agblaü pe £tem Kinderbijslagdebat vaart de mist in P.v.cLA. blijft koelbloedig ondanks twee concessies JO WAS HAANTJE DE... VIERDE Compromis over Berlijn welhaast ondenkbaar KLEUR- SP0ELING THUIS ZELF DOEN Eén Franse divisie uit Algerië naar Europa VANDAAG KOMT OPPOSITIE MET HAAR (ONAANVAARDBARE AMENDEMENTEN Directie van pensioenraad fraudeerde 1 H ziJ f v. Van Rooy koketteert met een uitspraak van Drees Wijze woorden Teveel gevraagd WILDE HAVENSTAKINC IN AMSTERDAM RIJTOER MET DE TOUR-DAF Communisten geven steun aan „prinsen" KENNEDY: „WIJ EATEN ONS HEUS NIET INTIMIDEREN" KROESTJEV: „MET DE KNUPPEL TEREN DIT BANDIETENRECHT" UW HAAR: 12 dagblad voor zeeland Minister maakt weinig indruk Dcbré: Toch is het ons ernst Droog en warm Gratificatie of loon een hoger „Geleerde controle" op kernexplosies E.E.G.-binding met Afrika GEEN BLOKKADE WEL PRES TIGE Knuppel Meldingsplicht Reorganisatie Westelijke steun voor Koeweit Scholieren en landarbeid ntcrkleverancier Let op de winkels met dit raambiljet. ntwoordt elefoniste >ver inter- onale ge- t u niet haar niet kunt: uit N ids! haar niet ibben de dan vol )rden op :>er jaar. ssen PTT municatie n der best wereld, lissen u en daaraan, ide perso- werktijd- i mogelijk an. aagt spor- ;els. Wan- wijze de hanteert, 30junia.s. d de beste na plaatsen worden de ?n tot 21.00 uur be de overige plaatsen lurende de openstel en 17.30 en 18.30 uur. De telefoniste kan meen slechts worden ld voor: gesprekken itenland, gesprekken fooncellen, gesprek- \og niet geautoinati- en. De inlichtingen alleen in bijzondere formaties versirek- Tende tarieven, net- •n abonneenummers. die zich weer heel wat betel' voelt zonder omwegen de deur Een uur later tijdt een karos de landweg naar het zuiden op. En twee dagen later reed; staat de rechter voor de poort van het landhuis der familie Cabot te Bristol. 101e JAARGANG No. 23711 Uitgave: N. V. Ultg. Mij. Neerlandl». Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 1#, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voer God, Vodorimtf DONDERDAG 29 JUNI 1961 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes. Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2901 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Minister Van Rooy (Soc. Zaken) heeft de socia listen gisteren tijdens het kinderbijslagdebat in de Tweede Kamer twee concessies gedaan om alsnog hun steun voor het A.K.W.-ontwerp te verkrijgen. Het moet echter betwijfeld worden, of hij daar mee de oppositie aan zijn zijde heeft gekregen. De P.v.d.A.-fractie heeft als wij goed zijn geïnfor meerd weliswaar haar standpunt nog niet defi- (Van onze parlementaire redacteur) nitief bepaald dat gebeurt pas tijdens fractie- beraad op dinsdagmorgen, vlak vóór de eindstem ming maar op het ogenblik neigen de socialisten er in meerderheid sterk toe het A.K.W.-ontwcrp af te wijzen. Als zij niet tot andere gedachten komen, wordt het wetsontwerp dus verworpen. Achter het kabinet en het wetsontwerp staan nog steeds slechts 61 voorstemmers, 42 KVP'ers en 12 Anti's. Als de socialistische oppositie het A.K.W .-ontwerp helpt verwerpen gebeurt dat op politieke gronden, om het kabinet en de K.V.P. moeilijk- dan onvermijdelijk maar onaantrekkelijk heden te bezorgen met een compromis. Naar buiten zullen mr. Burger c wel met zakelijke argumenten scher men. Mr dr. Van Rooy heeft zich na melijk „volstrekt afwijzend" getoond ten aanzien van hun belangrijkst, eis, dat de k.b. voor zelfstandigen eveneens bij het eerste in plaats van het derde kind dient in te gaan. De P.v.d.A.-fractie komt vandaag met amendementen op dit punt. die hoogst waarschijnlijk voor de regering onaan vaardbaar zullen zijn. De belangrijkste tegemoetkoming van minister Van Rooy houdt in, dat de kin derbijslagen voortaan voor loontrekken- den. en zelfstandigen waardevast zullen worden, d w.z. zullen stijgen met de lo nen. Deze ook door de K.V.P. en A.R. bepleite verbetering was aanvankelijk afgewezen met het argument, dat de S.E.R. zich nog over het kinderbijslag probleem beraadt. „Als de S.E.R. straks tot een andere conclusie komt kunnen we de wet altijd nog aanpassen", zei minister Van Rooy nu. De tweede wijzi ging heeft betrekking op de premiebeta- plaats van het derde kind dient in te gaan. Om dit mogelijk te maken zou anders wordt de premie te zwaar de schatkist met rond 300 miljoen moeten bijspringen. De K.V. P. en A.R. zijn bereid voor de A.K.W. die prijs te betalen. Het kabinet ech ter niet. „Een dergelijke rijksbijdrage, is in strijd met het beginsel, dat sociale ver zekeringen niet gefinancierd worden uit de algemene middelen", verklaarde mi nister Var Rooy. „Waarom niet?", vroe gen de socialisten. „Omdat wij anders op onoverzichtelijke terreinen terecht komen", zei de bewindsman weinig overtuigend. Mr. dr. Van Rooy ging ge heel voorbij aan de vraag, of en in hoe verre de stand van 's rijks middelen al dan niet een rijksbijdrage mogelijk maakt. Zijn verdediging van het A.K. W.-ontwerp was over het algemeen niet j sterk. Toen hij dan ook in zijn slot- Unga,Dtn Pren2ie V2°r l0°"trekkendhe" wóóïd öp het gemoed van de oppositie wordt thans door de werkgevers be- ging werFken msaakte hij weinig indruk. Mr. Burger c.s. zaten met stenen ge zichten te luisteren naar het citaat van de ..wijze woorden", die oud-minister president Drees eens (bij het kinderbij slagwetje van prof. Rommel gesproken heeft: „Als het betere niet te verkrijgen is hoeft men het minder goede niet per se af te wijzen". In de socialistische banken krulden de taald. In het wetsontwerp was voorge steld de premie (na compensatie) op de werknemers te verhalen. De Kamer verwacht hiervan psychologische weer standen. Zij kreeg haar zin. Het huidige systeem van premiebetaling wordt ge handhaafd Het. voornaamste knelpunt blijft de eis der socialisten dat ook de k.b. voor zelfstandigen bij het eerste in 55 De Franse regering heeft beslo ten één divisie uit Algerië naar het moederland terug te halen. Op de ze manier zullen de Fransen hun goede wil, zowel ten aanzien van de Algerijnen als met betrekking tot de defensiebelangen van de Nato demonstreren. DB REGERING heeft de Tweede Ka mer gevraagd toch vooral met spoed het nieuwe toto-ontwerp te behandelen. Of dit nog voor het zomerreces zal gebeu ren staat echter te bezien. DE LABOURPARTIJ in Engeland heeft in een manifest een hernieuwde natio nalisatie van de staalindustrie en ver dere deelneming van de staat in andere vitale industrieën bepleit. DE ENGELSE raad van kerken heeft haar mededogen uitgesproken met de slachtoffers van de wrede koloniale po litiek van Portugal, ten aanzien van An gola. IN ZUID-TIROL knalden gisteren weer choten. Er vielen geen slachtoffers. De Westduitse regering heeft met nadruk sezegd, afzijdig te willen blijven in dit pijnlijke politieke geschil. EEN OP TIEN, de loterij ten bate van de Anjeractie voor het Prins-Bernhard- fonds, heeft negen ton opgebracht. Deze (netto)opbrengst komt ten goede aan culturele doeleinden. DE FRANSE regering heeft de opstan dige wijnboeren een ultimatum gesteld. Als de onlusten niet direct ophouden, gaat de beloofde ronde-tafelconferentie 'ter bespreking van de grieven) niet door. Prompt staakten de boeren hun agitatie. X Weersverwachting van het K.N.M.I. I tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: Droog en overwegend zonnig weer met een zwakke tot matige wind j tussen west en zuid en maximum - temperaturen van 20 graden aan zee "Ji 25 graden in het binnenland. Vandaag: zon onder 21.04 uur, maan op 21.42 uur. 2 Morgen: zon op 4.23 uur maan on- 2 i der 6.47 uur. Het is mogelijk dat de Fransen later nog meer troepen uit Algerië laten re patriëren. Waarschijnlijk zal president De Gaulle hier meer over zeggen in een redevoering tot het Franse volk, welke hij op 12 juli zal uitspreken. De Franse premier Debré, heeft gis teren verklaard, dat het Frankrijk on danks de bovengenoemde maatregelen, toch ernst is met de Algerijnse kwestie. Debré doelde daarbij op het feit, dat de onderhandelingen tussen de Fransen het FLN te Evian op principiële punten zijn vastgelopen. De premier stelde zelfs een soort ultimatum, door ,te zeggen dat Frankrijk, als het gechicaneer van de Algerijnen niet verandert, in loyale me dewerking aan een conferentie, Algerië eenvoudig zal gaan verdienen in Euro pese en Moslim-gebieden. Debré wees erop, dat de Franse troe pen hoe ook de ontwikkelingen mo gen zijn nog lang in Algerië zullen moeten blijven om daar de veiligheid te handhaven. Het principe van verdeling van Al gerië komt neer op de vorming van twee feitelijke staten, in één waarvan de Fransen en de Fransgezinden zullen wonen. Met betrekking tot de toekomst van de Sahara zei Debré. dat de regering het recht van het FLN om over en na mens dit enorme gebied, dat door Fran se olieboringen opeens in trek is geraakt, te beschikken, absoluut ontkent. lippen toen minister Van Rooy tenslotte uitriep zich niet te kunnen voorstellen, dat de P.v.d.A. om politieke redenen het A.K.W.-ontwerp zou afwijzen. Ik neem eerder aan, zei hy, dat de P.v.d.A. er een eer in zal stellen mee te helpen aan de afbouw van ons stelsel van so ciale verzekeringen. Na het regeringsantwoord, dat slechts anderhalf uur in beslag nam. trokken de fracties zich terug voor nader be raad. De socialisten waren daarmee al na een uur gereed. Zij besloten, zoals gezegd, amendementen in te dienen om alsnog kinderbijslag voor zelfstandigen vanaf het eerste kind te verkrijgen en aan de hand van het resultaat van dins dag hun eindoordeel te bepalen. Die amendementen komen vandaag bij de replieken. Zolang de regering er 'geen „onaanvaardbaar" over uitspreekt maar dat gebeurt tenslotte zullen ze waarschijnlijk door de K.V.P. en A.R. gesteund worden. Daarna komt de P.v.d. A. alleen te staan. En wat dan? Als de socialisten het A.K.W.-ontwerp helpen verwerpen komt er hoogstwaarschijnlijk een vervan- gingsvoorstel dat de socialisten, zoals ze zelf reeds hebben toegegeven, nog veel minder zal bevredigen. Die wetenschap laat hen koud. Niet allen misschien. Sommigen verwachten, dat enkele socia listen, met name de 6 katholieken onder hen, wél voor het A.K.W.-ontwerp zullen stemmen. De meerderheid verlustigt zich echter altham op dit moment nog met de gedachte dat het kabinet en de K.V.P. met een kreupel compromis moeilijk een goed figuur kunnen slaan. Als het kabinet en de KVP dit rare figuur willen vermijden moe ten ze bij hun vrienden de CHU en VVD om hulp aankloppen, redene ren de socialisten. Van de oppositie hulp in de nood te verwachten is te veel gevraagd. zend arbeiders na een oproep van de „Algemene Bedrijfsbond Transport" by- een gekomen om gezamenlijk de eisen te formuleren. Zover is het op deze ver gadering echter niet gekomen. Vele spre kers kregen applaus toen zij voorstel den een uitkering van honderd gulden in eens of een minimum loon van honderd tien gulden. Gehoopt werd gisterenavond dat dan ook het personeel van de K.N.S.M. en de S.M.N., bij welke bedrijven de sta kers vanmiddag geen toegang hadden gekregen, het werk zou neerleggen. Op een in Krasnapolsky gehouden ver gadering, die werd bijgewoond door cir- 1l..v.v.cö v,... v,-. IL ;ca elfhondei'd Amstei'damse havenarbei- ongeveer vijftienhonderd werknemers injders, heeft de overgrote meerderheid de Amsterdamse houthaven het werk zich (bij opstaan' uitgesproken voor het Nadat dinsdagmiddag enige arbeiders in de Amsterdamse houthaven het werk gedurende een uur hadden neergelegd om hun eisen voor een week extra loon kracht bij te zetten, heeft deze staking zich gisteren langzamerhand uitgebreid. Gisterenmiddag om vier uur hadden neergelegd. De erkende vakbonden heb ben zich niet achter deze actie ge schaard. Eergisteren was bekend geworden dat enige havenbedrijven hun personeel een extra bedrag van honderd gulden had den uitgekeerd. De arbeiders in de hout haven en in de Coenhaven, die van hun directies eisten dat ook zij een week ex tra loon uitgekeerd zouden krijgen, gin gen vroeg in staking, toen bekend werd dat hun eisen niet ingewilligd konden worden. In de loop van de dag wisten zij vele collega's van andere bedrijven te bewegen eveneens het werk neer te leggen. Gisterenmiddag om vier uur was de situatie aldus: ongeveer duizend ar beiders van de samenwerkende haven bedrijven (S.H.B.) waren niet meer op het werk aanwezig, alsmede ongeveer vijfhonderd arbeiders van andere bedrij ven, zoals de maatschappij „Oceaan", het Amsterdamse havenbedrijf en de Lloyd. In Krasnapolsky waren ongeveer dui- Voor het hoofdbureau van „Dagblad De Stem" aan de Reigerstraat te Breda fonkelde woensdagmiddag de hoofd prijs van de Tour de France-prijs- vraag: een DAF 600 de Luxe. Kort na drieën vertrok de wagen, met aan het stuur de heer Sas, verkoopleider van de Bredase DAF-dealer Zarychta, voor een korte rit door west-Brabant, om I iedereen, lezer van ons blad of niet, 2 eraan te herinneren dat deelname aan de Tour-prijsvraag de moeite dubbel en dwars waard is. De DAF, die in een driftig gangetje door de drukste straten reed, trok onderweg sterk de aandacht. En dat niet in het minst om dat de carrosserie tijdelijk was behan gen met uitnodigende leuzen. „As ik da DAF-ke win gaan ik nooit mir naar school", zei een twaalfjarig jochie te gen zijn vriendjes. En wie weet voorstel van de voorzitter van het actie comité om vandaag door te staken. Een Finse rechtbank heeft giste ren de gehele directie van de Fin se nationale pensioenraad schuldig bevonden aan geknoei met de fi nanciën. Eén van de leden van de directie was eerste minister Suk- selainen. De raad van directeuren heeft ten onrechte ruim 340 miljoen Fin se marken ter beschikking gesteld als lening voor de bouw van hui zen voor ambtenaren van de pen sioenraad. Het geld van de staat werd tegen lage rente verstrekt aan bouwmaatschappijen. In totaal zijn 17 leden van de pensioenraad met inbegrip van Sukselainen ontslagen. De communistische landen (vertegen woordigd op de 14-landenconferentie te Genève) hebben gisteren steun gegeven aan de besluiten van de topconferentie der Laotiaanse prinsen die kort geleden in Zürieh werd gehouden. De westelijke diplomaten zien daarin een teken, dat de communisten van mening zijn. dat de weg voor hen openstaat om het bewind in Laos over te nemen. President Kennedy heeft gisteren op zijn eerste persconferentie na de top ontmoeting in Wenen gezegd, dat een speciale groep geleerden zal nagaan of Rusland wellicht in het geheim kern proeven uitvoert. „Wij weten nog steeds niet hoe lang wij op basis van vrijwilligheid kunnen afzien var de hervatting der kernproe ven, zonder in gevaar te komen. Wij hebben geen enkele waarborg dat de Russen intussen al niet weer met proef nemingen begonnen zijn", zei de presi dent. Kennedy betreurde de weigering van de Russen om te onderhandelen over een verdrag, dat gewaarborgde stopzet ting van de kernproeven inhoudt. (Van onze Haagse redacteur) „De mogelijkheden zijn reeds gescha pen om tussen de E.E.G. en de geasso cieerde Afrikaanse staten te komen tot brede overeenkomsten inzake handels politieke samenwerking". Dit verklaarde gisteren op een persconferentie in Den Haag de heer Robert Lemaignen. lid van de speciaal met „Afrikazaken" be laste E.E.G.-commissie. Om de opinies te vernemen van de afzonderlijke regeringen der E.E.G.-lan den bezoekt de heer Lemaignen thans met vijf medewerkers een aantal Euro pese hoofdsteden. De heer Lemaignen zei dat t.a.v. een hernieuwing van de in 1962 aflopende verbintenissen de Afrikanen reeds een principieel „ja" hebben uitgesproken. ,.Maar vele kwesties moeten nog wor den geregeld", voegde hij er aan toe. Desgevraagd verklaarde de heer Le maignen voorts niet met Nederlandse bewindslieden te hebben gesproken over een associatie van de E.E.G. en de Ne derlandse Antillen. De politieke spanning rond de kwestie Berlijn is sinds gisteren toegenomen als gevolg van verkla ringen welke zijn afgelegd door president Kennedy (tijdens zijn persconferentie) en door premier Kroestjev (tot een Vietnamese de legatie). De verklaringen kwamen gelijktijdig en wedijverden met el kaar in onverzoenlijkheid. Hierbij voegde zich het hericht, dat Oost- Dnitsland met ingang van 1 augus tus een vergunningenstelsel gaat invoeren voor radioverkeer door vreemde vliegtuigen die Oostduits gebied binnenvliegen of verlaten. (Zoals bekend ligt Wcst-Berlijn als een eiland in Oostduits gebied). President Kennedy zei gisteren: „Als de vrede in Duitsland verstoord wordt, dan zal de Sovjet-Unie hiervoor recht streeks verantwoordelijk zijn. Rusland maakt een ernstige fout als het meent dat de eenheid en vastbeslotenheid der westelijse geallieerden door dreigemen ten of nieuwe agressieve daden onder mijnd kunnen worden. De Oostduitse lei ders zweeft een „vrijstad Berlijn" voor ogen. waarin de rechten van de West- berlijners echter geleidelijk, maar mee dogenloos zullen worden vernietigd. Ik geef toe dat er Duitse kwesties zijn, die wij moeten regelen, maar wij zullen niet door intimidatie zover gebracht worden, dat West-Berlijn in de kou komt te staan". Kroestjev zei op hetzelfde moment: „Rusland zal niet zwichten voor intimi datie. Er zal een vredesverdrag met Oost-Duitsland getekend worden. Ade nauers plan tot hereniging van Duits land komt neer op het absorberen van Oost-Duitsland door West-Duitsland. Als het Wester het mogelijk acht om geweld te gebruiken, teneinde het getij te ke ren, dan is er sprake van „bandieten- recht". Daartegen helpt geen gebed. Daartegen treedt men met de knuppel op. Wjst-Bcrlyn zal naar alle kanten vrye verbindingen hebben, maar de ze vryheid moet geregeld worden door OGst-Duitsland. Wy willen een vredesverdrag met beide Duitslan- den, waarbij West-Duitsland gerust lid van de NATO mag blyven, zo als Oost-Duitsland in het Pact van Warschau zal blyven". Het besluit van Oost-Duitsland tot con trole van de luchtvaartradio houdt in, dat vreemde vliegtuigen (doch niet de westelijke militaire machines en even min de vliegtuigen in de corridors naar West-Berlijn zich bij een Oostduitse ra- diopost moeten melden. Tot dusverre melden deze toestellen zich bij een vier- mogendheden-controlecentrum in Ber lijn. Veel moeilijkheden zal het niet ge ven. De spanning in Berlijn is ook voelbaar geworden in Frankrijk. President De Gaulle heeft besloten, zo verneemt U.P. in Parijs, om toe te staan dat Ameri kaanse bommenwerpers op Franse lucht- bases worden gestationeerd. Twee jaar geleden dwong De Gaulle de V.S. tot te rugtrekking van hun atoombommenwer pers. De Westduitse regering heeft een ietwat aandoenlijke poging gedaan om met vreedzame middelen de spanning te breken. Zij heeft Oost-Duitsland hulp in de vorm van levensmiddelen zendingen aangeboden, omdat er in Oost-Duitsland een ernstig voedsel tekort heerst. Het Oostduitse partijorgaan Neues Deutschlandantwoordde hierop ho nend: Wij lusten jullie brood niet!" In Bonn heeft mr. D. U. Stikker, se cretaris-generaal van de NATO. ver klaard, dat de situatie rond Berlijn in het middelpunt van alle ove" vegingen in het kader van de NATO Gaat. Mr. Stikker heeft in Bonn o.a. otarleg ge pleegd over een reorganisatie van de Westduitse strijdkrachten. Wat deze (veelbetekenende) reorganisatie inhoudt weten alken de ingewijden. Bij al dit sombere nieuws is er toch één lichtpunt. Kroestjev heeft in zijn hierboven geciteerde boodschap de deur op een kier laten staan, doordat hij de mogelijkheid opperde van een tweede ontmoeting met president Kennedy. Dc Amerikaanse president op zijn beurt, meende dat de kwestie Berlijn een nieuw gesprek met president De Gaulle en de Britse premier MacMillan nodig zou kunnen maken. Men kan het vermoeden opperen dat Kennedy zijn - westelijke bondgenoten zal raadplegen over de wenselijkheid van een nieuwe topont moeting. De Nederlanders hebben van zich doen spreken in de 4e etappe met een vierde plaats van Jo de Haan, een tien de van Jaap Kersten en een twaalfde van Toon van der Steen. De Haan was ondanks zijn fraaie klassering bijzon der teleurgesteld. Hij verkeerde in de veronderstelling als eerste gefinisht te zijn en vernam pas na aankomst, dat drie renners hem vóór waren geweest. Dat waren de regionaal Novak, de Franse nationaal Cazala en de Zwitser Graf, die kort voor de finish waren ontsnapt. In de eindsprint gaf Novak zijn metgezellen geen kans. Juichend gaat hier Jo de Haan (rechts) over de eindstreep. Behalve van de Verenigde Staten heeft de sjeik van Koeweit, het nlierjjkje waarover Irak de soevereiniteit opeist, nu ook de morele steun van Engeland en de Verenigde Arabische Republiek ontvangen. Het is mogelijk, dat Koeweit met ver eende krachten in de V.N. zal worden gesleept, zodat een eventuele aanval van Irak op de vrijheid van Koeweit rech tens beschouwd kan worden als een daad van agressie. Het leger van Koeweit, nauwelijks drie bataljons sterk, is in paraatheid gebracht. Het kaartje toont de ligging van Koe weit. dat letterlijk tussen Irak en Saoedi Arabic bekneld ligt. De goede buren zijn echter niet altijd tevens beste vrien den (Van onze parlementaire redactie) „Het is beter om in bijzondere om standigheden (b.v. bij personeelsgebrek) scholieren enkele dagen vrijaf te geven om in de tuinbouw of landbouw te hel pen. dan dat op clandestiene wijze kin derarbeid wordt verricht". Dit is de me ning van staatssecretaris Roolvink (Soc. Zaken) die hij kenbaar heeft gemaakt in zijn antwoord op desbetreffende vra gen van de heer Vredeling (P.v.d A De staatssecretaris zegt dat het op de eerste plaats een zaak van de belang hebbenden is om middelen te beramen teneinde kinderarbeid in de verboden leeftijdsgroepen tegen te gaan. Daarom zou het volgons dc staatssecretaris op de weg van het Landbouwschap liggen om met het ministerie van O.. K. en W hierover contact op te nemen. (Advertentie) TUBE 1.95

de Stem | 1961 | | pagina 1