente bestuur ontvangen worden. Verder zal hij in het parochiehuis de kinderen trak teren. Ook een rondgang door de ge meente staat op het program. plaatsgenoten kregen Anto-ongeval in gent Onze dorpsgenoten, de heer en mevr. van W. hebben in de stad Gent een vrij ernstig auto-ongeval meegemaakt. Door een verkeerde manoeuvre van een wielrijder is de heer v. W. om de wielrijder te ontwijken tegen een muur gereden. De auto werd hierbij zwaar bescha digd. Mevrouw van W. werd ernstig ge wond o.m. een gebroken arm en andere kneuzingen. Ook de heer van W. liep nogal enkele verwondingen op. Me vrouw van W. is naar het hospitaal te Assenede vervoerd. Haar toestand is be vredigend. Sas van Gent Gewonden bij autobotsing Op de Westkade voorbij de Stijfsel- fabriek kwam de auto, bestuurd door R. H. G. K. uit Westdorpe. in botsing met de auto van H. W. uit Gent. Laatst genoemde wilde op de weg keren, maar merkte te laat op, dat K. aan het in halen was. Bij de botsing, die volgde, liep de moeder van K. een gebroken been op en W. een hoofdwond. Mevrouw K. werd naar het ziekenhuis over gebracht. De auto's werden zwaar be schadigd. Sluis ontvangst sint-nicolaas Sint-Nicolaas zal zaterdag in Sluis aankomen aan de doorlaatpost te Sint- Anna ter Muiden om kinderen en oude ren van deze grensplaats toe te spreken. Na dit bezoek maakt hij, vooropgegaan door de muziekvereniging: „Apollo" een rondgang door Sluis en wordt na deze rondgang ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis. De grenswijk Heille staat de andere dag op het programma. In het nieuwe dorpshuis vindt de ontvangst plaats. Tenslotte geeft hij in het parochiehuis de maandag een apart feest voor de kin deren van alle lagere scholen in de ge meente. filmavond a.n.w.b. In hotel Central vond een propagan- da-avond plaats van de A.N.W.B. De heer van der Horst vertoonde hier enige toeristische films en gaf een mondelinge toelichting op de werkzaamheden van de Bond. Het college van b. en w. was op" deze fimavond aanwezig en burgemees ter P. F. van Hootegem sprak namens het gemeentebestuur. (Advertentie) de cursus BEGINT 1 DECEMBER A.S. in HULST en AXEL INSTITUUT VOOR KANTOOROPLEIDING (J. A. Biesbroeck, staatsbev. leraar) HULST TEL. 01140-2000 AXEL LeslokaalWALSTRAAT 35 TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Sylvia, dv. A. Misseghers- Vercouteren; Robbert, zv. G. Peschier- Vissers; Karin, dv. J. Dooms-van der Hert; Adriana, dv. H. Pijpelink - van Drongelen; Jacobus, zv. C. 't Gilde-Ha melink; Patrick, zv. L. Soethaert-van Hecke; Reginald, zv. C. de Gronckel- de Neve; Maria, dv. A. Labrujere-Pij- pelink; Fernanda, dv. P. Sol-de Kraker. Huwelijksaangiften: A. Faas, 31 j., en P. de Leege, 26 j.; C. Dellaert, 21 j., en L. Kegels, 18 j.; A. Karremans, 38 j., en M. Kraaier, 33 j.; P. Oppeneer, 23 j., en A. Jansen van Rosendaal, 21 j.; D. de Bruijne, 25 j., en A. Eefting, 23 j. Gehuwd: D. de Smet, 21 j.. en H. Geelhoedt, 22 j.; J. van Son, 22 j., en R. Oppeneer, 18 j. Overleden: Magdalena Indevuyst, 63 j„ echtg. van J. Vermast; Maria Va- lent, 71 j., geh. gew. met G. Suy; Jo seph van Puyvelde, 75 j., geh. gew. m. S. Apers; Maria de Doelder, 91 j., geh. gew. met L. Willems de Jong; Elisa beth de Doelder, 84 j.f echtg. van A. 't Gilde. Waterlandkerk je diepvriesvereniging De diepvriesvereniging afdeling Wa- terlandkerkje heeft de algemene ver gadering gehouden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek daa het batig saldo plm. f 100 hoger lag dan vorig boekjaar, zodat er dit jaar f 600.op de diepvriesinstal latie kan worden afgelost. De dames mevr. Risseeuw - Basting en mevr. de Feijter - Riemens werden beiden als bestuurslid herkozen. peetje verstringhe In het café „In den Koning", alhier, is een prijskamp gehouden met de krul- bol. Er waren 24 deelnemers. De uit slag was: 1. P. Verstringhe - A. Bron; 2. G. Baute - B. Schanssema; 3. A. Overmeire - L. van de Wege; 4. J. Vermeulen - M. Boerman. Deze uitslag zou op zichzelf niets bij zonders inhouden wanneer de winnaar Peetje Verstringhe niet bijna 90 jaar is Op 12 december a.s. hoopt hij die leef tijd te bereiken. Peetje heeft gedurende de meer dan 70 jaar, dat hij aan die sport doet, al heel wat bollen laten bollen en al heel wat partijen gewonnen. Hij speelt nog geregeld en al zijn tegenstanders, die meestal een halve eeuw, of meer, jon ger zijn, moeten danig rekening met hem houden. Peetje beweegt zich op de bolbaan van ..stake" tot „stake" nog even kwiek als vijfentwintig jaar gele den. Zijn hand is nog even vast, zijn zicht en spelinzicht nog even goed als van welke medespeler ook. Het is niet alleen op de bolhaan dat hij zijn man staat. Thuis bij zijn schoonzoon Charles Verheije in de Bou- denpoldcr, bij wie hij inwoont, ver zorgt hij nog alle dagen de koeien en 's zomers maait en hooit hij nog. Iede re morgen, zo vertelt zijn schoonzoon, moet hij nog zijn stuk spek hebben. Daarmee kweken ze in Waterlandkerk.ie goede polders, zegt hij er laconiek bij. Peetje werd dan ook van alle zijden gelukgewenst met zijn eerste prijs. aanleg van enkele straten ert riolerin gen in het uitbreidingsplan west. Aan de woningbouwvereniging Bres kens werd in principe een aantal wo ningen toegezegd uit het te verwachten contingent. De heer Goethals pleitte nog voor een gedeeltelijke toewijzing aan de katholie ke woningbouwvereniging. De definitieve toewijzing zal eerst ge schieden als het Zeeuwse contingent ver deeld is. De vismijnkantine is wederom ver pacht voor een duur van 5 jaar aan mevr. v. Haneghem-Monje. Dit geschied de op grond van een delegatiebesluit van 1932. Enkele raadsleden waren echter van mening dat 5 jaar geleden besloten was om een openbare aanbesteding te houden. De notulen van de bewuste raadsvergadering werden nageslagen en het bleek niet het geval te zijn. De wet houder Zeegers v. d. Hooft en de heer de Boer betwijfelden of een openbare in schrijving wel in 't algemeen belang zou zijn. De huidige exploitant is ge-wend aan de gang van zaken verleent service aan vissers en handelaren en 't loopt uit stekend. De heer Carels zou tezijnertijd wel willen weten of er nog meerdere oude delegatiebesluiten zijn. ,Ons Belang De visserijvereniging „Ons Belang' had een verzoek ingediend om het tekort van ƒ987,37, betrekking hebbende op de kosten van visrestaurant en garnalen koningin tijdens de visserijfeesten voor de helft ten koste van het vismijnbedrijf te stellen. Werd goedgekeurd. Voor het aanbrengen van beplantingen rondom het bungalowpark hebben twee inschrijvingen plaats gevonden 1 J. Aers Oostburg ƒ2695, 2 M. den Doelder Axel 2630. Inmiddels hebben b. en w. de werken opgedragen aan de laagste .inschrijver. Het Verbond van Veilig Verkeer kreeg een eenmalige bijdrage van 25. Het verzoek van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk om de bijdrage van 5 ct. per inwoner te ver hogen tot 8 ct. werd aangehouden tot dw begroting 1962. In de Analecta Bredana, een uitgave van het bisdom Breda, is een besluit opgenomen van mgr. Jos. Baeten, waarin bepaald wordt, dat het dragen van de toog voor de priesters en clerici niet meer verplicht is, maar dat zij, in aan passing bij de veranderde levens omstandigheden, ook gekleed mo gen gaan in zwart kostuum met priesterboord. Het dragen van de toog blijft echter voorgeschreven bij het ce lebreren van de H. Mis, bij andere functies in de kerk en eveneens bij liturgische functies buiten de kerk, wanneer het zonder bezwaar kan geschieden. (Advertentie) (Advertentie) donderdag vrijdag zaterdag voor 12 personen, dus 61-delig. De samenstelling is als volgt: 12 kop met schotels 1 theepot 1 suikerpot 1 melkkan 2 zuurschaaltjes 12 ontbijtbordjes 1 botervloot 1 broodschaal 1 koffiekan 12 diepe borden 12 platte borden 2 dekschalen 1 slabak 1 vleesschaal 1 sauskom Dit vorstelijke servies, elegant en modern van vorm, met goudlijn en kunstzinnig gedecoreerd takmotief in grijs met geel is een NOOIT ZAG U ZO N KOOPJE NU VOOR SLECHTS De voorraad is beperkt, en zeker NIET NA TE LEVEREN. Wees er tijdig bij. BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT De raad van Goes zal in de ver gadering van donderdag 7 december be langrijke besluiten gaan nemen, n.l. tot het doen aanleggen van een ontmoetings punt op de plaats, waar de nieuw- geprojecteerde westelijke ontsluitings- weg uitmondt op de rijksweg voorts de uitvoering van dit werk, waarvoor een krediet beschikbaar zal worden gesteld van 305.690,en ten slotte zal dan nog voor de uitvoering van dit werk een subsidie worden aangevraagd aan het rijk in het kader van de verbetering van de infra-structuur. Andere besluiten zullen vallen over het doen aanleggen van een westelijke ont- sluitingsweg, lopende van de rijksweg naar de over het havenkanaal gepro jecteerde beweegbare brug met een krediet van 600.975.met eveneens aanvrage van rijkssubsidie. Ten slotte zullen nog voorstellen aan de orde komen tot het doen aanleggen van een oostelijke ontsluitingsweg, lopende van de I Patijnweg naar de over het havenkanaal geprojecteerde beweegbare brug; krediet van 1.812.257,met aanvrage van rijkssubsidie. (Advertentie) nu ideale verplaatsbare warmte met de moderne INFRAROL plus zo'n handig 6 kg. flesje BENEGAS BUTAAN. On middellijk gezellige en ge zonde warmte, (infrarood) overal waar u wenst. VeiligI Gemakkelijk! (Voor de zo mer: 't 6 kg. flesje pas klaar voor vacantle I) 60 uren behaaglijke warmte voor f 5,60. Spoorlijn Daarmee is punt twee van de agenda bij lange na nog niet vol. De raad van Goes zal zich moeten beraden over een 2400 depothouders De veefokkers zullen in december te Axel weer hun hartje kunnen ophalen. Op 6 december a.s. bestaat de Vereni ging van Zeeuwsch-Vlaamse Fokkers nl. 50 jaar. Ter gelegenheid van dit ju bileum zal een grote paardenkeuring worden gehouden op het terrein van V.V.Z.F. Tevens zal dan ook het feit worden herdacht, dat de heer A. Stallaert uit Hulst 50 jaar, en de heer Iz. de Feij ter uit Axel, 30 jaar bestuursleden der vereniging zijn. Verder zal de jaarmarkt, die telken- jare rond Kerstmis wordt gehouden, doorgang vinden op 14 december a.s. Ook deze gebeurtenis zal weer veel volk naar Axel trekken. besluit tot het doen aanleggen van een spoorlijn, lopende van een kopspoor op het spoorwegemplacement ten westen van de spoorwegovergang nabij Poelweg naar het havenindustrieterrein krediet 1.413.610,met aanvrage van rijks subsidie- bouw van een beweegbare brug over het havenkanaal ter hoogte van het terrein van houthandel E. N. C. van Riesen; krediet 840.000,met rijks bijdrage-aanvrage. Ten slotte nog een voorstel tot het plaatsen van een nieuwe damwand nabtf de in de haven aanwezige zwaaiko/n ter hoogte van het meest noordelijk ge legen gebouw van de n.v. Duvekot's graanhandel krediet 104.500,met aanvrage van rijkssubsidie. Het totaal van deze infrastructuur werken in Goes beloopt een creditering buiten de rijkssubsidie van 5.095.032,—. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE De navolgende leerlingen van de school voor scheepswerktuigkundigen te Middel burg slaagden te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige A. F. Vos te Middelburg W. K. Scholten te Rotterdam. Morgen, donderdag 30 november, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: Hansweert 7.59 en 20.39 uur; Terneuzen 7.35 en 20.13 uur; Vlissingen 7.05 en 19.48 uur; Wemeldinge 8.33 en 21.11 uur. Advertentie) Brunswick Bowling - Breda Elke maandag en vrijdag van 5 tot 8 uur FAMILIE-DINER f 3.- p. p. Reserveer tijdig uw tafel. Tel. 01600-38452 Als de ouders bowlen, spelen de kinderen gratis hun wedstrijd. De directeur van het landelijk bu reau van het W.K.A. heeft zorgen, en niet zonder reden. 't Werkverband Kath Amateurtoneel is de landelijke overkoepelende organisa tie van het amateurtoneel op katholieke grondslag en zij heeft als zodanig in iede re provincie, dus ook in Zeeland, haar organisme en haar leden. De zorgen van genoemde directeur, de heer Frits Bloemkolk, bestaan hierin, dat het W.K.A.-Zeeland sinds geruime tüd in het geheel niet meer functio neert. Van het voltallige, vijfhoofdige bestuur, dat een paar jaar geleden nog grote activiteit ontplooide, is momen teel nog slechts de penningmeester, de heer J. van Hecke uit Middelburg, in functie, terwijl de andere zetels even- zovele vacatures betekenen. Door deze omstandigheid zijn de aan gesloten verenigingen min of meer in het luchtledige beland, althans voor zo ver dat het contact met de provinciale overheid en de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk be treft. Men heeft geen contactorgaan meer, dat de belangen van het katholie ke amateurtoneel bij de betrokken in stanties kan behartigen. Uit de volgende feiten springt het on bevredigende van deze situatie duidelijk naar voren: het W.K.A. werkte van ouds nauw samen met de N.A.T.U. (de, Nederlandse Amateur Unie) en deze samenwerking is geheel verdwenen; de provinciale toneeladviseur, Toine van Bergen, moet zijn werk organiseren in overleg met beide organisaties, zoals daar zijn de spelers- en regiecursussen. Door het ontbreken van een bestuur is overleg met het W.K.A. echter onmoge lijk. Verder kan het W.K.A. nu ook niet deelnemen aan de beraadslagingen van de Zeeuwse Culturele Adviesraad en de jaarlijkse St.-Genesiusdag is sinds 1959 niet meer gehouden. Deze St.-Genesius-dagen vormden een beproefd middel tot verhelderend contact met en tussen de vele aangeslo ten toneelclubs en Rederijkerskamers. Uiteraard moet voor deze ongewen ste situatie een oplossing gevonden kun nen worden. Eerdergenoemde stichting heeft nu alle leden-verenigingen een schrijven gezonden, waarin mede namens de landelijke directie verzocht wordt, kandidaten vor een voorlopig bestuur voor te dragen. Nadien zal een algemene vergadering over de definitieve samen stelling moeten beslissen. Het wel enigszins ongerijmd worden i genoemd, dat hier een provinciale stich ting via voordrachten een bestuur moet samenstellen voor een in feite bestaande instelling, doch de noodzaak van een i officieel contactorgaan noopt tot deze' ondemocratische handelwijze Voor de provinciale toneeladviseur en zijn ver heffende taak is een levend werkverband een eerste vereiste en het is derhalve te hopen, dat het W.K.A.-Zeeland uit zijn passiviteit kan worden verlost. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Dreigende heuvels. 14 jaar Concert- en gehoorzaal 20 uur Auditie avond d'Oprechte amateur GOES Grand 20 uur Tarzan de geweldig* 14 jaar De Korenbeurs 10.30 uur Vergadering K. v. K. Zeeuwse eilanden VLISSINGEN Luxor 20 uur Zoals zij geschapen zijn. 18 jaar Alhambra 20 uur De prinses en d* Amerikaan, a.l. WOLPHAARTSDIJK J. Ossewaarde 14 uur Schieting Do* naar Hoger SAS VAN GENT Olympia 8 uur Onder vreemde vlag TERNEUZEN Luxor 8 uur Saboteur, 14 j. OOSTBIJRG Ledel 8 uur De slag in de Bismarck#* 14 jaar Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergao6* ring GOES Grand 20 uur Jailhouse rock 14 Baarends 20 uur Vergadering St. Ra'ae VLISSINGEN Luxor 20 uur Zoals zij geschapen Jln' 10 jaar Alhambra 20 uur Hun laatste nacn. 18 jaar MIDDELBURG Electro 19.30 uur Dreigende heuven. 14 jaar HULST Bioscoop- en concertgebouw 20 Toneel door Arena, voor r.-k. KUP kring ANTWERPEN KVO 20 uur Othello GENT KNS De gevangene Eindelijk kan de sta een wat reeëler aanzien meer speelde dan de me TSC en De Spechten kt naderen. De Oosterhoutc punten bedeelde Braban krijgen de kans door Ro heel goed mogelijk is. Een zeer spectaculair progr bergt deze voetbalzondag voo klassers dus niet. De toptea geen gevaar. Een spannende dragen de middenmootwedstr een vraag wie er wint b\j Alliance en wie bij TOP—Boxt uioeting tussen Schyndel en voor laatstgenoemde club van lang voor de bezetting van plaats. Hoe treurig is hei to met het voetbal in Bergen op Zeer spectaculair is het p in de tweede klasse B. Rood pas een slopende wedstrijd rug heeft tegen Internos, moe gaan opnemen tegen het op d plaats staande Veerse Boys. Willebrorders zitten bij een ni ge helemaal op fluweel. De bc maar al te zeer dat het nu er onder is Hoe hoog de voetba ten van de Raamsdonkers aa mogen worden: een kleine ov< van het produktieve Rood Wit lijn van de verwachtingen. Middelburg wint natuurlijk v Uno Animo heeft kans Interni stand te houden. Hontenisse is RAC te kloppen. Dosko kan een puntje rijker worden teg En tenslotte is er Terneuzen gen. Voor de Steenbergenaren een belangrijk treffen. Willen kop van de ranglijst blijven dan dienen zij twee punten uit di te puren. In de tweede klasse A. ge kenswaard geen krimp. De ploeg is nu vrij. Het is voor een gelegenheid twee punten te komen. DESK, dat de jong dag zo ongelukkig van UDI ver orde op zaken stellen door winnen bij Bladella, hetgeen makkelijk zal zijn In de derde klasse B. blijft se Boys goed volgen. De VI' kunnen dat volhouden door WS slaan. Baardwijk moet trachten ten binnen te palmen in de we gen RKSVA. De leidende club (Advertentie) BREDA - BE Ajax is morgen vro de wedstrü Ujpest naar pest vertrok der Piet Keiz aanvoerder Mourik in d morgenuren, uur voor het van de bus, spelers naar hol zou bre Ajax rech kwam afhal gerde Keizer gaan omdat wilde vliege Naast Fe heeft ook A nu zijn „vli raar". Keizer h PIET KEIZER nooif bfzw! vliegt met vliegen geh Het elftal van Ujpest, dat woe Boedapest voor de achtste finales stryd om de Europese beker voo

de Stem | 1961 | | pagina 2