i Spanjaard Emilio Cruz ritwinnaar in 1 urijn MIJN MENING Charly Gaul laat Jacques Anquetil op het dak van de Alpen met rust en.... regionalen profiteren met: Huub Zilverberg staat op 7.49 minuten nu JAN Westdorp onderweg Oranje verspeelt ook Dick Enthoven Operette eindigt als drama NEDERLAND: I PECHPRIJS rri Veel pech Veel fli essen Gele trui Ploeg' en Bergprijs Groene trui MINUTENSLAG IN RONDE VAN DE TOEKOMST Aansluiting RESULTATEN Radlo-t.v. Wout weer in St. Willebrord Winnaar Vraag Bedankt Heer Toeval Surprise Weg cloor dj^an fd'ijnenlurcj. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 JULI 1961 GUY IGNOLIN RITWINNAAR TURIJN, dinsdagavond. (Van een speciale verslaggever) De Nederlandse ploeg heeft de dramatische scènes voor haar rekening genomen in het tiende vervolg van het Tourspektakel van dit jaar, a g~\ de door de oranjemannen met angst tegemoet geziene etappe van Gre- itoble naar Turijn over het dak van de Alpen. De componist had een aantal strofen gewijd aan termen, ontleend uit het wielerjargon„af zien" en „kapot zitten". Maar de tenoren en bassen uit de Nederland se equipe hadden hieraan niet genoeg. Zij voegden - zij het met tegen zin - nog enkele slotakkoorden aan het stuk toe: „tijdsoverschrijding" en „pechvogels". Dick Enthoven werd het slachtoffer van alle onderdelen van dit muziekstuk. In de beklimming van de Croix de Fer sloeg zijn derail- leur door zijn achterwiel, waardoor Enthoven ver achter raakte. Bovendien kreeg hij kort daarna een lekke band en omdat hij in de afdalingen angstig stijf de remmen vastkneep, verloor Enthoven steeds meer op de koplopers Hij finishte tenslotte 8 minuten na het sluiten van de controle. Maar Klaas Buchly zal nog proberen om de debutant weer in de koers te praten. De andere Nederlanders werden niet zo vroeg getroffen als Enthoven. Maar door tal van factoren erd het een droevige intocht in het stadion communale. Piet Damen en Piet van Est eindigden op 211/2 minuut, Toon van der Steen en Jan Westdorp op ruim 27 minuten, Jaap Kersten op bijna 28 minuten en Jef Lahaye kwam als één der laatsten binnen met een achterstand van bijna 43 minuten. Het was een drama! zagen wij afstappen en even later met van flessen uitpuilende achterzakken weer langs komen. De Spanjaard Iturat gaf een slecht voorbeeld, toen hij pardoes in zo'n ijs koud stroompje langs de weg stapte en zich ging staan wassen. Want toen de Nederlanders in de klim naar de Mont Cenis de een na de ander moesten los sen volgden Jaap Kersten en Jef Lahaye het voorbeeld van de Hidalgo. „We heb ben ons heerlijk gewassen", zei Kersten later aan de finish. Na Kersten en Lahaye moesten achter eenvolgens Jan Westdorp, Toon van der Steen, Piet van Est hij had eerder in de etappe twee lekke banden gehad en tenslotte Piet Damen het veld laten gaan. Stampend op de pedalen gingen de Nederlanders omhoog, terwijl de hoofd macht steeds verder uitliep. Op de Mont Cenis bleken Ignolin en Busto hun voorsprong nog iets te hebben En dat terwijl het verloop van de etappe meer op een operette had gele ken. Want toen na enkele kilometers de regionalen Ignolin en Busto oeiden ongevaarlijk in de algemene klassering aan de haal waren gegaan en langs de snel stromende maar door een hevig onweer van de vorige avond grauw-grijs gekleurde Isère snel tot een winst van enkele minuten kwamen, lachte men in de karavaan. Want na 48 kilometer im mers wachtte de grimmige Col de la Croix de Fer in een decor van als door een reuzenhand kwistig rond gestrooide rotsblokken, sombere wouden, afgewis seld met weiden vol bloemen. Up de 22 I kilometer lange klim over een smalle en slecht onderhouden bergweg, zouden de vroege vluchters wel tot de orde wor den geroepen. Zelfs toen na 15 kilometer het tweetal al bijna 17 minuten vóói lag, twijfelde men er niet aan of de acties in de hoofdmacht zouden deze af stand in korte tijd overbruggen. Men rekende op een nieuw duel tussen Charly Gaul en Jacques Anquetil. Maar Gaul, die nog last had van de knie-bles sure, die hij de vorige dag had opge lopen bij de val in de afdaling van de Col de Porte, had voorlopig vrede ge sloten met Anquetil en de andere kop- 1 vergroot. Want pas 23.5 minuut na de doortocht van deze twee veroverde Mas- signan in 1960 de bergkoning van de Tour opnieuw kostbare punten voor het bergklassement. Hij lag vier secon den voor op Junkermann, 15 op Mastrot- to en 20 op de hoofdmacht. Er restten nog 88 kilometer naar de finish in Turijn, waar een Franse regionaal dat stond wel vast en niet een Italiaan de zege zou behalen. Het werd Ignolin. Het pe loton kwam op ruim 12 minuten. stukken legde zich hierby neer. Zo kon het gebeuren dat Ignolin en Busto, twee volkomen outsiders, op de top van de Croix de Fer met een voor sprong van ruim 21 minuten op Mas- signan en Milesi, van enkele seconden meer op Valentin en Huot en van 21 min. 20 sec. op het door Planckaert aan gevoerde peloton, doorkwamen. Er wa ren toen zeven achterblijvers, van wie Dick Enthoven eenzaam op 29 minuten streed. In de afdaling kwam er een scheiding in het veld. Jan Westdorp en Jaap Kersten raakten achter Een paar hon derd meter onder de top kreeg Klaas Buchly handenvol werk. Achtereenvol gens kwamen Piet Damen en Toon van der Steen ten val doordat hun voor banden sprongen. Piet Damen was er het ergst aan toe. Hij had een paar lelijke schrammen aan zijn linkerschouder en -arm, maar kon evenals van der Steen de tocht voortzetten. Beiden gingen uit stekend naar beneden en in het dal tus sen de Croix de Fer en de Mont Cenis met zijn 2083 meter het dak van de Alpen kregen zij weer aansluiting met het peloton, waarin zich inmiddels al weer Jan Westdorp bevond. Vooral van der Steen leverde een by- onder goede prestatie. Want na zijn val had hij ook nog een lekke band ge kregen en hij overbrugde het gat in zijn eentje. Maar de Ettenaar had het onge luk, dat het peloton zich juist ging roe ren, toen hij de staart bereikte. Dat was enkele kilometers voordat de klim naar de Mont Cenis begon De Col de la Croix de Fer bracht geen nieuwe veldslag tussen de favo rieten Jacques Anquetil en Charly Gaul. Op de top van de berg zat de Frnse nationaal Henri Anglade op kop. De regionalen Guy Ignolin en Ema nuel Busto waren reeds aan hun fan tastische vlucht begonnen. Intussen hadden de waterdragers het peloton het druk gehad met het aan slepen van dranken. Ook Piet van Est De prijs voor de strijdlustigste ren ner ging naar Ignolin. De premie voor de ongelukkigste renner was voor de gehele Nederlandse equipe omdat zij maandag door het uitvallen van vier coureurs en dinsdag door het uit de strijd nemen van Enthoven I die te laat binnenkwam in twee I dagen vijf renners verloor. Boven- I dien kwamen Kersten en Damen ten val terwijl zij ook nog werden ge- plaagd door talrijke lekke banden. Rituitslag 1 Guy Ignolin (WZWi mnso mot nificatie 7.29.59; 2 Busto (Centr Zuidi 'It) 7 41 w" iCar!e 73ü'29; 3 Brugnain. IU 7.41.59. 4 Darrigade (Fr.) 7 43 28 w??:nC?e.(WZW'' 6 Viot 'Pari* Noord! (GB) Q M UtS 'B '- 8 Robmson <GB> 9 Massignan (It.), i0 Cazala (Fr) 1 Thomin (WZW). i2 van Aerde (BL 13 Laidlaw rGB). 14 Zamboni (It 15 fw»'T 'Duits1-'' '6 Groussard (Zw dLaix I onkennann ,Dld 18 Ruega 7W ,n &eruss" 'Parijs NO). 20 32 Anm.rt-r^L 31 It O allon in a F,r.J- 45..Gaul (Zw -Lux 7 43 28- 5a "pG ïf Uid als Darrigade ,55 iet Damen 1.52.27; 57 Piel -I?., ;- 76 To!,n van der Steen K'I E. West<inrP '-t.; 80 Jaap Kersten 8.08.51; 81 Sjef Lahaye 8.13.32 i" ,r!c '°°P van de tiende etappe staak- mij? volgende renners de strijd: Renz J r d-)Daems (Belg.). Novak (Centr. zuid), Sintges (Zw.-Lux.). 1 Anquetil (Fr.) 58.52.40; 2 Manza- neque (Sp.) op 5.07; 3 Gaul (Zw.-Lux.) op 6.03; 4 Carlesi (It.) op 7.43: 5 Perez frances (Sp.) op 7.49; 6 Junkermann (Did.) op 8.46; 7 Massignan (It.) op 9.06; 8 Dotto (Centr. Zuid) op 9.56; 9 Mastrot- inop I®-42' I" Brugnami (It.) op '0 46; 11 Anglade (Fr.) op 15 23: 12-13 Gainche (WZW) en van Aerde (B.) bei den op 15.52; 14 Adriaenssens (B.) o) 16.04; 13 Hoevenaers (B.l op 16.33; 16 Ruegg (Zw.-Lux.) op 16 46; 17 Zamboni (It.) op 17.02; 18 Lach (Parijs NO) op 18.12; 19 Battistini (It.) op 18.33; 20 Cazala (Fr.) op 19.20; 47 Plet van Est (Ned.) op 35.21; 57 Toon van der Steen op 46.06; 63 Piet Damen op 52.41; 71 Jaap Kersten op 1.09.41; 72 Jan VVestdorp op 1.09.49; 81 Sief Lahaye op 1.42.56. Het ploegenklassement van de 10e tappe: 1 VVest-Zuid-West 1 Ignolin-Gain che-Tomln) 22 56.55; 2 Centraal Zuid 22.57.25; 3 Italië 23.08.55 4 5, 6 en 7: Frankrijk. Parijs Noord West. België. Spanje 23.10.24; 11 Nederland (Damen van Est, van der Steen) 23.42.46. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: Frankrijk 6 pnt., 2 België 2 pnt., 3 Italië 1 pnt., 4 West- Zuid-West 1 pnt.. 5 Centraal Zuid 1 pnt Het algemeen klassement ziet er nu uit: 1 Massignan 39 pnt. 2 Ignolin 25 pnt., 3 Gaul 24 pnt.. 4 Busto 19 pnt„ 5 Plan ckaert 16 pnt.. 6 Junkermann 15 pnt. Na de 10e etappe luidt het puntenklas sement; 1 Darrigade (Fr.) 95 pnt.; Brugnami (It.) 78 pnt.; 3 Anquetil (Fr.) 67 pnt.; 4 Gainche (WZW) 66 pnt.; Aerenhouts (B.) 53 pnt.; 6 J. Groussard (Fr.) 46 pnt. (Van een speciale verslaggever) TURIJN, dinsdagavond. Emilio Cruz is de naam van de winnaar van de derde etappe van de Ronde van de Toekomst en Francisco Gabica- goceascoa heet de man, die op zijn beurt de gele leiderstrui van de Brit Ramsbottom heeft over genomen. Het was een Spaanse fiesta in het Italiaanse Turijn waar het verhaal over de warmte dreigt een tonig te worden nauwelijks honderd mensen al zo vroeg naar het in een stekende zonneschijn bakkende stadion waren gekomen om voor de intocht van de Tour de France ook de Ronde van de Toekomst te zien binnenkomen. En daarmee demonstreerde het Italiaanse pu bliek, dat toch heus niet gauw thuisblijft wanneer het warm is, dat het voor het nieuwe evenement van Jacques Goddet nauwelijks enige belangstelling heeft. Sjefke Jansen had maandagavond in Saint-Jean-de-Mauriennc, vanwaar dc etappe van iets meer dan 150 km over de 2100 meter hoge Mont Cenis-pas naar Turyn leidde met zijn jongens bespro ken hoe de positie van Huub Zilverberg toen nog vierde in het algemeen klassement met 1 min. 13 sec. achter stand moest worden verdedigd. Hij had de ploegtactiek dus besproken en hij was daarbij zelfs zover gegaan, dat hij op de sturen van de fietsen de num mers liet plakken van de renners die speciaal in de gaten moesten worden gehouden: ,,Met die mannen moet je altijd meegaan, de anderen kun je la ten lopen".... Ploegleider Jansen had makkelijk pra ten. Je gaat maar voor in het peloton rijden en als die en die renners er van doorgaan, ga je gewoon met ze mee. Jawel, maar wanneer je in een tempe ratuur van 35 graden tussen de wielen komt te zitten en een paar betere klim mers nemen in de bestijging van zo'n Alpenreus de benen, dan heb je meer nodig dan nummers op je stuur en goede wil. Ach, misschien hebben Zilverberg, Hu gens en Janssen, die in de slag zaten, en de anderen het allemaal niet ceiiö ge zien. Misschien hebben zij steeds zitten turen naar die nummers op hun stuur en op de ruggen van hun concurrenten. Natuurlijk zijn zij attent geweest, maar zij waren doodeenvoudig niet bij machte om mee te gaan met die eerste ontsnap ping, die na dertig kilometer bij Modane werd ingezet en cue voor de uitslag van de rit en daarmee voor de vele wijzigin gen in het algemeen klassement van zo grote betekenis is geworden. De lange en langzame klim naar de Mont Cenis was toen al begonnen en de tamelijk voorin rijdende Nederlanders zagen macnteloos toe, hoe de aanval werd in gezet. Een groot gevaar schoot er dade lijk niet in. want de best geplaatste man onder de vluchtelingen was de Belg D Huynslager en die stond op 9 minuten en tien seconden van Zilverberg. Verder bevonden zich in dat groepje: twee an dere Belgen Desmeth en Nijs, de Zwit ser Fuchs, de Duitser Kunde, de Brit Hinds, de Italiaan Zancanaro en de Spanjaard Menendez. Daarachter viel het peloton langzaam in stukken uiteen, waarbij het een voortdurend va-et- vient tussen de groepen werd. Vanuit de achterhoede kwam de Zuidslaviër Val- cic naar voren, weer zonder dat Zilver berg of een van de anderen zijn wiel had kunnen pakken. Toen Zilverberg later nadat de steile afdaling was gedaan door lekke banden langzaam maar zeker begon terug te vallen en de anderen wel de gelegenheid kregen mee te gaan, durfden zij het niet te wagen, om niet nog meer concur renten van de blonde Huub naar voren te slepen, Vooral voor Jan Janssen, die zo voor treffelijk met Zilverberg was meegc- klommen, was dit jammer. Hij kwam in voortreffelijke conditie als eerste Ne derlander op de veertiende plaats met een achterstand van 3 min. 40 sec. op Cruz over de streep, maar wanneer hij door had durven gaan, had hij alle kans gehad aansluiting te verkrijgen met de eerste groep achter de Spanjaard, die slechts 44 seconden achterstand had. Na veertig kilometer hadden Valvlc en de Spanjaard Cruz aansluiting met de kopgroep gekregen, die nu uit vyfticn man bestond. De beste Nederlander was op dat moment Dick Groencweg met een achterstand van 1 min. 44 seconden. In het laatste steile deel van de be klimming, dat na 53 km bij de ravitail lering van Lanslebourg begon, sloeg Ga- bicagoceascoa, door de volgers gemaks halve kortweg Gabica genoemd, zijn slag. De tengere blonde Kunde was het eerst boven, op vijftien seconden ge volgd door Zancanaro, op 25 seconden door Menendez, op 35 seconden door Hinds, op 55 seconden door Fuchs en D'Huynslager. Gabica had toen nog maar 1 min. 20 seconden achterstand, Op vier min. 5 seconden kwam een groepje met Zilverberg en Janssen door. Groeneweg was toen tot 4 min. 55 se conden teruggevallen, de andere Neder landers lagen op 5 en meer minuten met Verstraete als laatste op 10 min. 15 se conden. Veel verandering is er aan de kop niet meer gekomen. Het eerste tiental daalde gezamenlijk, terwijl Gabica de 1 min. 20 seconden kon overbruggen om bij Susa (90 km) in de eerste groep door te komen. Vijfentwintig kilometer voor de finish heeft een zevental renners zich losge maakt uit het peloton om een achter volging op de kopgroep in te zetten. Bij dit groepje bevond zich Jan Janssen, die op de sintelbaan van Turijn als eerste van dat groepje binnenkwam. 1 Cruz (Sp.) 4 uur 4 min. 9 sec. (met bonificatie 4.03.09); 2 Fuchs (Zwits.) en Hinds (Gr.-Br.) ex aequo 4.04.53 (met bonificatie 4.03.23); 4 Zancanaro (It.) z.t.; 5 Desmeth (Belg) z.t.; 6 Gabica (Sp.) z.t.; 7 Menendez (Sp.) z.t.; 8 Nijs (Belg) z.t.; 9 Valcic (Z.-Slav.) z.t.; 10 Van D'Huynslager (Belg) z.t.; 14 Jans sen (Ned.) 4.07.50; 24 Hugens (Ned.) 4.12.45; 35 Zilverberg 4.13.42; 46 Knoops z.t.; 49 Groeneweg z.t.; 69 Snijder 4.19. 44; 83 Van der Ven z.t.; 88 Verstraete z.t. Het algemeen klassement na de derde etappe: 1. Gabica (Sp.) 11 uur 54 min. 25 sec.; 2 Ramsbottom (Gbt.) op 6.36; 3 Cardoso (Sp.) op 6.49; 4 Crus (Sp.) op 7.25; 5 De Rosso (It.) op 7.29; 6 Lebaube (Fr.) op 7.34; 7 Zilverberg (Ned.) op 7.49; 8 Levacic (Z.-Slav.) op 7.54; 9 Van D'Huynslager (Belg) op 8.08; 10 Kunde (Did) op 11.22. Het klassement van de Nederlanders: 23 Janssen op 17.42; 33 Hugens op 21.38; 38 Knoops op 25.06; 45 Snijder op 27.10; 50 Verstraete op 31.34; 52 Groene weg op 33.12; 71 Van der Ven op "43.46. Het bergklassement: 1 Cabica (Sp.) 11 p.; 2 Ramsbottom (Gbt.) en Kunde Did), beide 10 p.; 4 Hernandez (Sp.) en Zancanero (Itl), Hernandez (Sp.) en Zancanero (It.); nendez (Sp.), beiden 8 p. JAN JANSEN ..beste landgenoot.... Tussen vier en zes uur geeft Dik van Rijn een reportage van de aan komst van de 11e etappe. Om twintig over zes is de herhaling en om twin tig voor elf de nabeschouwing. De NTS geeft omstreeks half elf een kort filmverslag van de etappe. (Van onze redacteur) SINT-WILLEBRORD, dinsdagavond. Wout Wagtmans is dinsdagavond reeds in Sint-Willebrord thuisgekomen. Hy heeft maandagavond in Grenoble on middellijk de nachttrein naar Parys ge nomen en vandaar is hij doorgereisd per sneltrein naar Roosendaal. In een kort onderhoud verklaarde Wout dat hy met Niesten reeds kort na het vertrek uit St.-Etienne bevangen werd door de warmte. Drinken en nog eens drinken. Een teveel aan het zo gewenste vocht is hen noodlottig geworden. Het werd een martelgang en de be zemwagen kwam voor het tweetal als een verlossing. Dit viel uit de woorden van Wout wel op te maken. Later kwam Wim van Est het tweetal in de beZem- wagen gezelschap houden. Of alleen de warmte oorzaak is geweest, ofwel nog andere factoren een rol hebben gespeeld, in dit niet bepaald glorieuze einde van het drietal, daarover liet Wout zich lie ver niet uit! Wim van Est komt vandaag of morgen terug. Hij had nog wat af te werken in Parijs. iUt hetgeen men van hem telefonisch vernam mag worden opgemaakt dat het echt niet alleen de warmte is die als oorzaak gold voor dit plotselinge einde van het drietal. De niet bepaald dave rende resultaten in de eerste etappes hebben kennelijk hun stempel gedrukt op het moreel van verschillende ren ners en daardoor tot snelle opgave ge leid. Guy Ignolin, de glorierijke winnaar van de tiende etappe, werd op de 14e november 1936 in de wielerstad Tours gebo ren. Zijn overwinning in de moeilijke bergrit wekt geen verbazing bij de wielerkenners, want op de eerste plaats wist Guy reeds een Route de France te winnen (het beste te verge lijken met de huidige Tour van de Toekomst) en vervolgens onderscheidde zich de jonge man in het jongste kampioen schap van Frankrijk, dat op de 13e juni in Rouen werd ver reden. Op het uiterst moeilijke „Circuit des Essarts" eindigde Ignolin als derde achter kam pioen Raymond Poulidor en oud-kampioen Jean Stablins- ky. Guy is 1.72 meter lang en weegt 70 kilo. Zijn medestrij der in deze etappe, Emmaunel Busto, werd op de le oktober 1933 geboren. Hij is 1.75 meter lang en weegt 74 kilo. gen en het wedstrydelement aantas ten door hun blokkadetechniek. Mar cel Bidot heeft dat reeds ondervon den, want de kritiek werd hem niet gespaard. Op een van de jongste cols kreeg de ploegleider de volgende leuze (gekalkt op een ellendig groot bord) onder de neus: „Marcel Bidot naar het bejaardenhuis". De oud-kampioen der sprinters, de Belg Jcfke (Poeske) Scherens, kreeg bezoek van een onzer Nederlandse collega-journalisten. Deze collega in formeerde eens naar het door Sche rens behaalde aantal wereldtitels. Op het einde van het gesprek kwam de slotvraag: „Hoeveel Ronden van Frankryk hebt gij gereden, Jef?" Poeske antwoordde: „Dit is mijn eerste!" Vandaag gaan de renners de 11e etappe rijden. Zij gaat van Turijn naar Antibes over een afstand van 236 kilometer. Het eerste gedeelte van deze rit is vlak. Het tweede ge deelte plaatst de renners'in het mid- dengebergtc. De jongens van de Ronde van Toe komst rijden van Cuneo naar Antibes en leggen 149 kilometer af. Zij rij den eveneens door het midden gebergte. De Italiaanse ploegleider Antonio Covolo heeft de (goede) gewoonte elkeavond enkele journalisten uit te nodigen op een vorstelijk diner. Hij spreekt dan met de journalis- ten-aller-landen. Tijdens een laat ste diner werd de Italiaan nauw keurig geobserueerd door Jean Bo- bet, de oud-wielrenner en tegen woordige journalist. „Antonio is geen heer," conclu deerde Jean in een van zijn arti kelen. Toen de journalist er op werd ge wezen, dat het toch wel een beetje voortvarend was een dergelijke conclusie stante pede te trekken, moest hij verder verklaren waar om Antonio geen heer was. „Deze ploegleider heb ik vanmor gen een renner op zijn rijwiel zien zetten," antwoordde Jean. „Dat zou Alfredo Binda nooit hebben gedaan. De fameuze ploegleider André Mater (Engeland) heeft op nieuw voor een stunt je ge zorgd. Hij kreeg een brief van „Interflora", een organisatie, die er voor zorg draagt, dat een bloemstuk wordt gezonden naar het adres, dat door de winnaar van een etappe wordt opgegeven. André schreef de firma terug„Ik zal van uw aanbod thans geen gebruik maken. Misschien het volgen de jaar". Michel van Aerde, tot nu toe een van de beste Belgen, heeft een merk waardige ontdekking gedaan, die fei telijk geen ontdekking zou mogen heten. Hij rijdt zijn derde Tour en voor de derde maal draagt hij rug nummer 33. Het Franse publiek is en blijft spor tief. Het kan er niet tegen dat de Franse Natjonalcn de koers lam leg- André Geneste, een eerzaam bur ger van een noord-Frans stadje, maar tevens een wielrenner van Parijs-noordoost vond op zijn ont bijttafel in Grenoble een grote ham. De ham was vergezeld van een briefje, waarop te lezen viel... als je nou nog niet vooruit kunt!" „Het gaat echt niet goed met de Nederlanders. Er is een bekend gezegde: „Geen geld, geen Zwitsers". Met een variant op dit gezegde kan de Neder landse Tourploeg worden getekend met: „Geen geld, geen moreel". Mogen wij het echter renners als Wim van Est en Wout Wagtmans kwalijk nemen, dat zij uit de strijd zijn gegaan? Zij reden tien jaar geleden al in de Tour mee. Eens komt er een einde aan hun energie". „Wat ik van de tweestrijd Anquetil-Gaul denk? Ik ben van mening, dat Anquetil het haalt. Hij controleert de gehele wedstrijd. Charly Gaul heeft mij nog niet overtuigd". Jantje Westdorp, de Tourdebutant en dappere coureur uit Schoondyke, wordt op de Franse wegen evenzeer aangemoedigd als andere renners.

de Stem | 1961 | | pagina 11