ASPIRIN ASPIRIN twin! Vlaanderen betoogt voor E-3 Aardenburgs herleeft m verleden aarde Walcheren ILFORD beste film Als U werkelijk van Uw pijn af wilt, helpt jemreka!wznfaw! Arbeiders tonen veel interesse Zeventig jaar Medioburgum Concert Middelburgs mannenkoor Zuid-Beveland waar BAY ER achter staat. met 3 - voudige werking Z.-Vlaanderen Eerste bijeenkomst K. VP-jongeren Kamerlid Peters houdt lezing Raad vergadert op woensdag Zomeravondfeest van Verkenners geslaagd Telegram Sluiskil schadevergoeding onteigening Vergadering K.v.K. Sas van Gent in Dagblad l)c Slem Z°'H ZM 'M Kring-varkensfokdag in St. Jansteen Prijzen Zeeuwse gezelschappen op fanfareconcours EXAMEN RDTERDDN Honderden auto's in heet Antwerpen Plaats Opgravingen Vondsten Belangstelling FORMULIEREN Tour de France-prijsvraag HOOGWATER Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 26 JUNI 1961 MIDDELBURG Zaterdag herdacht de gymnastiek vereniging Medioburgum de oprichting van zeventig jaar geleden. Zeshonderd leden van de Zebra namen deel aan de wedstrijden en demonstraties 's Middags waren de activiteiten op de speelweide van Toorenvliedt en 's avonds klonken vele muzikale klanken door de stad, die de verschillende verenigingen begeleidden naar de Markt, waar de demonstraties onder grote belangstelling werden gegeven. Het hoogtepunt was wel het optreden van het Zebra-herenkeur korps. Alles bij elkaar een geslaagde dag met ideale weersomstandigheden. Zondagmorgen werd op het Abdijplein een oude traditie hersteld. Het Middelburgs Mannenkoor onder leiding van de heer Jan Kuiler, gaf van 12 tot 1 uur een concert van gewijde muziek. Dat meerdere leden door vakan tie verhinderd waren, was merkbaar bij de eerste geestelijke liederen, die ten gehore werden gebracht. Zij waren wat onzeker, maar hierna werden op voor treffelijke wijze Russische liederen en negro spirituals gezongen. Ook de Latijnse liederen kregen een goede ver tolking. Een meerdere malen opklinkend applaus gaf de waardering van het pu bliek weer. Een concert datom her haling vraagt in deze luisterrijke om geving. VLISSINGEN Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen 24-6 Irish Rose Sirenes, 25-6 Geen. Vlissingen vertrokken 24-6 Sirenes, 25-6 Rose. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned schepen) 24-6 Janny, Adine, Randfontein, Algol, Lean S, 25-6 Steenbergen, Melis- kerk, Arkas, Algenib. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 24-6 Virgo, Leliegracht, Merak, Jagers fontein, 25-6 Parkhaven, Japara, Fram, Prins Maurits. Admiraal de Ruyter, Sil- vaplana, Moordrecht, Schiedijk, Delft. Ad« ertentie) (Advertentie) stilt snel de pijn doet de koorts dalen activeert het organisme s-Gravenpolder BEVORDERING De bestellers P.C.J. Clarijs te 's-Gra- venpolder en C. Harinck te Nisse zijn bevorderd tot besteller le klasse der P.T.T. Y er seke UITZAAI MOSSELSCHELPEN Voor de opvang van oesterbroed wer den op het laatst van vorige week de eerste mosselschelpen uitgezaaid. De grote uitzaai zal deze week plaatsvinden Naar schatting gaan ongeveer 12.000 m3 mosselschelpen het water in. Bij aan houdend mooi weer zullen ook deze week de eerste dakpannen uitgezet worden. Een en ander geeft aan de waterkant een grote drukte te zien. GEMEENTE GOES. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat zij voornemens zijn, de levering van brandstoffen voor het stookseizoen 1961—1962 aan minder draagkrachtige inwoners der gemeente aan te besteden. Aan geïnteresseerde brandstoffenhan- delaren zullen op hun verzoek de voor waarden voor deze levering worden toe gezonden met een aangehecht inschrij vingsformulier, dat uiterlijk op 3 juli 1961, des namiddags 17.00 uur, ten stad- huize te Goes moet zijn ontvangen. Goes, 23 juni 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd. J. W NOTEPOOM, burgemeester M. J. TAILLIE, secretaris. De K.V.P.-jongeren, die vanavond vooï de le maal bijeenkomen, zullen na een inleiding, te verzorgen door de landelijke secretaris, de heer P. van Engelen, van gedachten wisselen over het vraagstuk der „werkgelegenheid"'. De deelnemers ontvingen ter bestude ring van en andere oriëntering op dit probleem documentatie via het bestuur der plaatselijke afdeling. Het Tweede Kamerlid J. M. Peters uit Roosteren (Limburg), die dinsdagavond voor de Goese K.V P.-leden een spreek beurt zal vervullen, heeft zich als onder werp gekozen „Algemene politieke vraagstukken". Ondanks de behandeling van de Kinderbijslagwet, welke dinsdag as. in ons Parlement aanvangt, zal de heer Peters toch dinsdagavond naar Goes komen. Gezien de aandacht, die de heer Peters heeft getrokken met zijn radio-rubriek „U bent toch ook van de partij" verwacht het bestuur van de plaatselijke afdeling een flinke opkomst. Driewegen Raadsvergadering Morgen houdt de gemeenteraad zijn vergadering, waarop onder meer be sloten zal worden over diverse aan vragen voor subsidie. Ook staat op de agenda een reiskostenvergoeding voor het buitengewoon lager onderwijs. De heer W. Korstanje diende een aan vraag in om een premie voor woning verbetering. De commissie van beheer voor de schoolartsendienst op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland (west) vormt ook een punt van bespreking. HULST Anders dan anders vergadert de raad /an onze stad op woensdag 28 juni a.s. Op de raadsagenda staat opnieuw een voorstel tot het aangaan van een nieuwe huurovereenkomst met de r.-k. voetbal vereniging Hulst. Andere voorstellen betreffen vaststel ling van een schadevergoedingsverorde ning, wijziging van de studiekosten verordening, invoering van de arbeids tijdverkorting en de vijfdaagse werk week, aankoop van grond aan de Linie- weg. Mede door de buitengewone weers omstandigheden is het Zomeravondfeest, dat de verkenners presenteerden op het buitencentrum ,,'t Jagertje" goed ge slaagd. Er bestond veel belangstelling voor dit avondlijke zomerfeest. Er zijn goede zaken gedaan en ook dat is (voor de verkenners) belangrijk Men kreeg een bijzonder aardig pro gramma voorgeschoteld, waarin muziek, zang en dans een voorname plaats namen. Het knapenkoor van broeder Leander trad in de openlucht op, de Koninklijke Stedelijke Harmonie gaf een goede muzikale show weg, „The Swifters" uit Clinge verzorgden amusementsmuziek en een goede greep bleek bovendien het op treden van het Brabantse Dixielandorkest „The Jug Town Seven". In een grote hangar tegenover het eigenlijke buitencentrum kon worden ge danst en velen hebben daarvan gebruik gemaakt. Dit prima verzorgd „buiten- feest" werd nog gecompleteerd met een film en in het algemeen verrichtte de „intendance-dienst" van de verkenners goed werk. Breskens Vijfdaagse werkweek voor gemeentepersoneel In de raadsvergadering van vanavond, stelt het college van b. en w. op een aanvullende agenda voor de volledige vijfdaagse werkweek per 1 juli a.s. in te voeren voor het gehele gemeenteperso neel. Dit in overeenstemming met de circulaire van de Minister van Binnen landse Zaken inzake arbeidstijdverkor ting en vijfdaagse werkweek voor het rijkspersoneel. Het college meent echter het kantoor van de burgerlijke stand op zaterdag voor het publiek open te moeten houden van half negen tot negen uur. Sluiskil PREMIEKEURING Door de vereniging Landbouwtuig- paardfokkerij in Nederland, afd Zeeland, werd in Sluiskil een premiekeuring ge houden. De ütslag van de keuring was als volgt: premie en opgenomen in het stamboek, Zia van C. Kielman te Sluiskil. Driejarige merries (Gelder" type) le premie en ster, opgenomen in stamboek, Zonata van G. Tas te Waterlandkerkje. Vierjarige en oudere merries, 2e pre mie Sonja van C. Kielman te Sluiskil. Het oordeel der jury van deze keuring was dat de 3-jarige Zonata van G. Tas te Waterlandkerkje een merrie is waar de fokkerij op kan voortbouwen en die veel belooft voor de toekomst. TERNEIJZEN SCHOOLSPORTDAG Aan de jaarlijkse schoolsportdag te Terneuzen hebben 466 leerlingen deel genomen. Aan 465 hiervan werd het di ploma uitgereikt, nl. A-diploma 14 leer lingen, B-diploma 79 leerlingen, C-diplo- ma 224 leerlingen. D-diploma 141 leer lingen, E-diploma 7 leerlingen. Enkele uitslagen: Estafette jongens 11-12 jaar: 1 R.-k. jongensschool 0.59,5, 2 Zuidlandschool 1.0.1. Estafette jongens 13-15 jaar: 1 Zuid landschool 0.57.4, 2 R.-k. jongensschool, Philippine 0.58.1. Estafette meisjes 11-12 jaar: 1 Herv. school 0.56.6. 2 R.-k. meisjesschool Ter- neuzen 1.0.2. Estafette meisjes 13-15 jaar: 1 Zuid landschool 0.58.4, 2 R.-k. school Philip pine 1.2.5. Kastie meisjes: 1 Herv. school, 2 Zuid landschool. Kartie jongens: 1 Zuidlandschool, 2 Openbare lagere school, Hoek. De Tweede Kamer zal dinsdag de be handeling van het wetontwerp „schade vergoeding huurders bedrijfspanden" voltooien. Met het oog hierop heeft het bestuur van de belangengemeenschap „Sluiskil" gemeend zich tot de grootste vijf fracties van de Tweede Kamer te moeten richten. In telegrammen, die naar het Binnenhof in Den Haag werden gezonden wijst de gemeenschap er op dat de kamerfracties reeds eerder steun in deze kwestie heb ben toegezegd. Dit is gebeurd tijdens 2 jaar geleden gehouden forumavonden in Sluiskil. In de telegrammen spreekt het bestuur verder de hoop uit, dat er spoedig een regeling voor de onteige ningsvergoeding tot stand zal komen. De vierendertigste algemene vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt op vrijdag 30 juni a.s. gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis te Sas van Gent. Dit in verband met het afscheid van voorzitter ir. C. A. L. Horst- mann, die daarna in hotel „Centraal" te Sas van Gent zal recipiëren. De agenda voor deze algemene verga dering vermeldt o.m. vaststelling van de rekening der Kamer over 1960, verkie zing van drie leden der kamer en af scheidswoord van de voorzitter, thans nog ir C. A. L. Horstmann. Zoals bekend is de heer Horstmann on langs benoemd in de directie van Vrede- stein te Enschede. Advertentie) Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenst.raat 14 telefoon 2377 Rayonredaeteur W de Leeuw RayonbeheerderL. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z Beveland: Goes Westsingel 98. tele foon 6252 Rayonredaeteur Ft v Dongen Rayonbeheerder. J Fait Prijs voor losse advertentie^ oestemo voor de editie voor Zeeland t 9.15 per mm 1 mm Ingezonden mededeling 214 mm gewone advertenties Bij cod tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90 elke regel meer t 9.15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp t 1.50 en 0,40. Bij 3 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) N.V. Tabaksfabriek J. Gruno-N ij kerk Op donderdag 29 juni a.s. zal bij het bedrijf van de landbouwer Aug. Ringoot in de Oude Driidijck te Sint Jansteen te 1.30 uur namiddag een kring-varkens fokdag voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden, welke georganiseerd wordt door de verenigingen voor doel matige varkenshouderij te St. Jansteen en Koewacht. Een groot aantal zeugen, Eenjarige merries: 3e premie, Beatrix beren en biggen zullen op deze fokdag van C. Kielman te Sluiskil. verschijnen. Driejarige merries (Gronings type) 3e Onder een strakblauwe hemel en een verzengende zon is de strijd gestreden op de tweede concoursdag in Lage Zwaluwe van het bondsconcours van de r.-k. bond van harmonie- en fanafaregezelschappen in het bisdom Breda. Van de mededingende Zeeuwse gezel schappen heeft op de eerste plaats Con Affezzione uit Kwadendamme een opmer kelijk resultaat behaald. Deze harmonie behaalde met driehonderd punten een eerste prijs met promotie. In dezelfde af deling kreeg St. Jan uit St. Jansteen een tweede prijs met 259 punten. Een eerste prijs in de vierde afdeling fanfare was voor St. Cecilia uit 's Heerenhoek met 266 punten. DIPLOMA COUPEUSE Te Eindhoven slaagden (met eer) voor het examen coupeuse de dames R. Kegels-Bos R. Wieland N. Verstrae- ten en E. Hollebek allen te Axel. GODSDIENST A Voor het diploma Gosdienst A voor verplegenden slaagden in het St. Joanna- ziekenhuis te Goes de dames zr. G. Bekedam (cum laude); zr. J. v. Haperen: zr. C. v. Leijsen zr. N. v. Leijsen. (Advertentie) pijn pharmaceutische fabriek hilversum t. Reeds enkele maanden zijn te Aardenburg opgravingen aan de gang, die geschieden vanwege de Rijksdienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek te Amersfoort en die onder leiding staan van ir. J. A. Trimpe Burger. Het doel van deze opgravingen is de Romeinse versterking te vinden die er onge twijfeld in Aardenburg moet zijn geweest. Uit hetgeen vroeger reeds werd gevon den leidt men af, dat Aardenburg in de Romeinse tijd een militaire nederzetting is geweest. Men zou thans gaarne te we ten willen komen of dit een vesting van het landleger of een vlootsteunpunt was. Volgens de oude kroniekschrijvers San- derus en Grammaye zou Aardenburg zijn naam te danken hebben aan een burcht, die in 452 door de Frankische koning Childeric zou zijn verwoest en weer op gebouwd met muren van grauwe steen. Het zoeken is nu ook naar deze burcht, waarvan tot nu toe nog geen sporen zijn ontdekt. Te Aardenburg hebben er ook sinds de Middeleeuwen een Burchtstraat en een Plein van den Ouden Burg be staan, hetgeen ook weer aanwijzin gen zijn voor een vesting. Bovendien moet er, wanneer er een Romeinse ne derzetting geweest is, ook een Romeinse begraafplaats zijn geweest. Bij de be graving werden dan meestal voorwerpen bijgezet, zodat het heel belangrijk zou zijn indien men deze zou vinden. Het is niet eenvoudig om de juiste plaats vast te stellen waar er een rede lijke kans bestaat, dat men voor de we tenschap belangrijke vondsten kan doen. De oppervlakte van de Middeleeuwse stad Aardenburg was zeer ruim en thans zijn vele plaatsen nog bebouwd, zodat daar niet kan worden gegraven. Ook werd bij de aanleg van de ver kleinde vesting door prins Maurits van 1621-1625 vee] vergraven, zodat deze plaatsen voor opgravingen waardeloos zijn geworden. Men heeft nu op oude kaarten en tekeningen nagegaan waar men het meeste resultaat kon boeken. Dit moest zijn in de buurt van de Burchtstraat en het vroegere Plein van den Ouden Burg, dit is ten zuiden van de dominerende Sint-Baafskerk. Hier ook is het hoogste punt van Aardenburg, dat ruim 3 meter boven N.A.P. ligt. In de loop der jaren werd dit oudste ge deelte der stad steeds opgehoogd tegen overstromingen. Het was de gewoonte van de vroegere bewoners om steeds het hoogste stuk uit te kiezen. De Romeinen vestigden zich in de regel op deze hoge re gronden waar ook voor hen reeds mensen gewoond hadden. De voornaam ste opgraving vindt dan ook hier plaats. Op een weitje, dat tijdelijk werd ge huurd van de familie Quataert is men thans volop aan de gang. Een dragline heeft de bovenste laag verwijderd en daarna zorgen vijf plaatselijke werk krachten voor de verdere afgraving. Wanneer men bijna op twee meter diep te is' gekomen, neemt Ir. Trimpe Bur ger de afgraving zelf ter hand om met de schop de Romeinse laag bloot te leg gen opdat toch niets van eventuele mun ten of voorwerpen over het hoofd wordt gezien. De arbeiders hebben door hun werkzaamheden zelf al een zekere ken nis daarvan opgedaan. Naast deze voor naamste sleuven, die een zestig meter lang en tien meter breed zijn en tot een diepte van 2 meter werden uitgegraven, werden op een tweetal andere plaatsen in Aardenburg ook putten gegraven, één vlak tegenover de toren der Sint Baafs- kerk en één achter de politiekazerne in de tuin van de gemeente-secretaris. De ze laatste put, die aan de noordkant van Aardenburg ligt, de kant dus vanwaar men overstromingen kon verwachten, le verde alleen laat-middeleeuwse vondsten op. Onder meer stootte men op de resten van een schaapstal. Hier was dus de be woning eerst in de latere middeleeuwen ontstaan. Tegenover de Sint Baafskerk stootte men op een middeleeuwse be graafplaats en iets meer van de kerk verwijderd op een afvalput waaruit mid deleeuws aardewerk tevoorschijn kwam doch sporen van Romeinse bewoning werden hier niet gevonden. De opgravingen te Aardenburg in volle gang. Hier werden de resten van een Romeinse villa blootgelegd. Gebleken is, dat men vroeger in Aar denburg ook reeds Romeinse vondsten heeft gedaan. Omstreeks 1905 werden door een alhier wonende Belg uit Brugge op een terrein aan de Weststraat opgra vingen verricht. Hierbij zouden verschei dene aardewerk-vondsten zijn gedaan, onder meer een paar Romeinse baard- kruiken, welke aan het Gruuthuuse-mu- seum te Brugge zouden zijn verkocht. Inderdaad bevinden zich in dit Brugse museum een paar van dergelijke krui ken, doch men kon de herkomst daarvan niet opgeven. Jammer is dat deze opgra vingen destijds niet wetenschappelijk werden opgezet en geregistreerd. Alle hoop is dus gesteld op de opgra ving in het genoemde weitje en hier is men inderdaad op een duidelijke Ro meinse bewoningslaag gestoten. Wie ech ter hier spectaculaire vondsten zou ver wachten, komt bedrogen uit. Het is op vallend hoe weinig aardewerk er, in te genstelling met opgravingen elders in Nederland, te voorschijn is gekomen. Wel werden ruim 20 Romeinse munten gevonden, waarvan er echter slechts een vijftal volledig konden worden gedeter mineerd. De rest had veel geleden van de tand des tijds. Verder werden scherven van aardewerk, dakpannen en andere voor werpen gevonden, die voor onderzoek naar Amersfoort werden gezonden. Hetgeen men thans reeds heeft bloot gelegd. duidt meer op een Romeinse vil la dan op een Romeinse legerplaats. Dit maakt men op uit de grootte der ver trekken en de indeling der kamers. Jam mer is dat hiervan zo weinig is overge bleven. In de loop der eeuwen heeft Aardenburg dikwijls verwoesting, over stroming en wederopbouw gekend. Daar om is van de fundamenten van dit Ro meinse bouwwerk weinig overgebleven. Deskundigen vermoeden, dat de stenen daarvan werden gebruikt voor de op bouw der Sint Baafskerk in de 10e eeuw na Christus, want de fundamenten ble ken te zijn uitgebroken en de overgeble ven stenen zijn dezelfde als die welke in het oudste deel der Sint Baafskerk voor komen. Ook zijn hier scherven van aar dewerk gevonden uit deze tijd. Bij dieper uitgraven heeft men ook be- woningssporen uit 't Neolithicum gevon den nl. afslagstukken van vuursteen. Ofschoon er voor de leek weinig op windends aan deze opgravingen is be staat er in wetenschapskringen een grote belangstelling voor. Reeds talrijke oud heidkundigen en historici brachten een bezoek, zowel uit Nederland als uit Bel gië, o.a. een groep historici uit Fries land en Drente. Dezer dagen bezocht ook een gezelschap uit België de opgra vingen onder leiding van prof. dr. S. J. de Laet, hoogleraar-directeur van het Seminarie voor Archeologie van de Rijksuniversiteit te Gent. Prof. de Laet, een der vooraanstaande Belgische deskundigen, gaf ook als zijn Ir. J. A. Trimpe Burger in zijn werkplaats te Aardenburg, bezig met het onderzoeken van de Romeinse vondsten. voorlopige mening te kennen, dat men hier was gestoten op de resten van een Romeinse villa. Indien dit zo is, aldus prof. de Laet, dan zou dit de eerste ont dekking van die aard zijn in geheel Vlaanderen. In verband met deze opgravingen houdt ook de Archeologische Werkge meenschap voor Westelijk Nederland in de week van zondag 13 tot en met zater dag 19 augustus een archeologisch werk- en studiekamp te Aardenburg. Het is de bedoeling dat dit werkkamp, waaraan een 40-tal oudheidkundigen zul len deelnemen, een instructief karakter krijgt, om de leden vertrouwd te maken met de huidige opgravingsmethoden. Overdag zal praktisch werk worden ver richt, terwijl des avonds in Maris Stel la" archeologische voordrachten zullen worden gehouden door Nederlandse en Belgische deskundigen ter inleiding van discussies. De leiding hiervan zal berus ten bij ir. Trimpe Burger wetenschappe lijk ambtenaar van de R.O.B. en de heer J. van Hinte als plaatselijk deskundige. Tevens zullen excursies worden ge maakt naar Brugge, Damme. Gent. Sint Niklaas en Hulst, waar archeologische bezienswaardigheden en verzamelingen zullen worden bezocht. (Advertentie) van de voor etappe- en eind wedstrijd kunnen bi; onderstaande adressen worden ingele verd W. DE KONING, Hendrikstraat 14, Mid delburg. W. BOSMAN, Spoorstraat 38 Souburg v. d. BERG, Pr. Rooseveltlaan 722, Vlis singen. Sigarenmagazijn TER MEULEN, Wal straat, Vlissingen. Morgen, dinsdag 27 juni gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: te Hansweert om 1.43 en 14.17 uur, te Terneuzen om 1.09 en 13.38 uur, te Vlissingen om 0.41 en 13.09 uur en te Wemeldinge om 2.28 en 15.01 uur. (Van onze verslaggever) Honderden auto's zijn gistermor gen naar Antwerpen getrokken om te betogen voor een spoedige aan leg van de E-3-weg, de autostrada, die Lissabon met Stockholm ver bindt. Duizenden Vlamingen de hitte van de dag torsend, gaven uiting aan hun misnoegen over de traagheid in deze van de centrale regering in Brussel. De kort voor zondag gedane belofte van minister Merlot kon de Vlaamse leeuw niet kalmeren; hij eiste gisteren in de Antwerpse Handelsbeurs, waar ook wethouder van Lieshout uit Eind hoven het woord voerde „daden en bulldozers". Om klokke acht vertrok gisterenmor gen in Kortrijk aan de Franse grens de protestatoet. Twee uur later daverde eenzelfde optocht Turnhout uit. Luid claxonnerend troffen de beile files el- keer tegen twaalven in het hete Ant werpen. De ganse politiemacht stond ge reed de wagens vijf rijen dik te doen parkeren tussen de Boerentoren en de Frankrijklei „E-3 dooi federalisme", was een van de opschriften, die wij op de auto's la zen. En meermalen dreunde in de koele Handelsbeurs dreigend het lied: Vlaan deren eist zelfbestuur! Eensgezind klonk het daar uit duizend kelen: Zij zullen hem niet temmen, de fiere Vlaamse leeuw, die van de reeds eerder bewezen kracht van zijn klauwen nog niets heeft ingeboet. Geld voor Vlaanderen De liberale volksvertegenwoordiger Fr. Grootjans sprak terecht van de E-3 als het symbool der Vlaamse eensge zindheid. Onverzettelijkheid bleek uit de woorden van B.S.P -vertegenwoordiger Lode Craaybeckx en van F. v. d. Eist van de Volksunie ..Altijd is er geld voor de verfraaiing der hoofdstad' klaagde deze, „maar nooit is er geld voor Vlaan deren" Triest en treurig noemde de voorzitter van het Ekonomisch Komitee voor de Kempen, F. van den Bergh, het feit dat in Vlaanderenland nog altijd betogingen nodig zijn om beslissingen af te dwingen, die logisch zijn en zakelijk gezien natuurlijk. Schepen L. Delwaide, die sprak na mens de Vlaamse C.V.P.-parlementa riërs, kondigde aan, dat vier Vlaamse senatoren een amendement zullen indie nen op de begroting van Openbare Wer ken. Zij zullen eisen dat er jaarlijks 100 miljoen franken beschikbaar worden ge steld voor de E-3. Verbindingen De Eindhovense wethouder appelleer de aan de Beneluxgedachte. Behalve de E-3-weg moet er nog wel wat gebeuren aan de verbindingen tussen de beide lan den, zei hij. De heer Claes van de Eco nomische Raad voor Vlaanderen betoog de, dat de Vlamingen onder meer de verbreding en verdieping van hun oost west-kanalen verlangen. In Nederland is aan de E-3-weg al begonnen ten zuiden van Eindho ven. Voor de Antwerpenaren bete kent realisering van het E-3-plan tevens een nieuwe tunnel of brug (daar studeert men al 2 jaar op-). De huidige tunnel is zo druk, dat hij op de spitsuren voor vrachtvervoer ge sloten wordt. Het economisch achterge bleven Kempcnland hoopt door de E-3 weg metterdaad het hart der Benelux en een kruispunt in Europa te worden. GOES Grand 8 uur Heute blau und Morgen blau. MIDDELBURG City 8 uur Een stem in de mist Electro 7.30 uur Fotomodellen en chantage Stadhuis 20 uur Holland Festival: Janine da Costa KLOETINGE Raadhuis 19 uur Raadsvergadering VLISSINGEN Alhambra 8 uur Nonnen voor het vuur peloton Luxor 8 uur Voor schurken geen genade GRAAUW Café Plasschaert 19 uur Coöp. Groen- voerdrogerij TERNEUZEN Luxor 8 uur Mijn man is bij de FBI, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur Mag ik deze dans van u?, 18 jaar SAS VAN GENT Olymnia 8 uur Psycho ST. JANSTEEN 3 uur Kermisschieting staande wip J. Bousen 14.30 uur Schieting 14.30 uur Wegwedstrijd voor nieuwe1 lingen J. der Weduwe 18 uur Dansen Kermis HULST Bioscoopgebouw 8 uur De zonde va A een pleegzuster, 14 j. AXEL Het Centrum 8 uur Northwest frontier, 14 jaar BRESKENS Gemeentehuls 19.30 uur Raads vergadering MIDDELBURG Statenzaal 10 uur Opening zomerzlttlng .der Provinciale Staten TERNEUZEN Luxor 8 uur De trottoirs van Chicago, 18 jaar SAS VAN GENT Olympia 8 uur Paspoort der schande HULST Bioscoopgebouw 8 uur De schrik van de onderwereld, 18 j. YERSEKE Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering SLUIS Markt 20 uur Concert Apollo ST. JANSTEEN Kermis 16 uur Volksspelen J. Bourscn 15 uur Schieting liggende wip

de Stem | 1961 | | pagina 2