cLjêJ. Calse Burger-oorlog herleeft Rijkens: „Kabinet inzake N.-Guinea verdeeld" REGERING: SLECHTS NUANCEVERSCHIL... Franse gruwelen Bizerta in PONOMARENKO DE LAAN UIT - MOSKOU NEEMT WRAAK VERTREK UITGEWEZEN RUSSEN WERD EEN SPANNENDE ROMAN EISENWEEK renleenbank „GOES' in doet verkopen!! ROTTERDAM Nederlandse ambassadeur uitgewezen nte Koudekerke AMERIKA TEGEN? Internationale commissie Mysterieuze hamstertrek Geen enkele list kon hen tot praten bewegen NDMAKING DAGBLAD VOOR ZEELAND Parlement van Indonesië wijsl pian Luns af Tunesiërs levend begraven 5 Weinig verandering VREEMD VERHAAL DREES: NEEN Russen laten eis inzake troïka vallen Baby-weegschalen Hoogtezonnen COVERS MAAS lOle JAARGANG No. 23802 p^ooj God, KuTichytii en vactei cancL der gemeente Koudekerke maakt voldoening aan artikel 15 dGr j een afdruk van het Koninklijk I *ustus 1961, no. 51, houdende aan. elen, tot onteigening ten algerne," hoeve van de aanleg van de tra. deel uitmakende van de weg itkapelle - Domburg - Westkapelle iggekerke - Koudekerke - Middel. van het Provinciaal Wegenplar egen in de gemeente Koudekerke besluit is opgenomen in de Neden I ant van 5 september 1961, no. 172 3t en met 6 november 1961 ter in.' Ier is nedergelegd ter secretarie pktober 1961. De burgemeester voornoemd, J. L. Dregmans 6 TOT 21 OKTOBER -'EEK VOOR IEDEREEN iiie voor iedere 10e inlegger nie voor iedere 25e inlegger vangt u op de RAIFFEISEN- prise. Neem ook een spaar- ÏAIFFEISENWEEK bij de 5MARKT 6 - GOES n te 's-Heer Arendskerke en V CJitgave: N V Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegena, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (4 lijnen). Postgiro 278841 EAThjtvun>jr J.-I oaiuoian Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per weet Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau 7~wse Eilanden: Goes. Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Biibureaus: Ta-neuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2003) (Van onze parlementaire redacteur) „Minister Cals is in de Tweede Kamer duidelijk genoeg geweest". Dit is kort en bondig de reactie van het kabinet op een publikatie in het (socialistische) weekblad „Vrij Nederland" volgens welk de socia listische fractievoorzitter mr. Burger wel degelijk gelijk had, toen hij minister Cals een „steunpunt" noemde van de groep-Rijkens in het kabinet. Mr. Cals was zelf niet voor commentaar bereikbaar. Hij ver toeft op het ogenblik in Amerika. Overigens is dr. Paul Rijkens ongevraagd reeds voor hem in de bres gesprongen. Deze heeft na melijk in een vraaggesprek met de „Haagse Post" verklaard de be schuldiging aan het adres van mr. Cals onbegrijpelijk te vinden. Beide perspublikaties zijn gisteren tijdens de gebruikelijke wekelijkse verga dering van de ministerraad door het kabinet besproken. DR. PAUL RIJKENS Cals niet Het Indonesische parlement heeft gis teren de Nederlandse voorstellen betref fende Nederlands Nieuw-Guinea verwor pen en het land opgeroepen zich er op voor te bereiden „YVest-Irian te bevrij den". De Indonesische minister van buiten landse zaken ad interim dr. Johannes Leimena, verklaarde in het parlement dat de desbetreffende resolutie de volle instemming van de regering had. Volgens dr. Rijkens zouden er echter wel andere ministers in het kabinet zijn, die, evenals hij, een direct gesprek tus sen Nederland en Indonesië als de bes te oplossing beschouwen voor het Nieuw- Guineageschil. Deze uitspraak sugge reert een meningsverschil binnen het ka binet over het voorstel-Luns. Dat me ningsverschil is er niet, is ons nog eens van bevoegde zijde verzekerd. Het hele kabinet staat achter dit voorstel. Wel bestaan er enige tactische nuancever schillen. Zijn wij goed ingelicht, dan bestaan die nuanceverschillen hierin, dat enkele ministers er de voorkeur aan gegeven zouden hebben, indien in het voorstel- Luns ook een mogelijkheid was openge laten voor een direct gesprek met Indo- Een commissie van onderzoek van de Internationale Commissie van Juristen is tot de conclusie geko men dat Franse troepen in Bi zerta zich aan gruweldaden heb ben schuldig gemaakt en de Ge- neefse conventies hebben ge schonden. EEN JONGEN van 12 jaar in Rotter- dam, die geplaagd werd door vriendjes, trok een mes en stak een van hen in de rug. Gelukkig waren de verwondingen niet ernstig. IN ZUID-KOREA is een legervliegtuig neergestort op een spoorbaan. Vijf men sen kwamen om. DE ACHTTIEN bemanningsleden van de sleper Noord-Holland" zijn gisteren in Singapore aangekomen. Vandaag staan, zoals reeds bekend, de kapitein en de eerste stuurman in Djakarta terecht DERTIEN RUSSEN die in de oorlogi met de Duitsers zouden hebben geheuld. zijn gisteren in Minsk ter dood veroor deeld Zij zouden tienduizend mensen i doodgeschoten of levend verbrand heb ben. MAANDAG begint de verspreiding van een brochure met nadere toelichting op de maatregelen i.v.m. zelfbescherming tegen atoomgevaar. MINISTER VELDKAMP (sociale zaken» en minister Zijlstra (financiën) hebben de Tweede Kamer voorgesteld de wer kingsduur van de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen te verlengen tot 1 januari 1963. DE KONING van Jemen, 73 jaar en zie kelijk, zal aftreden ten gunste van zijn 41-jarige zoon. Weersverwachting van het K.N.M.l. tot vanavond, opgemaakt gisteren- J avond 23.15 uur: Droog en zonnig weer met een zwak- i ke tot matige wind uit oostelijke J richtingen en weinig verandering in J temperatuur. Vandaag: zon onder 17.50 uur. maan i onder 20.47 uur. f Morgen: zon op 7.04 uur, zon on- der 17.47 uur; maan op 12.53 uur, i maan onder 21.57 uur. Maandag: zon op 7.06 uur, maan on 13.49 uur. Op verzoek van de Tunesische regering zond de internationale commissie van juristen op 5 september een commissie van onderzoek naar Bizerta. Deze commissie, geleid door de Engelsman Gerald Gardiner, heeft thans rapport uitgebracht. In dit rapport wordt melding gemaakt van het levend begraven van gevan genen door Franse oarachutisten. Het bevat een getuigenverklaring van iemand die zag dat Franse parachu tisten de lijken van een aantal Tune sische soldaten in een greppel begroe ven. Een ,,lijk" waarvan de handen waren afgekapt, was een levend mens dat mij (de getuige) riep om het Rode Kruis te waarschuwen. Ook een ander ..lijk" schreeuwde. Jn een samenvatting van de getuigen verklaringen over het neerschieten van gevangen burgers zegt de com missie het volgende: ..Wij zijn van oordeel dat zonder enige twijfel is ko men vast te staan dat een aantal groe pen gevangenen, voor het merendeel jonge, ongewapende burger-,, vrijwil ligers", is neergeschoten, doorgaans met de handen op de rug gebonden", ■oze vrijwilligers, van wie de jongsten veertien jaar waren, waren leden van de jeugdbeweging van de Neo Destour- partij. De commissie is er van over tuigd dat zij „geen deel uitmaakten van de Tunesische strijdkrachten, bur ger en ongewapend waren". De commissie zegt dat zij „slechts moeilijk kon geloven dat Franse troe pen weloverwogen groepen jonge bur gers. die zij gevangen hadden genomen, hebben doodgeschoten". Zij gelooft niet dat de Franse militaire autoriteiten de jongelui beschouwden als overtreders, hen hebben berecht, ter dood veroor deeld en geëxecuteerd. Het is onwaarschijnlijk dat tribunalen zijn gevormd. Het fusilleren geschiedde door een salvo of vuur uit automatische wapens, dat de meeste slachtoffers in de maagstreek trof. „Dit is niet de door gaans gebruikelijke wijze van executie door een vuurpeloton na een wettelijk vonnis". Naar aanleiding van de Tunesische klacht over het verminken van burgers en soldaten door Franse militairen, merkt de commissie op dat een aantal verminkingen kan zijn veroorzaakt door bommen uit laagvliegende vliegtuigen of door infanteriewapens bij een aanval. „Anderzijds zijn er verwondingen die o.i. weloverwogen moeten zijn toege bracht". „Er zijn bewijzen dat burgers (voor namelijk vrijwilligers) *n militairen een oi beide oren zijn afgesneden". nesië. Bedoelde bewindslieden gingen er daarbij van uit, dat de V.N. uiteindelijk wel eens tot een dergelijk gesprek zou den kunnen adviseren en dat het dan goed zou zijn er een weg voor open te hebben. De meerderheid in het kabinet stelt zich echter op het standpunt, dat het uitdrukkelijk vermelden van een ge- spreksmogelijkheid in het voorstel-Luns tactisch onjuist zou zijn. Een verwijzing in die richting zou er namelijk hoogst waarschijnlijk toe leiden dat de V.N. met voorbijgaan van andere mogelijkheden meteen op een gesprek tussen Neder land en Indonesië zouden aansturen. En zoals de kaarten thans liggen verwacht de regering van een dergelijk gesprek geen resultaat. Of het er niettemin van moet komen als de V.N. daartoe zouden adviseren is een vraag waarover in het kabinet, naar wij menen te weten, nog geen beslissing is genomen. Volgens mededelingen van dr. Rijkens aan de „Haagse Post" zou men in Ame rikaanse kringen ook voor een direct gesprek tussen Nederland en Indonesië geporteerd zijn. Amerika zou het, aldus dr. Rijkens, niet verstandig hebben ge vonden, dat Nederland thans de Nieuw- Guineakivestie in een uitgewerkt voor stel-Luns aan de V.N. heeft voorgelegd Nu dat toch gebeurd is zou men er in Amerikaanse kringen veel voor voelen Nederland en Indonesië voor een direct gesprek onder auspiciën van de V.N. bijeen te brengen. Eerder zou aan president Kennedy ge adviseerd zijn de soevereiniteitsover dracht over Nieuw-Guinea aan Indone sië voor te stellen onder het voorbehoud dat de Papoea's binnen vijf jaar het zelfbeschikkingsrecht zouden kunnen uit oefenen. Dr. Rijkens noemt dit voorstel, dat de realisatie van het zelfbeschik kingsrecht in handen legt van Indonesië, een „knappe oplossing". Hij schijnt Am- bon vergeten te zijn. Het is een wat zonderling verhaal, waarmee „Vrij Nederland" de „Calse Burgeroorlog" weer probeert op te ra- kelen. Minister Cals zou een steunpunt zijn van de Rijkcns-groep omdat hij de Nijmeegse hoogleraar prof. Duynstee buiten medeweten van het kabinet zou hebben aangemoedigd in juni j.l. met generaal Nasoetion te gaan praten. Deze „aanmoediging" berust op mede delingen van prof. Duynstee. In het ka binet heeft men de zaken bepaald an ders gezien. Ook mr. Burger weet be ter. Waarom zou hij anders de beschul diging aan het adres van minister Cals, gemaakt in een van die beruchte mo menten van onbeheerstheid, later volle dig hebben teruggenomen? „Vrij Ne derland" heeft hiervoor een allervreemd ste verklaring. Mr. Burger zou „ambts halve" de mond zijn gesnoerd. Onze verbeeldingskracht schiet tekort om ook maar bij benadering te kunnen be grijpen hoe een dergelijke „ambtshalve" mondsnoering in zijn werk gegaan kan zijn. In het interview met de „Haagse Post" distantieert Rijkens zich overigens geheel van prof. Duynstee. De hoog leraar maakte geen deel uit van de groep, zegt hij. Naar dr. Rijkens het blad vertelde heeft hij al in 1952 tijdens een zakenreis contact gekregen met Soekarno, die hij een plan inzake Nieuw-Guinea voorleg de. Dat voorzag o.a. in de facto bestuur door Nederland gedurende 25 jaar, on der internationaal toezicht. Stikker, toen minister van buitenlandse zaken, zou er veel voor gevoeld hebben, maar de pre mier, dr. Drees, niet. Die wilde niet meer met Soekarno praten. Romme was ook tegen, maar vele K.V.P 'ers zouden er wel iets in hebben gezien. Volgens dr. Rijkens zei de rege ring, na de verbreking van de diplo matieke betrekkingen, toen de groep na een pauze weer actief werd: „Ga je gang maar en hou ons op de hoogte". Indonesië voelde ook wel voor het onofficieel contact, want men was tot de conclusie gekomen dat men economisch Nederland niet kon missen en Duitsland, de V.S. en vooral Rusland hadden Djakarta erg teleurgesteld. Rijkens spreekt tegen dat zijn „toe vallig" contact met Soebandrio, vorige week in de V.S., geleid heeft tot de af wijzing van het plan-Luns. Integendeel, het zou aan hem te danken geweest zijn dat de Indonesische afwijzing in een gematigde vorm werd gegoten. De Oostduitse pers maakt melding van massale verplaatsingen van in het wild levende hamsters. De hamsters trekken in groten getale op, waardoor het land hier en daar als door een le vend tapijt bedekt schijnt. Grote aan tallen hamsters trekken land- en auto wegen over, waarbij vele van deze dier tjes worden doodgereden. Tot nu toe is het slechts twee maal eerder voorgekomen dat de hamsters zich op zo grote schaal gingen ver plaatsen. Beide malen was dit. ruim dertig jaar geleden, in Roemenië het geval. De biologen weten niet, waaraan de massale hamsterverplaatsing moet wor den toegeschreven. De grootste verplaatsingen doen zich voor in de streek van Hoym, Aschersle ben en in de omgeving van Leipzig. Ir E burg n> een grom ouwen-. ae ne^uuen nop zo qrom en i complex uan een groenten- en fruit-{rookontwikkeling nog zo dichtdat I De foto toont een deel van het uit- drogerij voledig uitgebrand. De brand\men nog niet binnen kon gaan, ook\ gebrande gebouw van boven af gezien, brak uit in de nacht van donderdag al was de brand bedwongen. {Temidden van de chaos zijn de uitge- op vrijdag en gisteravond was de hitte\De justitie is begonnen aan een uit-*brande droogtrommels te zien. Het Scliiphol-schandaal heeft gisteravond tot een felle climax ge leid De Nederlandse regering verklaarde ambassadeur Ponomarenko van de Sovjet-Unie tot „persona non grata". Korte tijd later kreeg men op het ministerie van buitenlandse zaken een telefoontje uit Moskou waarin werd medegedeeld: De Nederlandse ambassadeur in de Sovjethoofdstad, mr. H. A. Hclb, is tot persona non grata verklaard. Hij dient de Sovjet-Unie zo spoedig mogelijk te verlaten. In dezelfde nota, die tegelijkertijd officieel in Moskou aan de Neder landse ambassade werd overhandigd, werd bekendgemaakt dat de Rus sische regering „gedwongen was baar ambassadeur in Den Haag, Pan teleimon Ponomarenko, terug te roepen. i\ T J j 7 renko persona non grata was verklaard, was voordien al bekendgemaakt. Dc nota bevatte natuurlijk een pro test tegen wat op Schiphol is gebeurd. De „verachtelijke gedragingen" van de Nederlandse politie, noemt Moskou dat glashard. De stukken liggen nu zo dat het niet uitgesloten moet worden geacht dat de diplomatieke betrekkingen tussen Neder land en de Sovjet-Unie worden verbro ken. Den Haag is sinds maandagavond krachtig en met waardigheid opgetreden en Moskou blijkt vastbesloten van haar boord van het vliegtuig naar Moskou kant de zaak volkomen op de spits te ?J? Fn ambassadeur en zijn staf drrven .hebben toen moeten zorgen dat er ,,on- - t t. i wettige handelingen" geschiedden. De mededeling dat Ponomarenko werd 0 teruggeroepen was een doorzichtige po- JttOCle oakker hakt ze brillll ging om een uitwijzingsbevel tegen de Het is niet uitgesloten, zo meldt onze ambassadeur vóór te zijn. Dat Ponoma-1 parlementaire redactie, dat het Schiphol- schandaal-Ponomarenko volgende week in de Tweede Kamer aan de orde zal komen. De communist Bakker heeft n.l. aan Kamervoorzitter Kortenhorst ge vraagd aan de regering mondelinge vra gen te mogen stellen over deze affaire. In de vragen, die reeds aan de Ka mervoorzitter en de betrokken ministers zijn toegezonden, suggereert Bakker, dat Nederland en met name de politie en marechaussee op Schiphol verantwoor delijk zouden zijn voor de gebeurtenis sen rond het echtpaar Golub. Bakker wenst met name de adjudant der mare chaussee Veltman gestraft te zien voor de rake, in heel de vrije westerse we reldpers bejubelde klappen die hij bij die gelegenheid aan Sovjet-ambassadeur Po nomarenko en consorten heeft uitge deeld. Asiel voor Golub De minister van justitie heeft aan Go lub asiel verleend. Overeenkomstig het verzoek van de heer Golub zal hij nog enkele dagen verblijven in het hoofdbu reau van politie te Amsterdam, zowel Over de uitwijzing van de Nederland-om tot rust tc komen, na de ondergane se ambassadeur zegt de nota- dat die j spanningen, als om zich over zijn toe- niet te wijten is aan de gedragingen van mr. Helb, maar „uitsluitend veroorzaakt is door het optreden van de Nederlandse autoriteiten". Men verwacht in Den Haag dat mr. Helb vanavond om 20.30 uur met het lijn- vliegtuig van de K.L.M. uit Moskou zal aankomen. Tass vertelde intussen de Russen ver ontwaardigd wat er op Schiphol was ge beurd: de Nederlandse politie verhin derde daar dat mevrouw Golub aan Gisteren zijn de twee Russische ambassadeleden Popov en Chibaew per trein naar Moskou afgereisd. Hun vertrek werd een spannende roman. Op tal van Nederlandse stations waar de Moskou Express stopte, is de nodige opwinding teweeggebracht. De politie was kennelijk bevreesd, dat het vertrek van de Russen rel letjes zou veroorzaken en overal hiel den politiemannen en rechercheurs in burger een wakend oogje in het zeil. In Hoek van Holland was het des avonds reeds voor zessen even druk als in het zomerseizoen. Om, twintig minuten voor zeven arriveerden twee Russische auto's met leden van de ambassadedie een kordon vormden rond de beide uitgewezen Russen. Meer dan 300 meter moest het gezelschap lopen, voordat zij zich veilig waanden in het Russische rij tuig. dat men aanvankelijk helemaal wilde afsluiten. Zo gemakkelijk ging dat evenwel nietwant ter ere van het vertrek waren tal van leden van bevriende ambassades en vertegen woordigers van de Russische handels missie uitgenodigd om afscheid te nemen van de beide, zich zwaar ge griefd voelende Russen. Een ANP- verslaggever. die de heer Popov vroeg, wat er nu met de ambassa deur ging gebeuren, kreeg te horen: Dat zullen ze in Moskou wel uit maken, maar we zullen hem gauw genoeg zien. Overmorgen zijn we in Moskou en dan begint het overleg eerst goed." „Heeft u prettige aan Nederland?" herinneringen „Hoe durft u dat te vragen, na hetgeen er gebeurd is?"t was het antwoord. Lange tijd op het station om te praten was er evenwel niet. Met een forse duw in de maag werd de verslaggever door enkele leden van de ambassade opzij geduwd en een hernieuwde poging om de heer Popov iets te vragen werd verijdeld, toen mij de zeven Russen, zowel de heer Popov als Chibaew insloot. Met een geldig kaartje en een toe slagbiljet voor D-trein in de hand kon de ANP-verslaggever, zij het dat hij met argwaan werd bekeken, toegang krijgen tot het Russische rijtuig. Er werden bloemen aangedragen en de omhelzingen waren niet van de lucht. De heer Popov en zijn collega recipieerden in de corridor, zich 'af en toe het zweet van hun voorhoofd wissend. ..Gaat u nu toch wegdit is Rus sisch terrein," was de mededeling die wij te horen kregen. Op een her haald verzoek, om nog even met de heide heren te spreken, was het ant woord van het bewakend personeel: ..De heren zijn uitgepraat, ze hebben niets meer te vertellen en willen de pers zelfs niet meer zien." Een minuut voor vertrek werden de verslaggeversen fotografen, die zich inmiddels toegang tot het Rus sische rijtuig hadden verschaft, ver zocht de trein te verlaten, men wenste onder elkaar te zijn. De politie deelde de journalisten mee. dat alle kans aanwezig was, dat het Russische rijtuig werd afgesloten en niet voor de Russische grens weer geopend zou worden. Voor deze con sequentie zwichtten de persvertegen woordigers. Nauwelijks was de laat ste uit het rijtuig gestapt of de deur werd hermetisch gesloten. Een her haald geklop op de deur werd niet beantwoord. De journalisten verdron gen zich in het andere rijtuig om toch nog een mogelijkheid ie hebben met de persattaché Povov te spreken, maar de deur bleef dicht. Tot aan Rotterdam duurde het voordat weer enig teken van leven was te bespeuren. De deur ging even open, maar er posteerden zich direct drie Russen voordie geassisteerd werden door Russisch treinpersoneel. De journalisten bedachten een list. De hoofdconducteur W. Bleumink had niet alleen het recht, maar ook de plicht het Russisch rijtuig binnen te stappen om de kaartjes te contro leren. Toen deze zich dan ook met een dienstsleutel toegang verschafte lot het rijtuig, stormden journalisten fotografen en cameralieden van de NTS achter hem aan. Even zag men de beide uitgewezen Russen, maar toen werd de coupédeur geblokkeerd. „We willen slapen," riep de heer Po pov de journalisten toe. „en maak dat u wegkomt." Maar het eenmaal veroverde gebied werd niet prijs ge geven. Men wilde de Russen nog eenmaal spreken. Een radioverslag gever meende het gevonden te heb ben. Met een wit kelners jas je aan, een bel in de ene hand en een mi crofoon in de andere hand, bande hij zich een weg door het Russische rij tuig, steeds maar uitroepend „Abend- essen, Abendessen", maar verder dan de deur van de heer Popov en zijn collega kwam ook hij niet. „De heren hebben gegeten," ver klaarde de slaapwagenbediende. „Ze willen nu slapen." Een kwartier lang werd nog getracht om de beide Rus sen tot een interview te verleiden, maar men kon beter tegen een ijs kast praten dan tegen de begelei dende Russische bewakers. Het bleef „njet". In Utrecht werd de Moskou Express nieuwsgierig bekeken door tal van reizigers, die aangetrokken door het groot aantal politiemannen dat op de been was, waren komen aanrennen. Maar ook hier bleven de deuren van het compartiment van de Russen dicht. Zelfs werd het licht in de coupé uitgedaan om nieuwsgierige blikken te weren. Naar wij van de zijde van de Ne derlandse Spoorwegen vernemen is het niet gebruikelijk, dat rijtuigen van D-treinen worden afgesloten. Het is zelfs niet gewenst omdat bij ongevallen afgesloten deuren de red ding van reizigers kunnen belem meren. Daar dit rijtuig direct achter de loco motief was gekoppeld, kon de hoofd conducteur zich niet beroepen op hei feit, dat een vrije doorgang werd belemmerd. I komstplanncn te beraden. De Sovjetrussische afgevaardigde bij de V.N., Zorin, heeft gisteren tydens een persconferentie in New York gezegd dat zijn regering bereid is wel zeven afge vaardigden als secretaris-generaal van de Verenigde Naties te erkennen. Sov jet-Rusland zou er geen veto over uit spreken en de eis voor een drieman schap troika") op deze post laten val len. De nog te benoemen secretaris-gene raal zou nauw met zijn assistent moe ten samenwerken, hem raadplegen en moeten trachten de voornaamste vraag stukken met hem op basis van „weder zijds begrip" op te lossen, aldus Zorin. De uiteindelijke verantwoordelijkheid zou echter alleen bij hem liggen. Zorin wilde niet de naam noemen van de door Sovjet-Rusland uitgekozen se cretaris-generaal omdat dit een kandi daat in verwarring zou brengen. Volgens hem is het dringend nodig in de functie te voorzien omdat „de man die nu uit hoofde van dienst" het secretariaat leidt. Andrew Cordier (V.S.) „de macht heeft gegrepen zonder toestemming van wie dan ook". (Advertenties) HET adres voor VERHUUR van DROGISTERIJ Veemarktstraat 37 - Breda - Tel. 3210.

de Stem | 1961 | | pagina 1