I Walcheren Op gemeente-recepties blijft het: proost! Zeeuwsch-Vlaandereri Winst PZEM bedraagt bijna 1.500.000 gulden VADERDAG GESCHENKEN A. F. Buysse Zuid-Beveland WAARDEBON 40.- VAPORISATOR bij VINOLIA for men AFTER SHAVE LOTION f3.95 for men Verf I en n Vorstin I Pianorecital Vergadering ZLM te Kamperland ghlad l)e Slem Kantoormachinehandel J. A. BIESBROECK Brabant en Zeeland geen Heerjansdam „St.-Sebastiaan" heeft na twee dagen koning OKK Wemeldinge bestaat 75 jaar Zaterdag festival Bromfietser uit VGravenpolder verongelukt Bij Zevenb.hoek Militair gedood na slippartij Ingenieurs gaan in Middelburg vergaderen Kind overreden te Roosendaal Veekeuring te Heille Visserijpolitie op Zeeuwse stromen LANDBOUWSCHAP OP POLDER SCHOUWEN winkelwaarde f 1.35 of Pre-Shave lotion f4.25 Hoofdambtenaren bij marktwezen congresseerden Veel belangstelling voor ruilverkaveling Zeeuwsch-Vlaanderen Burgemeester Hulst ere-voorzitler r.-k. middenstandsbond Vlissingen verslaat Middelburg Kampioensschieting te EUeivoutsdijk Morgen HOOGWATER Jaarvers J te Til Kernstop andere ml mr DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 JUNI 1961 MIDDELBURG Onder auspiciën van de Z.V.U. wordt in het kader van het Holland Festival in de Burgerzaal van het stadhuis op maan dag 26 dezer door de pianiste Janine Da- costa een pionorecital gegeven. Het pro gramma vermeldt werken van Rameau, Chopin, Schumann. Debussy en Ravel. Op maandag 10 juli a.s. zal het Joego slavische ensemble „Les solistes de Zag reb'' onder leiding van Antonio Janigro. eveneens in de Burgerzaal optreden met werken van Vivaldi, Rossini, Couperin, Mozart en Corelli. botsing Woensdagavond om zeven uur had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een bromfiets. Dit gebeurde op de kruising Ruiterstraat en Piet Heinstraat. De vrachtauto, bestuurd door P. H. uit Middelburg, en de bromfietser M. T. uit Serooskerke botsten tegen elkaar, omdat de bromfiets geen voorrang verleende. De bromfietser bekwam schaafwonden aan beide benen, en werd in het zieken huis verbonden en daarna naar huis ver voerd. De vrachtauto was licht bescha digd; de bromfiets werd bijna geheel vernield. VLISSFNGEN Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen 13—6 Corale 146 Porjus, Greetsiel, Burgwall en Bihae. Vlissingen vertrokken 13—6 Corale 146Waverstroom, Greetsiel en Gazelle. Gepasseerd naar Antwerpen, Ned. schepen 136 Pacific, Aagtedijk, Stad Schiedam, Karimata, Triton 14—6 Aardijk, Jozef Swenden, Rial, Kitty, John V, Koningin Juliana, Idanel en Bloemgracht. Gepasseerd naar zee, Ned. schepen 13—6 Wijmers, Riforan 14—6 Odiless R., Arnoutspolder, Prins Willem V en Kora. Hansweert PROGRAMMA VOOR „SCHELD EG ALM'1 Het a.s. weekend zal bijzonder druk worden voor de leden van de Hansweert- se harmonie. Scheldegalm gaat op zater dag 17 juni eerst een bezoek brengen aan Wemeldinge. Zij zullen daar trachten luister bij te zetten aan de feestelijk heden, welke daar georganiseerd worden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het muziekgezelschap O.K.K. De dag daarop zullen zij hun „tournee"' vervolgen. Hun optreden vindt dan plaats te Kwadendamme. Reden van hun bezoek aan Kwaden damme is het vijftigjarig bestaan van Con Affezzione uit die plaats. Van het aldaar organiserend feestcomité heeft het bestuur van Scheldegalm de uitnodiging ontvangen het sluitstuk van het feest te verzorgen, bestaande uit een sluitings concert en een taptoe. Het zal dit weekend hard blazen ge blazen zijn voor de Scheldegalmers. 's-H eerenhoek GOUDEN HUWELIJK VAN L. SCHRIEKS-MENHEERE Het echtpaar L. Schrieks-Menhcere vierde zijn gouden huwelijksfeest, 's Mor gens was er in de parochiekerk eên plech tige H. M^s uit dankbaarheid. Het feest en de receptie waren in hotel De Vrien denkring. Aan belangstelling heeft het niet ontbroken. Pastoor A. Douenburg kwam namens de parochie zijn geluk wensen aanbieden, 's Avonds kwam ook burgemeester R.O.M. Waelput namens de gemeente. De burgemeester was overdag verhinderd, daar onder zijn leiding de rijtoer met de ouden van dagen werd ge maakt. De heer Schrieks is 77 jaar en zijn echtgenote 74 jaar. Beiden zijn m 's-Heerenhoek geboren. De heer Schriexs heeft jarenlang zwaar graafwerk verricht in de Wieringermeerpolder, welk werk zijn gezondheid echter niet heeft ge schaad. Hij is een trouw bezoeker van de bejaardensociëteit. Het echtpaar heeft zeven kinderen, allen gehuwd, 32 klein kinderen en 4 achterkleinkinderen, waar onder een drieling. De muziekvereniging St.-Cecilia verhooogde de feestvreugde met een serenade. BEJAARDENREIS Dinsdag maakten de bejaarden van 's-Heerenhoek hun jaarlijks reisje. Als altijd weer onder leiding van burgemees ter R.O.M. Waelput. Om ongeveer kwart na acht in de morgen vertrok men naar Bergen op Zoom, waar even werd ge- pauseerd om de koffie te gebruiken. Ver volgens ging het naar Antwerpen, waar een rondrit door de stad werd gemaakt, de dierentuin bezocht en de haven be zichtigd. Om vijf uur keerde het gezel schap terug en in Bergen op Zoom werd een heerlijk diner aangeboden. Omstreeks half tien arriveerden de oudjes weer in 's-Heerenhoek waar het muziekgezelschap St.-Cecilia hen opwachtte. De heer J. Rijk richtte een woord van dank tot de organisatoren van deze mooie reis namens alle ouden van dagen. Mevr. Hegemann had 's morgens de gemeente 's Heeren- hoek een nieuw vaandel aangeboden welk vaandel hen bij de reis heeft vergezeld. Kapelle WONINGWETWONINGEN De voor deze gemeente toegewezen tien woningwetwoningen zijn gegund aan de firma C. Priem te Lewedorp en niet de firma Priem te Ovezande, zoals abusievelijk werd gemeld. Op donderdag 22 juni zal te 14.00 uur in de grote consumptietent op het ter rein van de landbouwtentoonstelling te Kamperland een algemene vergadering worden gehouden van de Z.L.M. Dagblad 0007 Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14. telefoon 237? Rayonredacteur W de Geeuw Rayonbeheerder. I., K M de June Rayonkantoor voor Walcheren en Z.- Beveland: Goes Westsinge) 98. tele foon 6252 Rayonredacteur. Fr v Dongen Rayonbeheerder. J Fait Prijs voor losse advertentie^ bestemd voor de editie voor Zeeland t U.I5 per mm 1 mm Ingezonden mededeling 215 mm gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie „Kleintles": 3 regels of minder 1 0.9b elke regei meer t 0.15 Bij plaatsing ools in Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereen volgende onge wijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. t Advertentie 1 Showroom en Technische Dienst: GENTSESTRAAT 21a—23, HULST Tel. 01140—2080 b.g.g. 2591 Geldig bij aankoop van een „OLYMPIA" schrijf- of tel machine, evt. gerevideerde kantoorschrijfmachine. Bij afbetaling: ca. 22.per maand. Alléén gedurende de maand juni 19C1 „Olympia": een wereldmerk „Olympia"een kwaliteitsproduct „Olympia": een West-Duitse machine Biervliet kleiduivenschieting In het Recreatiecentrum „De Braak man" werd een kleiduivenschieting ge houden. Deze schieting werd georgani seerd door de Jagersvereniging van Biervliet. Burgemeester Hansens van Hoek opende met een toepasselijk woord. De uitslag werd als volgt Baan Zee land 1. en kampioen, de heer K. Nagelkerke uit St. Jansteen. Hij behaalde alle punten 150. 2e Wedstrijdbaan 1. Graaf de Borchgrave d'Altena, Brussel 2. dr. Ravels, Hulst; 3. J. de Cock, Hulst, 4 H. Wiegel, Middelburg 5. H. van den Hemel. Biervliet. 3e Wedstrijdbaan 1. H. van den Hemel, Biervliet 2. H. Wiegel, Middelburg 3. P. Pladdet, Biervliet 4. P. Dieleman, Hoek 5. D. de Meuse, Gent 6. J. Ingels, Biervliet. 4e Wedstrijdbaan-buksbaan 1. H. de Dobbelaere, Biervliet 2. P. van Hoeve, Terneuzen 3. G. Bruynzeel, IJzendijke 4. L. de Jonge 5. W. van Sluis 6. C. Riemslag, Biervliet, De prijzen werden na afloop door de voorzitter uitgereikt. Hij sprak de hoop uit, dat het volgend jaar de heren jagers in nog grotere getale aan de wedstrijden zouden deelnemen. In het clublokaal, hotel „De Vriendschap",, kwam het be stuur van de vereniging na afloop der wedstrijd bijeen om nog ecus na te praten over de gslaagde wedstrijd. polio-inenting In het wijkgebouw van het Groene Kruis werden door de gemeente-arts, dokter C. Kalkman, 70 kinderen tegen polio ingeënt. Het neüof hier de jaarkiassen 1953 en 1959 voor de 4e prik en de jaarklasse 1960 voor de 3e prik. De kinderen, die om welke redenen ook, verhinderd waren om aan de oproep gevolg te geven, zullen in de gelegenheid worden gesteld om alsnog ingeënt te worden. Clinge gezinsverzorging Het Interparochiële Charitatief Cen- trum heeft het mogelijk gemaakt, dat de inspectrice voor de gezinsverzorging in het bisdom Breda, mejuffrouw Van Acker een lezing zal komen houden in het Verenigingsgebouw. Het onderwerp van de lezing zal zijn „De opleiding en het werk van de gezinsverzorgsters". Om geheel duidelijk te zijn zal mejuffrouw Van Acker een film ver tonen. Voor deze belangrijke avond zullen de meisjes van zeventien tot dertig jaar uitgenodigd worden, alsmede de moeders van deze meisjes. DE SWIFTERS Het muziekgezelschap „The Swifters" zal op vrijdag 16 juni a.s. deelnemen aan de Oberbayern feestavond in de prach tige zaal „Het Dorpspaleis" te Sinaai <B.). Het zal een zeer interessante avond worden. De gehele zaal is reeds uitver kocht. Naast „The Swifters" zullen op treden „The Conny Sisters". Graauw DRUKKE KERMIS Als het weer wil meewerken dan wor den het stellig drukke kermisdagen zon dag en maandag aanstaande. Niet zelden verliepen deze dagen uiterst kalm bij gebrek aan de nodige attracties. Daar zal in ieder geval dit jaar geen ge brek aan zijn. Behalve de gebruikelijke kramen en draaimolens zal men gele genheid hebben een ritje per trein te maken. De autoscooter zal niet ontbre ken. Natuurlijk zi^n er die dagen schie- tingen op staande en liggende wip; er zal een grote voetbalwedstrijd worden gespeeld, terwijl De Reisduif een echte kermisvlucht op het programma heeft staan. Dat de danslustigen eveneens hun kans krijgen, spreekt haast vanzelf. HULST Schoolverkeersexamen Uitgaande van het Verbond voor Vei lig Verkeer werd bij 70 meisjes en 3 jon gens het schoolverkeersexamen afgeno men. Aangezien Hulst geen afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer rijk is, was de organisatie geheel overgelaten aan het onderwijzend personeel van de Sint-Josephschool voor meisjes en de Rijkspolitie. Het resultaat was uitstekend. Voor het theoretische gedeelte werd slechts een kandidate afgewezen, terwijl de overige 72 deelnemers aan het4 examen allen slaagden. Men dient hierbij in ogen schouw te nemen, dat in totaal voor het theoretische en het praktisch gedeelte niet meer dan 7 fouten gemaakt mogen worden. In tegenstelling tot vorig jaar toen 8 kandidaten moesten worden af gewezen kan het resultaat dus zeer goed worden genoemd. Er waren dit keer zelfs 5 kandidaten, die de proef geheel foutloos aflegden. Binnen afzienbare tijd zal de diploma uitreiking zoals dit tenminste vorige jaren gebruikelijk was door de burge meester of diens vertegenwoordiger ge schieden. Het onderwijzend personeel van de Sint- Josephschool en de Rijkspolitie (vooral de wachtmeester G. Horsman heeft hier in een zeer groot aandeel) verdienen voor dit werk alle lof. Koewacht Bevordering P.T.T. Met terugwerkende kracht van 1 januari 1961 werd onze dorpsgenoot Rogér de Smet bevorderd tot besteller le klas bij de dienst der posterijen alhier. OOSTBURG benoemingen Bij beschikking van de staatssecretaris van onderwijs kunsten en wetenschappen is met ingang van 1 september 1961 be noemd aan de afdeling rijks-h.b.s. van het koninklijk Wilhelminalyceum te Oost. burg en de daaraan verbonden rijks-m. m.s. tot leraar in vaste dienst de heer J. C. Lodder, terwijl voor het tijdvak van 1 september 1961 tot en met 31 augustus 1962 aan genoemd lyceum zijn benoemd tot leraar in tijdelijke dienst de heren J. Cramer, A.A. Thorn, C. Schijve, R.A.M. Roozenburg, S. Tijmstra en S. ter Beek en tot lerares in tijdelijke dienst mej. E. La Haye. TERNEUZEN fietser aangereden De wielrijder C. v. E. uit Middelburg stak plotseling de Axelsestraat over om in de Oranjestraat te rijden toen een truck met oplegger bestuurd door A. j. de V. uit Terneuzen op hetzelfde ogen blik het kruispunt naderde. De fietser werd, ondanks de uitwijkpogingen van de truckbestuurder gegrepen en tegen het wegdek gesmakt. Dokter Bos con stateerde een hersenschudding en enkele lichte verwondingen. Hij liet het slacht offer naar het ziekenhuis brengen. W aterlandkerk je vergadering reisvereniging De reisvereniging „Waterlandkerkje", alhier, zal een vergadering houden in het Dorpshuis op 20 juni. Er zal een be spreking plaatshebben over een te maken reis naar keuze. Belangstellenden die nog geen lid zijn kunnen zich bij die gelegenheid alsnog opgeven. Westdorpe Het zal in de schutterswereld maar zelden voorkomen, dat een handboog maatschappij twee dagen nodig heeft voor de jaarlijkse koningstitel. Wel, bij „St. Sebastiaan" heeft het maar weinig gescheeld, of er was zelfs na twee dagen nog geen nieuwe koning. De eerste dag hebben 24 schutters in totaal 840 schoten afgevuurd, doch niemand kon de zo begeerde hoogvogel neerhalen. Men besloot om de andere dag de strijd opnieuw aan te binden. En pas in de laatste minuten (het werd al bijna donker) lukte het schutter Fernand Kamoen de zo begeerde vogel met een welgemikt schot van de pêrche te halen, waarmee hij zich koning mag noemen voor het komend seizoen. Er waren toen al 399 schoten gelost. De „ministers" waren al de eerste dag bekend het zijn de heren A. Groosman, die de eerste zij vogel schoot, en j. Bruggeman, voor de tweede zij vogel. Merkwaardig is, dat de heer j. Brugge man, die in de hele streek onder de schutters wordt gevreesd, het niet verder kon brengen dan „slechts" een ministers- titel, hoewel hij evenals de andere schut ters op beide dagen ruim vijftig kansen heeft gehad. St. Sebastiaan heeft trouwens het „Koningsfeest" weer in gezelligheid doorgebracht, in Het Oudt Raedhuys. IJzendijke „zanglust" behaalde eerste prijs De plaatselijke dameszangvereniging „Zanglust" behaalde op het te Sint Maartensdijk gehouden zangconcours in de tweede afdeling een eerste prijs met 236 punten. De dirigente mevrouw Van Sorgen- Broer kan met dit resultaat zeker te vreden zijn. Het verplicht nummer Psalm 23 van A. Noordgraaf leverde 120 punten op. Met het vrije werk „Tovernacht" van Otto Vaal behaalde men 116 punten. Z uiddorpe schieting De uitslag van de schietingen van St. Sebastiaan is 1ste schieting hoogvogel M. Verecken, Kloosterzande 1ste zij vogel G. Sleyens, Kloosterzande 2de Ph. Staal, Grauw 1ste kal. R. de Mey, Zuiddorpe 2de kal. Ph. Pottelberghe, Zuiddorpe. 2de schietinghoogvogel Em. Croo- nenburg, Zuiddorpe 1ste zijvogel J. Bruggeman, Westdorpe 2de J. Topma, Zandstraat; 1ste kal. P. de Kort, Sluiskil; 2de R. de Mey, Zuiddorpe. Het Wemeldings muziekgezelschap O.K.K. gaat zaterdag a.s. op grootse wijze het 75-jarig bestaan vieren. Dit ge zelschap, dat onder de zeer bekwame di rigent A. v. d. Singel, die mede dirigent van Eufonia uit Goes is, een bijzonder hoog peil heeft bereikt, organiseert een festival. Het begint zaterdagmiddag te 14.00 uur met een ontvangst van de ge nodigden in het gymnastieklokaal. Dit betekent dat de vertegenwoordigers van 6 a 7 aan het festival deelnemende mu ziekgezelschappen aldaar zullen worden welkom geheten. Te 14.30 uur zal de gloednieuwe drum band geïnstalleerd worden. Ook dit feit zal te Wemeldinge in het gymnastieklo kaal plaats vinden. Te 15.30 uur is er een rondgang door het dorp waaraan alle deelnemende korpsen deel zullen nemen. Daarna zal er op de muziektent bij het schoolplein vanaf half vijf doorlopend muziek zijn welke dóór de deelnemende korpsen wordt verzorgd. Te 21.30 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden terwijl te circa 22 uur een taptoe zal plaats vinden te verzorgen door het jubilerende korps in samenwer king met Euphonia uit Goes. Gistermorgen is de 69-jarige bromfiet ser J. v. L. uit 's-Gravenpolder, die van af de Zaaidijk de Goesestraatweg kwam opgereden, ter hoogte van de ,,Vier Lin den". doordat hij geen voorrang verleen de, gegrepen door een auto, bestuurd door de heer A. de W. uit Hoedekens- kerke. Dokter Kole was spoedig ter plaatse, v. L. werd naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, maar overleed kort daarna. De bestuurder van de auto bleef onge deerd. In de nacht van dinsdag op woensdag om ongeveer tien minuten over twaalf is by het viaduct op ryksweg 16, onder de gemeente Zevenbergschehoek een militaire jeep geslipt en over de kop geslagen. De bestuurder, de 44-jarige op perwachtmeester J. Duizer, uit Sleeuwyk werd uit het voertuig geslingerd en kwam om het leven. De opperwacht meester was gehuwd en had vier kin deren. HU behoorde tot de stafverzor- gingsbatterij van de 937e afdeling lichte Lua in Eindhoven. Vrijdag 16 en zaterdag 17 juni zal in Middelburg de algemene vergadering van het „Koninklijk instituut van inge nieurs" worden gehouden. Tijdons deze bijeenkomst zal gesproken worden over „De economische ontwikkeling van Zee land" en over „De Schelde als vaarweg" Op de tweede dag van de jaarvergade ring zullen enige excursies worden ge houden. Blykens een concept-verslag over het 42c boekjaar over 1960 bedroeg de winst van de Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij in dit jaar 1,45 miljoen gul den. De totale omzet steeg met 1,5 mil joen gulden netto-opbrengst, d.i. een per centage van 8,71 procent. De lasten na men toe met 4,85 procent. De winstver deling geschiedt als volgt: 80.000 di videnduitkering 4 procent over gestort kapitaal van 2 miljoen gulden; 500.000 zal worden gestort in het fonds voor on rendabele aansluitingen; 975.500 zal worden gestort in het fonds voor diverse belangen. Huisvesting De huisvesting van het hoofdkantoor is in de laatste jaren in steeds toenemen de mate onvoldoende geworden. Het in 1940 gereedgekomen gebouw was opge zet voor ruim 100 personeelsleden, thans wordt het door 220 personen bevolkt. Verschillende diensten zijn reeds in Vlis singen ondergebracht. Thans is een plan tot uitbouw tot in details uitgewerkt zo dat een bouwproject ontstond dat in september 1960 in een vergadering van de Raad van Bestuur werd besproken en goedgekeurd. Het is te betreuren, aldus het verslag, dat de tot dusverre met de betrokken autoriteiten gevoerde besprekingen de indruk hebben gevestigd, dat tal van moeilijkheden aan een spoedig realiseren van het bouwplan in de weg staan, zo dat met recht moet worden gevreesd, dat het nijpende ruimteprobleem nog minstens 2 a 3 jaar zal voortduren. Daar om zal binnenkort op provisorische wij ze in de nood moeten worden voorzien. Huishoudstrooni De invoering van het middag- en veekeindtarief had een grote invloed op de toeneming van het huishoudelijk ver bruik. "Waren er ultimo 1959 8370 nacht stroomverbruikers, eind 1960 betrokken 10.038 afnemers energie volgens het nacht-, middag- en weekeindtarief (NMW-tarief). Het aan deze verbrui kerscategorie geleverde aantal kWh steeg van 12.575.000 tot 20 129.000 of wel 60,1 procent. Brengt men dit verbruik in min dering van het totale verbruik in de huishoudelijke sector, dan blijkt dat bui ten de NMW-uren het huishoudelijke verbruik een stijging van 48.829.000 tot 51.291.000 kWh ondervond. Het accres van dit verbruik bedroeg dus 5 pro cent. hetgeen evenveel is als het accres van het verbruik buiten de nachturen van 1958 tot 1959 Hieruit volgt dus, dat de grote toename van het verbruik van „goedkope huishoudstroom" het accres van het overige huishoudelijke verbruik niet, althans niet merkbaar, ongunstig heeft beïnvloed. Dit blijkt ook uit het feit,-dat in de huishoudelijke sector de totale ontvangsten circa 8 procent ste gen, hetgeen bijna het dubbele is van het vorig jaar. In de H. Hartparochie te Roosendaal heeft zich woensdagmiddag een tragisch ongeval voorgedaan. Kort na het verla ten van de kleuterschool liep de 4-jarige Alex Dick uit de Philipslaan met enkele andere kinderen op het trottoir van de Rector Hellemonsstraat en kwam spelen derwijs te vallen. De jongen rolde van het trottoir af juist op het moment dat een zware vrachtauto passeerde en kwam tussen de voor- en achterwielen van deze auto terecht. Door de achter wielen werd het kind overreden en op slag gedood. De chauffeur had hiervan niets bemerkt, doch stopte onmiddellijk op het geroep en gegil der andere kin deren en moeders, die het vreselijke on geval voor hun ogen zagen gebeuren. (Van onze verslaggever) Geen alcohol meer op gemeenteiyke ontvangsten, zo besloot onlangs de ge meenteraad van het dorp Heerjansdam op IJsselmonde onder de rook van Schie. dam. En het argument dat daarbij voor zat: de gemeenten prediken veilig ver keer en moeten daarin volstrekt conse quent zijn. Al eerder was de ontvangst met of de ontvangst zonder aan de orde geweest in de gemeenteraad van Baarn. Wat vindt men ervan in Brabant en Zee land Om te beginnen met de Noordbrabant se hoofdstad, waar het brandewijntje met suiker zo geliefd is. Gemeentesecre taris mr. A. A. B. van Geeien zegt ons; Wij schenken ook vruchtesappen en heb ben er nog niet over gedacht ons daar toe te beperken. In Waalwijk is de alcohol ten gemeen tehuize al evenmin een probleem. De gemeentesecretaris N. Vlaar zegt: Ze krijgen hier niet zoveel, dat er ongeluk ken gebeuren. Wij schenken trouwens ook niet-alcoholische dranken. Overigens, ik wil het besluit van Heerjansdam niet belachelijk maken: er zit misschien iets in. Positief is burgemeester J. P. Godwaldt van Roosendaal: We zitten hier in Bra bant, in het warme zuiden en niet in een streng calvinistisch land. We heb ben teveel respect voor de persoonlijke vrijheid van elk mens. Daarom schenken we ook niet-alcoholische dranken. En burgemeester Alb. Lockefeer van het Zeeuwsch-Vlaamse Hulst: ik zou wel graag hebben dat de mensen zo verstan dig waren en matig genoeg om nog zon der gevaar naar huis te kunnen rijden; dat is zeer zeker niet altijd het geval; maar een besluit a la Heerjansdam vind ik een te verregaande maatregel; per slot is ieder vrij in ons land; u ziet, ik sta er nogal nuchter tegenover. Mr. J. C. A. F. Kuijpers, gemeentese cretaris van Bergen op Zoom zegt: Geen probleem. Niet anders luidt de mening van Steenbergens burgervader, mr. J. M. van der Meer, en in Tilburg horen we hetzelfde geluid. Breda vindt: hier wordt van alcohol geen misbruik gemaakt; misschien dat men in kleinere gemeenten aan zo'n re ceptie aanstoot neemt, en dat daarom (Advertentie) Werphengels Werpmolens Alle soorten vlsgerief Porteuilles Portemonnaies Sleutelringen Sigarettenkokers Aanstekers. Gas en Benzine PÜpen Zakmessen Elektrische scheerapparaten Actetassen Diplomaten tassen Asbakken. Kristal en gewoon. Vogelkooien Reisnecessaires Balpennen Kop en schotels met opschrift Lange Nieinvstraal 16 Hulst Op het weiland van de heer A. Calus te Heille werd de jaarlijkse rundveekeu ring gehouden. Hier werd o.m. het woord gevoerd door de heer ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent in de provincie Zeeland en door de burgemeester van Sluis, de heer P. F. van Hootegem. De uitslag luidt als volgt: Kampioen: Gonda van J. A. Cauwels. Reserve kampioen: Habeltje 76 van F. Focke. Kampioen ongeregistreerde koeien: Bertha van J. Robesin. Beste produktiekoe: Helma van J. de Rijcke (bekroond met beker zuivelfabriek IJzen dijke). 2-jarige melkkoeien: J. de Rijcke en Zn. Stella 5. Alma III van J. de Rijcke. 3-jarige melkkoeien: 1-a Habel tje van R. Focke, 1-b Huub van R. Focke 1-c Brunette van S. J. M. de Smet. Eerste prijzen: Wiempe van F. de Backere; Paula van A. Calus; Alma en Sara van R. Focke; Paula van Alf Calus; Brunette en Nora van S. de Smet. Rieka van J. Corthals. 4-jarige melkkoeien: Eerste prijzen: Flora van Aug. Calus; Lena van J. Cau wels; Cora en Alma van J. de Rijcke. Tweede prijzen: Sonja van A. van Deurssen; Mina van A. Heijens; Rosa van J. Rammelaere; Flora 57 van Aug. Calus; Nelly van Alf. Calus; Laura van J. de Rijcke. 3e prijzen: Jennigje van L. van Melle; Lies van J. Corthals. 5-jarige melkkoeien: Eerste prijzen: Ria van Wed. van Deurssen; Sterre 56 van A. J. Calus; Nora III van J. A. Cauwels; Sara van J. de Rijcke. Tweede prijzen: Betsie en Wanda van Wed. van Deurssen, Liese van F. de Backere. Oudere koeien: Eerste prijzen: Mina van L. van Melle; Nellie en Olga van A. Heijens; Aaltje en Dora van A. Tresonie; Gonda van J. A. Cauwels; Nannie van J. de Rijcke; Zulma van J. de Rijcke en Zn. Tweede prijzen; Trui van J. de Ram melaere; Helma, Siona, Gretha en Mona van J. de Rijcke en Zn., Bertha van J. Robesin; Bertha van C. Leliaert; Lies van C. Leliaert. Vaarzen 1 tot 1 1/2 jaar: Norma van J. A. Cauwels, 2 Selma van J. de Rijcke Landa van C. Leliaert. Vaarzen 1 1/2 tot 2 jaar: Roza van J. A. Cauwels; Ben van R. Focke. Vaarzen 2 jaar en ouder: Selma van J. de Rijcke; 2 Betsie van A. Fresome; 3 Corrie van A. Maenhout, 4 Neeltje van J. de Rijcke; 5 Alma van A. Maen hout. Er werden 75 stuks vee aangevoerd. Bij besluit van de minister van finan ciën is aan de heer M. A. Servaas, con troleur bij de visserijpolitie op de Zeeuwse stromen ter standplaats Yerse- ke met ingang van 1 augustus 1961 eer vol ontslag verleend in verband met bet bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Benoemd werden in vaste dienst als motordrijverdekknecht bij genoemde dienst de heren A. G. H. van Mil en Th. F. van den Bergen, beiden ter stand- j)Iaats Wemeldinge. in HeerjansdamHet kan, want in elf jaar tijds maakte Heerjansdam welge teld drie recepties van gemeentewege mee Ook in het Walcherse Souburg zal er weinig gaan veranderen op dit stuk, lei den we af uit hetgeen secretaris J. J. van Ginkel zegt: We hebben zaterdag nog alcohol geschonken, maar ook vruchtesap en limonade; en dat gaat goed zo Het ziet er dus niet naar uit, dat in het zuiden het voorbeeld van Heerjans dam navolging zal vinden. Een matig mens is zijn vrijheid waard, meent men, zijn vrijheid die men niet nog meer moet beknotten door allerhand maatregelarij. Men ziet het hier gewoon niet als een probleem. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap, onder leiding van de voor zitter de heer A. W. Biewenga, heeft een bezoek gebracht aan Schouwen-Dui- veland, teneinde zich op de hoogte te stellen van de situatie in de polder Schouwen, waar, tengevolge van een complex van factoren de stand van de gewassen op een groot aantal bedryven abnormaal slecht is en tot ernstige moei lijkheden zal leiden. Met betrekking tot de schade in de fruitteelt werd het standpunt ingenomen, dat de betreffende eigenaren en pach ters in hoofdzaak gebaat zullen zijn met opname van deze bedrijven in het re creatiegebied, mits uiteraard tussen ei genaren en pachters overeenstemming kan worden bereikt. Met het gemeentebestuur van Wester- schouwen is reeds een bespreking aan gevraagd ter realisering van de bestaan de plannen. Voorzover nodig zal een beroep op de overheid worden gedaan voor het ver krijgen van enkele nieuwe fruitteeltbe- drijven in een der IJsselmeerpolders. Het dagelijks bestuur was met de Ge westelijke Raad voor Zeeland van me ning, dat de schade in de landbouw op korte termijn dient te worden getaxeerd, zonder dat op dit moment verwachtingen mogen worden gewekt. Vaststelling van de schade is echter dringend gewenst, teneinde een zo volledig mogelijk beeld te kunnen verkrijgen. Aan de betreffende instanties zal der halve worden verzocht een spoedige ta xatie van de gewassen te willen bevor deren. Met de minister van landbouw en vis serij zal door het dagelijks bestuur van het Landbouwschap contact worden op genomen, teneinde hem te wijzen op de noodzaak tot het treffen van maatrege len voor deze bij herhaling getroffen be drijven. (Advertentie) Voor de man die er verzorgd uit wil zien is er bovendien nog: HAIRCREAMf2.95 HAIRLOTIONf5.50 SHAVINGCREAM f 2.25 LONDON - PARIS - BRUXELLES - ROTTERDAM Gisterenmiddag startte in het Strand- hotel te Vlissingen een tweedaags con gres van de vereniging van hoofdambte naren bij het marktwezen. Het congres wordt geleid door de landelijke voor zitter. de heer J. A. V. Bergvelt. Mr. P. J. Menger van het ministerie van econo mische zaken, hield een inleiding over het onderwerp „Vestigingsbesluit le vensmiddelenbedr ij f 1961, en de relaties daarvan met de markt- en straathandel, en de vestigingsbeschikking ambulante handel 1961". Na afloop van deze middag bijeenkomst werden de congressisten door burgemeester mr. B. Kolff op het stadhuis ontvangen. In zijn welkomst woord onderstreepte hij het belang van de markt, en het marktwezen voor elke stad. In de vergadering van vandaag zal o.a. de vijfdaagse werkweek onderwerp van discussie zijn. Tydens de inleiding, die ir. B. Francke 'districtsingenieur van de cultuurtechni sche dienst over ruilverkaveling heeft gehouden voor een gehoor uit het streek- verbeteringsgebied Koewacht en omstre ken in het patronaatsgebouw van Koe wacht, heeft hü verklaard, dat door de gezamenlijke landbouworganisaties reeds ruilverkavelingen zijn aangevraagd van meer dan negenduizend ha voor het landbouwgebied van Sas van Gent tot en met Nieuw-Namen. Om technische redenen is deze aan vraag gesplitst in een ruilverkavelings plan Canisvliet, dat op korte termijn zal worden behandeld. Dit i.v.m. de uitvoe ring van de werken aan het kanaal Gent-Terneuzen, waarmee reeds een aan vang is gemaakt. Door de verbreding van dit kanaal zal grond vrijkomen, waarmee verschillende kreken kunnen worden gedempt. Een tweede ruilverkavelingsplan om vat de landbouwgronden tussen Zuiddor pe en Clinge. het zandgebied rond Koe wacht. Van de totale aanvraag resteert dan nog een derde plan, dat de klei gronden van de Kieldrechtpolders om vat. Ir. Francke deelde mee, dat wat het plan Canisvliet betreft spoedig tot de stemmingsvergadering zal worden over gegaan. Er moet echter rekening mee worden gehouden, dat eventuele uitvoe ring nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten. Tijdens een bestuursvergadering van de Diocesane Katholieke Middenstands bond in het bisdom Breda is tot ere voorzitter benoemd de heer A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Hulst. Zo als bekend is de heer Lockefeer vorig jaar september als voorzitter afgetreden. Zomeravondvoetbal 5 TOT EN MET 10 JUNI 1961 Rayon Vlissingen Zeemacht V.A.W. II 5—2: Uiterton V.A.W. 1—1; B.V.V. P.V.S. 0—0 F.Z.E.M. V.A.W. 2—2 P.V.S. Uiterton 2—4 G.P.C. V.A.W 9—1 Coal S.S.V.V. 3—3. Rayon Sas van Gent S.V.G. S.A.S. 1—5 O.N.A. C.B.S. 4—2. Rayon Terneuzen Rijkswaterstaat Bundeltouw 10Scheepswerf Advendo 00H.K.C. Bundeltouw 30 Hoop P Z.E.M. 13 De Meyer Mistrappers 2—3 Rijkswaterstaat I Rijkswaterstaat II 51. De voetbalwedstrijd tussen de stedelij ke elftallen van Middelburg en Vlissin gen is in een verdiende 1-6 van de Schelde-stedelingeri geëindigd. Aanvan kelijk leek M'burg zich niet onder de voet te laten lopen, maar reeds vrij spoedig bleek de Vlissingse voorlinie toch te sterk voor de slecht dekkende Middelburgse verdediging. Doelman Mondeel, die begon met enkele fraaie reddingen, werd voor de eerste keer ver slagen toen Groenenwegen zo'n dekkings- fout afstrafte (0-1). Kees de Nooyen deed dat even later nog eens (0-2). Tien Schot man treuzelde met wegwerken was de handige Moens er bij om de ruststand op 0-3 te brengen. Na de thee zorgde Biesheuvel, de enige afdelingsspeler in dat even later nog eens (0-2). Toen Schot van een fraaie aanval (0-4). En eerst toen Jan de Nooyen en later Moens het halve dozijn hadden volgemaakt, 0-6, slaagde Lindenberg erin, met het mooi ste doelpunt van de wedstrijd de hoofd stedelijke eer te redden (1-6), Ook de dameswedstrijd werd een Vlis singse zege. Na een 0-0 ruststand nam Middelburg de leiding, 1-0. Maar vooral dank zij Leny van Gemert werd het toch nog 1-2 voor Vlissingen. De uitslag van de jaarlijkse kampioen- schieting op het terrein van Zorgvliet te Ellewoutsdijk luidt: Kampioen kleppen: C. D. Raas 'Willem Teil. Ovezande'; kampioen vogels J. de Rijke (Edele Handboog. Oudelande)le zijvogel C- Lans (Edele Handboog, Oudelande); 2e zijvogel L. Meijaard (Juliana, Oude lande) le bovenkal P. Verheijke (Zorgvliet)2e bovenkal Jac. Smalle- ganger Az. (Zorgvliet) le onderkal J. van Prallenburg (Zorgvliet) 2e onder- kal J. Driedijk (Doel n. Hoger, Wol- faartsdijk); 2e klep H. J. Driedijk 'Doel n. Hoger): 3e klep J. Rentmeester (Willem Teil. Ovezande); 4e klep: W. de Jong (A.D.L.M., Kwadendamme). Er namen 84 schutters aan de schieting deel. Morgen, vrijdag 16 juni, gelden voorde provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 5.02 en 17.12 uur; Terneuzen 4.21 en 16.35 uur; Vlissingen 3.52 en 16.04 uur; Wemeldinge 5.38 en 17.53 uur. 'S-GRAVENPOLDER Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering TERNEUZEN Avondvierdaagse MIDDELBURG Abdij 21 en 21.30 uur Klank- en lichtspel Molenwater 9-18 uur Miniatuur Wal cheren Electro 19.30 uur Ik beken. 18 j. City 20 uur Het groene masker, 18 j. GOES Grand 20 uur Pal Joey, de nachtclub artiest, 18 j. Bergweg 14 14 uur Opening technische school Technische school Bergweg 14 14 uur Opening school VLISSINGEN Luxor 20 uur Kom van dat dak af, a.l. Alhamhra 20 uur De Perzische maag denroof, 18 j. MIDDELBURG Abdy 21 en 21.30 uur Klank- en licht spel Molenwater 9-18 uur Miniatuur-Wal- cheren CLINGE R.-k. Verenigingsgebouw 20 uur Le zing over gezinsverzorgster, 17 jaar SAS VAN GENT Olympia 8 uur Rose Marie TERNEUZEN Luxor 8 uur Immer wil ihr dir ge- hören. a.l. Avondvierdaagse oortbttro Ledel 8 uur Het begon in Napels, 14 J. De datum 20 jmM langrijk worden .H /.uilen dan met iH een aantal desidl van de lagere eil /oals dat ook doel personeel is gcseM gens en wensen A delingen voor ri- Daarnaast zullen k komen als de verdi vhigstoeslag, de positi tingambtenaren, het besluit, de ziektekost volgen van de invoeriil werkweek en tenslotte I verplegend personeel. |L Dit viel woensdagn ren tijdens de 12e ja? de A.R.K.A. (landelijl| rijksambtenaren), die gehouden en die werd H. Metz, voorzitter. m ren binnen de A.R.jr Metz o.m. „leven wij v| de nood in de kringen ambtenaren en de staan volledig achter bezwaren". Hij hoopte gende week dinsdag hc1^| resultaten zal opleveren® Mr. Metz sprak voortJ uit over de werving vanj de toekomst. Wat doet op de markt komen] van de rijksdienst ontbj vloed van prospecti, wJ bereidend en hoger mij wijs wqrdt overstroomd sprak hij de positie vanj ren in Nieuw-Guinea, niet de status van Ned| tenar is toegekend. Nu de onderhandelinj^B over het staken van dé® kernwapens, blijkbaar i^| geraakt, zullen Amerifc® -trachten het gesprek o^H te brengen op een and< I De Russische ambass; I N., Valerin Zorin, zal I hebben met de adviseu H Kennedy voor ontwa I John J. MacCloy. De b H er een procedure wordt I te hervatten Oost-We, I gen over de algemene on H hoopt op 1 augustus m H handelingen te kunnen I Het was, zoals bekend H de Russen om het ge H kernstop onder te brenge® meen gesprek over de oi® In Amerikaanse pol® heerst enige verdeeldheid® of men het voorstel moe® Zij die er tegen zijn alleen maar vertraging® terwijl bovendien Ruslar® heeft om geheime kernpi| „Wij moeten alles doen stemming te komen, mL ons intussen vooi te hervatting van de ondei ven", zo is in Washingtn (Advertent® LIGHTE HetBH ges voor VADERl D« Delftenaar Jan Pater tassen verkoopt en sa wast, heeft zijn intrede kunstwereld door met ei --etfe nis voorbeeld een

de Stem | 1961 | | pagina 2