Vandaag beslissing over belastingvoorstellen Erg verwarrende wandeling Luns -optimistisch- ïn Y.N. Gevluchte ver daclite van moord Op het politiebureau te Baarn Adenauer belooft binnen twee jaar af te treden Ongeboren grijsaard Dr. Lucas (KVP) weer fel tegenover min. Zijlstra Na dag debat nog naarstig beraad in Kamer |^0 x3cLcLI*H (yjp"aar utre^tf.v<;rvo^'waa^ hjj °m Hoe de moord In ouderlijk huis: politie wilde arrestatie zonder opzien gebeurde DAGBLAD VOOR ZEELAND De Gaulle wil heel vlug vrede in Algerije 2. Britse vorstin naar Ghana Tamelijk zacht Kwestie Engeland-EEG Engeland moet meewerken aan politieke eenheid 02e JAARGANG No. 23323 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N V Uite Mi.i Neerlandia Directeur' h. H. B Bradex. Hoofdredacteur: J J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. BureausBreda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (4 lynen). Postgiro 278841. DONDERDAG 9 NOV. 1961 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.—). By contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Na zijn redevoeringen op Corsica heeft generaal De Gaulle gisteren ook in een rede in Toulon de Algerijnse mohamme daanse leiders van de verzetsbeweging uitgenodigd zonder uitstel nieuwe vre desonderhandelingen te beginnen. Hij zei dat ,,het einde in Algerië in zicht is" en sprak zijn vertrouwen uit in de toekomst van Frankrijk. Eerder had hij voor het stadhuis van Ajaccio, op nog geen 300 meter afstand van de plaats waar veiligheidstroepen gisterenmorgen een plasticbom vonden, een menigte toegesproken en verklaard, dat de Algerijnse rebellen konden reke nen op de sympathie van de meerder heid van het Algerijnse volk. Teneinde de zelfbeschikking in Algerië te volbren gen was ..het noodzakelijk van tevoren een overeenkomst te sluiten met de re gering en de Algerijnse politieke ele inenten en vooral natuurlijk met de af gevaardigden van de rebellen". De Britse eerste minister, MacMillan, heeft gisteren bekendgemaakt, dat het bezoek van koningin Elizabeth aan Gha na volgens de oorspronkelijke plannen zal doorgaan. (Van onze parlementaire redacteur). Vandaag valt in de Tweede Kamer de beslissing over enkele belas tingvoorstellen van minister Zijlstra (Financiën). Deze belastingvoor- estellen vallen in twee delen uiteen: 1De reeds lang beloofde verlaging van de loon- en inkomstenbelas ting met rond 500 miljoen wordt nu definitief per 1 juli 1902 door gevoerd. Rond zestig procent van de 500 miljoen komt ten goede aan de inkomens beneden 7450 gulden. Ter dekking van de hogere defensieuitgaven wordt een olicbelas- ting geheven van 65 miljoen per 1 januari a.s. en blijft de toege zegde verlaging van de vennootschapsbelasting met 140 miljoen per 1 januari 1963 tot 70 miljoen beperkt. In feite gaat het hier dus om een belastingverhoging van 135 miljoen. De ingangsdatum van 1 juli 1962 Het systeem van belastingverlaging- 00 J op-termijn is geen succes geworden, constateerde men algemeen. Grote be zwaren bestaan echter tegen de extra defensiebelasting van 135 miljoen. Dr. Lucas (K.V.P.), die hiertegen reeds bij de algemene financiële beschouwingen heeft geopponeerd, kreeg bij het belas tingdebat steun van de V.V.D. en C.H.U. De regeringsgetrouwen alleen de An ti's en de oppositie staan achter de A.R.-bewindsman zijn van oordeel, dat de schatkist gevuld genoeg is om ook zonder belastingverzwaring een ver hoging van de defensie-uitgaven te kun nen dragen. Minister Zijlstra denkt daar bepaald anders over. De reserve in de rijksbe groting door mr. Van Leeuwen (V.V. D.) op 600 a 800 miljoen geraamd wil de minister achter de hand houden als een spaarpotje voor slechtere tij den. „Sparen geboden" voor de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting zal wel door de Kamer worden aanvaard, zij het zonder enig feestrumoer want door het langdurig uitstel is de aardig heid er wat af. DE OUDSTE prelaat van het Vaticaan begint vandaag zijn 100e levensjaar. Het is mgr. Alfonso Carinci, secretaris eme ritus van het heilige College der Riten. Hij is nog steeds actief als raadsman van diverse Vaticaanse congregaties. Zater dag wordt het feit herdacht, de 99e ver jaardag van zijn doop. EEN REMBRANDT komt volgende week op een veiling te New York onder de hamer. Men verwacht een openingsbod van een miljoen dollar. DE INTERNATIONALE Vereniging van machinisten (I.A.M.) heeft speciale be veiligingsmaatregelen geëist voor vlieg- tuigmeccano's tegen de door de motoren ingezogen radioactieve afval. Die is toe genomen, zegt de vakbond. Te verwaar lozen. beweren regeringsambtenaren te Washington. TE BELIZE (Brits Honduras) is het do dencijfer als gevolg van de storm Hon duras gestegen tot 372 en men vreest dat het aantal nog zal toenemen. IN PERZIë zijn 90 leden van dc in 1949 verboden communistische Toedeh-partij gearresteerd wegens het verspreiden van communistische lectuur en opstoken tot onrust. TWAALF van dc 39 Algerijnse gevan- genen, die dezer dagen uit een kamp in I Mauzac, in het Franse departement Dor- I dogne, zijn ontsnapt, zijn weer opgepakt. Weersverwachting van het K.N.M.I. i tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: J Opklaringen, maar plaatselijk ook t enkele buien. Overwegend matige t zuidwestelijke wind. Tamelijk zacht weer. t J Vandaan: zon onder 16.59 uur. Maan onder 18.07 uur. J Morgen: zon op 7.50 uur. Maan op 9.42 uur. 1 t Deze lachende landbouwer, Leonard Joly uit Montrocher in het Franse departement Haute Vienne, heeft op zijn vijfenzestigste verjaardag de ver rassing van zijn leven gehad. Toen hij in het gemeentehuis een uittreksel uit het geboorteregister vroeg, om dit te voegen bij een aanvraag voor land- bouwpensioen, kreeg hij te horen: „Maar meneer, u bent nog niet q boren." En werkelijk, in de papieren van de burgerlijke stand komt op de verjaardag van Joly in 1896 geen enkele geboorte voor. Joly is niette min in zijn dorp getrouwd en heeft in de oorlog 1914-1918 zijn land als soldaat gediend. In 1951 is hij zelfs kandidaat geweest bij de gemeente raadsverkiezingen. De foto bewijst, dat de ongeboren grijsaard zich niet al te veel zorgen maakt. In Brussel zijn gisteren de onderhan delingen tussen de zes E.E.G.-landen en een 20 leden tellende Britse delegatie begonnen, die tot doel hebben de aan sluiting van Engeland bij dc Europese Economische Gemeenschap te realise ren. De Britse delegatie staat onder lei ding van de onderminister van Buiten landse Zaken, Edward Heath. Men be sloot aan het kardinale probleem, het Gemenebest in het algemeen en de daar mee verband houdende tariefkwesties voorrang te verlenen. De Britse delega tie werd reeds in de ochtend een „vra genlijst" overhandigd. Voorgesteld werd de kwestie van de interne landbouwor ganisatie in de gemeenschap te laten rusten tot na 1 januari a.s. Voorwaarde voor de Britse aansluiting bij de E.E.G. is. dat Engeland „een positieve bijdra ge" levert aan een politiek verenigd Europa. De zes reeds aangesloten lan den hebben verklaard, vastbesloten te zijn het Verdrag van Rome te handha ven. Men sprak de hoop uit. dat Enge land zich ook zal aansluiten bij Eura tom en de Gemeenschap voor Kolen en Staal. Prof. Zijlstra hield de Kamer voor,' dat van een belastingverlaging 85 pro cent geconsumeerd en slechts 15 pro cent gespaard wordt. Dat is niet waar, interrumpeerde dr. Lucas (K.V.P.). De bewindsman ging aan deze interruptie voorbij. Zolang er in de particuliere sec tor niet meer gespaard wordt moet de overheid, vervolgde hij, er door de be lastingen voor zorgen, dat er een spaar potje is. De socialisten knikten prof. Zijlstra goedkeurend toe. U spreekt als een man, die zoveel mogelijk wil rege len, zei echter dr. Lucas met duidelijk misprijzen in zijn stem. De bezwaren der Kamer tegen de de fensiebelasting van 135 miljoen in totaal spitsten zich toe op de oliebelasting. Het betreft hier een verhoogd invoerrecht op minerale oliën (benzine uitgezon derd) als stookolie, petroleum, gasolie en dieselolie mits niet in het huishouden gebruikt. Deze oliebelasting treft voor namelijk kleinere bedrijven in de land en tuinbouw en de vervoersector. De verhoogde kostprijs mag wel in de prij zen worden doorberekend maar de Ka mer vreest, dat van die doorberekening niet veel zal komen. Om de 'slijtersmarge voor de melk met een kwart cent te kunnen ver hogen heeft men anderhalf jaar met Ec. Zaken moeten onderhandelen, herinnerde de heer Van de Wetering (C.H.U.De heer Kieft (A.R.) steunde zijn partijgenoot-minister. Wel bepleitte hij een uitstel van de oliebelasting van 1 januari tot 1 juli 1962. Uitstel Dr. Lucas (K.V.P.) wees op de export positie van de bedrijven die door olie belasting worden getroffen. Dit belas tingvoorstel moet worden aangehouden, oordeelde hij. De K.V.P.-afgevaardigde drong er tevens bij prof. Zijlstra op aan zijn voorstel om de vennootschapsbelas ting per 1 januari 1963 maar met twee (i.p.v. vier) punten te verlagen voor lopig in te trekken. „Mijn fractie acht het niet verant woord", verklaarde dr. Lucas, „nu reeds té beslissen over een belasting maatregel, die pas op 1 januari 1963 van kracht wordt". Dr. Lucas poneerde zijn eisen een gelijksoortig standpunt heeft destijds tot de val van het kabinet-Drees geleid tegen de achtergrond van de door prof. Zijlstra geschetste begroting-zonder ruimte. „Wilt u nu zeggen, dat de Kamer uw gevangene is?", vroeg hij. „Heeft u een veto, als de Kamer op een of ander gebied een verhoging van uit gaven wenst?" Dr. Lucas wees in dit verband op het a.k.w.-ontwerp. ..Als de Kamer dit wetsontwerp wil amenderen en die amendering kost b.v. veertig miljoen, kan dat dan niet?", informeerde dr. Lucas. De woordvoerder van de grootste re geringspartij is niet erg vriendelijk, con stateerde drs. Peschar (P.v.d.A.). Hij kon de minister troosten: De oppositie gaat akkoord met de belastingvoorstel len. Mr. Van Leeuwen (V.V.D.) daarente gen sloot zich aan bij dr. Lucas Geen uitstel, zegt minister Minister Zijlstra richtte zich voorna melijk tot dr. Lucas. Het gaat om de grens van wat wel en wat niet moge lijk is. Als die grens, aldus de bewinds man, te ruim getrokken wordt, slippen we van de helling af en loopt het mis met de rijksfinanciën. Maar kan de beslissing nu worden uit gesteld? Neen, zei prof. Zijlstra zeer be slist. Waarom niet? Omdat de defensie belasting al „soepel" genoeg zou zijn. „Eigenlijk had ik 200 miljoen moeten vragen i.p.v. 135 miljoen", verklaarde de bewindsman, ,,om de verhoging ge heel te kunnen dekken. Mijn soepelheid mag niet als motief worden gebruikt voor een uitstel van beslissing". Vandaag wordt nog gerepliceerd. Alle fracties hadden behoefte aan nader be raad. Minister Luns heeft gisteravond formeel de Nederlandse voorstel len voor de internationalisering van West-Nieuw-Guinea in de al gemene vergadering der V.N. in gediend. De minister zei dat de toe komst van dit gebied van buiten gewoon belang is. Over die toe komst zijn alleen de Papoea's ge rechtigd te beslissen. De enige methode, die verenigbaar is met het principe van het handvest, is I deze Papoea's zelf een besluit te laten nemen. Dit is de enige manier om een vreedzame en blijvende regeling te ver krijgen. Minister Luns verklaarde dat een groot aantal delegaties de Nederlandse voorstellen gunstig hadden ontvangen. Een paar echter hebben Nederland ge vraagd waarom het „Indonesië had ge negeerd bij het opstellen van deze voor stellen" en of het geschil tussen Neder land en Indonesië niet eerst geregeld moet worden. Mijn antwoord, aldus mi nister Luns, is eenvoudig. In de eerste plaats waren wij niet in staat van te voren met Indonesië overleg te plegen omdat dit land de diplomatieke betrek kingen met mijn land heeft verbroken, en. zelfs zo ver is gegaan dat het de normale procedure in dergelijke geval len, namelijk dat een derde land toe stemming moet krijgen om de Neder landse belangen in Indonesië te behar tigen, niet heeft willen aanvaarden. Bo vendien hebben alle Indonesische lei ders steeds weer herhaald dat Indonesië slechts met één oplossing akkoord zou gaan: de overdracht van Nederlands West-Nieuw-Guinea aan Indonesië zon der voorafgaande raadpleging van de Papoea. Hij herinnerde er aan, dat Ne derland het juridisch territoriale geschil steeds aan het Internationale Hof van Justitie heeft willen voorleggen. Ik koester nog steeds de hoop, aldus minister Luns, dat Indonesië zal besef fen dat zelfbeschikking de juiste manier is om tot een blijvende en vreedzame regeling te komen. Ik hoop ook dat In donesië zal beseffen dat onze terugtrek king uit Nieuw-Guinea en de vestiging daar van een gezagsorgaan van de V.N. onze beide landen in staat zal stellen betere betrekkingen aan te knopen. Estelle en Pauline zijn identieke twee lingen, die tien jaar geleden op de zelfde dag zijn getrouwd met de ook identieke tweelingen Frank en Fred Cox. In Boreham Wood, in het Engelse graafschap Hertfordshire maakten zij op de tiende verjaardag van hun huwelijk de ietwat verwarrende wan deling, waarvan deze foto een beeld geeft. De verbaasde figuur in het mid den is Terry Thomas, hoofdpersoon uit de nieuwe film „Operation Snatch welke op het ogenblik wordt gemaakt in de Elstree studio's bij Boreham Wood. Estelle en Pauline vervullen een rol in de circus-scènes van deze film. De Nederlandse permanente afgevaar digde bij de V.N.. mr. C. W. A. Schür- mann, had tevoren de reacties van de V.N.-delegaties op de Nederlandse voor stellen inzake Nieuw-Guinea, als „hoogst bevredigend" genoemd. Kanselier Adenauer heeft giste ren schriftelijk beloofd binnen de komende twee jaar af te treden. De 85-jarige kanselier, die dinsdag werd herkozen met een krappe meerder heid van acht stémmen, deed deze be lofte in brieven aan Heinrich Krone, fractieleider van de C.D.U., en Erich Mende, leider van de F.D.P. Woordvoerders van beide parttijen zei den, dat dr. Adenauer in zijn brieven specificeerde wanneer en onder welke omstandigheden hij zou aftreden. Uit be trouwbare bron is vernomen, dat Ade nauer zei, dat hij binnen twee jaar ont slag neemt, daar hij hoopt dat dan de Berlijnse crisis zal zijn opgelost. De FDP had, zoals gemeld, haar be sluit een coalitie met de CDU aan te gaan afhankelijk gesteld van de bereid willigheid van Adenauer bimien twee jaar heen te gaan. De kanselier, die in januari 86 wordt, zet inmiddels zijn pogingen voort zijn kabinet te voltooien voor hij op 20 no vember naas Washington reist. Een hin dernis die hij moet nemen is het drei gend ontslag van vice-kanselier en mi nister van economische zaken. Ludwig Erhard, i.v.m. de voorgestelde oprich ting van een ministerie voor de buiten landse hulp ook een eis van de FDP. De vrije democraten wensen een volle dig bevoegd ministerie. Erhard heeft j.l. zondag bekendgemaakt dat hij in dat geval zou aftreden. -m gearriveerd, werd hij met een snelle t T ~i 1 (Van onze verslaggevers) Sterk vermagerd en geestelijk uitgeput is de van maandag op dinsdagnacht uit het Baarnse politiebureau ontsnapte Boudewijn H. die wordt verdacht van medeplichtigheid aan de moord op de destijds veertienjarige Theo Mastwijk uit Soest in de ouder lijke woning gearresteerd. De student heeft zich zelf overgele verd aan de justitie. In de nacht van dinsdag op woensdag was het de jon geman gelukt in de ouderlijke villa „Canton te komen. In de loop van de dag in hij te voorschijn gekomen. Dat n^dat een groot aantal recher cheurs het 42 kamers tellende landgoed aan de Javalaan had doorzocht. De ar restant heeft inmiddels een verklaring algelegd, waarin hij toegeeft betrokken te zijn geweest bij de moord op de boester jongen. ,Pe. arrestatie werd verricht door de officier van justitie, mr. H. W. Over- beek uit Utrecht. Het voorspel van de aanhouding be gon woensdagmiddag omstreeks vier uur. De raasman van de familie H. mr. H. C. Dietz uit Blaricum in formeerde de officier van justitie te Utrecht, die op dat ogenblik in Baarn was, over „een bijzonder dringende aangelegenheid". Deze reed hierna met substituut-officier mr. G. H. C. van Dijken in een auto naar het advocaten kantoor te Baarn, waar ook de vader van Boudewijn H. was. Daar werd overleg gepleegd omtrent de wijze van aanhouding. Nadat Boudewijn H. zich aan de justitie wilde overleveren, bel de mr. Overbeek naar het hoofdbureau van politie te Utrecht om een recher cheur naar Baarn te sturen, opdat de arrestant zonder veel opzien te baren naar Utrecht kon worden overgebracht. Advies raadsman Boudewijn H. is volgens zijn eigen verklaring dinsdagavond om acht uur het ouderlijk huis ongemerkt binnen gegaan en heeft zich schuilgehouden in een van de vele vertrekken van de villa. Gisterenmiddag hoorde een van zijn broers gestommel en ging kijken. Hij trof toen de totaal ontredderde Boudewijn aan. De ouders wisten de jongen te kalmeren en te doen inzoen, dat hij beter zo spoedig mogelijk een einde kon maken aan zijn ontvluchting, door zich bij de justitie te melden. Dit wilde de voortvluchtige wel, maar dan rechtstreeks aan de officier van justi tie en niet aan de Baarnse politie. De raadsman mr. Dietz had de familie H. tevoren reeds geadviseerd, alle fa milieleden en kennissen in te lichten en te bewegen, Boudewijn er toe over te halen, zich te melden. Daarop begaven ie officieren van justitie en mr. Dietz zich naar de wo ning van de heer H. aan de Javalaan. Zonder hulp van politiemensen werd de verdachte daar in arrest genomen. Omdat men het voor de goede gang van zaken wenselijk achtte dat de Baarnse politie en bevolking onbekend bleven met de arrestatie, lichtte de korpschef van Baarn, hoofdinspecteur G. J. Backer, niemand in. Vandaar dat het opsporingspersoneel nog tot ongeveer zeven uur bleef speuren naar de gezochte Naar Utrecht Nadat de jongeman was gearres teerd en de assistentie uit Utrecht was gearriveerd, werd hij met een snelle auto om vijf minuten over half zes naar Utrecht vervoerd, waar hij om tien voor zes in het huis van bewaring werd opgesloten. In de auto zat de jongen ongeboeid op de achterbank. Hij was geflankeerd door zijn vader en de officier van jus- tie. Aan het stuur zat mr. Van Dijk en naast hem de naar Baarn ontboden Utrechtse rechercheur. Gezien de staat van uitputting waar in Boudewijn H. verkeerde, was on middellijke medische hulp geboden. Mr. Overbeek achtte het onwaar schijnlijk, dat Boudewijn H. tijdens zijn omzwervingen die hij maakte in de kleding, zoals hij ontsnapt was, hulp heeft gehad van derden. Het blauwe corduroy colbertje dat in de nabijheid van een pompstation is gevonden, blijkt niet van de verdachte te zijn, zoals in het begin werd verondersteld. Officier zelf.... Evenmin is juist gebleken dat de verdachte ontsnapt is aan korpschef G. J. Backer. Niet hij, maar de officier van justitie zelf had Boudewijn, toen hij was gearresteerd, een verhoor af genomen. Aan het einde daarvan werd de ar restant uit de wachtkamer geleid. Het was zoals mr. Overbeek gisteren avond tijdens een persconferentie ver klaarde een misverstand bij de Baarnse politie dat zich voor de deur van de wachtkamer toen geen agent bevond. Het was dan ook niet de hoofd inspecteur Backer, die een „kopstoot" kreeg, maar de officier die werd weg geduwd. De achtervolging, die op de ontsnap ping volgde, leverde geen direct re sultaat op. Het is ook niet waar, dat de heer Backer bijna drie uur heeft gewacht voor hij groot alarm sloeg. Reeds tien minuten na de ontsnap ping werd het feit van de ontvluchting bekendgemaakt. Een telexbericht naar alle politieposten in Nederland is ech ter om vier uur uitgegaan. Volgens verklaringen zou Hcnny W. bij de wurging van Theo een eind plas ticdraad genomen hebben. Terwijl de ze met Boudewijn H. liep te praten, viel Henny het slachtoffer van achte ren aan en snoerde met het draadje de nek van Theo dicht. Terwijl dit gebeurde zou Ewoud H. op de uitkijk hebben gestaan. Hij zou niets van de moord hebben gezien. Welke rol- Boudewijn hierbij heeft gespeeld is ook nog niet duidelijk. Uit de diverse bekentenissen van de verdachten inzake de moord op de veertienjarige Theo Mastwijk uit Soest is komen vast te staan, dat voor het misdrijf gebruik werd gemaakt van een plastic draadje van ongeveer zes tig cm. Mogelijk heeft het slachtoffer nog een klap op zijn hoofd gehad met een hakmes, maar zeker is dit niet. Wel heeft men Theo Mastwijk voor dien een flesje bier te drinken gege ven, waarin enkele slaappillen en eni ge aspirinetabletten waren gedaan. De jongen werd niet vergiftigd, voelde zich wel misselijk en braakte. Stond dit al vast na het verhoor van de ze ventienjarige Woud H. en de achttien jarige Hennie W., de gisterenmiddag gearresteerde Boudewijn H. legde in het huis van bewaring te Utrecht een voorlopige verklaring af. waarin hij toegaf bij de opzet van het plan voor de moord te zijn betrokken, maar geen leidende rol had gespeeld. Hij had ge handeld in de macht van Hennie W., die na de moord het slachtoffer nog schopte, zo zei Boudewijn. De gebroeders H„ zo blijkt uit de reconstructie van het misdrijf, hebben Theo Mastwijk niet gekend, naar mr. H. C. Dietz, de raadsman van de fa milie H.. heeft verklaard. De raads man had dinsdagmiddag met Ewald H. een gesprek gehad. Volgens hem, en ook volgens de verklaring van Bou dewijn H„ is Henny W. de auctor in tellectualis van het misdrijf. Deze bij zonder intelligente jongen stond eens aan het hoofd van een bende en deed zich gelden als een geniale knaap. Op school leerde hij zonder enige inspan ning. Hennie W. is bevreesd geweest voor Theo Mastwijk, die door de politie aan de tand was gevoeld in verband met enige onbelangrijke inbraakjes. Theo M. zou toen door de gebroe ders H. te betrekken bij een inbraak- je macht gekregen hebben over de gebr. H. Voorlopig kreeg Theo toen onderdag in de villa van de familie H., waar hij op een zolderkamertje werd verstopt. (Van onze verslaggevers) Het is gisteren op het Baarnse politiebureau een nerveuze en spannende drukte geweest, waar bij zich tegen half zes 's avonds vreemde toneeltjes hebben afge speeld. De talrijke journalisten en persfoto grafen, die de hele dag de hal van het bureau als een niet weg te slaan le gertje hadden bezet, hadden plotse ling vernomen dat Boudewijn H., over wie elders in deze editie meer, zou zijn aangehouden. Het gerucht, dat later waarheid bleek te zijn, ging als een lo pend vuurtje door het bureau en ook daarbuiten, waar zich drommen mensen verdrongen voor de deuren van het bu reau. Met klem en op indringende wijze trachtten de journalisten de hoofdinspec J. Backer, te spreken te krijgen. Op de vele vragen, die tenslotte in de hal op hem werden afgevuurd, kon hij slechts antwoorden, dat hij nog niets officieel van de officier van justitie had verno men. Zijn personeel was nog steeds op zoek naar Boudewijn H. De journalisten luisterden gezamenlijk met het dienstdoende personeel in het wachtlokaal naar de nieuwsberichten van zes uur, waarin de aanhouding werd bekendgemaakt. Misschien enigszins teleurgesteld, om dat het Baarne politiekorps zelf niet de hand had kunnen leggen op de voort vluchtige Boudewijn, maar tevreden omdat er nu een einde zou komen aan deze dagen van zenuwslopende spanning, slaakten de agenten, en velen met hen, een zucht van verlichting. Om kwart over zes verklaarde de korpschef van politie, de heer Backer, dat hij de offi cier van justitie telefonisch even had gesproken en dat deze had verklaard dat hij persoonlijk de jongeman H. in Baarn had aangehouden, 's Avonds om half acht zou de officier van justitie in het hoofdbureau van politie te Utrecht een persconferentie houden, aldus dc hoofd inspecteur, die het leger van persmen- teur, korpschei van politie, de heer G. 5en w^er 'met

de Stem | 1961 | | pagina 1