Kon. marechausseebrigades namen afscheid te Axel ARTIC-IJS Wo# béeémimn met... Raad Terneuzen akkoord met plan „Zuid-W est" 6.00 Op 4 juli begint ien aan het zwembad Witte rijders rijkspolitie zwermen uit over gewest Nieuwe huishoudschool te Sas van Gent modern home Gemeenteraad van Hulst debatteert over begroting Spectaculaire militaire show Reünie in de raadzaal V ogelwaarde bestaat kwart eeuw Europarlement wil geregeld „Euro-overleg PagblaD pejifc: Bidden en werken Middengebied SIC0 LOPER en TAPIJT één dag, één prijs slechts Begroeting Historie Grendel op Zeeland Nog slechts enkele containers beschikbaar. Douanetarieven in de E.E.G. 10 pet. omlaag 't Is van Bensdorp - altijd goed Dictatoriaal Vanuit Bergen op Zoom Gemeentesecretarissen uit België in Oostburg _inTer_ „INTERUNIE" Pracht sorterinq DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 JUNI 196i (Van onze verslaggever) HET GEDWONGEN AFSCHEID, dat de marechausseebrigades te Axel, Breskens, Hontejlisse en IJzendtjke (ingevolge de Beneluxovereenkomst d..d 1 juli van het vorig jaar) gisteren moesten nemen, heeft in en rond het Axelse raadhuis een opmerkelijk ONgedwongen karakter gedragen. Bij stralende weersgesteldheid hebben de ukkepukken, de schoolgaande jeugd en de volwassenen van Axel genoten van een spectaculaire militaire show door het populaire tamboerkorps der Kon. Marechaussee uit Apeldoorn o.l.v. de tambour-maitre (wachtmeester Ie klas) Boer en het voortreffelijke optreden van het eveneens te Apeldoorn gekazerneerde zangkoor o.l.v. de heer B. R. Tiemense, dat met zijn liturgische en profane gezangen (in diver se talen) de harten won van honderden belangstellenden op het fraaie stad huisplein. Tevoren was in de rustieke raadzaal van het gemeentehuis een officiële afscheidsbueenkomst gehouden. neerkwam op een brok Zeeuwsch-Vlaam- se marechausseehistorie, welke in ge meentebestuurlijke archieven dient vast gelegd! Deze historische recapitulatie werd nadien nog eens met opmerkelijke feiten aangevuld door de heer P. Dreg- mans, raadsadviseur van het ministerie van Oorlog, die overigens zijn wetens waardig- en geestigheden slechts wenste te debiteren als oud-inwoner van Axel eh daaraan de wens verbond, dat het de scheidende korpsleden ook in hun nieuwe omgeving naar den vleze zal mogen gaan. Tot de aanwezigen bij deze besloten scheidings-reünie behoorden o.a. de ge- biedscommandant der Belgische Rijks wacht, kolonel M. Lamonte; de garni zoenscommandant te Middelburg, over ste Y. de Meeter, en diens stad- en ambtgenoot der Rijkspolitie, overste v. Tiel. Verder nog de commandant der maritieme middelen in Zeeland, kap. ter zee F. de Bruyne en majoor Spronk van de marechausseebrigade te Terneuzen, alsmede de luitenant der Rijkspolitie Van Ooyen uit dezelfde plaats. Ook wa ren uiteraard het gemeentebestuur van Axel en representanten der drie andere gemeenten vertegenwoordigd, evenals afgevaardigden van de streekverbete- ringscommissie Axel e.o. Burgemeester M. K. van Dijke verwel komde zijn gasten met een opwekkend begroetingswoord, waarin hij allereerst de historische relatie schetste tussen het, Oranjehuis en de Kon. Marechaussee hetgeen hem meteen de gelegenheid bood om de vijftigste verjaardag van prins Betnhard even te accentueren. De burgervader ging vervolgens gedetail leerd in op de uitstekende verhouding marechaussee-burgerij, waarmee de ge- Advertentie) Het tamboerkorps in actie meente Axel zich ruim 120 jaar gecon fronteerd heeft geweten, weshalve dit afscheid beide partijen zwaar valt. „Maar", aldus burgemeester Van Dij- ke, „we moeten nu eenmaal begrip we> ten op te brengen voor de meervoudige verdiensten der Beneluxgedachte". Als persoonlijk vertegenwoordiger van wapencommandant generaal Kaub, die als verjaardagsgast op Soestdijk te elf der ure verhinderd bleek, sprak chef staf kolonel Amelink, wiens toespraak Op zaterdag 1 juli is het 25 jaar geleden, dat de gemeente Vogel waarde werd gevormd door samen voeging van de voormalige ge meenten Stoppeldijk. Boschkapel- le, Hengstdijk en Ossenisse. Ter viering van dit jubileum is tegen zaterdagmorgen half acht een bij zondere raadsvergadering belegd. Burgemeester Hendrikse zal daarin de nog jonge geschiedenis van de gemeente belichten. Het vroege uur van deze herdenkings bijeenkomst vindt zijn oorzaak in het feit, dat na de vergadering een excursie op het programma van de raad staat. De Nederlandse ambassadeur in Frank rijk, mr. J.W. Beyen, heeft aan de Fran se journalist Louis Caro een prijs ter waarde van 500 n.f. beschikbaar gesteld door het comité „France-Hollande'' uitgereikt. De prijs is verleend voor een reportage onder de titel „Verroux sur la Zélande" (grendel op Zeeland) dat gewijd is aan de strijd van de Ne derlanders tegen de zee. Zoals wij reeds eerder meldden wordt morgenochtend de Officiële opening en plechtige inzegening van de r.-k. huis houd- en industrieschool St. Joseph te Sas van Gent verricht De opening ge schiedt - zoals gemeld - door mej. E.C.C. Oppenoorth, inspectrice van het nijver heidsonderwijs; de inzegening wordt verricht door pastoor F. Smeltzer. Tevo ren is er om half negen een H. Mis in de parochiekerk. Morgen en zondag zal Het Belgische ijs van superkwaliteit Zeer gunstige winstmarge voor wederverkopers Inlichtingen bij de importeur voor Zuid-Nederland: W. Sprangers, St. Jozefstr. 121, tel. 2471, Dongen (Van onze verslaggever) Toen de gemeenteraad van Hulst gisteravond, na twee en half uur openbare vergade ring, zich terugtrok in geheime zitting, bleek het grootste gedeel te van de tijd gespendeerd aan debatten rond enkele door B. en W. voorgestelde begrotingswijzi gingen voor het dienstjaar 1960, waartegen vooral de heer J. Mar iens nogal fel van leer trok. Met name wenste hij nadere informa tie inzake de aanschaf van een frankeermachine, welke hem door de voorzitter voor de volgen de vergadering werd toegezegd. zonder lichtelijke ironie stelde hij de vraag, waartoe op het m"™°f van de archivaris een koelkast tienen: hopelijk toch niet om De - -en te bevriezen? voorzitter kon hem ook in dit op- ziof. ""Hti rvuu IIC1II UUh lil uit \J)J- hpp volledig geruststellen, waarna de vpvL Martens o.a., nog een betere zui- rip 2? jVan zwembad bepleitte en rp«ia?, Reling lanceerde, dat sinds de zitw van het torencarrillon de be- kwalS va^ radio-en t.v.-toestellen ieder trpnï - ul" de trubbel zitten. Hierom- taH "lykens de voorzitter reeds con- Fvitc ge!-omen met de firma Petit en nomen*de zaak in studie heeft Se" De heer W. Willemstein bepleitte de instelling van een zwembadcommissie, bestaande uit twee raadsleden plus de badmeester, welke commissie b. en w. van advies zou moeten dienen. Hij maakte er een schriftelijk voorstel van, wat op verzoek van de voorzitter in han den van het dagelijks bestuur werd ge steld. Ook suggereerde de heer Willem stein een regelmatige controle op de be zoekers van het zwembad door de ge meentearts, terwijl de heer J. Stolte de aanstelling van een bevoegde zwemleer- kracht bepleitte om verdrinkingsrisico's te vermijden. Wethouder Picavet onthulde, dat ten deze reeds enkele sollicitaties in behan deling zijn doch dat de vraag groter blijkt dan het aanbod. De voorzitter vreesde daarom, dat het voorstel-Stolte dit jaar niet meer gerealiseerd zal kun nen worden. Uitbreiding Met betrekking tot nog meerdere be zwaren van de heer Martens deed de voorzitter gedetailleerd uit de doeken, hoe ten gerieve van zowel personeel als publick de secretarie ten gemeentehuize dient te worden uitgebreid, waarmee de bouw van een nieuwe brandweergarage en chr. school ten nauwste samenhangt. Wethouder P. Brand laakte in dit ver band de toenmalige architect die iets bouwde, dat bij de ingebruikname al honderd jaar uit de tijd was. Er werd over dit chapiter nog door diverse wooordvoerders breedvoerig ge delibereerd, waarna de heer Martens een bepaalde begrotingswijziging zelfs in stemming gebracht wenste te zien. Als resultaat hiervan oogstte hij slechts de cenmanssteun van de heer F. de Meu- richy, die-de betreffende wijziging even eens van de hand wees. het gebouw voor belangstellenden te be zichtigen zijn. De ¥:-k. Huishoud- en industrieschool te Sas van Gent is al vanaf september 1960 in gebruik. Voor de nieuwbouw op de hoek van de Hollandiastraat-Bolwerk een feit was, moesten er heel wat moei lijkheden overwonnen worden. De nood zakelijkheidsverklaring van de gemeente werd afgegeven in 1947 Het initiatief tot de bouw van de huishoudschool was van het r.-k. kerkbestuur. Onder dege nen, die zich bijzonder inspanden om de bouw snel gerealiseerd te krijgen ver dient de heer C.A. Aarssen, voormalig hoofd van de r.-k. jongensschool een aparte vermelding. Hij gaf met inzet van al zijn krachten de school levensvatbaar heid. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling het gebouw op te trekken op het terrein van de pottenbakkerij maar Rijkswaterstaat oordeelde deze plaats niet geschikt i.v.m. de uitbreiding van het kanaal Gent-Terneuzen. Na enig zoeken viel de keus op het huidige terrein Het was inmiddels 1958 geworden voor het Departement toestem ming gaf om in Sas van Gent een poly- norm-school te bouwen. Daarna duurde het nog tot 1960 voor het architecten bureau van Zantbeek en Schoonis kon overgaan tot aanbesteding van het pro ject, dat zonder inventaris al 120.000 kost. Eenmaal aan de bouw begonnen verrees het gebouw vrij snel, omdat de materialen pasklaar arriveerden. Daardoor werd het ook mogelijk de lessen in september van het vorig jaar te laten beginnen. Eerste opzet Aanvankelijk was de r.-k. huishoud en industrieschool de lessen begonnen in het r.-k. Verenigingsgebouw in de Noordstraat, waar directrice mej. Voor ham de scepter zwaaide. Dit gebouw, dat zo goed en zo kwaad als het ging tot noodschoot was ingericht werd echter al gauw te klein voor de twintig leer lingen en dus nam het schoolbestuur nog een noodlokaal in gebruik aan de Westkade. Op de duur echter bleek deze manier van werken onhoudbaar, waarna besloten werd tot de nieuwbouw Het nieuwe gebouw heeft twee vleu gels, die door een lange gang verbonden zijn. In deze gang bevinden zich de ka mer van de directrice mej. C. Zonder land, de leraressenkamer en de admini stratie, In de vleugels liggen vier grote leslokalen. Het aantal leerlingen is se dert de oprichting verviervoudigd. Zij zijn afkomstig uit de gemeenten in dè omtrek en uit Sas van Gent zelf. Het onderwijs aan de school wordt verdeeld in een primaire opleiding I en II en een assistentenklas I en II. Het komende leerjaar zal daar een opleiding tot leerling-verkoopster bijkomen. Zomeravondvoetbal 19 tot en met 24 juni Rayon Vlissingen PSV-SBLV 2-2, VAW 2-Uiterton 2 1-3, SSW-GPC 0-11, PZEM 2-Zeemacht 0-10. VAW 3-PVS 2 4-3, BVV-GPC 2 0-1.SBLV- SSVV 2-3, PZEM-GPC 5-0, Uiterton- Goal 0-6 Rayon Sas van Gent ONA-CNA 3-0 Rayon Terneuzen De Hoop-HKC 2-0, PTT-Advendo 2-4, Scheepswerf-PZEM 0-0 en Rijkswater staat 2-De Hoop 0-4. Gisteren heeft het Europese parle ment een uitspraak gedaan over de moeilijke kwestie van het gezamenlijk optreden op politiek terrein. Wel wil men geregeld „topbijeenkomsten" van de re geringsleiders of ministers van buiten landse zaken van de zes EEG-landen la ten houden, maar over het instellen van een politiek secretariaat dat dus de gezamenlijke Europese buitenlandse po litiek zou gaan belichamen werd nog met geen woord gerept. De voorwaarden die het Europese parlement stelde aan de te houden bij eenkomsten waren o.a. dat de bestaande gemeenschappen (EEG, Euratom, EG KS) onder geen beding mogen worden aangetast, dat de regeringen minstens eenmaal per. jaar 't Europarlement ver slag uitbrengen en dat het overleg moet bijdragen aan het totstandkomen van directe Europese verkiezingen, samen voeging van de drie executieven en op richting van een Europese universiteit. Het Europese parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voornemen van de EEG-commissie om aan het eind van dit jaar over te gaan tot een nieu we extra-verlaging der douanetarieven in de EEG met 10 pet. Tegen het eind van dit jaar hoopt men de eerste fase van de overgangsperiode naar een volledig gemeenschappelijke markt te kunnen afsluiten. (Advertentie) Codetta is overheerlijke, échte chocoladehagel. Codetta is ook extra voordelig: 250 gr. netto voor 80 ct (puur) of 85 ct. (melk). Bij inlevering van 10 lege zakjes krijgt U bovendien nog eens een ZAKJE GRATIS (250 gr j Voor de aanvang der raadsvergadering, die gisteravond in Terneuzen werd ge houden, sprak de voorzitter, burgemees ter mr. H. Rüpstra, een gelukwens uit bü de vijftigste verjaardag van prins Bernhard. Bij de ingekomen stukken was een besluit van b. en w. van 30 mei 1.1. een tweetal nieuwe straten een naam te geven. Voor de heer Fijn van Draat (V.V.D.) was dit aanleiding om te vragen of deze straten geen naam van een be kend Nederlander konden krijgen. Wij hadden een lijstje met. allerlei namen, zo repliceerde de voorzitter, en wij hebben gemeend de buitenlandse gasten voor rang te moeten geven. Een vrij langdurige discussie ontstond over het voorstel van b. en w. tot vast stelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid-West" met wijziging van het plan Zuid. In eerste instantie was het de heer Van Langevelde (A.R.). die wilde weten of daar huizen met platte of schuine daken zouden komen. De heer Waverijn (C.H.U.) wilde weten of daar ook woningen voor bejaarden kunnen worden gebouwd en tenslotte waren er verscheidene raadsleden w.o. de heer Weterings (K.V.P.), die vreesden dat, wanneer het plan nu eenmaal is vastgesteld, er geen wijziging meer mogelijk is en de woningbouwvereniging teveel gebonden zal zijn. Daarbij kwam tot uiting, dat de stede- bouwkundige Gouwetor (die opdrachten voor de gemeente uitvoert) en de architect van de woningbouwvereniging Werkmansbelang te Terneuzen Gouwetor het in feite zelf daarover nog niet eens zijn. De wethouder van openbare werken, de heer M. de Vos, kon de raad geruststellen door te verklaren, dat nu dit plan wordt voorgelegd omdat men grond nodig heeft. Wacht men daarmee, dan komt men ernstig in tijdnood. Hij vroeg zich daarbij ook af of dit plan Zuid wel de geschikte plaats is om kleinere bejaardenwoningen te bouwen. Hij zag die liever door de gehele stad verspreid, maar dan toch in ieder geval niet te ver van de verzorgingscentra. Als de raad dit voorgestelde plan goed keurt wil dit niet zeggen, dat er later nog niet eens een plan tot enige wijziging zal worden voorgelegd. Nadat de voorzitter dit allemaal nog eens had onderstreept konden de raads leden er zich mee verenigen. Het voorstel tot aankoop van het perceel Dekkerstraat 47 tot verkoop van grond aan de Oranjestraat en op het gemeentelijke industrieterrein werd zonder meer aangenomen. Tegen het verlenen van medewerking aan de ver eniging voor Chr. Onderwijs te Sluiskil en aan het bestuur van de St.- Willibrordusschool te Terneuzen was evenmin bezwaar. Bij de rondvraag trok mevr. Doorns (P. v. d. A.) fel van leer tegen be grafenisondernemers die hun prijzen drastisch verhogen en weigeren een overledene naar de begraafplaats te dragen. Mevr. Doorns sprak van dicta toriale neigingen en meende, dat het gemeentebestuur deze zaak onverwijld in handen moet nemen. Verschillende raadsleden, o.a. de heer Weterings, Van Langevelde, Waverijn en Vrieling (V.V.D.) sloten zich zij het in minder felle bewoordingen bij spreekster aan. De heer Huybrecht, partijgenoot van mevr. Dooms, was eveneens tegen een monopolie-positie van de Terneuzense begrafenisondernemers. Wanneer de prijzen drastisch verhoogd worden en de verzekering niet toereikend is zal het er van komen dat een overledene op afbetaling zal moeten worden begraven, zo merkte hij op. De heer Waverijn vroeg naar de juistheid van het gerucht als zou de gemeente hierin betrokken zijn. De voorzitter nam alles nogal kalm op en zei dat een der betrokkenen bij hem was geweest om hem van de prijs verhoging op de hoogte te stellen daar de afstand naar de nieuwe begraafplaats groter is. Brugemeester Rijpstra zegde de raad toe dat er met de betrokken begrafenisondernemingen overleg zal worden gepleegd. Tenslotte vroeg de heer Fijn van Draat hoever het staat met de plannen van het nieuwe zwembad. Hij heeft tot nu toe nog geen werkzaamheden gezien. De voorzitter antwoordde dat er enige ver traging ontstaan was met de levering van heipalen maai" dat op 4 juli a.s. zal worden begonnen. De heer Fijn van Draat vroeg ook of het mogelijk is rond het zwembad recreatiemogelijkheden aan te leggen. De voorzitter zei dat dit in den brede moet bekeken worden en dat daarbij een expert nodig is maar hij hoopte in ieder geval binnenkort met daartoe strekkende voorstellen te komen. (Advertentie Bauknecht koelkasten" Grote bergruimte en regelbare koeling In het diepvriesvak 'Bauknecht i Imp. N.V. Mentor - Apeldoorn j - In het kader van de steeds verder gaande motoriserng van de rijkspolitie zijn gisteren weer 250 bromfietsen ter beschikking van de verschillende rayons van de rijkspolitie in Nederland ge komen. Het vorig jaar werd de rijks politie voor het eerst van eenzelfde hoeveelheid bromfietsen voorzien. Het district west-Brabant en Zeeland kreeg nu 29 brommers tegenover 30 in 1960. Gisteren zijn de witte bromfietsen (in 1960 waren ze nog zwart) door de rijks politiemensen uit Duivendijke, Kerk- werve, Noordwelle, Zonnemaire, Zaam- slag, Lamswaarde, Biggekerke, Nieuw en St.-Joosland, Arnemuiden, Oost- Kapelle, Serooskerke, St.-Laurens, Nieuw Namen. Hoedekenskerke. Kloetinge, Colijnsplaat. Wissekerke, Krabbendijke. Groede, Oude Vossemeer. Poortvliet, St.- Annaland. Lepelstraat, Hooge Zwaluwe, Bavel, Schijf, Zegge, Kruisland en Zevenbergschen Hoek opgehaald. Zij moesten daarvoor naar Bergen op Zoom. naar de Politie Technische Dienst van het district aan de Antwerpsestraat weg. Zij moesten daar tekenen voor de inventaris van de bromfiets, die o.m. bestaat uit obstakellichten, een verband- kist en een schrijfmap. Ook werd een proefrit gemaakt vóór de witte brom mers naar alle richtingen uiteen stoven. De bromfietsen zijn iets sneller dan normaal om de rijkspolitiemensen in de gelegenheid te stellen eventuele vluch tende bromfietsberijders in te halen. Daar gaan ze, de witte ryders Niet minder dan 250 gemeentesecreta rissen uit België brachten met hun da mes een bezoek aan Oostburg, waar zij in de burgerzaal van het gemeentehuis werden ontvangen door burgemeester J.L van Leeuwen. Burgemeester van Leeuwen zei het zeer op prijs te stellen, dat de bezoekers die een 4-daags congres te Heist (België) achter de rug hadden, als laatste punt van de af te werken agenda een beezoek aan Oostburg had den opgenomen. Hij zei, verheugd te zijn dat er steeds meer contacten worden gelegd tussen Nederlanders en Belgen en omgekeerd en zag hierin een prak tische uitvoering van de Benelux-ge- dachte. Nadat een verversing was aangeboden werden de bezoekers rondgeleid door het gemeentehuis. Allen waren vol lof over de inrichting en moderne bouw van het gemeentehuis. Vele van de Belgische secretarissen stelden belang in de in richting van de gemeenteadministratie, de opbouw van het gemeentelijk be stuursapparaat en de status van de bur gemeester in Nederland. Ook de be volkingsboekhouding met persoonskaarten mocht zich in een intense belangstelling verheugen. Een en ander bracht mede, dat het bezoek aan Oostburg veel langer duurde dan men zich had voorgesteld. P)e hoofdredacteur van het a.-r. dag- blad „Trouw" vertelt, dat zondag in de kerk, waartoe hij hoorde, door de predikant een gebed werd gestort, waarin deze had of God een toenade ring tussen Indonesië en Nederland met betrekking tot Nieuw-Guinea tot stand wilde brengen waarbij het recht bewaard werd en de waarachtige be langen van alle daarbij betrokken vol keren zouden worden gediend. We hebben van harte met hem mee- gebeden, zegt dr. Bruins Slot. Deze mededeling valt samen met hetgeen een onzer lezers voorstelt: het organiseren van een gebedsactie, waar bij alle katholieke Nederlanders, Indo nesiërs en de katholieken van Nieuw- Guinea zouden moeten worden be trokken, zo niet alle christelijke broe ders hier en ginds. Het is een denkbeeld, dat aan in deze meer bevoegden dan wij ter overdenking en eventueel ter uitvoe ring hier wordt doorgegeven. We sluiten ons echter ook aan bij hetgeen Trouw betoogt omtrent de gesprekken van particulieren met Indonesische regeringsleiders. De Indo nesische regering heeft zelf op de meest radicale wijze alle diplomatiek overleg tussen Indonesië en Nederland onmogelijk gemaakt. Ze wil niet meer praten met Den Haag, zelfs niet via de Britse diplomatie. Wat is het dan eigenlijk een onmogelijke figuur, als nu particuliere Nederlanders worden uitgenodigd wel met de Indonesische regeringsleiders te praten en daarvan met grote ophef melding te maken! Iets anders is het natuurlijk, als par ticuliere Nederlanders en particuliere Indonesiërs op grond van hun geza menlijk katholiek-zijn of hun geza menlijk christen-zijn eens vertrouwe lijk met elkaar gaan praten en nagaan, of er nog iets aan te doen is. Laat dit dan echter in stilte ge schieden. Al degenen, die tuk zijn op publiciteits-stunts, mogen er verre van blijven. Zo is misschien een weg te effenen. Maar daarbij zal ook voorop moeten staan, wat de predikant in zijn gebed stelde: bewaren van het recht, dienen van het waarachtige belang der betrokken volkeren. gelgië staat niet enkel open voor Amerikaanse of Duitse industrie vestigingen, maar even goed voor Ne derlandse ondernemingen, die er arbei ders, ruimte en tevens fiscale hulp kunnen vinden. Dat was de teneur van een aantal referaten, naar voren gebracht op een bijeenkomst van de Belgisch-Luxemburgse. Kamer van Koophandel voor Nederland in Den Haag. Speciaal werd er door de gou verneur van Oost-Vlaanderen op ge wezen, dat de Nederlands sprekende provincies van België de bijzondere belangstelling van Nederland mogen vragen. Nu er in Nederland praktisch geen arbeidspotentieel meer beschik baar is, waardoor nieuwe industrie vestiging hier globaal gezien niet da delijk meer noodzakelijk is, zag hij gaarne filiaal-vestigingen van Neder landse ondernemingen in België ko men op het voetspoor van de Philips- bedrijven in Turnhout en Hasselt. In Vlaanderen bestaat altijd nog een grote arbeidersreserve. Het is van bijzonder belang, zei een vertegenwoordiger van de Belgische regering nog, dat bij Ne derlandse vestigingen de Vlaamse ar beiders in hun eigen taal konden wor den toegesproken, zoals omgekeerd de Nederlandse ondernemers te doen krij gen met arbeiders, die hgn verstaan. Deze Haagse bijeenkomst, waar de commissarissen Korlmann en De Ca- sembroot hun collega's van Oost- Vlaanderen en Belgisch Limburg kon den begroeten, toont weer eens, hoe de bewustwording, groeiend uit een natuurlijke samenhang, van het Bene- lux-middengebied steeds sterker wordt. Een bewustwording, die ook gaat doorstoten naar daadwerkelijke gevolgtrekkingen. Nog voor enkele jaren had men een dergelijke samen komst in Den Haag niet durven dro men. (Advertenties) UNIE Sparen - best! Beleggen - uitstekend! Maar dan natuurlijk in aan delen „Interunie", even tueel door middel van de aantrekkelijke spaarrege ling. U verwerft zo een prima aandelenbezit voor Uzelf of Uw kinderen. Onze gratis brochure hierover zenden wij U op aanvraag graag toe N.V. Internationale Beleggings Unie Parkstraat 30 - Den Haag Alleen morgen zaterdag 1 juli bieden u>ij U aan: FRISSE STREEP. EN JACQUARD DESSINS 100 cm breed, per meter OOK IN ANDERE BREEDTES VOORRADIG. - BREDA - BERGEN OP ZOOM •n straks ook OOSTERHOUT

de Stem | 1961 | | pagina 3