wd-toYrs Invitatie van Britse vorstin Minstens 25 doden Explosies in Italië verlamden internationaal treinverkeer NS doen stap terug Zelfde eer als Lindbergh Vandaag de laatste dag 1 EERSTE RUIMTEVAARDER IN ENGELSE „Joeri, Joeri je bent fantastisch Dkf Wellicht oproep reservisten in Amerika Maatregelen in Oost-Berlijn Deze week ZUIDTIROLERS WEER ONRUSTIG neen nog benoeming Voor het eerst buiten Zuid-Tirol STRAALJAGER NEERGESTORT Acht militairen - o.w. Salan - ter dood veroordeeld De komende winterdienst K VER VOER WALCHEREN .ZEELAND" N.V. gevraagd DAGBLAD VOOR ZEELAND Vv Padvinders en K.J.B. niet naar Duitsland VELDKAMP: Leeuwin beet temmer Alberto Allhoff schilder zelf met Tour de France-prijsvraag DAGBLAD DE STEM een DAF ,600' de luxe personenauto van der Hooft, Lia Kaijser, Marhk- )kerse, Marian Heijnsdijk, Nini <jê raker, Els Meijler, Beppy Rouw, Hiet sser, ailen te Terneuzen; Jeannetvati elois, Biervliet; Corry Buijze en Ina Putter, te Zaamslag. ARCHIEFVERZORGING W. P. C. Joosen te Lewedorp ig ge„ aagd voor het diploma archiefverzoi\ ng I met aantekening van het In] ituut voor bestuurswetenschappen. A van touringcar-dagtochten naari loi en Amsterdam op 16, 22, 31 Jm). ;singen en M'burg 10.50 van Goes Veluwe (met RUnboottocht) op 17 (l, san Vlissingen en M'burg 12.50, vaj ii Dal op 19. 26 juli; prijs van Vlij. urg 9.50, van Goes 9.—. indrit Klein-Zwitserland op 20. 27 juli isingen en M'burg 12.50, van Go, hau-Luik IDrielandentocht) op 21 van Vlissingen en M'burg 13.—, vi; m-Waterval van Coo op 13 en 31 juli ssingen en M'burg 13.van Go« Grot van Remouchamps op 15. 24. 3] Vlissingen en M'burg 12.50, van ai van de Semols op 20 juli; prijs van M'burg 13.van Goes 12.50 lleien van Maas en Molignée op 23 van Vlissingen en M'burg 12.—, var. ileer van Genval op 13, 24. 30 juli, iingen, M'burg en Goes 10.—. verpen op 18, 25 juli; prijs van Vlis. Iburg en Goes 8.50. alais-Boulocne op 12, 17, 27 juli, priij 2.van M'burg en Vlissingen 11.50. itsen (Knokke-Oostende-Brugge). nsdag en zondag t.m. 27 september, s 7.50. van M'burg en Vlissingen 7— Brugge en Damme. dag t.m. 23 september. Prijs van Goet burg en Vlissingen 5.—. KINDEREN: „De Eftellng" op 21 en 28 juli; prijs n en M'burg 8.van Goes 7.50 gang „Efteling"; kinderen half geld). arde Blijdorp op 18 en 25 juli; prijs n en M'burg 8.—, van Goes 7.50, k tentoonstelling „Nü Breda". IEDERE 12 augustus. Prijs van Vlissingen en 5.50, van Goes 5. iramma, inlichtingen en plaatsbespre Middelburg Telefoon 01180 - 301' Goes - Tel. 01100 - 7600 en 7202 en kantoren te: ge Paul Krugér, P. Krugerstraat 209, 2007; V.V.V. Verkeerhuis, C. Busken* 2345: Sigarenmag. 't Rokertje, Gla* tel. 2731; Sigarenmag. De Jonge, Bei tel. 3673; en herenkapsalons v. d. Wart, Vlis* 3. tel. 397; m Graafeiland. Turfkaai 11, tel. 2337; Tshuis, Lange Delft 23. tel. 21.12; W. Laban, Maasstr. 56-58, tel. 4468; v. d. Horst. Kapellestraat 42 tel. 3? •ogisterij Muizelaar, Dorpsstraat h idde. garage Streekverv. Walcheren, 7. tel. 387; Minderhoucl. Zuidstraat 106; khandel Kruit, Duinweg 12, tel. 232; irijkhuijs, Zoutelandseweg 17; A. Bimmel, Dorpsstraat 25, tel. 380; reau Brugge, Spuiplein 35, tel. 593; ag. Puck-Zwatepoorte, Kreukelmarkt Oostsingel 28, Borssele, tel. 274 en 875; Kruiningen, tel. 562 (b. kantoortijd 489); raat 19, Wemeldinge, tel. 209 en 470; reerweg B 186, Kamperland, tel. 302; urg, v. Gorselstraat, Rilland, tel. 344; oordzandstraat 14, Yerseke, tel. 470. Beltof Ie St. Jansleen LENDE PRODUKTIEAFDELINGEN j E ARBEIDSVOORWAARDEN HOOG LOON. insttreding gewenst. 101e JAARGANG No. 23722 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: -J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Rcigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 WOENSDAG 12 JULI 1861 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893} ENTHOUSIAST WELKOM VOOR GAGARIN Koningin Elizabeth van Engeland en haar I gemaal, prins Philip, de hertog van Eclin- I hurgh, hebben zich gisteren gemengd in de I controverse ontslaan over het bezoek en de ontvangst van de eerste Russische ruimte- S vaarder majoor Joeri Gagarin. Zij hebben de jonge Russische kosmonaut uitgenodigd om vrijdag samen met hen hel noenmaal te gebruiken. Op deze wijze erkende de Britse vorstin de unieke positie, die Gagarin bekleedt als 's werelds eerste mens die een reis door de ruimte heeft gemaakt. Ook haar grootvader, koning George V deed dit reeds in zijn tijd toen hij kolonel Charles A. Lindbergh ten paleize ontving nadat de dappere Amerikaanse vlieger geheel alleen de Atlantische Oceaan was overgestoken in een in onze ogen zeer primitief vliegtuigje. Gagarin zal ontvangen worden voor een van die kleine besloten maaltijden die de vorstin en haar echtgenoot soms geven, om nader kennis te maken met belangwekkende mensen, buiten de strenge voorschriften van koninklijk en regeringsprotocol. Ook de Sovjetrussische ambassadeur A. A. Soldatov is uitgenodigd. Deze koninklijke invitatie aan de Rus sische majoor deed de ontvangst van de eerste ruimtevaarder eindelijk die hoog te en belangrijkheid krijgen, waarom in de populaire pers zo dringend was ver- I Zocht. Men had zich zeer verbolgen getoond over het feit, dat een ondergeschikte ver tegenwoordiger van de regering. de staatssecretaris van het ministerie van wetenschappen, Francis Turnbull, naar het vliegveld was gezonden om de kos monaut welkom te heten. Gagarin, die morgen een ontmoeting zal hebben met de Britse premier Mac Millan in het Lagerhuis en die zijn ruimteschip op de seconde nauwkeurig naar de aarde terugbracht, kwam gis termorgen negen minuten te laat aan met het tweemotorig straalvliegtuig van het type Tocpolev-104B van de maat schappij „Aeroflot". Het was zijn eer ste bezoek aan een van de grote Wes telijke mogendheden. Rolls Royce YG I Uit enkele kleine trekjes bleek in tussen. dat men het bezoek van Ga garin niet op te eenvoudige wijze wilde afdoen. Voor de rit door de Londense straten stond een grote glimmende Rolls Royce buiten het vliegveld te wachten. De bestuurder was dezelfde die ook president Ken nedy bij zijn grote bezoek aan En geland had gereden. Alleen de let ters op het nummerbord waren ge wijzigd in „Y G 1" de voorletters van Yoeri Gagarin. In totaal stonden ongeveer 400 mensen vliegveldemployees en persmensen de kosmonaut op te wachten. Naar Russi sche zede beantwoordde Gagarin de be groeting door zelf ook in de handen te klappen. Vervolgens ging het hele gezelschap naar de wachtkamer voor „zeer belang rijke personen" waar Turnbull een re de hield van precies 51 woorden. Gagarin trok vervolgens een vooraf opgestelde toespraak uit de zak van zijn uniformjas en las deze voor. De medail les op zijn borst rinkelden zachtjes en schitterden in het licht van de flitslam pen der fotografen. „Ik draag dit welkom op aan mijn land en mijn vc.k", zei hij. Hij bracht ook de groeten over van het Russische volk aan het Britse. Hij dankte vervol gens zijn gastheren, een groep Britse industriëlen. Deze groep heeft meegehol pen aan de totstandkoming van een reusachtige Russische handelsbeurs tij dens welke Gagarin ook zal verschijnen. De speciale afdeling van Scotland Yard en de leden van de Russische ge heime dienst hielden er een vreemd „be veiligingssysteem" op na: iedereen mocht zonder een legitimatie of uitnodiging te tonen de „VIP-kamer" op London Air- port binnen gaan. Pas toen de redevoe ringen begonnen werden de deuren ge sloten en werd niemand meer toege laten. Veel bloemen Toen zijn auto bij de ambassade aan kwam, was zij welhaast bedolven onder de bloemenruikers. Het aanbieden van bloemstukken bij aankomst van beken de personen is geen Engels gebruik. Een Britse vrouw, die in de buurt van de Russische diplomatieke vertegenwoor diging woont, had zich temidden van de Russen opgesteld. De Kosmonaut reikte haar toen hij voorbijging, de hand. „Ik ben hier naar toe gekomen, om dat ik toch zo dichtbij woon", zei ze later tegen de pers. „Ik aanbid bo vendien het heldentype. Dat doet elke vrouw. En hij is een van onze heden daagse helden". Gagarin kwam 35 minuten te laat bij de Sovjet-tentoonstelling aan. Hij werd opgewacht door naar schatting 2000 mensen. „Joeri, JoeriJoeri, je bent fantas tisch, Joeri", gilden de vrouwen tegen de jonge majpor. Gagarin, die achter in de open auto stond, grinnikte en bloosde, ofschoon «U wordt aangenomen, dat hij geen woord Engels kent. Toen hij was uitgestapt kwam een vrouw uit de tentoonstellingshal naar buiten. Zij duwde de ruimtevaarder een onhandelbaar groot boeket anjers en margrieten in de armen. De vrouw wei gerde te zeggen wie zij was. Aangeno men werd, dat zij tot de exposanten in de hal behoorde. Ofschoon het publiek dicht naar de ruimtevaarder opdrong, had de majoor de meeste last van zijn beschermers van de veiligheidsdienst. Zij hadden de ar men ineengehaakt en zo'een kordon om hem gevormd. Hij moest onder hun ar men doorduiken om de hand te schud den van verscheidene functionarissen die ter begroeting naar buiten waren ge komen. Later op de dag gaf Gagarin een pers conferentie waarop hij o.m. zei, dat Rus land van plan was op grootse wijze en grote schaal de ruimte in te gaan. Hij bVjft drie dagen in Engeland. De Amerikaanse onderminister van defensie, Roswell Gilpatrick, heeft in Washington gezegd, dat de Amerikaan se regering overweegt voor de komende zes maanden reservisten op te roepen, om Amerika's militaire kracht op te voeren in het licht van de Russische dreiging. (Eigen nieuwsdienst) Met het oog op een aldaar voorkomen de polio-epidemie hebben de besturen van de Nederlandse padvinders en van de Katholieke Jeugdbeweging besloten geen vergunningen voor kamperen en trektochten in Duitsland te verlenen. De inmiddels verleende vergunningen zijn ingetrokken. Vliegramp in Denver (VS) Het communistische regime in Oost- Duitsland is gisteren begonnen met een campagne die het Oostberlijners onmo gelijk moet maken in West-Berlijn hun werk te hebben. Het gemeentebestuur van Oost-Berlijn maakte bekend, dat Oostberlijners, die in de westelijke sector hun werk heb ben, geen hooggeprijsde gebruiksgoede ren in de winkels van Oost-Berlijn meer mogen kopen. Voor werk in West-Berlijn moet de Oostberlijner een speciale ver gunning hebben. 50.000 Oostberlijners werken in West-Berlijn. De Oostduitse politie heeft voorts de Oostduitse evangelische bisschop Frie- drich-Wilhelm Krummacher verhinderd zich naar de conventie van die kerk in Berlijn te begeven. Volgens protestantse kringen in Ber lijn werd het identiteitsbewijs van de bis schop in beslag, genomen. Een straal passagiersvliegtuig van liet type DC8 van de Uni ted Air Lines is niet 116 per sonen aan boord tijdens bet landen op bet vliegveld Staple- ton bij Denver (Colorado) neergestort en in brand gevlo gen. Er waren „minstens 25 doden en een twintigtal gewon den". Dit deelden functionarissen van het vliegveld mede. Nadere cijfers waren te middernacht nog niet bekend. De DC-8, die van Philadelphia op weg was naar Los Angeles, vervoerde 109 passagiers en zeven bemanningsleden. Het was het eerste ongeluk met een straalverkeersvliegtuig op een commer ciële vlucht in de Amerikaanse geschie denis. Een gemeenteambtenaar, die het on geluk zag gebeuren, zei dat het vlieg tuig een vrachtwagen aan het einde van de landingsbaan raakte. De chauffeur werd gedood. De getuige, Joe Gerg (56), vertelde:» ,,Ik hoorde de banden springen. Ik zag het vliegtuig de grond raken en langs j de zijbanen glijden, toen botste het te- igen de vrachtauto. Er was geen explo- sie, maar het vliegtuig vloog in brand. I Ik sprong in mijn auto en reed tot voor het vliegtuig. Ik was de eerste die er •kwam. De voordeur was geopend en men sen trachtten eruit te springen, maar velen waren bang om door de vlam men te springen. Ik hielp zes vrou wen en een baby om eruit te ko men. Sommige andere mensen kwa men uit de achterdeur De eerste lijken die geborgen werden, werden naar een naburige middelbare school gebracht die tijdelijk als lijken huis werd ingericht. De lijken waren gewikkeld in zwarte plasticzakken en bedekt met legerdekens. Zij waren ver minkt. De gewonden werden naar nabu rige burgerlijke en militaire ziekenhui zen vervoerd. Goes Middelburg Vlissingen Souburg Terneuzen soneels- naandag ien DE INDIASE minister van Defensie, Krishna Menon, is gisteren in Genève aangekomen, om de conferentie over Laos weer op gang te brengen. ZOWEL IN ons land als in La Courtine waar onze militairen oefenen, wordt een onderzoek ingesteld naar gevallen van radioactieve straling, die veroor zaakt wordt door lichtgevende verf in militaire voertuigen. DE BRITSE admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat een ambtenaar beschul digd wordt van overtreding van de wet i op officiële geheimen van het land. DE BRITSE filmraad heeft verboden, dat in Engeland de Oostduitse film ..Action J'\ die is gebaseerd op de car rière van dr. Hans Globke, auteur van de juridische toelichting van de anti- joodse wetten van Neurenberg, ver toond wordt. I DE DIRECTEUR van de n.v. Socrates, den B heeft tegen het vonnis van oe Amsterdamse rechtbank beroep aan- 8etekend. Ook de officier van justitie is van dit vonnis in appèl gegaan en even- ns Var» het vonnis dat de rechtbank AA001'talige onderdirecteur van de n™!lerc*amsche Bank n.v., T. H.. heeft opgelegd. Later onweersbuien j Weersverwachting van het K.N.M.I j avondam05nuur-Pgemaakt gisteren j Jnm .Warm en drukkend weer met ree Perioden, maar in de middag rinn n" fi onweersbuien, gevolgd afkoeling. Zwakke tot matige 1 VaJri en zuidoost cn zuidwest. J S nnj» o?nZ0n onder 20.57 uur, maan J J onder 20.26 uur. orgen: zon op 4.35 uur, maan op 0-21 uur. 1 Een hoge ontspanningsmast bij Ve rona, die met dynamiet is opgeblazen. De stationschef van Verona heeft een grote ramp voorkomen door direct na de eerste ontploffing de uit Bolzano naar de plaats van de sabotage on derweg zijnde sneltrein uit Bolzano (Bozen) te waarschuwen. Niettemin reed deze trein, welke al werd afge remd nog tegen de over de baan lig gende mastwaarbij de bestuurders cabine werd vernield. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. De foto geeft een beeld van de ravage. (Van onze parlementaire redactie) Staatssecretaris Veldkamp (Econ. Zaken) algemeen genoemd als opvol ger van oud-minister Van Rooy ge looft niet dat nog deze week een be slissing over de benoeming van een nieu we minister voor Sociale Zaken en Volks gezondheid zal worden genomen. Dit verklaarde de staatssecretaris ons gis teren na afloop van de vergadering dei- Eerste Kamer, waar hij de wet op het afbetalingsstelsel had verdedigd. Alle toespelingen op zijn eigen kandidatuur hoorde de staatssecretaris met een zwij gende glimlach aan. Ook de vraag of dit nu de laatste maal was geweest dat hij als staatssecretaris de Eerste Ka mer verliet, liet hij maar onbeantwoord. Inmiddels zal de reden van het uitblij ven van een benoeming wel gelegen zijn in de omstandigheid dat het kabinet zich terdege wil beraden over de kan sen die het wetsontwerp algemene kin derbijslagverzekering nog in de Twee de Kamer heeft. Een reeks van explosies heeft gisteren vele uren zo ongeveer het ganse internationale treinverkeer dat door het gebied van Zuid- Tirol en de Zwitsers-Italiaanse grens voert, lamgelegd. Tegen de avond was het verkeer weer hersteld. Politie-eenheden en spoorwegarbeiders hadden onder diverse ba nen explosieve ladingen gevonden. De ladingen lagen onder lijnen die over de Alpen van Italië naar Zwitserland en Oostenrijk voer den. Al het Noorditaliaanse treinverkeer Werd stilgelegd, omdat men eerst ze kerheid wilde hebben, dat de spoor verbindingen „schoon" waren, voordat men weer treinen kon laten passeren. De eerste explosie kwam eergiste renavond om half twaalf. De baan tussen Dolce en Peri, ten noorden van Verona, werd vernield en een aan komende trein, die op 'n waarschuwing van het laatste station langzaam had gereden, kon juist op tijd stoppen. De reizigers in die trein hoorden toen de tweede explosie, op enige afstand voor hen. Dat was het sein voor de machi nist om te stoppen. De trein van Ro me via de Brennerpas werd in Verona aangehouden door de stationschef, die daarmee een ramp voorkwam. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De politie, die onmiddellijk een onderzoek inzette, vond geen spoor van de daders. Het verkeer over de Simplonpas van Italië naar Zwitserland, het verkeer over het grensstation Luino en over de Gotthardpas werd eveneens ge staakt. Later deelde de politie mede. dat zich een derde explosie had voorge daan tussen Como en Carmelata, waar door het verkeer over de Gotthardpas werd verhinderd omdat een paal over de baan viel. Over dit traject rijdt gewoonlijk de dienst tussen Italië en Parijs. De spoorlijnen die niet door explo sies vernield waren, werden voor on bepaalde tijd gesloten, om de politie in staat te stellen de mijnen op te sporen. Een groot aantal mijnen werd gelicht. Zwaardere explosieven De daden worden toegeschreven aan Zuidtirolers, die reeds enige tijd in Zuid-Tirol met springplastic actief wa ren om hun eis tot onafhankelijkheid van Italië kracht bij te zetten. De jongste reeks aanslagen echter werden gedaan met zwaardere explo sieven. Het was de eerste keer dat de terroristen buiten Zuid-Tirol werkten en hun acties uitvoerden op het eigen lijke Italiaanse grondgebied. De lijnen die beschadigd waren door explosies zijn inmiddels gerepareerd. De politie zei, dat de explosies en plaatsingen van explosieve ladingen onder de diverse spoorlijnen een goed georganiseerde actie was geweest. De mijnen en bommen werden gevonden over een groot gebied, maar bleken alle ongeveer op hetzelfde moment ge plaatst te zijn. Op de plaats van de explosie bij Ve rona werden pamfletten gevonden, die waren ondertekend door „de strijders voor de vrijheid van Zuid-Tirol". De Italiaanse politie meent, dat de Duits-sprekende Zuidtirolers klaarblij kelijk besloten hebben het recht in eigen hand te nemen. De eis van de Zuidtirolers was eerst gelijke rechten met de Italiaans-spre kende Zuidtirolers. Thans echter wil len zij niets anders dan volledige on afhankelijkheid van de Italiaanse re gering. Italië zal bij de Oostenrijkse rege ring een protestnota indienen over „re cente ernstige verklaringen van Oos tenrijkse persoonlijkheden, die niet an ders dan als 'n aanmoediging van ter roristische aanslagen kunnen worden beschouwd", aldus is in Rome gisteren avond bekendgemaakt. Voorts heeft de Italiaanse regering besloten dat Oostenrijkse toeristen visa moeten hebben voor een bezoek aan Italië. De Oostenrijkse regering op haar beurt heeft haar besluit herhaald, dat zij de kwestie Zuid-Tirol in de Veilig heidsraad zal brengen als andere mid delen om dit probleem tot een oplos sing te brengen falen. Staande in een open wagen verlaat Gagarin hier het vliegveld bij Londen, toegewuifd en toegejuicht door hon derden langs de weg. Omstreeks kwart over tien gisteren morgen is in de gemeente Oldemarkt (Overijssel) een vliegtuig neergestort. Het was een les-straalvliegtuig van het type T 33. Het behoorde thuis op de vliegbasis Brustem in België. De Belgi sche vlieger is om het leven gekomen. Het toestel is neergekomen in een drassig weiland en diep in de grond ge slagen. Volgens ooggetuigen heeft het vliegtuig in de lucht vlam gevat en is het brandend neergestort. De brandweer heeft de resten in de door het toestel geslagen kuil geblust. Bij het neerstor ten is een grazende koe geraakt en ge dood. Alberto Althoff, de leeuwetemmer van het circus Toni Boltini, is gisterenavond toen hij in Krommenie optrad, door twee leeuwinnen aangevallen. Een van de leeuwinnen is zaterdag bevallen van twee welpen. Zij was daardoor wat lastig en kreeg bij haar verzet hulp van de an dere. Althoff werd in een hand gebeten cn moest door een plaatselijke arts be handeld worden. Het leeuwenummer moest worden afgebroken. Een speciale militaire rechtbank te Parijs heeft gisteren de oud-ge neraals Salan, Jouhaud en Gardy en vijf oud-kolonels bij verstek ter dood veroordeeld wegens hun rol in de putsch van de generaals in april in Algiers. De openbare zitting had een kortston dig en formeel verloop daar de beklaag den niet aanwezig waren. De openbare aanklager had de dood- I straf voor zeven van de acht beklaagden geëist. Hij achtte ex-generaal Gardy's verantwoordelijkheid minder groot. De rechtbank zag echter geen verzachtende omstandigheden voor generaal Gardy en veroordeelde alle acht ter dood. Degenen, die bij verstek veroordeeld zijn, hebben recht op een nieuwe be handeling indien zij in handen vallen van de autoriteiten. De ter dood veroordeelde oud-kolonels zijn: Argoud, Broizat, Gardes, Godard en Lacheroy. De Nederlandse Spoorwegen willen, als zij daarvoor toestem ming krijgen van de minister van Verkeer en Waterstaat, de op 1 oktober a.s. ingaande winterdiens*- regeling niet baseren op de nu geldende zomerdienstregeling, maar op de winterdienst-regeling van 19601961, die zij zodanig willen beperken, dat een stipte uitvoering gewaarborgd mag wor den geacht. In een communiqué delen de Ned. Spoorwegen o.m. het volgende mee: „De winterdienstregeling der Neder landse Spoorwegen, welke op 1 oktober a.s. zal ingaan, kan op grond van de in de laatste weken opgedane ervaringen niet worden gebaseerd op de geldende zomerdienstregeling. Ongewijzigd is de uitvoering van de winterdienstregeling 196061 niet mogelijk, omdat rekening moet worden gehouden met de waar schijnlijkheid van een verdere terug gang der personeelssterkte, terwijl de invoering van de 45-urige werkweek op 1 oktober a.s. een andere ongunstige factor is. De Nederlandse Spoorwegen hebben daarom besloten de winterdienst regeling 196061 wel aan de aanstaan de winterdienstregeling ten grondslag te leggen, doch deze zoveel te beperken dat een stipte uitvoering gewaarborgd mag worden geacht. Een desbetreffend voorstel zal aan de minister van Verkeer en Waterstaat worden voorgelegd. (Advertentie) DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST EEN PR0DUKT VAN DE SIKKENS-GR0EP (tot 24 uur) voor het inleveren van uw invulformulier voor de grote van het Maak van deze gelegenheid nog snel gebruik! OOK U KUNT DE HOOFDPRIJS WINNEN: 4.

de Stem | 1961 | | pagina 1