e van ingeland zal om toelating de EEG verzoeken hamol weer denemarken vaart in rrits kielzog mee Nederlander gast van Dalai Lama het Natale tweevoud TERREUR IN ALGERIE WEER TOEGENOMEN TELEVISIE-FOON" IN V.S. gelaar )0 meter aren vandaag! Nieuwe kans voor grote Europese markt Verdwijn- spelletje Navo-arsenaal sterk verbeterd moeten worden Dief schrok van zijn buit Boen Oem wil communisten overtroeven Jaren werk? Niet te dol dagblad voor zeeland Vrij zonnig Associatie met E.V.A? Nieuwe Franse ambassadeur Natuurvolk op 5000 m hoogte wordt gefilmd Wetenschappelijke raad voor de kernenergie McNamara en Strauss: USA NAVO USSR Leger en politie in West-Berlijn hielden oefening Europeanen in angst en vreze Drama in Breda Zevenjarig kind lag op zolder vastgebonden Stukken worst in de safe; geld weg Nieuwe bevelhebber der strijdkrachten op Nieuw Guinea 101e JAARGANG No. 23739 Voor God, Koningin en Vaderland 'ederzxjdse felicitatie tussen dt I kampioenen van A' ederland op I meter vrije slag dames en he- j terdag in Breda gehouden: de itel ging naar Ineke Tiggelaar Robhen, terwijl Johan Bonte- m HPC beslag legde op de tel. INEKE TIGGELAAR in volle actie... ri van Jef Smith en John Burton e op papier zo sterke Engelse •olkomen ontluisterd. [lend goed reed de Helmonder ynk, die zonder ook maar een et de grond kennis gemaakt te een goede vierde plaats ver uit de zondag bij Bergharen en internationale motorcross de strijd van de zijspannen Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A J. J. M- Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 blaJ DINSDAG J. AUGUSTUS 1961 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden, worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon -.893, MACMILLAN ...bijgevolg... De kwestie Laos De premier van de pro-Westerse re gering van Laos in Vientiane, prins Boen Oem, is gisteren met zijn gevolg vertrokken naar de hoofdstad van het aangrenzende Cambodja, Pnom Penh, met een uitstekende kans om een diplo matieke overwinning op de communisten te behalen. De leider van de communistisch-ge- zinde Pathet Lao, prins Soephanoevong. zou door zijn afwezigheid aan prins Boen Oem de kans laten, de leider van de Laotiaanse neutrale groepering, prins Soevanna Phoema, over te halen zich van de opstandelingen te distantiëren. Soevanna Phoema bevindt zich reeds in Pnom Penh. Hij was degeen die voor het eerst pleitte voor een nieuwe con ferentie van de Laotiaanse prinsen in de Cambodjaanse hoofdstad. Het derde alternatief is dat Soevanna Phoema zou kunnen weigeren met Boen Oem te praten in afwezigheid van zijn pro-communistische medestander. In dit geval zou de regering van Boen Oem zwakker komen te staan dan ooit. Komt Soephanoevong niet en is Soevanna Phoema niettemin bereid met Boen Oem in overleg te treden, dan zal de rege ring in Vientiane er in zijn geslaagd één van haar liefste wensen bilate raal overleg met de neutrale politicus hebben verwezenlijkt. In Pnom Penh heerste gisterenmorgen nog de overtuiging dat Soephanoevong zou komen, al was bet alleen maar om Ie verhinderen dat Boen Oem Soevanna Phoema van hem zou vervreemden. TUSSEN DE regeringen van Japan, Noorwegen, Engeland en Nederland is overeenstemming bereikt over de ver deling van het aantal walvis-eenheden dat in het komende vangseizoen door elk van deze landen mag worden gevangen. DR. JOZEF ISSELS, leider van een kankerkliniek in Beieren, is wegens het plegen van bedrog en dood door schuld veroordeeld tot een jaar gevangenis straf. Hij zou hopeloze gevallen hebben behandeld, alsof er nog alle kans op beterschap bestond. DE JAPANSE premier, Ikeda, is van plan om Amerika te verzoeken een voor raad kernwapens op Japans grondgebied aan te leggen. Een toonaangevende Ja panse krant wist dit gisteren te melden. DE ENGELSE wolindustrie is bezorgd over het feit. dat Amerika de import ^ai?4 iapanse en Italiaanse wol bevor dert door een plaatselijke tarievenschaal loe te passen, terwijl tegelijkertijd de import van wol uit Engeland door ho gere tarieven wordt geremd. BL AFRIKAANS-Aziatische groep in de UAO heeft officieel om een spoedverga dering van de V.N.-assemblée verzocht over het Frans-Tunesische geschil. (Advertentie) „Bijgevolg is harer niajesteits regering tot de conclusie gekomen, dat het voor Groot Brittannië opportuun zou zijn om een officieel verzoek te doen voor onderhandelingen over toetreding tot de Euro pese Economische Gemeenschap". Met deze woorden, die de conser vatieve vleugel van het Britse Lagerhuis een honend gejoel ontlokte, heeft premier MacMillan gisteren de wens van Engeland om zich hij de E.E.G. aan te sluiten, bekendgemaakt. De premier voegde hieraan toe: „Wij zullen geen poging sparen om tot een bevredigend akkoord te komen. De onderhandelingen kunnen zeer langdurig zijn en zij zullen over ingewikkelde kwesties handelen". Nadat de Britse premier dit had verklaard, maakte de Deense regering bekend dat ook zij om toelating tot de Euromarkt zal ver zoeken. Engeland geeft zich niet ,,met handen en voeten" aan het Europese continent over. Het wenst dat er tegemoet wordt gekomen aan de bijzondere belangen van het Britse gemenebest, de Europese Vrijhandelsassociatie en de Britse land bouw. MacMillans verklaring betekende een knuppel in het uiterst conservatieve hoenderhok, maar de meerderheid van het Lagerhuis liet luide toejuichingen horen. Nadat ook Denemarken onderhande lingen over toelating tot de E.E.G. had aangekondigd, werd er een gemeen schappelijke verklaring van de Europese Vrijhandels Associatie uitgegeven. Daar in werd gezegd dat het besluit van En geland en Denemarken „een nieuwe kans" biedt om tot een grote Europese markt van 300 miljoen mensen te ko men. Dit is een kans die men volgens de E.V.A. niet mag missen. Hierbij komt dus de associatie van „de zes" van de E.E.G. en „de zeven" van de E.V.A. aan de orde. Hierover zullen ook besprekingen worden gevoerd, maar de politiek neutrale lan den, zoals Oostenrijk, Zwitser land en Zweden, schrikken er voor terug om deel te gaan uit maken van een gemeenschap die ook de politieke eenwording van Europa in haar banieren heeft geschreven. Het is niet ondenkbaar dat de onder handelingen enkele jaren in beslag zul len nemen, doch dit neemt niet weg dat de teerling nu eindelijk is geworpen en dat de droom van een verenigd Euro pa een belangrijke stap dichter bij zijn verwezenlijking is gekomen. MacMillan kan in Engeland op zeer veel kritiek rekenen, voor wat zijn voor nemens betreft. Hij heeft desgevraagd verklaard dat de regering bereid is nieu we verkiezingen uit te schrijven alvorens zij haar definitieve besluit <na de on derhandelingen met de E.E.G.) zal ne men. De verklaring van MacMillan zal van daag worden besproken op een bijeen komst van de ministerraad der West- europese Unie, welke te Parijs wordt gehouden. In deze Unie heeft, behalve de E.E.G.-landen, ook Engeland zitting. verdere, definitieve vormgeving van de E.E.G. Frankrijk, West-Duitsland en de Ver enigde Staten juichten het Britse voor nemen eveneens toe, maar men maak te hier wel de bemerking dat het hiet de concessies van de E.E.G. aan En geland niet te dol zou moeten worden. Het E.E.G.-verdrag heeft enkele prin cipiële punten waaraan onder geen en kele omstandigheid getornd mag wor den. In kringen van de E.E.G. wordt ver wacht dat de toetreding van Engeland tot de Euromarkt nieuwe stappen zal in leiden. Engeland zal vermoedelijk ook deel gaan uitmaken van de Europese gemeenschap voor kolen en staal en van „Euratom". Vermoedelijk zullen er spoedig bespre kingen tussen de Britse premier en pre sident De Gaulle beginnen. Het commentaar op de rede van Mac Millan luidt merendeels gunstig. De vice-voorzitter van het parle ment der Europese gemeenschappen, de Nederlander mr. P. A. Blaisse (K. V.PJ, noemde het van belang dat En geland zo spoedig mogelijk lid wordt. De overgang van de E.E.G. naar een volledig gemeenschappelijke markt is nog gaande en Engeland kan dus mede zijn stempel drukken op de De heer Etienne de Crouy-Chanél, die benoemd is tot de nieuwe Franse am bassadeur in Nederland (AFP). Jan Boon. de in Kitzbuehel (Oos tenrijk) woonachtige Nederlandse cineast en oud-skikampioen, is door de Dalai Lama in audiëntie ontvangen. Tegen de gebruiken in heeft de geestelijke leider van de boeddislen in Tibet, die in bal lingschap in Dharmasala aan de voet van het Himalaya-gebergte leeft, de Nederlander een particu liere audiëntie toegestaan. Jan Boon is vorige maand naar Noord-India vertrokken voor een derde expeditie naar de Himalaya en het grensgebied van .Nepal en Tibet. In het bijzonder het noordelijke deel van de Himalaya, dat onder meer door Mon goolse nomaden wordt bewoond, wil de 52-jarige Nederlander doorkruisen. De Dalai Lama toonde grote belang stelling voor Boons plannen. Hij zegde de Nederlander alle steun toe indien de ze een film over het Tibetaanse cul tuurleven zou willen maken. Hoewel dat niet in het voornemen van Boon lag, heeft hij de geboden kans dankbaar aan gegrepen. De film is al voor een be langrijk deel gereed. Intussen is Boon ook aan het werk, waarvoor hij oorspronkelijk naar India is getrokken, begonnen. In een door blanken nog vrijwel niet bezocht deel van het Himalayagebergte, waar op 4000 a 5000 meter hoogte een Mongools- Tibetaanse volksstam lee'ft, heeft Boon filmopnamen in kleur gemaakt over de leefwijze en zeden van dit natuurvolk. Om dit gebied te bereiken moest de vi tale Nederlander een viertal bergpassen, tot 5000 meter hoogte, over trekken. Hij heeft met zijn Sherpa-dragers meer dan 200 km te voet moeten afleggen om zijn doel te bereiken. Door gebrek aan ge trainde dragers raakte de expeditie van de Nederlander aanvankelijk achter op het schema. Inmiddels heeft Boon de achterstand geheel teniet gedaan en na dat zijn filmopnamen waren voltooid heeft hij zich naar Noord-Kasjmir be geven. Het Londense blad „Daily Mirror is gisteren begonnen met een proef of het vlotter dan de politie de hand kan leggen op een gezochte. De Mirrorheeft één van zijn redacteuren, Dixon Scott. doen verdwijnen. Daarna heeft het blad een bulletin uitgegeven van het soort dat de politie uitgeeft wan neer opsporing en voorgeleiding van een ondergedoken gezochte wordt gevraagd. Met zijn proef wil de Daily Mirror uitvinden tot hoever de medewer king van het publiek gaal in za ken als deze. Maar tegelijkertijd drukt het blad de foto's af van zes mannen die een maand geleden ontsnapten uit de Wandsworth ge vangenis en nog niet gevonden zijn. De Daily Mirror weet niet waar Scott zich bevindt. „Wij zijn vastbesloten hem in de kortst mo gelijke tijd op te sporen," aldus de Londense krant. Bij koninklijk besluit is ingesteld een wetenschappelijke raad voor de kern energie. Tot de instelling van deze raad is overgegaan, omdat de vele activitei ten, die zowel nationaal als internatio naal, op het gebied van de nucleaire we tenschappen worden ontwikkeld, het ge wenst maken te beschikken over een permanent terzake kundige wetenschap pelijke adviesinstantie. Voor de 45-jarige Deense tuinman J. C. Majlun gebeurde het voor de tweede maal. Dit keer echter met dodelijke afloop. Majlunddie met zijn auto, op weg was naar huis, werd door een passe rende trein op een overweg gegrepen. Hij werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis van Aarhus ge bracht, waar hij overleed. Precies tien jaar geleden, op vrijwel hetzelfde uur en onder vrijwel de zelfde omstandigheden en ook op de zelfde overweg, werd Majlund even eens met zijn auto gegrepen door een voorbij daverende trein. Hij kwam er toen ook niet zonder zware verwon dingen af, maar hij behield het leven. Ditmaal sloeg het noodlot echter toe. DE LANDMACHTEN VAN OOST £N WEST V.PELT|6f716l 1960 1962 ~m 870 L-l 1000 IN EUROPA GELEGERD cijfers x 1000 1960 1962 J3150 3250 1960 1962 Vergroting en modernisering van de voorraad atoomwapens, maar ook een uitbreiding en verbetering van de con ventionele bewapening waarover de NAVO beschikt, is dringend nodig. Dit hebben de Amerikaanse en Westduitse ministers van Defensie, McNamara en Strauss, gisteren in een verklaring in zake de Berlijnse crisis gezegd. Minister Strauus heeft 18 dagen lang in Washington het vraagstuk van de Westduitse defensie in het NAVO-ver- band besproken en hij heeft voor zijn standpunten alle denkbare begrip ont moet. Gisteren hebben de geallieerde troe pen en de Westberlijnse politie een soort generale repetitie gehouden om te zien hoe snel en hoe effectief de stad in de verdediging kan worden gebracht. In het holst van de nacht begon de oefening. Iedere militair en elke politieman werd gewekt, tanks en vrachtwagens stonden klaar, maar het publiek bemerkte er niets van, want de oefening speelde zich grotendeels op papier af, zodat nie mand de kazernes behoefde te verlaten. In Oost-Duitsland worden processen voorbereid tegen slavenjagers"dit zijn de mensen die Oostduitsers aanzetten om naar het Westen te vluchten. Er zouden, volgens de Oostduitse radio, al meer dan honderd van deze „slavenja gers" in de gevangenis zitten. Het weekeinde heeft desondanks een record-aantal vluchtelingen opgeleverd. Van zaterdagmorgen tot maandagmor gen trokken 3158 vluchtelingen naar het Westen. Het staat wel vast dat een groot aantal vluchtelingen tijdens de tocht naar de Bondsrepubliek door de Oostduitse volkspolitie is gegrepen. Zware straffen worden opgelegd aan degenen van wie bekend is dat zy het paradijs van Ulbricht willen ver laten. 2 Weersverwachting van het K.N.M.I. I tot vanavond, opgemaakt gisteren- l avond 23.15 uur: Droog weer met zonnige perioden en ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Zwakke wind. Verwachting van het Belgisch weer- J kundig instituut: l Zwakke wind uit veranderlijke rich- l l tingen. Nevel of plaatselijk mist. I l Mooi tot bewolkt; tegen de avond l toenemende bewolking. Maximum- J j temperaturen van 15 tot 24 graden. J Vandaag: zon onder 20.31 uur. Maan op 22.59 uur. I Morgen: zon op 5.02 uur, Maan on- der 12.15 uur. I (Van onze verslaggever) Door een toevallige tip heeft de Bre dase politie een eind kunnen maken aan de ergerlijke toestanden in het gezin van een Bredanaar, woonachtig in de Dui- tenhuisstraat, waar een zevenjarig meisje Elisabeth aan handen en voeten gebonden in een donkere zolderhoek is aangetroffen. Het kind is voor onderzoek met spoed naar het St.-Ignatiusziekenhuis vervoerd. Het verkeerde in ernstige staat van ver vuiling en verwaarlozing. Direct onder voed was het meisje niet, al vertelde het zelf vaak geen of onvoldoende eten te hebben gekregen. Er zijn drie kinde ren in het gezin, van wie er om een nog niet geverifieerde reden, twee merkbaar werden „voorgetrokken", zo is de poli tie gemeld. In hoeverre al deze feiten op waarheid berusten wordt nu nage gaan. Zijn de mededelingen betrouw baar dan zal er voor de Bredase kinder bescherming aanleiding zijn de officier van justitie te verzoeken het kind aan de raad voor kinderbescherming toe te vertrouwen, waarna het echtpaar uit de ouderlijke macht kan worden ontzet. Op het moment dat de politie het kind op zolder aantrof had het al uren lig gen huilen. De ouders waren afwezig en oma paste op het huis en op de kinde ren. Zij heeft Elisabeth vastgebonden met elektriciteitsdraad omdat ze „zo las tig" was, aldus de politie. Voor zover de recherche heeft kunnen nagaan ondergaat het meisje al geruime tijd een slechte behandeling thuis. Tot heden had de kinderbescherming niet ingegrepen. Een opleving van het terrorisme in Algerië, waar het afgelopen weekeinde 3 mensen om het leven kwamen en 90 werden gewond, heeft de vrees doen toe nemen, dat het mislukken van de vre desonderhandelingen tussen Frankrijk en de Algerijnse regering in ballingschap j zal leiden tot een hervatting van de ter reur op grote schaal. Gisterenmorgen vroeg staken terroris ten een boerderij in brand te Kolea, dat een 50 kilometer ten westen van Al giers gelegen is. In de Mitidjavallei ten zuiden van Algiers ging een grote boer derij eveneens in vlammen op. Elders in Algerië haalden de rebellen 25 telefoonpalen langs een hoofdweg om ver. Ook in de steden nam de terreur toe. Kort na middernacht wierp te Bone een Algerijn een handgranaat in een groep kermisgangers, waarbij twee personen, onder wie een achtjarig meisje, om het leven kwamen en 82 personen, van wie 81 Europeanen, gewond werden. De po litie arresteerde later een moslim die van deze daad werd verdacht. Te Bone kwam een granaat terecht in een wachtpost van de Franse militaire politie, waarbij een soldaat ernstige ver wondingen opliep. Naar aanleiding van het incident op de kermis heeft het districtsbestuur van Bone alle openbare vermakelijkheden verboden. In Constantine zijn 38 Algerijnen ge arresteerd. Ook de uiterst rechtse Euro peanen hebben dit weekeinde van zich laten horen. Op verschillende plaatsen in het land ontploften plastic-springla dingen, in Algiers alleen al 11. Zij richt ten aanzienlijke schade aan aan gebou wen. Onder de Europese bevolking is de spanning toegenomen. Te Bone bewaak ten mobiele eenheden van de politie de stranden waar het publiek van de zee genoot. Belkacem Krim, leider van de dele gatie der Algerijnse opstandelingen naai de conferentie met Frankrijk in Evian, heeft gezegd, dat Frankrijk niet de President Kennedy zal de volmach ten verkrijgen om zijn uitbreidings plannen voor het leger door te voeren. Deze grafiek geeft een overzicht van de verhoudingen die zullen ontstaan tussen de Oostelijke en Westelijke landlegers na verwezenlijking van de plannen. De Verenigde Staten en de Nato kunnen als bondgenoten samen getrokken worden. Het bondgenoot schap van de Sovjet-Unie met de Oosteuropese landen wordt militair gezien niet van grote waarde geacht, aangezien de betrouwbaarheid van de troepen uit de Russische satellietlan- den zeer problematisch is Een voor deel i»oor de Sovjets is dat de aanvoer van nieuwe troepen naar Europa be langrijk sneller gaat dan de aanvoer van Amerikaanse legers naar Europa. President Kennedy heeft gisteren een gesprek gehad met zijn ontwapenings adviseur, McCloy, die een persoonlijke boodschap van premier Kroestjev bij zich had. waarin het Sovjet-standpunt inzake Berlijn nog eens wordt uiteen gezet. In de komende crisis is het goede functioneren van de Amerikaanse in lichtingendienst van vitaal belang. De tegenwoordige chef van deze dienst, Al lan Dulles, heeft enkele fatale fouten ge maakt en er is nu sprake van dat de vijftigjarige New-Yorkse advocaat Fow ler Hamilton tot opvolger van Dulles zal worden benoemd. Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft president Kennedy's ver zoek om 250.000 reservisten in actieve dienst op te roepen en de diensttijd met 12 maanden te verlengen, met grote meerderheid goedgekeurd. De resolutie is vrijdag j.l. reeds door de senaat goedgekeurd. Zoals wij onlangs meldden, is na het overlijden van een hoofdkassier van de bankiersfirma R. Mees en Zoonen te Rotterdam, een omvangrijk kastekort aan het licht gekomen. Gebleken is dat de hoofdkassier tijdens de laatste elf jaar van zijn leven cir ca f 480.000.- heeft verduisterd, door gretig te putten uit de zogenaamde „buf- ferkas", welke hij te beheren had en waaruit hij gelden kon nemen om hoge cheques, die ter verzilvering werden aangeboden, uit te betalen. De hoofd boekhouder een vertrouwde kracht met 41 dienstjaren had om de vor ming van de bufferkas gevraagd en na enige aarzeling had de directie ertoe besloten. Dat was in 1950. Onlangs overleed de hoofdkassier en aan zijn graf werden gevoelvolle woor den over trouw en plichtbetrachting ge sproken. Maar de opvolger van de ontrouwe hoofdkassier vond in de safe-afdeling, waarin de bufferkas aanwezig moest worden geacht, slechts enkele eindjes worst De f 480.000 heeft de kassier geheel opgesoupeerd. Het was op de bank geen geheim dat hij zeer luxueus leefde, maar niemand vatte enige argwaan op, omdat de employé de faam bezat de jfcest plichtsgetrouwe werker van de bank te zijn. Men beschouwde hem half-en-half als medefirmant. De Nederlandse strijdkrachten op Nieuw-Guinea krijgen een nieuwe com- -• i mandant: L. E H. Reeser zo inist bp- minste concessie heeft gedaan sinds de noemd tot schout-bij-nacht. Hij gaat in C,h°"'ng^an vi on^erlTand®llngcn op j Nieuw-Guinea het operatieve bevel voe- .13 juni. Hy verklaarde dat de bespre- re„ over de land-, zee- en luchtmacht. kingen op de kwestie Sahara zijn vastge lopen. De Algerijnen zijn bereid de on derhandelingen te hervatten, maar de territoriale onschendbaarheid van Alge rië dient door Frankrijk te worden er kend. Gisterenavond is hij naar Biak vertrok: ken. De nieuwe commandant volgt in Hol- landia schout-bij-nacht G. J. Platerink op. wiens twee-jaarlijkse termijn voor bij is. De telefoon bij de huisbel is ook in ons land al een veel voorkomende combinatie. In Amerika, om precies te zijn in een nieuw flatblok in New York. heeft men nu naast de telefoon ook nog een televisiecircuit ingescha keld, zodat de bewoners van de flat kunnen zien wie er bij hen aanbelt. De camera is vastgemonteerd boven het paneel met de belknopjes; in de woningen bevindt zich een beeld schermpje van 12,5 cm dat de be-oeker weergeeft. ,i De Venlose politie heeft de 20- jarige ongehuwde jongeman N. O. gearresteerd. Kort na zijn arres tatie heeft O. bekend vorige week ruim f30.000 uit een safe van de EmWee machinefabriek te Venlo te hebben ontvreemd. Hij was tot voor een half jaar geleden werk zaam op deze fabriek Dank zij het feit, dat de fabriek momen teel verbouwd wordt, kon hij on gestoord naar binnen wandelen. In de fabriek trof hij in een kast sleutels aan, die pasten op een kast, waarin de safe-sleutel ver borgen was. Uit de safe nam hij ongeveer 300 enveloppen weg. die het vakantiegeld van het personeel bevatten. Na de sleutels weer op dezelfde plaatsen te hebben opge borgen. vertrok hij met zijn buit naar de woning nan zijn zuster in Eindhoven. O. verklaarde zo geschrokken te zijn van de grootte van het ge stolen bedrag, dat hij kort daarop naar Venlo is teruggegaan. Hier heeft hij de helft van het geld zondagmorgen in het kleine park in Venlo achter een urinoir gelegd. Volgens zijn verklaring zou hij hierna de directeur van de fabriek hebben opgebeld met de mede deling. waar het geld lag. De directeur zou echter na het vinden van het geld. bekend moe ten maken dat het gehele bedrag terug zon zijn. Hierdoor, zo hoopte O., zouden verdere nasporingen gestaakt wordenInmiddels had de politie echter al aanwijzingen tegen O. gekregen. Gisteren bleek, dat O. het resterende geld op f 750 na, nog in zijn bezit bad.

de Stem | 1961 | | pagina 1