NEGEN HEIT DE KLOK" nog eenmaal in de ether STEM-FEUILLETON Zwart Wit „Tovaritsj" spel over Russische emigranten DE WITTE TULP Laatste „Wadders" in ether Luister naar Kijk naar Terugblik Jack knapt het op rr ^.ocjezecjcl Uitwisseling tv-programma Radiobanden voor telefoon-verkeer Radioprogramma Toch niet so n beste raad Vooruitzichten op nieuw Evian BEURS VAN AMSTERDAM Internationals in herstel DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 22 JU-NI 1961 ^ondag middag „zelfde tijd, zelfde golflengte" gaat in het radio- programma van de KRO de honderd vijftigste en laatste af levering de lucht in van het woelig verhaal uit het barre leven van „De Wadders". Emile Lopez en Jan de Cler begonnen met dit kolderverhaal in 1957. Gedurende vier winters hebben niet alleen de oudere luisteraars, doch ook talrijke kinderen geluisterd naar de avonturen van de detective Piet Loeris (Wam Heskes) en zijn „detectiefse" Sientje Koelema (Christel Adelaar). „De Wadders" is ongetwijfeld een van de weinige radio-programma's waarin vier jaar lang elke week dezelfde artiesten voor de microfoon kwamen. In het eerste programma, zowel als in het laatste, kan men de namen lezen van de medewerkenden: Wam Heskes, Chris tel Adelaar, Dries Krijn en Jan Oradi Else van Epen de Groot arrangeerde de muziek, die werd gespeeld door het Wadders- orkest. Achter deze naam verscholen zich de musici Koen van Slogteren, Frans Vester, Jacques Schutte, Piet Baan, Martin Beekmans en Henk Knopper. Jan de Cler zorgde niet alleen voor de regie maar zong ook vele liedjes. k= •t Soms gebeuren er plotseling dingen die je wereldbeschouwing met één klap zo doeltreffend ondermijnen dat ze prompt ineen zakt. Tenminste, zo vergaat het mij. Dat is me bijvoorbeeld weer overkomen toen ik las van die twee officieren die voor de krijgsraad kwamen en ze daar flink uitgemeten kregen. Wat hadden deze steunpilaren van onze wakkere weerbaarheid ge daan? In La Courtine, onze Franse mi litaire nederzetting, hadden zij tijdens een oorlogsoefening een soldaat een enorm pak op zijn ziel gegeven, zodat diens neus en lippen met opvallende schade uit de strijd tevoorschijn kwa- men.^ Die soldaat zat in een jeep, die officieren ook. Tot goed begrip van de zaken diene dat het manschap tot de vijand behoorde. De als Nederlands Navosoldaat vermomde vijana zigzag de met zijn niettemin geallieerd voer tuig de twee sterrendragers succesvol van de weg. Zij wisten daarna de man te grijpen en dienden hem voormeld pak slaag toe. Daarvoor hebben zij vier weken ge vangenisstraf opgelopen. De soldaat, zo bleek uit de verhoren, had verwacht dat de officieren hun excuses wel zou den aanbieden, doch toen dat maar ™et gebeurde, had hij aangifte gedaan. Bovendien, zo werd ook duidelijk, was die soldaat een bokser en kende, voor de volledigheid, ook judo. Hij had evenwel noch gebokstnoch gejudood, want., zo redeneerde hij, ondanks de aframmeling opmerkelijk helder, dan oen ik fout. Nu begrijp ik niet: o. waarom je een vijand geen pak slaag mag geven, terwijl het toch tot de goede oorlogsgebruiken behoort zo iemand zelfs vakkundig te doen sneu velen; b. waarom een aangevallen militair °P grond van krijgstuchtelijke over wegingen nalaat zijn aanvallers in de dubbele Nelson te nemen, respectieve lijk met nadruk knock-out te slaan. Er was daar in La Courtine, zo had de deelnemende vrienden en vij anden gezegd, een oorlog, alles moest gaan zoals het, naar men tenminste enkt, zal gaan als de je-weet-wellen komen. En de eerste de beste twee offi- £*eren die zich vol animo in het krijgs bedrijf werpen, worden dan als dank voor hun sloven in de cel geworpen. Gelukkig hadden ze uitgeslapen raadslieden, die precies wisten hoe het a lemaal kwam. Tijdens de oefening eefden de beklaagde officieren onder P^ote spanning. Juist, dat dacht ik al. iedere psychiater raadt in dat geval aan: tuig een soldaat af, dat helpt. Ook, zo zei de verdediger van de uitenant, moet men de oorzaak van iet luitenantelijk gedrag wel zoeken in zijn „onvoldoende opvoeding tot of- Doier Als ik het niet gedacht had: niet de beklaagden zijn de boeven, maar hun opvoeders. Net als met de nozems. PRAET-MAECKER £)eze zomer wordt door de Amerikaan se Columbia Broadcasting System (CBS) een tv-serieprogramma uitgezon den uit Gr.-Brittannië, Canada, Austra lië en Italië, dat als titel draagt „The international hour". De Amerikanen sturen naar deze landen als compen satie enkele programma's van eigen bodem als ,,The American musical theatre", waarin met behulp van lie deren en interviews een beeld wordt gegeven van de geschiedenis van de „musical". De KRO zal zaterdagavond de klok een zevental jaren terugzetten en nog éénmaal een uitzending brengen van het oude wekelijkse amusementspro gramma „Negen heit de klok". Op de foto een moment uit deze oude opna me, waarop een zingende Henk Dorel en een enthousiaste Jan de Cler, die het publiek tot meezingen aanspoort. (Advertentie) In „Tovaritsj" onthult de beken de auteur Jacques Deval het wel en wee van Russische emigranten, die in Parijs hun toevlucht heb ben gezocht. Deval maakt in dit blijspel van de gelegenheid gebruik om de hebbelijkheden en toestan den in deze samenleving van aristo craten nauwkeurig te observeren en de betrekkelijkheid van het al ledaagse te tonen. Hoewel deze hovelingen thans in be hoeftige omstandigheden verkeren geven zij met grandezza aan een in zameling, waarvan zij weten dat dit betekent. ,,geld vragen voor de mensen die je niet kent, voor mensen die zij niet kennen". Als de nood het hoogst is stelt de prins voor om maar te gaan werken. De cavalerie-generaal meent dat hij in dat geval 4000 paar den en ruiters nodig heeft om ook maar iets te kunnen doen. Het demon streren van een sabeldans in een dure nachtclub wordt als mogelijkheid tot eerlijke broodwinning verworpen. De prinses voelt niets voor dit plan, want dat zou betekenen dat zij de gehele avond met verbandgaas klaar moest staan voor het geval de schermers elkaar zouden verwonden. Tenslotte moet het vorstelijk echtpaar er toch aan geloven en het is koddig om te zien hoe zij zich in de nieuwe situatie gedragen. De AVRO-regisseur Walter van dei- Kamp heeft voor deze opvoering de gelegenheid gekregen speciaal de kos tuums te laten vervaardigen, zodat hij geen beroep behoefde te doen op de oude kostuumdoos. Wijnand Grijzen heeft voor dit spel een prachtig decor van een Parijs patriciërshuis ontwor pen. In deze omgeving zullen de kij kers Guus Hermus en Jules Hamel de De Amerikaanse Martin Company heeft een middel gevonden om aan de overbelasting van het radio-telefonie verkeer over verschillende golflengten tegemoet te komen. Er wordt hierbij gebruik gemaakt van de pauzes en onderDrekingen in het normale radio gesprek en de niet gebruikte tijd tus sen de opeenvolgende gesprekken. Met een systeem van radiobanden wordt het mogelijk zonder onderbreking een communicatie in beide richtingen op een bepaalde golflengte tot stand te brengen. Zo wordt dus een veel doel treffender gebruik gemaakt van de beschikbare tijd. degens zien kruisen. Zij kregen speci aal voor deze opvoering schermlessen van maïtre Cor van der Valk. Guus Hermjs en Ina van Faassen spelen de hoofdrollen van de berooide aristocra ten die nog nimmer een vak hebben geleerd en de kijkers zullen veel ple zier kunnen beleven aan de vreemde dingen welke vanavond op het beeld scherm gebeuren. Op Hilversum 1 (402 m - fm 92.6 MHz kan. 19) brengt de NCRV om 20.00 uur de zomerwedstrijd „Man en paard", waarin u het spoor kunt volgen van een woonwagen, die een raadselreis door Nederland maakt. Om 22.00 uur geeft Henk Seldenthuis een orgelconcert te Nieuwendijk (N.B.). Het programma „Lieflijk en welluidend" wordt om 23.00 uur uitgezonden. Op Hilversum 2 (298 m - fm 96.8 MHz kan. 33) speelt het Radio Kamerorkest o.l.v. Maurits van de Berg. Het hoorspel „Belastingaftrek voor een spook" wordt om 21.15 uur uitgezonden. Vervolgens kunt u om 21.15 uur luisteren naar de rubriek „Zing zonder zorgen". De avond wordt om 23.10 uur besloten met het pla- tenprogramma „Popularis". Na het journaal volgt AVRO's „Tele- vizier". Daarna kunt u kijken naar een nieuwe reisdocumentaire van Armand en Michaela Denis. De hoofdschotel vormt het blijspel „Tovaritsj" van Ja cques Deval. Onder regie van Walter van der Kamp spelen mede Guus Her mus, Ina van Faassen, Joan Remmelts Bep Dekker, Marianne Rector, Jules Hamel, Cor van Rijn, Carla de Raet, Henk Molenberg, Louis van de Steen, Joke van de Berg en Ad Hoeymans. Het stuk speelt, in Parijs en is geschikt voor kijkers van alle leeftijden. Het televisieprogramma van gister avond bestond uit twee onderdelen die bepaalt niet met elkaar in overeenstem ming waren. Eerst konden de liefhebbers genieten van een lyrisch klankbeeld over Israël, het land van melk en honing zoals het in dit programma werd genoemd. Afge wisseld door de sonore melancholisch klinkende Hebreeuwse en Joodse liedjes werden mooie teksten gesproken bij beelden van het verdeelde Israël. De aanvang, vrij statisch, was minder boeiend dan het tweede gedeelte, dat le vend Israël met zijn historische rijkdom men, zijn inwoners uit alle delen van de wereld en zijn moderne aanwinsten, zoals de universiteit in Jeruzalem in het beeld bracht. De Engelse „entertainer" Max By- graves nam de kijkers onmiddellijk daarna mee naar Alassio in zonnig Ita lië. Een luchtig vrij onbelangrijk amuse mentsprogramma dat de KRO in een se rie van zes zal uitzenden. Aan het begin van de avond had de nieuwe voorzitter van de KRO, de 45- jarige mr. H. W. van Doorn een korte inaugurale rede uitgesproken. HU zei on der meer het een voorrecht te vinden de leiding van de KRO radio en televisie op zich te mogen nemen. Hoewel het Nederlandse publiek op gebied van t.v. kUken, aldus mr. van Doorn erg kritisch is ingesteld, hetgeen het presenteren van „het beste van het beste" zeer moei lijk maakt, hoopte de nieuwe voorzit ter, na een inwerkperiode, hier toch in- daad aan toe te komen. VRIJDAG 23 JUNI HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 V.d. vrouw 9,35 Wa- terst. 9,40 Schoolradio 10,05 Gram. 11,00 V.d. zieken 11,40 Gram. 11,50 Als de ziele luistert 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Dansmuz. 13,45 Vrouwen vraagbaak 14,00 Gram. 14,35 Gram. 15,00 Schoolradio 15,30 V.d. zieken 16,30 Cello en piano 17,00 Boekbespr. 17,15 Kinderkoor 17,40 Beursber. 17,45 Fanfare-muz. 18,20 lek wor stel en com boven, klankb. 18,50 Regerings- 20) De redelijkheid van die bewering kon ze niet ontkennen, maar dat maakte haar zo mogelijk nog bozer. En alsof het nog niet genoeg was, kwam mijn heer, die de laatste woorden van de twee jonge mensen had gehoord, ook nog eens hetzelfde beweren als Pieter en er bovendien tot haar ergernis bij te zeggen, dat ze vandaag verder maar geen tulpebollen meer moest poten. Milady ging dus weg. Boos op zichzelf, Het had geen zin, te pi*oberen mijnheer van gedachten te doen veranderen, als hij eenmaal een besluit genomen had. maar nog meer op Pieter, omdat hij haar zo'n figuur had doen slaan, liep ze hautain naar huis, voor zover de lom pe klompen en de geploegde akker toe lieten hautain te lopen. Maar ii, haar hart was ze ziek van heimwee naar Kentmoor, waar men haar woorden niet altijd zo ernstig op nam. Ze verlangde opeens erg naar haar vader, die v el nors kon zijn, maar die toch zoveel van haar hield; die het ene ogenblik woedend kon zijn, maar die onmiddellijk daarop door een vleiend woord weer aan het lachen te brengen was. Denk je eens in, dat ze hem nooit meer zou terugzien, haar vader niet, en Robert niet, en Madame Vautier en Ginger. Toen ze aan haar spaniel dacht, kwam er een prop in haar keel. Ginger had haar meer dan eens getroost, wanneer madame Vautier wat knorrig was of als haar vader en haar broer naar Londen gingen en zij alleen achterbleef op het terras var. het kasteel. Dan kwam de hond in de regel bij haar, likte met zijn lange tong haar handen en kwispe lend met zijn staart nodigde hij haar, steeds om haar heen rennend, uit om met hem te spelen. Ze zag hem in ge dachten met zijn wapperende lange oren over het grasveld hollen. Niet, dat ze zich eenzaam voelde tus sen deze vriendelijke en vlijtige men sen- integendeel. Ze had nog nooit zo veel gezelligheid meegemaakt. Maar het was niet zo prettig als ze wel eens had gedacht zag Elspeth spijtig in om als een volwassene te worden behan deld, Deze Hollandse mensen verwacht ten zo veel van haar. Halverwege het huis schoot Zandvrouw tje haar te binnen. Ze verlangde er naar, bij iets van haarzelf te zijn en sloeg dus het zijr-ad in naar de tulpen- schuur. Ai kon dan het gele katje bij lange na Ginger niet vervangen, het had zich in haar hart toch een Dlaats veroverd. In de schuur hing een droge, aange name lucht, toen ze er tussen de reeds leger wordende stellingen zocht naar het poesje. Ze vond het beestje niet. Blijk baar had Zandvrouwtje het te druk met haar nieuwe taak om op muizen te ja gen dan dat ze zich kon bekommeren om het geroep van Elspeth. Milady ging verder de molen in en liep de trap op naar de omloop. De mensen, die beneden op het veld druk in de weer waren, merkten haar niet op. In de verte, tussen de duinen door, zag ze een stukje van de zee. Daardoor voelde ze zich wat dichter bij Engeland. Die zee was ook dicht bij Kentmoor. Na tuurlijk zou ze daar eens weer terugko men! zei ze toch zichelf. Ze dacht aan de morgen het scheen al o lang ge leden toen haar vader van Londen terugkeerde en ontdekte, dat ze ge- toen hij bemerkte dat het bij haar zc> in de smaak viel, dat hij het zich wel erg zou aantrekken als zij het hem weer teruggaf. Toch verdiende hij een standje van haar, vond ze. Milady knabbelde eerst wat aan het lekkers uit. het oosje, maar deed het toen dicht. Onder haar, op het veld, liep mijnheer Voort in de richting van de schuur, waarschijnlijk om nog wat bollen te halen. Nauwelijks was hij bin nen, of Pieter keek op, alsof hij al lang in de gaten had gehad, dat zij daar boven stond. Hij wuifde naar haar, en Elspeth kon niet langer boos zijn op hem. Het was toch wel een goede en vriendelijke jongen. In de molen was het altijd wat sche merig, omdat het licht maar naar bin nen kon stralen door één venster, dat bovendien telkens een beetje verduis- zwommen had. Toóen al was hij bang door Helen Girvan geweest, dat haar iets zou overkomen. Zou hij verrast opgekeken hebben, toen hij haar boodschap had ontvangen, de boodschap, dat ze nog leefde, en vei lig en we! in dit vreemde land verblijf hield? Haar mond vertrok zich. Wat zou haar vader wel denken, als hij kon zien, hoe druk de mensen zich maakten met het planten van tulpebollen. On getwijfeld zou hij zeggen dat dit in geen geval werk voor een meisje was. Wie had dat vroeger kunnen denken! Dat zij tulpebollen zou poten, net als Pieter of Anneke. Trouwens, zij kende al verschillende andere werkjes, die me vrouw en Anneke haar geleerd hadden. Dat was toch wel wonderlijk hier in Hol land. Mevrouw had meer dan één dienst meisje, maar toch was ze zelf heel veel in de keuken om aanwijzingen te geven, omdat ze ervan hield dit te doen. Ook was het niet nodig zoals ze toch deed om dan rond te lopen in een gewo ne batisten jurk. met een eenvoudig kapje op haar hoofd, want ze had een kast vol zijden stoffen en veel juwelen. Elspeth dacht aan haar parels, ver borgen in een boom, en herinnerde zich opeens het kleinood, dat Pieter gis teren voor haar meegebracht had uit Haarlem. Ze haaMe uit haar zak een kleine zilveren bonbondoos vo' kaneel- tabletten. Toch was ze nog zo boos op hem, dat ze het hem eigenlijk liever terug zou hebben gegeven, maar het was zo'n bij zonder aardig doosje. En Pieter was zó verrukt geweest terd werd, wanneer een der wieken er voor langs draaide. Als men er binnen kwam, uit het volle zonlicht, zoals Els peth nu, leek alles wel zwart; ze kon er nauwelijks iets zien. Ze was al bijna onder aan de trap, toen ze Pieters v'ader opmerkte. Door het geluid van de wentelende wieken had deze Elspeth's voetstappen blijk baar niet gehoord, want hij schonk geen aandacht aan haar. Elspeth wilde beginnen te praten, maar slikte haar woorden weer in.. Toen haar ogen zich wat aan het slech te licht hadden gewend, zag ze iets heel vreemds gebeuren. Mijnheer bukte zich diep en duwde met de hand tegen een van de bollenschappen naast het ven ster. Daardoor werd aan de achterkant een plank opengedrukt, die een opening had afgesloten van ongeveer twee voet lang en zo breed als de plank. Ze hield haar adem in en rekte haar hals uit om goed te zien, wat er ge beurde. Mijnheer had enkele gevouwen papieren in zijn handen en die legde hij in het verborgen hoekje. Toen hij dat gedaan had, aarzelde hij even., vlug nam hij er iets uit wat, dat kon Els peth niet zien, want toen hii het aan dachtig ging bekijken, stond hij met z'n rug naar haar toe. Maar ze was ge troffen door de houding van mijnheer; het leek wel of hij verdrietig en vol zorg over iets was. Milady ging van de trap zachtjes naar hem toe, zó zachtjes, dat ze vóór hij haar hoorde aankomen, dicht genoeg bij hem was om te zien wat hij in de handen had. Het was een miniatuur op ivoor, een dame, een heel mooie vrouw met blond haar, die over haar hoofd een prachtige, kanten sluier droeg. Een uitroep van bewondering ontsnapte Els peth's mond. Mijnheer schrok hevig. Hij bedekte vlug het kleine schilderijtje met zijn handen en keek haar boos aan. Maar Elspeth kon niet nalaten te zeg gen, hoe mooi ze de dame op de mi niatuur vond. ,,En wie stelt het voor?" De innemende stem, waarmede Milady de vraag stelde, ontwapende mijnheer geheel. En tot zijn eigen grote verwon dering vertrouwde hij nu aan dit meis je iets toe, waarvan hij alleen had wil len hebben, dat zijn vrouw het wist. ,,Dat was de moeder van Jan," Hij deed een stap achteruit van schrik, toen hij dit zichzelf hoorde zeggen. Elspeth was vol van de miniatuur, die ze uit zijn hand genomen had. ,,Wat ziet ze er aardig uit. En zo lief!" (Wordt vervolgd) Verwaand Tussen de beide Amerikaanse ex- presidenten Truman en Eisenhower botert het niet zo best. Onlangs ver klaarde Truman tijdens een banket: „Mijn studie van onze geschiedenis heeft me geleerd dat op een grote pre sident altijd een zwakke figuur ge volgd is. Als een der grootste kan ik deze verklaring afleggen Voorbeeld In New York is een vereniging op gericht, die zich keert tegen het ge bruiken van afkortingen. De naam van deze vereniging luidt: „No more abbreviations". Op het brievenhoofd van de vereniging staat echter te le zen: NMA-Club. Men zou kunnen zeg gen: Let wel op mUn woorden, niet op mün daden. Zelfbeheersing De drieënvijftigjarige King Jenkins, een autohandelaar uit Glendale, Californië, stiet zich tijdens het knutselen een stalen pen in het hart. Hij sprong in zijn auto, reed naar het zieken huis, waar een chirurg de ge vaarlijke pen onmiddellijk ver wijderde. Volgens geneesheren heeft King aan zijn zelfbeheer sing zijn leven te danken. Vooruitgang In Amerika werd bij een opinie onderzoek de vraag gesteld: „Hoe denkt u over de Duitsers?" Het me rendeel der antwoorden luidde: „De Duitsers zijn harde werkers, intelli gent, vooruitstrevend, praktisch en moedig". In het jaar 1942, tijdens de tweede wereldoorlog had men dezelfde vraag gesteld en toen luid den de meeste antwoorden: „De Duitsers zijn harde werkers, intelli gent, oorlogszuchtig, wreed en on betrouwbaar. 690 „Loopt u maar rechtuit, tot u bö de horizon komt, daarna gaat u links af". uitz.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,25 Memojan- dum 19,30 Pol. lez. 19,40 Verz.progr. v.d. milit. 20,30 Lichte muz. 21,00 Gram. m. coram, 21,40 Jong-oud-eeuwig, godsd. gedachten- wisseling 21,55 Holland Festival 1961: Zang recital 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 24,00 Nws. Orgelcone. 23,10 Gehuwden en hun ruzies, lez. 23,20 Klein radiokoor 23,40 Gram. 23,55- HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 V.d. vrouw 9,30 Gram. 9,40 Schoolradio VPRO: 10,00 Dit en het andere, praatje 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 Gram. 10,25 Promenade-ork., klein koor en sol. (herh.) 11,00 V.d. kleuters 11,15 Pianorec. 11,40 Orgelspel AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,20 Regeringsuitz.Uitz. v.d. landb. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Sportpraatje 12,50 Openluchtklanken 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Beursber. 13,30 Lichte muz. 14,00 Instr. trio 14,25 Gram. 14,35 Pol de Mont overleed 30 jaar geleden, klankb. 15,05 Liedjes en: Koek en ei, hoorsp. VARA: 16,00 Kamerork. 16,30 V.d. zieken 17,00 Trombone-kwart. 17,15 Gram. 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Vlaamse notities 18,20 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i, praatje 19,00 V.d. kind. 19,10 Gevar. muz. VPRO: 19,30 Het platteland nu, gespr. 19,45 Op bezoek bij anderen, vraaggespr. 20,00 Nws. 20,05 VCSB novietenconferentie 1961, lez. 20,10 Filmpraatje 20,20 Het zingende hart 20,35 In de ban van de tegenstander, lez. 20,50 Nederlanders in internationale technische bij stand, gespr. VARA: 21,00 Gram. 21,55 Li terair progr. 22,15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, gesprek VARA: 23.00 Soc. nws. in Espe ranto 23,10 Muziekrevue 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nws. 12,02 Gevar. muz. 12,30 Weerber. 12,35 Lezing 12,45 Lichte Een boer in de Israëlische plaats Acre, die zich meer onderscheidde door goedgelovigheid dan door wijsheid, is tengevolge van die goedgelovigheid letterlijk met de brokken van zijn huis blijven zitten. Hij was namelijk, toen zijn vrouw ziek was geworden, naar een waarzegster gegaan om raad. Deze zei hem dat hij onder zijn huis moest gaan graven totdat hij een stuk papier gevonden zou heb ben met iets bijzonders daarop ge schreven. De man aarzelde niet, nam zijn schop en begon, na voor het gemak zowel huisraad als vrouw tijdelijk buiten de deur ge zet te hebben, verwoed te graven. Toen er tenslotte vrijwel geen vierkante centimeter van het grondvlak meer onaangetast luas gelaten, lieten de fundamenten van het, toch al niet zo hechte, huis het afweten en zag de boer zich zelf plotseling tussen de stukken van het ingestorte dak zitten. De woorden die hij er toen in zijn woede uitgooide deden wel ver moeden dat zijn goedgelovigheid uiteindelijk toch een knak had ge kregen. (Advertentie) muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Or gelspel 13,30 Liedjes 13,45 Orgelspel 14,00 Ge var. muz. 16,00 Beursber. 16,06 Zangrec. 16,30 Gram. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Duitse les 18,00 Kamermuz. 18,10 Boekbespr. 18,20 V.d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Schoolwedstr. 20,00 Ork.conc. (I.d. pauze: Kunstcaleidoscoop) 21,30 Pianorec. 22,00 Nws. 22,15 Jazz 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,03 Gram. 14,30 Lichte muz. 15,00 Belgische muz. 16.07 Gram. 17,00 Nws. 17.10 Mireille, opera 18,38 Gram. 19.30 Nws. 20,00 Liederen- recital 21,00 Gram. 22,10 Gram. 22,55 Nws. T elevisieprogramma's VRIJDAG 23 JUNI NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Documentair progr. 20,55 Amus. progr. 21,25 Act. 22,05 Dagsluiting. VLAAMS BELG.: 19.00 Eureka 19.30 V.d. vrouw 20.00 Nws. 20,30 Première 21,15 In- teriew 22,00 TV-rally 22,30 Nws. FRANS BELG.: 19.30 Agrarische rubr. 20,00 Journ. 20,30 Louise, opera 22,35 Kron. v. nwe films 23,10 Journ. Het is mogelijk, zo is in welingelichte kringen te Parijs vernomen, dat Fran sen en Algerijnen in geheim overleg zul len trachten gemeenschappelijke gron den te vinden op basis waarvan de vre desonderhandelingen te Evian-les-Bains kunnen worden voortgezet. Vorige week werden de onderhandelin gen afgebroken om beide partijen een „periode van bezinning" te gunnen. De minister van Algerijnse aangele genheden, Louis Joxe, heeft gisteren ver slag uitgebracht aan de ministerraad over de onrust en de geweldplegingen in Algerië Moslems hebben in Noord- Afrika op een twaalftal plaatsen aan vallen gedaan op Franse politie en mi litairen. De ernstigste incidenten had den maandag- en dinsdagavond plaats in de provincie Constantine. Hierbij wer den 20 mensen gedood en ruim 60 ande ren gewond. Alle hoofdfondsen gaven gistermiddag bij de opening een krachtig koersherstel te zien. De Nederlandse hoofdfondsen lagen in Wall Street gevraagd in de markt. Toch gaf de betere stemming geen grotere affaire, vergeleken met de voorgaande dagen. Het. bleef kalm op de Amsterdamse beurs. Men kon in de in ternationale groep moeilijk tot zaken komen. De meeste hoofdfondsen haalden niet alleen het gehele verlies van eer gisteren in, doch kwamen hier nog bo venuit. Philips bijvoorbeeld was op 1061 circa acht punten hoger, ten opzichte van het voorgaande slot. Unilevers avan ceerden op 816 bijna zeven punten. AKU's eergisteren 3-4 punt lager, giste ren 443";, bijna drie punten hoger. Hoog ovens avanceerden acht punten tot 1020. Kon. Olies noteerden een paar dubbeltjes hoger op 121,60. In de scheepvaarthoek viel nogal wat aanbod te verwerken. Dit aanbod werd echter goed opgenomen, waardoor de koersen rond het vorige slotniveau no teerden. De leidende cultures waren een weinig lager. De stemming op de staats- fondsenmarkt was vast. Ook de overige beleggingsmarkt gaf wederom een vaste tendentie te zien. 20-6 21-6 Ned. *59 4'i I03«'a 103t8 Ned. '47 3'i 95 5B 957s AKU A 440 3.; 4423i Hoogovens cA 1011.50 1021,50 Philips GBA 1053.50 1060 Unilever cA 809.50 815'4 Kon. Olie A 121.30 121.65 Scheepv. Unie A 1647g 164 '4 A'dam Bk A 376 376 Kon. Zout cA 1150 1185 TELEFONISCH AVONDVERKEER AKU 441-442: Kon. Olie 121.50-122.00; Philips 1058-1066 gl; Unilever 814-815; Hoogovens 80-1 Jack en Tonto zien vanuit de verte, dat Duke en de zijnen in de vallei ernstig over iets beraad slagen. Inderdaad schijnt Duke zijn eigen weg te willen gaan.

de Stem | 1961 | | pagina 13