Sovjet-tanks tegenover Shermans Fall-out in China Eloogbejaarde Worosjilov: Ik heb son berouw.kameraden SATURNUS •ÜKRZEEP Hoofdredacteur J. Bruna zilveren jubilaris Bij afsluiting versperringen moeten kapot cremeMOUSQN geschenk verpakking EXCLUSIEVE KLEDING Protesten Radio Peking waarschuwt: DAGBLAD VOOR ZEELAND Gesprek tussen regering en de St. v. d. Arbeid Soekarno weer wat opgeknapt Nieuw voorstel van Russen over Laos Internationale landcorridor? VREDE, ALS HET SCHELDEN MAAR WORDE GESTAAKT Juwelenroof Parijs Minister over 1 aptoe-swing in En weer nieuwe kernprotesten Rede en recht aan Nikita's zijde... Eerste vlucht (a.s. maanraket) deed het prima Driekwart van Frankrijk zonder stroom NRKM-BESTUUR TELEURGESTELD OVER DE AKW 2 stuks 1.95 3 st. 2.50 101e JAARGANG No 23814 Voor God Koningin en Vaderland Uitgave: N V Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E H B ttrader. Hoofdredacteur: J J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. BureausBreda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. e Stem ZATERDAG 28 OKTOBER 1961 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. t 1.—). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377- (BijbureausTerneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) SCHIJNBEWEGINGEN AAN SECTORGRENS Gisteren heeft op verzoek van de mi nisters en de staatssecretaris betrokken bij het sociaal economisch beleid, een gédachtenwisseling plaatsgehad met het bestuur van de Stichting van de Arbeid. Er is geen communiqué van deze be spreking uitgegeven. Men is uitgegaan van bepaalde spanningen, die merkbaar zijn op het terrein der loonontwikkeling met betrekking tot de produktiviteit en aan de hand van de jongste publikaties van het centraal planbureau. Het oriënterend gesprek zal op 10 no vember worden voortgezet. Intussen zal men in eigen kring beraad houden. Onze parlementaire redactie ver neemt, dat de regering werkgevers en werknemers heeft gemaand tot grote matiging en zelfbeheersing op het gebied van de lonen. Men is namelijk zeer be zorgd voor een te zeer uiteenlopen van de in 1962 te verwachten produktivi- teitsstijging (2 pet.) en loonontwikke ling (4 pet.). Hoewel de Stichting van de Arbeid overtuigd is van de noodzaak tot mati ging, meent men van die zijde evenwel ook, dat er toch ruimte is voor iets meer" dan de regering voor ogen staat. President Soekarno van Indonesië her stelt zich zo snel van de kleine chirur gische ingreep die hij dinsdag te Wenen heeft ondergaan, dat hij ginsteren een rondrit door de stad heeft kunnen ma ken. Soekarno heeft ook een onderhoud ge had met dr. Mohammed Yamin, minis ter-voorzitter van de nationale planraad, Indonesische functionarissen weigerden commentaar te geven op berichten als zou Yamin naar Wenen zijn gevlogen om verslag uit te brengen over de ge heime besprekingen die hij met Neder landse functionarissen ,,an het ministe rie van Buitenlandse Zaken had gehad over de kwestie Nieuw-Guinea. De koude oorlog in Berlijn schijnt van een machtig politiek conflict te zijn gedegradeerd tot een passenrelletje. Maar de schijn bedriegt. Ter handhaving van hun recht om in geheel Berlijn controle uit te oefenen, hebben de Amerikanen zich gisteren onder dekking van zware wapens in de oostelijke sector begeven, zoals ook de dag daar voor was gebeurd. De tegenpartij bracht echter dertig Russische tanks in het veld, waarvan een half dozijn zich aan de sectorgrens opstelde. Het was de eerste keer dat de Russen zo duidelijk „partij" waren in de kwestie Berlijn, die immers voor het oog van de buitenwereld een prestige conflict was tussen de westelijken en de Oostduitse regering. Terecht zei het Amerikaanse state department gisteren in een ver klaring: „De schellen zijn ons nu van de ogen gevallen. De Russen zijn in Berlijn degenen die de Oostduitse marionetten langs de sector grens laten dansen". Intussen is de toestand gespannen, want het is de bedoeling van de communisten om langs de weg der geleidelijkheid, de westelijke bezettingsmachten elke controle over de stad onmogelijk te maken. op. Eén minder dan de westelijken. Nu begonnen de communisten met sterke zoeklichten te werken. Een Sher- mantank rammelde op de doorlaatpost af en floep! het licht ging uit, Meteen verdwenen alle tanks. Toen brulden de 99 luidsprekers de boodschap uit, dat de grens voor alle buitenlanders gesloten was verklaard omdat de toestand opgehelderd moest worden. Direct reed er een witte jeep van de Amerikaanse militaire politie de Oostsector binnen. Het voertuig kwam ongehinderd terug. Alle personenauto's werden echter inderdaad tegengehou den. De tankbewegingen aan de sector grens hadden voor één Oostberlijner een gelukkige kant. Onder dekking van de op cn neer rollende reuzen wist hij naar het Westen te ontsnappen, waar hij uit riep: .,Ik ben vrij! Ik ben vrij!" Een andere Oostberlijner werd neergescho ten, toen hij het prikkeldraad over wil de klimmen. Hij was zwaar gewond, maar werd pas na een uur met een vrachtauto weggevoerd. De Sovjet-Unie heeft nieuwe voorstel- gedaan aangaande de werkzaamheden van de internationale controlecommissie in Laos. Deze zullen het wellicht moge lijk maken de besprekingen in Genève weer op gang te krijgen. Om deze reden willen de westelijken geen afstand doen van schijnbaar onbe tekenende rechten en staan zij er op om zo mogelijk dagelijks een patrouille over de sectorgrens te brengen. In Lon den sprak men gisteren openlijk over de mogelijkheid, dat de sectorgrens voor westelijke patrouilles (die overigens zwaar bewapend en gekleed in kogel vrije vesten per jeep de zone binnenrij den) zal worden gesloten. In dat geval zullen de versperringen die de Oostduit sers bij de doorlaatposten moeten op richten om het paradijs potdicht te ma ken, kapot geschoten moeten worden. Een plan hiervoor ligt al klaar. Twee maal werd voor het Amerikaan se garnizoen de alarmtoestand afgekon digd. Terwijl 99 Oostduitse luidsprekers scheldtirades over de sectorgrens lieten klinken, sleepten de westelijken pantser- afweergeschut en tanks naar de Chine se muur. Daarmee begonnen de tankbewegin gen aan de sectorgrens en het zou ko misch genoemd mogen worden, als de achtergrond van dit alles niet zo diep tragisch was. De Amerikanen hadden een militaire patrouille meegestuurd met een Amerikaanse personenauto, die een prestigerondje in de Oostsector maakte. Toen de wagen in het Westen was teruggekeerd, rolden er dertig zwa re Russische tanks over Unter den Lin den. Zeven er van werden bij de sector grens neergezet. De 23 andere werden geparkeerd op een binnenplaats. De zeven Sovjet-tanks stonden te genover zes Amerikaanse Shermans. Hier en daar waren mitrailleurstel lingen ingericht. Tegenover de drie Amerikaanse jeeps, werden vier Rus sische jeeps geplaatst, zodat het Oosten de sterkste troeven had. De Amerikaanse tanks trokken zich terug. Na een half uur verdwe nen ook de Russen. Maar luttele minuten daarna versche nen er weer vier Amerikaanse Sher mans aan de demarcatielijn. En ziet, prompt kwamen ook de Russen weer opdagen. Nu stelden zij echter drie tanks MOGELIJK wordt het proces-Eichmann reeds in december hervat. Eichmann zelf is ,,als een razende" zijn memoires aan het schrijven. Vóórdat het proces begon had hij al 1500 vellen getypt. DE GEWEZEN Amerikaanse diplomaat Scarbeck, die op de ambassade in War schau werkte, is schuldig bevonden aan het doorgeven van geheimen aan Pool se agenten. DE C.O.P. (Commissie Opvoering Pro duktiviteit) gaat verdwijnen. Er voor in de plaats komt een commissie die aan de S.E.R. zal zijn verbonden. TIENTALLEN deelnemers aan het re clamecongres in Hilversum vonden gis teren een bonnetje van de politie onder hun ruitewissers wegens verkeerd par keren. „Hilversum heeft alles over voorl een goede reclame", had burgemeester) Boot zo juist betoogd. Dat was ook zo: even later kwam de boodschap dat iedereen zijn bonnetje mocht verscheu ren. DE STAAT heeft het proces tegen de Utrechtse firma, die in het nieuws kwam door een zo geheten hulzenzwen- del, verloren. De fabriek smolt hulzen om, maar wist door juiste methoden wat van die dingen over te houden. Dat leidde tot een inval door de marechaus see. Het bedrijf is nu in het gelijk ge steld. De staat moet een bedrag van meer dan 73.000 gulden aan de fabriek betalen. EEN DER kraters van de Etna op Si cilië heeft gisteren een dikke zwarte rookwolk uitgebraakt. DE KINDEREN van twaalf spaarzame Amsterdamse ouderparen hebben van een onbekende Amerikaan een spaar bankboekje met f 200.- er op cadeau ge kregen. Het totale aantal vluchtelingen van de afgelopen 24 uur bedroeg veertien, waaronder een grenswacht in uniform. Een groepje van vijf mensen, waaron der twee kleine kinderen, kwam door de riolen de vrijheid tegemoet. De Ver. Staten hebben officieel ir Moskou geprotesteerd tegen de schen ding van het viermogendhedenverdrag door het gesar aan de sectorgrens. Mos kou zette er prompt een protestnota te genover en beschuldigde het Westen van provocatie. De Franse regering zal ook bij het Kremlin protesteren. Welke kant men met Berlijn precies uit moet, is het Westen nog niet duide lijk. In Bonn werd gisteren gesproken over de mogelijkheid van een internatio nale landcorridor tussen West-Berlijn en liet gebied van de Bondsrepubliek, waar door de toegang tot Berlijn verzekerd zou zijn. De socialistische internationale, Rome bijeen, heeft aangedrongen op de vorming van een atoomvrije zone Midden-Europa. Inzake Berlijn moet het Westen diplomatiek initiatief nemen, zo meende de internationale. Kongo-Katanga In een brief aan premier Adoela van Kongo heeft president Tsjombe van Ka- tanga een aantal voorwaarden gesteld voor het voortzetten van de onderhan delingen met de centrale regering over de toekomstige betrekkingen tussen Kon go en Katanga. Deze voorwaarden zijn, dat een einde wordt gemaakt aan "de „demagogische campagne" van radio Leopoldstad tegen Katanga, alsmede aan de „vijandige redevoeringen" van leden der Kongolese regering, terwijl de Kon golese troepen aan de Katangaanse grens dienen te worden teruggetrokken. Enkele buien t Weersverwachting van het K N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- J avond 23.15 uur: J i Opklaringen maar plaatselijk ook t i enkele buien. Matige tot krachtige, langs de kust harde tot stormachtige t zuidwestelijke wind. Iets lagere tem- 0 t peraturen. 0 Vandaag: zon onder 17.20 uur. Maan J op 20.53 uur. t Morgen: zon op 7.28 uur, onder 17.18 t uur. Maan op 21.48 uur, onder 13.00 t uur. i J Maandag: zon op 7.30 uur. Maan on- der 13.42 uur. Een week geleden heeft de Oostduitse volkspolitie tien kilometer ten noorden van Helmstedt een mijnenveld aan gelegd. Nu zijn de Vopo's ook in het zuiden begonnen. Zelfs huizen worden hiervoor afgebroken. Een onderwij zeres is met haar klas naar de zone- grens* getogen om de kinderen te laten zien wat er zich allemaal in de om geving afspeelt. Minister Visser heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Kranenburg (P.v.d.A.) naar aanleiding van de „swing" van de lucht machtkapel op de Taptoe-Delft van 2 september gezegd, dat de gevolgde pro cedure van onderzoek in geen enkel op zicht strijdig is met de voorschriften van de wet op de krijgstucht. Het spelen van swingmuziek in het al gemeen is door de minister niet als een ondisciplinair optreden gekenschetst, wel is voor hem buiten twijfel dat het door één of meer militairen negeren van door een bevoegde meerdere gegeven aanwij zingen omtrent het uitvoeren van een dienstopdracht van welke aard ook aan dc krijgstucht dient te worden ge toetst. Gisterenmiddag hebben bandieten uit een Parijse juwelierszaak juwelen met een waarde van 800.000 a 1.000.000 nieu we francs geroofd. Met een stuk ijzer sloeg een man de etalageruit van een juwelierszaak kapot. Hij graaide de kostbaarheden bij elkaar en rende naar een lichtgroene auto, waarin twee handlangers zaten. De ban dieten slaagden er in te ontsnappen, hoewel tal van autoclaxons loeiden om de politie te waarschuwen. De roof was de grootste sinds vele jaren in Parijs. Een van de dingen, die een dagblad - directeur niet doet, is het schrijven van „stukjes" in de krant. Althans niet bij ons blad. Dat is de taak van de journalistieke staf. Als ik dat voor één keer wél dóe, dan moet daarvoor een bijzondere reden zijn en die is er: Jan Bruna, hoofdredacteur van ons blad, zal donderdag 2 november a.s. de dag geden ken waarop hij 25 jaar verbon den is aan de N. V. Uitgevers Maatschappij Neerlandia, die o.m. uitgeefster is van het Dag blad De Stem. Van die 25 jaar heeft hij er 20 in Breda doorgebracht, als hoofdredac teur van onze krant. Is het daarom niet voor de hand liggend, dat ik er behoefte aan heb een ogenblik stil te staan bij dit jubileum, bij de hoofdredacteur Bruna en bij de mens Bruna? Wij leven in een tijd, die neiging vertoont tot het hanteren van super latieven. Het is menselijk cn begrij pelijk, dat die neiging ook wel tot uiting komt bij huldigingen van ju bilarissen. Die neiging moet onder drukt worden nu het om de jubilaris Bruna gaat, omdat een ware teke ning van hem alleen kan worden ge geven als men zich strikt beperkt tot een zuivere weergave van wat hij werkelijk is. Dat komt hem toe. Hij heeft daarop recht wegens het vele goede, dat hij voor ons bedrijf deed, maar óók wegens de wijze waarop hij gedurende vele jaren zijn grote talenten in dienst stelde van de ge meenschap en daarmee van U als lezer van onze krant. Vóór alles is de heer Bruna journalist, maar dan ook een journalist van het zuiverste wa ter. Tegelijkertijd een werkelijk begenadigd journalist, die zich tot een dergelijk niveau heeft weten op te werken, dat men hem kan rangschikken onder de besten, die Nederland thans kent. Zijn kijk op mensendingen en gebeurte nissen is scherpmaar ivijs en mild tegelijk. Zijn vermogen zich uit te drukken ter voorlichting van onze lezers vraagt grote be- wonderingwant hij heeft een woordkeuze en hanteert een zins- bouio, die recht doen aan de bes te tradities van de Nederlandse journalistiek. De laatste kolom van pagina 3 van ons blad ge tuigt daarvan dagelijks. Als oprecht katholiek en diep ge lovig mens blijft de heer Bruna zich bij voortduring bewust van zi.in ver antwoordelijkheid als hoofdredac teur van een der grootste katholieke gewestelijke dagbladen van ons land. Zijn koers kent geen aarzeling, noch tweeslachtigheid; die koers is dui delijk en consequent. De mens Bruna? Wie hem kent, hij weet het: zonder pretentie, be scheiden, goedhartig, vertrouwvol ten opzichte van zijn medemensen, gaaf in elk opzicht. Elk woord meer zou de werkelijke tekening van de mens Bruna slechts schaden. Zó is Jan Bruna, zó zal hij blijven, zó en niet anders. Moge God hem, journalist in hart en nieren, mens met rijke gaven van hoofd en hart, nog vele goede jaren schenken. E. BRADER, DIRECTEUR" „DAGBLAD DE STEM". Radio Peking heeft gisterenavond de bewoners van Noord-China gewaar schuwd tegen fall-out, veroorzaakt door de Russische kernproeven. Een nieuws uitzending werd voor deze mededeling Gisteren is het 22e partijcon gres in Moskou besloten. Het eind ging gepaard met een ronkende redevoering van Kroestjev.... en een openlijke knieval van de hoog bejaarde bolsjewiek Worosjilov. De maarschalk kon wegens zijn wankele gezondheid niet zelf ko men, en daarom werd zijn verkla ring voorgelezen. Hij vroeg het congres „zijn betuigin gen van spijt te willen aanvaarden voor de fouten tijdens de eerste etappes van de strijd tegen de partij". Hij voegde daaraan toe dat hij van de activiteiten van de anti-partij groep tot juni 1957 niets geweten had. „Tijdens de 58 jaren dat ik de communistische partij heb ge diend, heb ik nooit deelgenomen aan opruiende praktijken", aldus de oude maarschalk, die besloot met te zeggen dat al zijn standpunten „voortvloeien uit zijn diepe toewijding aan partij en volk". Tevoren had hij nadrukkelijk ge zegd het helemaal eens te zijn met alles wat Kroestjev tijdens het congres heeft gezegd. Toen de voorzitter de verklaring voor gelezen had, bewaarde het congres een ijzig stilzwegen. Terwijl de verzamelde kameraden toch getoond hebben zo gran dioos te kunnen applaudisseren In zijn slottoespraak heeft Kroestjev nog even, voor alle duidelijkheid, mee gedeeld wat er aan de wereld schort: de Sovjets willen maar al te graag pra ten, maar het verfoeilijke Westen rea geert maar met geweld. Ze dreigen met oorlog, om hun bezettingsrechten in Ber lijn te handhaven en oe opperduivel die daar achter zit is drie maal raden bondskanselier Adenauer. Ze praten nu wel over „vrijheid voor West-Berüjn, maar ze bedoelen: bezetting", aldus de verontwaardigde partijbaas. Hij vertelde ook dat de Sovjetgeleer den „al het mogelijke doen om de scha delijke gevolgen van proeven met kern wapens tot een minimum te beperken". Ja, zelfs zou de vredelievende Sovjet- Unie veel liever helemaal geen proeven met kernwapens nemen. Maar, kame raden, dat gaat nu eenmaal niet, het Westen bedreigt ons met de dood voor miljoenen mensen.... We moeten dus wel. Maar alles zal terechtkomen. Want „rede en rechtvaardigheid bevinden zich aan onze zijde", aldus de man die alles van rede en recht weet. Kroestjev wimpelde ook alle lof aan zijn persoon af, want persoonsverheerlijking is uit den boze. De deelnemers aan de vredesmars naar Moskou zijn gisteren op hun terug reis op Schiphol aangekomen, waar ze vertelden dat de Russische voorlichting over de kernproeven wel erg eenzijdig is. Volgens de vredestippelaars hebben de jonge Russen helemaal geen belang stelling voor politiek. „Het partijcongres doet licn niets", zeiden ze. Gisteren is van Cape Canaveral de superraket „Saturnus", die een stuwkracht van tweemaal die der Sovjetraketten zou hebben, en waarmee de Amerikanen op den duur de maan hopen te bereiken, met succes beproefd. Dat het een reusachtig heelalvoertuig was dat de lucht inging, was wel dui delijk: op 4 km van de startplaats was het brullen van de raketuitlaten nog zó hevig dat het bijna pijn aan de oren deed. Men mat daar 115 decibel. Bij 135 decibel wordt het geluid onverdraaglijk. De Saturnus kwam 320 km verder in zee terecht, vrij zuiver op het aangewezen punt. De tweede en der de trap hadden als ballast 100.000 liter water aan boord. Met die vracht bereikte de maanraket een snelheid van 6000 km en een hoogte van 150 km. Generaal Lemay, chef-staf van de Amerikaanse luchtmacht, heeft aange drongen op het bouwen van grote ruim tevoertuigen die in de ruimte oorlog kun nen voeren. „Een toekomstige oorlog zal waarschijnlijk in het heelal uitgevochten worden", wist de generaal. Gedurende vijf uur is gisteren naar schatting 75 procent van Frankrijk van elektriciteit verstoken geweest. De employés van gas- en elektriciteits bedrijven hadden gehoor gegeven aan de stakingsoproep van "de vier grote vak bonden. De Parijse metro liep normaal, maar de elektrische treinen die Parijs binnen liepen ondervonden veel hinder. De hon derden verkeerslichten in Parijs vielen voor het grootste gedeelte uit. De Spaanse regering heeft vier leiders van het Franse geheime leger, de O.A. S„ die in Spanje woonden, verbannen naar Las Palmas. Volgens welingelichte kringen was de Spaanse regering ingegaan op een ver zoek van de Franse autoriteiten te ver hinderen dat de O.A.S.-leiders in Spanje actief deel zouden kunnen nemen aan een tegen De Gaulle gerichte politiek. De Franse regering zal dinsdag een verklaring afleggen naar aanleiding van beschuldigingen in de pers, dat de Fran se politie dc gevangen genomen Algerij nen wreedheden laat ondergaan. De laatste dagen dreven er opvallend veel dode Algerijnen in de Seine. Men fluis tert dat de politie hier meer van weet. onderbroken. „De neerslag kan uit alle richtingen komen", zo werd gezegd. Het wassen van levensmiddelen en het distilleren van water zijn de voorzorgs maatregelen tegen besmetting. Zij gelden voor lange tijd. Technici zijn naar Noord-China onderweg om de bevolking te instrueren. In een deel van Italië is de radioactivi teit van de melk met een sprong geste gen van 4 tot 200 micro-Curie. De ge- vaarsgrens is op 1000 micro-Curie ge steld. De stralingsactiviteit in de lucht boven ons land is langzaam gestegen, maar er is nog lang geen sprake van enige verontrusting bij de bevoegde in stanties. De regen die viel op 25 en 26 oktober heeft wel wat stralers naar de aarde doen komen, doch de intensiteit was ook toen niet verontrustend. Het Be- neluxparlement, in Den Haag vergade rend, heeft in een motie zijn verontwaar diging over de Russische kernproeven uitgesproken. In Genua heeft een advocaat een pro ces aangespannen tegen Kroestjev. die er van wordt beschuldigd de atmo sfeer door kernproeven te vergiftigen. Gaat de rechtbank er op in en wordt het „schuldig" uitgesproken, dan kan Kroestjev bij verstek drie tot tien jaar gevangenisstraf krijgen. Louter acade misch natuurlijk. In een Amerikaanse fabriek heeft gis terennacht. een brand gewoed. Aange zien er na de brand metingen met Gei gertellers werden verricht, gelooft men dat de fabriek, die juke-boxes maakt, ge heime defensie-opdrachten uitvoert, waarbij met splijtbaar materiaal wordt gewerkt. Amerika zal experimentele kernreactors aan Zuid-Slavië leveren. Tsjecho-Slowakije krijgt stralingsappa- ratuUr voor de kankerbestrijding. De Amerikaanse commissie voor kern energie heeft bekendgemaakt, dat de Sovjet-Unie opnieuw een kernbom tot ontploffing heeft gebracht in het proef gebied van Nova-Zembla. Het was een kleine bom die in de atmosfeer explodeerde. Een kleine duizend mensen hebben gis terenavond voor de Russische ambassa de in Den Haag met een tamelijk ru moerige betoging geprotesteerd tegen de kernbompro even. Drie afgevaardigden werden ontvan gen door ambassadepersoneel. Zij boden een manifest aan. De politie voorkwam dreigende relletjes. Het bestuur van de Nederlandse Rooms-Katholieke Middenstandsbond heeft in een verklaring zijn ernstige te leurstelling uitgesproken over de on langs in het wetsontwerp inzake de al gemene kinderbijslag aangebrachte wij zigingen. De bezwaren van het bestuur van de N.R.K.M. gaan met name uit naar de minimale tegemoetkoming aan het in de Tweede Kamer uitgesproken verlangen tot toekenning van kinderbijslag voor de eerste twee kinderen van zelfstandigen. Zowel de inkomensgrenzen als de uitke ringen blijven, naar de mening van het bestuur van deze bond, ver beneden een aanvaardbaar minimum. De bezwaren van de bond gelden ook het stellen van een inkomensgrens voor uitkeringen van het derde kind af. Deze cn mogelijk andere grenzen acht het be stuur van de bond zeer willekeurig. Het bestuur betreurt ook, dat de be handeling van het wetsontwerp opnieuw is uitgesteld, zodat invoering op 1 ja nuari 1962 vrijwel onmogelijk is. (Advertenties" uwHUlD GROTE TUBE 1.65 M0US0N V. H. KOLK GROTE MARKT 25 - BREDA I

de Stem | 1961 | | pagina 1