jsavond Iets geflatteerde 2-3 zege van teleurstellende sterren Energiek Willem II verrast Fortuna Baronie scoort 3 goals in „no time Feijenoord stevige le Nederlaag voor RBC NOAD klopt Wilhelmina Baronie rukt op Nieuw verlies voor Longa bij 3URG ifOITBALFEITEN vöttbal over de grenzen hebt u t zo? sporttoto stem-toto NOAD van 0-3 naar 4-3 Gebed op voetbalveld DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 NOVEMBER 1961 pSV-Ajax 2-2 VVV-Volendam 0-0 Sparta-SCEnschede 0-2 Rapid JC-DWSA 0-1 ADO-MVV 0-1 Blauw Wit-DOS 2-1 Volewij'ckers-GVAV l-l a se Verwerpelijk BW geeft goed partij, maar... Slolft Prachtige 1-3 te Geleen Hilversum benul kansen en klopt even sterk RBC Longa verliest van Z war temeer EREDIVISIE Mooie :ege Graafschap (2-3) Hockeyselectie verlies! niet 3-1 EERSTE DIVISIE A i EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE EERSTE DTVISIE 12 lo schept nieuwe ondergrondse n 18-35 jaar. ciale voorzie- de n in Limburg. 0 uur. adres naar: or W. VAN DEE STEEN UITSTEKEND SPELEND NAC VERLIEST VAN FEIJENOORD Wat een topwedstdycl Rad moeten zijn werd een slechte wedstrijd. Doordat Mul ler Prins, Henk Groot en Piet Keizer niet konden spelen en bovendien Cees Groot uitviel, moest Ajax het zonder frame doen, waarop een prestatie wordt gebouwd. PSV wist van al dit tramme lant niet te profiteren. Alleen mid voor Jan Louwers kwam tot «en goede pres tatie. De goals waren zoals de match, zeer ,zeer middelmatig. Svensson trapte in de 25c minuut in eigen doel en Ajax leidde. Door Louwers werd het echter in dezelfde minuut gelijk. In de 62e minuut gaf Ouderland de Amsterdammers nog maals de leiding. In de 78e minuut scoor- t de Kerkhoffs 22. PSV: Bals, Heerschop en Rrenders, Svensson, Wiersma en Brusselaars, van der Kuil, Pijs, Louwers, Kerkhoffs en Ntt Jjax: Hoogerman, van Mourik en Ouderland, Schaaphok, Pronk en Visser, Swart, Smit, C. Groot (Westra). Dahrs én Peterson. (Toeschouwers 17.500). Doelman Kwakman heeft V olendam I voor een nederlaag behoed. Hij keerde in de 2e minuut van de tweede helft een strafschop. Het was een van de weinige i hoogtepunten van een wedstrijd, waarin j VVV met een cornerverhouding van 10-2 j duidelijk domineerde, maar niet tot sco ren kwam. VVV: Schroemgens, Erkens en Steegh. Lamberts, van der Hurk en Schattor je. Heynen, Appeldoorn, de Meulemeester. van den Heuvel enSleven. Volendam: Kwakman, Molenaar en G. 1 Zwarthoed, Jan Schilder, Jannie Schil der en Karregat, Veerman, Kras, Pelk, Maureur en Bond. (Toeschouwers 5500) Eindelijk won SC Enschede weer eenss Maar niet in een wedstrijd, die overtuig de, want het was ook hier.bar slecht voetbal. Alleen Rahn speelde goed. In de 25e minuut opende Bosveld de score. Hij i strafte verdedigingsfouten bij Sparta af. Het 2e en beslissende doelpunt kwam van Advocaat in de 60e minuut. Spartavan Leeuwen, Visser en van der Lee, Verhoeven, de Koning I en Zaal, van derGraaf, Daniels. Janssen, Bosselaar en van Miert. SC Enschede: Dijckmans, Scherpe-: nissc en van der Wel, Boomans, Weus- tink en Vondeling, Rahn, van Zoeren, Lendzian, Bosveld en Janssen (Advo- j caat). (Toeschouwers 10.000) DWS A speelde in Kaalheide het 4-24 sysetme. Dat lag Rapid JC niet. De Lim burgers, die midvoor Rutten als top scorer in hun midden hebben, kwamen niet los. DWS A deed praktisch niets dan verdedigen. In de 66e minuut kwam er onverwachts een Amsterdamse goal tot stand. Doordat stopper Smeet? miste kon de Kreek inschieten. Rapik JC: Minckers, Ewe en Mom- mertz, Habets, Smeets en Luecker, Lenz, Kusters, Goessgens, Rutten en Hanne- mans. DYVS/A: Jongbloed. Flinkevleugel en Boskamp. Corbrane Niessen en de Jong, Doorneveld, Vonhoff, Schenkel, West- phal en de Kreek. (Touschouwers 3500). ADO speelde met een teruggetrokken midvoor. Daardoor ontbrak het de voor hoede aan stootkracht. JVTVV zorgde met atrractief spel voor een tamelijk goede wedstrijd. Rechtsbuiten Coenen (zeer snel) zorgde in de 12e minuut voor de emige treffer. Hij spurtte op topsnelheid angs Oostrum, ving zyn eigen voorzet op "aiw? langs öc ADO-goalie. 0—1. ADO: Oostrum, van der Hoek en Klein- ur ,VerlanScn, Villerius en Aardse, Waasdorp, Trommel, M. Clavan. Schuur man en Haak MW: Koerver, Bruell en Verschuren, oennaer Haenen en van Dijk, Coenen, 'fm9, Willems, Mares en Buenhler. 1 toeschouwers 14.000). sPel was niets, maar sensatie com- San nJïc l10t kijkgenot. Nico van Zoghei oift i> j e?.erve_doelman Nederlands a deed bijzonder knappe dingen. B.. nn JIeP m de 35e minuut een achterstand wuv?r« anek In de 2e helft werd Blauw in er de 80e minuut kwam het V+mS^rdamse succes. Hughes doel- nJirf r?Iee minuten voor het einde 2—1 ™ement met een fraaie omhaal Am!aÏJv Conrad, Petterson en Roye, ihoff, Hughes en Sparrendam, mul, ment13" BleijenberS' Dekker en Cle- v«n z°Shel, Liptak en Okhuysen, n der Bogerd, Visser en van Wiggen, ederhand, Hanek, van der Linden ■ineunissen en Weber. (Toechouwers 11.000). Volewijckers speelde intelligenter. Het er naar uit, dat de Amsterdammers singen winnen. Zij hadden door Schaft r w A,i ing genomen in de 63e minuut. „X had daarna veel geluk. Twee Vo- ewijckers-goals werden afgekeurd en levens kwamen paal en lat te hulp. Een minuut voor het einde benutte Lacrois epn kans. Volewijckers had beter ver diend De Volewijckers: van Hilten; Soete- ™"w en Dii~k de Ruiter, van Wijk Ellens en Looyen, de Vries, Schaft, Peter de Ruiter, Frits Kick en Polak. GVAV: Roffel, de Groot en Buist Kui per, Borghuis en Tardy, Groninger, Nu- ninga, Lacrois, Fransen en Meuken (Wes- tra). (Toeschouwers 6000). (Van onze sportredacteur) Er hing gisteren een derby-sfeer over Breda, die op het NAC-veld tweemaal drie kwartier, veroor zaakt door niet minder dan 16.000 voetbalfans (waaraan Rotterdam een sterk waarneembaar aandeel bad geleverd) in alle toonaarden tot uiting is gekomen. Nooit tevo ren zag men zoveel auto's, bussen en motorvoertuigen van allerlei kaliber tot in verre omtrek van het toernooiveld gestald. In het stadion was het nu en dan een heksenketel. Tweemaal heeft de Feijenoord- aanhang doodstil èn teleurgesteld zitten toekijken. De eerste keer in de 9e minuut voor rust, toen Hein tje van Gastel een voorzet van Leo Canjels magnified benutte. De an dere maal zofgde Leen van der Lugt voor zo'n domper, in de derde minuut na de hervatting, door fouten in de Feijenoordverdediging met een fikse kanjer af te straffen. Feyenoord liet in- niddels zijn „le gioen" driemaal juichend opveren één minuut voor theedrinken, toen v. d. Gijp (niet zo'n fijn jongetje deze zondagmid dag) langs Peter v. d. Merwe kop ie: vervolgens in le 31e minuut van ?e tweede helft "reyermaat die net een van zijn ....beste man.... fameuze kanjers Pim Bergholtz het Bredase doel vond en tenslotte een vijftal minuten voor tyd. Nu was het Rinus Bennaars, die profiterend van verwarring in de NAC-verdediging, met een vinnige kop stoot de winnende goal produceerde. Zoals de voorbije dagen na de wed strijd bij Tottenham Hotspur letterlijk overal de vraag opgeld had gedaan: zal Feyenoord zich van de zware trip naar Londen hebben kunnen herstellen, werd ook tijdens het duel in Breda tot het laatst toe hierover gepraat. Niet te ver bazen. want de Rotterdamse sterrenploeg maakte een allerminst solide indruk. Over alle linies kraakte het, en nu NAC met zulk uitstekend spel voor de dag kwam, schenen de fans, die Feyenoord als verloren kwalificeerden, overschot van gelijk tc krijgen. Terwijl de Feyenoord-voorhoede er letterlijk niets van terecht wist te bren gen alleen rechtsbuiten Pim Berg holtz speelde een goede partij en de Bredase middenlinie (geweldig op dreef) praktisch gesproken ..geen kind" aan de ze aanvalslinie had. lieten aan de over zijde de NAC-vijf hun tegenstanders on ophoudelijk van het kastje naar de muur lopen Na het tot stand komen van het eerste doelpunt van NAC, dat uiteraard een geweldige steun in de rug was, lag een vergroting van de voorsprong niet slechts voor de hand. zij was zonder meer voor het grijpen. Zo rustig was die aanval opgbouwd en zo voortreffelijk door van Gastel, te zamen met Leo Canjels afgewerkt, dat het voor de NAC-ers wel spelevaren leek. Een enkele keer zag men de bezoe kers oprukken, maar echte schietkan sen wisten zij zich niet te scheppen. Daarvoor zorgden de sterk spelende Schrijvers, Mul, Laseroms, met achter zich niet in de laatste plaats Jan van Hoogcnhuizen opvallend goed. De scho ten die in deze periode Bergholtz, Ben naars en Moulijn inzonden, konden Pe ter van de Merwe toen nog totaal niet verontrusten. hard en laag inknalde. Pieters Graaflanc aanvankelijk zeer nerveus had ii de „slappe" periode kennelijk nieuwr moed weten te putten. In ieder ge va verrichtte hij een puike redding op di< moeilijke bal van v. d. Lugt. Inmiddel. bleven de vervelende verwikkelingen oj het speelveld voortduren, waardoor d< scheidsrechte]- voor zeer moeilijke ge vallen kwam te staan. Het is ongetwij feld aan zijn resoluut en deskundig op treden te danken geweest, dat geuit dreigementen geen ernstiger explosi* hebben teweeggebracht. Het bleef overigens een bikkelhan wedstrijd, die blijkbaar tot gevolg ha dat eerst Canjels zich liet vervang' (door Meyers) en even later linksbinne Schouten' (zeer tekort schietend) doo Verschoof. Omzettingen in beide team. volgden, naar later duidelijk werd ter gunste van de gasten. Verschoof wist heel wat meer verwarring in de Bre dase defensie te stichten dan zijn voor ganger, met als gevolg, dat een minuut voor thee de gelijkmaker werd geboren Mouliin had eindelijk eens kans gezien om zijn tegenstanders voorbij te komen en zette hoog voor in de vijandelijke doelmond. waar v. d. Gijp gereed stond om in te koppen. De bal viel op de doellijn, v. d. Merwe graaide hem naar zich toe maar de arbiter had vastgesteld dat de doellijn geheel was gepasseerd (l-D. J Met gelijke stand ging men dus thee drinken, hoewel dit beslist niet de ver houding was geweest. Leen van der Lugt bracht in de derde minuut van de an dere helft de NAC-supporters in feeste lijke stemming. Nadat Daan Schrijvers vanaf de zijlijn lvad ingegooid, en Gcracds met de bal was doorgelopen, blunderde linksachter Veldhoen. Daardoor kwam de meege komen v. d. Lugt in het bezit van het leder en hij zag zijn doelgericht, schot schot met een goal beloond, al verdween de bal dan via het lichaam van Kerkum in het Feyenoord-net (2-1). Dit was op het ogenblik de goede verhouding en die bleef zo tot na de twintigste minuut, toen aan de dag trad, dat bij NAC het tempo daalde on de halflinie het middenveld kwijt geraakte. Een wijziging in de Roterdamsc voor hoede: Bergholtz verdween naar 'de lin kervleugel en Verschoof ging rechts buiten spelen, leverde in de 31e minuut de gelijkmaker op. De mee naar voren opgerukte Kreyermaat kwam in het be zit val de bal, liep daarmede nog enige meters verder naar het Bredase doel en schoot toen een kwaliteitsschot af, waar naar v. d. Merwe. lichtelijk het uitzicht belemmerd, net iets te laat dook (2-2 NAC ging bepaald niet bij dc pakken neerzitten en in de 36e minuut had van Gastel bijna zijn tweede doelpunt ge scoord. Uit zijn schot rolde dc bal ech ter jammerlijk voorlangs het Feyenoord- net achter. De Rotterdammers begonnen nu aan een vrij langdurig slot-offensiof, waarin ook de halflinie haar aandeel leverde In de 40e minuut kwam het succes. Mou lijn stichtte met een verre, hoge pass verwarring in de Bredase defensie, en" vooraleer de bal uit de gevaarlijke zone was gewerkt, had Rinus Bennaars er zijn hoofd onder gezet en in het NAC-net laten ploffen (2-3). Met deze kleine overwinning heeft Feyenoord beslist meer gekregen dan het verdiende. Anderzijds heeft men kun nen constateren, dat het met de schot vaardigheid in de Bredase gleederen nog steeds niet is wat het zou moeten zijn Jammer! NAC: van de Merwe, van Hoogcnhui zen en Laseroms, Schrijvers, Mul en Luyten, Visschers, Geraeds, Canjels (Meijers), van der Lugt en van Gastel. Feyenoord: Pieters Graafland, Kerkum en Veldhoen, Kreyermaat, Kraay en Klaassens, Bergholtz, Bennaars, van der Gijp, Schouten (Verschoof) en Moulijn. Cor van der Gijp zlnde dit alles wei nig, maar de manier waarop htf de te genstander begon te „bewerken" was af keurenswaardig, hetgeen arbiter Boo- gaarts met de nodige reprimandes on derstreepte. Bij de thuisclub ontbrak kennelijk de durf om méér te schieten. Pas in de 33e minuut kwam daar enige verbetering in. toen v d. Lugt na een soloren Ondanks het feit dat de BVV-ploeg 5 uivailers telde, hebben de Bosschenaren DHC goed partij gegeven. Hun doelman had echter een off-dag en aan twee van de drie doelpunten schuld zodat het ho ger genoteerde DHC op gelukkige wfjze de volle winst mee kon nemen. De Delftenaren namen na 10 minuten de leiding toen van de Gijp een vrije schop mocht nemen en doelman Jansen niet reageerde 0-1. Twintig minuten la ter schoot v. Miert, na goed werk van V. Galen de stand op 0-2. Na rust ver hoogde BW het tempo en moest DHC in de verdediging. De thuisclub dwong enkele hoekschoppen af waaruit v.d. Plas in de 22ste minuut de achterstand ver kleinde 1-2. Fel vocht BW voor de ver diende gelijkmaker, maar toen tien minu ten later v. Galen van grote afstand in schoot en de Bossche doelman over de bal viel betekende dat de definitieve nederlaag 1-3 van een zich moedig we rend BW. Peter van de Merwe in actie bij eenrechtsbuiten Bergholtz. De NAC-keeper gevaarlijke aanval van Feyenoords blyft hier de baas. Fortuna heeft na het huzarenstuk te gen Ajax de eigen supporters een on aangename verrassing bezorgd. De Ge- leense ploeg speelde zonder overtuiging en vond een Willem II tegenover zich, dat zich de volle negentig minuten ener giek in de strijd wierp. De bezoekers demonstreerden een surplus aan tech niek en tempo. Met fraai opgezette aanvallen sticht-' tèn zij doorlopend gevaar. Zwakke plaat sen waren er bij dc Tilburgers niet te ontdekken. Koopal, Brooymans en Feijt waren de uitblinkers. Bij Fortuna waren Notermans en Wilkes de besten, maar laatstgenoemde ondervond van zijn me de-aanvallers weinig steurt en begrip. Door zijn induviduele pogingen ws hij toch nog enkele malen zeer gevaarlijk maar in laatste instantie stond Feijt zijn goede bedoelingen in de weg. Fortuna nam de leiding door een verrassend schot van Boenen in de uiterste rechterhoek (1-0) Een doelpunt van Koopal en een van Korens werden daarna geannuleerd Na de rust was het alles Willem II wat de klok sloeg.' Fortuna kon op het spel van dc bezoekers geen vat krijgen. Uytermerk zorgde met een kopbal voor de gelijkmaker. Uit een vrije trap schoot Koopal onhoudbaar in (1-2) en dezelfde speler zorgde even later na een knappe individuele actie voor de eindstand:: 1-3. Fortuna: Belski, Custers en Piene-r man. Notermans, van der Hart en Bee- ncn. Angenènt, Munsters," Kerens, Wil kes en Kohn. Willem II: Feijt, Smolders en Brooymans^ Lambert, Walhout en van Elderen., Uytermerk. Timmermans, Koo pal, Voges en Louer. (Toeschouwers ,.*W.Y4 U Ji Voor 1200 toeschouwers hebben NOAD en Wilhelmina een keiharde wedstrijd gespeeld. NOAD kwam door niet vol doende interesse en slordigheid op een 0-3 achterstand te staan, doch 11a rust wisten de Tilburgers de achterstand in een 4-3 zege om te zeten. Faes kon na 2 min. scoren na een blunder in de NOAD-defensie. Kastelijn kon uit een voorzet van Glaudemans de stand op 0-2 brengen. In de 32e minuut liep Onderstal uit en midvoor Kastelijn wipte de bal over hem heen, 0-3. Na de hervatting kwam NOAD zeer fel te voorschijn. Broeken, de linksbui ten van de Tilburgers, wist na drie mi nuten met een goed schot de achterstand te verkleinen, 1-3. De Chêne knalde daar na tegen de Wilhelmina-deklat. Dit bleek echter maar uitstel. In de volgende aan val was het Netten die de bal hoog in de touwen joeg. De stand was 2-3. De Wilhelmina-doelman moest een kwartier voor het einde zwichten voor een schot van Netten, dat de gelijk maker opleverde, 3-3. Zes minuten voor het einde was het Broeken die uit een pass van van Luytgaardcn het winnende doelpunt kon scoren, 4-3. RBC, dat technisch beslist de meer dere was van Hilversum, heeft in de radiostad geen succes kunnen boeken. De Roosendalers speelden een frisse en le vendige partij voetbal, maar de aanval lers schoten ofwel te hoog over ofwel te ver naast het heiligdom van doelman Schuerman. RBC kwam in de 2e minuut goed weg Van der Ven had de bal in het straf schopgebied met de hand gespeeld en .Lefering mocht een penalty nemen. Van Osta hield de bal, die niet zo best was ingeschoten. De Roosendalers namen het spel in handen. Roks en Vermunt brach ten de Hilversum-defensie herhaaldelijk in moeilijkheden. Succes bleef echter uit. Het kwam juist aan de andere zijde. Bij een misser van Cools kon Lefering een pass van midvoor Pluijm benutten, 1-0. Nog voor de rust knalde Vermunt tegen de lat en van Zant vliet schoot in het zijnet. In de 2e helft bleef het spel- beeld hetzelfde. De Hilversum-verdedi- ging gaf geen krimp. In de 18e minuut viel de beslissing. Lefering kwam voor bij van der Ven en Adan. Hij plaatste naar Pluijm, die inschoot, 2-0. Zwartemeer heeft door beter spel ver diend gewonnen. De 1500 toeschouwers die waren gekomen om LONGA aan te moedigen waren teleurgesteld. Drie mi nuten na rust speelde back van de Ven terug op doelman Horsten, die echter was uitgelopen. Tergend langzaam ver dween de bal in het LONGA-docl. 0-1. Direct na rust echter kwam LONGA met een offensief. Meyer kreeg nog een goede kans evenals Spanings. doch bei de malen kon keeper Smit redding bren gen. LONGA dat achter kwam te staan door een'eigen doelpunt kwam nog een maal zeer gelukkig weg. Midvoor Roos ten kwam alleen voor het Tilburgse doel, doch zijn schot ging langs de ver keerde kant van de paal. Engeland UITSLAGEN 55 Met veel onstuimigheid wierp Baro nie zich onmiddellijk tegen De Graaf schap in de strijd. De Doetinchemmers deinsden onthulst terug. Want, het bleef niet by veel enthousiasme en gladlopen- de combinaties, de Bredanaars scoorden eveneens. Binnen elf minuten was het 0—3 in het stadion De Vijverberg. Goed, de Graaf schap kwam tot herstel, maar de span ning keerde pas terug bij de cijfers 2—3. Daarna, het laatste half uur, ontwikkel de de Doetinchemse ploeg zo'n dave rend offensief, dat de verdediging van Baronie het zeer zwaar te verantwoor den kreeg. Dank zij beheerst optreden van o.m. doelman Bastiaansen bleef dc stand 23 gehandhaafd. Inderdaad, dat begin was wat. Er dreigde gewoonweg een catastrofe voor De Graafschap. Resoluut sneed de Baro nie-aanval door hun verdediging en, om met de tweede minuut te beginnen, toen was het al raak. Midvoor Kees Groe- neveld sprintte zeer snel en handig langs de korste weg naar het doel en knalde langs Ten Klooster (0—1). In de tiende minuut moest Graafschap op nieuw een dreun in ontvangst nemen. Een vrije trap van Schillemans ging richting Soffers, en door uiterst snel te reageren, kon deze de score in 0—2 ver- KEES GROENEVELD prachtige openingsgoal anderen. Een minuut later kon de Doe tinchemse defensie er wéér geen touw aan vastknopen; met een kopbal scoorde B. van Iersel nummer drie. Daarna kwam De Graafschap weer ,,bij". Het pakte energiek aan en toen Oonk een vrije schop listig naar Vet plaatste, vuurde deze zuiver langs Bastiaansen (1—3). Na de rust lukte het Baronie niet het peil van de eerste helft te benaderen. Het tempo was gezakt en na een tweede doelpunt, weer van Vet, kostte het de Bredase ploeg de allergrootste moeite in het voordeel te blijven. Ipswich Town, dat dit seizoen zijn debuut maakt in de Engelse eerste divisie, deed zaterdag weer van zich spreken door het roemruchte Manches ter United met niet minder dan 41 te verslaan, waarmee Ipswich voor de vijfde achtereenvolgende maal uit een thuiswedstrijd de volle winst haalde. De „Uniter", die overigens in zijn laat ste zeven wedstrijden slechts twee winstpunten boekte, kwam er niet aan te pas. Uitslagen: Arsenal - Nottingham Fo rest 2—1; Birmigham City - West Ham United 40; Bolton Wanderers - Aston Villa 11; Burnley - Wolverhampton Wanderers 3—3; A verton - Blackburn] Rovers 10; Fulham - Blackpool 01; Ipswich Town - Manchester United 41; Leicester City - Cardiff City 30; Manchester City - Chelsea 22: Shef field Wednesday - Tottenham Hotspur 10: West, Bromwich Albion - Shef-, field United 31. lielgie De uitslagen van de zondag voor de eredivisie van de Belgische competitie gespeelde wedstrijden luiden: Diest - Antwerp FC 11; OC Char leroi - Eendracht. Aalst 00; Daring CB - FC Luik 12; St. Truiden - Union St. Gillis 13: Beerschat AC - FC Brugge 1—0; C'S Brugge - Waterschei Thor 51Standard Luik - Ander- lecht 21; La Gantoise - Lierse SK 3—1. Na 11 wedstrijden leidt And er le ebtj met 18 p. voor Standard met 16 en Beerschot met 15 p. Frankrijk De u itslag van de dit weekeinde voor de Franse competitie gespeelde wedstrijden luiden: Lens - Nimes 3—1; Monaco - Reims 01; Sochaux - Rcnnes 12; Sedan- Straatsburg 50; Nancy - Rouen 21; Montpellier - Nice 32; Le Haver- Toulouse 2—0; RC Paris - Metz 112; Angers - St. E tienne 21; Lyon - Sta de Frangais 12. Sedan heeft Nimes van dc eerste plaats verdrongen, terwijl Nimes er in het opkomende Reims een concurrent heeft bijgekregen. Vóór de aanvang van de wedstrijd Rood Wit-RAC richtte zich pastoor C. Oomen van Sint Willebrord een ogenblik tot de 2000 toeschouwers. Hij verzocht hen een Onze Vader en Wees Gegroet mee te willen bidden voor de zielerust van de veertien dagen geleden zo tragisch om het leven gekomen kapelaan Oomen. Ontroerd baden de toe schouwers mee. Rood Wit speelde de wedstrijd te gen RAC met rouwbanden om de arm. Een combinatie, samengesteld uit de zestien voor het hockey toernooi in India geslelecteerden, heeft zaterdagmiddag in Bloemendaal met 3-1' verloren van het elftal van BMHC. Het werd een nederlaag en het was een zeer matige strijd, maar het desondanks een nuttige oefenpartij al was het alleen al omdat bevestigd werd, dat de samen stelling waarmee een voorlopige selectie Dc volgende gelijke spelen komen voor: 3, 4, 13, 16 cn 30. Aan de sporttoto van zondag 19 no vember is door 604.653 totoliefhebbers, die voor een totale inleg van f 751.908 zorgden, deelgenomen. Voor de eerste prijs is een bedrag van 136.470 beschik baar en voor de tweede prijs f 74.440. De extra prijs voor de vijf gelijke spelen be draagt f 37.220. Tot dusver waren er zondagavond op het bondsbureau van de KNVB 4 mel dingen van 12 punten binnengekomen. Twee deelnemers hebben zich gemeld voor de extra prijs van de vijf eelijke spelen. Neen, De Stem-toto-pot is er ook dit maal niet uitgegaan. Enkele deelnemers kwamen dicht bij een prijs zoals de heer A. Dahmen van de Havermansstraat uit Breda. Hij maakte slechts één enkele fout. Opnieuw wordt de pot met f 25. c. speeld, de sterkst mogelijke was. Dat wil Steeds weer drong Graafschap op cn| zeggen, dat het experiment met Her zette het doel onder zware druk maar de beers voor Terlingen, van Gooswilligcn ™?ase ëroenwiHen bleven verder over-1 voor Fiolet en 't Ilooft voor Overdijkink niet slaagde. een week tevoren legen SCHE had ge- verrijkt. Voor de tweede maal in dit sei zoen gaat de inzet om f 200.—. Het wordt eind. tijd, dat de deelnemers en deelneemsters de juiste voorspellingen op tafel bren gen NAC - Feijenoord 2—3 Fortuna '54 - Willem II 1—3 PSV - Ajax 2—2 VW - Volendam 0—0 ADO - MW 0—1 Volewijckers - GVAV 1—1 Rapid JC - DWS/A 0—1 Sparta - SC Enschede 0—2 Blauw Wit - DOS 2—1 stand Feijenoord 12 9 2 1 20 39—13 PSV 12 8 1 3 17 37—17 Ajax 12 6 4 2 16 37—20 Willem II 12 7 1 4 15 27—19 Blauw Wit 12 6 3 3 15 27—27 Fortuna '54 12 7 0 5 14 31—21 ADO 12 5 2 5 12 27—23 MW 12 5 2 5 12 19—18 DOS 12 4 4 4 12 20—19 NAC 12 4 4 4 12 19—19 Volendam 12 5 2 5 12 21—32 GVAV 12 3 5 4 11 23—26 DWS/A 12 3 5 4 11 1216 VW 12 2 5 5 9 11—18 Rapid JC 12 3 2 7 8 17—33 Sparta 12 2 3 7 7 15—28 De Volewijckers 12 2 3 7 7 20—39 SC Enschede 12 3 0 9 6 16—30 programma 26 november NAC-Blauw Wit, Feijenoord-For tuna '54, Willem II-PSV, Ajax-VVV, Volendam - ADO, MVV-de Volewij ckers, GVAV-Rapid JC. DWS A- Sparta, Spel. Enschede-DOS. uitslagen KFC - Go Ahead 0—1 Haarlem - Helmond 1—0 Veendam - 't Gooi 2—1 SW - Leeuwarden 2—1 Alkmaar - DFC 0—1 Stormvogels Eindhoven 0—1 AGOW - Vitesse 5—2 Fortuna VI. - Sittardia 5—2 BW - DHC 1—3 stand DHC 12 7 4 1 18 25—9 Sittardia 12 8 2 2 18 28—15 Fortuna VI. 12 7 4 1 18 31—16 DFC 12 8 1 3 17 20—12 AGOW 12 6 5 1 17 33—19 SW 12 5 5 2 15 2421 Eindhoven 12 6 2 4 14 21—17 KFC 12 5 3 4 13 14—15 Go Ahead 12 4 4 4 12 16—16 Vitesse 12 5 2 5 12 26—31 Leeuwarden 12 3 5 4 11 18—15 /Veendam 12 4 3 5 11 23—21 Alkmaar 12 3 3 6 9 11—17 't Gooi 12 3 2 7 8 23—30 Haarlem 12 3 2 7 8 12—26 Helmond 12 3 0 9 6 10—23 Stormvogels 12 1 3 8 5 11—24 BW 12 1 2 9 4 10—29 13 3 X AO-UHtenoord tori. '54'WUiem n VS'V-Ajftx VVV-Yohnulnm O AÏHVMVY Unpul .HMHYS-.l 9 SpAttn-U tvsehedc Blnuw W U-DOS Fort. VVSittivrdis 9 F link wij k-Heracles 9 Ensrh. B-Llwdntrgin Tteeretvvoett-HDYS 'R, i programma 26 november KFC-BVV, Go Ahead-Haarlem, Hel- mond-Veendam, '1 Gooi-SVV, Leeu warden-Alkmaar, DFC-Stormvogels, Eindhovcn-AGOVV, Vitesse-Fortuna VI., Sittardia-DHC. uitslagen Elinkwjjk - Heracles 4—1 Ensch. Boys - Limburgia 5—1 Be Quick - VSV 2—0 EBQH - SHS 'JQC - (V-A Heerenveen HDVS 1—1 Hilversum - RBC 'ij 2—0 NOAD - Wilhelmina 4—3 Wageningen - ZFC 0—5 Excelsior - I-IVC 1—3 stand Heracles 12 8 2 2 18 41—16 Elinkwijk 12 8 2 2 18 26—18 Ensch. Boys 12 7 2 3 16 35—23 RBC 12 7 2 3 16 29—26 Heerenveen 12 4 6 2 14 20—12 Hermes DVS 12 6 2 4 14 22—19 Limburgia 12 6 2 4 14 28—24 Schev. H.S. 12 5 3 4 13 23—14 ZFC 12 6 1 5 13 22—16 Hilversum 12 5 3 4 13 26—20 Be Quick 12 5 2 5 12 22—25 NOAD 12 4 3 5 11 24—33 Excelsior 12 3 4 5 10 25—24 Wageningen 12 3 4 5 10 26—32 HVC 12 4 1 7 9 21—22 VSV 12- 4 1 7 9 22—33 Wilhelmina 12 2 2 8 6 21—34 EBOH 12 0 0 12 0 10—52 programma 26 november Elinkwijk-Wageningen, Heracles-En- schedese Boys, Limburgia-Be Quick, VSV-EBOH, Schev. Holland Sport- I loeren veen, Hermes DVS-Hilversum, RBC-NOAD, Wilhelmina-Excelsior, HVC-ZFC. uitslagen Tubantia - Roda Sport Oldcnzaal - Zw. Boys 'LONGA - Zwartemeer PEC - NEC TT VS - RCH Helmondia '55 - EDO Graafschap - Baronie Helmondia '55 Baronie Roda Sport Tubantia Velox EDO Oldenzaal Zwartemeer UVS Graafschap RCH PEC NEC Longa Zwolse Boys stand 10 6 9 9 9 9 10 10 9 10 3 3 9 1 3-0f 2—li 0—1 2—2 2—1 3—2 2—3 13 23—17 12 19—13 12 15—12 11 20—10 11 24—15 11 22—24 11 13—17 10 13—13 10 13—16 8 12—10 8 14—16 8 17—23 7 15—20 6 15—23 4 9—15 programma 26 november Tubantia-de Graafschap, Roda Sport- Velox, Zwolse Boys-LONGA, Zwar- temeer-PEC. NEC-UVS, RCH-Hel- rnondia '55, EDO-Baronie. uitslagen ZFC 2 - Rapid JC 2 Vitesse 2 - ADO 2 Volendam 2 - Veendam 2 Ajax 2 - PSV 2 Willem II 2 - Blauw Wit 2 Go Ahead 2 - NAC 2 SC Enschede 2 - Feijenoord 2 STAND Blauw Wit 10 7 1 2 15 Sparta 11 7 1 3 15 PSV 10 5 4 1 14 Ajax 10 7 0 3 14 NAC 12 6 2 4 14 Feijenoord 11 6 1 4 13 Volendam 10 5 1 4 11 SC Enschede 10 5 1 4 11 Veendam 11 3 5 3 11 Excelsior 10 3 4 3 10 Willem II 10 4 2 4 10 Vitesse 11 4 2 5 10 ADO 9 3 1 5 7 Go Ahead 10 2 1 7 5 Rapid JC 10 0 4 6 9 4 ZFC 11 0 2 2 3—3 3—1 1—4 3—1 4—3 2—5 4—2 32—20 28—21 36—22 33—23 38—34 33—23 26—19 21—23 24—27 22—22 19—23 33—31 21—23 15—22 12—32 13—41

de Stem | 1961 | | pagina 5