NAC en Ajax speelden zich naar finale KNVB-beker „Politie Brabantrit 9 dichter naar bevolking A FRANSE, BRITSE EN BELGISCHE PLOEGEN ZIJN VASTGESTELD CABALLER0 Wim van Est ook in Breda gehuldigd Eerst betalen zei Chelsea eóèeday m j ....En pas negentien jaar WIELERSPATTEN PORT IN 'T KORT Promotiewedstrijden naar 3e klasse Jawa naar T.T. in drie klassen Axel B zegevierde in junioren toernooi maak van het scheren een verkwikking! Om de weekenslroo- beker le Utrecht Allonsius klopte Frans Kunen Tour de France nadert Toon v.d. Steen in wielerkwartet naar Cl. Ferrand N. Zeelander nu leider in Ronde van Gr. Brittannië Morgen komt Olympia's Toer in Roosendaal Eerste etappe j Tour in radio I Ronde van Italië gaat vandaag weer verder Giro: 19e etappe MARKTEN WATERSTANDEN HOOG WATER DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 JUNI 1961 NAC en Ajax hebben zich ge plaatst in de finale van het toer nooi om de KNVB-beker. In de halve finales versloeg Ajax in Alk maar het team van Leeuwarden met 7-4 (ruststand 4-3) en NAC klopte HVC in het Goffertstadion te Nijmegen met 3-0 (ruststand 0-0). De eindstrijd wordt woensdag 14 juni op een nader door NAC en Ajax overeen te komen terrein ge speeld. Canjels opende score Onze verslaggever bij Nac-HVC tele foneerde: En tegelijk was HVC aangeslagen, Dat gebeurde in de vijfde minuut na de rust. Canjels stond op de juiste plaats na een voorzet van Geraeds. Met een kopbal, een kanonkogel gelijk, gaf hij doelman Brits het nakijken (1-0). Brits, die zich tot dan toe dapper had geweerd, was de kluts kwtft. Van Deu ren brak vier minuten later oprecht ge vaarlijk door. Zijn voorzet beoordeelde Brits verkeerd en tot ontzetting van het Amerfoortse legioen, sloeg hij de bal in het doel. Daarbij was de stand op 2-0 gekomen. Een voorsprong die NAC vol komen verdiende. Cupfighter HVC was met puike instel ling het veld betreden. Met een oorver dovend gebrul en handgeklap, met toe ters en zevenklappers, ondersteunde het Amerfoortse legioen iedere attaque van zijn favorieten. Vooral in het prille be gin kon de geestdriftige aanhang van HVC zich roeren. Doch de Amersfoortse voetballers hadden kennelijk instructies om met een overrompelende start te pro beren NAC op de knieën te krijgen. Houtveen en Nederhand sneden met pijlsnelle rushes van Hoogenhuizen en Kuys de adem uit het lijf. Marcus kwam oog in oog met De Rijkmaar op het meest kritieke moment van die eerste hele helft gooide Kuys zijn boddy voor de bal. Wakkere mannen Het waren wakkere mannen, die de hamers voor het aanvalskwintet vorm den. En stuk voor stuk hadden zij kruit in de benen. De Rijk gaf echter geen krimp. Gaandeweg luwde dat offensief en nam NAC het middenveld in haar bezit. Luyten werd de architect van me nige knappe aanval, maar Canjels had in Van den Biezenbosch een tegenstan der van formaat gevonden. Luyten en Laseroms hadden het middenveld vast, en in de voorhoede groeide Schrijvers naar een grootse vorm. Voor de kenners werd het duidelijk, dat HVC moest bui gen. Dat gebeurde zoals in de inleiding verteld werd na de rust. Bij de stand 2-0 was de stand bekeken. Wel kwam de snelle linksbuiten Wery nog een paar keer dreigend op De Rijk af, maar daar stonden zoveel acties van NAC JIMMY GREAVES ...happy end... Wanneer Wim van Est op vier augustus van start gaat in Brest, om de 1200 km onder zijn wielen weg te draaien, die de grootste klassieker aller tijden, Brest-Parijs -Brest lang is, dan heeft hij twee dagen tevoren nog de zwaarste Nederlandse wegwedstrijd, de Acht van Chaam, bevochten. Voor augustus heeft Willem dus een zwaar propramma, maar de groot se overwinning van Bordeaux-Pa rijs heeft hem moed gegeven. Veel is er deze dagen na de overwin ning, nog niet gepraat, maar vast staat wel, dat er te Made, in samenwerking met de houthandel Brabant nog een ronde voor profs zal worden verreden, waarbij uiteraard ook Willem aan de start zal verschijnen. Ten aanzien van de Tour de France, staat nog maar weinig vast. Op het ogenblik worden de verschillende mo gelijkheden nog overwogen, waardoor het dus nog steeds mogelijk is, dat Wim de ronde zelf zal rijden, maar ook moet het niet uitgesloten worden geacht, dat hij alleen zal uitkomen in de voorwed strijden in de etappeplaatsen. Wanneer Wim van Est hedenavond in het Olympisch stadion zal starten in de nationale baankampioenschappen achter de motoren, zal het de tweede maal van zijn leven zijn, dat hij achter dergelijke machines in het strijdperk treedt. De Fransman Gronimont, zal zijn gangma ker zijn. De grote Willem stond gisteravond tij dens een receptie bij houthandel Bra bant wel een beetje beduusd te kijken, van de enorme hulde, die hem door tien tallen wielervrienden werd gebracht. Ook de drumband van de Rozenkrans- school bracht hem een serenade, die door hem glunderend in ontvangst werd genomen. Temidden van een bloemen weelde nam Wim de felicitaties van de bekenden uit de wielerwereld in ont vangst. De heren J. Willems, verkoopleider bij houthandel Brabant. M. Eestermans, voorzitter van de wielerclub „Sportief" uit Breda, A. Verwijmen. secretaris van de „Pedaalridders" uit Made, en Wies van Dongen, betrokken in hun geluk wensen ook Mieke van Est, die even eens in Breda was. Opvallend mooie geschenken kreeg IJzeren Willem aangeboden. Zo was er die fraaie gevelsteen voor zijn nieuwe huis van de heer H. Berende. Door Toon bimons werd namens de directie van de Drie Hoefijzers een bloemstuk aangebo- 1?' ?a» was opgemaakt in een glazen ..Stiefel", waarmee Wim extra in zijn sas bleek te zijn. H DE TETERINGSE amateur An- J.00n Deleij eindigde dinsdag in de .°P.^roeP hls 15e in een weg wed- i ftriJdlt.f Peer (België), nadat hij twee kilometer voor het einde was ingehaald. De eindsprint van het l i Ei-, werd gewonnen door de Belgische Nederlander Leon Se- 1 oregts uit Nijlen. Er waren 95 i deelnemers. IN DE LEREN ZOOL te Rijen, die zondag verreden wordt, zal het er I spannen. Het zal ongetwijfeld ook een internationale strijd worden, want aan de start verschijnt een groepje Belgen met klinkende na- men: Zagers, Vercauteren en Joo- j sen. Daartegenover vindt men op i de startlijst van onze zijde man- I I nen als van de Klundert, Jo de Roo, Coen Niesten en Dick Ent- i hoven. We zullen zien! Jimmy Greaves, de talentvolle jeugdige Engel se binnenspeler, die onlangs van Chelsea over ging naar F. C. Milano, heeft woensdag een enerverende dag beleefd. Kort nadat F.C. Mi lano aankondigde, dat de Brit woensdagavond in Milaan zijn Ita liaans debuut zou maken tegen het Braziliaanse Botafogo verbood het bestuur van Chelsea Greaves in die wedstrijd voor Milano uit te komen. Als reden graf de Engelse club op, dat nog pas een klein gedeelte van de trans fersom ruim 800.000 gulden *vas ontvangen. „WU zullen Greaves geen toestemming geven voor Milano te spe len, voordat het gehele bedrag aan ons is overgemaakt," verklaarde John Bat- tersby, de secretaris van Chelsea. Bruno Passallacqua, de secretaris van Milano, antwoordde daarop, dat het trans ferbedrag al was gedeponeerd bij de Italiaanse voetbalbond, zodat de Britten zich in het geheel geen zorgen behoefden te maken. Ondanks die verklaring wa ren er woensdagavond nog heel wat tele foontjes tussen Londen en Milaan nodig om enkele minuten voor het begin van de wedstrijd... alsnog toestem ming van Chelsea te krijgen om Greaves tegen Botafogo op te stellen, zodat het drama-in-zakformaat toch nog een happy end kreeg. Punten gedeeld De vriendschappelijke lichtwedstrijd tussen de voetbalclub „Milan" en het elf tal van de Braziliaanse club „Botafogo"* woensdagavond in Milaan gespeeld, ein digde onbeslist: 2-2. Bij rust was de stand 2-1 in het voor deel van de Brazilianen. Jimmy Greaves die in deze wedstrijd zijn debuut voor ..Milan" maakte, zorgde in de tweede helft voor de gelijkmaker. Het programma der promotiewedstrij den 4e klasse (naar 3e klasse) voor zon dag 18 juni luidt: Promotie 4e klas. Groep A Blauw Geel '38-ZSC. RKJVV-SES, Promotie 4e klas. Groep B Grenswachters-Steen, Boeimeer-Hilvaria Promotic res. 2e klas Internos 2-DESK 2. Het Tsjechische motormerk Jawa heeft voor de Grote Prijs van Nederland van de KNMV, de T.T. te Assen, op zater dag 24 juni ingeschreven voor drie klassen. In de 125 cc-klasse komt op Jawa uit de Tsjech Stanislav Malina, terwijl diens landgenoten Frantisek Stastny, Gustav Havel en Frantisek Srna aan de 250 cc-klasse zullen deelnemen. Stasny en Havel zullen op Jawa eveneens star ten in de 350 cc-klasse. Voor het eerst heeft voor de Asser T.T. óók ingeschreven het Italiaanse merk Bianchi, dat in de 350 cc-klasse uitkomt met de renners Bob Mclntyre (Schotland) en Ernesto Brambilla (Italië). De vereniging Koewacht organiseerde een junioren voetbaltoernooi, waarin de volgende resultaten werden behaald: Axel B-Steen B 2-1; Ria B-Hulst B4 4-0; Hulst B-Hontenisse B2 1-0. Halve finale: Koewacht B-Axel B 1-2; Ria B-Hulst B 0-1. Verliezersronde: Steen B-Hulst B 0-1; Koewacht B-Ria B 6-0. Finale: Axel B-Hontenisse B 2-1. Einduitslag: 1 Axel B; 2. Hulst B; 3. Koewacht B; 4. Ria B; 5. Hontenisse B; 6. Steen B; 7. Hulst B4. Afdeling Zeeland From. res. Ie klas: Beslissingswedstrijd: Clinge 2-Zierik- zee 2 (terrein Robur). Beslissingswedstrijd: 2e klas A: Aardenburg 2-Zuidzande (terrein Re- tranchement). tegenover dat het duidelijk werd, dat er meer afstand moest komen tussen NAC en HVC. Dat dat niet in de 25e minuut gebeur de was een fout van arbiter Beltman. Van Deuren werd in het strafschopge bied vastgehouden door doelwachter Brits. De scheidsrechter liet doorspelen. Maar zeven minuten voor het einde kreeg van Gastel de ruimte, die hij zo graag heeft. Hij flitste op Brits af met een leeg veld voor zich en met een be keken tikje trof hij in cijfers dat scoor- tje dat er ook moest zijn 3-0. (Advertentie) _*J* Geef uzelf elke ochtend de verkwikkende stimulans van Old Spice After Shave Lotion. De verfrissende na-schur-lotion, die de huid beschermt tegen weersinvloeden en haar gaaf houdten die u zo'n welverzorgd gevoel geeft. EEN MAN EN UCe HOREN BIJ ELKAAR I-TER SHOE LOTION "itr shave lo/rio" (Van onze verslaggever) „PBR-9". Het klinkt als een ge heime formule. Voor velen is het dat misschien ook; maar voor tal van anderen betekent deze afkor ting twee dagen van spanning en genoegen: de negende Politie Bra bantrit. De twee voorgaande jaren heeft de organisatie vooral de nadruk gelegd op de politie-technische aspecten; dit jaar wil men het contact tussen politie en publiek verstevigen. Men heeft doorgaans wel waardering voor spectaculaire afde lingen als de recherche, maar de gewone straatagent wordt door velen beschouwd als een boeman, die het er op voorzien heeft iedereen, die ook maar de geringste overtreding begaat, op de bon te slin geren. Om dit wanbegrip weg le nemen en althans te verminderen, is vooral de tweede dag beschikbaar. Dan krijgen namelijk de 150 equipes, die maandag 19 juni reeds in Tilburg zijn gearriveerd, de opdracht 'n ernstig misdrijf op te los sen. Het misdrijf zal een levensechte mise-en-scène krijgen. Bij de oplossing zullen de deelnemers gebruik maken van een vestzak-camera met nagenoeg onbe grensde mogelijkheden; de verbindings dienst zal versterking krijgen van twaalf zenders uit Breda. De deelnemers aan de oriënterings bijeenkomst, die in de stadsschouwburg wordt gehouden burgemeesters van verschillende gemeenten, hoofdcommissa rissen en commissarissen van politie en de minister van binnenlandse zaken zijn aanwezig zullen de maneuvers bij wonen. Tijdens deze bijeenkomst zullen prof. dr. Sj. Groenman, de hoofdcom missaris van politie te Den Haag en bur gemeester mr. C.J.G. Becht inleidingen Op zaterdag 10 juni a.s. zullen op de terreinen van de voetbalvereniging UW aan de Hoge Weide te Utrecht wedstrij den plaatsvinden tussen de zaterdag- afdelingselftallen van Zwolle, Haarlem, Rotterdam en Zeeland met als inzet de jaarlijks te verspelen landelijke „Wee- kenstroo-Beker". De winnaar van dit toernooi komt voor één jaar in bezit van de beker. Het programma luidt: Zwolle-Rotter- dam, Zeeland-Haarlem, Zeeland-Rotter dam, Haarlem-Zwolle, Haarlem-Rotter dam en Zeeland-Zwolle. Het Zeeuws zaterdagelftal zal uit de volgende spelers worden samengesteld: P. van Wingen (de Beren), J. Harms (Hoek), F. J. Kousemaker tKapelle), C. Dalebout (Kloetinge). L. Vader (RCS), J. Cornelisse en C. Schoonakker (Tern. Boys), M. de Visser en D. de Smet (Spui), H. Houtekamer en E. Minnaard (Wemeldinge), J. Lindenberg en J. Korff (Wolfaartsdijk), G. Bom (Yerseke) en J. C. Jobse en A. Versluis tVeere). houden over het onderwerp „politie- publiek". Radio Ook de eerste dag is zeer de moeite waard, 's Morgens om half acht krijgen de equipes een gecodeerde opdracht, die wordt aangevuld via opdrachten en aan wijzingen via de radio. Daartoe zijn alle deelnemers voorzien van een transistor radio. Na aankomst in Tilburg is er een ontvangst op het hoofdbureau van poli tie, waarna d« AVRO 's avonds een ge varieerd programma aanbiedt in de stadsschouwburg. Tijdens dit amusementsprogramma wordt tevens de uitslag bekendgemaakt van de wedstrijd voor amateur-detectives „In specteur Vlijmscherp vraagt uw oor deel Over deze wedstrijd kunt u meer lezen op pagina 3. Beide dagen van de Politie Brabant Rit zal via de radio uitgebreide aandacht aan dit evenement worden besteed. Bo vendien wordt maandagavond 19 juni een televisiereportage van de eerste dag gegeven. NIET MINDER dan acht Nederlandse verenigingen, die hebben ingeschreven op totaal 19 nummers, zullen zaterdag en zondag a.s. uitkomen in de inter nationale roeiregatta te Duisburg. HET NEDERLANDSE studenten voet balteam heeft woensdagavond in Aken een kansloze 6-1 nederlaag geleden tegen het studententeam van West- Duitsland. HET Ned. mil. voetbalelftal heeft woens dagavond te Arnhem met 2-2 gelijk gespeeld tegen de eerste-divisieclub Vitesse. De doelpunten voor de mili tairen werden gescoord door Seelen (Ajax) en Went (Graafschap); die voor Vitesse door Feijen en Ruiter. EEN NEDERLANDS amateur bonds- team heeft woensdagavond voor 1200 toeschouwers in het gemeentelijke sportpark te Zwolle een 2-0 nederlaag geleden tegen een vertegenwoordigend semi-profteam van Zwolle. Voor de doelpunten zorgden van Veen en Bis schop (beiden Zwolse Boys). TIJDENS HET int. tennistoernooi voor landenteams, dat in Stockholm wordt gehouden, zegevierde Willem Maris met 6-1 6-4 over de Argentijn Enrique Morea. Goris verloor met 5-7 2-6 van Eduardo Soriano (Argentinië). DE BRAZILIAANSE VOETBALCLUB SANTOS heeft woensdagavond in Marseille met 6-1 gewonnen van Ra cing Club Paris, de ruststand was 3-1. Frans Kunen (Sprint Breda) eindigde woensdag tijdens wedstrijden in Gent als twee.de op de 5000 meter in 14 min. 44.5 sec. achter de Belg Allonsius in 14 min. 38.4 sec. Het negentienjarige Britse fabrieks meisje Dorothy Perkins is, zoals gis teren reeds gemeld, in een tijd van 20 uur en 20 minuten het Kanaal over gezwommen van Kaap Gris Nez in Frankrijk naar het Engelse kustplaatsje Walmer bij Dover. Het is de eerste maal in de historie van de kanaal-, zwemmerij dat een dergelijke poging in juni is geslaagd. Dorothy was in de nacht van maandag op dinsdag om 11 minuten na middernacht in het water gegaan. De foto laat zien hoe het meisje vóór haar moedige tocht dik werd ingevet. NEW YORK - SHULTON - LONDON Voor de ploeg, die Groot-Brittannië zal vertegenwoordigen in de Ronde van Frankrijk, zijn de volgende renners aan gewezen: Tommy Simpson, Brian Ro binson, Seamus Elliott, Ron Cloe, Vin Denson, Ken Laidlaw, Albert Hitchen, AH Howling, Ian Moore, Georges O'Brien en Sean Ryan. De Franse equipe Marcel Bidot, ploegleider van de Franse nationale ploeg in de Ronde van Aan de Grand Prix Philips, een wie lerwedstrijd welke op 9, 10 en 11 juni a.s. in de omgeving van Clermont Ferrand (Fr.) wordt gehouden, zal wat de Ne derlandse weg-specialisten betreft, wor den deelgenomen door Martin van der Borgh, Jaap Kersten, Joop Captein en Anton van der Steen. Hugh McGuire uit Glasgow heeft woensdag de vierde etappe gewonnen van de Ronde van Groot-Brittannië voor amateurs. Hij legde de 96 mijl van Hove naar Bournemouth af in 3 uur 59 minuten en 4 seconden. Warwick Dalton (N.-Zeeland), die de gele leiderstrui droeg, kwam met het grote peloton 3 min. en 9 sec. later dan McGuire door de finish; dit kostte hem de leiderstrui. Morgen, vrijdagmiddag, rondom het middaguur gaat de karavaan die Olympia's Toer ook dit jaar op indrukwekkende wijze vormt, in Amsterdam op weg. De eerste etappe (zie ook routekaartje) voert de renners de bloem van Neer- lands amateurs op de weg naar Roo sendaal, dat ditmaal als etappe-rust- plaats werd ingeschakeld. Het zou een aantrekkelijke ontwikke ling betekenen, als daar in het ,*dal der rozen" een gewestelijke coureur de eer ste bloemen bemachtigde. Een mogelijk heid, die overigens geen al te boude be wering inhoudt, want er zijn jongens in de Toer, die men zonder meer bekwaam acht, zulks te verwezenlijken. Vanzelfsprekend zal het eveneens in teressant zijn te weten, welke ploeg zich daar in Roosendaal aan de leiding heeft gefietst. Natuurlijk zal er in Roosendaal en verre omgeving grote belangstelling aan de dag worden gelegd voor de aan komst en de voorwedstrijden. En het lijdt geen twijfel, dat deze zoveelste Olympia's Toer een succesvolle wordt. (Advertentie) Frankrijk, maakte woensdag in Parijs de samenstelling der Franse equipes be kend: Frankrijk Nationaal: Jacques Anque- til, André Darrigade, Jean Stablinski, Jean Graczyk, Edouard Delberghe, Louis Rostollan, Francois Mahé, Ray mond Mastrotto, Henry Anglade, Jean- Claude Annaert, Robert Cazala, Pierre Everaert. Centraal-Zuid: (ploegleider Adolphe Deledda): Jean Forestier, Camille Le Menn, Hean Milesi, René Privat, Mar cel Rohrbach, Pierre Ruby, Jean Dotto, Manuel Busto, Antoine Abate, Valentin Huot. Claude Mattio en Louis Bergaud. (Reserves: Thielin, Novak en Ferrer.) Ook dit jaar zullen, zoals sinds 1953 gebruikelijk is, AVRO, KRO, VARA en Radio Nederland We reldomroep, in rechtstreekse uit zendingen een volledig radiover slag geven van de Tour de Fran ce. Na een voorbeschouwing van uit de startplaats Rouaan op za terdag 24 juni, ivordt dagelijks tot en met zondag 16 juli tussen 16.00 en 17.00 uur een directe re portage van de finish van de des betreffende etappe uitgezonden. Ten gerieve van hen, die op deze tijd niet kunnen luisteren, tvor- den deze reportages tussen 18.00 en 20.00 uur herhaald. Later op de avond volgt een nabeschou wing. De verslaggever is, evenals het vorige jaar, Dick van Rijn. Tom Nieuwenhuijsen, die dit jaar chef d'équipe is, zal gedurende de Tour de France zes uitzendingen verzorgen onder de titel „Autour du Tour". Gisteren beleefden de coureurs in de Ronde van Italië hun laatste rustdag. Vandaag begonnen zij aan de resterende loodjes, die bijzon der zwaar beloven te worden en misschien met Charly Gaul nog een hoogst verrassende ont knoping gaan brengen. Het worden intussen nog zware op gaven, welke ook Michel Stolker en Piet van Est te vervullen krijgen, om dat o.a. een zeer lastig bergmassief moet worden „genomen." Daarom ziet de wielerwereld met meer dan gewone interesse het resultaat van, om te beginnen, de etappe van vandaag tegemoet. Zondag a.s eindigt de Giro in Milaan. En zijn vroeger overigens wel spannen der Ronden van Italië verreden! Gerard Peters leidt de Caballero-pioeg in Olympia's Tour de sigaret die anders is dan andere I West-zuidwest: (ploegleider Paul Le Drogo)Pierre Beufeuil, Edouard Bi- houee Jean Gainche, Joseph Groussard, Marc Huiart, Joseph Thomin, Felix Lebuhotel, Fernand Picot, André Cloa- rec, Marcel Queheille, Georges Grous sard en André Foucher. (Reserves: Ble- neau, Ignolin en Delort.) Parijs-noord-oost: (ploegleider Jean Mazier): André Geneste, Stephane Lach, Jean-Claude Lefebvre, Claude Valdois, Bernard Viot, Joseph Wasko. Elio Ge- russi, André Le Dissez, Henri Duez, Raymond Hoorelbeke, Gilbert Sentier, Roland Lacombe. (Reserves: Le Lan, Gaudrillet en Sauvage).~ En de, Belgische De Belgische ploeg is woensdag even- eens gecompleteerd. Voor de drie res terende plaatsen viel de keus op Jean- Baptiste Claes, Emile Daems en Jos Hoevenaars. (Reserves: Constant Goos- sens en Marcel Janssens). Eerder waren geselecteerd Jean Adri- aenssens, Frans Aerenhouts, Eddy Pau wels, Jos Planckaert, Louis Proost, Mi chel van Aerde, René VanderVeken, Martin van Geneugden en Jos Vloe- berghs. En de Nederlandse? DEN BOSCEI, 7 juni. Aanvoer 6065 stuks, 1294 runderen, 87 graskalveren, 1280 vettekalveren, 495 nuchtere kalve ren, 115 schapen, 438 lammeren, 20 gei ten, 36 fokzeugen. 475 slachtvarkens, 13 lopers, 1812 biggen. 653 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 750-1250, guste koeien 725-985, graskalveren 360- 490. kalfvaarzen 810-1200. klamvaarzen 825-935, guiste vaarzen 725-860, pinken 525-750, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 80-235, weideschapen 60-90, ooien met lammeren 115-220, drachtige zeugen 325-475, lopers 80-93, biggen 52-70 p. stuk. Slachtrunderen extra kwaliteit 3.45- 3.60. le kw. 3.30-3.45. 2e kw. 3.05-3.20, 3e kw. 2.90-3.05, vette stieren 3.20-3.40, worst koeien 2.65-2.80 p. kg geslacht gewicht, vette kalveren le kw. 2.70-2.95. 2e kw. 2.45-2.65, 3e kw. 2.10-2.30, nuchtere slacht- kalveren 1.40-1.75, slachtzeugen le kw. 1.52-1.58, 2e kw. 1.45-1.50, slachtvarkens 1.78-1.86 p. kg levend gewicht, vette schapen 100-130. zuiglammeren 50-85 p. st. Overzicht: Melk- en kalfkoeien, aan voer minder, handel stil, prijzen moeilijk te handhaven. Guiste koeien, matig, ma tig, staande prijzen. Jongvee, kort. zwak, niet gehandhaafd. Vette kalveren, nor maal, tamelijk rustig, stabiel. Nuchtere slachtkalveren, gewoon, vlug, prijshou dend. Schapen en lammeren, redelijk, minder, weinig verandering in prijzen. Fokzeugen, normaal, kalm. aflopende prijzen. Lopers en biggen, gewoon, vrij rustig, ongeveer op gelijk niveau. Slacht vee, kort, lui, prijshoudend. Slachtzeu gen, minder, kalm, lager. GOES, 7 juni. Kruisbessen Exp. 57-91 Aardbeien per doos I 28-51 II 22-43 afw. 14-27 Aardbeien per kg I 110-140 II 80 afw. 60-80 Earley Rivers per doos 63, II 44 Rode bessen per doos 81. Groenten: per stuk; Bloemkool AI 67 All 45-73 Kropsla I 13-18 II 6-15 Cl 6-8 Komkom mers A 3+38 B 29-33. per bos: Wortelen 49-69 Radijs 6 Kroten 26-28 per kg Spi nazie I 37-47 Rabarber I 30-33 II 21-26 Peulen 270-290 Zeekraal 91 Doperwten 66-70 Tuinbonen 57-61 Dubb. pr. bonen 180-200. 180-200 Oude aardappelen 2-5 Nieuwe aardappelen grote 25-26, drielingen 24- 25 kriel 18-22. KAPELLE, 7 juni 1961. Kruisbessen export 55-63. fabriek 36. Aardbeien zon der dop: Regina I 107, II 104, afw. 45-48. Aardbeien met dop per kg: II 82-107, afw. 64-93. Aardbeien per doos van 2,5 ons: Regina I 37-55, II 20-40. Mach. Frühernte I 38-46. II 21-33. Talisman I 43-53, II 35-45. Sengana I 43-52, II 24-39. Red Gauntlet I 47-54. II 35-41. Juspa I 39-43. II 21-26. Cambridge Vigour I 43- 47. II 29. Merton Princes I 42-55. II 29-43, diversen afw. 14-22. Kersen: Early Ri vers I 185, II 139. Rode bessen per doos I 82-83. Frambozen per doos I 71. Jona than III grof 62. Oude aardappelen 3.5-5. Eerstelingen grote 21-28, driel 16-20, kriel 13-16. Komkommers 30-36. Kropsla 9,5- 16. Kroten 31. Bloemkool 47-61. TERNEUZEN, 7 juni. Sla 3,50-13, bloem kool A 33-56, All 29-41, BIJ 21-28. CII 14- 25, afw. 10-35. groene komkommers Bil 39-43, CII 30-31, witte komkommers Bil 39-43, CII 39, selderie 12-21, peen 63-73, kroten 20-34, uien 11-12. sjalotten 7, eer stelingen I 32-36. II 24-27, kriel 23-26, Bintjes I 7-9, rode eerstelingen I 26, TI 17, Barima I 32, kriel 22, andijvie 19-45, asperges Bil 272, C afw. 54-128, peulen 219-247, savooiekool 18-29, spitskool 31-35, prei Bil 42-46, rabarber 20, tomaten A 109-118, C 93-101. CC 80-82, aardbeien per doosje Regina I 33-47, II 19-35, afw. 12-20, Talisman I 42-48, M. Frühernte II 23-32. Cambridge I 44-47, Ydun II 31. Juspa I 32-39, II 30-34, Gorella I 41. Red Gauntled I 38-47, II 30. St. Gana I 37-44, II 25-33, aardbeien per kg II 66-140. aanvoer heden 5000 kg," aardbeien in doosjes van 250 gr. Konstanz 383 (+2), Rheinfelden 272 2), Ottenheim 360 (onv.), Straatsburg 308 6), Maxau 490 6), Plochingen 150 10), Mannheim 379 21). Stein- bach 269 (-E19). Mainz 405 6), Bingen 312 (—3), Kaub 370 (+3), Trier 250 17) Koblenz 381 (onv.), Keulen 417 1), Ruhrort 653 (—29), Lobith 1291 (—28), Nijmegen 1067 (—26), Arnhem 1050 (—19) Eefde IJssel 592 13), Deventer 470 11), Monsin 5524 6), Visé 5059 74) Borgharen 4056 129), Belfeld 1188 28), Grave beneden de sluis 525 +20). Morgen, vrijdag 9 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: te Hansweert om 12.13 uur. te Terneuzen om 11.45 uur, te Vlissingen om 11.21 en 23.42 uur en te Wemeldinge om 0.09 en 12.55 uur.

de Stem | 1961 | | pagina 1