Zuid-Beveland 26.- 36.- NOVA's OPRUIMING FILMS Zeeu wsch-Vl aanderen Dagblad De Stem Post- Clinge neemt afscheid van gemeentesecretaris v.d. Bom ZUIVER WOLLEN DEKENS cnp tam Dames- Heren- Jongens- en Meisjesconfectie Raad Terneuzen mopperde na over afscheidsrede Horstmann Zilveren jubileum Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM DREESMANN Sportvoorstel Goeis Trein ontsporen Spoorwegongeval Krediet voor verplaatsbare muziektent Nog geen kampioen bij K.A.J.-wedstrijd te Axel duurt onverminderd voort! DAMES en HERENKLEDING OPRUIMING OOSTBURG HULST IJZENDIJKE SAS VAN GENT TERNEUZEN AXEL GOES VLISSINGEN MIDDELBURG Vandaag Morgi en DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 JULI 1961 (Advertentie) GOES Het was vijfentwintig jaar geleden dat de heer J. A v. d. Guchte in dienst trad van de veilingvereniging „Zuid-Beve land". Thans is hij hoofdkeurmeester en ter gelegenheid van dit zilveren dienst jubileum werd in de restauratie van het veilinggebouw aan de Fruitlaan een re ceptie gegeven. Onder de vele aanwezigen zagen we het bestuur van de Goese veiling; verder de heer M. Paardekoper uit Eist als af gevaardigde van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, vele hande laren, afgevaardigden van de zustervei lingen en van verschillende organisaties welke met de tuinbouw verband houden Ook ds. Jansen en mevrouw Jansen kwa men gelukwensen. Namens het veilingbestuur werd de heer v.d. Guchte toegesproken door vice- voorzitter C. Nijssen. die herinnerde aan de tijd, dat de heer van de Guchte keur meester werd. Dat was in de oorlogs jaren en het was toen wel bijzonder moeilijk omdat er zoveel produkten kwa men die anders niet veilplichtig waren. Hij wees er op dat de heer van de Guchte als keurmeester een moeilijke taak heeft, maar hij bezit het vertrouwen van telers en handelaren en het is er hem steeds om te doen de kwaliteit van het fruit te verbeteren. Namens de provinciale afzetcommissie voor fruit werd het woord gevoerd door de heer J. Kakebeeke uit Wolfaartsdijk, en de heer A. de Jager uit Nieuw- en St.-Joosland sprak namens de kring Zee land van de NFO. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer M. Rijk. De heer S. G. Nooteboom, directeur van de Goese veiling, sloot de rij van spre kers. Vele bloemstukken en cadeaus werden de jubilaris aangeboden. Biezelinge „EXCELSIOR" GEEFT CONCERT Op uitnodiging van het tamboer- en pijperkorps „Jonge Kracht'5 zal morgen avond de mandoïinevereniging „Excel sior' uit Kruiningen een concert geven in de muziektent. In de vooravond zal „Jonge Kracht" een muzikale rondgang maken door de gemeente. s-Heerenhoek DE JEUGDHOEVE A.s. zondag zal in Bioscoop „De Jeugdhoeve" vertoond worden de film „Heiden op sokken". Brigadier Wilkins heeft het op zijn zenuwen. Elke dag vallen er meer agenten tengevolge van de heersende A-griep en de enige man, die hij deze ziekte van harte gunt, de zanikende incompetente inspecteur Mills, blijft maar op de been. Op Wilkins' ver zoek heeft de inspecteur eindelijk ge zorgd voor een viertal vervangers, pas opgeleide piepjonge agenten. Ze zijn Vol ijver, hebben elk hun eigenaardigheden en brengen door hun naïef optreden de nodige deining in de routinegang van alle dag op het bureau en onder de wijkbewoners. Nadat ze ettelijke blunders hebben begaan rehabi literen ze zich door een stel boeven in de val te lokken en in te rekenen. Een vermakelijke film, waarbij men zich ongetwijfeld zal amuseren. Sidney James, Shirley Eston spelen de hoofd rollen. (Alle leeftijden). (Advertentie) Modern dessin in zeer fraaie pastelkleuren. 10.0% wol, dus prima kwali teit en heerlijk warm. Alléén morgen zaterdag 22 juli voor deze SPECIALE ZOMERPRIjS Een persoons 150 x 200 cm slechts Twee persoons 180 x 220 cm slechts Breda - Bergen op Zoom en streks ook in OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaao- deren: Hulst Steenstraat 14. telefoon 2377 RayonredacteurW de Leeuw Rayonbeheerder. L. K...M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes Westsingel S)8, tele foon 6252 Rayonredacteur: Fr. v Dongen Rayon-beheerder: J B'ait Prijs voor losse advertenties Destemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm 1 mm Ingezonden mededeling 2t& mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ot minder f 0.9U elke regel meer f 0 15 Bij plaatsing ook In Brabantse oplage resp f 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen halt geld. Kruiningen BENOEMING De heer W. J. Risseeuw te Rotterdam is met ingang van 1 september a.s. be noemd tot ambtenaar ter secretarie alhier. Leicedorp UITGESTELD De beslissingswedstrijd voor het neder- laagtoernooi georganiseerd door de v.v. Lewedorpse Boys welke zaterdag 22 juli op het veld van Lewedorpse Boys tussen Arnemuiden en Patrijzen zou worden gespeeld is uitgesteld naar een nader te bepalen datum. Rilland-Bath Afscheid van hoofd onderwijzer R. Rijk Op officiële wiize zal zaterdagmiddag in Rilland-Bath afscheid worden geno men van hoofdonderwijzer, de heer R. Rijk, die vanaf mei 1919 tot op heden aan de r.-k. lagere school van Rilland- Bath hoofdonderwijzer is geweest. De bijeenkomst zal om 3 uur plaats vinden in het parochiehuis „De Ark", waar ook de receptie zal worden gehou den. Het is voor de heer Rijk en zeker ook voor de velen wier harten hij in al die jaren heeft weten te winnen wel een beetje een weemoedig afscheid. Heel wat leerlingen zijn in de loop der jaren door de heer Rijk voor het leven „afgeleverd" en weinigen zijn zozeeer met het wel en wee van Rilland-Bath verbonden ge weest als de heer Rijk, die daarnaast ook vele belangrijke functies bekleedde in het organisatieleven. Geboren in Hoedekenskerke op 9 aug. 1895 volgde hij de lessen voor onderwij zer aan de Kweekschool te Oudenbosch bij de broeders en behaalde daar ook zijn akte. Een paar jaar gaf hij daarna les aan de leerschool aldaar. De mobili satie riep de heer Rijk tot zijn mili taire plicht. In 1919 werd hij meteen al als hoofd der school benoemd in Rilland-Bath. Tot 1959 waren er aan deze school maar twee leerkrachten. Van 30 in het begin steeg het aantal leerlingen tot 73 thans. In 19.59 kwam er aan de school een derde leerkracht bij. De negen kinderen van de heer <^e Rijk zijn merendeels in het onderwijs terechtgekomen. Hoe kan het anders! Bij een afscheid van een onderwijsman die zozeer verbonden is geweest met Ril land Bath (en dat hopelijk ook nog lange jaren blijft) zullen zeker velen gebruik maken van de receptie om hun dankbaarheid en hoogachting te vertol ken. (Advertentie) l.,.K In lange discussies hebben diverse raadsleden hun mening gegeven over de statuten van de nieuw op te richten Stichting „Sportbelangen" te Goes. Tenslotte gingen zy met de hoofdlij nen akkoord nadat burgemeester dr. Noteboom de bezwaren praktisch geheel had weten weg te nemen. Alleen de heer Roose (K.V.P.) was het er niet mee eens, niaar gaf zijn be zwaren op om het tempo niet te be moeilijken. Of de Goese ambtenaren nu weten weer ze aan toe zijn blyft echter de vraag. De .ambtenaar voor sportzaken" kwam in elk geval niet duidelijk „uit de verf", om deze lelijke beeldspraak maar eens te gebruiken. De zaak is aangehouden. Afwachten dus. „Ik kan op het baanvak Arnemui den - Vlissingen met één handom draai de trein laten ontsporen", zegt beo d-'Hondt. Deze boude taal wordt gesproken in de „commandotoren" van „Minia tuur-W alcheren" op ongeveer 200 me ter afstand van het station van Vlis singen. Miniatuur-Vlissingen dan al tijd nog. In deze toren bedient Leo (om er wat bij te verdienen) van 's mor gens negen tot 's avonds half zes de miniatuurtrein van Arnemuiden naar Vlissingen v.v. Vanaf deze hoogte is dit Dieseltje (natuurgetrouw nagemaakt!net echt. Het stopt bij elk station. Leo drukt op een knopje hup, daar gaat ie weer. Bij warm weer loopt-ie door", zegt hij, „want dan zetten de rails uit en maakt-ie automatisch contact". „Hou je de zomerdienstregeling ami?", vragen ivij boosaardig. „Alles door mekaar", zegt Leo. De trein vertrekt juist uit Arnemuiden. „Laat mij eens", zeggen wij, maar we draaien aan de verkeerde handle. Tot verbazing der honderden toe schouwers rijdt het Dieseltje achter uit het station van Arnemuiden weer binnen „Is er nooit een spoorwegongeval ge weest?", vragen wij. „Jawel, Twee Franse jongetjes hadden van het emplacement bij Vlissingen een oliewagen op de hoofdbaan gezet. De trein uit de richting Middelburg sloeg er boven op. Het hele voorstuk lag in of liever uit elkaar. Een dag lang elk spoorwegverkeer op de lijn Vlissingen- Arnemuiden lam Ik kan zelf ook een spoorwegongeluk maken als ik wil, maar wat heb je er aan als ik hem op het zijspoor na Arnemuiden plotseling achteruit schakel, maar daar voor is de apparatuur toch te kostbaar. Ik deed het een keer per ongeluk". Op dit ogenblik loopt de trein in Mid delburg binnen. „We kunnen hem nog net halen", zeggen wij en klimmen langs een griezelig styl laddertje naar bene den. Begrijpen wij thans waarom er man nen van naam zijn, die in het geheim op zolder „treintje spelen" Aardenburg Voetbalclub floreert Wanneer het een vereniging goed gaat is er belangstelling. Dat bleek op de jaarvergadering van de voetbalvereni ging Aardenburg die in het Sportpavil- joen gehouden werd: er was een zeer goede opkomst. De verslagen van penningmeester en secretaris wezen uit, dat de vereniging er thans goed voorstaat. Er was een ba tig saldo over het afgelopen jaar van bijna duizend gulden, zodat de vereni ging tegen een stootje kan. Aan de ko mende competitie zal met 3 seniorenelf tallen en 2 juniorenelftallen worden deel genomen. De bestuursleden G. de Rijck, A. Blondeel, W. de Cocq en W. Vandaele werden allen herkozen. Besloten werd een commissie voor het zaterdagvoetbal in te stellen. In deze commissie werden gekozen C. Klaasse, J. de Clerck, G. de Baerdemaeker en J. P. Snoep. Voor de komende weken werd een programma van vriendschappelijke wed strijden vastgesteld. Op 15 augustus: Aardenburg-Ruiselede (België); 20 aug.: Ruiselede-Aardenburg; 27 aug.: S.K. Maldegem (België)-Aardenburg; Aar denburg II-S.K. Maldegem II. Biervliet Kermis in zielit Op het Marktplein is het momenteel een drukte van belang. De kermis exploitanten zijn doende om hun attrac ties voor aanstaande zaterdag opgebouwd te hebben. Cake-walk, zweefmolen, kindermolens, schiettent en vele andere inrichtingen zijn aanwezig om de Bier- vlietse bevolking weer drie gezellige kermisdagen te bezorgen. Natuurlijk blijven de plaatselijke caféhouders niet achter. Een bandje of een draaiorgel in hun zaak zullen er voor zorgen, dat de danslustigen aan hun trekken kunnen komen, terwijl diverse schutters verenigingen extra schieting hebben belegd. Op kermiszondag wordt er dan een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Biervliet I en de Belgische club Maldegem I. Als het weer een beetje meewerkt beloven het drie mooie dagen voor Biervliet te worden. Boschkapelle PAROCHIEHUIS WEER VRIJ Binnenkort zullen de plaatselijke ver enigingen hun vergaderingen weer kun nen beleggen in het Parochiehuis, nadat dit gebouw ongeveer vier jaar heeft ge fungeerd als bedrijfsruimte voor de fa. Meijerink. Toon deze firma in de ge meente Vogelwaarde overging tot het stichten van een confectie-atelier, werd het Parochiehuis als zodanig ingericht. Nadat de bouw van het atelier was vol tooid, kreeg <je snijderij, een onderdeel van de te vestigen textielfabriek, in het Parochiehuis onderdak. Nu de fa. Meije rink elders over voldoende bedrijfsruimte de beschikking kon krijgen, kon het huis van de parochie ontruimd worden. Van zelfsprekend hebben de machines hun sporen in het gebouw achtergelaten en het herstel zal nog wel enige tijd ver gen. Het Parochiehuis heeft dus wel een belangrijke rol gespeeld bij de vestiging van industrie in de gemeente Vogel waarde. Het verenigingsleven in Bosch kapelle heeft zich in die periode heel wat offers moeten getroosten en voor de betoonde gemeenschapszin verdient Boschkapelle zeker de waardering van de zijde van de andere kerkdorpen van Vogelwaarde. Breskens DITLOMA ZWEMMEN De r.-k. lagere school, de openbare la gere school en de school met de bijbel hebben hun schoolzwemmen beloond ge zien met verschillende diploma's. Van de openbare lagere school behaalden 11 leerlingen het diploma, van de school met de bijbel 8 en van de r.-k. lagere school 4. Be beker voor de 6 maal 50 m vrije slag estafette werd gewonnen door de school met de bijbel. Clinge GEZELLIGE KERMIS De jaarlijkse kermis behoort weer tot het verleden. Drie dagen van ontspan ning en genieten van de vrijheid zijn ons weer ten deel gevallen. Hoewel het weer in vele gevallen spelbreker werd. Reeds met de opening van de kermis door de muziekvereniging Semper Gau- detc was er geen belangstelling door de aanhoudende regenval. Toen de fanfare Weldoend door Vermaak het tweede ge deelte verzorgde was er eveneens geen belangstelling vanwege het slechte weer. Niettegenstaande dit alles ging het er gezellig toe. Het internationale mu ziekfeest mag geslaagd heten. De geor ganiseerde schietingen konden alle door gaan en het aantal schutters was zeer bevredigend. En wat de vermakelijkheden betreft, deze kwamen zeer zeker aan hun trek. De gekostumeerde duivenwedstrijd in het Zeegat, welke gehouden werd door De Opkloppers had een zeer grote be langstelling. De heer Heyens bracht door middel van een geluidsinstallatie alle gegevens bij de belangstellenden. De eer ste prijs werd toegekend aan W. Ivens, welke uitbeeldde de astronaut Joeri Ga garin. En voor de koers voor nieuwelingen was er zoals altijd een zee van belang stellenden. Ook hier werd met behulp van de geluidsinstallatie alles bij de man gebracht. Het was een echt gezellige kermis, waarop met genoegen kan worden terug gezien. Sas van Gent CONCERT OP KIOSK Harmonie „De verenigde vrienden" gaf woensdagavond op de kiosk in het park haar laatste concert van dit seizoen. Werden voorheen veelal zwaardere klas sieke werken uitgevoerd, ditmaal do mineerde het lichtere genre, hetgeen door het publiek blijkens het applaus hooglijk gewaardeerd werd. Na de mars ..Hoch Heidecksburg" volgde een selec tie uit „Die Czardasfürstin" van Kal- mann, waarna een romantische fantasie en het bekende karakterstukje van Ke- telby „Op een Perzische markt". Met de bekende marspotpourri „Colonel Bogey on parade" besloot het korps een con certreeks, waarin opmerkelijke presta ties werden geleverd. Stoppeldijk UITREIKING E.H.B.O.-DIPLOM A'S Alle deelnemers aan de cursus EHBO, die de afdeling Vogelwaarde dit voorjaar organiseerde, hebben onlangs met suc ces het examen afgelegd. In een feeste lijke bijeenkomst van de afdeling zullen zaterdagavond de diploma's aan de ge slaagden worden uitgereikt door burge meester Hendrikse. TERNEUZEN Het voorstel in de raad tot verkoop van, en het verlenen van optie op perce len grond in het gemeentelijk industrie terrein aan de n.v. Philips Nederland, werd goedgekeurd, evenals de voorstel len tot aankoop van panden in de Dek kerstraat en Koedijkstraat, en tot ruiling van grond aan de Axelsestraat en de invalsweg met Gulf Oil Nederland n.v. Het voorstel tot verlenging van de be bouwingstermijn van aan de provincie Zeeland verkochte grond deed de heer Huybrecht vragen wat de provincie nu eigenlijk van plan is. De voorzitter ant woordde hierop dat het de bedoeling is er een nieuw gebouw te zetten. Destijds heeft de provincie ook een pand in de Nieuwstraal gekocht en ook hiervan wil de de vragensteller weten wat ermee gaat gebeuren. Hierop moest de voor zitter echter het antwoord schuldig blij ven. Een krediet van ƒ11.000 voor de aan koop van een verplaatsbare muziektent wegens het mettertijd verdwijnen van de bestaande in het park, werd goedgekeurd maar men wilde toch wel graag weten of deze ook te Sluiskil zal worden gebruikt. Dat is inderdaad het geval. Ook de be staande te Sluiskil zal te zijner tijd moe ten worden afgebroken. Een voorstel tot oprichting van de stichting Terneuzense muziekschool en vaststelling van de statuten stuitte op te genstand van de a.r. heer Van Langen- velde, die meende dat wanneer dit een gemeentelijke aangelegenheid wordt, het particulier initiatief wordt geschaad. Een uitvoerige uiteenzetting van de voorzitter en van de wethouder van fi nanciën De Meyer, die zeiden dat deze stichting het erg moeilijk heeft, dat de feitelijke onafhankelijkheid niet zal wor den geschaad, maar dat het uitsluitend gaat om de rechtspositie van de leraren veilig te stellen kon hem niet van zijn standpunt afbrengen. Hij alleen stemde tegen. Het subsidievoorstel overeenkomstig de rijksregeling in de kosten van het maatschappelijk werk zowel voor katho lieken als voor protestanten, werd even eens goedgekeurd. Tot onderwijzer aan de openbare ulo school werden benoemd de heren: Ph. de Kramer te Breskens en R. Th. Peters thans onderwijzer aan de openbare la gere Zuidlandschool. Dinsdagavond 25 juli a.s. om half zes zal het gemeentebestuur van Clinge op officiële wijze afscheid nemen van de gemeentesecretaris M. v. d. Bom. Hiertoe zal er in de raadszaal van het gemeente huis een openbare raadsvergadering wor den gehouden. Voor de gemeente Clinge gaat er een belangrijke figuur heen. Eens de jongste secretaris van heel Ne derland en nu de gemeentesecretaris op pensioengerechtigde leeftijd. Toen de heer M. van der Bom in 1919 benoemd werd zal het bij hem nog wel niet heb ben vastgestaan, dat Clinge zijn laatste standplaats zou zijn. Immers, zijn eerste secretariejaren, na zijn gymnasiale stu dies, werden doorgebracht te Wouw, Standdaarbuiten, Ginneken en Roosen daal. In laatstgenoemde plaats werd hij adjunct-commies, en in die hoedanigheid trachtte hij zich op te werken. Hij solli citeerde in 1919 te Clinge en werd be noemd. In de periode 1919 tot heden heeft zich voor de scheidende functiona ris heel wat afgespeeld. De heer van der Bom heeft zich in al die jaren doen zien als de ambtenaar die punctueel en nauwgezet de voorschriften trachtte na te leven. Naar buiten trad hij minder graag op. Hij voelde zich meer de man achter de schermen. Niettemin was hij lid van bijna alle verenigingen in het dorp. In 1959 heeft de heer van der Bom zijn 40-jarig jubileum als gemeentesecre taris gevierd. Hierbij werd hem een ko ninklijke onderscheiding in goud ver leend. En nu zal dinsdag a.s. het ge meentebestuur op officiële wijze afscheid nemen van de heer van der Bom in een bijzondere raadszitting. Daarna, om half zeven, zullen de inwoners van Clinge en belangstellenden daarbuiten in de gele genheid worden gesteld, om afscheid te nemen van de scheidende gemeente secretaris. De districtswedstrijden der KAJ, welke te Axel werden gehouden, hebben geen winnende ploeg op het voorplan ge bracht. De afdeling Axel en de afdeling Sluiskil behaalden namelijk elk 21 pun ten. Sas van Gent behaalde 6 punten. De uiteindelijke kampioenswedstrijden, waaraan een wisselbeker is verbonden, zullen gehouden worden op 28 juli a.s. De binnensport zal hier dan de beslissing moeten brengen. Aan het einde van de rondvraag in de gemeenteraad van Terneuzen vroeg de heer Henry (P.v.d.A.) aandacht voor de afscheidsrede van de voormalige voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, •de heer C. Horstmann te Sas van Gent. Uit verschillende citaten toonde de heer Henry aan, dat de heer Horstmann van deze laatste gelegenheid gebruik heeft gemaakt om de Zeeuwsch-Vlamingcn een trap na te geven. Hij meende dat zij fractie het ver trek van de heer Horstmann niet behoef- FANTASTISCHE KORTINGEN OP ALLE Uitsluitend modieuze confectie van dit en het komende seizoen rOtHV MEERMINNENSTRAAT TELEFOON 448 VRIJDAGAVOND KOOPAVOND TOT 9 UUR NOORDSTRAAT 28 EN 43 TELEFOON 643 EN 766 (Advertentie) LAATSTE WEEK FANTASTISCHE KOOPJES KREMERSTRAAT Bergen op Zoom Ziet onze etalages de te betreuren, en herinnerde aan zijn destijds gevoerde vrije-verenpolitiek. De heer Horstmann heeft bovendien betoogd, aldus de heer Henry, dat de Zeeuwsch- Vlamingen weinig ondernemend zijn, dat er geen initiatieven worden genomen b.v. inzake een olieleiding naar Antwerpen, enz. Zijn fractiegenoot, de wethouder van openbare werken, de heer De Vos, ging daarop door, en zei, dat wanneer de heer Horstmann een trap geeft, hij er ook een terug moet verwachten. Hij her innerde eraan hoe de heer Horstmann eerst tegen industrievestiging was, en later daarvoor pleitte. Ook herinnerde hij aan zijn politiek over de vaste oever verbinding. Hij hoopte dat de Kamer van Koophandel nu een goede voorzitter zal krijgen. Wethouder De Meyer trachtte deze zaak enigszins te sussen door te zeg gen dat men dit niet teveel in het per soonlijke vlak moest trekken, maar toen werd de heer Henry eerst echt boos. De voorzitter antwoordde op een opmerking over de overname van de Terneuzense haven, waarop de heer Horstmann even eens kritiek had doen horen, dat dit een zeer ingewikkelde geschiedenis is, waar over in september a.s- meer zal worden meegedeeld. HOOCWATKR Morgen, zaterdag 22 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 9.21 en 21.41 uur; Terneuzen 8.52 en 21.17 uur; Vlis singen 8.29 en 20,54 uur; Wemeldinge 10.07 en 11.28 uur. LEDEL THEATER: BIG SAM. Het verhaal betreft twee ruige goudzoe kers in Noord-Amerika, die veel succes hebben. Sams vriend is vol ongeduld, want in de stad wacht zijn verloofde. Maar in de stad aange komen ontdekt hij, dat het meisje al gehuwd is. Hij zoekt een ander meisje voor zijn vriend. Het meisje wordt echter i.p.v. op zijn vriend verliefd op hem. (K.F.C. 14 jaar). DE MILJONAIRSDOCHTER. De im mer stralende ster van Sophia Lo- ren kan men weer bewonderen on deze kostelijke komedie. Het verhaal is boeiend en heeft een verrassende ontknoping. (K.F.C. 18 jaar). BIOSCOOPGEBOUW: DE ZEVENDE REIS VAN SINBAD. „The seventh voyage of Sinbad" is een avontuur lijk verhaal. Een tovenaar betovert de verloofde van Sinbad. Hij weer staat allerlei gevaren en vindt ten slotte zijn verloofde terug. (K.F.C., 14 jaar). GENADELOZE JEUGD. Op een mid delbare school zijn de leerlingen in een blanke en „gekleurde" groep verdeeld. Regelmatig komen relle tjes voor tussen beide groepen. Dit wordt in de hand gewerkt door ver dovende middelen. Twee recher cheurs laten zich inschrijven als leerlingen om zo de dader te ont maskeren. Zij slagen daar inder daad in. (K.F.C., 18 jaar). VAL NIET PROFESSOR. Een tragi komedie met onder andere Heinz Ruhmann en Peter Kraus. Een strenge dorpsleraar wordt overge plaatst naar een grote stad. Daar blijkt hem het grote verschil tus sen de stads- en de dorpsjeugd. Na vele conflicten weet hij op de duur toch het respect van zijn nieuwe leerlingen te winnen (K.F.C., 14 jaar). TERREUR IN SPANJE. „The angel wore redf" zoals de oorspronkelijke titel luidt, speelt in het woelige Spanje met zijn wrede burgeroorlo gen. In de film worden we gecon fronteerd met een afvallige priester die een relatie heeft met een vrouw. (K.F.C., 18 jaar). CONCERTGEBOUW: TERREUR IN SPANJE. Zie voor omschrijving on der Luxor Tiihater. HOFZICHT THEATER: PSYCHO. Een thriller van Alfred Hitchcock. Een secretaresse wordt in een motel on der de douche vermoord. Hetzelfde lot ondergaat een detective. Wan neer de verloofde en de zus van het meisje vervolgens het motel bezoe ken, volgt spoedig de ontknoping. (K.F.C., 18 jaar). OLYMPIA THEATER: MAG DAT IN BAGDAD? Kalief Rashid van Bag: dad is oud en moet nu, omdat hij geen nakomelingen kreeg, een troon opvolger aanwijzen. Hij wacht daar mee echter te lang en daarvan pro fiteert de wrede sultan Jullnar van Cairo door Bagdad aan te vallen. Rashid consulteert het orakel, dat zoals altijd de waarheid spreekt, maar dan op een zeer dubbelzinni ge manier. De film speelt in de romantische sfeer van de 1001 nacht. (K.F.C., 14 jaar). EEN MEISJE IN 1000 GEVAREN. Hoofdrol in deze film speelt Eddie Constantine. Het hele verhaal gaat over een juwelendiefstal. Eddie ont maskert de dieven en wordt daar bij geholpen door het meisje Hedi. Zij komt steeds weer in gevaar, maar wordt gered door Eddie, die echt verliefd op haar wordt en be looft bij haar terug te komen. (K.F. C., 18 jaar). PAWNEE, een Western onder regie van George Waggner. Een jonge man strijdt voor het recht. Op een dag redt hij een groep reizigers van de dood en wint de liefde van een aardig meisje- Samen met haar zet hij zich in voor de onderdrukten en hulpclozen. (K.F.C., 14 jaar). LUXOR THEATER: WAAROM MOET IK STERVEN? Deze thriller met Terry Moore in de hoofdrol heeft een tragisch einde, doordat de eigenlijke moordenares pas bekent, wanneer de onschuldige zangeres Lois King (Terry Moore) op de elek trische stoel aan haar einde geko men is. (K.F.C. 18 jaar). HET CENTRUM: HET BEGON IN NAPELS. In deze film „It started in Napels" zien wij drie grote ster ren van het witte doek. nl. Clark Gable, Sophia Loren en Vittoria de Sica. Een Amerikaans advocaat komt naar Napels om de nalaten schap van zijn broer te regelen, die zijn vrouw en Amerika in de steek liet en er in Italië op los leefde. Daar verongelukte hij dan ook met zijn Italiaanse geliefde. Hij liet een jongen van acht jaar' achter. Deze werd opgevoed door een Napolitaan- se „tante." De Amerikaanse advo caat wordt op haar verliefd en na vele verwikkelingen stichten ze sa men een nieuw gezin. (K.F.C., 18 jaar). TARZAN EN ZIJN VIJANDEN. Een groepje avonturiers doodt enkele inboorlingen. Tarzan, in gezelschap van een journaliste," die met haar vliegtuigje in de wildernis neerstort te, achtervolgt hen. Na afschuwelij ke gevechten rekent hij persoonlijk af met de bendeleider. Tarzan en de journaliste gaan weer ieder huns weegs. (K.F.C., 18 jaar). GRAND; NORTH WEST FRONTIER. Het verhaal speelt in het noordwes ten van India aan het begin van de ze eeuw. Het gaat om het in vei ligheid brengen van een jonge prins. Deze taak wordt opgedragen aan een zekere kapitein Scott. (K.F.C., 14 jaar). LUXOR: DE BRUIDEN VAN DRA CULA. Een griezelverhaal over een jong edelman, die de eigenschappen van Dracula erfde. Zijn moeder zorgt dat hij, opgesloten, vrouwelij ke slachtoffers krijgt. Eindelijk wordt de gevaarlijke edelman onschadelijk gemaakt. (K.F.C., 14 jaar). ALHAMBRA: NORTH WEST FRON TIER. Zie voor omschrijving onder Goes. CITY THEATER: MARINA. Deze mu ziekfilm handelt over een bandlei der, die op zoek is naar zijn doch ter die van huis is weggelopen. Een stel jonge musici vangen het meisje op en brengen haar terug naar de ouders. De leider van het jonge ge zelschap is verliefd op haar. Tot slot vormen zij een paar. (K.F.C., alle leeftijden). ELECTRO: GOLIATH EN DE BAR BAREN, een avonturenverhaal in Eastmancolor en Totalscope. Go liath, zo genoemd om zijn kracht, wordt verliefd op de dochter van een vijand. Na vele overwinningen en nederlagen zegeviert zijn liefde en gaa zij samen een nieuwe toe komt tegemoet. (K.F.C., 18 jaar). VLISSINGEN Hotel Brittania 14 uur De Ruyterschool Uitreiking getuigschriften Alhambra 20 uur Northwest frontier, 14 jaar Luxor 20 uur De bruiden van Dracula, 14 jaar DF KLINGE Cinema v. Dyck 3 en 7.30 uur Heimat- glocken SAS VAN GENT Olympia 8 uur Mag dat in Bagdad? TERNEUZEN Luxor 8 uur Waarom moet ik sterven?, 18 jaar OOSTBURG Ledel 8 uur Big Sam, 14 j. GOES Grand 20 uur Northwest frontier, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Marina, a.l. Electro 19.30 uur Goliath en de bar baren, 14 j. BREDA Manifestatie Breda Nu 1961 Belgische dag Demonstratieveld 16-17 Korfbalwedstrijd BKC (jeugd) BredaDEETOS (jeugd) Dordrecht 15.30-16 Défilé Bredase jeugddrumbands Grote podium 15.30-17 Accordeonmuziek Rolscbaatsbaan 16-17 Rolschaatsenballet Lucky Rolling Stars: 20-23 Idem Terras podium 18-20 en 21-23 Beal Street Syncopaters Feesthal 16-18 Orkest The Belgian Players 20-0.45 Belgische avond m.m.v. Francis Bay en zijn radio- en tv-orkest m.m.v. Jo Leemans en Fredy Sunder, Morris Rey, Lex Braamhorst. In de bar 17-19 en 20-1 Billy Poggemeier YERSEKE Kerkplein Bazaar Mozai. AARDENBURG Gem. zwembad 15 uur Competitie zwemwedstrijden kring Zeeland KNZB 's-Iands Welvaren 17 uur Jubileum- schieting St. Sebastiaan Café Belga 17 uur Jubileumschieting St. Sebastiaan HEINKENSZAND Weide van Iwaarden 8 en 14 uur Concours-hippique CLINGE Viswater De zestig voet 15 uur Prljs- kampvissen Cinema v. Dyck 19.30 u. De zwarte pijl BIERVLIET Kermis P. Doens 15 uur Kermisschieting IJZENDIJKE Hof zicht 20 uur Psycho, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Een meisje in 1000 gevaren TERNEUZEN Luxor 20 uur Waarom moet ik ster ven?, 18 j. Concertgebouw 20 uur Terreur in Spanje, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Big Sam, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De zevende reis van Sinbad, 14 j. KOEWACHT-STEKENE 15 uur Grote schieting bij A. de Jonghe TERHOLE 15.30 uur Kermisschieting bij J. de Vijlder 15 uur Kermisschieting, 6 uur Dansen in zaal De Lindeboom AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Het begon in Napels, 14 j. KLOOSTERZANDE 15 uur Willem Teil. Palingschieting staande wip KLOETINGE Marktveld 20 uur Concert Wilhelmina BRESKENS Spiiiplein 19.30 uur Concert en ritmische dansen Casino 20 uur Jeugd op drift, 18 j. GROEDE Strand 14.30 uur Kinderspelen GOES Grand 19 en 21 uur Northwest frontier, 14 jaar Markt 13.30 uur Start 3e int. wieler ronde Midden-Zeeland VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Northwest fron tier, 14 j. Luxor 19 en 21 uur De bruiden van Dracula, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Marina, a.l. Electro 19 en 21.15 uur Goliath en de barbaren, 14 j. Molenwater 15 uur Uitreiking l.t.s.- diploma's BREDA Manifestatie Breda Nu 1961 Rode Kruisdag Demonstratieveld 16.45-18.15 Aankomst drumband met Rode Kruis-colonnes. Demonstraties door de colonnes en exercitiedemon stratie van de drumband RKK Filmhal 10-22 Tentoonstelling van een aantal belangrijke taken van het Ned. Rode Kruis Grote podium 20-21.40 Tijl in Breda Nu, musical van Jan Naaykens Terras podium 20.20-23.30 uur Bonelli kwartet Feesthal 20-23.30 Variété m.m.v. Greet je Kauf- feld. Jan de Cler, Peter Piekos. The 5 Osmahi's, The Mounty's. 3 Olympic's, de Pico's on Cor van Veen. 23.30-0.45 uur Bonelli kwartet In de bar 17-1C en 20-1 uur Billy Poggemeier

de Stem | 1961 | | pagina 2