Zeeuwsch-Vlaanderen Zwemwedstrijden Middelburg BBC' kleu I Walcheren Jubileumviering vult Hansweert van „Seheldegalm met goede muziek Philips start binnenkort met bouw te Terneuzen Dagblad De Stem Zandzuiger Westerschelde te Terneuzen gezonken MIDDELBURG Zondagmorgenconcert VLISSINGEN Jazz-sociëteit Zuid Beveland Zeeuwen gewond bij botsing te Steenbergen 1 rehkerbehendigheids- wedstrijd te Grijpskerke Ronde van Clinge HULST Zomeravondconcert mislukte TERNEUZEN Gemeente verkoopt partij oud-ijzer Landbouwschuur te Serooskerke afgebrand Sportvissers in het nauw Zwembadje voor kleuterschool Drumband levert beste prestatie Oppervlakte van fabriek 8000 m2 Olympia-korfbal toernooi geslaagd Ringrijders te Sint Laurens EXAMENS MARKTEN HOOGWATER Vandaag Morgen Scholiere zakken dc televisie Radioprograi ast J elevisieprogi DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 JULI 1961 Zondagmorgen om acht uur gaf het Middelburgs Muziekkorps, onder leiding van Ph. de Rooij, een concert van ge wijde muziek op het Abdijplein. Hier mede werd een jarenlange traditie van vóór de oorlog hervat. Deze zondagoch tend-concerten waren vroeger zeer in trek. Mogelijk kan door middel van aan plakbiljetten de aandacht van de vakan tiegangers voor deze concerten worden gevraagd. De Walcherse Jazz-sociëteit presen teerde in Brittannia een jazz-festival, waaraan werd deelgenomen door een drietal der beste Nederlandse jazz orkesten. Om te beginnen het kwartet Ton Wijkamp uit Nijmegen, winnaar van het concours te Loosdrecht in moderne stijl, met nummers die al direct uit blonken door een opmerkelijke ge varieerdheid en een spel rijk aan facet ten o Composities als „Les feuilles mortes" en een blues van pianist Ton Wijkamp waar ragfijne scheppingen van stemmingen en gezond sentiment. Ver volgens het orkest „The River a Dixies" uit Eindhoven met nummers als „South" en „Lazy Rhythm", meerlijk om naar te luisteren en te ondervinden met speels heid in de jazz is. Na de pauze trad op het trio Pirn Jacobs, wegens ziekte zonder Rita Reys, dat de vreugde van het musiceren op de luisteraars overdroeg. Het springt en het swingt en het is daarbij ook nog speels en grappig. Hun jazz spreekt voor zich zelf en is natuur lijk en spontaan. De talrijke aanwezigen gaven door langdurig applaus blijk van waardering voor het gebodene. d. R. Clitige Raadsbesluit Kruiningen MUTATIES BIJ N.C.V.B. De N.C.V.B., afdeling Kruiningen hield haar laatste vergadering in dit seizoen onder leiding van de presidente mevr. C. Koolstra - Steketee. In de plaats van mevr. M.M. Fraanje- Bom werd als lid van het bestuur ge kozen mevr. J.J. Hamelink.Westerweel. Mevr. Fraanje-Bom was gedurende ver scheidene jaren secretaresse en ontplooi de als zodanig grote activiteit De heer J.C. de Ridder vertoonde fraaie dias over zijn reis naar Noor wegen. RODE-KRUISCAMPAONE De campagne ten bate van het Neder landse Rode Kruis heeft dit jaar in onze stad 4.161,58 opgebracht, dat is 94,53 minder dan in 1960. De huis-aan-huis collecte bedroeg 2.107,79, dat is 243,94 meer dan het vorige jaar. De collecte te Sluiskil en Driewegen was 103,55 minder dan in 1960. Ook de loterij bracht 250.min der op. AANRIJDING Op de Rijksweg nabij Luchtenburg had een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's. Beide wagens kwamen uit de richting Bergen op Zoom. De eerste wagen (met aanhangwagen), bestuurd door Chr.J. uit Meliskerke, wilde op het kruispunt linksaf slaan naar Waarde. De tweede vrachtauto, bestuurd door TH.G. v. A. uit Rotterdam had juist een grote truck met oplegger gepas seerd en wilde ook de voor hem rijden de door J. bestuurde vrachtwagen in halen. Hij bleef daartoe op de linker helft van de weg rijden en merkte te laat op, dat de voor hem rijdende com binatie linksaf sloeg. Een botsing was toen onvermijdelijk en v. A. reed op de aanhangwagen in. De aanhangwagen liep slechts lichte schade op, doch de Rotterdamse vracht auto werd zeer zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf reed een colonne scholieren uit Breda op de Stoofdijk te Steenbergen. Een van de scholieren, J. H., week ter hoogte van de Zwarte Ruiter" plotseling met zijn fiets uit, op het moment dat van tegengestelde richting de bromfietser A. de J. uit Bruinisse naderde. Een botsing was het gevolg. A. de J. liep een ge broken neusbeen, enkele hoofdwonden en ernstige ontvellingen aan zijn handen op. Zijn vrouw, die achterop zat, bekwam 'n gapende hoofdwonde. Bovendien ont wrichtte zij haar linkerknie. De jongen bleef ongedeerd. Er was lichte materiële schade. De kring Walcheren van de L.J.G. en Z.L.M. organiseerde zaterdagmiddag op een weiland van de heer K. Poppe aan de Molenbaixweg te Grijpskerke de jaarlijkse trekkerbehendigheidswedstrijd. In een gestaag neergutsende regen reden de elf deelnemers het geheel nieuw uit gezette parcours. Er werd van de plat telandsjongeren heel wat behendigheid geëist om overal met hun tractoreïr tus sendoor te rijden. De kampioen van vorig jaar, de heer H. J. Dieleman, moest dit jaar met een derde plaats genoegen nemen. De uitslag van de wedstrijd was: 1 L. Verhage, Koudekerke, 13.25; 2 M. Vos, Koudekerke, 13.38; 3 H. J. Diele man, St.-Laurens, 15.03; 4 L. Vos, Zou- telande, 16.35; 5 J. de Korte, Melisker ke 17.27; 6 A. Reijnierse, Koudekerke, 17.35; 7 K. Poppe, Grijpskerke, 17.43; 8 K. de Witte, Zoutelande, 18.00; 9 J. Hol- lebrandse, Koudekerke, 18.06; 10 L. Wis se, Koudekerke, 21.28; 11 K. Poppe, Oostkapelle, 26.12. Van diverse organisaties te Nieuw Namen was een schrijven bij de ge meenteraad van Clinge binnengekomen voor de aanleg van een speel- en sport terrein. De ondertekenaars van dit schrijven beoogden zo mogelijk met spoed tot de aanleg hiervan te komen. Ook b. en w. wilden uitvoering be spoedigen, maar de moeilijkheid is om een geschikt terrein te vinden en de eigenaar er toe te bewegen het te ver kopen. Wethouder Willaert was blij met het ingekomen verzoek. Hij stelde voor uit de ondertekenaars een commissie te vormen, die desnoods zelfstandig een geschikt terrein zal zoeken en contacten zal leggen. Is er een terrein gevonden dan kan een en ander aan b. en w. worden bekendgemaakt. De commissie kan dan later belast worden met toe zicht en beheer van het terrein. De voor zitter kon met het voorstel instemmen en in de eerstvolgende bijeenkomst van b. en w. zullen de commissieleden wor den uitgenodigd. Op 25 ?ili zal in een raadsvergadering op officiële wijze afscheid wordenge- nomen van secretaris M. v.d. Bom, ter wijl tevens de nieuwbenoemde secreta ris, de heer Ch. Ysebaert, zal worden gegïnstaleerd. Geen enkel raadslid had bezwaren tegen openstelling van de winkels op zondag tot twaalf uur, zodat deze bepaling zal blijven gehandhaafd. Op dinsdag 18 juli a.s. is er te Clinge voor nieuwelingen een wegwedstrijd ge organiseerd. De af te leggen afstand zal 85 km bedragen. Deze is verdeeld in acht ronden en loopt over prachtige we gen. Het parcours gaat via De Klinge - Spaans Kartier - Kronenhoek - Staten- boom - Oosterweg. De start zal plaats hebben om twee uur in de Molenstraat. Er zijn reeds verscheidene inschrijvin gen binnengekomen en er worden nog meerdere verwacht. De koninklijke harmonie verdient alle lof voor de manier waarop zij althans heeft getracht muzikaal leven in de ste delijke brouwerij te brengen. Het doet aan de stadssfeer immers goed als daar door het plaatselijk muziekgezelschap zomeravondconcerten ten beste worden gegeven. Het is alleen maar jammer dat er dan „goden" zijn, die dergelijke cul turele gebeurtenissen minder wel gezind blijken te zijn. Zo was het hier tenmin ste. Dat het weer niet meewerkte mocht men nog aan Pluvius toeschrijven, wiens grilligheden bekend zijn. Maar erger was, dat men nog met andere tegenslagen te kampen kreeg. Pluvius kreeg namelijk een hulpje in de vorm van het niet al te waterdichte tentzeil van de kiosk, zo dat de kapelmeester als een uitgeregende visser het veld moest ruimen, terwijl tot overmaat van ramp de elektrische instal latie op de kiosk dienst weigerde. In de plaats van muzikale noten vlogen, bij wijze van spreken, de muzikanten de stoppen om de oren. Vandaar dat de mu zikanten zich halverwege het concert genoodzaakt zagen de aftocht te blazen... HERSENSCHUDDING NA BOTSING Twee bromfietsers, de heren A. de B. en A. J. O. zijn 's avonds om half elf tussen Driewegen en het Ferlemanstraat- je, vlak bij de woning van de eerstge noemde, met elkaar in botsing gekomen, tengevolge waarvan de heer de B. met een bloedende hoofdwonde en bewuste loos op het rijwielpad bleef liggen. Dok ter van Breda Vriesman constateerde een zware hersenschudding en liet het slacht offer naar het Julianaziekenhuis bren gen. De heer O. verloor de macht over zijn stuur en kwam in de naast het fiets pad liggende sloot terecht. Hij liep slechts lichte verwondingen aan een arm op. SCHADE DOOR AANRIJDING Bij het inrijden van de Julianastraat, vanaf de Axelsestraat verleende de heer P.M. voorrang aan een aantal wielrij ders en moest daarvoor even stoppen. Toen hij zijn auto weer in beweging zet te werd hij aangereden door een per sonenauto bestuurd door mevrouw M. L. B. de K. uit Graauw. De laatste wagen kwam eerst op het trottoir, voor de win kel van de heer de Zeeuw tot stilstand. Beide auto's werden zwaar beschadigd. GESLIPT Door het slippen van zijn auto op Rijks weg 61 ter hoogte van de Sasse Poort, kwam de auto van de heer L.F.A. van D. uit Stekene (B.) in botsing met een vrachtauto bestuurd door de heer C.D. uit Hoek. De bestuurder van de perso nenauto en zijn echtgenote werden ge wond. Dokter Nijsten verleende de eer ste hulp. De vrachtauto werd licht, de Belgische auto zeer zwaar beschadigd. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur; W. de Leeuw RayonbeheerderL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes Westsingel 98, tele foon 6232 Rayonredacteur: Fr. v Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,15 per mm. 1 mm Ingezonden mededeling 214 mm gewone advertenties. Bij con- i act aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder f 0,90 elke regel meer f 015 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1.50 en t 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge- wii'igde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. iuiddorpe Zeldzaam vlot werden de meeste van de 14 agendapunten van de raadsagenda afgehandeld, o.a.: de verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden tot 15.met terugwerkende kracht tot 1 januari 1961 en die van de raadscom missies tot 7.50. Besloten werd ook tot invoering van de vijfdaagse werkweek voor het secre- tariepersoneel, waardoor voortaan de se cretarie op zaterdag gesloten is met uit zondering van één uur, 9-10, voor de burgerlijke stand. Aanstelling in vaste dienst (hard nodig, zei de voorzitter) kreeg R. Simven als gemeentearbeider, waarmee deze, zoals wethouder Belaert opmerkte, nu vaste grond onder de voe ten heeft en uitzicht op pensioen. Een enkele maal zal de gemeentearbeider nog wel worden „uitgeleend" aan de polder, maar, stelde de voorzitter nadrukkelijk vast, de gemeente moet primair blijven De gemeente zal een hoeveelheid oud ijzer, meest hekken, ongeveer 8.000 a Ï0.000 kilo verkopen. Plan was het aan een opkoper aan te bieden. De heer D'Hert echter meende dat daar nog wel verschillende goede hekken onder waren, geschikt voor afmaak van tuin of be drijf, waar gemeentenaren wel oren naar zullen hebben. De voorziter zegde toe de verkoop te laten bekend maken. Een stemming was nodig voor de beschikking op een aanvraag om sub sidie voor het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme 1962 (25 gulden). De heer Belaert namelijk wenste deze zo spoedig mogelijk afgewerkt te zien, aan gezien men zich na vorig jaar tegenover deze instelling nog wel iets te verwijten had. De heren D'Hert en Kindt wilden de aanvraag aanhouden tot 1962. Voor directe toezegging stemden de heren Be laert, La Heyne en van Hoecke; tegen de heren D'Hert, de Pauw, Kindt en van Waes. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Voor de vergadering deelde de voor zitter mee, dat bij b. en w. een ongete kende brief was binnengekomen en dat dergelijke stukken regelrecht naar de papiermand verhuizen. Zaterdagmorgen is een grote land bouwschuur van de heer J. Allaart aan de Zoetendaalseweg in Serooskerke (W.) afgebrand, vermoedelijk doordat kortslui ting is ontstaan. Enkel een bandenwagen kon nog worden gered. De gehele ver dere inventaris, waaronder een melk machine, werd een prooi der vlammen. Door de zuidwestelijke wind werd het vuur flink aangewakkerd en alleen door het dak van het woonhuis steeds nat te houden kon de brandweer van Vrou wenpolder voorkomen dat ook het huis in vlammen opging. Direct nadat de landbouwer omstreeks half tien de brand ontdekt had, werd begonnen met het huisraad-in de verschillende kamers voor de ramen op te stapelen om, indien no dig, zo vlug mogelijk naar buiten te brengen. De heer Allaart, die verzekerd is, is toch zeer gedupeerd, omdat ook zijn melkmachine in de vlammen is geble ven. Enkele omwonenden zegden echter alle mogelijke hulp toe aan de gedupeer de landbouwer. Er bestond voor deze brand grote publieke belangstelling. Dat de sportvisserij, die vooral door veel Belgen en Brabanders op de Oos- terschelde wordt beoefend, niet altijd zonder gevaar is, bleek weer eens in de afgelopen week, toen vijf bootjes met sportvissers door mosselkotters en het politievaartuig Kijkuit" moesten wor den binnengesleept. Vooral een Belgische familie, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, maakte enkele benauw de uurtjes door. Toen wind en golven te onstuimig werden zou men de wal opzoeken, maar de motor was niet op gang te krijgen. Toen de YE 69, op weg naar de mosselverwaterplaats, in de buurt kwam, moest de familie, waar van de vrouw danig overstuur was, wor den overgenomen. Hun bootje kwam slecht te liggen en maakte water. Na lossing van de mosselen zou de YE 69 het vaartuigje weer ophalen, maar in tussen had het ankermateriaal het be geven en moesten men er een eind achteraan. Terug op weg naar de haven, kwam het bootje zo diep te liggen dat het zonk. Behalve kleding- en uitrustingsstukken ging ook voor ruim f 100.- aan hengel- materiaal verloren. Sluiskil De r.-k. Kleuterschool behorende bij de Sint Anthonius scholen is deze weck een zwembadje rijk geworden. Drie Sluiskillenaren hebben dit geheel in hun vrije tijd en gratis gebouwd. De mate rialen zijn geschonken door de Sluiskilse industrie. Het badje is 30 cm. diep 8 meter lang en 4 meter breed. Het wordt, indien gebruikt, alle dagen van vers water voorzien. Ongetwijfeld voor de kleuters een prettige aanwinst. Verbinding met Kanaaleiland Donderdagavond is het eiland met ka. naai weg geheel verbonden. De damwand heeft onderaan een breedte van 100 me ter en de bovenbreedte bedraagt 1712 meter. De rijweg er op wordt zeven meter met aan beide zijden een brede bermstrook. De fa. De Bruin's aanne mersbedrijf uit Terneuzen, die dit werk uitvoerde, heeft hiervoor 16.000 kubieke meter grond gebruikt. In Hansweert is het afgelopen week einde het vijfenzeventigjarig bestaan van de kon. harmonie „Seheldegalm" gevierd. Hoewel het weer diversë1 malen spel breker was is het een geslaagd feest ge worden, dat 's middags om twee uur be gon in het dorpshuis Kaj Munk, waar de genodigden een officieel welkom be reid werd door het gemeentebestuur Bij afwezigheid van burgemeester A. Schipper beklom wethouder P. H. A. Polderman als eerste het spreekgestoelte om de jubileVende muziekvereniging de gelukwensen van het gemeentebestuur over te brengen. Hij bood daarbij een geschenk onder couvert aan. De heer Griep, voorzitter van het actiecomité, maakte van de gelegenheid gebruik om allen, die aan de organisatie van het feest hadden meegewerkt, te bedanken. De heer Polderman, voorzitter van Sehel degalm, gaf vervolgens in dichtvorm de geboorte van de harmonie weer, waarna hij enkele leden van de vereniging ere medailles opspeldde. De heer P. den Toonder werd onderscheiden vanwege zijn vijfentwintigjarig lidmaatschap; de heren A. de Poorter en H. Oele voor hun 40-jarige trouw. Ook de heer H. C. Pol derman, erelid, werd bij de hulde be trokken. Hij ontving de draagpenning voor bijzondere verdiensten. Spreker richtte zich verder tot de he ren Vervaart en Krombeen, respectieve lijk oud-lid en werkend lid van Sehelde galm. De serie loftuitingen was daarmee nog niet ten einde, want achtereenvol gens beklommen nog het spreekgestoelte de heren Vervaart, Burger, voorzitter van OKK, die Seheldegalm een mars aanbood, Uiterhoeve van „Con Amore", de heer Guiljam. voorzitter van de Hansweertse accordeonvereniging „Poly Hymnia". die een bloemenmand aanbood, en de heer Korstanje uit Yerseke, die „Mozart" ver tegenwoordigde. De heer Wijnands, oud-voorzitter van Seheldegalm en voorzitter van de Kon. Federatie van muziekgezelschappen afd. Zeeland bood namens deze federatie een eremedaille aan als bewijs van de waardering die de federatie voor Sehel degalm heeft. Het officiële gedeelte van de bijeenkomst werd besloten met het aanbieden van gelukwensen namens „Ril- landia" uit Rilland, „Con Arrezzione' uit Kwadendamme. De heer Verschure uit Hansweert betrok in zijn dankwoord aan Seheldegalm ook de dirigent en zijn echtgenote. De zandzuiger „Westerschelde" van de aannemingsmü. Jac. G. van Oord te Utrecht, is zaterdagmorgen om 10 uur plotseling gezonken. De Westerschel de" wordt gebruikt voor de bouwputten voor de nieuwe zeesluis te Terneuzen, als onderdeel van de kanaalverbreding Gent-Terneuzen. Toen een paar arbeiders zaterdagmor gen aan boord gingen om de ketel op te stoken, bemerkten zij een lekkage. On middellijk zetten zij een pomp in be drijf om het schip leeg te pompen. Plotseling maakte het echter sterk slag zij en nauwelijks waren de arbeiders van boord in een vlet gesprongen of de „Westerschelde" verdween in het zes en een halve meter diepe water van de put. Het enige wat er nog van de 37 meter lange zandzuiger te zien is, zijn de bei de schoorsteenen die nog voor een ge ring gedeelte boven het water uitsteken. Vlakbij in het kanaal ligt een andere zandzuiger van Van Oord, de „Wadden zee". Deze werd zaterdagmiddag in be drijf gezet om de put, waarin de „Wes terschelde" gezonken is, leeg te pom pen. Men hoopt dit karwei in twaalf uur rond te hebben. Eerst dan zal men kun nen nagaan wat de eigenlijke oorzaak van dit plotselinge zinken is geweest. De Terneuzense raad zal a.s. woensdag een voorstel van b. en w. in behandeling nemen tot verkoop en het verlenen van optie op percelen grond gelegen aan het gemeentelijk industrieterrein aan de n.v. Philips' Gloeilampenfabriek te Eind hoven. Het betreft de directe aankoop van een perceel ter grootte van 4 ha en een optie op een oppervlakte van 6.68 ha. Het ligt in de bedoeling van Philips om op korte termijn te beginnen met de bouw van fabrieksgebouwen tot een oppervlakte van ongeveer 8.000 m2. Er komt eveneens een voorstel ter tafel tot verdaging van de beslissing op het uitbreidingsplan in onderdelen „Sluiskil" in verband met een aantal bezwaren, ingebracht tegen dit ontwerp. B en w. vinden dat de muziekkiosk op de Markt een sta-in-de-weg geworden is en daarom zullen zij voorstellen een krediet te verlenen van 11.000,voor de aankoop van een verplaatsbare muziektent. De bestaande kiosk zal dan worden afgebroken. Er komt ook een voorstel in behande ling tot oprichting van de „Stichting Terneuzense Muziekschool". Als het gemeentebestuur wat meer zeggenschap in deze school krijgt en de statuten worden enigszins gewijzigd, betekent dit meer rechtszekerheid voor de docenten. Ten slotte zal een voor het Inter- parochiaal Sociaal Charitatief Centrum Terneuzen/Sluiskil en voor de Classicale Commissie voor Kerkelijke Gezinszorg in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen der Ned. Hervormde Kerk te Sas van Gent een belangrijk voorstel in behandeling worden genomen. Gezien het feit dat de kanaalzone als industriekern werd aangewezen en het belang van. het werk van beide instel lingen nog toeneemt, willen b. en w. de subsidies belangrijk verhogen. Voorts zijn er nog voorstellen tot be noeming van twee onderwijzers aan de openbare Ulo-schoolaankoop van panden in de Dekkerstraat en Koedijk en ruiling van grond aan de Axelsestraat en Invalsweg. Ondanks de hevige regen zijn de kring-\ strijden zou voorafgaan is uitgesteld wedstrijden zwemmen zaterdag in tot zaterdag 29 juli. Op de foto de Middelburg wel doorgegaan. Het ge- start van de le serie 100 meter rug- kostumeerde feest dat aan de wed-\slag heren. Van voor naar achter de heren A. van Wae, W. v. d. Steen en J. v. d. Berghe, die als eerste zou aan tikken. De af en toe striemende regenvlagen van de afgelopen zaterdagmiddag konden niet verhinderen, dat enkele honderden korfballers te Wilhelminadorp het micro- korfbaltoernooi van het jubilerende Olympia tot een volledig succes maakten. Met dit toernooi zorgde de korfbalver eniging Olympia, dat hiermede haar twintigjarig bestaan herdacht, voor een primeur, omdat tot nu toe in onze pro vincie een dergelijk microtoernooi nog niet werd gehouden. Er werd gespeeld door 23 achttallen verdeeld in 5 afdelin gen op drie grasvelden en twee beton- velden. Jammer genoeg bleven op deze laatste velden grote plassen staan, het geen het spelen niet tot een genoegen maakte. De organisatie van dit toernooi was perfect. In afdeling 1 ging Tjoba 1 met de hoogste eer strijken na een zenuwslopend duel tegen Togo 1. Deze wedstrijd, waar in de Togo-veteraan Jan van Dalen een prima partijtje meespeelde, werd slechts even voor tijd door een prachtige door- ioopbal van Chr. Francke beslist (1-0). Daarvoor had Togo echter, zeer verras send, een gelijkspel moeten toestaan aan het jubilerende Olympia (1-1). In afdeling 2 was de erepalm eveneens voor een Tjoba-twaalftal. Togo 2 werd hier tweede, terwijl de derde plaats na het nemen van strafworpen terechtkwam bij Vitesse. Op het sportveld in Sint-Laurens is zaterdagmiddag de wedstrijd om het tweede-klasse kampioenschap van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging ver reden. De gestaag neerstromende regen be lette de deelnemers niet hun paarden flink aan te moedigen. Regen of geen regen, het ging om het kampioenschap. En welke boerenzoon laat zich nu door wat regen van de wijs brengen als het gaat om een kampioenstitel. De belangstelling voor deze spannen de wedstrijd was door het slechte weer maar matig. Overigens was dit jammer, want het was een wedstrijd die het aan kijken dubbel en dwars waard was. Vier rijders eindigden met 23 ringen en er moest dus gekampt worden voor de titel. Uiteindelijk bleek A. Maljers uit Oostkapelle de sterkste. Ondanks het slechte weer kan de ZRV terugzien op een geslaagde wedstrijd. Wedstrijden De drumwedstrüd, die op het officiële gedeelte volgde, leverde het volgende re sultaat op: le prijs: „Rillandia", Rilland 43 pnt.; le prijs: „Mozart", Yerseke 43.75 pnt.; OKK, Wemeldinge, le prijs, 42.5 pnt.; Seheldegalm, Hansweert, le prijs 46,25 pnt.; EMM, Kruiningen, 2e prijs 39 punten. De drumband van de jubile rende vereniging leverde dus de beste prestatie. Vervolgens traden de harmonieën in HOOFDKLEUTERLEIDSTER Te Dordrecht slaagde voor het examen hoofdkleuterleidster, zr. Marie Yvonne (Annie Peeters) uit Hulst. TROPISCHE LANDBOUW Aan de rijks hogere school voor tropische landbouw te Deventer zijn ge slaagd de heren J. P. Reynhoudt uit Breskens en H. J. van Riet uit Biezelinge. COSTUMIERE Mejuffrouw Ria Bracke uit Clinge be haalde te Breda het diploma costumière. TECHNISCHE SCHOOL Aan de gemeentelijke technische school te Breda ontvingen het diploma Horeca (kok-kelners) Th. Borsboom uit Vlissingen en M. Buysrogge uit Goes P. Buijs uit Middelburg behaalde het diploma part-time cursus P.T.T. MULO A Geslaagd voor het Mulodiploma A op het te Bergen op Zoom gehouden examen de volgende leerlingen van de r.-k. Ulo school te Terneuzen H. Pey en Joh. de Waele te Terneuzen A. Naessens en E. Tieleman te Axel L. Ghuys en J. Ver- wilghen te Terneuzen B. v. d. Calseijde, M. Verhoeven, I. Meert en F. Lauret te SluiskilL. de Caluwé te Sas van Gent R. Stoelinga te AxelFr. de Rijck te Hengsdijk. Te Breda is geslaagd voor Mulo-A M. de Beule te Stoppeldijk. KLEUTERONDERWIJZERES Te Dordrecsht slaagden voor het staats examen hoofdleidster kleuteronderwijs mej. Riet Hermans en mej. Ria Verdur- men te Ossenisse. U.T.S. TERNEUZEN Aan de U.T.S. te Terneuzen slaagden voor werktuigbouwkunde; R.W.L, Lip pens, Aardenburg; F.J. Ruben, Axel; A.J.P. Kiviet, Borssele; J.P. Geijsen Goes; E.R.J. Scherbeijn, Hoofdplaat; J La Grand, Kloetinge; E.J.J. Fijma er J. Philipsen, Sluiskil; L.M- Jansen; J.C. v.Tatenhove; A.A. v. d. Velde, te Hoek J.A.M. Hermie, St Kruis, B.W. de Reu Schoondijke. Voor ELECTROTECHNIEK: P.M. v. d. Bos, A.P.S.v.d.Heijden en P.v. Meenen, te Axel; F. TH.Metselaar en J.L. de Munck Goes; A.E.J, de Block. Koewacht; W. C. L. M. Andriessen, Sas van Gent: J. P. Vercouter en te Terneuzen; F.M.M. Laureijs, Westdorpe. Het eindgetuigschrift werktuigbouwkun de behaalden: P.J.G, Cappendijk, Hon- tenisse J.A. de Kuijper. Kloetinge; S.A. van Raalten en G.J.M. de Schepper te Terneuzen. Elektrotechniek: P.J.F. van Baal en C. J. Meeusen, Terneuzen; J.A. Verhaar, Axel en R. Kieboom, Sas van Gent. BEHANGER C. Visscher te Kruiningen is in Utrecht geslaagd voor behanger. MULO - BERGEN OP ZOOM Voor het (r.-k.) m.u.l.o.-examen slaag den te Bergen op Zoom: J. M, v. Meir. Ossendrecht; J. Mutsters, Zundert; F. Nolte, Rotterdam; F. Spaaij, Bergen op Zoom; A. Voogt, Breda; A. Hermans, Schiedam; A. Hermus, J. Hurks, Breda; J. Jansen, Ouderkerk a. d. IJsel; A. Kas- teleijn, Helvoirt; M. Verbeek, Woens- drecht; T. de Waal, Bergen op Zoom; E. de Wild, Hoogerheide; H. Sweep, W. Dictus. A. v. d. Werff, A. P. van As. L. v. d. Bogart, F. Buuron. C. Dekkers, P. Everaard, A. Heijmans, F. Heijnen en A. v. Dijk, allen Roosendaal; J. Graaf- mans, Tilburg; M. Pijnen, Woensdrecht; A. Timmermans. Kruisland; P. Vermeer, Helvoirt; J. Berks, G. Delavercera en A. Cappelo, allen Goes; M. Rijk, A. Voet, J. Meulblok en J. v. Baan, allen Hoede- kenskerke; M. de Winter, Ovezande; M. A. Rijk, 's-Heerenhoek; A. Huijsmans. Kloetinge; M. Remerij, Sas van Gent; G. Lauret en H. v. Voorde, Philippine; M. de Blok, Terneuzen; R. Antheunisse en Th. Glerinck, Axel. Voor het (chr.) m.u.l.o.-examen slaag den te Bergen op Zoom: A. v. Dam, P. Post èn T. Vermeulen, Klundert; J. v. Overveld, Roosendaal; J. den Engelsen. Klundert; G. Breure, Dinteloord; P. Vo gelaar, Fijnaart; P. Prinse, N. Hachmer. en L. Zeelenberg, Bergen op Zoom; H. de Koning, Hooge en Lage Zwaluwe; G. Nieuwkoop, Willemstad. GEZINSVERZORGSTER Aan de kath. opleiding tot gezinsver zorgster te Breda zijn geslaagd: P. Aar den. Kruisland: Zr. Modesta. Schijndel; J. Bracke, S1 M A Geerts, Oo da; A. Go Schijndel; Nobelcn, St Raamsdonksv^. T. Weernink, Groningen. het strijdperk, wier prestaties vanwege de slechte weersomstandigheden mini male belangstelling trokken. „Con Amo re". o.l.v. directeur M. Gens, en „Con Affezzione", o.l.v. C. van Broekhoven, betraden als eerste het podium. Het con cert van Seheldegalm, dat daarna gege ven had moeten worden, ging vanwege het slechte weer niet door. 's Avonds om zeven uur begonnen verschillende ver enigingen aan een muzikale rondwande ling door het dorp. Om 8 uur begon een werkelijk imponerende muziekshow, waaraan meewerkten de muziekgezel schappen „Concordia", „EMM'\ „Mo zart". „OKK", „Rillandia", „Harmonie" en „Seheldegalm". De gezelschappen kwamen beurtelings de Schoolstraat in- gemarcheerd naar de ruimte bestemd voor de parade. Elk korps gaf er een show, waarna op het Dorpsplein werd opgesteld. Vervolgens brachten de ge zelschappen met hoge en de korpsen met lage stemming nummers ten gehore. Van af het postkantoor werd daarna de taptoe geblazen, gevolgd door nog enkele num mers van de korpsen, die daarna onder applaus van de talrijke toeschouwers en luisteraars afmarcheerden. Dit sluitstuk van de avond was een experiment, waar voor het initiatief was uitgegaan van de dirigent van Seheldegalm, de heer Oele. Dat Seheldegalm een progressieve mu ziekvereniging is, die veel in haar mars heeft, is bij dit bijzonder geslaagde ju bileumfeest weer duidelijk gebleken. GOES, 15 juli VVZB, Export- en Industrieveiling: Zwarte bessen 1 129, 2 123-124, 3 60. Duitse zure 2 33. Fram bozen 1 158, 2 136. Gewone veiling: per doos: Talisman 2 34-45. Bramen 1 42. Per kg: Talisman 2 109. Rode bessen 1 66-73, 2 36-61. Kruisbessen 2 45-62. Oranjepruimen 1 39-45, 2 26. Tollenaars 2 22. Earley Laxton 1 103-105, 2 51-61, grof 76-96, fabriek 30. Dubb. pr. bonen 1 139-150. 2 135-140. Klerken 2 95-139. Yellow Transp. val 12, kroet 8-16. KAPELLE, 15 juli Frambozen in kratten: 1 1.441.66. 2 1.38: frambozen in tubs 60.05: rode bessen A 8487, 1 57—68, 2 43, 3 doordraai: zwarte bessen 1 1.32—1.33, 2 1.241.26, 3 63; dubb. pr.- bonen 1 1.61, 2 1.47—1.58; aardbeien zonder dop: Jucunda 2 63; aardbeien met dop per kg 2 5890; aardbeien per doos Talisman 1 49, 2 3538: pruimen Early Laxton 1 921.26, 2 4266, grof 71—79, fabr. 2835; Oranjepruimen 1 47 35. 2 32, grof 41; kruisbessen per kg 1 3963, 2 16; kersen: klerken 1 1.94— 2.01; krieken 1 1.57—1.70; rode bessen per doos 1 2225; witte bessen per doos 2 15; bramen per doos 1 3639, 2 28 —31. MIDDELBURG, 14 juli. Aardappe len: bintjes bonk 23.50. grote 11,40. drie ling 5, doré bonk 22,40. grote 16,80, eerste lingen bonk 24,20. grote 15,80-18,30 drie ling 5-11, kriel 3,20. Fruit: aardbeien per doos: red gauntlet 69, talisman 48-62. ma dame moutot 46, rode bessen 34-48. witte bessen kg 37-85, perziken st. 6-33, id. kg 108. pruimen st. 2-19, early laxton kg 154, pruimen kg 178, tomaten Al 60, A2 57, BI 63, B2 51, Cl 53, C2 43, CC 33, bonk 43. aardb. p. kg red gauntlet 136-151, frambo zen 34-48, druiven 240-266, rode bessen kg 48-110. witte bessen 24. kersen .151-152, morellen 105-120, netmeloen 41-123, ogen- meloen 37-92, suikermeloen 92-145. yellow transp. kl. 1 55-60 45-49. 65-70 56-53, kl. 2 55-60 55, 60-65 56-61, 65-75 52-67, 70-80 63, kl. 3 grof 39-55, 3 fijn 32. Groenten: sla per st. 4-10. bloemkool 4 st. p. kist 31-79, 6 31-66, 8 21-44, 10 10-22, komk. A 21-29, wit B 14-17, C 12-19. komk. groen A 11- 26. B 10-20. C 10-13, bospeen 31-52, bos- kroten 10-17. waspeen 21-59, dubb. prin sessen 141-173, saxa's 14-132, snijbonen 89- 181. andijvie 7-13, spinazie 21-36, rabarber 7-12, rode kool 12-i7, savooie kool 14-23, spitskool 21-28, prei 63-72, doperwten 31- 62, zilveruien 67. Morgen, dinsdag 18 juli gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert: 6.22 en 18.27 uur; Terneuzen 5.45 en 18.00 uur; Vlis singen 5.20 en 17.31 uur; Wemelding* 7.14 en 19.25 uur. PHILIPPINE Kermis L. Haers 15 uur Schieting CLINGE C. Weemaes 15 uur Kermisschieting J. v.d. Bergen 15 uur Kermisschieting L. v. Duysse 18 uur Dansen SAS VAN GENT Olympia 8 uur Conny en Peter maken muziek AXEL Centrum 8 uur De vijand in dc scha duw. 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur De miljonairsdochter, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur Een stem in de mist, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur IJsparade, a.L MIDDELBURG City 20 uur Zorg dat je er bij komt alle leeft. Electro 19.30 uur Operatie vals geld Raadhuis 14 uur Raadsvergadering GOES Grand 20 uur Zorg dat je er bij kom' alle leeft. KAPELLE Stadhuis 19.30 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Zorg dat je er bij komt Luxor 20 uur Drie Franse katjes 18 jaar BREDA Manifestatie Breda Nu 1961 Noordhollandse dag Demonstratieveld 14-16.30 uur De Schermer Dansers Grote podium 14.30-17 en 21.30-22.45 u Verschillende harmonieën, koren, toneel en ballet Terras podium 20,20-24,00 Kwartet Tonny Schifferstein Feesthal: Teenageravond 20-23.30 Zang en orkest In de bar 17-01.00 uur Billy Poggemeier CLINGE 14.30 uur Ronde van Clinge P. v. d. Bergen 15.30 uur Schietinf PHILIPPINE Kermis BREDA Manifestatie Breda Nu 1961 Demonstratieveld 17-18 uur Springclub Simaika: trampoline-springen Grote podium 20-21,40 uur Tijl in Breda NTu, musical nodium 20,20-24,00 Kkwartet "■Tiifferstein '-24 uur Malando en zijn tan- rkest, Frans Wanders, zang 7-19 en 20-1 uur Billy Pogge- .lllMCX T^nkele maanden g -"-J iedereen in Enge! over eens, dat de im kleurentelevisie moe uitgesteld, totdat men ten of men al dan ni€ gaan van het in En gepaste systeem van naar dat van het systeem van 625 beeld Nu heeft de technische dirt BBC-tv ir Harold Bischoi dat zijn organisatie zo spot op beperkte schaal met van kleurentelevisie op 405 te beginnen. De directeur- de Britse commerciële tel heeft hierop geantwoord, c ring van kleurentelevisie even dwaas is als het verve gen van een huis. dat moge sloopt zal worden. Hij von het publiek tv-tocstellen zond gulden per stuk te late wijl de mogelijkheid bestaat invoering van het 625-be teem onbruikbaar zullen BBC blijft van mening, d van geregelde kleuren-tv noodzakelijk is om de indi moedigen ontvangers voor visie te produceren en aan brengen. Voorts zouden de sen de nodige ervaringen h nen opdoen. In Amerika is men volgc York Times" een geheel an toegedaan. De kleurentelevi de Verenigde Staten maar ces. Het publiek wil er nog aan, omdat men er blijkba niet voor over heeft. Daaron Tn een artikel gepubliceerd i dagblad, komt de schrijve» clusie, dat in Oostenrijk schoolkinderen zakken vooi examen, omdat meer dan 23 het aantal eindexaminandi per week naar het gehele gramma kijkt, waardoor de kers oververmoeid raken. Niet alleen de televisie is h bok, maar oak de ouders, c I deren maar laten begaan, o\ I niet de kracht hebben zich i I zin bezig te houden. Bovendi P constateerd dat de kinderen f weekeinde geen goéde gee f lichamelijke ontspanning kr vele ouders maken dan met lange en inspannende autot deze factoren bijeen zijn oor; i kinderen 's maandags overv school komen en zich niet k centreren op hun werk. Bo\ ervaren kinderpsychologen to sie gekomen, dat de schoolg; tegenwoordig veel nerveuser kelder is dan vroeger. Hun begaafdheid liep terug met terwijl het werktempo met dan tien procent is gedaald I verklaarde, dat de jeugd ve aan allerlei prikkelingen is en zowel lichamelijk als geest I rijp wordt, terwijl de versta morele ontwikkeling daarmee lijke tred houdt. DINSDAG 18 JULI HILVERSUM I 402 m KR( £ram' 7,45 Morgengebed en 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8,50 V d Waterst. 9,40 V. d. kind. 10,00 V 10.15 Lichtbaken, lezing 10.25 i Gram. 11.00 V. d. huisvr. 11.30 Volaan vooruit, lezing 12.00 noodklok 12,04 Ben je zestig'' 12 tuinb. meded. 12,33 Gram. 13 00 Zonnewijzer 13.20 Platennws. muz. 14.00 Pianokwartet 14,35 landsvrouwen 14.45 De witte t (deel 7) 15.30 V. d. zieken 16. 17.00 V. d. jeugd 17.40 Beursber 'ringsuitz.: Schrijvers over Nt door W. van Doorenmaalen 18,( 18.20 Kaarten op tafel, gesprek VolksuniversiteitWerkgelegenhe jaarden, door prof, ir. F. Roe Nws. 19.10 Act 19.25 Gram. 20.2; koor en sol. 21.40 Orgelconc kundige persoonlijkheden, die ik lezing 22,30 Nws. 22.40 Kamera L Osteria Porthoghese, opera 23.5 B'LfERSUM II 298 m AV 720 G,am. VPRO: mng. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gran 0 40 9,1.? De groenteman 9.40 Morgenwijding 10.00 Gram kleuters 11.00 RVU: Grafische k zing door Pam G. Rueter 11 12.00 Lichte muz. 12.20 Reger v d. landb. 12.30 Land- en 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws en gram. 13.25 Beursber. 13 30 14,90 Promenade ork. 14.40 t 15.30 Verpleegster worden? 15.45 Viool en piano 16.15 d jeugd 17.30 Orgel en viool 1. Pianospel 18.30 Lichte muz 19 parle 19.05 Gram. 20.00 Nws 20.i 20.40 Vakantieplannen en licht progr. 20.55 Voorbereidinge Songfestival in Knokke 21.40 Reisindrukken uit een rijk mu; lezing (IV) 22,20 Gram. 22.30 N New York 22.45 Act j 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. Wee«ber 12.35 Gram. JJJJL 7?LNws 1315 Klass muz tïïe' A 0 L'enfant et les sortil 15.45 Gram. 16.00 Koersen 16.06 RoïwH°nC' 00 Nws 1715 Lichte ZiïS 55Ï' 1750 Gevar liertori Fram 19 00 Nws 1!). Muz mlil i Lezi|lg 20.00 Gevar mua miniaturen 21,15 Gr 22 00 I Chansons 22.55-23.00 Nws. .2.3 2 A VR( tl,ou Regering - tui - i; Me Voord 1 Gr; Grar B,0( .00 0.05 -hei ?e 1 G :ie! 1 Nws BRUSSEL 484 m 12 muziekfestivap'ork^conc Gevar 14.30 G 17.10 G .30 Nw 22.55 I .32 19, IlIVcn NJS: 20.00DI?ournG2018 -0.40 Muziekfilm 20.55-22.' VLAAMS BELG 22 00 A?? ,FïS cn w< Nws. Atletiek 'overn 1 '"KANS BELG. 19 30 .10 19.2 JULI Enge Speelf .4,,30 Dc weeroverz. 20.3 d. Duits Air et f Lectuur

de Stem | 1961 | | pagina 2