Buitenland weinig interesse voor niet geregistreerd vee Twee diamanten jubilarissen op de kweekschool te Breda De man vrij Fa. DEY 't SPINWIEL VIV0 „Om nieu Tacht 2 juli Schoolatletiekfinale te R'daal met 75 ploegen Dubbel feest bij Broeders van Huybergen t t A. C. Noordenbos Salon „Modern" (J.Boneschanscher BONZO Algemene Vergadering Vrij in de makkelijke EL-MIOR sportshirts met de nieuwe mannelijke tinten vanaf 15.90 A.P.Esselbrugge j b i j a.s. ZONDAG AXEL DANSLES Fa. J. v. DIXH00RN en ZN. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 JUNI 1961 CONGRES NEDERLANDSE BOND VAN VEEHANDELAREN Bestrijding van abortus weer door enting Premiekeuring voor merries te Oostburg Vijfdaagse nadelig Rigtersbleek gaat terug naar amateurisme Eenheid diagnosen Conc. hippique te Roosendaal krijgt druk bezoek Veertig jaar bij de fam. De Dobbelaere Brood duurder? Bakkers-C.A.O. nog op de spaarbrander EXAMENS TSJOMBE WIL WEER „RONDE-TAFELEN" Overstromingen in Japan eisten reeds 196 mensenlevens Opheffing treinen tussen Roosendaal en Den Bosch afwezig GESLOTEN UURWERKEN SIERADEN Afwezig N.V. VEEVOEDERFABRIEK „ZEELAND" GOES der Coöperatieve Boerenleenbank (Lamswaarde) DANSSCHOOL iUjiMnkei VA TERNEUZEN fa Uw rivivo SPECIALITEITEN» Rituitsla Gele trui Langdurig heeft men op de twee de congresdag van de Nederlandse bond van veehandelaren, die don derdag in „Britannia" te Vlissingen plaats vond gesproken over de noodzaak om in het buitenland méér belangstelling te wekken voor het prima ongeregistreerde rundvee en de schapen. Met name de afdeling Friesland had erop ge wezen, dat in het buitenland bij zonder veel reclame wordt gemaakt oor ons stamboekvee en onze scha len, ook in die landen, waar het tamboek praktisch geen waarde eeft. Naast dit starnboekvee heeft men in is land ook uitstekend niet-geregistreerd mdvee, waarvoor de belangstelling in :.'t buitenland echter nog niet zo heel g groot is. De Friese afgevaardigde, e heer Nicolae drong sterk aan op het aken van reclame voor dit niet-stam- >ek-vee en gaf het bondsbestuur in erweging dit probleem ,,niet te be uderen maar te proberen". Ook de se- etaris van de Nederlandse Bond, mr. A. Wildeman, was van mening, dat en de „stamboek-barrière" moest door eken in het belang van de particuliere andel, een mening, waarachter alle mgressisten zich konden scharen. Zo- it besloten werd een commissie in het ven te roepen bestaande uit de lan- lijk voorzitter, de heer K. W. ten Dam, secretaris mr. Wildeman en de Friese gevaardigde Nicojae die een pers- 1 propagandacommissie dient voor te reiden en ook de wijze, waarop deze -opaganda het beste kan worden ge- ierd. Gedachten gaan uit naar het sa- instellen van een handzaam boekje, a ar in feiten en cijfers zijn opgenomen an de produktie en de „slacht-waarde" an het vee. Voorts wees hü op de wijziging in de strijding van abortus, waarbij tegen- Op het Ledelplein te Oostburg had isteren onder ideale weersomstandig- eden de premiekeuring plaats van de :on. Vereniging „Het Nederlandse Trek- jaard", afdeling Zeeland, voor merries van twee jaar en ouder. De uitslag van e keuring was Tweejarige merries kleine maat uccesse van Hersa, eig. gebr. A. en J. averbeke, IJzendijke, eerste prijs onda van 't Hoekje, eig. A. Dellaert, Izendijke, tweede prijs Carla van orpzicht, eig. Alb. van Waes-Goossens, zendijke, derde prijs. Tweejarige merries grote maat Ella, ig. P. E. de Backere, St.-Kruis, eerste rijs Liza van Slapershaven, eig. Iz. 'orplanke, Waterlandkerkje, tweede rijs Tosca van de Blindeweg, eig. F. D. Haak, Biervliet, derde prijs. Driejarige merries kleine maatCora, ig. Joz. Schijve, Zuidzande, tweede prijs Driejarige merries grote maat Oda van Sluis, eig. A. Wemaer, Sluis, eerste «rijs. Vierjarige merries kleine maat Jenny v. Aardenhof, eig. A. J. E. Temmerman. loofdplaat, eerste prijs. Vierjarige merries grote maat Astrid Bea, eig. O. A. Blondeel, Aardenburg, a-prijs Elly van Jentjeshof, eig. P. 1. de Backere, St.-Kruis, 1 b-prijs. Vijf- tot tienjarige merries kleine iaat Castause (1953), eig. R. J. en A. de Milliano, Oostburg, 1 a-prijs 'rinses van de Nieuwenhof (1956), eig. J. E. Temmerman, Hoofdplaat, 1 b- rijsJenny van Dorpzicht (1956), eig V van Waes-Goossens, IJzendijke, weede prijs Selma (1956), eig. Joz. Schijve, Zuidzande, derde prijs. Vijf- tot tienjarige merries, grote maat: Coquette van de Melo (1955), eig A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat, 1 a- prijs Wilma (1956), eig. stallen de )obbelaere, IJzendijke Frida van Sluis (1953), eig. A. Wemaer, Sluis, 1 c-prijs Una (1954), eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke, 1 d-prijsSadie (1952), eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke, tweede prijs. Merries ouder dan tien jaar Bertha van de Melo (1950), eig. P. E. de Backere, St.-Kruis, eerste prijs Quitta (1950), eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke, 2 a-prijs Mia van Nieuwen hof (1944), eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat, 2 b-prijs. vallers werden genoteerd, voornamelyk in die delen van ons land waar veel wei degrond aanwezig is. Een van de aller eerste systemen om abortus tegen te gaan was het inenten van het dier, doch later paste men een andere behandeling toe, omdat gebleken was, dat het enten een zgn. „ent-type" teweeg bracht, dat niet voor export werd toegelaten. De heer van Dam wees er vervolgens op, dat men nu opnieuw tot inenten wenst over te gaan en tracht te bewerk stelligen, dat het ent-type" wél tot de export zal worden toegelaten. „Wanneer dit lukt is dit voor de handel van groot belang, de ent-typen zullendan de waardevolste dieren zijn". Wat het vestigingsbesluit betreft, de heer van Dam wilde hierover alleen los laten, dat men meer dan 5 jaar eraan doktert, doch thans goede verwachtingen heeft, eind van dit jaar gereed te zullen komen. Met grote voldoening constateerde hij, dat het veemarktwezen in ons land in een overgangsstadium verkeert: overal vinden vernieuwingen en ver bouwingen plaats. Voor wat de belang rijke veemarkt in Den Bosch betreft: geld voor uitbreiding van het terrein en het dempen van een water is aan wezig en het plan hoeft alleen nog maar door de raad te worden goedge keurd. De vrije-zaterdag, aldus de heer van Dam, zou nadelig zijn voor de veehan del. „Nu de overheid heeft besloten ook deze vrije zaterdag voor de ambtenaren Tijdens een algemene ledenvergadering heeft de Enschedes^ tweede-divisieclub Rigtersbleek besloten terug te keren naar het amateurisme. Rigtersbleek is door dit besluit de eerste vereniging van het betaalde voetbal, die dit jaar op ei gen verzoek terugkeert. Het bestuur is van mening, dat het niet langer verant woord is met het betaalde voetbal door te gaan. Volgens haar zijn er momenteel te veel clubs in het betaalde voetbal. Bovendien acht zij het aantal semi-prof- verenigingen in vele plaatsen (waaron der Enschede) beslist te groot. Wil men het betaalde voetbal goed leiden dan wordt het risico voor onze vereniging te groot, terwijl bovendien het karakter van de club zou worden aangetast, aldus het bestuur. De leden waren het met deze visie eens. Ook het vorig jaar had het bestuur plannen om terug te keren maar toen slaagden de leden er in voldoende geld bijeen te krijgen om het nog een jaartje vol te houden. in te voeren komt de veehandel en met name de export van vette kalveren naar Italië in het gedrang". Op zaterdag mo gen geen kalveren meer aangeboden of gekeurd worden, hetgeen remmend zal werken op de vrijdagmarkten. Bespre kingen hierover o.a. met de departemen ten zijn reeds begonnen. Tijdens de rondvraag werd het voor de veehandel zo belangrijke probleem aan de orde gesteld: het verschil in uit spraak van vee-artsen. Bij constateren van een gebrek acht de ene veearts wel termen aanwezig tot het verbreken van de koop, en de andere niet, zodat de grootst denkbare verwarring ontstaat. Het bondsbestuur zal hierover contact opnemen met de veterinaire diensten om zoveel mogelijk een eenheid in de diagnosen te verkrijgen. Het jaarcon gres 1962 zal zeer waarschijnlijk in As sen worden gehouden. Dr. J. Buter heeft aan het eind van de vergadering een kort pleidooi gehouden voor het voortzetten van de gemeen schappelijke markt en gewezen op de grote waarde van de landbouw voor de handel. Zondag 9 juli wordt door de r.-k. landelijke rij vereniging „Prins Maurits" te Roosendaal een con- cours-hippique georganiseerd op de terreinen van de heer Romme, Langdonk. Hieraan wordt deelgenomen door diverse rijverenigingen uit de krin gen West-Brabant, Zevenbergen en Breda, zodat in totaal 200 ruiters en amazones worden verwacht. In de morgenuren worden de dressuur- wedstrijden verreden voor acht- en vier tallen en individueel. Burgemeester J. P. Golwaldt zal in de namiddag officieel het startsein geven voor het springconcours voor de L. en M. klassen. Dit nummer wordt onder broken voor een concours voor eenspan nen landbouwtuig- en landbouwtrekpaar- den. Er is een apart nummer voor pony- ruiters. Diverse sportnummers zoals de altijd sensationele Tally-ho. Bekende fi guren uit de hippische wereld zoals de heren J. Moonen en J. van Dieren verle nen aan dit concours hun medewerking. Zaterdag zal er op het Red- Band Sportpark te Roosendaal een gezellige drukte heersen èn spanning zijn onder de ruim 650 leerlingen van ulo- nijverheids- middelbare en kweekscholen, die vanuit alle windstreken van ons land komen om deel te nemen aan de finale van de schoolatletiek ge organiseerd door de C.C.S.A. Ver schillende teams zullen hier weer de wisselprijs moeten verdedi gen. De deelname aan deze wedstrijden neemt jaarlijks toe. Waren er vorig jaar te Delft 74 teams, wat toen als een re cord werd genoemd, thans is dit aantal weer overschreden. Het gaat hier zuiver om de prestaties in teamverband, zowel voor de jongens als de meisjes. In de voormiddag zijn de afdelingen III en IV aan bod. Hiervoor komen uit 10 ploegen van de meisjes-ulo's en 13 ploegen van de jongens-ulo, van de nij verheidsscholen uit den lande treden aan 4 meisjesteams en 5 jongensteams. De favoriet voor west-Brabant in afdeling III is de St. Michel-ulo uit Roosendaal, terwijl de 1-t.s. St. Tarcisius uit Ouden bosch in afdeling IV een gooi doet naar de wisselprijs. De Brabantse jongens zullen zich moe- zendijke De landarbeider O. de Paepe her dacht cï|e dag waarop hij op het land bouw. en paardenfokkersbedrijf van de famflÜÊ De Dobbelaere als paarden knecht fr. dienst trad. Dat was bij de toenmalige eigenaar de heer Albric de Dobbelaere. Toen zijn zoon Marcel de Dobbelaere huwde en op de hofstede bleef, ging voor O. de Paepe alles gewoon door. Hij dien de deze tweede generatie De Lobbe- laere trouw, tot ook Marcel weer plaats maakte voor zijn zoon Frans de Dob belaere. Ook nu maakte dit voor De Paepe geen verschil, want hij is zo aan de boerderij en de paarden gehecht dat het vanzelfsprekend was dat hij ook de ze derde generatie bleef dienen. Dat dit door de familie De Dobbelaere wordt gewaardeerd bleek overduidelijk bij het veertigjarig dienstjubileum. Op de boer derij werd feest gevierd en als blijvend aandenken werd door de familie De Dobbelaere een geschenk aangeboden. Namens het hoofdbestuur van de NCB werd door de afdelingsvoorzitter, de heer R. de Badts, het getuigschrift uitgereikt. Door de secretaris van de afdeling, de heer A. van Oers, werd namens deze af deling een enveloppe met inhoud over handigd. De heer De Paepe is binnen twee iaar aan zijn pensioen toe, maar zijn liefde voor het bedrijf en de paar den zal hem zeker nog lang op de boerderij doen ronddwalen. (Van onze Haagse redacteur) De nieuwe c.a.o voor het bakkersbe drijf, die op 1 juli a.s. in zal gaan, is nog steeds niet door het college van rijksbemiddelaars goedgekeurd. De re den: de bakkerspatroons willen de aan de werknemers toe te kennen loonsver hoging van 10-11 procent doorberekenen in de broodprijzen. Op zijn minst al thans voor zover het de extra toeslag van 5 procent betreft die aan de werk nemers gegeven zal worden ter compen satie van het gemis van een vrije zater dag. Dit zou er op neerkomen dat het brood 1 cent duurder wordt. Werkgevers en werknemers in het bak kersbedrijf hebben minister De Pous (Econ. Zaken) gevraagd om een onder houd, om over het knelpunt van de door berekening van gedachten te wisselen. Minister De Pous heeft nog niet ge reageerd. Vermoedelijk zal hij het col lege van rijksbemiddelaars, dat de nieu we c.a.o. nog moet goedkeuren, opdra gen de bakkersbonden in de loop van de volgende week uit te nodigen voor een gesprek. MULO-EXAMENS TE GOES Voor het te Goes gehouden Mulo-exa men A slaagden de dames: G. Legemaa- te en A. Schouls, Zierikzee, F. C. van Sluijs en A. Wondergem, Oostkapelle, D. Koelewijn, St. Laurens, A. Kruit, Zoute- lande, J. L. Gideonse en O. de Vries, Middelburg. J. E. Jacobs, Breskens, M. Verhage (M), M. H. Stroo (M), C. W. Swint (M), E. P. de Ridder (M), J. A. Rouw (M), A. Steketee (M), W. Engberts (M), H. A. Erkel (M), Vlissingen en E. N. W. Pierens, Oost- en West-Souburg, en de heren: G. W. de Heer, P. S. M. Len selink en A. N. van Overbeeke, Middel burg, A. J. Frederiksen, Terneuzen, C. Verhage, Oostkapelle, J. A. bij de Vaate, Duivendijke, L. J. Schout (M) en A. Wie- lemaker (M), Koudekerke en P. J. Vreeke, Vlissingen. Een kandidate werd afgewezen. M is middenstandsdiploma. P.B.N.A.-DIPLOMA A. Quist uit Anna Jacobapolder is ge slaagd voor het P.B.N.A.-diploma adspirant waterbouwkundig opzichter tekenaar (deel l-f2). HOOFDLEIDSTER KLEUTERSCHOOL Mej. C. Cornelus uit Philippine slaag de in Middelburg voor het diploma hoofdleidster van een kleuterschool. P.B.N.A.-EXAMENS De heer I. Hunregtse te Axel slaagde in Arnhem voor het P.B.N.A.-examen voor waterbouwkundig opzichter. Lucht zuiveren Het is nog steeds niet geheel duidelijk welke koers de president van Katanga zal gaan varen ten aanzien van het nieu we staatkundige bestel in Kongo. Zoals bekend, heeft Tsjombe, na een langdurige gevangenschap in Leopold stad, zijn handtekening gezet onder een overeenkomst waarbij Kongo in federa tief verband zal worden bestuurd. Woensdag zei Tsjombe, dat Katanga on afhankelijk zou blijven. Gisteren liet hij weten dat er wel een delegatie uit Ka- tanga naar de Kongolese parlementaire zitting te Leopoldstad kan worden gezon den mits de Kongolese leiders voordien een bespreking buiten Kongo hebben ge had. Deze bespreking is bedoeld om de lucht te zuiveren. De regering van Ka- tanga heeft nog steeds niet bekendge maakt of zij de beloften zal nakomen die Tsjombe (onder pressie), heeft af gelegd. Tsjombe sprak herhaaldelijk kleine rend over de centrale regering. De enige sterke man in Leopoldstad was volgens hem generaal Moboetoe, die echter al een verzoek tot ontslag zou hebben in gediend, dat president Kasavoeboe niet had willen aanvaarden. De overstromingen in Japan hebben volgens de laatste berichten aan 196 mensen het leven gekost. In het district Nangano, ongeveer 230 kilometer ten noordwesten van Tokio, is een geheel dorp door een stortvloed van modder overspoeld; 27 mensen vonden daar de dood en er worden er 56 vermist. Men heeft honderd politiemannen, brand weerlieden en burgerwachten naar de streek gezonden om aan de noodtoestand het hoofd te bieden. De laatste vijf dagen is Japan getrof fen door de zwaarste seizoenregens in meer dan twintig jaar. Alleen al in het district Nangano zijn 84 doden te betreu ren. Van 129 mensen ontbreekt elk spoor. Intussen hebben ook de Philippijnen zwaar van overstromingen te lijden. ten meten met hun collega's uit het hoge noorden, want zelfs uit Groningen komen enkele ploegen helemaal naar het zuiden om hun kans op de wissel prijs te trechten te realiseren. In de afdelingen I en II, die de na middag vanaf half drie bezetten, komen respectievelijk 24 ploegen en 16 ploegen uit. De beide lycea uit Roosendaal zijn er vertegenwoordigd. Het St. Gertrudis- lyceum moet er zelfs de wisselbeker ver dedigen, die vorig jaar te Delft werd behaald. Bij de kweekscholen is het de St. Fran- ciscuskweekschool te Breda waarop aller aandacht hier is gericht, terwijl ook de mannen van de bisschoppelijke kweekschool te Oudenbosch een goede kans maken. De meisjes van de kweekschool te Til burg zijn er zeker, terwijl ook Withof uit Etten wordt verwacht. j M c Tot de wijzigingen, die de N.5. met in- Voorts zyn er ploegen van middelbare gang van x ju]i zullen invoeren, behoort scholen uit Amersfoort, Apeldoorn, Twel- de opheffing van enkele treinen tussen loo enz. Het af te werken programma bevat o.m. hardlopen, estafetteloop, hoogsprin gen, verspringen, kogelstoten en speer werpen. Het is voor de scholen de enige tak van sport, waarvoor een landelijke finale is ingesteld. Herinnering De jury wordt verzorgd door de WE- BAC, de west-Brabantse afdeling van de atletiekbond dus. De gemeente Roosen daal en Nispen heeft voor dit grootse evenement een flinke subsidie beschik baar gesteld, waardoor aan de eerstge- plaatsten een herinnering aan deze sport dag kan worden aangeboden. Roosendaal en 's-Hertogenbosch. Het zijn de treinen 347, die om 5.57 uit Den Bosch vertrekt en om 6.48 te Roosendaal aan komt; 349, die om 11.38 uit Den Bosch vertrekt en om 12.32 in Roosendaal arri veert; 351, die om 14.38 uit Den Bosch vertrekt en om 15.32 te Roosendaal is; 355", die om 21.38 uit Den Bosch vertrekt en om 22.32 te Roosendaal aankomt; 348. die om 10.04 uit Roosendaal vertrekt en om 10.57 in Den Bosch aankomt; 350, die om 13.07 uit Roosendaal vertrekt en om 14.00 in Den Bosch arriveert; 352, die om 20.04 uit Roosendaal vertrekt en om 20.55 in Den Bosch aankomt; en 354, die om 22.45 uit Roosendaal vertrekt en om 23.35 in Den Bosch aankomt. Trein 347 rijdt wel op maandag. Zondag 2 iuli wordt op de St.- Zoom. In Breda is br. Cyprianus hoofd geweest van de scholen in de Kerkstraat, Franciscuskweekschool te Breda wel een uitzonderlijk feest gevierd. Twee leden van het convent her denken dan de dag waarop zij 60 jaar geleden hun geloften aflegden in de congregatie van Huijbergen. Het merkwaardige daarbij is, dat de jubilarissen, die beiden in hun 80e levensjaar zijn, nog een actieve rol spelen in het leven van de kloostergemeenschap. Het zijn broeder Cyprianus en broeder Patricius. Broeder Cyprianus (Josephus van Gij- sel) werd op 16 april 1882 te Hengstdijk in Zeeuwsch-Vlaanderen geboren. Op de dag waarop hij 17 jaar oud werd, trad hij in de Congregatie van de Broeders van Huijbergen. Hij behaalde achtereen volgens de onderwijzersakte, de hoofdak te en de akte wiskunde L.O. en was bijna 50 jaar lang werkzaam als onderwijzer en hoofd aan verschillende scholen der congregatie. Daarnaast vervulde hij nog ruim acht jaar lang het ambt van over ste in de huizen te Hulst en Bergen op de Leuvenaarstraat en de Havermans straat. Van 1936 tot 1948 was hij leraar aan de St.-Silvester-Ulo in de Middellaan te Breda. Daarna gaf hij nog enkele ja ren les aan de Ulo van het juvenaat te Huijbergen en in 1951 kwam hij naar de kweekschool, niet als leraar, want br. Cyprianus had de pensioengerechtigde leeftijd intussen al lang bereikt, maar evenmin om er te genieten van een wel verdiend „otium cum dignitate". Inte gendeel, hij werd er belast met de boek houding van het klooster en de scholen in de naaste omgeving. Deze taak ver richt br. Cyprianus nog steeds met grote nauwgezetheid. VEELZIJDIG MAN Broeder Patricius (Wilhelmus de Kruif) werd geboren te Woerden op 19 februari 1882. Ook hij trad op 16 april 1899 in de congregatie van Huijbergen. De eerste 8 jaren van zijn kloosterleven was hij als kok werkzaam in Huijbergen en Breda. Daarna maakte hij zich 5 jaar lang ver dienstelijk voor de kleuters van de be waarschool te Oosterhout. Maar br. Pa tricius was eigenlijk schilder en dat vak oefent hij nu al bijna 50 jaar met grote ijver uit: van 1931 tot 1941 te Huijbergen en vanaf 23 november 1941 de dag waarop de broeders door de Duitsers uit hun klooster te Huijbergen verdreven werden tot nu toe op de kweekschool te Breda. We zouden de verdiensten van br. Pa tricius echter te kort doen, als we niet vermeldden, dat hij van 1913 tot 1941 naast zijn beroep als schilder ook nog de functie van surveillant uitoefende aan het pensionaat en het juvenaat te Huij bergen. Vele oud-leerlingen van het insti tuut zullen zich „Frère Patrice", die zijn goede hart zo moeilijk onder het mom van strengheid wist te verbergen, nog herinneren. VURIGE RELIGIEUZEN Beide jubilarissen hebben hun werk in de dienst van jeugd en kloostergemeen schap bevrucht door een vurig religieus leven. Ze staan nog trouw om 5 uur 's morgens op, omdat ze dat van vroeger gewend zijn en zitten al in de kapel als ae andere leden van het convent gewekt worden. Misschien ligt hierin ook het ant woord op de vraag, waarom deze bijna 80-jarigen nog zo jong van hart zijn. Het is te begrijpen, dat dit dubbel dia manten jubilé op de kweekschool zij het dan ook in intieme kring op pas sende wijze zal worden gevierd. Br. Pa tricius ligt op het ogenblik nog wel voor een kleine operatie in het ziekenhuis, maar de dokter heeft beloofd dat hij a.s. zondag thuis zal zijn om samen met br. Cyprianus te ervaren, dat het kweek schoolconvent deze beide voorbeeldige kloosterlingen hoog waardeert. Met grote droefheid geven wij hiermede kennis van het onverwacht overlijden van onze dier bare echtgenoot en lieve vader, zoon, behuwd zoon, broeder, behuwdbroeder en oom SYBRANDUS MARIA VERWER op de leeftijd van 35 jaar Goes Breda M. A. VerwerStandacrt Louis-Peter, Sybrand en Machteld. L. I. Verwer Th. VerwerKohschulte Vlaardingen: H. D. M. Schreurs-Verwer Mr. M. R. Schreurs en kinderen Terneuzen; P. F. Standaert E. Standaertvan Woerkom P. Standaert M. StandaertMestrom en kinderen Rotterdam E. Standaert Terneuzen: J. M. P. Standaert Goes, 28 juni 1961. Grote Markt 17 Liever geen bezoek De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen dinsdag 4 juli om 10 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis zai plaats hebben op het r.-k. kerkhof, Zuidvlietstraat aldaar, om ongeveer 11.15 uur. Met grote ontsteltenis vernamen wij het plotse ling overlijden van onze hooggeachte patroon, de heer S. M. VERWER. Zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden Het personeel van Hotel de Korenbeurs Goes, 28 juni 1961. Op 3 juli a.s. hoopt onze lieve vader, groot- en over grootvader ALPHONS ROMBOUT zijn 80e verjaardag te vie ren. Dat hij nog lang door God gespaard mag b'üven is de wens van zijn dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen Koewacht, Eikenlaan Aan allen die blijken van belangstelling hebben be toond bij ons 50-jarig hu welijksfeest, betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. C. L. Colman-Buüs St.-Jansteen, 28 juni 1961. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Ondertrouwd: Marijke Kaag en Jan Colen, Oisterwijk. Overleden G. Hobert, 86 jaar, Tilburg. Meer keus, betere kwaliteit, lage prijzen en gratis geld- zegels.... daarom kiest ieder een de VéGé-Kruidenier! DIERENARTS HEINKENSZAND van 1 t/m 14 juli a.s. Praktijk wordt waargeno men door collega C. J. HOEK, Kortgene, telefoon 01108-308. In bovengenoemd tijdvak zullen de verklaringen wor den afgegevn door de Prov. Gezondheidsdienst voor Die ren te Goes telf. 01100-6610). GEMEENTE HEINKENSZAND Het hoofd van het gemeen tebestuur van Heinkenszand maakt bekend, dat een her ziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak en in on derdelen (voornamelijk be bouwingsvoorschriften ter treffende het terrein gele gen tussen de Dorpsstraat en de Kraaiendijk) in uit voerige kaarten met be- gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt gedu rende 14 dagen na heden. Heinkenszand, 30 juni 1961 Het hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd. N.W. Eisen. WEGENS VAKANTIE vanaf zondag 9 tot en met vrijdag 14 juli a.s. DE NIJS-v. d. BILT KOEWACHT VOOR AL UW ENZ. NAAR Erkend Horloger - Juwelier DIERENARTS te KRUININGEN van l t/m 14 juli 1961. Praktijkwaarneming A. A. ELZERMAN, Goes, tel. 01100-5259. M. GAAKEER, Ovezande, tel. 01195-283. gevitamineerd is het volledige honde- voer, dat elke bijvoeding overbodig maakt. Uw hond is u dol op! Per pak van 550 gram 70ct Fabriek van kwaliteitsvoeders Met onze mengvoeders MEER WINST minder moeilijkheden betere service Zeeland voeders, uitgerekend... de beste OPROEPING tot bijwoning voor de op ZATERDAG 15 JULI 1961 des n.m. om 2 uur in het gebouw der Boerenleenbank te Lamswaarde. Punten van behandeling 1. Opening en notulen. 2. Rekening en balans 1960. 3. Verkiezingen n.b. de rekening en balans alsmede de voordrachten liggen voor de leden ter inzage ten kantore dei- bank tot na afloop der vergadering. 4. Statutenwijziging n.b. het ontwerp van de voorgestelde wijziging ligt voor de leden ter inzage ten kantore der bank tot na afloop der vergadering. 5. Wijziging huishoudelijk reglement. n.b. het ontwerp van de voorgestelde wijziging ligt voor de leden ter inzage ten kantore der bank tot na afloop der vergadering. 6. Mededelingen, rondyraag en sluiting. Lamswaarde, 29 juni 1961. Namens het bestuur, L. J. VEREECKEN, voorzitter. J. A. M. STAAL, secretaris. J Noordstr. 15 is er voor alle kath. jonge lui weer een fijne balavond. Uw vrienden zijn er ook A.s. zond., 7.30 u. Gezellen- huis. Prima band Jongelui sparen voor de dansles. nu reeds GUID0 GEZELLESTRAAT 3 TEL 2815 AXEL i i J' ÜQUucprobleem g&m wordt v opgelost door een anatomisch- CORSET Verkrijgbaar bij: Roosendaal DE JONGH'S Korsetterie Passage 5 Noordstraat 23 Terneuzen Tel. 2692 Noordstraat 55 Axel Tel. 773 Ooststraat 12 Sas van Gent Tel. 537 I De huisvrouw blijft trouw aan de Kwaliteit en vriendelijke prijzen gaan haar immers boven alles ZANDRINGEN, met roomboter bereid, per pak 53 FOURRé-PRALINé REPEN pak met tweedubbeldikke repen 45 ONTBIJTKOEK per stuk 45 CORNED BEEF Zwanenberg per blik 98 ZWANENBERG ARDENNER, de fijne boterhamworst, 150 gram 57 ■''■ID. LOCARNO KOFFIEMELK Met 15 wapentjes per fles a 540 gram 92 Geldig van 29 juni tot en met 5 juli 1961 Met ook nog uw GRATIS VIVO-wapentjes (Van onze spoi| De wielerclub Rinus Eestermans brengt ter gelegen! Breda" een internat wedstrijd, die op zoi' 1. Louis Bergaud (d 5 uur 48 minuten en 5 Dotto (Centraal-Zuid) Lach (Parijs-Noord-Oq Wim van Est (Ned.) z.t. Est (Ned.) 5 uur 52 mirj 6. Brugnami (It.) z.t. (Franrijk-Nationaal) 5.5| (West-Zuid-West) z.t. (West-Zuid-West) z.t. houts (B.) z.t. 11. Lebil Zuid-West) z.t. 12- Favj 13. Van Öeneugden (B.) der Steen (Ned.) z.t. (Ned.) z.t. 16. Le Meil Zuid) z.t. 17. Laidlaw| 18. Pellegrini (It.) z.t. (It.) z.t. 20. Colarec West) z.t. 23. Daem Perez-Frances <Sp.); 3 (Fr.); 36. Geldermans Elliott (Gr.-Br.); 39. Ni| 40. Westdorp (Ned.) (Ned.); 44. Pauwels (El signan (It.); 60. Anglac Lahaye (Ned.); 65. Am 70. Damen (Ned.); 71. (B.); 72. Gaul (Zw| Battistini (It.)79. (Did.); 83. Carlesi (It.); (Ned.), allen in dezelf Darrigade 5.53.01 (West-Zuid-West) 5.54.0| Haan (Ned.) 5.59.34. De Engelsman Coe gaf I nu nog 111 renners in c Het algemeen klassei 1. Anquetil (Fr.) 26/ Groussard (Fr.) op 3.E (Centraal-Zuid) op 5.21 (It.) op 5.22 5. Elliott 5.27 6. Perez-Frances 7. Wim van Est (Ned.) Darrigade (Fr.) op 5.56 (It.) op 6.09 10. Gai Zuid-West) op 6.25 1 (It.) op 6.36 12. Aer op 7.00 13. Pauwels 14. Lach (Parijs-Noord-O 15. Falashi (It) op 7.10 (Centraal-Zuid) op 7.22

de Stem | 1961 | | pagina 4