Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Stevi Walcheren Middelbu de voor give «J1L Dagblad De Stem Défilé van kleine zaken voor Middelburgse politierechter Nogmaals „brand -probleem in raad Waterlandkerkje Ruilverkaveling Stoppeldijk gaat door Radio - Televisie „Vogelvrienden" in Terneuzen vragen gemeentelijke volière Wal en SB Waar] Kantoormachinehandel J. A. Biesbroeck - Hulst Dertiende Uitvaart begrafenis 1 J. H. Huntji s*" y- „V m Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding THEE BEURZEN VROOM DREESMANN AXEL ilking's arenhuis OPEN tot 9 uur! Fa. 0. E. Vervaet en Zn. TERNEUZEN j. n. w. Boeiend concert met Janine Dacosta Prijzen FAILLISSEMENTEN HULST TERNEUZEN OOSTBURG SAS VAN GENT AXEL IIZENDIJKE EXAMENS HOOGWATER GOES MIDDELBURG VLISSINGEN Vandaag Morgen Een practisch cadeau EEN „GISPEN" BUREAU telefoon 01140-2080 Onbevoegde tandheelkund veroordeeld jm o n q DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 NOVEMBER 1961 GOES „Arti et Amicitiae" jubileert Zondag a.s gaat de r.-k. gemengde zangvereniging „Arti et Amicitiae" haar 15-jarig bestaan vieren. Gezien de korte tijd van voorbereiding zal dit hoofdza kelijk een aangelegenheid voor de leden worden. Ook de buitenstaander zal ech ter met Arti op haar jubileum kunnen kennismaken Zondagmorgen zal in de pa rochiekerk om 9 uur een H. Mis worden opgedragen voor de overleden leden, de oud-leden en de levende leden, waarbij het koor de Choralmesse van A. Bruck ner zal uitvoeren, onder leiding van di rigent-directeur J. Tamminga. Het orgel zal worden bespeeld door E. Heyblok. Deze H. Mis zal worden opgedragen door pastoor van Teylingen uit Haarlem, een van de mede-oprichters van Arti, en oud-kapelaan te Goes. Pastoor van Tey lingen zal ook de predikatie houden. Na de H Mis is er voor de leden van het koor en genodigden een koffietafel in het Slot Ostende. Het koor, dat vele ereprijzen en eerste prijzen heeft behaald op vele concouur- sen, bestaat momenteel uit 40 volwassen leden en 40 jeugdleden, verenigd in „Jong Arti". Het grote koor heeft helaas nog te kampen met een gebrek aan mannen stemmen, doch dit hoopt men in de toe komst op te kunnen heffen, door het lidmaatschap van de vele nieuwe vesti gingen in Goes, waaronder er toch zeker zullen zijn, die mee willen helpen Arti uit deze moeilijkheid te helpen. CHARMANT BEZOEK Op de deze week gehouden bestuurs vergadering van de Goesê middenstands vrouwen-vereniging kon de presidente, mevrouw Dominicus-de Graaff, de ver heugende mededeling doen, dat Mies Bouwman, bekend door radio- en televi sie, de uitnodiging van de G. M. V. V. heeft aangenomen, om de tijdens de fruit- week '62 te houden „zakenrevue" te lei den. Hoeveel zaken op deze revue acte de présence zullen geven is nog niet be kend. Het bestuur verwacht, dat 20 zaken zich op de vergadering, die daartoe in januari 1962 wordt gehouden, zullen laten inschrijven. Advertentie! keus uit 2 modellen rond of vierkant. overtrokken met moderne plastic van 'n stevige kwaliteit dus afwasbaar. in 'n grote variatie van dessins en kleuren. met satijnzijden voering. prima onvermengde kapokvulling. beklede metalen beugels. met verchroomde hand greep en knipsluiting. stevige hardboard bodem. gestoffeerde binnen- bodem. royale maat. keurig afgewerkt. Zo'n juweel van een thee- beurs is de normale prijs van 9.75 dubbel en dwars waard. Maar als speciale St.-Nico- laas-aanbieding alleen mor gen zaterdag 25 november voor de EXTRA MT LAGE PRIJS 75 van slechts Breda - Bergen op Zoom Oosterhout Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan- ieren: Hulst Steenstraatl4, telefoon 2377 Rayonredacteur P.G. Kuypers tel 3327 Rayonbeheerder: L. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes, Klokstraat 1. tele foon 6252. Rayonredacteur:Fr. v Dongen Rayonbeheerder: j Fait Prijs voor losse advertenties, Bestemd voor de editie voor Zeeland 1 0.15 per mm. 1 mm ingezonden mededeling 2'(> mm gewone advertenties. Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder 0.90 elke regel meer t 0.15. Bij plaatsing ook m Brabantse oplage .esp f 1.50 en f 0.40 Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. s-Heer Arendskerke MANNEN KOOKTEN BEST De plaatselijke landbouwhuishoud- school heeft de eerste mannelijke gedi plomeerden afgeleverd. Algemeen werd het gunstige oordeel van de leidster van de cursus, mej. A. Spriensma over de mannelijke kook- en bakkunst onderschreven. Tot slot bood de heer W. Geelhoed namens de cursisten mej. Spriensma een boekenbon aan. UITVOERING „DE AREND" In het gemeentelijk verenigingsgebouw hebben de meisjes- en dames-afdelingen van de gymnastiekvereniging ,,De Arend" hun jaarlijkse uitvoering gege ven. Voor dit gebeuren bestond een grote publieke belangstelling. Voorzitter G. M. de Schipper noemde de vereniging in alle opzichten gezond, Aan het publiek stelde hij de nieuwe instructrice, mej. de Kooning, voor. Hij bracht haar dank voor het werk, dat zij met zoveel elan voor de vereniging doet. 's-Gravenpolder PAPIERBAKKEN Ook hier is men de mening toegedaan, dat „Opgeruimd netjes staat". Op een aantal punten in de bebouwde kom zijn een aantal kleurige papierbakken aan gebracht. Wanneer het publiek zijn lege sigaren- en/of sigarettendoosjes, frites- .akjes en dergelijke nu maar geregeld in deze bakken deponeert, dan zullen de straten er zeker schoon en netjes uit blijven zien. TIJDELIJKE NOTARIS Ter overbrugging van de periode tus sen het ontslag van notaris M. Oele Jzn. en de benoeming van een nieuwe no taris is tijdelijk in die functie aange wezen de kandidaat-notaris P. de Nooijer te Middelburg. Hansiveert UITBREIDING „MARIA-OORD Men is reeds volop bezig met de uit breiding van het pension voor ouden van dagen, „Het Maria-oord". Geruime tijd had men daar reeds te kampen met een nijpend tekort aan re creatieruimte Thans wordt dit probleem opgelost door de bouw van een recreatiezaal aan de oostelijke vleugel. Verder zullen een kan toortje en een keukentje gebouwd wor den. Men had gehoopt met de verbouwing met Kerstmis klaar te zijn, maar door verschillende oorzaken zal men hierin niet meer kunnen slagen. Mien verwacht, dat het niet meer zo lang zal duren of „Mariaoord" heeft de beschikking over een fraaie recreatie zaal. KORTDURIGE STAGNATIE Het scheepvaartverkeer op het kanaal door Zuid-Beveland heeft te Hansweert een lichte stagnatie ondervonden. Deze werd veroorzaakt door reparatiewerk zaamheden aan de deur van de midden- sluis. Kond de middag was dit euvel echter weer verholpen en kon weer normaal van de drie suizen gebruik worden ge maakt. Ovezande „Sport steunt Zonneveld" Op zaterdag 25 november organiseert de gidsengroep ,,St.-Agnes" onder leiding van Guido M. Rijk een wandelmiddag ten bate van de zieke en gebrekkige kinderen in kinderzorg Iepenoord en Zonneveld op Walcheren. Aangesloten door het succes van de grote september-wandeltochten heeft men marsen gepland op 5 en 10 km. De start is 's middags om twee uur vóór de r.-k. kerk. PAROCHIE-BIBLIOTHEEK WEER GEOPEND De poorten van de parochiële Biblio theek zijn weer geopend. Gedurende een aantal avonden zijn enkele verwoede lezers bezig geweest, de oude boeken- voorraad in goede staat te brengen en te catalogiseren, opdat de liefhebbers van lectuur een gedocumenteerd over zicht krijgen van hetgeen de bibliotheek te bieden heeft. In de catalogus treffen we ook nu weer een aantal nieuwe exemplaren aan, waaronder boeken van Helmurt Kirst, Christofer John en anderen, terwijl ook een groot aantal ruilboeken van de K.C.V.L. aanwezig zijn. Koudekerke OPRICHTING JEUGD-COMITÉ Lies Elshout en Frans Roelofse, de twee jeugdige afgevaardigden naar het te Utrecht gehouden Nationaal Jeugd-appèl van de Nederlandse Organisatie voor In ternationale Bijstand waar o.a. prin ses Beatrix aanwezig was gaan een jeugdcomité oprichten. In een rondschrijven aan alle inwo ners van Koudekerke hebben zij ge steund door het gemeentebestuur een beroep gedaan op de jeugd (en ook de ouderen) om, ten behoeve van hun nood lijdende medemensen, in het kader van de Anti-hongeractie 10 weken lang 10 pet. van het zakgeld af te staan. Aardenburg VROUWENGILDE KWAM BIJEEN In de zaal van de Roode Leeuw hield het r.-k. vrouwengilde een van zijn win- terbijeenkomsten. Als gaste was aanwe zig de Belgische mevr. Matthijs uit Mal- degem, huishoudleraresse en deskundige op het gebied van bloemen en sierplan ten, die haar onderwerp ..Stenen bouwen een huis, de vrouw bouwt een thuis" op een vlotte wijze behandelde. Op het verdere programma staat voor deze winter nog een lezing door mej. Andrea Hiel, directrice van de r.-k. land- bouwhuishoudschool te IJzendijke over haar verblijf van een jaar in de Afri kaanse staat Ghana. Deze lezing wordt georganiseerd in samenwerking met de r.-k. boerinnenbond. (Advertentie) VOORLICHTING VOOR VROUWEN In het stadhuis werd door de Ned. Federatie voor Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening een cursus georganiseerd ter opleiding van vrouwelijke voorlicht ters. Onder het motto „Voor vrouwen, door vrouwen" wil men op deze cursussen trachten op iedere vijf Nederlandse vrou wen, één vrouw dusdanig te instrueren, dat zij in staat is haar omgeving met raad en daad bij te staan, waar het betreft de individuele zelfbescherming. Vooral de vrouwen-organisaties zouden zich zeer goed lenen om de opgedane kennis der cursisten aan anderen door te geven. Dat de cursus werkelijk de belang stelling had, bleek wel uit het feit, dat uit Axel en uit de omliggende gemeen ten, ruim zestig deelneemsters aanwezig waren. De echtgenote van de burgemeester, mevr. van Dijke, die een inleidend woord sprak, alsmede juffrouw Vroom, pro vinciale secretaresse der federatie, zei den verheugd te zijn over de massale opkomst, die boven verwachting groot mocht worden genoemd. Twee docenten gaven vervolgens een overzicht van de gevaren die een gezin kunnen bedreigen en de verscheidene mogelijkheden tot zelfbescherming. Niet alleen de dagelijkse gevaren werden be handeld maar meer nog de gevaren voortvloeiend uit oorlogshandelingen, zo als radio-activiteit, brand, luchtdruk enz. Aan de hand van twee films werd een en ander op reële wijze aan de leergie rige cursisten getoond. De cursus, die zowel in de voormiddag als in de namiddag werd gehouden, zal nog tweemaal een vervolg kennen, waar na een klein examen zal worden gehou den. Ureskens RAADSVERGADERING Maandagavond om half acht komen de gemeenteraadsleden in openbare verga dering bijeen ter behandeling van een vijftien punten tellende agenda, welke o.a. de voorstellen van b. en w verricht inzake: subsidie-aanvragen, financiën, kantine-verhuur vismijn, toewijzing wo ningwetwoningen, stratenaanleg, bouw fonds Nederlandse gemeenten, kleuteron derwijswet, verhoging kindertoeslag en uitbreidingsplan. Clinge Semper Gaudete voor de radio De muziekschool Semper Gaudete, welke reeds meerdere malen voor de radio en televisie is opgetreden, zal in samenwerking met Het Jongenskoor uit Hulst een uitvoering geven voor de de K.R.O. De muziekschool Semper Gaudete staat onder leiding van de heer J. Mannaert uit Hulst en het Jongenskoor onder leiding van broeder Leander. De juiste datum, waarop deze beide gezelschappen zullen optreden, is nog niet bekend. Weldoen door Vermaak naar kampioenschap Zondag a.s. zal de fanfare „Weldoen door Vermaak" deelnemen aan de kampioenschappen voor Nederland, welke uitgeschreven zijn door de r.-k, Federatie van Muziekbonden in Neder land. „Weldoen door Vermaak" is hiervoor aangewezen van de r.-k. Bond van Harmonie en fanfaregezelschappen in het bisdom Breda. De kampioenswedstrijden zullen plaats hebben te Leiden. Behoudens de leden van de fanfare zullen er nog verscheidene belangstellen den meegaan naar Leiden. Graautv SINTERKLAAS-BEZOEK De daarvoor in aanmerking komende autoriteiten in onze gemeente ontvingen dezer dagen het veheugende bericht, dat de goed heilige man ook dit jaar ons dorp weer met een bezoek zal komen vereren. Zonder stagnatie in de door hem op gestelde reisschema's hoopt hij op zondag 3 december ons dorp met zijn komst te verblijden. De grote patronaats zaal zal weer de plaats zijn, waar hij audiëntie verleent aan groot en klein. (Advertentie) Hedenavond is w te HULST (ook onze lunchroom) 450 m2 ruimte alleen al voor SPEELGOED Op zondag 3 september gebeurde op de weg van Groenendijk naar Hengst dijk een ongeluk, waarbij drie brom fietsers betrokken waren. Twee brom mers kwamen met elkaar in botsing, waardoor drie mensen werden gewond. De landarbeider A. H. uit Boschkapelle reed met zijn vrouw achterop in de richting van zijn woonplaats. Uit de an dere richting kwamen op het fietspad de fruitteler S. R. uit Ovezande, die een neef achterop had, en de belastingamb tenaar L. v. O., eveneens uit Ovezande. R. en H. reden elkaar aan. waarna R. in de sloot belandde en zijn neef ge wond werd. H. liep een sleutelbeenbreuk op en zijn vrouw een knieschijfbreuk. Ter zitting van de Middelburgse politie rechter stonden terecht R. en van O. R. omdat hij na de aanrijding zonder zijn naam te hebben opgegeven was doorgereden, en van O. omdat hij, toen H. zei op de politie te willen wachten, de Boschkapelse landarbeider een klap had gegeven, die tot gevolg had. dat H.'s kunstgebit beschadigd werd. H. had later een civiele vordering van 100 gulden in gediend. De officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, bestreed het noodweer, waarop verdachte van O. zich beriep. De offi cier kreeg niet de indruk dat H. van O bedreigd had, zoals de laatste vertelde. „U beiden had, voordat u verder reed om de laatste boot van Perkpolder te halen, beter eerst uw namen bekend kunnen maken om de zaak later te re gelen". Tegen R. eiste de officier zestig gulden, tegen van O. 25 gulden, waarbij lij rekening hield met de civiele vorde ring van 100 gulden, die hij toewees. De politierechter vonniste conform de eis. Mevrouw M. de M. te Middelburg had tegen een weduwe, die vaak bij haar op bezoek kwam, gezegd: „Als jij geweest bent mis ik altijd wat". Daarover had zij ook gepraat met kennissen. Het bleek niet zo te zijn, althans dit was niet ko men vast te staan. Wegens „kletsen" ver oordeelde mr. Sieperda de vrouw tot vijftien gulden boete. De Haagse koopman L. M. kreeg tij dens zijn vakantie in Sas van Gent ruzie Bij' het agendapunt mededelingen heeft de burgemeester van Waterlandkerkje tijdens de raadsvergadering meegedeeld, dat de kwestie van het al of niet aan schaffen van een nieuwe brandspuit en de daarmee verband houdende eventuele samenwerking met de naburige gemeen ten inzake de brandblusvoorziening, 'die in de vorige raadsvergadering is bespro ken, in de pers nogal is aangedikt. Alles is nog in een stadium van voorbereiding. Er is wel gebleken, dat de leden van de plaatselijke brandweer heel graag de beschikking zouden blijven houden over een brandspuit. In principe is het ge meentebestuur daar ook voor. De voorziter zei vervolgens, dat er bij hem van verschillende zijden verzoeken binnenkomen voor het mogen gebruiken of huren van de projector voor sprekende films, die door de gemeente ten behoeve van het onderwijs aan de openb. lagere school is aangeschaft. Hij vroeg de me ning van de raad hierover. Men meende het toestel alleen te laten gebruiken voor plaatselijke belangen. Bij uitleen buiten de gemeente is het einde zoek. Tegen het verzoek om in Breskens een veer tiendaagse markt te houden is bij de le den geen enkel bezwaar. Blijkens mededelingen van het inter parochieel sociaal charitatief centrum in het dekenaat Aardenburg zal de maat schappelijk werkster, mej. Zonderland te IJzendijke, voortaan het gehele ge bied van de gemeente tot haar werkge bied hebben. Voor het voorstel van de gemeente Hilvarenbeek om het presentiegeld van een vergadering af te staan aan de Anti hongeractie voelde men niets. Van het verzoek van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk om de subsidie per jaar van vijf cent per inwo ner te brengen op acht cent werd wel willend kennis genomen Blijkens een goedkeuring van G. S. kan de openbare verlichting van de wijk Gouden polder vernieuwd worden. Er zullen drie nieu we masten geplaatst worden. Ook het speelterrein van de kleuterschool kan worden uitgebreid. De voltooiing van de restauratie van het Dorpshuis kan thans een feit worden, daar de ontbrekende geldmiddelen nu beschikbaar zijn. De begroting 1962 werd aangeboden met zijn vrouw op straat. Een Sassenaar, die zich met het geval wilde bemoeien, „droogde" M. „af". Daarvoor vroeg de officier vijftig gulden boete. De politie rechter trok er een tientje af. Conform de eis bepaalde mr. Sieperda het vonnis tegen de Vlissingse groente handelaar M. B. op zestig gulden boete. B. had verzuimd zijn vrachtauto na op roep te laten keuren. Voor het rijden onder invloed op een bromfiets vroeg de offcier tegen L. T„ arbeider uit Sint-Laurens, een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechten vonniste conform, met uitzondering van de ontzegging, die hij bepaalde op twee maanden. Daarna werd T. conform de eis nog veroordeeld tot ondertoezicht stelling van het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme. De Zaamslagse grondwerker H. de B. reed in Terneuzen onder invloed op een brommer en veroorzaakte een aanrijding met een personenauto. Conform dé eis luidde het vonnis: twee weken voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, een geldboete van 25 gulden, ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden en ondertoezicht stelling van het Zeeuws Consultatie bureau. (Van onze verslaggever) 2042 Stemgerechtigden hebben gisteren in Hulst met 1898 pro- en 144 contrastemmen definitief de knoop doorgehakt: de ruilverka veling „Stoppeldijk" wordt gerea liseerd. In feite werd slechts gestemd door 254 personen, waarvan er dus 110 tot de voor standers bleken te behoren, doch aan gezien door het provinciaal bestuur te voren nadrukkelijk was gesteld, dat de niet-stemmers zouden worden beschouwd als voorstemmers, bleek de oppositie groep volkomen kansloos. Met andere woorden: de thuisblijvers voerden ter vergadering het hoogste woord. Uit vroegere publikaties in dit blad kan men wellicht herinneren, dat het hier een ruilverkavelingsobject betreft van 6034.75,55 ha, waarop ingevolge een bepaald wetsartikel 52.95,13 ha in min dering moet worden gebracht, zodat 5981.80,42 ha resteren, waarvan de pro stemmers 4940.97,40 en de contra's 1040.82.72 representeerden. De vergadering stond onder leiding van ir. Dikötter. die o.a. zijn auditorium liet weten, dat het merendeel der betrok ken gemeenten aan dit ruilverkavelings plan medewerking had verleend (f 186.100 gulden). TONEELSTUK VOOR KERSTMIS Door onze toneelclub St.-Genesius is het kerstspel „Tussen os en ezel" in studie genomen. Natuurlijk zullen de beide kerstdagen de data zijn, waarop men het stuk zal opvoeren. De regie heeft als van ouds de heer Jan Koene uit Hulst. Hengstdijk KOOKDEMONSTRATIE De PZEM heeft alhier een instructieve kookdemonstratie gegeven, welke welis waar niet de verwachte belangstelling trok, doch niettemin een volledig succes werd. Verschillende lekkernijen werden onder de aanwezigen verloot, hetgeen uiteraard nogal in de „smaak" viel. NIEUWE KLEUTERSCHOOL De nieuwe kleuterschool is in aan bouw, hetgeen vooral de ouders onzer jongste generatie vanzelfsprekend ple ziert. Het gebouw, dat door de aanne mersmaatschappij gebr. Krieckaert wordt opgetrokken en grotendeels uit hout en glas bestaat, belooft het „stedelijke dorps aanschijn" aanmerkelijk te verfraaien. (Advertentie) Westkade 96 SAS VAN GENT. Telefoon 595 UW ADRES yoor: TWEEMAAL KOPER Het was donderdag 12,5 jaar geleden dat de koster van de r.-k. kerk, de heer J. F. de Schepper, zijn ambt aanvaardde. Te gelijkertijd vierde hij ook zijn koperen jubileum als concierge der r.-k. Ulo school. Waterlandkerk je Nieuw toneelstuk voor „Onze Roeping" De N.H. Jeugdactie „Onze Roeping", alhier, heeft het toneelspel „De Schuur aan de grens" in studie genomen. Het is een toneelspel in drie bedrijven door Joh. v. d. Baaren. De leiding heeft de heer J. J. de Bruijne. Op zaterdag 2 december hopen zij een uitvoering te verzorgen in het Dorpshuis. Op het programma van deze avond staan verder nog Volksdansen een korte schets .De Mannenwinkel" en het toneelstuk „Een eeuw achter". De alge hele leiding voor deze avond is ip handen van de heer A. Willemsen. In de bovenzaal van hotel ,,Des Pays- Bas" heeft burgemeester mr. H. Rjjp- stra de lustrumtentoonstelling der Ter- neuzense „Vogelvrienden", die tot en met a.s. zaterdagavond duurt, officieel geopend. In zijn inleidingswoord wees de heer de Koek, voorzitter van het tentoonstel lingscomité, o.a. er op dat er een opmer kelijke verbetering valt te constateren in de verhouding tussen vogelbescher ming en vogelhouders omdat de laat- sten een beschermde, zij het een be perkte bewegingsvrijheid geven. Hij deelde mee dat de vogelvrienden graag hun medewerking zouden willen geven aan het tot stand komen van een ge meentelijke volière. Hij bracht voorts dank aan allen die hun medewerking aan deze eerste lus trumtentoonstelling hebben gegeven. Een zeer verzorgde stand heeft de Ter- neuzense Jeugdnatuurwacht wat voor het grootste gedeelte is te danken aan de zorgvolle toewijding van de heer J. H. Will. Een aantal foto's geeft een over- Seheldekwartier Vlissingen In het Seheldekwartier te Vlissingen kon men het voortreffelijk pianospel be luisteren van Janine Dacosta. De kunste nares vertolkte het pianoconcert in es groot van Franz Liszt, en heeft boeiend gemusiceerd, zeer geconcentreerd en dui delijk van frasering. Zij wist de muzi kale essentie mooi en zuiver te treffen en speelde zeldzaam expressief, terwijl de Vereniging voor instrumentale mu- dek uit Middelburg voor een passende begeleiding zorgde. Onder leiding van Jan Out had dit orkest uit Middelburg het programma geopend met het eerste deel uit de symfonie no. 104 van J. Haydn, en vervolgens met ernst en over gave gemusiceerd in „Ricercare" van Hendrik Andriessen. Tot besluit speelde het orkest de balletmuziek uit Faust van Ch. Gounod, en vond verdiend een gunstig onthaal. De belangstelling was groot voor dit concert, dat geegven werd voor het per soneel van de Kon. Mij. „De Schelde", en zeer in de smaak viel, gezien het langdurig applaus dat de uitvoerenden ten deel viel. de R. zicht van de werkzaamheden van de Stichting „Natuur en Jeugd". Fraaie foto's van de activiteiten van de Ter- neuzense jeugd, opgefleurd door frisse bloemen completeren deze stand. Aantrekkelijk Met behulp van microfoons en luid sprekers klinkt vogelzang door de kille Nieuwstraat alsof het volop zomer was. Meer nog dan vroeger heeft de heer \V. de Koek met zijn assistenten iets bijzon ders van deze kleurrijke en me lodieuze tentoonstelling weten te maken. Vitrines en volières zijn op een aantrekkelijke wijze op- gesteld en daarin wemelt het van kana ries en parkieten, grijze zebravinken, Japanse nachtegalen en regenboogvinken oranjewever en witte rijstvogel naast diamantduifjes, roodkuifkardinaal en muskaatvinken. Hier en daar opgezette exemplaren (meest doodgevonden vo gels) en overal bloemen. Voor de deelnemers is er aan deze ten toonstelling een wedstrijd verbonden waarvan de jury de uitslag bekend maakte. Kanaries: pigment: eigen kweek. H. J. de Simdt; open klasse, B. de Meijer: vetkleur: eigen kweek, G. Moerman te Hoek; open klasse, J. Everaert. Gras parkieten: eigen kweek, J. F. de Schep per; open klasse, idem. Grote parkieten: eigen kweek, M. de Mul; open klasse. R. v. Doorn. Tropische vogels: eigen kweek, A. J. Rouw; open klasse, idem, Duifjes en tortels: eigen kweek, P. Si mons; open klasse, P. den Hamer. Vi trines: M. de Visser. Met een zalmkleurige kanarie werd de heer G. Moerman te Hoek kampioen 1961. (Advertentie) Geëindigd is het faillissement van J. Dogger h.o. Het Sporthuis, winkelier sportartikelen, Mol 21, Zierikzee. Door het verbindend worden der enige uitdelingslijst. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. BIOSCOOPGEBOUW: CARTHAGO IN VLAMMEN. Pierre Brasseur en José Suarez spelen de hoofdrollen in deze historische film over het ten ondergang gedoemde Carthago. De held Hiram redt een Romeins meisje, dat verjiefd op hem wordt. Zijn liefde gaat echter uit naar éen ander, Ophir, die tenslotte de zijne wordt. Een aangenaam kijkspel. (KFC 14 j.) BEN HUR: is een reprise van vorige week. (KFC 14 jaar) CONCERTGEBOUW: BEMIN EN HEERS. Een soortement liefdesver haal, dat zich afspeelt op het poli tieke vlak, waarin een ambitieuze journaliste na een sensatievol inter view met een Duitse kapitein in de politiek gaat, ambassadrice van de V.S. in Parijs wordt, daar weer de kapitein ontmoet, die nu spioneert, hem ziet vermoorden en tenslotte verder leeft als echtgenote van haar redactiechef. Nadja Tiller, James Robertson Justice en Hansjörg Felmy spelen de hoofdrollen. (KFC 18 j.) LUXOR THEATER: ANGST. Michael Gordon voert de regie van deze wat ongeloofwaardige thriller, waarin moord en doodslag niet van de lucht zijn, evenmin als de liefde trouwens. Het zou niet gepast zijn om van de inhoud iets te vertellen. Lana Turner, Anthony Quinn en Sandra Dee zorgen er voor, dat men enige uren in spanning kan zitten. (KFC 18 jaar) SABOTEUR: Een oude film van de „master of suspense" Hitchcock, die beslist niet het beste is wat deze regisseur heeft gemaakt, maar dat toch voldoende elementen heeft, waardoor men er met genoegen naar kijkt. (KFC 14 jaar) BEMIN EN HEERS: zie Concert gebouw. LEDEL THEATER: DE SLAG IN DE BISMARCKZEE. De geschiedenis van het vreemdste zeekasteel van de tweede wereldoorlog. Een schip met één mitrailleur luidde de grootste vernietigingsslag van de Stille Zuid zee in. (KFC 14 jaar) ZIJ WILDEN NIET VAN DE ZON DE LEVEN: KFC ontoelaatbaar. OLYMPIA THEATER: G. I. BLUES. Een musical met Elvis Presley in de hoofdrol. Tulsa, zoals de befaamde ster in de film heet, brengt zijn mi litaire dienst door in Duitsland. Vrienden wedden, dat hij niet een avond door kan brengen met Lilli, een gereserveerde danseres. Uiter aard lukt dat wel en dat betekent tegelijkertijd het begin van een echte liefde. (KFC alle leeft.) HET GEZICHT ACHTER DE SPIE GEL. Een voortreffelijke film van André Cayatte waarin Michèle Mor gan, Bourvil, en Gérard Cury de voornaamste rollen spelen. Een ver haal, waarin plastische chirurgie een grote rol speelt. Wanneer daar door de vrouw van een kleinzielig man een schoonheid wordt, wordt de man jaloers, vermoordt de chirurg en laat het gezin in ellende achter. (KFC 18 jaar) ONDER VREEMDE VLAG is een voortreffelijke oorlogsfilm, waarin Van Heflin en Charles Laughton de hoofdrollen spelen. Het vertelt het verhaal van het mysterieuze piraten- schip „Atlantis", dat telkens van gedaante verandert en daardoor steeds Engelse schepen kan vernie tigen. Overigens zonder dat daarbij mensenlevens verloren gaan. Ten slotte wordt het schip toch tot zin ken gebracht, maar laat twijfel be staan of het "wel het juiste schip- is geweest. (KFC 14 jaar) HET CENTRUM: ONDER DE NEON VAN PARIJS. De zoveelste Franse film. die zich bezighoudt met het jeugdprobleem. Ditmaal heeft men het wel erg gezocht in de voze leegheid van de zaterdagavondfeestjes. Dat daarbij weer een dramatische vecht partij te pas komt met allerlei nare consequenties die het eerste begrip voor verantwoordelijkheid bij de jeugd doet wakker worden is een zwakke poging de film nog een posi tief accent te geven (KFC 18 jaar) PANTSER COMMANDO'S Een oor logsfilm, die zich bezighoudt met de Amerikaanse opmars in Italië. Tij dens een korte episode worden de Amerikanen tegen gehouden door een Duitse legereenheid. Het verhaal speelt zich vooral af rond het ver nietigen van een onder water gelegen brug. de aanvoerweg van de Duitsers. (KFC 14 jaar) HOFZICHT: SIMSON EN DELILA. Het bekende bijbelverhaal van de sterke man en de verleidelijke vrouw is door de Amerikaanse filmmakers gebruikt om er een kleurig en groot- schermige rolprent van te maken. Cecil B. de Mille staat er borg voor, dat men in ieder geval een groot spektakel krijgt te zien. (KFC 18 j.) MEESTERWERKEN VAN Z TOT tï UNIVERSITEIT GRONINGEN Aan de rijksuniversiteit te Groninger. I is geslaagd voor het doctoraal examen I godgeleerdheid ds. A. van der Ban uit| Scharendijke. Morgen, zaterdag 25 november, gelden I voor de provincie Zeeland de volgende f hoogwaterstanden, te Hansweert om 4.441 en 16.55 uur; te Terneuzen om 4.02 er. 1 16.14 uur; te Vlissingen om 3.30 en 15.451 uur en te Wemeldinge om 5.23 en 17$ uur. (Advertentie) teateSs*; telt Si-- GRAND: VIJF GEBRANDMERKTE VROUWEN. Onder regie van Martin Ritt en in de hoofdrollen Silvana Mangano en Jeanne Moreau is er een filmverhaal gemaakt van de avonturen van vijf vrouwen, die we gens collaboratie met de Duitsers van hun hoofdhaar waren ontdaan. Ze worden hun dorp uitgestuurd en voe gen zich bij een groep partisanen, waar zij zich bijzonder onderscheiden. (KFC 18 j. met voorbehoud) ELECTRO: CALLGIRLS IN GE VAAR. In deze film wordt met zede lijke principes nogal luchthartig om gesprongen. De politie-inspecteur stelt op ongebruikelijke wijze een onderzoek in naar de exploitanten van deze callgirls en komt daardoor in een aantal precaire maar toch wel kluchtige situaties. (KFC 18 jaar met ernstig voorbehoud) CITY: VIJF GEBRANDMERKTE VROUWEN, zie boven. LUXOR: ZO'N ARME MILJONAIR. Een bijzonder rijke jongeman wil voorkomen, dat de vrouwen hem om zijn geld zullen huwen en neemt als kelner dienst. Dan wordt hij verliefd op een meisje, dat zijn liefde beant woordt. Alles is koek en ei, waarop de jongeman zijn miljoenen weer te voorschijn tovert. Een wat slap filmpje. (KFC alle leeftijden) ALHAMBRA: VIJF GEBRAND MERKTE VROUWEN, zie boven. (Advertentie) BRUNSWICK BOWLING Air-conditioned Nassausingci 28, tel. 38452, Breda Geopend van 9 tot 24 uur Za. en zo. tot 1 uur 's nachts Vrij entree. Kinderkamer, huistelevisle, bar, keergelegenheid, restaurant bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. MIDDELBURG Schuttershof 20 uur Medio burgiro| 70 jaar City 20 u. Vijf gebrandmerkte vrouwe: Electro 19.30 uur Callgirls in gevaül Polderhuis 10 uur Algemene vergade ring Polder Walcheren Schouwburg 20 uur De tiende man GOES Prins van Oranje 20 uur Met 13 tafel Grand 20 uur Vijf gebrandmerkte vrouwen OVEZANDE Zaal Verbeek 19.30 uur Vergaderinil KVP SAS VAN GENl Olympia 20 uur G. I. blues VLISSINGEN Luxor 20 uur Zo'n arme miljonair Alhambra 20 uur Vijf gebrandmerkt* vrouwen Gemeentehuis 14.30 u. Raadsvergadering j OOSTBURG Lcdel 20 uur Zij wilden niet van de zonde leven, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Angst, 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Simson en Delila, Ui SAS VAN GENT Olympia 20 uur Het gezicht achter spiegel DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Moederlik AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Pantser- commando's, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 19.30 uur Ben Hur> ZUIDDORPE A. Apers 15 uur Schieting KLOOSTF.RZANDE B. v. Waes 15.30 uur Grote wip schieting KEMZFKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Grote schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Angst, 18 j. Concertgebouw 20 uur Bemin en heers, 14 iaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zij wilden niet van zonde leven, 18 j. AARDENBURG 15 uur Intocht St.-Nicolaas R.-K. Jeugdgebouw 19.30 uur Toneel uitvoering GOES Grand 19 en 21 uur Vijf gebrandmerkte vrouwen Prins van Oranje 16.30 uur Solisten- concours, 14.30 uur Vergadering zieken fonds N.- en Z.-Beveland MIDDELBURG City 20 u. Vijf gebrandmerkte vrouwen Electro 19 en 21.15 uur Callgirls m gevaar VLISSINGEN Luxor 19 en 21 ur Zo'n arme miljona'1 Alhambra 19 en 21 uur Vijf gebrand merkte vrouwen Britannia 20 uur De tiende man, Zvu RILLAND-BATH De Ark 19.30 uur Uitvoering Kath. Zeeuwse Koorschool OVEZANDE 14 uur Wandelmarsen (5 en 10 km) HENGSTDIJK Eug. de Kat 18 uur Prijskaarting ANTWERPEN KVO 20 uur Othello In de kerk van de H.H. Petrus te Breda is gisteren de plech vaartdienst gehouden voor de H. Huntjens, in leven chef va" ling verkoop van ons blad. De K Requiem, opgedragen door pas meulen, met assistentie van f laans Goosen en van Onzeno behalve door de familieleden overledene ook bijgewoond groot aantal representanten var Neerlandia en het Dagblad De H. J. H. Hermens, hoofddirecl Neerlandia en de heer E. H. E directeur van ons blad, volgde evenals de heer A. Frederiks, lang de rechterhand is gewee, heer Huntjens. Daarnaast ware derscheidene afdelingen van or administratie, technische die) dactie door de afdelingschei rijke andere personeelsleden woordigd. Allen toonden zich onder de bij het bewijzen van de laatste een man, die voor iedereen in h een goede collega en voor velen goede vriend was Pastoor Vermeulen verrichtte r.-k. begraafplaats Zuylen, waa natuur op deze dag scheen te de absoute. De Middelburger J. A. de R. h teren de leerlingen van de Rijk school, die bij de politierechter; blieke tribune vormden, verbaai toekijken. Hij was de rechtszaal; binnenwandelen met een stok onl; arm. Met de handen In de zak staan voor het hekje, „Zoudt u niet willen neerleggen", vroeg de rechter, mr. B. S. Sieperda. „Die antwoordde verdachte, „ik zal he ken". En hij voegde de daad woord door de stok op zjjn knie ken; twee stukjes hout gaf hij dienstdoende rijkspolitieman. De politierechter keek onthutst nam dit nog. Mr. Sieperda infor daarop of de in de dagvaardin noemde naam inderdaad de naa: de verdachte was. „Best mogelijk woordde De R. „Hoor eens hier' nam de politierechter, „als u gedraagt laat ik de zaak buiten genwoordigheid behandelen. Toei later de handelaar weer een on je opmerking maakte werd hij i rechtszaal verwijderd. Zijn belang den verder behartigd worden do raadsman, mr. P. C. Adriaanse. Waar het in de zaak om gin pas duidelijk toen getuige C. J. het woord kwam. Op 22 augusti dit jaar had P. met enkele vrien de Middelburgse Antheunisstraat van een boom getrokken. De v waren nog niet rijp en lang duu niet of de jongens begonnen elka< de peren te bekogelen. In de L Schoolstraat trof een peer de een raam dit kwam niet vast te van de handelaar De R. De vr, namen toen de benen. Maar de naar buiten gekomen met een s was daarmee P. te lijf gegaan, echter in slaagde de man het wa ontfutselen. De officier van justitie, mr. J. dreae, zei dat De R. terechtstond bedreiging. P. mocht nog van spreken dat hij niet geraakt was De officier nam aan dat de niet expres door de Latijnse Schoo waren gegaan om verdachte te Ofschoon hij er niet helemaal zek was. Mr. Andrae vond dat ver zeer gevaarlijk had gehandeld, mé onvoorwaardelijke gevangenisstra hij toch le ver gaan. Zijn eis luidd Kantongerecht Ooslbu Tot achtmaal een geldboete van en verbeurdverklaring van het in genomen instrumentarium (f 70C donderdag door de kantonrecl Oostburg veroordeeld de 34-jarige technicus J. B. H. uit Oostburg, dl had te verantwoorden wegens onb< de uitoefening van de tandheelkui zijn tandtechnisch-instituut. Hem waren acht behandelingci patiënten ten laste gelegd. De verdachte gaf de feiten toe. zei te menen, dat door zijn assc F n/reen Haaf?se tandarts (de 84- Mertens), onder wiens naam li stituut werkte, aan de wettelijke was voldaan. Ook deze Haagse tar yas de mening toegedaan, dat doe i*31)1 aan het instituut te verbind nanctelingen van H. volkomen wart dekt. Als getuige-deskundige werd in zaak gehoord dr. J. W, Feitsma vs ininisterie van sociale zaken en gezondheid, afdeling tandheelkund (Advertentie) IKk *- i J ll§^ 'f y "Ur 2094/1 Chroom-uitvoerin fijne korrel-guillocherir monogramplaatje 2194/1 (iets groter model) Voor de Handel:

de Stem | 1961 | | pagina 2