m anpl&ü i Geen halfheid in buitenlands beleid Kamer achter regering in de kwestie Nieuw-Guinea KLEIN LEED IN GROTE POLITIEK Maak boterprijs gelijk, dan met smokkel is het gedaan uwHUID cremeMOUSON BtPJ Ford staakt K.V.P. Stelt Tony Arms tong Jones in de adelstand verheven Verdachte: „Bescherm de maatschappij tegen mij Reydon beschuldigd van geheime-dienstwerk ™RjZEEP „Enige mogelijkheid" belooft echter ook ai geen oplossing 295-1695 Bruins Slot geeft voorkeur aan gesprek met Indonesië proeftijd MOORDZAAK SEVENUM Werkgroep suggereert wat mismoedig: Mill DAGBLAD VOOR ZEELAND Vandaag beraad over A.K.W. in commissie Nieuwe lord deze maand nog vader Lering trekken Van der Putten EIS 15 JAAR Overgangsregime voor Algerië? Iets zachter Gezagvoerder van Noord-Holland de rechter voor WILDE STAKING IN TEXTIELFABRIEK Massavlucht in Neder-Saksen Omroepen willen geen stiefkind in de NTS zijn Aartsbisschop van Boedapest overleden WITTE KRUIS HI vV sporttrui voor 100" u wol, :ol en hand- (leurkombina- '45 "TcAluJut ntuur. 5 mod. 375.2175 yiv a V"1 101e JAARGANG No. 23793 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J J. M. Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel'. 22341 (4 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 4 OKTOBER 1961 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau niwse flarden: Goes. Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze parlementaire redacteur) De bijzondere kamercommissie die de afhandeling- voorbereidt van het wets ontwerp inzake de A.K.W.zal vandaag beraadslagen over het compromisvoor stel dat door dr. Veldkamp is ingediend. Het is mogelijk dat de Tweede Kamer op 18 en 19 oktober verder kan debatte ren. Er moet echter rekening worden gehouden met de mogelijkheid dat van socialistische zijde een poging tot ver der uitstel van het A.K.W.-debat zal worden ondernomen. Drs. Roemers (P. v.d.A.) liet gisteren in de Kamer weten dat het tijdstip van het debat niet door de commissie maar door de Kamer diende te worden vastgesteld. De com missie zelf schijnt geporteerd te zijn voor een zo snel mogelijke afdoening. De bond van automobielarbeiders in de V.S. heeft 120.000 arbeiders bij de Ford-fabrieken overal in Amerika in staking geroepen, de tweede grote sta king in de automobielindustrie in min der dan een maand. De bond riep de staking uit toen de door haar gestelde termijn was verstreken zonder dat een nieuwe c.a.o. was bereikt met Ford. (Van onze parlementaire redacteur) Het voorstel-Luns om Nieuw-Guinea te stellen onder controle van de Verenigde Naties is gisteren bij de algemene politieke beschou wingen door de Tweede Kamer in grote meerderheid met instemming begroet. Opvallend was de gulle lof, die oppositieleider mr. Burger (P. v. d. A.) het kabinet en mr. Luns toezwaaide. „Het voorstel getuigt van allure en vakmanschap" zei hij, „Ik heb grote waardering voor dit werkstuk". Dr. Bruins Slot, de A.R.- fractieleider. zei ook waardering te hebben voor bet voorstel-Luns, maar hij gaf de voorkeur aan een direct gesprek met Indonesië over de toekomst van Nieuw-Guinea. Zijn voorstel terzake, dat de Nederlandse onderhandelingspositie in de V.N. bepaald niet ten goede komt, kreeg in de Kamer geen enkele steun. De eenheid van opvatting, die zich in de Kamer ten aanzien van het Nieuw- Guineabeleid demonstreerde, was ook aanwezig op het punt van de defensie en het buitenlands beleid. .Bij de hui dige crisis gaat het niet om de vrijheid De echtgenoot van prinses Margaret van Engeland, Tony Armstrong Jones, Is door koningin Elisabeth in de adel stand verheven. Hij zal vanaf beden de titel van bruggraaf mogen voeren. In het Engels luidt de volledige titu latuur van „Tony" voortaan: Viscount Linley and Earl of Swondon. Dit is een dubbele titel. Prinses Margaret zal aan haar naam de omschrijving „gravin van Snowdon" toevoegen. Eind van deze maand of begin no vember hoopt prinses Margaret haar eerste baby ter wereld te brengen. Als het een jongen wordt dan heeft hij „burggraaf Linley". Een meisje zou de titel van lady Armstrong Jones krijgen. Tony Armstrong Jones heeft de titel met blijdschop aanvaard. Er waren mensen die meenden dat de voormalige fotograaf er niets voor voelde om in de adelstand te worden verheven, zonder enige bijzondere verdienste voor de na tie te hebben gehad. Het graafschap Snowdon, dat nu aan de persoon van Armstrong Jones nieu we glorie geeft, ligt in Wales. De fami lie Armstrong Jones had betrekkingen met Wales. Zoals bekend is de moeder DRIE JONGENS in Den Haag, die af gesproken hadden een oude man te be roven, konden dank zij oplettendheid van wandelaars nog op tijd gegrepen wor den toen zij probeerden een 63-jarige neer onder bedreiging geld af te dwin gen. DE JONGE zeehondjes die op Texel, als moederloze wichtjes, verzorging ge nieten bij de directeur van het Texels van Tony Armstrong Jones een geboren gravin van Rosse. De naam Linley is ook genomen uit de familie van Tony's moeder. Armstrong Jones heeft door zijn verheffing in de adelstand recht op een zetel in het Hogerhuis. van West-Berlijn maar om ons aller vrijheid", verklaarde mr. Burger. „Als het Westen in Berlijn niet stand houdt, geven we de Sovjets overal elders de vrije hand". „De grens van oorlog en vrede ligt bij het gestand doen van de geallieerde beloften inzake Berlijn", betoogde dr. De Kort (K.V.P.). Zowel dr. De Kort als mr. Burger wezen beslist concessies aan Rusland van de hand „dan wordt oorlog onvermijdelijk" die de indruk zouden kunnen wekken dat 't Westen be reid is door de knieën te gaan. Ook op dit punt liet dr. Bruins Slot (A.R.) ech ter weer een wat ander geluid horen. O Een zeer opmerkelijk geluid kwam bij dit debat van dr. De Kort, die voor de eerste maal als prof. Rommes opvolger aantrad. Hij verklaarde zeer nadrukke lijk voorstander te zijn van een parle mentair kabinet, dat wil zeggen van een kabinet, dat qua samenstelling en pro gram is tot stand gekomen in overleg met de fracties waarop het steunt. Waarom dit parlementaire kabinet? Omdat er uit een extra-parlementair kabinet (geen afspraken vooraf) allerlei Algemeen beschouwd", is het debat de Tweede Kamer amusant genoeg. De regering grinnikt. Van links naar rechts: de ministers Toxopeus en Kort hals, premier De Quay en minister Cals. narigheid voortvloeit, constateerde dr. De Kort. Zo neemt de V.V.D. inzake de algemene kinderbijslagwet een stand punt in waarmee men dwars tegen een der hoofdpunten van het regeringspro gram ingaat. Wy zullen hieruit voor de toekomst lering trekken, verzekerde dr. De Kort. Dr. De Kort liet uitkomen dat hij tot '63 bereid is het kabinet-De Quay te steunen mits er geen narigheid komt over de A.K.W. Op dit punt verschaften de algemene politieke beschouwingen niet veel opheldering. Dr. Bruins Slot „hoopte" slechts dat het twistpunt van de A.K.W. spoedig uit de wereld gehol pen zou worden. Prof. Oud (V.V.D.) be hield zich zijn eindoordeel nog voor, al zei hij wel, dat het compromisvoorstel- Veldkamp in menig opzicht aan zijn be zwaren tegemoet komt. „Het A.K.W.- ontwerp is in liberale zin om hals ge bracht", riep mr. Burger (P.v.d.A.). De socialistische oppositieleider waar schuwde de K.V.P. niet te rekenen op socialistische steun voor een beperkte A.K.W.-wet. Reken er ook niet op, zei mr. Burger tot de K.V.P.'ers, dat ge door verbeteringen later een volledige A.K.W.-regeling in etappen tot stand kunt brengen: „Er zijn kansen, die nooit meer terugkeren". Prof. Oud nam de gelegenheid te baat om de regering te verzoeken, zodra het aanhangige geding bij het ambtenaren gerecht is afgesloten, volledige opening van zaken te geven over de affaire- Van der Putten. „Ik ben er van over tuigd". zei prof. Oud, „dat de topleiding van defensie in deze zaak vrijuit gaat. Nu echter in bepaalde dagbladpublika ties is gesuggereerd, dat er bij „Defen sie" vreemde dingen gebeuren, is het van belang opening van zaken te geven. Dat is het beste middel", betoogde prof. Oud. „om misbruik van de persvrijheid af te straffen. Zou de overheid derge lijke publikaties negeren, dan dreigt het gevaar", zei prof. Oud. „dat hier endaar de indruk wordt gewekt dat het bij het overheidsapparaat een „rotte boel" is" De Kamer lachte wat om twee moties die mr. Burger indiende. In de ene vraagt hij een geldelijke verhoging van de A.O.W.-uitkeringen met 50 procent, in de andere schrapping van de begro tingspost van 50 miljoen voor uitrusting van de kruiser hr. ms. „De Zeven Pro vinciën" met anti-luchtdoelraketten, „Als u zoveel kritiek heeft moet u met een andere motie komen", zei prof. Oud (V.V.D.). „Als u serieus genomen wilt worden moet u zulke zaken niet tussen neus en lippen aan de orde stellen", be toogde dr. De Kort. Het reconstructie-advies van mr. Bur ger ging gepaard met een trap na voor minister De Rooy. Dr. De Kort nam de oud-bewindsman in bescherming. Het gekibbel tussen dr. De Kort en de socialistische oppositie stond niet op hoog niveau. Mr. Burger is moeilijk se rieus te nemen en dr. De Kort is prof. Romme niet. Interessanter was het ge kibbel in de regeringshoek zelf. Met de verkiezingen van 1963 in het vooruitzicht had men er daar kennelijk behoefte aan zich niet te zeer met elkaar en met alle daden van het kabinet te identificeren. Minister Van Aartsen (Volkliuisves- ting) kreeg van verscheidene kanten een veel te zachte tik op de vin gers voor zyn woningbouwbeleid en de A.R. kreeg nog eens te horen dat zy by de woningbouwcrisis van december j.l. lichtvaardig met regeringsconstel laties omspringt. (Van onze speciale verslaggever) Vijftien jaar met aftrek van voorarrest en daarna terbeschikkingstelling van de regering heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Roermond geëist te gen de 55-jarige BeifeJdse machinebank werker Th. van B. Op 10 september van verleden jaar heeft hij in het gehucht Den Bergen bij Sevenum, de 12-jarige Hans Hermans uit Evertsoord door wur ging om het leven gebracht. Verder stond Van B. terecht wegens het plegen van ontucht met minderjarigen. Bij het bepalen van de strafmaat had de officer rekening gehouden met de omstandigheden 1. Dat Th. van B. in een psychia trisch rapport sterk verminderd toereke ningsvatbaar was. 2. Dat de man reeds de leeftijd van 55 jaar heeft bereikt, zodat hij eerst op zijn 70e jaar de gevangenis kon ver laten. 3. Dat hij al eerder, in 1941, Oisterwijk, een kind had vermoord, De behandeling van de zaak, die ach ter gesloten deuren diende, nam vijf uur in beslag. Er getuigen gedagvaard. Even over tienen werd Van B„ gekleed in een bruine broek en een beige jasje, de rechtszaal binnengeleid. Een magere man met een bleek, ingevallen gezicht. Toen de officier van Justitie de dag vaarding, die bijna drie getikte vellen in beslag nam, voorlas, trilde de ver dachte op zijn benen. Vóór de verdachte lagen de corpora delicti: de fiets, waarmee Hans Her mans op weg was gegaan naar zijn oom in Den Bergen, de kolenschop, waarmee Th. van B. het graf had gedolven voor zijn slachtoffer, de zaag en de plastic vlaggetjes, die aan de fiets waren be vestigd, het groenachtige koffertje met deken en gymnastiekschoenen, die hij op z'n scooterritten als de aardige „oom Theo" placht mee te nemen. Aanvankelijk geëmotioneerd, maar la- nabij liefst waren veertien De eerste reactie van de Europeanen in Algerië op de rede van president De museum1J kHi*on AUXelS Gaulle was er een van opluchting. Men bij wiize van k?nde?kamP^ HptCfc Iwas voldaan over het feit dat het Fran- bassin van ri* «ij?' Su se staatshoofd geen ingrijpende plannen StMmva^itmïatschappij ?jJeÜS5„$!heeft voorgesteld, die dePtoestak nog cadeau gedaan is. i j BLIKSEM heeft gisteren in Fries land een 57-jarige boer en zijn 20-jarige zoon gedood. Een andere zoon, die zich bij hen bevond, werd ernstig gev/ond. EEN WILDE jacht op koffiesmokke laars heeft maandagavond voor de dou ane succes opgeleverd. Ondanks kapotte banden was de smokkelwagen doorgere- f l.' kogels bleven in de koffiezakken steken en na een botsing verdwenen de smokkelaars onder achterlating van auto en koffie onder kermisvierders. Toch zyn ze nog gepakt. i Weersverwachting van het K.N.M.I. at vanavond, opgemaakt gisteren- ►In J 2315 UUr: mi«H ockt®nd n°£ °P vele plaatsen J m_a laaghangende bewolking, Dertnri10 ,T,idda£ flinke zonnige I mij weini& wind en hogere Vprt .gfeïnl)eralliren dan gisteren. van Belgisch weer- Kundig instituut: Vrfin ,v^randering in temperatuur. Mid ^trokken hemel met regen. Iv-i. aarna opklaringen. °ndcr tfi ic°n onder 1812 llur' maan Afnr UUr* 1-56 uur Z°n op 6,46 uur' maan op meer gespannen zouden kunnen maken. In Parijs deden gisteren geruchten de ronde dat Dé Gaulle reeds in het geheim met de Algerijnse rebellenleider Ben Khedda over een in de nabije toekomst Algerijnse referendum over de zelfbe schikking confereert. Sommige waarne- niiLrs geloofden dat de Algerijnen zich akkoord zouden verklaren met een over gangsregime, waaraan de opstandelin genbeweging F.L.N. echter niet zou deel nemen. In de Franse nationale vergadering hebben afgevaardigden van zowel links als rechts kritiek geleverd op het rege ringsbeleid. De socialistische fractie kondigde aan dat zij zich beraadt op „het meest ge schikte tijdstip" om een motie van wan trouwen in te dienen. De gezagvoerder en eerste stuurman van de „Noord-Holland" zullen in Dja karta terechtstaan wegens het binnen varen van de wateren van Indonesië zonder vergunning. De „Noord-Holland" ligt thans te Djakarta. De 18 overige leden van de bemanning zullen worden teruggezonden naar Sin gapore. „Er is maar één oplossing om de botersmokkel van Nederland naar België tot staan te brengen de boterprijzen in beide landen gelijk maken. Andere reële mogelijkheden zijn er niet." Dat vertelt de gemengd Neder lands-Belgische „Werkgroep voor de botersmokkel", die maanden heeft besteed aan een bestudering van de omvangrijke botersmok kel. De werkgroep is met een rapport voor de dag gekomen, waarin het allemaal beslist nog geen botertje tot de boom isS^België' Want men doet die suggestie nu wel: ..maak de prijzen gelijk en de smok kel is uit", maar de werkgroep weet zelt ook wel dat zoiets zó bijzonder moeilijk en ingewikkeld zou zijn, dat er beslist niets van kan komen. Dat zegt het rapport niet in zoveel woor den. maar het komt er toch wel op neer. Het is een Benelux- èn nog eens een E.E.G.-probleem en ga daar maar eens iets aan doen Het hele rapport ademt trouwens een weinig zonnige sfeer, van de kant der smokkelbestrijders bekeken dan. Er zijn, in theorie, nog wel andere oplossingen mogelijk, zegt de werk groep namelijk, maar daarin zitten ook al geen werkelijke kansen. De douanewet verscherpen? Dat bena deelt de bonafide handel en zou trou wens toch weinig smokkelaars echt afschrikken. De controle uitbreiden? Dan loopt al het verkeer in de war en daarvoor is trouwens ook te weinig personeel. Een nieuw stelsel van bo- terverkoop, „van producent tot consu- Kan ook al niet. Elk pakje van een zegel voorzien? Daarover is ook gedelibereerd, maar de praktijk wijst uit: ook dat is on mogelijk. Dus blijft er slechts het radicaalste middel over: het grote prijsverschil eenvoudigweg opheffen. Dan is het meteen gedaan met de smokkel. Dat zal dan wel betekenen dat de botersmokkel voorlopig voor velen nog een bestaan zal verschaffen, zo mag men, de perikelen van óns en van het Belgische zuivelbeleid overwegende, wel concluderen In het rapport vertelt de werkgroep ook het een en ander over de omvang van de smokkel, de methoden en over de bestrijding. De omvang wordt ge schat op zes miljoen kilo per jaar en de controle is uiterst moeilijk. Er lopen 250 wegen over de grens, waarvan er maar veertig permanent gecontro leerd worden. De drukste nog niet het best, want dan zou men het verkeer ernstig belemmeren. Volgens het rap port wordt meestal gesmokkeld met oude Amerikaanse wagens, die wor den volgepropt met ladingen van 1000 tot 1200 kilo „en bestuurd door ware gangsters, die niet terugschrikken voor versperringen of kogels". Met snelhe den van 150 km per uur stormen ze naar hun bestemming, aldus het rap port, dat in deze passage zelfs tot bloemrijke taal komt. De smokkelaars deinzen ook voor niets terug, als ze achtervolgd wor den. Kraaiepoten, flessen olie, rook gordijnen, verblindende lampen en als projectielen gebruikte pakjes beste bo ter zijn de gangbare wapens. De douane doet wat ze kan. Sinds 1957 zijn ruim duizend auto's in beslag genomen. In diezelfde tijd werd ruim 839.000 kilo boter „aangeslagen". El ders in het verslag wordt echter, wat mismoedig, opgemerkt dat het een smokkelaar weinig deert als hij zijn auto met boter en al kwijt raakt. In vier of vijf beter slagende tochten is dat weer terug te verdienen Vooral de Belgische douane werkt druk aan een intensivering van de strijd tegen de clandestiene boterex- porteurs. Er komt, naast het uitge breide wagenpark, een wijdvertakt net van zenders en mobilofoonapparatuur. ter rustig, gaf hij vrijwel alles toe waar van de aanklager hem betichtte. Na het uitspreken van de eis, brak Th. van B. in een hevige builbui uit. Op de vraag van de vice-president of hij op de eis nog iets had te zeggen, antwoordde hij moeilijk: „Ik heb niet willen doden". Hij verklaarde dat de gebeurtenissen hem uit de hand waren gelopen. Snik kend betoonde hij zijn spijt over zijn misdaad en hij vroeg vergiffenis aan allen die hij iets misdaan had. Tenslotte verzocht hij te bewerkstelli gen, dat hij nimmer in de maatschappij zou terugkeren. Hij vroeg de mensen toch een beetje goed over hem te willen denken. Over 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Kleine Belg belandt huilend op de arm van Uno-soldaat. Hij komt per vliegtuig uit Katanga, waar de grond veel Europeanen te warm onder de voeten is geworden. Kleine Belg snapt daar niets van. Huilt alleen mee in de jammerzang van de legioenen vluchtelingen die door Afrika zwerven, op zoek naar vrede. Bij de textielfabriek n.v. H. P. Gel derman en Zonen te Oldenzaal is een wilde staking uitgebroken. Er zijn circa driehonderd werknemers, hoofdzakelijk wevers, bij betrokken. De vakbonden zijn in de staking niet gekend. De meningen over de aanleiding tot de actie verschillen. Men zegt dat een nieuw tariefsysteem de steen des aanstoots was, maar anderen beschou wen de staking als een actie tegen de chef van het loonbureau van genoemde fabriek. Ook wordt beweerd dat de ar beiders een drag vrij hadden verwacht ter gelegenheid van de Oldenzaalse ker mis. Vandaag begint, zoals wij giste ren meldden, in de Russische stad Kiew het proces tegen de Neder landers Reydon en De Jager, die worden beschuldigd van spionage in de Sovjet-Unie. Het Russische persbureau „Tass" heeft laten, blijken dat de aanklacht on der meer gebaseerd zal zijn op de be schuldiging dat Reydon vele jaren op drachten heeft uitgevoerd voor de Ne derlandse inlichtingendienst en dat hij en zijn vriend De Jager deze keer voor de NAVO werkten. Welke strafmaat zal worden toegetpast weet niemand. Dat de doodstraf zal worden uitgesproken is be slist ondenkbaar. Wel is het mogelijk dat het proces in het teken zal staan van de huidige we reldcrisis. In de werkkamers van de lei dende politici is weliswaar de rust een weinig weergekeerd, maar in Berlijn (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KRO, zegt in een hoofdartikel „Re pliek" in de KRO-gids van de komende week, dat het KRO-bestuur zijn kritiek ten aanzien van de structuur van de NTS unaniem onderschrijft. De KRO be treurt het, dat de regering het noodza kelijk heeft gevonden een stuk recht streekse staatsbemoeienis in te bouwen in de NTS. In de afgelopen dagen hebben tal van ingewijden van binnen, maar ook van buiten de KRO-kring mr. Van Doorn doen weten, dat zij dankbaar zijn, dat ook door de KRO nu hardop gezegd is, dat de omroeporganisaties er voor pas sen met een achteraf-plaatsje op het televisiescherm genoegen te nemen en evenmin bereid zijn er in te berusten, dat de ontwikkeling van de televisie ook in de toekomst geremd zal worden door een ongelukkige structuur van de NTS. De Hongaarse aartsbisschop Joseph Groesz, is gisteren overleden in de ouderdom van 74 jaar, na een hartaan val. Mgr. Groesz. die voorzitter was van het college van Hongaarse bisschoppen, vertoefde vier jaar in communistische gevangenissen en hij was de hoogste ka tholieke dignitaris in Hongarije, naast Joseph kardinaal Mindszenty, die nog steeds huist in de Amerikaanse legatie in Boedapest, waar hij politiek asiel ge niet. heeft de koude oorlog nog bittere actua liteit. Frappant is het aantal geslaagde ont snappingen. ondanks de strenge afslui tingsmaatregelen van de Oostduitsers. Gisteren wisten acht mensen het westen te bereiken. Eén van hen brak met een zware kraanwagen dwars door de muur heen, terwijl de kogels om zijn oren vlogen. Ongedeerd kwam hij in West- Berlijn aan. Aan de zonegrens in Neder-Saksen maakte men het helemaal bont. Zestien gezinnen, tezamen 55 personen tellend, wandelden kalmpjes West-Duitsland bin nen. Degenen van deze groep die niet zo snel meer ter been waren, zaten in een huifkar die getrokken werd door een paard. De wachtposten aan de zone- grens deden alsof zij blind en doof wa ren. De gezinnen dreigden het slachtof fer te worden van de maatregel van de Oostduitsers, om aan de oostzijde van de sectorgrens een brede strook nie mandsland te scheppen door de huizen af te breken en de gezinnen naar het achterland te ve2"plaatsen. (Advertenties) y de echte, PIJNSTILLER tegen hoofdpijn, kiespijn, griep, reumatische pijnen etc. GROTE TUBE 1.65 2 STUKS 1.95 - 3 ST. 2.50

de Stem | 1961 | | pagina 1