V.S. VASTBERADEN INZAKE BERLIJN Plan tot vergroting militaire kracht hamol weer Akkoord bij NS over arbeidsvoorwaarden Even pauze in de hooitijd en en in bedelaarskamp Honge Kroongetuige tipte trouw de politie winnen II71 vandaag! Katholieke intellectuelen teleurgesteld Bulletins Tour de France NA JONGSTE REDE VAN KROESTJEV Stuntwerk van de kapitein Teruggekeerde Ambonezen TWEEDE DAG VAN VALSEMUNTERSPROCES Bekentenis van ontrouw jegens medeverdachte rijs n elegant DE NOTA VAN DE KAB. Mr. van Doorn over tekorten in de KVP „Packaway" DAGBLAD VOOR ZEELAND Kroestjevs rede geen ultimatum, zegt Sovjet-pers Westelijke wind De Gaulle naar Bonn Vrijheid onderwijs Proefnemingen mogelijk maken Documenten voor proces-Eichmann gestolen Laotische prinsen kibbelen 10 iveren op woensdag n der kantoren van )2, Bergen op Zoom inbosch SIZE SIGARETTEN STOF ik etappe-prijzen) leveren op resp. de bij een der kantoren KING SIZE ikjes) 5, Roosendaal; Grote- out; Steenstraat 14, rneuzen; Nieuwstraat igen kan niet worden loch worden geruild, >eha's met ronde ide steun en een e pasvorm geeft. zelfde model doch met maagband, waar in 2 flinke elastieken panden, pluche schouderbanden I SEN - LINGERIE S (5 fit.), ROTTERD AM (S fil.), CHT, BREDA, EINDHOVEN, EM. NIJMEGEN, DEVENTER, iEUWARDEN, APELDOORN, UHT, HILVERSUM. 982Ö lekenstraat 139 Rechtstreekse poiisafgift6 101e JAARGANG No. 23707 Uitgave: N. V. Uitg. Mi). Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Retgerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 24 JUNI 1961 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) In Washington wordt druk beraadslaagd door president Ken nedy en zijn voornaamste militaire en diplomatieke adviseurs over de te nemen maatregelen in verband met de kwestie Berlijn. Naar verluidt adviseren sommige adviseurs lot vergroting van de algemene militaire kracht van Amerika om de Russische dreiging ten opzichte van Berlijn liet hoofd te bieden. mier Kroestjevs rede, uitgesproken ter gelegenheid van de herdenking van de Duitse inval in Rusland, een „ultimatum" aan het Westen is ge weest. Zij bevestigde echter wel, dat de Sov jet-Unie besloten heeft om de voorbe sprekingen over de ontwapening te Washington uit te breiden tot een echte conferentie over het ontwapeningspro bleem. Volgens officiële zegslieden is nog geen besluit genomen, hoewel over wogen wordt meer mannen onder de wapenen te roepen en sommige reserve-eenheden. Ook overweegt men een groter aantal strategische bommenwerpers voortdurend in de lucht te brengen. De bedoeling is de Russische premier duidelijk te maken dat het Kennedy me nens is, wanneer hij zegt dat de V.S. met geweld elke poging om de geal lieerden uit Berlijn te verdrijven of hun troepen daar te blokkeren het hoofd zal bieden. Mobilisatie? De voormalige minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, die door Kennedy gekozen is om lei ding te geven bij het ontwerpen van plannen inzake Berlijn, zal, naar men verwacht, de voornaamste ex ponent zijn voor een gedeeltelijke mobilisatie. De republikeinse leider in de senaat, Everett M. Dirksen, zei, dat hoewel een mobilisatie Kroestjev zou tonen dat de V.S. vastberaden zijn West-Berlijn te verdedigen, een mobilisatie ook ,,een trekker (van een vuurwapen) zou kun nen zijn'' en een ooi-log doen ontbran den. Ultimatum? Intussen heeft de Sovjetrussische pers gisterenavond ontkend, dat pre- TOT 28 JULI kunnen wensen en bezwa ren aangaande de dienstregeling 1961 van de Nederlandse Spoorwegen worden ingediend bij de voorzitter van de Spoor- wegraad. Binnenhof 20. Den Haag. Al dus een mededeling van de Staatscou rant van gisteren. Een dergelijke mede deling verschijnt overigens ieder jaar in de Staatscourant. KENNEDY is gisteren „praktisch gene zen" verklaard van de virusinfectie en ontstoken keel, die hem 24 uur aan zijn bed gekluisterd hebben gehouden. Tito heeft ?en „kleine verkoudheid" en moet op doktersbevel ..enkele dagen" thuis blijven. Hij is 68. •.VOOR EVA'', zo heette een actie om het Poolse polio-patiëntje Eva Kacz- marezyk voor genezing naar ons land te laten komen. Die actie is geslaagd. Op 29 juni komt de kleine Eva op Schip hol. Zij zal in Arnhem worden ver pleegd. TERWIJL ROME en Zuid-Italië te lij den hebben van een onbarmhartige zon en hitte, werd het noordelijk deel van het land getroffen door zware regens, die aardverschuivingen en overstromin gen veroorzaakten. WEGENWACHT Breunis Post heeft gis teren, op de jaarvergadering van de ANWB het ..wegenwacht-erekruis" ge kregen. Hij heeft tussen Utrecht en Zeist een op hol geslagen paard bijzonder moe dig tot stilstand gebracht. (Advertentie) Weersverwachting van het K.N.M.I. i tot vanavond, opgemaakt gisteren- t avond 23.15 uur: 1 })^se,entle bewolking en bijna over- droog weer. Matige tot vrij krach- t t "ge westelijke wind. Weinig veran- TTMUlff in temPeratuur. t Ukkel verwacht: Ook voor het week- einde bewolkt tot mooi. Maximum- temperaturen van 19 tot 23 graden, t t vandaag: zon or.der 21.04 uur, maan J OP 16.07 uur. 9i°G4Sen: zon 011 4.20 uur. zon onder «I'S u^r- Maan op 17.20 uur, maan onder 2.28 uur. iüiaUï,n ni zon °P 4.21 uur, maan J J onder 3.00 uur. J i J Generaal De Gaulle heeft „met ge noegen een uitnodiging aanvaard tot een officieel bezoek aan Bonn, zo is of ficieel in Parijs meegedeeld. De datum zal later worden vastgesteld. De uitno diging is gedaan door de Westduitse president Luebke. Tass, het Sovjet-persbureau, bracht twee artikelen, waarin kritiek werd ge leverd op de westelijke persorganen, die de rede van Kroestjev hadden bestem peld als een .ultimatum". Het persbureau beschuldigde het Wes ten ervan een „Kunstmatige crisis" te scheppen, door het voeren van een poli tiek „van kracht en vastbeslotenheid" inzake Berlijn en door het houden van Amerikaanse oefeningen in de verdeelde stad. Over de ontwapening zei Tass: ,.Het is nu genoegzaam bekend, dat er geen sprake kar zijn van enig Sovjet-ultima tum". Een wetsontwerp tot het verlenen van grotere vrijheid van inrichting van het onderwijs, ingediend in oktober 1957, kreeg 13 juli 1960 zijn voorlopig verslag en thans dan eindelijk zijn memorie van antwoord. De minister meent, dat het ontwerp- „mammoetwet" dit ontwerp niet over bodig maakt. Het biedt een grondslag voor proefnemingen in het onderwijs. Het wil geen definitieve regelingen ge ven. Het systeem van vergunningen door de Kroon is gekozen om de regelingen niet ingewikkeld te maken. Over de wijze waarop de pedagogische centra bij de wetenschappelijke begeleiding van de experimenten kunnen worden ingeschakeld, wil de minister zich nader beraden. Voor de subsidiëring van nieu we schooltypen zullen, voor zover moge lijk, de subsidievoorwaarden van andere middelbare scholen gelden. Wettelijke belemmeringen voor scholengemeen schappen zullen verdwijnen. Tussen de vertegenwoordigers van °ver de volgende elf in bespreking ge- komen onderwerpen: de directie en het personeel van de Nederlandse Spoorwegen is gister avond volledige overeenstemming bereikt over de herziening van de secundaire arbeidsvoorwaarden van het spoorwegpersoneel. Een rapport van deze paritaire com missie is aan de directie en de perso- neelraad van de N.S. aangeboden. Na behandeling in de vakorganisaties zal in een bespreking tussen directie en per- soneelraad ten aanzien van de voorstel len een beslissing worden genomen. Daarna zal voor een aantal punten de goedkeuring van de bevoegde autoritei ten worden gevraagd. De overeenstemming werd bereikt 1. Verhoging van de bijslag voor on regelmatige dienst, waarbij een differen tiatie wordt gebracht in de bedragen van deze onregelmatigheidsbijslag, afhanke lijk van de periode waarin men arbeid verricht. 2. Invoering van een extra onregel matigheidsbijslag voor bijzonder onre gelmatige diensten. 3. Verwerking van de inkomsten ver kregen uit de onregelmatigheidsbijsla gen in de uitkeringen bij ziekte en on geval. 4. Vergoeding in een aantal gevallen van reistijd voor het gaan naar en ko men van het werk. 5. Vergoeding voor overwerk en voor werk buiten de gebruikelijke diensttijd. 6. Vergoeding voor het bereikbaar moeten zijn buiten diensttijd. 7. Vergoeding voor het op zeer korte termijn in dienst komen na oproep. 8. Vergoeding voor het op korte ter mijn verschuiven van de voorgeschre ven diensttijden. 9. Wijziging van d^ bestaande verlof regeling. 10. Compensatie voor het dienst doen op algemeen erkende christelijke feest dagen. 11. Wijziging van de regeling van vergoeding van reis- en verblijfkosten. Een tas met documenten voor het proces-Eichmann is in Athene gestolen van een Hongaarse journalist die op weg was naar Jeruzalem, zo meldt het Hon gaarse persbureau MTI. De journalist, Jenoe Levai, heeft in een gesprek met het Hongaarse blad ,,Esti Hirlap" verklaard: „De tas bevatte belangrijke documen ten over de twee reizen die Globke naar Hongarije heeft gemaakt. Voorts 120 fo to's en voor Eichmann bezwarende ge tuigenissen". (Dr. Hans Globke is thans staatssecre taris bij het bureau van bondskanselier Adenauer) Het bestuur van de Beroepscen trale Katholieke Intellectuelen (B.K.I.) heeft zijn teleurstelling uitgesproken over de inhoud van de nota over de structuurpro blemen van de Nederlandse Katho lieke Arbeidersbeweging. In een communiqué zegt het bestuur, dat de nota in het geheel geen aandacht besteedt aan de positie van het hoger leidinggevend personeel, georganiseerd in de katholieke organisaties binnen en buiten de KAB. Verder is het bestuur teleurgesteld dat geen rekening wordt gehouden met de fundamentele gedachten van het episco paat in een schrijven van maart 1960 in zake de kwalitatieve verscheidenheid van de werknemers, die tot uitdrukking wordt gebracht in. de bekende driedeling van uitvoerende, mediale en leidinggevende werknemers en wel, omdat wij hier te doen zouden hebben met onrijpe en on voorzichtige sociologische begrippen. Naar de mening van het bestuur van de Beroepscentrale Katholieke Intellec tuelen gaat de nota te zeer uit van de eigen structuur en situatie en wordt te weinig rekening gehouden met de wen sen die buiten de KAB leven. Toch vertrouwt het bestuur van de Kapitein H. Taylor van de Engelse verbindingstroepen is commandant van een stuntteam, dat uit 29 militai ren is samengesteld. De mannen staan bekend om hun stoute stukjes. Dit jaar staat onder meer de taptoe van Berlijn op het programma. Goede oejening is onontbeerlijk. Kapitein H. Taylor gaat zijn mannen voor in een motorrit door „de brandende hoepel". SOEKARNO, president van Indonesië, is gisteren in Tokio gearriveerd, waar hij een week zal blijven. DE ANWB gaat de contributie verho gen van f 7.50 tot f 10.-. Voor Wegen- wachtledcr- is de contributie gebracht van f 12.50 op f 15.-. BKI er op, dat de nota een belang rijke bijdrage zal blijken te zijn om te komen tot een gezamenlijk overleg met alle geïnteresseerde organisaties, ook buiten de KAB. Dit overleg moet ten doel hebben tot een zodanige samenwerking tussen alle katholieke organisaties van werknemers te komen, dat ook de groeperingen van hoger leidinggevend personeel hun plaats daarin zullen kunnen innemen, aldus het communiqué. De boer komt in deze tijd handen tekort. Zoals het gaat in Muiden (zie foto), zo is het thans overal op het platteland. Maar een minuutje pauze moet er toch even af... De Laotische prinselijke rivalen heb ben gistel en een hevige discussie ge voerd over de keuze van een premier voor een coalitieregering in het door de oorlog geteisterde Laos. Minder dan vierentwintig uur nadat de drie politieke leiders het er over eens waren geworden dat er een coali tieregering moest worden gevormd, he pen de meningen weer sterk uiteen over de vraag wie de premier zou worden. (Van onze Haagse redacteur) Zijn de 41 Ambonezen uit Neder land, die eind mei in Indonesië zijn teruggekeerd, in Djakarta on dergebracht in een bedelaarskamp? Lijden ze daar honger en worden ze er aan hun lot overgelaten? Wil geen enkele Indoniër hun werk verschaffen? Volgens een publika- tie in een landelijk ochtendblad zou In een buitengewone vergadering van de Bestuursraad van de K.V.P. in Utrecht is gisteravond een voorstel tot verhoging van de contributieafdracht aan de Partij aan de orde gekomen. Partijvoorzitter mr. van Doorn heeft in een toelichting erop gewezen dat ook na de verhoging de contributie verhou dingsgewijs nog laag blijft, omdat de K.V.P. een volkspartij wil zijn en blij ven. De Partij moet echter in haar stre ven naar een volledige uitbouw tot een werkelijk politieke beweging en naar het bereiken van het maximale aan resul taten daarbij, zich laten inspireren dooi de wijze, waarop het moderne bedrijfs leven deze zaken aanpakt. Dat kost geld, handenvol geld. Wij zijn nog nergens, aldus mr. van Doorn, voor wat betreft de voortduren de en systematische wetenschappelijke begeleiding van de politiek. De parti, kan niet meer volstaan met een maal per vier jaar een campagne te voeren. Ook gedurende de vier tussen liggende jaren moet zij voortdurend en systematisch dc voorlichting verzorgen. Moderne voorlichting eist gebruik «na ken van de meest moderne media, film, pers, radio, televisie. Maar dan ook een goed gebruik van deze media. Ook daar voor is meer geld nodig. Geld en nog eens geld is er nodig voor uitbreiding van het aantal werkgroepen en de outillage van het werkgroepen apparaat, uitbreiding van de mogelijk heden tot vorming van gespreksleiders, uitbreiding van de documentatiemoge- lijkheden voor meer bijeenkomsten in kleiner verband met terzake kundigen en geïnteresseerden. voor meer ge spreksbijeenkomsten, voor de uitbreiding van het commissiewerk van de Partij. Gisteren was het de tweede dag van het proces tegen de Griekse ingenieur M. R. en de Amsterdam seredactie-stenograaf S. S., die zich voor de Amsterdamse rechtbank moeten verantwoorden op beschul diging van medeplichtigheid aan valsheid in geschrifte, het uitlok ken van een poging tot valsemun terij en een overtreding van de vuurwapenwet. Zoals eergisteren gemeld zouden deze verdachten met hun activiteiten steun hebben wil len verlenen aan de Algerijnse ver zetsstrijders. President mr. J. Heintz liet eerst we ten. dat de rechtbank met veel belang stelling kennis had genomen van de speech, die R. eergisteren wilde afste ken, die doch hij later op schrift aan de rechters overhandigde. Hierin protes teert R. o m. tegen het lange voorarrest en dat hij als gevangene is behan deld. Idealen Mr. Heintz herhaalde, dat zowel de rechtbank als de officier van justitie ervan overtuigd zijn, dat beide verdach ten door hun idealen zijn gedreven. ,,Bij het nastreven van idealen moeten zekere grenzen in acht genomen worden. De dagvaarding gaat er juist van uit, dat. verdachten deze grenzen hebben over schreden', aldus de president. Uit processenverbaal van de verhoren van de in Duitsland gearresteerde che- migraaf A. O. uit Haarlem, kreeg de justitie een beeld van dc plannen tot hulpverlening aan de FLN. Ó.m. was er een plan tot het drukken van vijf mil jard oude valse francs na het drukken van valse persoonsbewijzen. De kroongetuige Kroongetuige is Hubertus Hompe, een 42-jarige typograaf. Hij verklaart, dat hij in opdracht van O. inkopen heeft gedaan (onder meer papier) en daar voor ook geld heeft ontvangen. In maart '60 ging Hompe met O. naar de druk kerij waarop men het oog had laten val len, naar Osnabrück. President: ,,U was in de drukkerij in Osnabrück toen de politie er een inval deed?" „Ja". ,.Was dat een verrassing voor u". „Ja, op die dag wel", antwoordde getuige. Hij voegde daaraan toe dat de inval zou gebeuren, omdat hij op 13 januari 1960 de plaatselijke politie had gewaar schuwd. Zwart (een Nederlandse druk ker, wiens drukkerij werd afgekeurd voor dit werk), zei mij dat ik dat moest doen, dan zou hij de B.V.D. wel waar schuwen". Hompe had de politie gewaarschuwd omdat hij meende dat de wet daartoe verplicht als men op de hoogte is van een groot misdrijf. Zwart bevestigde dit. O. en S. kregen over deze tip niets te horen: „Ik wist wel dat de bom kon barsten, waar niet wanneer", zei Hom pe, die gedurende de weekends dat hij in Amstelveen was de oplitie steeds op de hoogte was blijven houden van de ontwikkeling in Osnabrück. „Daar had den ze om gevraagd". Hij wenste niet te zeggen welke per sonen bij „de politie" hij steeds heeft ingelicht. De rechtbankpresident vond dat ook niet noodzakelijk. Hoe gehonoreerd? Een spervuur van vragen werd vervol gens door de drie raadslieden op Hompe gericht, waarbij deze steeds liet blijken dat hij alleen als de president dat wenste antwoord zou geven. Mr. Smeets vroeg o.m. hoe Hompe thans in zijn levens onderhond voorziet. ,Doet niet ter zake", liet de president weten. Mr. Cammelbeeck meende dat dit wel van belang is als deze middellen van de B.V.D. komen. „En ik wil graag de begroting van deze post ontlasten", voegde mr. Cammelbeeck eraan toe, doch hij kreeg geen antwoord. Op zijn vraag aan getuige „heeft u voor deze zaak dan geld ontvan gen?". „antwoordde" de president, dat „het rijk over het algemeen ge wend is zijn medewerkers te honore ren, al is het blijkens de kranten niet zo veel". Uit Hompes antwoorden op vragen van R. én S. bleek dat de thans als kroon getuige gehoorde zich een auto kon ver oorloven waarmee hij elke week heen en weer reed van Amstelveen naar Os nabrück (..dat was voordeliger dan een huurauto") In de middagzitting ontkende R. per tinent, dat hij een leidende rol heeft gespeeld in het project tot vervalsing van 960.000 Franse francs. Herroepen verklaring Ter sprake kwam ook een later door S. herroepen verklaring tegenover de politie, waarin hij uitdrukkelijk mede deelde dat de bedoeling van de Alge rijnen was vals geld en petroleum (Saha ra)-aandelen te laten drukken en in cir culatie te brengen. Mocht er onverhoopt een wapenstilstand met de Fransen ko men, lan zou het geld altijd nog met een opdruk in Algerië kunnen worden gebruikt. In dezelfde verklaring had S. gezegd, dat de chemigraaf O. pas volledig zou worden ingelicht als hij goede verval singen zou hebben gemaakt. Eerst zou hem het verhaaltje over de opdruk op de mouw worden gespeld. „Ik protesteer", riep S. ,,Want die ver klaring heb ik ingetrokken. Dat is niet waar. Hoe zou ik m'n Algerijnse vrien den kunnen verraden?" S. werd met zijn oorspronkelijke ver klaringen en opmerkingen ter terecht zitting bijzonder in het nauw gedreven, vooral ten aanzien van de verantwoor ding van geld uit de partijkas (van de vierde internationale) en geld voor de aanschaf van papier. „Dan heeft u R. dus beduveld", bracht de president hem onder het oog, waarop S. onderdanig erkende: „Ja, dat heb ik, mijnheer de president". Een opmerkelijke verwijdering tussen beide verdachter na het voorlezen van die herroepen verklaring van S„ applaus van de publieke tribune na een pleidooi voor de Algerijnse vrijheidsstrijd van getuige a décharge Livio Maitan uit Rome (plaatsvervangend leider van de vierde internationale) en een nog in ne velen gehulde vraag, of de Trotzkistische vierde internationale geld heeft verdiend aan de hulp aan de Algerijnen, dat wa ren de meest kenmerkende indrukken van dé middagzitting. A décharge dit allemaal inderdaad het geval zijn. De man die voor hun terug keer heeft gezorgd, de Ambonees Siwalette uit het woonoord bij Medemblik „Oude Zeug", zei ons echter gisterenmiddag: „De Ambo nezen die zijn teruggekeerd maken het volkomen goed". Op iedere andere vraag bleef hij even- wel het antwoord schuldig. „Zonder toe stemming van mijn regering (cle Indone sische wel te verstaan mag ik niets zeg gen", aldus de heer Siwalette. „Niets bekend" Het ministerie van Maatschappelijk Werk wilde de beweringen in het be wuste ochtendblad bevestigen noch ont kennen. „Er is ons niet bekend. Derge lijke berichten hebben ons niet bereikt", aldus een woordvoerder. Wel deelde men ons mede, dat de heer Siwalette van een der terugge keerde Ambonezen een brief heeft ontvangen, waarin zou staan dat de Ambonezen na aankomst in Tandjong Priok waren overgebracht naar Dja karta. Daar zouden zij nu in een school gehuisvest zijn en gevoed wor den door een centrale keuken. Een en ander zou volgens de brief slechts van tijdelijke aard zijn. De woordvoerder wees er ook nog op, dat alle 41 Ambonezen mannen, vrou wen en kinderen per persoon Engelse ponden hadden meegekregen ter waarde van 2550 rupiah. Over de inhoud van de brief die hij heeft gekregen wilde de heer Siwalette ons niets mededelen. Hij had daarvoor geen toestemming, zei hij. Wat het minis terie van Maatschappelijk Werk van deze brief vertelde, liet hij geheel voor reke ning van het ministerie zelf. Op onze vraag of de voorbereidingen voor de terugkeer naar Indonesië van een tweede groep Ambonezen normaal doorgaat, antwoordde de heer Siwalette bevestigend. Op onze vraag wanneer hij nu zelf naar Indonesië denkt terug te keren, zei hij: „Wanneer Djakarta zegt: kom, dan ga ik mee". De eerste getuige a décharge was de 54-jarige mondarts John Baird uit Lon den, lid van het Britse Lagerhuis voor de Labourpartij, die R. al 20 jaar kent. Baird noemde het betreurenswaardig dat R. en S. wegens hun strijd voor de zelfbeschikking van het Algerijnse volk 13 maanden in de gevangenis hebben I moeten doorbrengen. Hij gaf te kennen, dat zowel R. als S. uit gewetensnood- zaak en onbaatzuchtig hebben gehan deld. „Een moedig man", dat was ook het oordeel van de 37-jarige journalist Li vio Maitan uit Rome. die R. en S. al 13 jaar kent. Evenals de Brit probeerde ook deze getuige a décharge een speech- je af te steken over de „gruwelijke poli tiek van de Fransen" in Algei'ië. Op zijn „leve de Algerijnse revolutie, leve de vierde internationale" aan het slot van zijn niet vertaalde toespraak, volgde eer kort applaus van de groten deels met jongeren gevulde publieke tribune. Maandag wordt de zitting voortgezet. Om onze lezers snel te kunnen In formeren omtrent de etappe-uitsla gen van de Tour, is er ook dit jaar een uitgebreide builetinecrdienst In gesteld. Voor de adressen, waar men zich van de verrichtingen der ren ners op de hoogte kan stellen, (Ie elders in ons blad.

de Stem | 1961 | | pagina 1