Westelijke Grote Vier niet te Londen bijeen Staakt het vuren in Katanga Oe Thant nieuwe secr.-generaal V.N. Nederlandse ambassadeur uit Moskou terug PRETTIGE WASDAG" SUNIL Inbeslagneming geëist sleepboot Noord-Holland Meer glans en bescherming voor uw auto E Franse spaak in het wiel Inspectie door Kennedy Veeï/eti IANK BERLIJN: KOGELSTRAANGAS EN INCIDENTEN Neuskegel opgevangen Akkoord V.S. en Moskou Schiphol is geen Russische steppe Eis van drie maanden tegen kapitein 1 jood will reek! lANGEBODEN: bielbedrijf HEUVEL DAGBLAD VOOR ZEELAND Vermoorde man gevonden Frankrijk ontkent wreedheden Na 18 omwentelingen 46 Cubanen van eiland gered Weer incidenten in Oran 55 Tsjombe tevredenIleo niet Toenemende bewolking j Politie schoot jongen van 16 in been r NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDR PROCES IN DJAKARTA Eerste minister van Oeroendi vermoord faan >rn sparen Orders èn srn gaan lanisatie. feestelijk ior iedereen, aardag. z z UJ u al O O O 5*1 z l^estigingen ee Z 3T [TRALE RAIFFEISEN-BANKp. bouwjaar 1959 1959 1959 1959 lAIR 1956 lY 1956 us 1957 in goede staat en wor- barantie verkocht, fering mogelijk. - 650 - Dinteloord IAKONA aat 281 - Waalwijk Tel. 3062 IXa I2I gXo (X* iS§ 1S1 «AA JEi 10ie JAARGANG No. 23803 [Jiteave: N V Uitg. Mij Ne»rlandia. nj.-p'-'eur K H B Brader. Hoofdredacteur: J. J H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C v. Dunnen, C. J. v. Hootegem, mr dr A. J J M. Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (4 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 16 OKTOBER 1051 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post. f 0.54 per ween* Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau "SP fjlarriPTv Gops Wegtsinge) 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zpeuw-u-h Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Biibureaus- Tp,-n».,Tor> T.Tsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Paolo Gallo, de man die zich sinds 1954 heeft ..doodgehouden" waardoor zijn broer tot levenslang werd veroor. deeld is zaterdag door de politie van Ragusa op Sicilië gearresteerd ginga"°van herdoen ^stellen van "een De voorgenomen bijeenkomst over de kwestie-Berlijn van ,-a toopp leidende diplomaten van buitenlandse zaken uit Engeland, vervolging wegens moord tegen zijn broeder". Paolo Gallo verborg zich in eer naburig dorp na een reeks van on enigheden met zijn broer Saïvatore Na zijn verdwijning en de vondst van een bebloed mes. beschuldigde de vrouw van Gallo, Christina, haar zwager van moord op haar man. Saïvatore werd tot levenslang veroor deeld. Het was de eerste maal in Italië dat een man werd veroordeeld hoewel het lijk niet werd gevonden. Saïvatore is. zoals gemeld, vier dagen geleden op vrije voeten gesteld nadat de politie zijn broer in een naburig dorpje levend en wel had gevonden. In een verklaring, uitgegeven door „gemachtigde militaire bronnen" heeft Frankrijk categorisch het rapport afge wezen dat door enige internationale ju risten was samengesteld over beweerde Franse wreedheden jegens Tunesiërs in de slag om Bizerta. Volgens de verklaring hadden de ju risten niets anders gedaan dan propa gandistische beschuldigingen aange hoord, die door Tunis waren geuit ten tijde van de strijd in Bizerta. Deze ble ken bij nader onderzoek niet juist te zijn, aldus de verklaring. De capsule van de vrijdag gelanceer de kunstmaan Discoverer 32 is zaterdag middag boven de Stille Oceaan opgevan gen door een Amerikaans transportvlieg tuig van het type C-130. De satelliet had achttien omwentelingen om de aarde ge maakt, toen de capsule, met instrumen ten voor de bestudering van stralingen samen 136 kilo zich er van scheid de. Het was de zesde maal dat een der gelijke capsule in de lucht kon worden opgevangen. Frankrijk, West-Duitdand en de Verenigde Staten, die deze week in Londen gehouden zou worden, zal niet doorgaan, omdat Frankrijk er oj» tegen is. Dit hebben Amerikaanse func tionarissen gisteren in Washington gezegd. Een woordvoerder van het Fran se ministerie van buitenlandse za ken heeft zaterdag verklaard, dat Frankrijk een onmiddellijke bij eenkomst van de Grote Vier om onderhandelingen met Rusland over Berlijn voor te bereiden, voor barig acht. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken zei eergisteren nog dat over de bijeenkomst in Londen ..voor zichtige overeenstemming" was bereikt en dat slechts de details nog geregeld moesten worden. Frankrijk, Engeland en West-Duitsland waren uitgenodigd, maar hierop was nog geen antwoord ontvan gen. Het uiteindelijke resultaat heeft in de meeste landen van het Westen teleurstel ling gewekt. Weinig verandering Uiteraard zou te Londen de kwestie- Beriijn weer een van de voornaamste gespreksthema's zijn. De toestand daar ondergaat niet zo bar veel veranderin gen. De Vopo's blijven er nauwlettend voor zorgdragen, dat er elke dag een paar schoten in westelijke richting worden gelost en een trangasgranaat over de muur gaat. Gisteren voegden zij in zoverre een nieuw element aan hun hinderacties toe, dat zij een aantal Amerikaanse militai ren aanhielden, maar na verloop van tijd lieten gaan. Enkele Vopo's ontkwamen naar het Westen, ditmaal met de wapens. Het aantal Vopo's dat sinds de bouw van de Ulbrichtwal naar het Westen ontkwam, wordt geschat op twee compagnieën of ruim 350 man. Een 60-jarige vrouw uit Oost-Berlijn heeft gisteren met succes de gevaarlijke weg afgelegd onder de prikkeldraadversperringen. Een Amerikaanse luitenant hing zijn pistool in het kantoortje van de Ameri kaanse post, stapte in de auto, waarin een aantal Amerikaanse vrouwen naar Oost-Berlijn had willen rijden en reed weg. Hij beëindigde daarmee eer inci dent waarin de Vopo's om de papieren van de dames hadden gevraagd, hetgeen de dames hadden geweigerd. De Vopo's gingen toen voor de auto's staan. Maar niet te lang. Een Duitse televisieploeg kreeg een traangasgranaat naar zich geworpen. De communistische autoriteiten gaan intussen ook 's zondags door met het ..evacueren" van mensen die te dicht bij de Ulbrichtwal wonen. Open terreinen bij de grens worden schoongeveegd om de opgestelde machinegeweren een be ter schootsveld te geven. Dolle Dinsdag Intussen is ook bekend geworden, dat juichende Oostduitsers onlangs Tsjechische soldaten, die deelna men aan de manoeuvres van 't War- schau-oact, aangezien hebben voor Amerikaanse troepen die hen kwa men bevrijden. Dit hebben negen vluchtelingen bericht, die gisteren uit de Oostzone waren ontsnapt. De negen vluchtelingen verklaarden, dat het incident zich had voorgedaan in de stad Wuensdorf, 35 kilometer ten zui den van Berlijn. De inwoners van de stad, die al jaren geen andere uniformen hadden gezien dan die der Russen en Oostduitsers, dachten dat de Tsjechische troepen die in het kader van de maneu vers de stad binnentrokken, Amerikanen v aren die hen kwamen bevrijden. ,,De Amerikanen zijn er", schreeuw de iemand. Dit was het teken voor een enthousiaste ontvangst van de soldaten die onder bloemen bedolven werden. Zodra de Wuensdorfers er echter ach ter kwamen, dat de soldaten Tsjechen waren, raapten zij hun bloemen op en keerden terug naar huis. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren meege deeld dat een Amerikaanse kustvaartuig 46 Cubanen heeft gered van een klein (Brits) eilandje in de Bahamas. De Cu banen zouden door een kanonneerboot van de Cubaanse marine beschoten zijn geweest, zo werd gezegd. In de Algerijnse havenstad Oran is het in het weekeinde weer tot een botsing gekomen tussen mos lims en Europeanen. Bij verschillende incidenten wer den twee Europeanen en twee Al gerijnen gedood en tien Europea nen en vier Algerijnen gewond. Vijf Europeanen liepen verwondingen op toen zij molotov-cocktails wierpen naar twee winkels, die het eigendom zijn van Algerijnen en waarin zich gewapen de moslims verborgen bleken te hebben. Een ander incident was de ontploffing van drie handgranaten bij een privé-hos- pitaal aan de zeekant, dat het eigen dom is van een vooraanstaand aanhanger van president De Gaulle n.l. Gaston Per- not. Hij werd aan de voet gewond. In Algiers is een Frans legermajoor gewond, toen er op hem geschoten werd terwijl hij in zijn auto door het stads kwartier St. Eugene reed. De aanvaller wist te ontkomen. In Oran is het uit gaansverbod vervroegd. President Kennedy heeft in Fort Bragg de parate strijdmacht van het Amerikaanse leger geïnspecteerd. De troepen kunnen binnen het uur naar dat deel van de wereld vertrekken, waarvoor alarm wordt geslagen. MOSKOU staat geheel in het teken van het 22e partijcongres, dat morgen be gint. Onder de gasten die gisteren aan kwamen bevond zich premier Tsjoe En Lai van China. IN JAPAN ving men tijdens het week einde signalen op van een ruimteraket, naar men dacht van een nieuwe Russi sche. die dan ook weer bemand zou zijn. Nadere controle wees uit dat de signa len afkomstig waren van een Ameri kaanse satelliet, die vrijdag was gelan ceerd. PAUL RAMADIER. die (socialistisch) premier van Frankrijk is geweest, is zaterdag op 72-jarige leeftijd te Rodez overleden. OP WEST-JAVA zijn Indonesische infan terie- en artillerie-eenheden, ondersteund door de luchtmacht, in zware gevechten geraakt met troepen van de opstandige Daroel-Islambeweging. DE MATROZEN van de Franse Mid- dellandse-Zeevloot mogen hun schepen niet meer verlaten, nadat honderden van hen strafexpedities tegen de nozems van Toulon hadden ondernomen. Als wraak voor de aanvallen op matrozen zagen tientallen nozems hun ..uniform" een leren jekker in flarden ge scheurd. DE FILM-regisseur en producent Zoltan Korda is op 66-jarige leeftijd in Bever ley Hills (Californië) overleden. NEDERLAND heeft zaterdag het nieu we Syrische bewind erkend. IN DE V.S. en Canada zijn grootscheep se luchtverdedigingsmanoeuvres gehou den, waaraan 3000 vliegtuigen deelna men. Men is zeer tevreden over het ver loop van deze oefening. DR F. T. DIEMER-Lindeboom en mr. B W. van Houten zullen vandaag uit Amerika op Schiphol aankomen. Zij zijn voor rekening van het Nederlandse ac tiecomité Preston Cobb veertien dagen m Amerika geweest. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: j Toenemende bewolking maar weinig J of geen regen. Zwakke, later matige *uid«est of west ruimende J "'id. Iets lagere temperaturen. Gr wachting van het Belgisch weer- kundig instituut: 2 Mooi weer maar nevelig en ver- J spreirie mist des ochtend. Maximum- 2 temperaturen tot 18 graden. I 5 INNCJ™ onder 17 45 «ur. Maan i onder 22.36 uur. Morgen: zon op 7.07 uur. Maan op 14.39 uur. H J Tussen de Verenigde Naties en Katanga is een definitieve over eenkomst gesloten voor een „staakt-het-vuren". Deze overeenkomst werd getekend door de politieke deskundige bij de V.N. De Amerikaanse afgevaar digde bij de Verenigde Naties, Adlai Stevenson, lieefl giste ren verklaard, dat de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie liet eens zijn over de benoe ming van de afgevaardigde van Birma, Oe Thant, tot se cretaris-generaal bij de V. N. Stevenson maakte dit bekend tijdens een wekelijkse televisie-uitzending geti teld „Adlai Stevenson reports". Dit pro gramma was vrijdag reeds opgenomen. Stevenson zei, dat Oe Thant „voor de Sovjet-Unie aanvaardbaar is en ten zeer ste aanvaardbaar voor de V.S.". Stevenson herinnerde aan het Russi sche voorstel van een driemanschap. „Wij zijn nu blijkbaar bij een. cijferspel- letje aangeland. Dat wil zeggen, er zal een secretaris-generaal komen. Ik kan wel zeggen dat wij het hierover eens zijn. Ambassadeur Oe Thant is aan vaardbaar voor de Sovjet-Unie en ten zeerste aanvaardbaar voor de V.S. Nu schijnen we in een dispuut gewikkeld hoeveel ondersecretarissen hij zal krij gen. (De Sovjet-Unie wil er volgens ra dio Parijs 7, de V.S. slechts 5), en uit welke windstreken dezen zullen komen. Wij hebben een enorme concessie ge daan alleen al met het toestaan van een gedachte aan een kabinet, om niet te spreken van een kabinet dat werke lijk wordt voorgeschreven bij de aan stelling van een secretaris, interim of fungerend secretaris-generaal". Hij voegde er aan toe, dat hij met het woord „wij" niet alleen de V.S. bedoel de. „De manier waarop de kranten er over schrijven is zodanig, dat het gro tendeels een twistpunt tussen de V.S. en de Sovjet-Unie lijkt, en dat velen in de V.N. schijnen te menen, dat wij het eens moeten zijn, anders zou er niets gedaan kunnen worden. In feite hebben de Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie de afge lopen 15 jaar op belangrijke punten bijna nooit overeenstemming bereikt. zodat we niet geloven dat absolute overeen stemming nodig is". Mahmoed Khiari en de Katangaanse pre sident Moise Tsjombe. Hiermee zijn de V. N. weer op het punt van uitgang te ruggekeerd van 13 september, de dag waarop men een einde trachtte te ma ken aan de Katangaanse actie voor af scheiding. De overeenkomst houdt niet alleen een feitelijke erkenning van de onafhanke lijkheid van Katanga -in, maar biedt te vens volledige garanties, dat de V. N.- troepen niet zullen ingrijpen, wanneer de Katangaanse strijdmacht eventuele militaire invasie van buitenaf zal be strijden. Joseph Ileo echter, de minister van in lichtingen van het ministerie te Leopold- stad, heeft verklaard, dat zijn regering zich niet gebonden achtte door het ver- goedgekeurd. drag, dat tussen de V.N. en Katanga is afgesloten. Hij voegde er aan toe, dat zijn rege ring zich vrij achtte in welke Kongolese provincie ook militaire operaties te on dernemen. De uit dertien punten bestaande wa penstilstand VNKatanga houdt onder meer een uitwisseling van krijgsgevan genen in, welke aan beide zijden gedu rende de militaire operaties zijn gemaakt. Deze uitwisseling het zou hier om 191 soldaten van de V.N.-strijdmacht en 200 Katangaanse soldaten gaan zal vandaag beginnen. De wapens zullen ech ter niet worden terugegeven. Volgens het akkoord zullen ook en kele gebouwen aan de Katangaanse re gering worden teruggegeven, die door de internationale politiemacht in bezit wa ren genomen, zoals het ziekenhuis, een groot hotel en de spoorbrug. De Katangese luchthaven zal weer voor het burgerluchtvaart verkeer worden opengesteld en 50 Katangaanse politie mannen zullen hun plaatsen op de vlieg- haven van Elisabethstad weer innemen. Douane en immigratie-diensten zullen eveneens weer onder de Katangaanse po litie ressorteren. Het wapenstilstandsverdrag, dat on middellijk van kracht is geworden moet echter nog door het secretariaat-gene raal van de V.N. als zodanig worden Mr. A. H. Helb verlaat het vliegtuig met een gesloten rieten mand in de\ hand. De huiskat van de ambassadeur.] De in Rusland geboren Siamese poes „Choc", had de reis meegemaakt. De 16-jarige los-arbeider A. R. uit Am sterdam is in de nacht van zaterdag op zondag getroffen door een kogel uit een pistool nadat de jongeman een politie man in burger had neergeslagen. De jongen heeft in het rechterbeen een vleeswond opgelopen en werd ter ver pleging opgenomen in het Binnengast huis. Twee politiemannen in burger scha duwden sinds kwart over één 's nachts do los-arbeider, die op verschillende plaatsen in de binnenstad tevergeefs had geprobeerd sloten van fietsen en van bromfietsen te forceren. Tegen drie uur had hij met het slot van een in de Lijn- baanssteeg staande bromfiets succes. Toen de jongeman wilde wegrijden, greep een van de politiemannen hem vast. De jeugdige dief gaf hem een stomp in het gezicht, waardoor de po litieman op de grond viel. Daarna ging hil er vandoor. De andere politieman trok zijn pistool en loste een schot, na dat zijn waarschuwing ..Sta of ik schiet" onbeantwoord was gebleven. Dit schot trof de vluchteling. Advertentie) (Van onze correspondent) Zaterdagavond is met een lijn- toestel van de KLM de ambassa deur in Moskou mr. H. A. Help, die persona non grata werd ver klaard door de Sovjet-regering, in ons land teruggekeerd. Tijdens een persconferentie verklaarde de ambassadeur, dat hij over de gebeurtenissen in Nederland, rond de asielverlening van de Russische ingenieur Alexej Golub niet meer kon vertellen, dan hij zelf uit de nieuwsberichten had vernomen. Wel wilde hij, in drie punten, zijn zienswijze geven, vooral ten aanzien van het gedrag van de Russische am- bassadeur in Nederland, de heer P. K. Ponomarenko. „De drie punten, die ik wil toevoegen, aan hetgeen u bekend is zei de ambassadeur tot de journa listen, „zijn: xri^!fn eers*e' dat ik het raadselachtig vind. waarom de heer Ponomarenko peisoonlijk naar Schiphol is gegaan bij het vertrek van mevrouw Golub naar Moskou. Het zou immers normaler zijn geweest, indien de Sovjet-ambassadeur zich, om zijn vermeende belangen te oehartigen, tot het ministerie van bui tenlandse zaken zou hebben gewend, wat hij wel van tevoren en achteraf heeft gedaan. Ten tweede, dat ik de heer Ponoma renko vrij goed ken, en weet, hij was namelijk mijn collega tijdens mijn ambassadeursperiode in New-Dehli dat hij er trots op is uit de Kuban te komen. Dat is, aldus de heer Ponoma renko. het ware herkomstland van de Kozakken. En vol trots heeft hij dan ook eens gezegd: ..De Kuban-Kozak- ken zijn de werkelijke rovers". De heer Ponomarenko wil graag aan het hoofd van de troepen de steppen berij den. Maar hij heeft vergeten, dat Schiphol geen Russische steppen zijn. Ten derde, dat de gebeurtenissen nogal overtrokken zijn. Natuurlijk ben ik ertegen, dat er een ambassadeur op zijn neus wordt geslagen en ben ik zelf blij, dat ik mijn originele neus nog heb. Maar er gebeuren internationaal gezien, belangrijker zaken, en er moet gewerkt worden om de spanning daar van te verminderen. Maar dat de heer Ponomarenko gediend was met het voorval zoals in Nederland heeft plaats gehad, nu de Russische ambassadeur op het punt stond naar het partijcon gres te vertrekken, betwijfelen wij." De heer Ponomarenko heeft in bin nen- en buitenland, binnen de partij en de regering (o.m. als minister van cultuur) hoge functies bekleed en het gebeurde in Nederland zal hem dus zeker niet welgevallig zijn. Of de Rus sen het incident betreuren, kon de heer Help niet zeggen. Evenmin wist hij of er in Moskou iets bekend was over de asiel-aanvrage van de heer Golub, In de Russische kranten was trouwens tot zaterdag de naam van de heer Golub niet vermeld. Wel officieus Over de nota, welke hem door de Russische regering was overhandigd, verklaarde mr. Help, dat hU deze wel officieus, maar niet officieel had gele zen. De nota was vrijdagavond aange boden, door zijn huisbewaarder in ont vangst genomen en na telefonisch contact met de Nederlandse regering in Den Haag als niet geaccepteerd teruggestuurd. Het opvallende was ge weest, dat de man, die de nota over handigde, in goed Nederlands had ge zegd: „Dit is zeer dringend, dit moet u onmiddellijk bezorgen." Mr. Help, die ruim veertien maanden als ambassadeur de Ned. regering in Moskou had vertegenwoordigd, merk te ten slotte nog op, dat hij betwijfelde of hij wel door de Russische regering tot ongewenst persoon is verklaard. Zijn terugkomst naar Nederland is na melijk geschied op instructie van de Nederlandse regering. De onderhande lingen tussen onze en de Russische re gering zullen plaatshebben door middel van een tijdelijke zaakgelastigde. Me vrouw Help zal op 1 november naar Nederland terugkeren. Het onderhoud met de pers duurde ongeveer twintig minuten, waarna de ambassadeur naar Den Haag is vertrokken. Afgelast.... Sovjetrussische toeristen, die in ok tober een bezoek aan Nederland zou den brengen, hebben uit protest tegen „provocerende handelingen" van de Nederlandse politie bij het vertrek van mevrouw Irina Aleksejeva (mevrouw Golub) hun voorgenomen bezoek aan dit land afgezegd, aldus heeft het Sov jetrussische persbureau Tass zaterdag gemeld. De Russische bond van sportvereni gingen en -organisaties heeft gemeld dat het bezoek, dat het voetbalelftal van Leningrad in oktober aan Neder land zou brengen om dezelfde reden is afgelast. Voor het districtsgerechtshof te Djakarta is drie maanden gevan genisstraf geëist tegen de kapitein en de stuurman van de Nederland se sleepboot „Noord-Holland". Zij worden beschuldigd van het on- wettig binnenvaren van de Indonesische wateren tussen 29 aug. en 2 september. De openbare aanklager, dr. Iman Ra- hardjo. eiste ook inbeslagneming van het schip. De „Noord-Holland" ligt op het ogenblik in de haven van Djakarta. De twee beklaagden zijn kapitein E. Edelenbosch en stuurman W. H. Meyer. Nadat zij gehoord waren, werd het pro ces tot vandaag verdaagd. De Indonesische regering beweert, dat de „Noord-Holland" (van het Bureau Weismuller) ondanks waarschuwingen van het Indonesische consulaat-generaal in Singapore, de Indonesische wateren binnenvoer om te trachten het Griekse schip „Georgios Tsavliris" hulp te ver lenen. De twee Nederlanders verklaarden dat zij dachten in internationale wateren te varen, in die mening versterkt door een advies van hun hoofdkantoor. Zij verklaarden nadrukkelijk zich niet schuldig te achten. De tweede werktuigkundige, de heer P. Roos uit Den Haag is gisteren per KLM uit Singapore op Schiphol aange komen. Hij wilde zijn gevangen genomen kapitein en stuurman geen extra moei lijkheden berokkenen. Volgens zijn aar zelend gegeven commentaar zou de „Noord-Holland" thans de Indonesische vlag in top hebben. Het schip ligt nog steeds in de haven van Tandjong Priok. Reeds voor het proces tegen de kapitein en de stuurman zou de naam van het schip zijn overge- verfd. Hij zei, dat de bemanning uit zonderlijk goed behandeld was. (Advertenties) De eerste minister van Oeroendi, prins Louis Rwagasore, is te Ocsoem- boera vermoord. De premier werd, terwijl hij met een van zijn ministers in een aan een meer gelegen restaurant aan het dineren was, door zijn moordenaar met een geweer vanuit struikgewas beschoten. Prins Rwagasore werd in de borst ge troffen. Hij was op slag dood. De moor denaar kon ontsnappen. Men meent dat het hier een politieke moord betreft en dat de aanstichters er van moeten worden gezocht onder be paalde oppositieleiders. Het nieuws van de moord heeft in Europese kringen in Oeroendi ongerust heid gewekt. Prins Rwagasore. die 32 jaar is ge worden, was de oudste zoon van mwami (koning) Mwamboesta van Oeroendi. dat met het naburige Roeanda het Belgisch mandaatgebied vormt, dat volgend jaar onafhankelijk zal worden. De prins stond als anti-Belgisch bekend. De mwami zelf wordt als pro-westers beschouwd. Verkrijgbaar bij de vakman bus voor 4 a 5 behandelingen 5.90 BINNENYERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen

de Stem | 1961 | | pagina 1