TUNESIE ZOEKT OVERAL STEUN DE GAULLE iaat V-Raad links liggen Meer dan 400000 Stem-tour bil jetten Westelijke top over Berlijn in najaar Britse pers verwacht: Engeland wordt LEG-lid MANNEKE Bergse van P. krijgt pakje Artilleristen Wij blijven inBizerta so lang het ons goeddunkt MAALTIJD IN VRIJHEID VAKANTIE IN EIGEN STREEK Eerste Nederlandse vereniging wie deze eer toekomt Groot tekort bij bank na overlijden kassier Drie gestolen karbonades maken 2400 man werkloos DAGBLAD VOOR ZEELAND Voor veiligheid van Westen ft OVERLEG R -k. middenstand heeft kritiek op loonbeleid Eichmann druk met verdediging BOYCOT Kroestjevs plan: WONEN, ETEN EN REIZEN GRATIS Aanhoudend koel Winnaars na weken werk uitgevist Vluchtproces in Oost-Duitsland Landbouw ontkent geheim gesprek" Marijnen-Sch wars BESPREKING MET EVA lOle JAARGANG No. 23737 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland b»a> l ZATERDAG 29 JULI 1961 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- vTaag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. ƒ.1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat41 telefoon 2893) sprak achtereenvolgens met de verte genwoordigers van Tunesië, Frankrijk, de V.S. en Engeland. De Tunesiërs doen van hun kant ook moeite zoveel mogelijk naties aan hun kant te krijgen. Afgezanten gingen naar verscheidene landen om er steun te zoe ken. In Cairo werd met de V.A.R.-re- gering overleg gepleegd. Ook heeft Tu- Frankrijk heeft gisteren na deze week Hammarskjoeld al een dubbele belediging te hebben aangedaan ook nog met een hautain gebaar bij voorbaat genegeerd wat de Veiligheidsraad over de kwestie j Bizerta zou zeggen of beslissen. De Gaulle zelf zou de nota, waarin dit duidelijk werd gemaakt, hebben opgesteld De inhoud kwam hierop neer: Er is er maar één die kan beslissen of Frankrijk in Bizerta moet blijven of verdwijnen, j en dat is Frankrijk zelf. De Veiligheidsraad heeft daarmee niets te maken. En op die grond weigerde Parijs de zitting van de raad bij te wonen. Die argumentering zal overigens i j De Franse afgevaardigde was dan ook gisterenavond, toen de zitting begon, afwezig, ofschoon er wel een Fransman zat te luisteren naar wat, In de eerste plaats Mongi Slim, te vertellen had. De Tunesische afge vaardigde sprak zijn afkeuring uit over het feit dat Frankrijk zich niet bij de resolutie van de Veiligheids raad had neergelegd. Hammarskjoeld werd geprezen voor diens optreden en Slim zei ook het op- K treden van de Franse troepen jegens de secretaris-generaal te betreuren. (Zoals - bekend hadden zij de wagen van Ham marskjoeld doorzocht). Parijs had voordien gepoogd met een handige uitleg de Westelijke bondgeno ten. tol nog toe niet bijster welwillend jegens Frankrijk waar het Bizerta be treft, voor de zaak warmer te maken door te verklaren dat de Franse aan wezigheid in de basis op Tunesisch ge bied niet alleen voor de Fransen zelf van belang is, maar dat zij bovendien mogelijk de veiligheid van het gehele "Westen kan dienen. de Europese" buren van Frankrijk weinig imponeren. De mededeling dat Parijs de zitting van de Veiligheidsraad negeert, kwam kort na een verklaring van De Gaulle dat Frankrijk de basis Bizerta bezet zal houden „in verband met de huidige in ternationale toestand". De Veiligheids raad had zich hierin helemaal niet 'e mengen, aldus de president. Tevoren had De Gaulle gesproken met de Amerikaanse V.N -ambassadeur, Ste venson. die plotseling in Parijs aan kwam. Volgens de Franse regering stond de bespreking met Stevenson ,,al lang op de agenda". Ook in New York was. voordat de zitting van de V.-raad begon, druk vooroverleg geweest. Hammarskjoeld voeren. (Van onze Haagse redacteur) ,,Het wordt voor de centrale midden standsorganisaties moeilijk het loon- en prijsbeleid van de regering te blijven steunen, wanneer in dat beleid geen plaats is voor afwijking van de alge mene regels. Ook niet in gevallen waarin de uitzonderlijke positie van een bepaal de bedrijfstak zulks zou rechtvaardi gen". Dit is de kern van een artikel in het blad „Stuwing", het orgaan van de Ka tholieke Middenstandsbond. Met name hekelt het blad het stroeve verloop en de ontoegeeflijkheid van minister De Pous (econ. zaken) bij de behandeling van de loonvoorstellen van het bakkers bedrijf. Hierover is ook in dit blad reeds meerdere malen uitvoerig geschreven. „Stuwing" acht de 5 procent loonsver hoging die minister De Pous wil toe staan een te schrale oogst. Het wordt hem kwalijk genomen dat hij ook nu weer het loonbeleid onder de vrije loon politiek op zo dirigistische wijze blijft Hoewel het getuigenverhoor van Adolf Eichmann achter de rug is, heeft de verdachte het drukker dan ooit. David Ofer, de Israëlische politiecom- mandant die verantwoordelijk is voor Eichmanns verzorging in de gevangenis, heeft gisteren gezegd dat Eichmann lan ge dagen maakt door zijn raadsman, Ro bert Servatius, bij te staan bij het plei dooi dat deze volende week voor de rechtbank te Jeruzalem zal houden. De enige verandering in zijn routine is volgens Ofer het soort boeken dat hij leest. In het begin had Eichmann slechts belangstelling voor historische romans en biografieën van grote veroveraars. Nu leest hij romans waaronder een boek van Romain Gary over de behandeling van gevangenen in een nazi-concentra tiekamp. nesië gevraagd de diplomatieke banden met dat land weer aan te knopen. De betrekkingen werden in 1958 verbroken omdat volgens Tunesië de V.A.R. be trokken was bij het moordkomplot tegen Bourguiba. De van moord verdachten worden nu vriendelijk verzocht hulp te verschaffen Ook is naar Argentinië, Brazilië, Chili, Columbia, Mexico, Paraguay, Uruguay en Venezuela een afgezant vertrokken. Turkije heeft zeer voorzichtig gereageerd op de pogingen van Bourguiba's afge zant om hulp te vinden. Ankara wil strikt neutraal blijven en Tunesië zal dan ook geen kans geboden worden in Turkije vrijwilligers te werven. In Tunis zijn gisteren twee Franse journalisten gearresteerd wegens ver spreiding van valse berichten, zoals het heette. Anderen zijn met uitwijzing be dreigd. Het secretariaat van de Arabische Li ga is bezig een nota op te stellen waar in alle Arabische staten worden opgeroe pen Frankrijk politiek en economisch te boycotten, als de Franse agressie jegens Tunesië voortduurt. Bij de firma R. Mees en Zoonen te Rotterdam is een aanzienlijk kastekort geconstateerd, waarvan moet worden gevreesd, dat dit door fraude is ontstaan. Aangeno men moet worden dat het tekort ruim 450.000.zal bedragen. Dat heeft de bank gisteren meege deeld. De ontdekking van het tekort vond plaats nadat plotseling een der kassiers is overleden. Deze man was reeds 41 jaar in dienst van de bank. Bij het opnemen van zijn kas bleek de zgn. reservekas die bij de laatste algemene controle f 450.000 hoog was, niet meer aanwezig te zijn. Aanvankelijk dacht men aan een in terne vergissing, doch weldra bleek het noodzakelijk de politie en assuradeuren in het onderzoek te betrekken. Dit on derzoek de man overleed op 5 juli is nu reeds weken aan de gang zonder dat nog enige zekerheid omtrent de toe dracht is verkregen. Met de familie van de overledene is overeengekomen dat de boedel failliet zou worden verklaard, wat inmiddels inderdaad is geschied, zodat een door de rechtbank aangewezen curator een nauwkeurig onderzoek kan instellen. Kroestjev heeft de laatste hand gelegd aan een nieuw communis tisch partijprogramma met radi- cale wijzigingen in de Sovjet-sa menleving, die erop gericht zijn binnen twintig jaar de levensstan daard van Amerika voorbij te streven. "Voor de gewone Russische burger betekent het nieuwe plan, dat hij mettertijd gratis openbaar vervoer zou kunnen verwachten en tevens niets meer zou hoeven te betalen voor huur en brood. Het plan wordt zondag gepubliceerd In het nieuwe plan zullen Kroestjevs doctrines over vreedzame coëxistentie en de mogelijkheid een wereldoorlog te vermijden zijn vervat EEN KORDATE Amsterdamse van 75 jaat neeft een jongeman, die bij haar ti=t en'. .op moedige wijze ver- ff 1 t luidde: een klinkende klap in het gezicht. NASSER heeft de mensen in zijn VAR verrast met het besluit dat de weiU bracht™" 42 Ul"' WorcU teru«e- EEN PUTTENSE sportvlieger, die heel laag vliegend een stunt je had uit se haald boven het huis van zijn ouders waarbij zijn riger-Moth beschadigd was is voor drie maanden zijn vliegbrevet kwijt geraakt. Hij gaat nu zelf een heli kopter bouwen, zei hij ter tercchtzil I ting. BIJ DE MISSEN is het ook niet mis: Miss Stan van Baer uit ons eigen Nederland is in Long Beach. Californië, tot de halve finale van de Miss World-verkiezingen door gedrongen. De titel Miss Fotogeniek heeft ze al te pakken t Weersverwachting van het K.N.M.l. Int vanavond, opgemaakt gisteren- t avond 23.15 uur: l Vooral aan de kust zonnige perioden l 1 en voornamelijk in het binnenland J fi!»eri-CI\('aar een k"'- Matige, cn aan 2 i Pn t°e krachtige noord- lelijke wind. Aanhoudend koel weer. J ''■on on<1" 20-36 uur, maan "P 41,35 uur. J in-JF'11 zon nP 4-57 uur zon onder 2 -U-i4 uur Maan onder 30.34 uur. maan op ;>2.06 uur. J 1 „lat"'1?8,; 'nn "U 5 59 uur, maan onder 9.41 uur. •••••••••••••••••••a# EINDELIJK! De speciale ploeg, die het „Dagblad De Stem" heeft ingezet om de vele duizenden Tour-formulieren te sorteren en te beoordelen, smakte gisteren met een zucht van verlichting het laatste biljet in de papiermand. Bleek, doodmoe, versuft en geeu wend van de massa tekortgeko- men slaap leunde men achterover m de stoel en deed de ogen toe... 'L.Joo bureaus steeds weer hetzelfde io, al'. V,"ruilende asbakken, lege kop hliu-io '"mering aan een klein ogen nm.ini-tPaUzr' vortrommelde boterham- de maaltiiriWaarm fcns een versterken de been O tverpakt was om zich op leven" «in n"',en houden. Een „stil de zware, ure blauwt- en'41 ek 'UnR wn verstikkende, zur.V rooklucht. 400 000 ftirtr,Iini'i'merdon over dlc ruim over Anqimtil the' 2* record-aantal nrnppnf van i' dnm' ongeveer 96 S l?. mzenders als tourwin naar werd gedoodverfd, over Darriea- de. die volgens het merendeel dtr nij vere wiel eren thousiasten als ctapne- winnaar m Parijs zou arriveren De uit slagen van de 8our zijn echter vaak even grillig als he- circuit zelf. „Al is Darngade nog zo snel, Cazala achter haalt hem wel Ook hij was bij velen favoriet. Ze mijmerden over die naar optimisten, die Ab Geldermans als Tourwinnaar in het Pare des Princes waanden, over Piet van Est. die dc laatste etappe zou winnen. Hun gepeins Daar liggen ze, de honderdduizenden formulieren (tenminste, een beetje ervan. daar staan ze, de lege stoelen. Het werk is volbracht. Meer dan driehonderd Stemlezers wonnen een prijs. veranderde in een spontane lach toen zij zich de inzending van een grappen maker herinnerden: Kroestjev wint de Tour en Kennedy „wint de laatste ron de". ER WAREN inzendingen uit Rotterdam Den Haag en zelfs uit Italië. Het is de lezers dit jaar overigens wel moeilijk gemaakt. Vooral dc tijd waarin dc laatste etappe verreden zou worden heeft velen de das omgedaan. Geen en kele inzender heeft de juiste uitslag op dc seconde kutien raden Voorbij! De Tour is afgelopen, dc „koorts" is gezakt, de eens waardevol le formulieren zijn gedegradeerd tot oud papier. Dc rooklucht is verdwe nen, dc asbakken leeg. de kopjes ge wassen en de boterhampapiertjes zjj" vernietigd. De speciale ploeg keert af gemat huiswaarts. Het is voorbij. DE TWIJE hoogste prijswinnaars zijn: N. v. tl. Bleek Pastoor Gillisstraat 48, Rijen (verschil slechfs I seconde) en C. Anlonissen Kortestraat 2A, Breda (verschil slechts 3 seconden) DEZE beide gelukkigen van harte gefeliciteerd en tot de 334 andere prijswinnaars Uw naam komt voor op onze speciale uitslagpagina. U allen krijgt zo spoedig mogelijk schriftelijk bericht. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd of getele foneerd worden. Vandaag hebben de meeste kleintjes al vakantie. Voor de oudere jeugd zyn de examens voorbij. Vakantie! Ze hebben bet verdiend. Dagblad De Stern wil oud en jong terzijde staan bij het maken van plannen voor een dagje-uit. Vandaar het va- kanticnummer, dat u vandaag, als extra bijlage van ons blad, in de bus vindt en dat geheel gewijd is aan vakantie in eigen streek. Doet er uw voordeel mee Na een rede van de Amerikaanse mi nister van -buitenlandse zaken, Dean Rusk, waarin deze cle mogelijkheid van overleg met de Russen over Berlijn en van een Westelijk topgesprek niet uit sluit leeft in de Britse hoofdstad de ver wachting dat het er nog deze herfst in derdaad van zal komen dat de rege ringsleiders van de grote naties bijeen komen. Na de Duitse verkiezingen, die men daartoe eerst moet afwachten, zouden Kennedy, MacMillan, De Gaulle en Ade nauer eind september bij elkaar komen om met elkaar overleg tt plegen over de dan ongeveer naar zijn hoogtepunt gaande Berlijnse crisis. De ministers conferentie die begin augustus in Parijs wordt gehouden, zal de Westelijke „top" kunnen voorbereiden. Niet later dan half oktober moet het Westen, zeggen de Britse diplomaten, gereed zijn met zijn plannen voor de gezamenlijke strategie die ten aanzien van Berlijn cn de Russen moet worden toegepast. Daarna zou men begin novem ber, met Moskou kunnen gaan pra ten. Kroestjev zou het vredesver drag met Oost-Duitsland, aanleiding tot de Berlijnse crisis, in december willen tekenen. Verloven beperkt De Amerikaanse volksvertegenwoordi ging heeft Kennedy niet de geringste moeilijkheden in de weg gelegd om de in zijn toespraak van deze week aan gekondigde maatregelen door te voeren. Alle formaliteiten daartoe zijn reeds af gewikkeld. In Duitsland hebben de Amerikaanse legerautoriteiten een nieuwe verlofrege ling op touw gezet, om te allen tijde een goed uitgebalanceerde operationele macht beschikbaar te hebben. Het bete kent dat de verloven beperkt worden. In Moskou zijn de ontwapeningsbe sprekingen, die vastgelopen waren, na McCloy's gesprek mei Kroestjev aan de Zwarte Zee, hervat. Vandaag komen de Amerikaanse en Sovjetdelegaties weer bij elkaar. inderdaad geheel afgegrendeld zou wor den, is een onderwerp van velerlei gis singen. Men acht een algemene opstand niet onmogelijk, maar over het alge meen acht men een dergelijke gebeurte nis niet zo bijzonder waarschijnlijk. (Van onze Haagse redacteur) Een woordvoerder van het mi nisterie van landbouw heeft ons pertinent verklaard dat het be richt in de Frankfurter Allgemei- ne Zeitung over een geheime ont moeting tussen minister Marijnen (Landbouw) en zijn Duitse colle ga Schwarz over de zaak Stalmann onjuist is. Wel heeft minister Marijnen op 3 en 4 juli op de ministerraad van de E.E.G. te Brussel contact gehad met minister Schwarz ook over de affaire Stalmann. Zoals bekend is de heer Stalmann, chef van de afdeling buitenlandse handel van het ministerie van landbouw te Bonn, in april gearresteerd op verdenking van het aannemen van Nederlandse steek penningen ter vergroting van de Neder landse export. De aanwijzing tot deze verdenking was gegeven door minister Marijnen. Later moest de heer Stalmann bij gebrek aan bewijs toch weer vrijge laten worden. Zodoende dreigde de af faire voor minister Marijnen een pijnlij ke aangelegenheid te worden. Inmiddels wacht men nu nog steeds op een ver lossend laatste woord in deze affaire van de Duitse gerechtelijke autoriteiten in Bonn, die nog steeds met het onderzoek in de affaire Stalmann bezig zijn. Onophoudelijk stromen nog vluch telingen uit Oost-Duitsland naar het Westen. Foto In een eetzaal van een vluch telingenkamp in het Westduitse Gi.es- sengebruiken vluchtelingen hun eerste maaltijd in vrijheid. Ronselaars In Oost-Berlijn is gisteren met veel tam-tam een proces begonnen tegen vijf ..ronselaars van vluchtelingen". De be doeling is duidelijk te maken dat de vlucht van Oostduitsers veroorzaakt wordt door lieden die door het verdor ven Westen gehuurd zijn. Men spreekt dan ook niet van „vluch telingen", maar van ..rekruten". De tot weglopen aangezette Oostduitsers zouden worden ..geronseld'1 door de Westduitse inlichtingendienst Hoe het in Oost-Duitsland zal gaan wanneer de deur naar het vrije Westen Een waker in de oudste Amerikaanse vleesfabriek in Argentiniësnapte begin mei een werkman bij het bra den van drie karbonades. De werk man loerd er van beschuldigd dit vlees te hebben gestolen. Discipli naire maatregelen werden geno men, waarna een aantal maats van de bestrafte een proteststaking van drie uur hield. De directie bestrafte de betrokken afde ling met een schorsing van een week. De volgende dag ging al het werk volk in staking. Het kwam tot geweld dadigheden. toen de directie het werk op gang wilde laten houden door ho ger personeel en wat werkwillige ar beiders. De werkwilligen werden door stakers aangevallen. Vier werkwilligen raakten gewond, de kantoren werden beschadigd en dc ziekenzaal van de fabriek werd vernield. De fabriek zeg de vervolgens 200 raddraaiers ontslag aan en de vakbond ging hiermee ak koord. Doch toen gingen ook de ploegbazen in staking en wat later breidde de sta king zich tot het gehele personeel uit. Het in Chicago gevestigde hoofdkan toor heeft thans het Argentijnse mi nisterie van arbeid verwittigd dat be sloten is de fabriek, die sedert 1913 in Buenos Aires is gevestigd en 2400 man in dienst heeft, definitief te slui ten. De vakbond heeft op dit bericht gereageerd met de mededeling dat men de regering zal verzoeken de fa briek over te nemen en te heropenen. Voorts heeft de bond een 48-uursta-* king voor de gehele Argentijnse vlees industrie afgekondigd. In de grootst mogelijke beslo tenheid heeft gisteren in Genève de ministerraad van de Europese De 27e augustus belooft een grote dag te worden voor de drumband De Artilleristen uit Bergen op Zoom. Voor de derde maal zijn de Bergenaren uitge nodigd om de wijkfeesten te ope nen op de Antwerpsesteenweg te Brussel, een der oude wijken van de hoofdstad. President van deze feesten is de heer Jean Bascour. Hij heeft dit jaar voor een buitengewone verrassing ge zorgd. Door zijn bemiddeling bij het ge meentebestuur van Brussel heeft hij verkregen dat De Artilleristen een kos tuumpje mogen aanbieden aan het we reldberoemde Manneke P. Hoe uitzon derlijk deze eer is, moge blijken uit het feit, dat nog nooit een Nederland se groep dit heeft mogen doen. Het Manneke, „de oudste burger van Brussel" genoemd, dateert van 1619. Zijn eerste pakje werd hem geschon ken door de Franse koning Lodewijk XIV en sindsdien werd zijn garderobe verrijkt door militaire regimenten en burgerlijke maatschappijen, hiertoe uitgenodigd. Deze kostuums worden be waard in het museum „Mais'on du Roi" Grand Place te Brussel, waar ook het Artilleristenpakje een eervolle plaats zal krijgen in een glazen vitrine. De heer Jean Bascour is persoonlijk naar Bergen op Zoom gekomen om het feestprogramma met de Bescherm vrouwe, mevrouw Mastboom-Pixteren te regelen. Het programma voor 27 augustus is als volgt: om plm. 10 uur treden de Artilleristen aan voor het Manneke en wordt het kostuumpje aangeboden aan de stad Brussel, in tegenwoordigheid van de schepene van schone kunsten, mevrouw Van Leynseele. Daarna volgt een groot défilé op de historische Gro te Markt voor het stadhuis, welk défilé wordt afgenomen door burgemeester Cooremans. Vervolgend wordt het be stuur op het satdhuis ontvangen en tijdens de erewijn zullen door mevrouw Mastboom twee popjes, kleine Artille risten worden aangeboden, één aan me vrouw Cooremans en een aan mevrouw Van Leynseele. In de namiddag is er op de Antwerp- sesteenweg een grote militaire optocht waaraan wordt deelgenomen door een gezelschap uit Lembeeke, bestaande uit driehonderd deelnemers in oude mi litaire uniformen van voor de eerste wereldoorlog. Hieraan nemen ook De Artilleristen deel. Ongetwijfeld zullen zeer vele ouders en supporters deze unieke gebeurtenis willen meemaken en het bestuur is daarom van plan volgbussen naar Brus sel te laten rijden. Het kostuumpje voor Manneke P. zal worden vervaardigd door mevrouw Van den Bogert-Lambrcchts, cchtgeno te van de voorzitter van dc Artille risten. Het patroon heeft zij gekregen van het museum „Maison du Roi". Vrijhandelsassociatie, waarvan En geland lid is, vergaderd op ver zoek van Londen. Er leeft grote nieuwsgierigheid naar het ant woord op de vraag of MacMillan nu inderdaad besloten heeft onder handelingen over toetreding tot de EEG te beginnen of niet. Zoals men weet zal de Britse premier daarover maandag een verklaring afleg gen in hel Lagerhuis. Algemeen wordt wel verwacht dat MacMillan inderdaad zal zeggen dat die onderhandelingen zul len worden geopend. Maar zekerheid daarover is er uiteraard nog niet. Toen men gisteren, na afloop van de EVA-conferentie in Genève de Britse afgevaardigde vroeg o'f de deelgenoten van ..de zeven" op de hoogte waren gebracht van Engeiands besluit om on derhandelingen met „de zes" te begin nen, was het antwoord: die mededeling is niet gedaan. Dat kan natuurlijk ook betekenen: nóg niet. Als de onderhandelingen met de EEG beginnen, zal dat zo goed als betekenen dat Engeland inderdaad F.EG-lid wordt. Zonder die zekerheid begint de Britse regering beslist niet aan een gesprek. Verscheidene Britse dagbladen ver schenen gisteren met grote koppen op de voorpagina's, waaronder werd mede gedeeld dat de Britse regering inder daad heeft besloten de onderhandelingen te openen. De „Daily Express" schrijft, dat de verwachting bestaat, dat premier Mac Millan de Lagei huisleden maandag a zal meedelen dat Groot-Brittannië heeft besloten een aanvrage in te dienen voor het lidmaatschap van de EEG. De „Daily Mirror" weet Ie melden dat „deze historische beslissing" werd ge nomen op een donderdag j.l. gehouden kabinetszitting, die twee uur heeft ge duurd. „Naar alle waarschijnlijkheid zal En geland in de zeer nabije toekomst ver zoeken om, overeenkomstig de bepalin gen van het verdrag van Rome. tot de Europese Economische Gemeenschap te worden toegelaten", aldus het blad. De meeste andere gezaghebbende bla den delen die verwachting.

de Stem | 1961 | | pagina 1