aublaü Volledige wijziging uitgesloten Treinramp bij Stuttgart: RUIM DERTIG DODEN RAKET IN DE MIST Strenge wacht in de woestijn hij Cairo Ook daar: wat een weer Psychopaat bekent moord od 71-i op jarige Personeelraad: vertrouwen in directie ondermijnd - duidelijke uitspraak geëist NOORDEN fTER fen Vrouw doodt haar man uit wanhoop a flic door nvoud siUFHSiHihi mooEs 2961 Oostburg Tel. 2593 OEMWERK o.a.: DAGBLAD VOOR ZEELAND Personeel tekort kreeg te weinig aandacht Noordwestelijke wind ONVOLDOENDE COMPENSATIE Amerikaan gaf Polen geheimen Chef teidde komp/ot Belastingfraude een ton groot NOG 78 GOUDSTAVEN UIT SIRIUS VERMIST Commissie Machinefabriek Breda bouwt mee aan kernreactor Brommer van slachtojjer al verkocht Strenge straffen tegen stelende balletleden geëist Trieste zaak voor Assisenhof V.N. TERUG IN MATADI Wie is er morgen jarig? Geef 'n TOMADO cadeau! deze gemercenseeitte llover, <fie tech #chl aer heel onders is dort gewend bent door d# jzonder modieuze slui- g von de hals, onze illektie pullovers 2s oot - en welk model U ok Iciest, wij hebben er tijd de best-possend# k bij! :leding KLEDING ivfïkelen s geopend van 26 u. :ens komt bekijken in ringen en prijsklassen ;n boven nderij tburg UROP - INTEHFLORA fiiele wereld. 101e JAARGANG No. 23698 Voor Gerf, JCodfata*» UitgaveN. V. Uitg. Mij. Neerland!». Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. r. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278341 WOENSDAG- 14 JUNI 1961 Abonnementsprijs 7.per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden, worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 9ê - telefoon «252 Bureau voor Zeeuwsch-Vfaanderen: HULST, fe teenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 34 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon -89j) n.s. gaan' iets tegen vertragingen doen Hoewel het daar aanvankelijk niet naar uitzag, heeft het reizend publiek helaas moeten ervaren, dat de uitvoering van de nieuwe zo merdienstregeling op niet geringe moeilijkheden is gestuit. De spoor wegen betreuren dit in hoge mate en niet in het minst omdat zij menen met deze nieuwe dienstregeling het publiek betere diensten te kun nen bewijzen dan voorheen. De Nederlandse Spoorwegen blijven deze mening onverkort toe gedaan, doch zeggen te moeten erkennen, dat de aanvangsmoeilijk- heden, welke bij het begin van de invoering van elke nieuwe dienst regeling optreden, ditmaal zwaarder en hardnekkiger zijn dan gewoon lijk, mede als gevolg van het steeds toenemend personeelstekort. Dat verklaarde gisteren de directie van de Nederlandse Spoorwegen over de treinvertragingen die sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling aan de or de van de dag zyn en die voor honderd duizenden mensen (ofwel: gedupeerden) nog dagelijks praatstof vormen. De nieuwe dienstregeling, tot in voering waarvan al in 1959 werd be sloten en waarvan de eerste fase in mei 1960 haar beslag kreeg, heeft voor namelijk ten doel verkorting van de reis- c/uur op lange-afstandsverbindingen en zoveel mogelijk ook van daarop aan sluitende verbindingen. Het was niet te vermijden dat de kwetsbaarheid van de dienstregeling, met name ten aanzien van de aanslui tingen, door de- aangebrachte verbeter ringen werd vergroot. Meer dan voor heen hebben eenmaal ontstane vertra gingen de neiging zich voort te planten. Ter verbetering van de regelmaat van de treinenloop heeft de directie van de N.S. een aantal maatregelen genomen waardoor gebleken knel punten worden verruimd. De onder linge afhankelijkheid van een aantal treinen zal worden verminderd door het zo mogelijk inleggen van extra materieel en door het zo nodig los maken van de binnenlandse dienst van de buitenlandse, waardoor in het buitenland optredende vertragingen niet meer op het binnenlandse net kunnen doorwerken. Te korte overgangen van het perso neel van de ene op de andere trein zul len worder.verbeterd; Verder zal de te rugkeer van de regelmaat worden be vorderd door maatregelen op de stations bij het laden en lossen van post en van expresgoederen, door het aanbrengen op korte termijn van bepaalde technische voorzieningen en door het voorshands tot een minimum beperken van werkzaam heden aan de spoorweg, welke een ver laging van de rijsnelheid met zich bren gen. Een ander, later nog genomen maat regel van de N.S.-directie is, om werk zaamheden langs de lijnen uit. te stél len, waardoor de treinen op die gedeel ten sneller kunnen doorrijden. Op ver traagde treinen zal niet worden ge wacht, zodat de vertraging niet door werkt. Vooral op het baanvak Breda>-Roosen- daal en het baanvak Eindhoven-Venlo zijn nog tal van Incidentele maatregelen ontworpen. Het is uitgesloten een eenmaal lo pende dienstregeling volledig te wij zigen. Wij menen, aldus de N.S.- directie, dat daartoe ook geen aan leiding bestaat en dat de bovenge noemde maatregelen, met het in lopen van de nieuwe dienst, voldoen de zullen blijken om de moeilijkhe den het hoofd t= bieden. Van de daartoe onontbeerlijke toewij ding van hét personeel om zijn moeilijke taak. welke verzwaard Is door het ern stig tekort aan arbeidskrachten, te blij ven uitvoeren, houden wij ons overtuigd, zo verklaart zij. jzijn gebracht, wreekt zich nu, volgens de personeelraad, in de te krappe perso- neelbezetting en de onmogelijkheid, al thans voor de vitale bedrijfsonderdelen, voldoende nieuwe arbeidskrachten aan te trekken. De onvoldoende compensatie aan het personeel voor arbeid in onaangename situaties, zoals onregelmatige dienst, nachtdienst en dienst op zon- en feest dagen, het zich steeds beschikbaar moe ten houden en de bijzonder onbevredi gende onderhandelingen over de arbeids tijdverkorting, hebben onder het spoor wegpersoneel reeds geruime tijd een ge voel van onbehagen en ontstemming doen ontstaan, aldus de raad. Dit gevoel wordt, naar zijn oordeel, versterkt, doordat bij herhaling over heidsingrijpen in het georganiseerd over leg de waarde van dit overleg tussen de bonafide vakorganisaties en de directie van de N.S. in discussie heeft gebracht, en het vertrouwen van het personeel hierin heeft ondermijnd. De personeelraad zegt volkomen be grip te hebben voor de ontstemming die bij de invoering van de nieuwe dienst regeling openbaar is geworden. De raad meent dan ook, dat de onderhandelin gen, die tijdig met de bedrijfsleiding zijn begonnen ter verbetering van de secun- de HUIDIGE halfslachtigheid ten aan zien van onze spelling biedt noch houvast noch eenheid. Vandaar dat men ook m België een definitieve oplossing wil. Een Belgische commissie is werkzaam daarvoor. PRINS BERNHARD heeft het erevoorzit terschap aanvaard van de 29ste nationale trekpaardententoonstelling, die op 14 en 15 september in Der Bosch wordt ge houden. Op 24 juni zullen 4e ministers van bui tenlandse zaken van Italië en Oostenrijk bijeenkomen ter regeling van de kwestie Zuid-Tirol Alto Adige, Gisteren zijn in het betrokken gebied twee masten op geblazen. DE PERRONOPZICHTERS van de N.S. zullen uitgerust worden met walkie-tal kies. Daardoor hoopt men sneller te kun nen informeren over aankomende en ver trekkende treinen. MAKARIOS, president van Cyprus heeft 130 Cyprische ponden geschonken aan ze ven lepralijders, die zich aan zijn paleis vervoegden vanwege hun lage 'verdien sten. HET OOSTENRIJKSE kabinet heeft gis teren geen overeenstemming kunnen be reiken over het aannemen van de door de aartshertog Otto van Habsburg afge legde loyaliteitsverklaring. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren* J avond 23.15 uur: Plaatselijk opklaringen en enkele verspreide buien, voornamelijk In het olnnenland. Overwegend matige wind tussen noord en west. Dezelfde temperaturen of Iets hogere. Vandaag: zon onder 21.01 uur, maan onder 21.45 uur. Morgen: zon op 4.19 uur, maan op 0.33 uur. De personeelraad van de spoor wegen heeft zich gisteren eveneens beziggehouden met de moeilijkheden die zich na de invoering van de nieuwe dienstregeling hebben ge openbaard. In een communiqué zegt de raad, dat hij van mening is, dat bij de tot dusver afgelegde verklaringen over deze situa tie te weinig de nadruk is komen te val len op het grote tekort aan personeel bij de spoorwegen, waardoor, volgens hem, alle inspanningen van het personeel ten spijt, de bijzondere moeilijkheden die steeds verbonden zijn aan de invoering van een nieuwe dienstregeling, niet kon den worden overwonnen. Dat de bijzondere aard en arbeidsom standigheden van het spoorwegbedrijf onvoldoende in de beloning en de ove rige arbeidsvoorwaarden tot uitdrukking Het Amerikaanse ministerie van justi tie heeft meegedeeld, dat een ambtenaar van de Amerikaanse buitenlandse dienst, Irvin Chambers Scarbeck, is gearresteerd wegens het uitleveren van nationale ge heimen aan Polen. De minister van justitie, Robert Kenne dy, die de arrestatie bekend maakte deel de mede, dat Scarbeck dinsdag in Wash ington op straat door agenten van het FBI werd gearresteerd. Scarbeck, die laatstelijk tweede secretaris van de Ame rikaanse ambassade in Warschau was, keerde vorige week naar Washington te rug. Hij is. 41 jaar, geboren in Brooklyn tweemaal gehuwd en heeft vier kinderen. Tussen januari en mei zou hij vertrou welijke informaties met betrekking tot de veiligheid der Verenigde Staten heb ben uitgeleverd aan een agent van Po len. daire arbeidsvoorwaarden met name om een betere beloning te verkrijgen voor de onaangenaamheden die aan de spoorwegarbeid zijn verbonden op korte termijn in het overleg met de di rectie tot resultaat zullen moeten ko men. De raad verwacht tijdens de eerst volgende ontmoeting met de directie van de N.S., die morgen, donder dag, plaatsvindt, tot een duidelyke uitspraak te komen over de bij de bedrijfsleiding bekend zynde verlan gens van de personeelraad. De Rotterdamse recherche heeft de zaak tegen de vier belastingambtenaren die van fraude verdacht worden, nu on geveer „rond". Gearresteerd zijn de 60- jarige kassier H. A. B. B., de 34-jarige kassier C. van G., de 63-jarige stempe laar W. S. en de 47-jarige stempelaar P. U. Zij zouden in zes a zeven jaar tijd 100.000 verduisterd hebben. Bij een on derzoek in hun woningen werd 62.000.- in beslag genomen, alsmede 15.000 aan obligaties. Ook een auto en een foto toestel nam de recherche in beslag. Zij zouden ruim zes jaar een complot gevormd hebben onder leiding van de chef van hun afdeling, de 60-jarige kas sier H. A. B. B. Deze zou steeds geld dat geïnd werd, achtergehouden hebben. Aan vankelijk deelde hij er bedragen van uit aan de drie anderen. Dezen raakten in een dwangpositie en zouden er toen toe zijn gekomen mee te gaan doen. Op de be wuste afdeling, de zegelkas. werkten ze ven man. Drie van hen zijn onkundig van de knoeierijen in de administratie gebleven. Tussen Esslingen en Mettingen, op korte afstand van Stuttgart, zijn gisteren omstreeks vijf uur twee lokaaltreinen vol forensen op een spoorbaan waar slechts één spoor gebruikt werd, met een daverende slag frontaal gebotst. Tenminste 33 mensen, waaronder de beide wa genvoerders, vonden de dood en 43 anderen werden gewond, waarvan twintig zeer ernstig. De treinen waren zogenaamde „rail- bussen'' dieseltreinen, waarvan de Professor Alia Masertich, het vrouwe lijk hoofd van het Russische ruimte- opsporing snet (midden), achter haar dr. Joeli Khodarev, deskundige op het gebied van de Venus-proef: rechts prof. A.C.B. Lovell en links J.G. Davis, leider van de afdeling radio-astrono mie van de universiteit van Manches ter, bestuderen hier gezamenlijk radio- bandopnamen van de speurtocht door het heelal welke met de grote radio telescoop van Jodrell Bank in Enge land is gemaakt, op zoek naar de ra ket, welke de Russen vijf maanden ge leden naar Venus hebben afgeschoten. Men is er niet in geslaagd een spoor van de raket te ontdekken. voorste wagen als motorrijtuig fungeert. Op vele korte trajecten in West-Duits- land worden dergelijke korte, kleine en snelle treinen gebruikt. De botsing gebeurde op een baanvak waar enkele sporen gerepareerd werden. Men had een automatisch wissel ge bouwd en een speciale beveiliging in dienst gesteld, om het verkeer over het ene spoor waar alleen lokaaltreinen kwamen vlot te kunnen afwerken. Over andere sporen werden de snel treinen geleid. Deze sporen werden niet versperd maar wel moesten de treinen na het ongeluk met zeer geringe snel heid de plaats van de botsing passeren. De spoorbaan loopt ter plaatse langs de Neckar. Twee wagons stortten van de hoge spoorbaan naar beneden. De beide railbussen moeten elk ongeveer 50 km per uur gereden hebben toen zij, vermoedelijk omdat de wagenvoerder van een railbus een onveilig signaal niet had opgemerkt, tegen elkaar sloegen. De slag weer klonk tot ver In de omtrek. Politie en brandweer, alsmede spoor wegpersoneel en vrijwilligers, begonnen direct met het reddings- en bergings werk. De doden werden langs de oever van de rivier gelegd en bedekt met kle dingstukken en dekens uit de zieken auto's. Wrakstukken, kleren en lichamen lagen tot ver in de omtrek van de trein- wrakken verspreid. Het automatisch wissel, dat bediend werd door de passe rende treinen, had normaal gefunctio neerd, maar een van de wagenvoerders had een vanochtend aangebracht rood waarschuwingslicht. en een onveilig sein op enige afstand hiervan, genegeerd volgens een spoorwegfunctionaris ver moedelijk omdat hij de nieuwe situatie niet kende. stand nog steeds kritiek genoemd wordt. EGYPTISCHE POLITIE houdt streng de wacht bij de verlaten zandheuvels vijf kilometer ten zuidoosten van Cairo, waar de nieuw ste Electra van de KLM, de „Sirius" terechtkwam, in vlam werd gezet en gedeeltelijk explodeerde. Er is geen bijzondere reden voor die scherpe bewaking, maar in het 300 meter lange spoor dat de machine na de aanraking met de grond trok, werden staven goud gevonden van een goudzending die het toestel aan boord had. In dat spoor speurt men nog steeds naar overblijfselen van de 78 gouden staven welke worden vermist. In betrouwbare kringen werd vernomen, dat slechts 161 van de 239 staven goud, welke het toestel vervoerde, waren teruggevonden. De „Sirius" heeft te laag gevlogen toen hjj In de 900 voet (274 m) hoge „ramp-heuvel" is gedoken. Dit is de mening van functionarissen op het vliegveld van Cairo. De onderdirecteur van de luchthaven Mohammed Hassan Bakry, die deze me dedelingen gisteren heeft, gedaan, voeg de er aan toe, dat de piloot van het Nederlandse vliegtuig de naderings- vlucht op 200 voet (60 m) hoogte had uitgevoerd, in plaats van op de mini mumhoogte van 1000 voet <300 m). Colgens Bakry beschikten alle lucht vaartmaatschappijen over instructie boekjes, uitgegeven door de Verenigde Arabische Republiek, waarin alle bij zonderheden over het omliggende ter rein stonden vermeld. Het hoofd van de geneeskundige dienst van de KLM, dr. K. Vaandrager, die met de commissie van onderzoek direct naar Cairo gevlogen is, heeft zijn waardering uitgesproken voor de Egyptische artsen. Aan de operaties, die dit team der artsen moest verrichten, ging de be vrijding van gezagvoerder Reynolds vooraf. Hij zat beklemd in wat was overgebleven van de stuurhut. Hij was bij kennis. Zeer behoedzaam heeft men metaaldelen van de stuur hut rond hem afgeknipt. Aldus kwam hij er levend af, zij het, dat zijn toe- Wat de commissie van deskundigen betrof, die naar Cairo is gegaan en daar dus haar bevindingen moest uitbren gen: de commissie heeft werk genoeg, echter nog geen enkele conclusie. Mej. Peeters kon enkele woorden wis selen met haar collega, mej. Bosman. Mevrouw Voogt en mevrouw De Gooy- er konden met hun echtgenoten spre ken. Mevrouw Reynolds, die in Diam is geboren, kon alleen maar even naar haar echtgenoot de gezagvoerder kij ken. Een officiële verklaring omtrent de oorzaak van de ramp is nog niet afgege ven. Er is echter geen enkele reden om aan te nemen, dat de „Sirius" een tech nisch defect vertoonde, zoals is aange kondigd. Enkele seconden na het laatste radio contact stortte de Sirius vijf kilometer ten zuiden van de landingsbaan naar beneden. Categorisch wordt tegengesproken dat het landingsgestel niet naar behoren zou hebben gefunctioneerd. Een beeld van het open tennistoernooi van Beckenham in het Engelse graaf schap Kent, dat door veel regen en bij zonder guur weer wordt geteisterd. Voor de spelers noch voor de toe schouwers is er veel plezier aan te beleven. Overigens voor ons in Ne derland, waar ook een zacht wintertje heerst, een nogal schrale troost. (Van onze verslaggever) Binnenkort zal de machinefabriek „Breda" voorheen Backer en Rueb be ginnen aan de mede-ontwikkeling van een kernreactor, bestemd voor het Ita liaanse reactorcentrum Ispra, bij Va' rese. Momenteel is de ontwikkeling van het project, dat gloednieuw is, in een overlegstadium. De reactor zal langs proefondervindelijke weg gerealiseerd dienen te worden. De machinefabriek ..Breda" is mede aandeelhouder van de Neratoom en heeft met andere leden van deze in dustriële groep van Euratom opdracht ontvangen voor een ontwerp van een zo genaamd kritisch experiment, een klei ne reactor van maximum 1 kilowatt en meer bekend als het ECO-project. Bij dit experiment wordt zwaar water als moderator gebruikt. Het ontwerp wordt uitgevoerd in sa menwerking met het ingenieursbureau Comprimo, het advies- en constructiebu reau Tebodin en net reactorcentrum Ne derland, voor zover het specifiek reac tor-fysische problemen betreft. Bij het accepteren van de opdracht hebben Ne ratoom en enkele andere in de Eura- tomlanden aangezochte industriële groe pen zich verplicht het ontwerp bij aan name ervan uit te voeren. De dader van de moord op de 71-jari- ge Hagenaar J. van der G., een 32-jarige zwerver en verpleegde psychopaat G. A. I., is gisterennacht voor de woning van zijn slachtoffer door de politie gearres teerd. Na een verhoor van bijna zeven uur heeft de man bekend de moord te hebben gepleegd. I. is een bekende van de politie. Hij heeft een groot aantal veroordelingen achter de rug wegens diefstal en scha king #»n was ter beschikking van de re gering gesteld. Hij is geruime tijd ver pleegd in een inrichting in Avereest, maar van het contactadres in Witharen, waar hij was ondergebracht, is hij weg gelopen. De moord is ontdekt door een verloofd paar. dat wel meer bij Van der G. op bezoek kwam. Dit paar was zondagmid dag ook aan de deur geweest en werd na herhaald bellen opengedaan door een hun onbekende man, die gekleed was in een kostuum van Van der G. Zij werden binnengelaten, praatten wat en dronken zelfs koffie. Na een half uurtje verlieten zij gedrieën de woning en namen bij het Spui afscheid van elkaar. Omdat zij Van der G. zondagmiddag niet gesproken hadden, ging het paar maandagmiddag opnieuw bij hem op bezoek. Zij vonden toen het lijk van de bejaarde man in een ingebouwde muurkast met een touw om nek en voeten. De politie, die onmiddellijk alle beschikbare krachten inzette, nam het verloofde paar mee naar het bu reau. waar het uit het getoonde foto materiaal I. aanwees al# de man, die zft zondagmiddag hadden ge sproken. By het onderzoek bleek, dat I. vrydag de bromfiets van zijn slachtoffer had verkocht en ook een koffer met kleding aan een opkoper van de hand had gedaan. De politie vatte post bij de woning, in de verwachting dat ook deze dader wel weer naai de plaats van het misdrijf zou terugkeren. Inderdaad verscheen I. 's nachts voor de woning. Hij werd door twee agenten gearresteerd. Bij zijn ver hoor ontkende hij aanvankelijk iets met de moord uit te staan te hebben. Twee hem onbekende mannen, die hij donderdagavond bij Van der G. zou heb ben ontmoet, hadden volgens hem het misdrijf gepleegd, toen zij met hun dreen de nacht bij Van der G. door brachten. Hij vertelde vrijdagmorgen, toen de mannen vertrokken waren, het lijk van Van der G. in de muurkast ge vonden te hebben. Voorts verklaarde hij het misdrijf niet zelf gemeld te hebben omdat zijn opsporing was verzocht. De politie geloofde van dit verhaal geen woord en gisterenmorgen omstreeks tien uur bekende I. tenslotte, dat hij de moord had gepleegd. ,.Als het Nederlands Ballet zo uit loopt. lijkt het wel een sprinkhanen plaag". liet de president van de Haagse rechtbank zich gisteren ontvallen toen de zaak tegen een aantal leden van dat ballet behandeld werd. Zoals bekend is een aantal merendeels vrij jeugdige le den van het gezelschap, enige tijd ge leden gearresteerd wegens uitgebreide winkeldiefstallen. Onder grote publieke belangstelling werden stevige vonnissen geëist. Ze va rieerden van tien fot vijf maanden. Over veertien dagen wordt uitspraak gedaan. (Van onze Belgische correspondent) Voor het Antwerpse Hof van Assisen staat op dit ogenblik een jonge vrouw terecht, die vorig jaar augustus in een vlaag van over spanning en wanhoop haar echt genoot door gasverstikking om het leven bracht. Filomena G., die onderwijzeres was, is een vrouw van goeden huize. Toen zij 22 was ontmoette zij op een kermis in haar geboortedorp Brasschaat een twaalf jaar oudere man, Gerard Loyens, die knecht was bij een kermis-exploi- tant. Hoezeer haar ouders zich ook te gen de omgang met de man verzetten, zij dreef haar wil door en ging met de, man, die zijn echtgenote had verlaten, in een woonwagen wonen. Weldra bleek dat Loyens een brutale vlegel was die geregeld dronken was en herhaaldelijk zijn jonge vrouw mishandelde. Er kwam geldnood, want Loyens verloor zijn werk gelegenheid. Meer dan eens verliet Fi lomena G. hem om naar haar ouders weer te keren, doch even dikwijls ging zij naar de man terug. Zij werd aange tast door tbc, maar er was geen geld om zich te laten verzorgen. Op aanstichten van Loyens gaf zij zich over aan oneer bare praktijken om op die manier wat geld te verdienen. Inmiddels was de man uit de echt gescheiden en met Fi lomena G burgerlijk gehuwd. Ze kregen twee kinderen. Maar de brutaliteit en drankzucht van de man namen nog toe. Toen zij in augustus van 1960 weer bloed had opgegeven en vaststelde dat zij nog slechts over 160 B.F. beschikte, grepen angst en wanhoop haar aan. Zij nam haar twee kinderen, opende de gas kraan en vluchtte in ontreddering naar haar ouders. Dezen verwittigden onver wijld de politie, doch deze kwam te laat. Loyens was door gasverstikking om het leven gekomen. Zesenveertig personen werden als getuige gehoord. De voornaamste ge tuige. onderzoeksrechter Van Leck- wijck, heeft in zyn uiteenzetting de nadruk gelegd op de morele en ma teriële ellende waarin de beschuldig de leefde. Naar alle waarschyniyk- heid zal de jury hiermede rekening houden. De V. N. keren zaterdag terug in Ma- tadi. zo heeft een woordvoerder van de V. N. gisteren in Leopoldstad meegedeeld. Tussen de internationale en Kongolese autoriteiten is een akkoord tot stand ge komen op grond waarvan burgerlijk en militair personeel van de V.N. zich weer installeert in de grote Kongolese haven vanwaar Soedanese V.N.-militairen op 8 maart j.l. werden verdreven na hevige in cidenten met Kongolese soloaten. (Advertentie) ■jY Tornado biedt u zo'o rijke keus uit leute geschenken dat u al tijd een hortewens kunt vervullen.

de Stem | 1961 | | pagina 1