Kath. Middenstandsbond niet langer achter De Pous EN WIN g Indonesië neemt boot in beslas: Zeeland: veertig Aannemersbedrijf voert een (proef) proces tegen Staat VOOR UW LIPPEN: Waalse volksregering wens van Renard EERD BIJ KOMENDE KOERSBEPALING PRIJSBELEID Op de bres voor bedrijven \n de oever Berlijn Tunnel onder Hel Kanaal... „Na ii, dame Storing in de elektriciteit in het noorden Wie wordt kind van doorberekening K.V.P. OVER KINDERBIJSLAG Caféruzie: man doodgestoken in Den Haag Weddenschap Kroestjev en dr. Figl DAGBLAD VOOR ZEELAND RLANDS EUWSTE GE JENEVER ^^CIT-S meer geen ten koste gaat van de winst- gedifferentieerd prijsbeleid lals-Duynstee aanmoediging 'een sprake igeuners willen :en eigen staat Pst. i ii in Tv', I A 1 1 B 1 c 1 1 D 1 E 1 H 1 I F - i _j 1 H i j j i 1 K Li Meer wind Vijf landen eisen onderzoek naar dood van Hamraarskjoeld Vonnissen inzake de „TVoord-Holland extra pagina's Mogelijke winst, vijftig miljoen Paardemiddel OVERSTROMING IN Z.-VIETNAM ^DRAAISTIFT 2.95-1.45 NAGELLAK 1.85.1.45 101e JAARGANGNo. 23804 Uitgave: N V. Uitg. Mi.i- Neerlandia. Directeur: E H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, I C. J- v- Hootegem, mr dr A. J J. M. I Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V M. I Vercauteren L. J. v 't Westende. I Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, I Tel. 22341 (4 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 17 OKTOBER 1961 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi* ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Goes Westsingel 93 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon _2377_ (Biibureaus- T.Tshaanstraat 24 - telefoon 7601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) nder de beschutting van een brug. Soms priemt het zoek- r het duister, soms snauwt de •iftig, maar erg dichtbij komt ipje niet meer. (Advertentie) ten lekker k^DFOCKlfT, g en puur en fijntjes I Verbeteringen en spoed Het partijbestuur van de K.V.P. heeft ■een verklaring gepubliceerd, inzake het gewijzigde wetsontwerp algemene kin derbijslagregeling, waarin het een aan tal bezwaren tegen dit ontwerp maakt. Het bestuur heeft waardering voor de oging der regering om dc behande ling van de wetsontwerpen betreffende de kinderbijslag wederom op gang te brengen en met daarin de kleine zelf- andigen te betrekken, maar het acht de eerste plaats dc hoogte van de jikomcnsgrens voor het recht op bijslag boor de eerste twee kinderen van kleine Seltstandigen onbevredigend en de uit dringen minimaal Voorts vindt het de nkomensgrens van f 12.000 voor de uit keringen vanaf het derde kind om ver- JchiUende, waaronder ernstige redenen eveneens onbevredigend. Tenslotte wordt een belangrijk uitstel van de open bare behandeling met name een uit stel, dat niet strikt vereist wordt voor een deugdelijke behandeling van het ^■wetsontwerp ongewenst geacht. Het partijbestuur heeft er dan ook bij de katholieke Tweede-Kamerfractie op aangedrongen, aldus de verklaring, ver- eteringen in het wetsontwerp met jacht na te streven en te bevorderen, dat de behandeling op zo kort mogelijke .ermijn plaatsvindt. (Van onze parlementaire redacteur). Als minister De Pous (Ec. Zaken) straks de centrale organisaties nit het bedrijfsleven weer zal bijeenroepen - dat doel bij ieder jaar - om baar medewerking te vragen voor zijn prijsbeleid, zal itij van de Katholieke Middenstandsbond een weigerend ant woord ontvangen. De Katholieke Middenstandsbond beeft namelijk ervaren, dat bet huidige prijsbeleid bij de achterban, vooral bij looninten sieve bedrijfstakken, niet langer te „verkopen" is. De huidige praktijk leidt er toe, dat deze bedrijfstakken bij loons verhogingen achteraan komen, waardoor bij de huidige krapte op de arbeidsmarkt een aanzienlijk personeelsverloop optreedt. Dit verloop is alleen tegen te gaan door de loonsverhogingen in an- 90 per hele liter ïdedeling van Vrij Nederland, ster Cals indertijd prof. Duyn- ;ft aangemoedigd contact te net generaal Nasoetion, wordt Nijmeegse hoogleraar zelf >roken. Van ,,De Gelderlander" ij mee in de loop van de tijd minister Cals te hebben ge- evenals met een aantal andere echter geen sprake van dat de s mij heeft aangemoedigd om gaan", aldus prof. Duynstee. et tegendeel ik heb mr. Cals helemaal geen advies ge- Duynstee verklaarde verder dat is dat hij van andere ministers had beslist niet aanmoedi- geweest wat betreft zijn con- iet generaal Nasoetion. marges. De Katholieke Middenstandsbond, die hierin zeer waarschijnlijk zal worden bijgevallen door de andere middeirstansorganisaties," meent dat er een meer gedifferentieerd prijs beleid gevoerd dient te worden met een coördinatie vooraf. Het zou aan loonintensieve bedrijfs takken moeten worden toegestaan door prijsverhogingen gemiddelde loonbewe- gingen van het begin af aan te volgen Deze prijsverhogingen zouden dan voor de consument gecompenseerd moeten worden door prijsverlagingen in andere sectoren. De samenhang tussen het loon- en prijsbeleid heeft op het ogenblik tot ge volg, dat loonsverhogingen „verdiend" dere bedrijfstakken te volgen het-1moeten worden uit een toename van de J produktiviteit. Loonsverhogingen mogen eunerkoning Vaida Voievod III een persconferentie te Parijs eld dat bij de Verenigde Naties rnationaal statuut zal worden erd over de positie van de De hoofdpunten ervan zijn Ierland voor de zigeuners, tan genaamd, juridische en >escherming in alle landen en ing van een elite die het roer eigen staat in handen kunnen Voievod, die negen miljoen en heeft, wil Romanestan op een eiland in de Stille of in ïtische Oceaan. Israël zal de staat tot voorbeeld moeten In een café in Den Haag is gisteren avond een man doodgestoken na eenl korte ruzie met een medebezoeker. In een café op de hoek van de Veen- kade en de Hemsterhuisstraat bevonden zich omstreeks half acht onder meer de 34-jarige heer J. C. Jansen, wonende aan de Paviljoensgracht, en de 68-jarige u »er J. N. Deze twee bezoekers raak ten in gesprek. Er ontstond een korte woordenwisseling, waarbij N. een mes trok en J. in de hals stak. De halsslag ader werd geraakt en het slachtoffer bloedde in enkele ogenblikken dood. De dader vluchtte uit het café, doch werd door andere bezoekers nagezet en met behulp van omwonenden gegrepen en aan de politie overgegeven. Deze heeft de man ingesloten. Het stoffelijk over schot van Jansen is overgebracht naar een ziekenhuis. Volgens de politie waren zowel Jansen als N. enigszins onder de invloed van sterke drank. Zij waren op pervlakkige kennissen en de steekpartij schijnt geen diepere achtergrond te heb ben dan de woordenwisseling van het ogenblik. I kwartje per kolom^ 4 kolommen f I.- j DE PRIJS van de benzine is in België met ongeveer anderhalve cent per liter verlaagd. Gewone benzine kost nu 52 I cent. Voor „super" moet men 56 cent per liter betalen. MEN VREEST het ergste voor het lot van de zevenjarige Klaasje Bunschoten, een debiel meisje uit Huizen. Zij is sinds zondag zoek. Zij ging an huis om bui ten te spelen, maar kwam niet terug. DE COMMUNIST Bakker zal morgen in de Tweede Kamer een interpellatie aanvragen over de affaire Golub op Schiphol. De baas van de heer Bakker, Paul de Groot, woont in Moskou het partijcongres bij. RUSLAND heeft de 48-urige werkweek in ere hersteld. Vorig jaar had Kroest- jev de arbeiders een zesurige werkdag j toegezegd en nog onlangs beloofde hij hun een vijfurige werkdag. Het is een 8-urige geworden. I IN EEN Rotterdamse school klonk een enorme knal toen bij het aansteken van de olieverwarming iets verkeerd ging. Vier kinderen werden licht gewond door glasscherven van gebroken vensterrui ten. IN TURKIJE zijn verkiezingen gehou den. De republikeinse volkspartij heeft daarbij 201 van de beschikbare 450 par- I Jf^sr^szetels gewonnen. De „Partij van het Recht" kreeg 146 zetels. zij meer dan vier kolommen invullen. ngen uiterlijk dlnsdagavon postbus 2500, Amsterdam- Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Bewolkt weer met plaatselijk enige ?ulcn Matige tot krachtige, langs t „ÜJUÏ tijdelijk harde westelijke w OefHtde temperaturen als gis- teren of iets lagere. v,?™achtlng van het Belgisch weer- Kundig instituut: Tna"uv^nkeli'k betrokken tot nevelig, :reoL °.Pklai"ingen, gevolgd door Maximumtemperaturen over- 2 "aS 15 graden. :onadne"raa2l«ZOunuïnder 17 43 Morgen: 7.on op 7.09 uur. De afdeling modellenbouw van de Britse Vervoerscommissie heeft het hier getoonde model gebouwd van het Engelse eindpunt van de onder Het Kanaal te bouwen spoorwegtunnels. Het station zou moeten komen tussen de hoofdspoorlijn van Londen naar Dover en rijksweg A-20 tussen beide steden. Tussen beide spoortunnels loopt een kleinere tunnel voor onderhouds ploegen en dergelijke. De duur van de rit tussen Londen en Parijs door de tunnel zou vier uur en twintig minu ten zijn. 28 minuten rijdt de trein daar bij in de tunnel. Het model is geheel op schaal, alleen zal het station zes mijl van de uitgang van de tunnel lig gen. De kosten van de 52 km lange tunnel zouden I miljard gulden be dragen. Vier Afro-Aziatische landen en Vene zuela hebben een ontwerp-resolutie in de assemblee der Verenigde Naties in gediend betreffende een onmiddellijk on derzoek door de volkerenorganisatie naar het vliegongeluk waarbij Dag Hammarskjoeld om het leven is gekcv men. De vijf landen stellen voor dat „vijf eminente personen" belast worden met het onderzoek naar alle omstandigheden van het ongeluk. De 21-jarige Vopo boog beleefd en hielp een Oostduitse vrouw naar het Westen te ontkomen over een versper ring in de Ulbrichtwal te Berlijn. Toen de vrouw aan de andere kant stond wierp hij zijn machinegeweer achte loos weg en sprong ook over de ver sperring, aldus de Westberlijnse po litie. 1 dus in het algemeen niet tot prijsver hoging leiden. Kan op basis van deze regel geen of slechts een zeer geringe loonsverhoging worden gegeven (dit is meestal het geval bij loonintensieve be drijfstakken), dan kan achteraf een prijsverhoging worden toegestaan om de gemiddelde loonbeweging te volgen. Brandstof, brood cn melk Bij loonintensieve bedrijven als de brandstoffenhandel en de brood- en melkbezorging, leidt dit beleid er in de praktijk toe, dat steeds meer van de winstmarges wordt weggeknabbeld. De ze bedrijven kunnen het zich immers niet veroorloven om achter te blijven bij de loonontwikkeling, want dan ver liezen zij hun mensen. Met de prijzen is in deze bedrijfstakken, die onder zeer scherpe controle staan, niet te romme len, zoals elders wel gebeurt. Voor deze bedrijfstakken ook de dienstverleniging valt er onder wil de Katholieke Middenstandsbond thans een grotere bewegingsvrijheid bij de prijsbepaling, teneinde de al gemene loonontwikkeling niet achter af maar op de voet te kunnen vol gen. Men meent, dat de prijsverhogingen die daarvan het gevolg zullen zijn zi.i vallen in de sector van de eerste levensbehoeften gecompenseerd kun nen worden door prijsverlagingen elders, b.v. bij massaprodukten in de levens middelenbranche. De aanzienlijke toe neming van overheidsdirigisme, die van een en ander het gevolg zal zijn, wordt als onvermijdelijk geaccepteerd. De Ka tholieke Middenstandsbond ziet overi gens met de bepleite koerswijziging ook een consumentenbelang gediend. Zou de huidige situatie blijven voortduren dan zullen, zo zegt men, dienstverleningen als melk-, kolen- en broodbezorging aan huis over enige tijd niet meer mogelijk zijn. IN HET noorden van de Ver. Staten wintert het al flink. Vijftien centimeter sneeuw en strenge vorst. Bij San Fran cisco heeft men daarentegen van een hittegolf te lijden. 55 De gezagvoerder O. Edelenbosch (35) en de eerste stuurman, W. H. Meyer (39) van de sleepboot „Noord-Holland" zijn gisteren in Djakarta ieder tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank heeft inbeslagneming van de sleepboot gelast. De uitspraak is gedaan door de dis trictsrechtbank in Djakarta. Ten laste wordt gelegd, dat de sleepboot zonder vergunning in de Indonesische wateren heeft gevaren. De beklaagden hebben verklaard zich niet schuldig te achten. Tegen hen was, zoals gemeld, in onze editie van gisteren drie maanden geëist. Een woordvoerder van de Indonesische Als uw krant vandaag met een onbehoorlijke plof in de bus is gevallen, erger u dan niet. Het heeft een bijzondere oorzaak. Dagblad De Stem heetl namelijk zijn Zeeuwse lezers willen ge rieven met een extra-nummer, een Zeeland-nummer, gewijd aan verleden, heden en toekomst van een provincie, die in storm achtige ontwikkeling is. Veertig pagina's klein formaat. Geheel verzorgd door de eigen re dactiestaf. Ze mogen betvijzen dat deze, üw krant, zich beivust is van zijn taak in Zeeuwsch-Vlaanderen en op de eilanden: namelijk een spiegel te zijn van het Zeeuwse gebeuren van alle dag en een sterk klankbord voor Zeelands wensen en verlangens. (Van onze Haagse redacteur) Was de prijzenbeschikking van de regering, die de aannemers verbood de risicoclausules van hun bouwcontracten toe te pas sen en gestegen loonkosten in de bouwprijzen door te berekenen geldig en verbindend? Over deze zaak wordt een principiële uit spraak verlangd van het Haagse gerechtshof na de behandeling van het proefproces dat de Heem- steedse aannemer P. J. Zanen na mens de bouwwereld heeft aan gespannen tegen Rijkswaterstaat c.q. de staat der Nederlanden. De ze uitspraak zal mede beslissend zijn voor de vraag of de Neder landse aannemers gezamenlijk alsnog aanspraak kunnen maken op f 50 miljoen die zij op basis van de risicoclausules in hun con tracten hadden kunnen doorbere kenen. Mr C R, C. Wijckerveld Bisdom kwam als pleiter voor de eisende partij tot de conclusie, dat de prijzenbeschikking van de regering niet uitgevaardigd had mo gen worden, omdat zij ten onrechte zou zijn genomen op grond van de Prijsop- drijvings- en Hamsterwet van 1939. Zo als bekend maakte de prijzenbeschikking van 22 maart 1960 een einde aan de toen malige bouwstaking. Zij verbood name lijk de aannemers het doorberekenen krachtens de risicoclausules van loons verhogingen in zogenaamde overlopende werken. Onder deze werken werden ver staan bouwobjecten die reeds vóór 1 maart 1960 waren aanbesteed en gegund, maar die na 1 maart 1961 de datum van ingang van de loonsverhoging nog niet waren voltooid. Het kwam er dus op neer dat de aannemers van hun con tractueel recht op doorberekenen ge dwongen afstand moesten doen. Van aan nemerszijde werd dit beschouwd als een ingreep in wettig afgesloten contracten. Mr. Wijckerveld Bisdom betoogde, dat de Prijsopdrijvings- en Hamsterwet be voegdheden geeft ten aanzien van de vaststelling van maximum prijzen van roerende goederen. Bouwobjecten vallen daarbuiten en de prijzenbeschikking houdt zich ook niet bezig met maximum prijzen, meende hij. (Dc prijzenbeschik king wordt ook niet gehanteerd ten aan zien van voor nieuwe bouwobjecten be nodigde contracten). Mr. Wijckerveld Bisdom meende, dat de regering de prijzenbeschikking had aangegrepen om een geschil uit de wereld te helpen. De regering keurde loonsver hogingen voor het bouwbedrijf goed maar wentelt de kosten ervan af op de aan nemers. Pleiter lichtte nog toe, dat de aannemers de stijging van de produkti- viteit waaruit volgens de regering loonsverhogingen moeten worden betaald reeds bij de inschrijving in hun bouw som hebben ingegalculeerd. De regering had daarom zijns inziens eventueel een calculatie-schema en voor bepaalde posten, limieten moeten voor schrijven. Sommige aannemers calcule ren bepaalde risico's al zonder meer in de bouwprijs in. Deze aannemers hebben dan ook van de prijzenbeschikking geen financieel nadeel ondervonden. Mr. A. G. J. Scholten, der Nederlanden pleidooi voerde, merkte op, dat het bouwbedrijf nimmer cijfers op tafel heeft willen leggen welke de re gering enig inzicht gaven in de economie van deze bedrijfstak. Op grond van eigen berekeningen heeft de regering toen ge meend dat ook het bouwbedrijf in staat was hogere lonen op te vangen door de produktiviteitsstijging Doorberekening mocht derhalve niet plaats vinden. Dat daartoe een prijzenbeschikking werd uit gevaardigd, achtte mr. Scholten niet strij dig met het karakter van de Prijsopdrij vings- en Hamsterwet. Hij vestigde daar bij de aandacht van het Hof op een aan tal uitspraken van de Hoge Faad en op het feit, dat de huidige Prijzenwet als vervanger juist op deze wet aansluit. Het Haagse gerechtshof, dat werd ge presideerd door mr. A. J. M. van Moorsel zal donderdag 30 november uitspraak doen. marine heeft ontkend, dat de Noord-Hol land een andere naam zou hebben gekre gen en door de Indonesiërs in gebruik zou zijn genomen. De beklaagden kunnen desgewenst bij president Soekafno tegen het vonnis in beroep komen. Zij zullen dat doen voor zover het 't besluit van de rechtbank be treft om de Noord-Holland in beslag te nemen. De directie van N.V. Bureau Wijsmul ler in IJmuiden heeft naar aanleiding van deze uitspraak tot verbeurdverkla ring van haar dieselelektri&ciie sleepboot Noord-Holland meegedeeld, dat dit 548 ton grote en 26.000 pk sterke schip tegen molest is verzekerd, maar dat nog niet precies bekend is, of dit ook voor de ver beurdverklaring van het schip geldt. De sleepboot die een waarde heeft van 2.5 tot 3 miljoen gulden is het vlagge- schip van de Weismuller-vloot. Het werd in 1943 in de Verenigde Staten gebouwd en in 1947 aangekocht. Geheel noordelijk Nederland, met in begrip van een gedeelte van Overijssel, kwam gisterenmorgen zonder elektrische stroom te zitten. Een storing, die om kwart voor negen ontstond, maakte het treinverkeer op de meeste baanvakken onmogelijk en dupeerde talloze indu strieën. Het duurde van anderhalf tot drie uur eer het noorden weer over stroom be schikte, doch toen waren de gevolgen van de storing letterlijk overal voelbaar geweest. Tot in de middag merkte men dat aan het treinverkeer. Niet alleen dat de elektrische treinen stomweg stil stonden, maar ook de elektrische sein installaties e.d. werkten niet meer, zo dat op slechts enkele baanvakken met Dieseltremen kon worden gereden. Sommige gedeelten van het net kre gen een geringe spanning waarop een enkele trein nog vooruit kon sukkelen. Er kwam op die manier een knoop in de dienstregeling die niet zo gauw te ontwarren was. De oorzaak van de sto ring was een overbelasting van het kop- pelnet. Niet voelde zich door de elektriciteitsstoring even gedupeerd. In Groningen, waar zich ook vele mi- litairen naar hun onderdelen moesten begeven, gedroegen de jongens zich als schooljongens, die een paar uurtjes lekker vrij zijn. De Waalse volksbeweging van de Luikse stakingsleider A. Renard zal volgens een geheim politiek rapport van de beweging op het grote congres, dat in november wordt gehouden, zich moeten uit spreken over de vorming van een „Waalse volksregering". In het document, dat dient ter voorbe- reiding van het congres en waarvan het Brusselse blad „Het Laatste Nieuws" gis teren een aantal bijzonderheden publi ceert, wordt gezegd, dat een dergelijke regering dient te worden gekozen door een „Waalse nationale vergadering". De ze regering zou moeten worden samen gesteld „op basis van regels, die grondig verschillen van de traditionele regering van het parlementaire type". Enkele weken geleden heeft Renard formeel een referendum in België ge- eist over de invoering van het federa lisme. Ook de Waalse socialisten hebben zich voor de invoering van een federatief stelsel uitgesproken. „Mars op Brussel" Van Vlaamse zijde, waar het federa lisme tot dusverre vrijwel alleen wordt verdedigd door de „Volksunie" (die bij de jongste verkiezingen in België vijf zetels behaalde), worden inmiddels de laatste voorbereidingen getroffen voor de „mars op Brussel" die zondag aan staande zal worden gehouden. De rivier de Mekong in Zuid-Vietnam is buiten haar oevers getreden en heeft een gebied van ongeveer 6400 km2 vruchtbaar land onder water gezet. Vol gens functionarissen zijn naar schatting 100 personen om het leven gekomen en heeft de overstroming ongeveer 10 pro cent van de rijstoogst in Zuid-Vietnam verwoest. Dit percentage is meestal voor de export bestemd. Advertentiei Het organiserend comité verwacht dat zondag vele tienduizenden Vla mingen men spreekt zelfs van 100.000 uit alle Vlaamse provin cies naar de hoofdstad zullen komen „als een machtige uitdrukking van de wil van het Vlaamse volk zijn rechten op alle gebied te bevestigen en te veroveren." De demonstratie zal betrekking heb ben op de eis in het algemeen, dat Vlaan deren een gelijke behandeling zal krij gen als Wallonië voor de culturele en economische ontwikkeling. De Waalse volksbeweging van Renard heeft kortgeleden laten weten, dat op de zelfde dag door de beweging een tegen- demonstratie in Brussel zal worden ge houden. De Sovjetrussische premier en partij leider Kroestjev had, tijdens het staats bezoek, dat hij verleden jaar aan Oos tenrijk heeft gebracht, met de voorzit ter van de Oostenrijkse nationale ver gadering, dr. Figl, gewed dat Russi sche mais een tien maal zo rijke oogst zou opleveren als Oostenrijkse mais. De inzet van de weddenschap was een var ken. Er is toen Russische mais uitgezaaid op het ongeveer dertig kilometer ten noordwesten van Wenen gelegen land goed van dr. Figl. Hiervan werd de oogst gisteren, onder het keurend oog van Russische en Oostenrijkse deskun digen. binnengehaald. aVstgesteld werd dat de Russische mais van zeer goede kwaliteit was, doch dat haar opbrengst ongeveer gelijk was aan die van Oos tenrijkse mais. De Sovjetrussische ambassadeur te Wenen, Avilov, die mede aanwezig was, kwam onmiddellijk in het geweer. Hij verzekerde, dat dr. Figl de weddenschap verkeerd moest hebben opgevat, „want de Russische mais is niet op dc gebrui kelijke wijze geplant". Dr. Figl deelde Avilov daarop echter mede. dat professor Sjevtsjenko. een Sovjetrussische deskundige op landbouw gebied, begin 1961 in Oostenrijk is ge weest om er op toe te zien dat bij het uitzaaien van de Russische mais de juiste plantingswijze zou worden ge volgd. De Russische ambassadeur verklaarde daarop,- dat hij eerst rapport over deze zaak bij Kroestjev moest uitbrengen. Dr. Figl, die er volkomen zeker van was dat hij de weddenschap had ge wonnen, wilde echter niet met het feest maal wachten totdat Kroestjev zijn me ning had kenbaar gemaakt. Hij nodigde Avilov en de andere aanwezige functio narissen van de Sovjet-ambassade uit om het varken maar meteen te slachten en op te eten.

de Stem | 1961 | | pagina 1