MINISTER VISSER IN EERSTE KAMER: Defensie-inspanning zaak van hoogste prioriteit hamol weer voor onze Twee tegenvallers Nederlandse vliegtuigbouwers vandaag! Brug wijkt voor vlaggeschip Russen willen de UNO in Wenen doen zetelen Stap nader tot Europese landbouwpolitiek Voor Bigot ook 15 jaar Ruimtelijke ordening: amendementenlawine i Doch: in vredestijd geen oorlogseconomie mogelijk Onbemand vliegtuig en straalhclikoptcr van de baan NOODWEER IN OOSTEN EN NOORDEN Mr. van Riel breng offers! LUCHTIGE SCHIETWEDSTRIJD Huren moeten weer omhoog AKW-DEBAT OP 27 JUNI Bomaanslagen helpen Evian in het slop DAGBLAD VOOR ZEELAND Op platvoeten naar Den Haag Ook de CPN voor verhoging van inkomen Kroon Onbestendig Goede maar voornemens geen daden In Benelux meer politieke eenheid Regering meent Regering zwijgt Brabant peinst Wie is er morgen jarig? Geef 'n TOMADO cadeau 101e JAARGANG No. 23692 Voor GodKoningin en Vaderland WOENSDAG JUNI 1961 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-VlaanderenHULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze parlementaire redactie) Tijdens de begrotingsbehandeling van Defensie werd gisteren in de Eerste Kamer door senator De Gou (KVP) een humoristisch voorbeeld gegeven van inefficiency van het militaire apparaat. Hij vertelde het in de praktijk te hebben meegemaakt dat een mili tair uit Venlo naar Den Haag werd gestuurd om te laten onderzoeken of hij platvoeten had. De doktoren onderzochten een en ander en stelden vast dat hij schoenen met steunzolen moest dragen. Enkele weken later moest de militair we derom op kosten van de staat een reis naar Den Haag maken om daar de schoenen even te komen passen... In het oosten en noorden van het land woedde vannacht een zwaar onweer, dat plaatselijk sa menging niet een hevige regenval. Het noodweer heeft in Groesbeek reeds veel schade door waterover last veroorzaakt. Het water stroom de van de heuvels en drong in hui zen en hotels binnen. Het water stond hier en daar 10 cm hoog op straat. Tijdens het onweer sloeg de bliksem in de door drie gezinnen bewoonde boerderij van d' weduwe De Jong te Achterveld bij Dedemsvaart. De boer derij en de inventaris gingen groten deels 'n vlammen op. Het vee kon ech ter worden gered. Ook in de omgeving van Heerenveen woedde zwaar weer. Door hevige regenval is het viaduct in de weg Arnhem-Zutphen ter hoogte van de Posbank gisterenavond verzakt. De spoorbaan werd door het water over spoeld. Rijkswaterstaat heeft de spoor wegen daarom verboden op het baanvak Velp-Rheden treinen te laten rijden. In middels zijn bussen ingelegd. Hoe de verminderde Amerikaanse steun aan de Nederlandse defen sie opgevangen zal worden is nog niet beslist. Minister Visser (Defen sie) heeft gisteren bij de behandeling van zijn begroting in de Eerste Kamer herhaald dat deze „budget-beslissing" eerst bekend zal worden gemaakt in de defensiebegroting voor 1962. Zoals bekend denkt de rege ring aan een vermindering van andere uitgaven en/of hogere belas tingen. Wel gaf minister Visser de Senaat de verzekering „dat het kabinet de defensie-inspanning als een zaak van de hoogste prioriteit beschouwt. (Van onze parlementaire redactie) .Maar de democratie legt ons beper kingen op", aldus de bewindsman. „Wij kunnen geen oorlogseconomie in vredes tijd voeren". Hij merkte ook nog op, geen soort van automatisme te willen aanbrengen in de verhouding nationaal inkomen - defensie-uitgaven. Op ver hoging van de defensie-inspanning was door alle fracties behalve uiteraard de communistische aangedrongen. Het nationaal inkomen vergelijkend met onze defensie-uitgaven concludeerde mr. Van Riel dat Nederland nauwelijks .of fers" brengt. Wat geeft ons land feite lijk uit aan onderzoek, research en pro- duktievoorbcreiding?, vroeg hij zich af. Hij wees er op dat Amerika boven zijn feitelijKc defensie-uitgaven aan deze za ken juist vele miljarden dollars spen deert. ..Deze miljardenstroom gaat door, ook nu de Amerikaanse militaire steun verminderd is". Mr. Van Riel was de enige spreker die een weg aangaf voor het verkrijgen van meer gelden voor de defensie: Hij dacht aan verhoging der belastingen op auto's en televisietoestellen, dus afrem ming van de luxueuze consumptie. „Wij moeten alles willen offeren, an ders hebben wij geen recht op behoud van bestaan", aldus mr. Van Riel. Hij meende dat vanuit deze gezindheid het voor West-Europa mogelijk moet zijn 175 divisies (evenveel als de Russen be zitten) op de been te brengen. De heer De Gou (K.V.P.i betoogde, dat op ons land de verplichting drukt om de defen sie-uitgaven te verhogen, iets waartoe zijns inziens de stijging van het natio naal inkomen mogelijkheden biedt. Hij was overigens van oordeel dat de defen siebegroting 1961 die opgesteld is in het licht van de komende, begrotingen voor 1962-1963 zelfs met de daarin verwerkte Amerikaanse steun ontoerei kend is. Ook de heer Vixseboxse (C.H. U.), kwam tot de conclusie dat de de fensie-inspanning vergroot kan worden. Minister Zijlstra houdt zich armer dan hij is", riep hij uit. „Er is slechts één hoogste prioriteit: onze defensie". (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft met alge mene stemmen (inclusief die der communisten) haar fiat gegeven atan een wetswijzigingdie het inkomen van de Kroon verhoogt van 1,5 tot 2,5 miljoen en de rijksbijdrage voor het onderhoud van de konink lijke verblijven van 350.000 tot 500.000 gulden. Minister Toxopeus (Binnenl. Zaken) die dit wetsontwerp verdedigde, noem de de voorgestelde inkomensverhoging „volstrekt juist". Ik ben ervan overtuigd, verklaarde mr. Toxopeus. dat ons gehele volk van oordeel is dat onze vorstin haar taak zeer plichtsgetrouw vervult en dat de koningin in staat gesteld moet worden haar taak te blijven vervullen op de wijze die zij juist acht. Mr. Burger (P.v.d.A.) kreeg desge vraagd van de bewindsman te horen dat de ..bedrijfsmatige" kant van de hof houding voldoet aan eisen van efficien cy. De Tweede Kamer voteerde tevens 36 miljoen voor de aankoop van zwaar materieel, dat door het rijk bij de af sluiting van de zeearmen in het Delta gebied ter beschikking van de aanne mers gesteld zal worden. RUSLAND heeft op Sachalin, een eiland dat vroeger tot Japan behoorde, raket- tenlanceerbases aangelegd, van waaruit geheel Japan, met inbegrip van de Amerikaanse bases, bereikbaar is. ELF Westafrikaanse landen hebben een nieuwe inter-Afrikaanse luchtvaartmaat schappij opgericht die Air Afrique zal| heten. Air France zal de nieuwe onder-1 neming op poten helpen zetten. EEN JONGEMAN van 18, die met- proefverloi uit een rijksopvoedingsge sticht werd ontslagen, heeft een oude dame, die hem bereidwillig 25 gulden j wilde lenen, opgelicht voor 1500 gulden. Toen hij gegrepen werd had hij nog en kele tientjes over. DE VIJF jongelui die een lange reeks inbraken en autodiefstallen in en rond Maastricht op hun geweten hebben, wer den gisteren veroordeeld tot strenge vrijheidsstraffen. Drie kregen drie jaar, de anderen twee jaar. GISTEREN is df vrijdag j.l. overleden acteur Peul Huf. onder grote belang stelling van de zijde der kunstenaars wereld. ter aarde besteld. (Advertentie) Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren avond 23.15 uur. Veranderlijke bewolking met hier en daar enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind, overwe gend uit noordelijke richtingen. In het noordoosten van het land iets minder warm, elders ongeveer de zelfde middagtemperaturen als gis- ren. Vandaag: zon onder 20.56 uur, maan onder 14.12 uur. Morgen: zon op 4.21 uur, maan op 2.23 uur Hij meende dat niet langer gespeeld mag worden met Nederlands veiligheid om zo „aan alle particuliere liefhebbe rijen te kunnen voldoen". Het Limburgse Kamerlid de heer J. Maenen (K.V.P.) had tevoren aange drongen op een sterke verhoging van de kleedgeldregeling voor „afzwaaiende" militairen en op een aanzienlijke verrui ming van de z.g. kostwinnersvergoe ding. Staatssecretaris Calmeijer zei, dat z.i. bij het grootste deel van de afzwaaiers geen behoefte aan nieuwe burgerkleding bestaat. Slechts 38 procent zou volgens een gehouden enquête in aanmerking komen voor nieuwe burgerkleding. De staatssecretaris meende dat voor de 10 miljoen gulden die hiermee gemoeid zouden zijn betere bestemmingen be staan. Ten aanzien van de kostwinners vergoeding nam staatssecretaris Cal meijer een zelfde afwijzende houding aan. Voorts had de heer Maenen er bij de regering op aangedrongen de nieuwe be oordelingsvoorschriften voor officieren te laten varen. De staatssecretaris zei echter volledig achter de nieuwe beoordelingsvoorschrif ten te staan. Staatssecretaris Calmeijer (Defensie) heeft gisteren ook duidelijk gemaakt dat het nu maar eens uit moet zijn met het herhaald aandringen op het in functie treden van een afzonderlijke (derde) staatssecretaris voor de luchtmacht. Hij zei woordelijk: „Zo lang ik staatssecre taris ben komt er geen derde bij. An ders zullen er twee nieuwe staatssecre tarissen moeten komen". Hieruit blijkt wel dat staatssecretaris Calmeijer er be slist op staat zeld de luchtmachtzaken te blijven beheren. Hij verzekerde de senaat desgevraagd nog eens dat de 120 Starfighters waar over men zal kunnen beschikken, vol doende zullen zijn om aan de behoefte in NAVO-verband te voldoen. Ook de F 84's van onze luchtmacht zyn volgens hem nog voor hun taak bere kend. Hij gaf de heer Van Kiel (V.V.D.) de verzekering dat het niet de bedoe ling is met deze vliegtuigen de zoveel snellere Russische straalvliegtuigen te lijf te gaan. Voorts verklaarde staats secretaris Calmeijer dat de Starfighter ook te zijner tijd een opvolger zal krij gen. Gewerkt wordt n.l. aan de ontwik keling van het „Stol-vliegtuig". dat vrij wel verticaal zal kunnen stijgen. De Eerste Kamer heeft tenslotte de begroting van Defensie over 1961 zonder hoofdelijke stemming alleen de com munisten waren tegen aanvaard. Bij een ruzie tijdens de kermis te Ja- beek in zuid-Limburg is de 33-jarige on gehuwde Th. Mols uit Bingelrade omge komen als slachtoffer van een steekpar tij. Over de steekpartij, waarbij het slachtoffer betrokken moet zijn geweest, is weinig bekend. Aanvankelijk tastte men ook in het duister omtrent de da der, maai in de loop van maandag zijn twee gebroeders K. uit Jabeek, resp. 22 en 28 jaar, aangehouden. In het artikel van onze buiten landse dienst over de topontmoe ting in Wenen, werd maandag de veronderstelling uitgesproken dat Wenen wel eens de toekomstige zetel van de UNO zou kunnen worden. Thans heeft de Sovjet-Unie de Oostenrijkse regering gevraagd of zij de zetel van de UNO zou wil len herbergen. De Oostenrijkse kanselier heeft hierop geantwoord, dat zijn land zich zeer ver eerd zou voelen, maar. zo voegde hij eraan toe, de V.S. en de Sovjet-Unie moe ten het hierover eens zijn. Over de topontmoeting weet de New York Times intussen (uit goede bron) te melden, dat Kroestjev te kennen zou heb ben gegeven, dat hij de kwestie Berlijn Kroestjev aan eerder genoemde stand voor het einde van dit jaar geregeld wil hebben. Ook op andere punten zou punten hebben vastgehouden. In politieke kringen te Bonn gelooft men echter dat een viermogendheden- conferentie over de Duitse kwestie nog dit jaar gehouden kan worden, indien wat men noemt ,,de geest van Wenen" aan wezig is. „Le Monde" weet te melden dat Kroestjev nog dit jaar een vredesconfe rentie over de Duitse kwestie wil voor stellen van alle landen die tegen Nazi- Duitsland hebben gestreden. Een onderstreping hiervan is de hou ding van de Russen op de conferentie over Laos in Genève. Van een uitvoering van de aan Kroestjev toegedichte wens om snel tot een einde van de vijande lijkheden in Laos te komen was gisteren nog niets te merken. In Laos zelf hebben communistische batterijen weer eens een bolwerk van de regeringstroepen onder vuur genomen. De neutralistische Laotische prins, Soevanna Phoema, is naar Moskou vertrokken. De vrije wereld hoopt dat deze reis zal lei den tot een vermindering van de span ning in Laos. De Europese eenheid is gisteren een klein stapje naderbij gekomen. In Brus sel heeft de Europese commissie twee ontwerpverordeningen ingediend bij de ministerraad van de Europese gemeen schap. Deze ontwerpen vormen het be gin van concrete regelingen en beslissin gen op het gebied van een gemeen schappelijke landbouwpolitiek in de E.E.G. Het gaat om de invoering van het heffingstelsel en de geleidelijke instel ling van een gemeenschappelijke orde ning van de markten in granen en var kensvlees. Men hoopt dat toepassing van de verordeningen per 1 juli 1962 moge lijk zal zijn. Het voorgestelde heffingenstelsel is van toepassing tussen de zes lid-staten en jegens derde landen. In het handels verkeer tussen de lid-staten zullen de heffingen verdwijnen, naarmate de prij zen van de landbouwprodukten nader tot elkaar worden gebracht. Het stelsel ver vangt de nationale beperkende maatre gelen zoals deze nu nog van kracht zijn. Eveneens in Brussel vergaderden gis teren de ministers van Buitenlandse Zaken dei Beneluxlanden. Men is er waarschijnlijk in geslaagd om ten aan zien van het zogenaamde plan De Gaul le. dat de werkelijke Europese integra tie een stuk achteruit dreigt te zetten, een eensgezind standpunt te formuleren. De ministers hebben tevens hun posities bepaald in verband met de besprekin gen tussen Kennedy en Kroestjev in We nen. De regering heeft verklaard het eens te zijn met de S.E.R., dat een verho ging van de huurprijzen van gebouwd onroerend goed met in totaal 30 pet. nodig zal zijn. Zij meent, dat een pro gramma van huurverhogingen wenselijk is, waarbij in de jaren 1962, 1964 en 1966 de huren in de eerste gemeenteklasse met 10 pet. en in de tweede en derde, respectievelijk vierde en vijfde, met 11 en 12 pet. worden verhoogd. Naar de mening van de regering zouden deze huurverhogingen telkens met een com pensatie in de loonsfeer gepaard moe ten gaan. De eerste huurverhoging zou worden ingevoerd per 1 april 1962. Aan de stichting van de arbeid is advies ge vraagd over de vorm van de looncom- pensatie bij deze eerste huurronde. Een en ander wordt meegedeeld in een nota aan de Tweede Kamer. De minister is voornemens op korte termijn de indiening van een wetsont werp te bevorderen. Op de Harskamp wordt op het ogen blik een schietwedstrijd voor de Ne derlandse strijdkrachten gehouden. Voor het eerst worden er in plaats van schietschijven, ballonnetjes als doelwit gebruikt. Men heeft er tweeduizend in voorraad. De man die al deze bal lonnetjes heeft opgeblazen is bevor derd tot hoornblazer... (Van onze parlementaire redacteur) Op dinsdag 27 juni a.s. begint in de Tweede Kamer het langverwachte debat over net wetsontwerp inzake de Algeme ne Kinderbijslagverzekering. Toen Ka mervoorzitter Kortenhorst gisterenmid dag deze datum bekendmaakte, ging er een hoera'tje op in de Kamer. „Einde lijk!" werd er geroepen. Zoals bekend is voor het A.K.W.-ont werp in zijn huidige vorm geen meer derheid in de Kamer te vinden. Daar uit zou een kabinetscrisis kunnen ont staan, ware het niet dat de fractievoor zitters der K.V.P.V.V.D.A.R. en C.H. U., gelijk wij reeds eerder hebben ver meld, intussen in grote lijnen tot over eenstemming zijn gekomen over een compromis dat het A.K.W.-ontwerp, wanneer het wordt verworpen, zou kun nen vervangen. Het zit de Nederlandse vlieg tuigbouwers niet zo mee. Op twee „fronten" moest gisteren een mislukking worden geno teerd: het „doelvliegtuig AT-21" zal, na de volledig mislukte proefvlucht van het derde proto- type, geen werkelijkheid wor den en ook van de H-3, de nieu we „Kolibrie" helikopter met straalmotortjes op de rotortips komt voorlopig niets. De ontwikkeling van het doelvliegtuig was een interessante onderneming. Het was een eigen ontwerp van Aviolanda in Papendrecht en er zouden verschei dene Nederlandse vindingen in worden verwerkt. De motor werd door Avio landa in samenwerking met een Franse fabriek van vliegtuigmotoren ontwik keld uit een stuwstraalmotor. De AT-21 ■was een radiografisch bestuurd toestel, dat zo goed als verticaal moest opstij gen, daarna een korte stijgvlucht ma- ken tot ca 4000 meter hoogte en dan aan een valscherm naar de aarde terug keren. Aviolanda kreeg van het Nederlandse Instituut voor vliegtuigontwikkeling een miljoen gulden voor dit object. Dit geld had de regering beschikbaar gesteld. In de loop der jaren werden er drie prototypes gebouwd. De eerste lance ring, bij Petten, werd geen succes. En toen, al weer enige tijd geleden, het derde toestel de lucht inging werd het een zodanige sof dat men er nu maar mee ophoudt. Ook de Kolibrie, de hevig herrie ma kende helikopter met zijn vinnige straalmotortjes op de uiteinden van de rotorbladen, zal zyn uiteindelijke ver sie, zoals die de constructeurs voor ogen stond, niet beleven. „Voorshands", zo luidt overigens de mededeling. Koli bries worden al enige jaren gebouwd en de Nederlandse Helikopter Industrie (NHI) had vele plannen. Een tegenvaller was echter de wei gering van de zijde van een Ameri kaanse instelling, die dergelijke onder nemingen pleegt te steunen. De dollars kwamen niet en er zijn nu niet vol doende middelen om de nieuwe versie van de helikopter te verwezenlijken. De huidige modellen, zoals ze tot nu toe gebouwd zijn, blijven echter te koop en wie al een Kolibrie heeft, kan op doorgaande service rekenen. Maar aan de wérkelijke verwezenlijking van de droom van een in de oorlog onder gedoken PTT-ingenieur, die in die ja ren ijverig plannen maakte, zal men niet toekomen. De ingenieur werkt nu weer Bij de PTT. Maar we hebben in ieder geval onze Friendship nog Er wordt gedacht aan het opzetten van een nationaal ont wikkelingsproject voor de bouw van een opvolger van de F-27. Het nieuwe vlaggeschip van de Oranje- lijn, de Prinses Margriet is dinsdag van Hardinxveld, van de werf, naar Rotterdam gevaren. Het schip moest de Baanhoekbrug passeren en zoals dat al traditie is bij grote schepen, moest een deel van de overspanning worden gedemonteerd. Onder grote belangstelling van vele kijkers voer het schip langzaam door de vrijgeko-. men opening welke echt niet zoveel speling overliet... Gisterennacht is een plasticbom ont ploft voor het huis in Parijs waar de politieke adviseur van de voorlopige Al gerijnse regering, welke te Evian aan het onderhandelen is, woont. Er vielen geen slachtoffers. Ook elders in Frankrijk werden aan slagen gepleegd. Het doel van de aan slagplegers, de besprekingen in Evian te verstoren, schijnt te zijn bereikt. De Fransen eisen nu in Evian op hoge toon dat de rebellen een einde maken aan de aanslagen. Een speciaal hoog militair gerechtshof heeft de 51-jarige ex-generaal Pierre Marie Bigot tto 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn aandeel in de mis lukte opstand in Algerië. Bigot verklaar de dat hij de man is geweest, die op dracht heeft gegeven het vliegtuig naar Frankrijk te sturen waarmee de ex-generaals Maurice Challe en André Zeiler vóór de opstand naar Algerië zijn gebracht. Bigot is bevelhebber van de Franse luchtmacht in Algerië geweest. Challe en Zeiler zijn, zoals bekend, eveneens tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. (Van onze parlementaire redacteur) „Nederland en België werken bij het tot ontwikkeling brengen van de grensgebieden in Limburg, Bra bant en Zeeland veel te weinig met elkaar samen. Dat is de fout", be toogde de west-Brabander Ass- mann (KVP) gisteren in de Twee de Kamer. De (verdere) industria lisatie van het middengebied der Benelux dient in Beneluxverband te worden aangepakt. De K.V.P.-afgevaardigde wees er op, dat bij een dergelijke gezamenlijke aan pak de huidige wedijver tussen de Be- neluxhavens kan verdwijnen. Bovendien zullen het Westerscheldebekken en west- Brabant dan eerder in staat zijn te fun geren als opvangcentrum voor de over lopende randstad-Holland. De heer Ass- mann herinnerde er aan, dat het pro vinciaal bestuur van Noordbrabant reeds geruime tijd geleden plannen terzake heeft uitgewerkt. „Den Haag" heeft er echter nog steeds niet op gereageerd. Dat stilzwijgen heeft in Brabant pijn lijke teleurstelling en een gevoel verwekt, van verklaarde de onzekerheid K.V.P.-woordvoerder. De Tweede Kamer discussieerde gis teren over de ruimtelijke ordening. Hier onder wordt verstaan een beleid, dat er op gericht is voor alle delen van ons land een zo goed mogelijk woon- en werkmilieu te scheppen. Deze doelstel ling houdt een zware opgave in. In de randstad-Holland zit 36,5 procent (vier miljoen) van onze totale bevolking sa mengepakt. Elders lopen dorpen bij ge brek aan werkgelegenheid leeg of 'moe ten mensen uren pendelen om bij hun werk te komen. Mevr. Kuiper-Struijk (V.V.D.) kwam met de suggestie om te volstaan met drie a vier grote kerngebieden in noord-, oost- cn zuid-Nederland. „Als wij met te kleine kernen blijven werken zal ove rig Nederland ten eeuwige dage een provinciaal niveau behouden", voor spelde zij. De socialist Westerhout betoogde, dat het „overlopen" van de randstad-Hol land alleen is tegen te gaan door in dustrieën die niet per se op het westen zijn aangewezen, te verbieden zich daar te vestigen. Hij kreeg echter weinig steun jn de Kamer. De socialisten hebben een aantal amendementen ingediend, waarmee zij het wetsontwerp in een meer centralis tische zin hopen om te buigen. In totaal zijn er tvee dozijn amendementen inge diend. De Kamer besteedde bij dit debat grote aandacht aan recreatiemogelijk heden. In dit verband werd van socia listische zijde geattendeerd op de „vrij wel ongebreidelde" speculatie in recrea- tiegronden. In de kop van Schouwen zouden gronden daardoor zesvoudig in prijs zijn gestegen. (Advertentie) Tornado biedt u zo'n rijke keus uit leuke geschenken dat u al tijd een hartewens kunt vervullen.

de Stem | 1961 | | pagina 1