JAAP KERSTEN BEHAALT VERDIENDE RITZEGE Wim van Est grote pechvogel in prima ploegentijdrit Alle ogen gericht op TSC-Xerxes In Oosterhout kan beslissing vallen Laatste etappe Vijfde Giro-etappe Louis Proost voor Rituitslag Klassement MOTORCROSS een magazijnchef PROFICIAT, DUITSE JONGENS Programma amateurs Italië verliest van Engeland Promotie 3e klas Michel Stolker klimt weer Jeeprit start in Breda Jack Brabham in kleine wagen SCHORSING RONDERENNERS Interland atletiek Nederland-België XiPORT IN 'T KORT MEISJES en JONGENS Een leerling-monteur Een hulpmonteur Een jongeman 13 13 Veel publiek Zondag 4 juni ZONDAG - 28 MEI - 2 UUR Terrein Bosbad Hoeven SPANNING en SENSATIE Ook wedstrijden met zijspannen MARKTEN WATERSTANDEN Weipoeder 75 pet melksuiker Prijs f 35.- per 100 kg, L0UISSE - MIDDELBURG - N.V. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 MEI 1961 STEENBERGEN, woensdagavond. De tijdrace van Zundert naar Steenbergen heeft alle verwachtingen overtroffen. Denk U eens in: 45 km afleggen in iets meer dan een uur! over gedeeltelijk zeer moeilijk te berijden wegen. Het laatste gedeelte naar de finish toe moest gereden worden over fietspaden met mul zand. Desondanks wer den zelfs daar nog snelheden ontwikkeld van rond de 50 km per uur. Dank zij de weersomstandigheden, prachtig zonnig, met een uitgespro ken zomerse temperatuur, was er aanleiding, vooral voor de coureurs die warmte no dig hebben om zich extra in te spannen. Het is een zeer interessante rit tegen het hor loge geworden, aantrekkelijker in ieder geval dan sommige beoordelaars tevoren te recht of ten onrechte hadden voorzien. Opnieuw Is bewezen dat het niet juist is om supposities te doen die slechts gebaseerd zijn op persoonlijke, soms negatieve meningen. Hoe dan ook, wij hebben een zeer spannende tijdrace gezien. Zelfs de twee Duitsers, die niet voor het ploegenklassement in aanmerking kwamen, hebben met een tijd van één uur, zeven minuten en nog enkele seconden, de wielerfans tot een bepaald enthousiasme kunnen brengen. de finish in Welberg de wedstrijdjury Bijzonder aantrekkelijk werd de strijd tussen de ploegen die aan de kop van het algemeen klassement prijkten. Vooral ging de algemene belangstelling uit naar het duel tussen de equipes van Radium, Acifit en Televizier, en tot op zekere hoogte ook nóar die van Locomotief die immers nog slechts uit drie coureurs bestond, ende tweede plaats bezette. Tijdens die tijdrit naar Steenbergen, gadegeslagen door ontelbaren langs het parkoers, hebben vier renners met pech 1e kampen gehad. Nu het hier coureurs betrof, over het algemeen, die in de desbetreffende equipe als leidende figu ren golden, vormde die tegenslag uiter aard een handicap voor de te maken tijd. Het begon met de Limburger René Lotz, die in St. Willebrord een val maakte, en later met behoorlijke achterstand aan passeerde. Voor diens ploeg (Radium) was dat minder erg omdat deze met acht man de enige volledige equipe is gebleven, zodat er gemakkelijk een andere ploeg maat zijn taak over kon nemen. Jaap Kersten was een andere pechvogel, van de Locomotiefploeg immers, en dat was heel wat erger omdat deze equipe nog sclchts door drie renners werd gevormd. Zijn twee teamgenoten konden dus wei nig minder doen dan wachten tot hij weer verder kon fietsen. Dit kostte in middels 20 seconden. In een race tegen het uurwerk steeds van grote betekenis. Dat bleek later aan de eindstreep. Zij hadden de tweede plaats over moeten dragen aan Radium. De derde pechvogel heette Jantje West dorp van de Acifitploeg. Zijn vier maats De uitslag van het eerste deel van de negende etappe, een ploegentijdrit van Zundert naar Steenbergen over een af stand van 47.3 km luidt: 1. Ploeg Middelink, 1 uur 0 min. 23 sec.; 2. Ploeg Buchly, 1 uur 0 min. 57 sec.; 3. Ploeg Lakeman, 1 uur 2 min. 35 sec.; 4. Ploeg Jansen, 1 uur 4 min. 21 sec.; 5. Ploeg Heil, 1 uur 6 min. 46 sec. De twee overgebleven Duitse renners, Ludwig Troche en Franz Borghardt, die nog slechts individueel meerijden, kwa men tot een tijd van 1 uur 7 minuten 33 seconden. De uitslag van het tweede gedeelte van de negende etappe, een criterium door de straten van Steenbergen over 35 ronden van 2300 meter (in totaal 80,5 km) luidt: 1 Jaap Kersten (ploeg Jan sen) met bonificatie 1.58.18. 2 Jacques van der Klundert (ploeg Middelink) met bon. 1.58.48. 3 Emile Verstraete (ploeg Lakeman( 1.59.18. 4 Ludwig Troche (ploeg Duitsland)5 Ab van Egmond (ploeg Buchly). 6 Mik Snijder (ploeg Buchly). 7 Joop van der Putten (ploeg Buchly). 8 Jo de Roo (ploeg Middelink). 9 Daan de Groot (ploeg Middelink). 10 Piet Steenvoorden (ploeg Buchly). 11 Anton van der Steen (ploeg Lakeman). ïo èb Geldermans (Ploe8 Middelink). "L H"ub Zilverberg (ploeg Jansen). 14 Joop Captein (ploeg Jansen). 15 Ab Sluis (ploeg Middelink). Allen zelfde tijd. Het algemeen klasse ment luidt na de voor laatste etappe: 1 Dick Enthoven ploeg Mid delink) 37.59.41: 2 Huub Zilverberg «ploeg Jansen) 38.12. 05: 3 Joop Captein P oeg Jansen) 38.12.56 4 Jan Westdorp Si® ,.aÏ!man) 58.15.115 Peter Post (ploeg Middelink) 38.15.21; fi Piet Steen- voorden (ploeg Buchly) 38.15.52; 7 Lam- beit van der Ven (ploeg Buchly) 38.16.10; lfi30* q A»e,GJ001 'P,oe« Middelink) 38. 1650: in w- m)dOT 'P'00* Buchly) 38. 38 1R34. 11 V?n Est (Ploe* Buchly) 38 20 47- H JcaP Kersten (ploeg Jansen) U)I M 1, Uls (ploeg Middelink) 28 93 R7 ia {l Haar' 'P'ocg Lakeman) iv> Egmond (ploeg Buch- 28 97 09 12' 1 Gellrt Pos (Ploee Heil) 5827.02, 16 Jacques van der Klundert (ploeg Middelink) 38.28.29; 17 Antoon y»", I „en <Pl°eg Lakeman) 38.29.28; in au e i0 (Ploeg Middelink) 38.32.41; 38 24 30- ÏÏnf .(ploc« Middelink) J8.34.39, 20 Miel Verstraete (ploeg Lake man) 38.36^7; 21 Joop van der Putten ploeg Buch y) 38.42.17; 22 Piet van Hees (ploeg Buchly) 38.44.54; 23 Ludwig Tro- u 'tS.'R°ks (ploeg Heil) 38.53.52; 25 Theo Nijs (ploeg Lake man) 38.54.15; 26 Franz Borghardt (Did.) ^■^■59; 27 René Lotz (ploeg Middelink) J8.58.38; 28 Jos Aanraad (ploeg Heil) 39.16.05. De tijden gemaakt in het criterium golden niet voor het ploegenklassement. Dit is de ploeg van Televizier enkele seconden nadat Wim van Est een lekke band had gekregen. De ploeg, die de indruk maakte te zullen winnen miste haar belangrijkste gangmaker, maar finishte toch in een schitterende tijd. wachtten op hun beurt, zeer sportief, maar het kostte hun de derde plaats die nu naar Locomotief verhuisde. Een extra goede noot voor laatstgenoemd drietal. De coureur die de grootste tegenslag te incasseren kreeg heette Wim van Est. Dat was te meer te betreuren omdat IJzeren Willem praktisch gedurende de gehele tijdrit de grote animator was ge weest en onophoudelijk het vereiste hoge tempo aan had weten te houden. Het was des te betreurenswaardiger omdat de band die hem uit de strijd wierp pas op ongeveer vijf km voor de finish fluitend leegliep. Wim riep zijn maats toe full speed door te zetten, maar de perfecte „loco motief" was van de trein afgekoppeld. Het is bepaald niet zo, dat Wims ploeg een betere tijd zou hebben kunnen laten afdrukken dan die van Radium, maar ongetwijfeld is zijn pechgeval van in vloed geweest op de tijd van zijn ploeg. Ten slotte kan worden vastgesteld dat de Radium-acht de snelste tijd halden ver wezenlijkt: 1.01.09. Voor die van Tele vizier werd 1.02.51 afgedrukt (zij werd tweed**, Acifit veroverde de derde plaats met 1.07.45. Het Locomotief-trio werd als vierde geklasseerd met 1.13.03 en Lan- co sloot de rij met de vijfde plaats in 1.20.18. De beste persoonlijke tijd nam Jo de Roo voor zijn rekening met 1.00.23. Na een zeer aantrekkelijk criterium dat veel publiek had getrokken, en waar in de renners zich van hun beste zijde deden kennen, en de talrijke enthousiaste toeschouwers uitstekende sport werd voorgeschoteld, met als grote „gang maker" Piet van Hees, die de nodige dikke premies incasseerde, diende zich als winnaar aan Jaap Kersten. Hij smaakte dus dan toch het grote genoegen een etappe-overwinning op zijn naam te schrijven. Jacq van der Klundert finishte als uitstekende tweede. Het aan gehouden gemiddelde lag iets boven de veertig km per uur. Op dit parkoers zeker een heel behoorlijke tijd. De win naar finishte in de tijd van 1.59.18 en de afstand die werd afgelegd, bedroeg 90 km. le KLASSE C TSC-Laakkwartier (16.00 uur); ONA- Xerxes (donderdag 1 juni); Unitas-MOC '17: Emma-SVW, DCV-Gouda, CVV- Quick. le KLAS D Iioensbroek-Spocl. Emma: Minor-TOP. ZONDAGCOMPETITIE 28 MEI le klas A: Sluiskil 1-Noormannen 1; Vogelwaarde 1-Schoondijke 1; Walcheren 1-Patrijzen 1. Promotie 2e klas A: IJzendijke 1-Krui- ningen 1. 2e klas A: Corn. Boys 3-Zuidzande 1. 3e klas B: Goes 4-Patrijzeh 3; Krui- ningen 2-Middelburg 4; Walcheren 3- Kwadendamme 2. (Van onze sportredactie) Hoeveel toeschouwers zondag rond het Oosterhoutse TSC-veld zullen staan is moeilijk te zeggen, maar het zullen er duizenden zijn. TSC speelt immers tegen Xerxes en praktisch gesproken heeft de wedstrijd de titel tot inzet. Winnen de Rotterdammers, dan zijn de mannen uit de gemeente van burge meester F. van Oers uitgeschakeld. Xerxes heeft dan met nog één wedstrijd te spelen drie punten meer dan de Oos- terhouters, die deze kloof niet meer kun nen overbruggen. Eindigt de match in een gelijkspel, dan zijn er nog mogelijk heden, die op de laatste speeldag moe ten worden uitgevochten. Weet echter TSC te winnen, dan is het voor de ploeg voldoende in de laatste thuiswedstrijd Laakkwartier te kloppen om de vlag in de top te doen wapperen. Een voorspelling doen is zeer gevaar lijk. De laatste weken heeft Xerxes blijk gegeven enigszins vermoeid te zijn, ter wijl TSC onverdroten voortgaat met overwinning op overwinning te stapelen. Voor de Oosterhouters zit er dus een kans in! Hoe de uitslag ook zij; het moge een sportieve mooie wedstrijd worden. Ten aanzien van het verdere pro gramma in de eerste klasse C dient een opmerking te worden geplaatst. Op zon dag 4 juni moet TSC voor de laatste maal aantreden en wel tegen Laak kwartier. Waarom Xerxes pertinent op donderdag 1 juni tegen ONA moet spe len zal iedereen een raadsel zijn. Of schoon uiteraard alles afhangt van de Vandaag gaat de Ronde van Nederland eindigen. Het is een bewogen ronde geweest hoe de zaak verder ook zal lopen. De étappe gaat van Steenbergen via Kruisland Oud-Gastel Oudenbosch Zevenbergen de Mocrdijkbrug over. Het eindpunt ligt in Utrecht, waar de winnaar zal worden gehuldigd en de karavaan uiteen gaat. uitslag, die zondag in Oosterhout wordt verwezenlijkt: bij voorbaat kan worden gezegd, dat de competitieleider merk waardig met de samenstelling van het programma is omgesprongen. TSC be hoeft daar geen genoegen mee te ne men! De drie foto's bovenaan: de TSC ers van links naar rechts: Kees Korssen, rechtshalf; Jan Roovers, midvoor en Ruurs van Gooi, stop perspil. De overige wedstrijden voor zondag zijn meer formaliteiten. Dit niet alleen in de eerste C., maar ook in de overi ge klassen. In de derde B reist Vlijmen- se Boys naar Concordia. In de derde D ontvangt BSC Zeelandia, Corn Boys speelt tegen Zierikzee en Hontenisse krijgt visite van RCS. In de vierde klas se F. resteert Madese Boys-Hero. Het Enj/rlse elftal heeft woensdag middag in het Olympisch Stadion te Ro me een benauwde 3-2 zege op de Italia nen behaald. By de rust was de stand 1-1. De Britse overwinning was gelukkig en nauwelijks verdiend. Een voorname oorzaak van het Engelse succes was het uitvallen van Lorenzo Buffon, de voor treffelijke Italiaanse doelman. Negen minuten na de rust raakte Buffon ge blesseerd toen hij zich voor een aan stormende Engelse aanvaller wierp De Italiaanse goalie moest van het veld worden gedragen. Op dat moment leidde het voortreffe lijk spelende team van de Azzurri met 2-1 Twee fouten van de invaller-doel man Vavassori maakten dat de overwin ning toch nog naar Engeland ging, dat zodoende het record, nog nooit door de Italianen verslagen te zijn, behield. Van de gastheren speelden vooral rechtsbuiten Maro en linksbinnen Sivo- ri een bijzonder goede wedstrijd. De Italianen hadden echter de pech dat Ron Springett, de Engelse doelman, in goede vorm was. In een onderlinge vergadering hebben de gegadigden van de promotie naar de 3e klasse KNVB, t.w. Boeimeer (Breda), Grenswachters (Putte), Hilvaria (Hilva renbeek) en S.T.E.E.N. (St.-Jansteen) het komende wed strijd program ma van deze promotie vastgesteld. 28 mei: GrenswachtersBoeimeer; S.T.E.E.N.-Hilvaria; 4 juni: Hilvaria-Grenswachters; Boei- meer-S.T.E.E.N.; 11 juni: S.T.E.E.N.-Grenswachters; Hil- varia-Boeimeer; 18 juni: Grenswachters-S.T.E.E.N.;Boei- meer-Hilvaria; 25 juni: Grenswachters—Hilvaria! S.T.E.E.N-Boeimeer; 2 juli: Boeimeer-Grenswachters; Hil- varia-S.T.E.E.N. Advertentie) Organisatie W.B.M.C. Etten, onder auspiciën K.N.M.V. Michel Stolker heeft weer eens een uitstekende etappe gereden in de Giro. Indien Miguel Poblet niet had ingegre pen was de Bredanaar zelfs drager ge worden van de rose trui, want tezamen met zes anderen had Michel op een gegeven moment een voorsprong van ruim drie minuten, voldoende om de „maglia rose" aan te trekken. De vijfde etappe werd een zaak van negen man onder wie de rappe Belg Louis Proost en Michel Stolker. De Belg Ivo Molenaars kreeg een lekke band en de Italiaan Barriviera werd door vermoeidheid teruggeworpen, waardoor er een kopgroep resteerde van zeven man. De groep was gevormd op 57 kilometer voor de eindstreep, die dit maal in Palermo was gelegen. Toen Miguel Poblet vernam, dat de voor sprong van de vluchters dc drie mi nuten had overschreden en hij dps wist, dat zijn goed renderende leiderstrui ge vaar liep. maande hij het peloton met succes tot meer spoed. De voorsprong van de leiders verminderde daardoor. De Belg Louis Proost won de sprint. In deze etappe werd ook voor het bergklassement gereden. Michel Stol ker bereikte als tweede de Monte Pel legrini achter Jesus Galdeano. De stand voor het bergklassement is: 1 Angelo Conterno (Italië) 40 pnt.; 2 Gabriel Mas en Jesus Galdeano (beiden Spanje) 30 pnt.; 4 Michel Stolker (Ned.) en Waldermaro Bartolozzi (Italië) 20 pnt.; 6 Federico Bahamontes (Spanje) en Giuseppe Tonücci (Italië) 10 pnt. De uitslag: 1 Louis Proost (België) 144 km in 3.53.06; 2 Willy Schroeders (België) z.t.; 3 Giuseppe Tonucci (It.) z.t.; 4 Raymond Impanis (België) z.t.; 5 Jesus Galdeano (Sp.) z.t.; 6 Jean Sta- blinski (Fr.) z.t.; 7 Michel Stolker (Ned.) z.t.; 8 van Geneugden (Belg.) 3.53.32; 8 Martin van Geneugden (B.) De militaire commissie voor automo biel- en motorwedstrijden (MCAM) orga niseert op 31 mei en 1 juni een grote in ternationale jeeprit. De start van deze derde lustrum jeeprit van de MCAM. zal op 31 mei om zes uur plaatsvinden op het terrein van de Chasseekazerne; de finish, die uiteraard nog geheim is. zal in de naaste omgeving van Breda lig gen. Van de route zelf is alleen bekend dat de grote rust in de legerplaats Bu- del zal worden gehouden. Het peloton, aangevoerd door de leider van het algemeen klassement, de Span jaard Miguel Poblet, (links) kruipt nog snel onder een al neerkomende spoor boom door. 3.53.32; 9 Rino Benedetti (It.) z.t.; 10 Adriano Zamboni (It.) z.t.; 11 Dino Bru- ni (It.) z.t.; 12 Marino Fontana (It.) z.t.; 13 Italo Mazzacurati (It.) z.t.; 14 Renato Giusti (It.) z.t.; 15 van Tonger- loo (B.) z.t.; 16 Ario Minieri (It.) z.t.; 17 Federico Galeaz (It.) z.t.; 18 Roger de Coninck (B.) z.t.; 19 Gaetano Sara- zin (It.) z.t.; 20 Imerio Massignan (It.) z.t.; 29 Piet van Est (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1 Miguel Po blet (Sp.) 17.33.49; 2 Fischerkeller (Did.) op 25 sec.; 3 Balmanion (It.) op 48 sec.; 4 Pambianco (It.) op 55 sec.; 5 Ciampi (It.) op 1.19; 6 Liviero (It.) en Colletto (It.) z.t.; 8 Stolker (Ned.) op 1.37; 9 Bruni (It.) op 1.40; 10 Elliott (Ierland) z.t.; 99 Piet van Est 17.53.17. Het succes dat autorenner Jack Brab ham onlangs had met een kleine race wagen, tijdens de kwalificatieritten voor de 500 mijl ,,Memorialday" Race, kan grote invloed hebben op de toekomstige ontwerpen van renwagens, zo wordt door deskundigen in Indianapolis ge zegd. Vele van de wagens die meereden maakten betere tijden dan Brabham in zijn slanke Cooper-Climax, maar: Brabham had geen gelegenheid voor oefenritten; zijn wagen weegt 1.000 pond (ongeveer), hetgeen bijna 600 minder is dan de Amerikaanse concurrenten; zijn wagen is ook veel kleiner dan de con ventionele vier cilinder Meyer-Drake,die de Amerikanen gebruiken. De grote kracht van de Britse wagens ligt vooral in de bochten, waar hij geholpen door het feit, dat de motor achterin ligt niet zijn snelheid hoeft te verliezen, terwijl de Amerikanan als maar vaart moeten maken op rechte stukken en vaart moeten minderen in bochten. Volgens deskundigen is Brabham een gevaarlijk tegenstander in de race als zijn kleine wagen in staat blijkt de „be proeving" van het langdurig op hoge snelheid rijden te doorstaan. JAN VAN IERLAND, die in Milaan de Europese titel der tweede dans ver overde is woensdag in Tilburg uitbun dig gehuldigd. In een open landauer gezeten begeleid door een jazzband en een korps jeugdige doedelzakblazers werd hij van het station naar het stad huis gereden, alwaar Van Ierland door burgemeester mr. C J. G. Becht werd ontvangen. De sportcommissie van de KNWU heeft de wielrenners Coen Niesten, Piet Rent meester, Jan Hugens, Piet Damen, Hein van Breenen en Martijn van Overveld een voorlopige schorsing dpgelegd in verband met hun wangedrag in de zaterdag ver reden vijfde etappe van de Ronde van Nederland (Doetinchem-Helmond), waar door deze ongeldig moest worden verklaard. De voorlopige schorsing geldt, tot de sportcommissie de definitieve straffen zal opleggen. Te Bergen op Zoom De sectie ateletiek van de r.-k. sport vereniging MOC te Bergen op Zoom, heeft van de K.N.A.U. de opdracht ont vangen de organisatie ter hand te ne men van -de Interland atletiekwedstrijd Nederland-België, die op 23 juli op het sportpark Rozenoord wordt gehouden. MOC. heeft deze opdracht ontvangen, omdat de K.N.A.U. vol lof was over de door M.O.C. georganiseerde Oranjebaan- wedstrijd die op 1 mei heeft plaatsge vonden. In de eerstvolgende bestuurs vergadering zal de sectie het besluit ne men of zij inderdaad de organisatie van deze zeer belangrijke wedstrijd zal aan vaarden. Zondag a.s. vindt to Geleen de semi- interland-ontmoeting plaats tussen een zuidelijke atletiekploeg, samengesteld uit atleten van Brabant-Limburg en Zeeland, en Saarland. Voor de 800 me ter zijn aangewezen Jan van Uden (Schaersbergi van Ham van Avon Heer len en Henk Snepvangers van MOC. L. Vlamings van Diomedon uit Steen bergen werd voor de 110 meter horden loop gekozen. Vlamings en Snepvangers zijn de enige west-Brabanders die in de zuidelijke ploeg zijn opgenomen. Zondag j.l. is Snepvangers in Hulst A-klasser geworden, door de 800 meter al te leg gen in de tijd van 1 min. 55.3. WOENSDAG is te New York het con-, tract ondertekend voor het gevecht om de half-zwaargewicht titel tussen Archie Moore en de Italiaanse uit dager Guilion Rinaldi. DE FRANSMAN Joseph Groussard zege vierde woensdag in de eerste etappe van de wegwedstrijd Midi-Libre van Carcassonne naar Beziers over 219 km in 5 uur 36 min. 27 sec. De uitslag luidt verder: 2 Poulidor (Fr.) 5.36.28. 3 Iturat (Sp.) 5.36.31. 4 Schoub- ben (B.). 5 Thomin (Fr.). GOES, 24 mei. Kruisbessen exp. 45-67. Aardbeien per doos 1 61-74, 2 43-58, 3 40-41. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 56-61, BI 46, Bil 37-49, afw. 28-44. Kropsla II 20. Cl 7-10, afw. 5-9. Komkommers A 47-49, B 38-40, C 25. Per bos; Radijs 5.50-7, II 6. Sja lotten 6-10 Rammenas 7-8. Wortelen 61-63. Kroten 40-48. Per kg: Spinazie I 62-68. Rabarber I 17-21. Lamsoren 6-10. Peulen 260-300. Vroege aardappe len grote 60-72, drielingen 49. Oude aardappelen 5-6. Zeekraal 120-126. 's-HERTOGENBOSCH, 24 mei Aan voer 7241 stuks, 1542 runderen, 247 gras kalveren, 1358 vette kalveren, 723 nucht. kalveren, 148 schapen, 472 lammeren. 18 geiten, 44 fokzeugen, 462 slachtvarkens, 24 lopers, 2203 biggen. 653 slachtrunde- ren. Prijzen: melk- en kalfkoeien 765- 1260. .guste koeien 730-1015. graskalveren 400-530, kalfvaarzen 850-1225. klamvaar- zen 875-975. guste vaarzen 750-900, pin ken 550-775, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 85-245, weideschapen 65-95, ooien met lammeren 135-220, dracht, zeu gen 330-475, lopers 83-96, biggen 55-73, alles per stuk; slachtrunderen extra kw. 3.50-3,70, le kw. 3,35-3,50, 2e kw. 3,10- 3,25{ 3e kw. 2,90-3.10, vette stieren 3,20- 3,40, worstkoeien 2,65-2,85, alles per kg geslacht gewicht; vette kalveren le kw. 2,75-3,00, 2e kw. 2,50-2,70, 3e kw. 2,15- 2,40, nucht. slachtkalveren 1,40-1,75, slachtzeugen le kw. 1.55-1,63, 2e kw. 1,48- 1,53, slachtvarkens 1,82-1,91, alles per kg levend gewicht; vette schapen 100-120 p. st.. zuiglammeren 55-78 p. st. Over zicht: melk- en kalfkoeien aanvoer be perkt, handel flauw, prijzen gedrukt; guste koeien minder, rustig, niet prijs houdend; jongvee kort, slepend, aflopend; vette kalveren normaal, levendiger, vas ter; nucht. slachtkalveren gewoon, vlot, prijshoudend; schapen en lammeren nor maal, redelijk, niet hoger; fokzeugen rui mer, kalm, weinig veranderlijk; lopers en biggen groter, rustig, moeilijk te hand haven; slachtvee minder, rustiger, prijs houdend; slachtzeugen klefner, kalm, gedrukt. KAPELLE, 24 mei. Kruisbessen 49, aardbeien per doos Deutsch Evern I 55- 65, II 39-48. Regina I 55-70, II 41-59. afw. 21-33, Mach. Frühernte I 65, aardappelen II 3-6: groenten: kropsla I 16-17, rabar ber II 18. TERNEUZEN, 24 mei. Sla I 21-23,4, II 10.4-18,1, bloemkool All 42-60, B 35-56, Bil 31-42, CII 16-27, afw. 9-46, groene komkommers Bil 20-41, CII 23-25, witte komkommers B 45, selderie 14-25, peen I 45-53, II 37-48, uien 6-7, radijs 14-18, sja lotten 8-10, eerstelingen ongesorteerd 42- 46. kriel 44-46. andijvie 50-61, asperges 100-298, peulen 300-337. savooiekool 9-25, spitskool 30-35, prei 20-31, rabarber 21, spinazie 49-60, tomaten All 124-129, CII 110-121, CC 79. aardbeien per doosje I 51-65, II 37-51, afw. 28-35. Konstan 373 1), Maxau 477 4), Plochingen 139 1), Mannheim 329 (+3), Steinbach 154 4), Mainz 322 (—2), Bingen 222 (—4), Kaub 252 (—3), Trier 148 (—6), Koblenz 247 (—4), Keu len 229 (—7), Ruhrort 426 (—6), Lobith 1154 6), Nijmegen 836 12), Arnhem 855 5), Eefde IJssel 398 13), De venter 297 (—11), Monsin 5525 (—15), Visé 4983 (—15), Borgharen 3944 (—7), Belfeld 1105 45), Grave beneden de sluis 501 (—25). N.V. JUNORA Geschenkenartikelen industrie heeft plaats voor enkele Leeftijd 1518 jaar. Prettige werkkring. Hoog loon. Aanmelden 's maandag t/m vrijdags aan de fabriek VEERSTRAAT 3 NIEUW-NAMEN. Fa. L. ZAMAN STATIONSWEG 120 HULST Groothandel in schoenen vraagt voor direct Leeftijd boven 18 jaar. Middelbare schoolopleiding en goed handschrift ver eist. Goed loon. Sollicitaties liefst mondeling tot 's avonds 8 uur. N.V. Veevoederfabriek „Zeeland" Westhavcndijk 6 - Tel. (01100)—7951 GOES voor het INKUILEN van gras. Inclusief verpakking, vanaf Goes In ons bedrijf kunnen geplaatst worden: VOOR DE BEDIENING VAN DE BENZINEPOMP Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan GORTSTRAAT 60-62 - TEL. 01180—2146—2147 MIDDELBURG

de Stem | 1961 | | pagina 3