Kroestjev wuifde, maar Wenen wuifde niet terug Kennedy-De Gaulle: fundamenteel eens: Trujillo jr. opperbevelhebber Barbara s „instructies" stipt opgevolgd door tippelaars Paul Huf overleden ZESDUIZEND MAN WAKEN VOOR VEILIGHEID RUSSISCHE GASTEN Wij willen oplossmaar alles kan niet ineens Vlissingen-Bergenweinig bloemenwel regen pinksterprijsvraag Dagorder van „Playboy'' dagblad voor zeeland Vice-premicr van de U.S.S.R. overleden Smeekbrieven aangeboden Sahara ter sprake in Evian Noordwestelijke wind „Verslaggever is James Hagerty V.S. waakzaam t.a.v. Dominicaanse Republiek Lustrumcongres Benelux Klokslag 12 uur.... Voorsprong.en niet afleiden f V crgeldingsaclie in Boekavoe JOHN BULL EN DE RIJSCHOLEN 1016 JAARGANG No. 23689 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG JUNI 1961 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Hes, mr. H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 (illa9 Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-VlaanderenHULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat. 41 - telefoon 2893) Dp Russische premier Kroestjev is gisteren middag in Wenen aangekomen, tvaar hij van daag en morgen zal confereren met de Ame rikaanse president Kennedy, die pas vandaag aankomt, Kroestjev werd op het Zuidstation begroet door president Schaerf, vele hoog waardigheidsbekleders en.... Molotov, ex-pre- mier en ex-minister van buitenlandse zaken van de Sovjet-Unie, de man die vier jaar geleden het slachtoffer werd van een door Kroestjev uitgevoerde zuivering. In de Boerhaave-kliniek te Amster dam. waar hij op 23 mei voor het onder gaan vart een maagoperatie werd opge nomen. is gisterennacht op 70-jarige leeftijd overleden de bekende toneelspe ler. regisseui en voordrachtskunstenaar Paul Huf. Het toneelminnende publiek kon de acteur tot kort voor zijn plotse linge ziekte nog vrij geregeld op de planken zien. Paul Huf, die op 3 febru ari j.l. ter gelegenheid van zijn 70e ver jaardag hartelijk werd gehuldigd en uit handen van burgemeester Van Hall de zilveren medaille van de stad Amster dam ontving, maakte de laatste jaren deel uit van de Nederlandse Comedie". (Zie voor een levensbeschrijving onze pagina Mensen en muzen".). Michail Kroenitsjev, één van de Sov- jetrussische vice-premiers, is op 60-jari- g* leeftijd gestorven. Hij was lid van het centrale partijcomite van de Op- perste Sovjet. Kroenitsjev was voorzitter van de nieuwe staatscommissie voor de bunde ling van het wetenschappelijk onder zoek. Als zodanig heeft hij een belang rijke rol gespeeld bij de jongste Russi sche ruimtesüccessen. Hij is vroeger minister van lucht vaart geweest. Twee Stalin-prijzen, ze ven orden van Lenin, en de onderschei ding .Held van de socialistische arbeid" werden zijn deel. Tijdens de begroeting op het station en de rit naar de Hofbrug vanwaar hij zich per auto naar de Russische ambassade, zijn logeer adres, begaf was Nikita kroestjev 'de vriendelijke wuivende man. Maar Wenen heeft niet teruggewuifd. Als er mensen langs de straat ston den. hadden zij kritiek op de politie die ruim oaan had gemaakt voor Kroestjev en zijn escorte. Hier en daar klonk een afkeurend gefluit. Een voetbalwedstrijd zou in Wenen tienmaal zoveel opschud ding hebben verwekt als de aankomst van de Russische premier. In kringen van de Amerikanen, die de komst van Kennedy vandaag voor bereiden, moet een zucht van verlich ting zijn opgegaan. Hun vrees dat Kroestjev een dag voor Kennedy's aan komst Wenen zou overwinnen met zijn brede glimlach, was ongegrond geble ken. Bewaking Van Bratislava tot aan de Oosten rijkse grens was een locomotief met agenten van de Tsjechische geheime dienst voor de Lrein van Kroestjev uit gereden kennelijk hield men rekening met een aanslag. De Frans-Algerijnse conferentie in Evian is gisteren voortgezet. Gesproken is over de Sahara. De opstandelingen zijn van oordeel, dat het betrokken deel van de Sahara eén geheel met Algerië vormt. Frankrijk heeft eergisteren voorge steld. dat alle aangrenzende landen pro fiteren van de bodemschatten in de woestijn, waarbij Algerië een bevoor rechte positie moest innemen. DUITSE RECHTERS van wie bekend is dat zij in Hitlers tijd willekeurig dood vonnissen hebben geveld, krijgen de kans om vervroegd met pensioen te gaan. Doen zij het niet, dan kunnen zij ontslagen worden. IN ENSCHEDE is een 17-jarig meisje Johanna Maria Joosting, sinds 27 mei zoek. Men vreest een ongeluk. Zij is 1-75 m lang. heeft een slank postuur, een smal gezicht, lang. donkerblond haar zij heeft een litteken op het rechter scheenbeen. DE VOOR gisterenmiddag beraamde zitting van de vredesconferentie over Laos is op verzoek van Rusland en Po len verdaagd tot maandag. Men wil het resultaat van Wenen afwachten. DE REGERING van Guatemala heeft laten weten dat volgens haar commu nistische troepen in Mexico een invasie in Guatemala voorbereiden. Guatemala zal in dat geval een beroep doen op het "anamerikaanse verdrag. AMERIKAANSE televisiemaat schappij is begonnen met het voorberei den van de opnamen voor een kleuren- ■iSïPu ov?r "Nieuw-Guinea op weg naar furl kins'De opnamen duren twee maanden. STEEDS tast men in het duister nr o oorzaak van de ramp met de nnL;ö„fan de KLM in Portugal. Men zal nog vier dagen wachten of de zee iets prijsgeeft. Weersverwachting van het K.N.M.I. v?"aV"nd, opgemaakt gistercn- avond 23.15 uur: iarankeliik n0ï bewolkt met plaat- J selljk regen, maar later in het wes- ten enkele opklaringen. Matige tot Krachtige wind tussen noord en I noordwest. Aanhoudend koud weer. Vandaag: eon onder 20.52 uur. 2ï°f?en: zon "h uur, eon onder 20 53 uur. Maan op 0.29 uur, maan onder 10.23 uur. Maandag: eon op 4.23 uur, maan op 1.02 uur. Van de Oostenrijkse grens tot het Zuidstation hebben Oostenrijkse helikop ters bover de trein en de baan gesur veilleerd. Zesduizend man Oostenrijkse politie zijn ingeschakeld bij de beveili ging van de Russische gasten: Kroest jev en zijn vrouw Nina, minister Gromi- ko van buitenlandse zaken, een grote groep adviseurs, tolken en deskundigen, en een sterke lijfwacht van hooghartige, breedgeschouderde Russen. Speech Op het station hield de Russische pre mier een korte toespraak waarin hij zei naar Wenen gekomen te zijn voor een ontmoeting met de Amerikaanse presi dent ..voor het leggen van persoonlijk contact en voor een uitwisseling van standpunten ten aanzien van de grote wereldproblemen die de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten raken". ,.Wij zouden willen dat alle pro blemen zo spoedig mogelijk opge lost werden. Maar wij weten dat niet alles ineens kan worden gedaan", zei Kroestjev. Goed geregeld De Oostenrijkse regering heeft, on danks de Amerikaanse en Russische bij dragen, zeer hoge kosten op zich geno men. ,,Een klein fortuin", was alles wat men in Wenen wilde zeggen. De Russen, die lid zijn van de lijfwacht en die sa menwerken met de Oostenrijkse gehei me dienst, zien eruit als de etalagepop pen van een conservatief herenkleding magazijn. Ze hebben weinig te doen, want de Oostenrijkers hebben de bevei liging en de verdere, hun toevertrouwde onderdelen van het programma, tot in de puntjes geregeld. Brieven.... Bij de residentie van de Russische ambassadeur in Purkersdorf, even bui ten Wenen, hebben verscheidene mensen getracht Kroestjev verzoekschriften te overhandigen. De politie duwde ze opzij maar enkele Russen zamelden de ver zoekschriften later in. Twee er van waren opgesteld door een in West-Duitsland wonende vrouw, wier man in 1945 in Russische krijgs gevangenschap ging en sindsdien ver dwenen is. Wuivend en lachend was Kroestjev toen al achter de hekken rond de Rus sische villa verdwenen De grootste Amerikaanse radio maatschappij wordt in Parijs ver tegenwoordigd door de voor malige perschef van het Witte Huis, James Hagerty, die nu weer radio-journalist in plaats van ambtenaar is. „Hoe vind je het om weer aan de kant van de schrijvende pers te staan vroegen collega's hem. Bijzonder fijn", zei Jim, die eraan toevoegde dat hij geen bijzondere voorrechten zou genieten, alhoe wel hij vroeger zo'n voorname werkkring had. Hagerty heeft echter 35 medewerkers meege bracht, hetgeen men voor een journalist wel het hoogste voor recht mag noemen. In Parijs is gisteravond een com muniqué uitgegeven over de be sprekingen tussen Kennedy en De Gaulle. Hierin wordt gezegd, dat de grote solidariteit, die Frankrijk en de V.S. verbindt, de basis blijft van de betrekkingen tussen beide landen. Beide presidenten, aldus het commu niqué. hebben de voornaamste interna tionale vraagstukken van het ogenblik besproken. Met name hebben zij van ge dachten gewisseld over de houding van beide landen tegenover de Sovjet-Unie en de communistische wereld, het op treden van FranM'ijk en de V.S. in.Afri ka, Azië en Latijns-Amerika en de kwes tie van de hulpverlening aan de econo misch ten achter gebleven gebieden. Ook de middelen ter versterking van het Atlantisch bondgenootschap werden on derzocht. De besprekingen hebben aangetoond dat beide presidenten het fundamenteel eens zijn. Generaal De Gaulle en pre sident Kennedy zijn het volkomen eens over hun verplichtingen tegenover Ber lijn. Het overleg heeft een wezenlijke bij drage geleverd voor de ontwikkeling van de betrekkingen tussen Frankrijk en de V.S. zo besluit het communiqué. Daags voor zijn ontmoeting met Kroestjev heeft Kennedy nog een extra gesprek onder vier ogen gehad met De Gaulle. Dat gebeurde gisterenmiddag te Parijs, waar de Amerikaanse president gisterenavond nog uitvoerige gesprekken voerde met zijn adviseurs en medewer kers. onder wie Dean Rusk, minister van buitenlandse zaken, de Amerikaan se ambassadeurs Averell Harriman en Arthur Dean, en de Amerikaanse am bassadeur in Moskou, Llewellyn E. Thompson. Eerder op de dag bij een be zoek aan het NAVO-hoofdkwartier en op een persconferentie had Kennedy de verzekering gegeven, dat de V.S. van plan zijn om hun deel ten volle bij te dragen om „ons bondgeno°tSchap Wenen heeft gchce| v00rbereid op Zijn gesprek met Kroestjev zag hij d« k.oms' va" pre"'dent. K.™ned>'. en met heel wat meer vertrouwen tegemoet Prcm'er Kroestjev. 4 oor de journalisten na zijn gesprek met De Gaulle. «root perscentrum in- Foto: De soldaat le klasse Buchlnger 's aangesteld als tolk. Hij spreekt tien ta len, waaronder Nederlands. Buchinger is 21 jaar oud. Rafael Trujillo jr., zoon van de doodgeschoten sterke man van de Dominicaanse Republiek generalis simo Rafael Trujillo heeft zich gisteren door president Joaquin Balaguer laten uitroepen tot opper bevelhebber van de Dominicaanse strijdkrachten. Onmiddellijk na zijn benoeming deed de 32-jarige „playboy" in een dagordér een beroep op de natie om de eenheid en orde te handhaven. Het communiqué van Trujillo jr.'s be noeming zei niet, dat hij zijn vader was opgevolgd. Het feit evenwel, dat hem het opperbevel van het leger werd toe vertrouwd, sluit dat in feite in. Hij is getrouwd en heeft zes kinderen. De nieuwe opperbevelhebber wiens bij naam „Ramfis" is, verbleef in Parijs voor het polo-seizoen toen hem de ge welddadige dood van zijn vader werd meegedeeld. Samen met zijn broer Rad- hames vloog hij naar Ciudad Trujillo. De vlotte wijze daarop Trujillo jr. met geld placht om te springen, was al eens ter sprake gekomen in het Ame- Barbara passeert de stadsgrens van Bergen op Zoom met op haar hielen een zwijgende Nederlandse kolonie, die haar begeleidde. (Van onze verslaggever) MONDORF LES BAINS De deelne ming aan het derde lustrum Benelux- congres was anders dan het grote ge tal inschrijvingen deed verwachten niet groot. De kwaliteit van de cause rieën heeft hieronder bepaald niet ge leden. Na het charmante welkom van de voorzitter. Alphons Weicker, hielden de Nederlandse sprekers te weten mr. P. H. M. van Boven en dr. J. C. Hooykaas, achtereenvolgens hun inleiding, waar over men elders meer kan lezen. Bei de sprekers brachten constructieve ge dachten iu om de voorsprong van Bene lux op de E.E.G. te behouden. Eenzelf de geluid liet de Belgische afgevaardig de G. Velter horen, die, nadrukkelijker dan dr. Hooykaas nog. wees op een noodzakelijk samengaan van de onder nemingen in Benelux, waardoor een gro tere efficiency tot stand gebracht zou kunnen worden. De heer A. de Cunchy, gevolmachtigd minister en directeur-generaal van de buitenlandse handel in België, bepleit te de oprichting van een Kamer van Koophandel voor Benelux, een gezamen lijk optreden van de drie landen op in ternationale beurzen, de instelling van handelscommissies van de drie landen en een duidelijke organieke behandeling van de morele en commerci61e belangen der Beneluxlanden in de onderontwik kelde en jonge autonome landen van Afrika. sluit vanmiddag de termijn van inzending van uw oplos sing van de Doe het gauw doet het nü De vele prachtige prijzen wachten op u (Van onze verslaggever) Onder Arendskerke deden zich in de nacht van donderdag op vrijdag de eerste moeilijkheden voor, ja was haast de extra nacht- tocht VlissingenBergen op Zoom waarvan wij gisteren mel ding maakten een vroegtijdige dood gestorven. Was dr. Barbara Moore in hoog tempo te Vlissingen van star.t gegaan en had zij de Nederlandse begeleidende kolonie al in de eerste straten ver achter zich gelaten, in Goes kwamen toch de Nederlanders het eerste aan. En dit was zeer tegen de wens en be doeling van Barbara, die, ondanks het feit, dat zij in dienst van de vrede loopt, dit middels een kleine ruzie in haar voordeel trachtte te veranderen. tal heren en een meisje plezier ge noeg. vooral plezier over de zonder linge grillen van Barbara. Zij hadden bijvoorbeeld de politie en later ook de organisatoren veel tijd nodig om haar duidelijk te maken, dat zij opzij dien de te gaan voor auto's en zij, om aan rijdingen te vermijden, er beter aan deed links van de weg te gaan lopen. Was bij aankomst in Goes het tem po van negen kilometer met de helft verminderd, toen het duister voor een stralende vrijdagmorgen had plaats gemaakt, werden haar passen weer langer en bleek de vermoeidheid van tijdelijke aard te zijn. Het leek wel of zij de Duitse pas in een Engels tem po liep Zij bedong, dat zij alleen en ver voor de anderen uit zou lopen en dat men er bovendien niet meer een wed strijd van trachtte te maken. Voorts werd tijdens het klachtenuurtje vlak voor Goes aanmerking gemaakt op het feit dat enkele heren tippelaars gym schoenen droegen, hetgeen zy niet sportief vond, want zo was zij met haar zware wandelschoenen in het na deel. De sportiviteit van de Nederlanders liet niets te wensen over. Zij wacht ten in café-rest. De Landbouw te Goes tot Barbara zich bij hen aansloot, zij liepen het tempo van Barbaraen zwegen. Althans zij praatten niet te gen Barbara, want die had de uitdruk kelijke wens te kennen gegeven, dat zij niet door babbelen afgeleid wilde worden. Onder elkaar had het zeven- In Rilland gebruikte het groepje Nederlanders José van Zandvliet uit Bergen op Zoom, en de heren Hol land en Van den Hout uit Bergen op Zoom, Key en De Bruijn uit Roosen daal, en Brands uit Oudenbosch de koffie bij de paters kapucijnen. Het wandelgroepje was aangevuld met de 64-jarige heer Visser uit New York, een fervent aanhanger van de levens wijze van Barbara. Barbara stelde het met een of meer sappen van Neder landse makelij. Rond half 'tien werd Rilland-Bath verlaten en stevende een groepje van zes B.W.V.-junioren uit Bergen op Zoom achter de „wegstrijders" aan. Zij meenden als leden van de organi serende vereniging deze gaste wel op deze wijze te mogen inhalen en wa ren haai met de trein tegemoet ge reisd. Zeven minuten over elf passeer den de wandelaars de doorstreepte vijftig-kilometerpaal. die aangeeft dat men de stad verlaat en waren zij in Bergen op Zoom. Welkom Nog geen half uur later bood het kleindochtertje van de heer Verbiest, Cocky Mertens, Barbara Moore bloe men aan namens het ontvangende eindstation „De Korenbeurs". Van de voorsprong was niets gekomen. Iedereen was dus binnen, iedereen die binnen was, was ook werkelijk blij dat hij zo ver was. want buiten sloeg een driftig miezelregentje op de straatstenen, wat toch wel een heel an der onthaal was. dan toen het afgelo pen weekeinde de tippelaars van de originele tocht met hun neus in een bloemenonthaal vielen, dat ver voor de Stalenbrug een aanvang had geno men. Nu was de bloemenhulde beperkt gebleven tot een viertal ruikers voor Barbara en een klein ruikertje voor José. Dr. Barbara Moore, die als arts en chirurge de vrede op vrij gemakke lijke wijze schijnt te kunnen dienen zou, indien er een gunstige aanslui ting met Engeland was. nog dezelfde avond naar Engeland teruggaan. Tot zo lang blijft zij de gast van een van de bestuursleden van B.W.V.waar zij na de middag eindelijk weer een bed kon opzoeken. De moeilijkheden van de maaltijden werden eenvoudig op gelost: tenslotte is Nederland een land van primeurs en jonge groen ten rikaanse congres. In 1958 was Trujillo in de Verenigde Staten, waar hij een militaire opleiding doormaakte aan de academie van Leavenworth in Kansas. Hij studeerde evenwel niet af. Tijdens zijn aanwezigheid in Ameri ka had Trujillo jr. onderonsjes met Zsa Zsa Gabor, Kim Novak en andere figuren uit Hollywood. Hij had zijn jacht „Angelita" voor an ker gelegd in Los Angeles en deelde kwistig kostbare geschenken rond onder vrienden en bekenden. Amerikaanse congresleden beweerden, dat Trujillo voor zijn cadeaus putte uit Amerikaanse leningen aan zijn vader. Zij wilden dat die hulp zou worden stop gezet, maar hun motie werd verworpen. Begrafenis In Ciudad Trujillo hebben naar schat ting 150.000 mensen, van wie velen de hysterie nabij schenen, gisteren het na tionaal paleis bezocht waar de vermoor de dictator was opgebaard. De kist was gedekt met de vlag van zijn land, er stonden zes kandelaars naast en de we duwe van de dictator, had naast de baar plaatsgenomen op een stoel. Op een gegeven moment wilden enkele duizenden rouwenden het paleis bestor men. Politiemannen, gewapend met ge weren, machinepistolen en gummiknup pels, wisten de menigte in bedwang te houden. Verscheidene vrouwen vielen in onmacht, anderen schopten en sloegen naar de politie, toen de kist met het stoffelijk overschot uit het paleis gedra gen werd om te worden overgebracht naar San Christobal. De stoet vertrok drie kwartier eerder dan de bedoeling was geweest omdat zich bij het paleis intus sen 250.000 mensen verzameld hadden en de menigte bleef toenemen. In de kerk te San Christobal, waar de lijkdienst gehouden werd, overstemde het gekrijs en geween van rouwenden de liturgie. De ongeveer duizend mensen in de kathedraal sloeg de schrik ofn het hart toen een pelofon soldaten aan het eind van de dienst een eresalvo afvuur de. Vele tientallen mensen dachten aan een overval en begonnen door de kerk deuren naar buiten te dringen. De solda ten, die overal aanwezig waren helderden het misverstand snel op. Na de dienst werd het stof felijk overschot ter aarde besteld lil dé kathedraal, naast het gebeente van de ontdekkingsreiziger Columbus. Twee arrestaties In verband met de moord op generalis simo Trujillo zijn twee arrestaties ver richt. De arrestanten zijn Huascar Tejeda Reina en pater Gabriel Maduro bij wie Reina een schuilplaats zou hebben ge vonden. Nog voorvluchtig zijn de gene raal b.d. Juan Diaz, die de leider van de moordaanslag zou zijn geweest en ten minste vier vermoedelijke medeplichti gen, die bekend zijn. Tejeda ontkent de hand in de moord te hebben gehad en pater Maduro ontkent dat hij Tejeda verborgen heeft gehouden. Politieke verwikkelingen Radio Havanna heeft gisteren gezegd, dat Trujillo sr. „het slachtoffer is ge worden van een samenzwering door de centrale inlichtingendienst der Yankees". Intussen is een aantal Amerikaanse oorlogsschepen van de Atlantische vloot op last van het in Norfolk, Virginia, ge vestigde hoofdkwartier, uitgevaren, of staat op het punt dat te doen, voor wat genoemd werden „routine-manoeuvres" De marine deed de mededeling eerst nadat was gevraagd of de order verband hield met de toestand die in het Caraibi- sche gebied is ontstaan door de moord op Trujillo. Volgens Dominicaanse ballingen in New York is in de Dominicaanse Republiek een revolutie uitgebroken, in het bijzon der in de provincies La Vega en Moca in het noorden van het eiland. Deze be richten zijn echter nergens bevestigd. Leider van de opstand zou generaal Juan Diaz zijn, die de moord op Trujillo heeft georganiseerd. In Leopoldstad komen berichten bin nen over een drama dat zich heeft vol trokken in een groot gebied bij Nyan- gezi. in de provincie Boekavoe. Men heeft daar de lijken van ruim honderd burgers gevonden. Gehele dorpen en lan derijen werden vernield. Men veronder stelt. dat inheemse stammen een pa trouille van het Kongolese leger hebben aangevallen, waarop een verschrikke lijke vergeldingsactie gevolgd moet zijn. Duizenden mensen zijn gevlucht. In Leopoldstad zijn intussen bespre kingen tussen VN-functionarissen en Kongolese leiders over financiële en eco nomische steun van de UNO aan Kongo. „Ik ben geen John Buil", heeft de directeur van het centraal burea7i voor de afgifte van rij vaardigheidsbewijzen. de heer H. A. Westerlaken gisteren op een F.N.O.P.-vergadering gezegd. Men verwijt het C.B.R. en zijn directeur allerlei nare dingen, doch deze op en aanmerkingen zijn aldus de heer Westerlaken in de eerste plaats te wijten aan de onbe kwaamheid van vele instructeurs, die hun leerlingen te vroeg naar het rij-examen sturen. „Iemand die 29 keer examen doet en er dan in een goedkoop halfuurtje door rolt is geen aanwinst op de weg", zei de heer Westerlaken. De heer Westerlaken vertelde van een mevrouw die hem had opgebeld omdat haar man zes keer voor het rij-examen was gezakt. Volgens de mevrouw kwam dat omdat de examinatoren wisten dat de man een rijschool wilde beginnen. „Er komen dagelijks rijschoolonder nemers bij van wie de kennis, de afkomst en de opleiding je de griebels over de grabbels doen lopen", zei de directeur van het C.B.R. snedig. Hij stelde vast, dat iedere goed-opgeleide kandidaat in drie kwartier het rijbewijs kan halen. Elders in deze editie vindt de lezer uitvoeriger nieuws over de vergadering van de F.N.O.P.

de Stem | 1961 | | pagina 1