LEO CANJELS scoort goals tegen Militair twee XI PETER POST in uniform Etende elftalclub In Beek zondag eerste rit voor wielertitel Wereldtitel voetbal GROTE AKTIVITEIT voetbalspele rs-„markt Theo Laseroms, beste man WIELERSPATTEN Wielerbaan Apeldoorn Nederland- Mexico niet op tv Amateurs voor buitenlandse wedstrijden Nederland in Ronde van de TOEKOMST Topduel in le klasse ZKB Programma Zeeuws korfbaltwaalftal n NAC WINT „OEFENPARTIJ" MET 2-1 Prijzenbedrag 1000 gulden Militaire titels om Daan Schrijvers midvoor DE DOOD VAN KNUT JENSEN Vragen aan experts Zeeland-Sportdag K.A.J. op 9 juli Wout Wagtmans 7e in Ougrée Winnaar: Pino Cerami Sportuitwisseling Middelburg Vlissingen MARKTEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 APRIL 1961 IT (Van onze sportredactie) In een genoeglijke, soms aan trekkelijke partij voetbal klopte NAC donderdagavond het Neder lands Militair Elftal met 2-1. Leo Canjels was de fabrikant van de twee Bredase goals. De zeer han dige en zeer snelle midvoor Seelen van Ajax zorgde voor de enige tegentreffer. Het meest interessan te aspect voor de enkele duizenden Bredase toeschouwers was, dat zij NAC thans buiten de harde com petitiesfeer aan het werk konden zien. De trouwe supporters kregen volop de gelegenheid de manke menten van het „experimentele" NAC-team te ontdekken. De gewijzigde voorhoede van de Bre- danaars liep niet. Dat lag zeker niet aan Deo Canjels, die niet zelden intel ligente arbeid weggaf. De zo lange tjjd door blessure getroffen midvoor was zjin plaats waard. Hü verdeelde het spel soms erg fraai. Lichamelijk kon Leo echter nog niet mee. Zijn onbedaar lijk harde schot was overigens aanwe zig. Wat naast Leo Canjels opereerde was eerlijk gezegd maar zeer middelmatig. Linksbuiten Frans Peeters bleek voor dit voetbal zelfs niet rijp genoeg. De jongeman heeft stellig kwaliteiten, 'maar zij komen onvoldoende uit de verf. Linksbinnen Cor Machielsen was niet sterk, hetgeen ook gezegd behoort tc worden van rechtsbinnen Johnny Geraeds. die menige bal verprutste. De beste secondant van Canjels was Louis Ovcrbecke, die geen geweldige wed strijd speelde, maar die veel vergoedde door zijn permanente bedrijvigheid. In de Bredase middenlinie was Daan Schrijvers de grote man. Hij speelde een resolute wedstrijd. Cockie Luiten had een onvoldoend sterke tegenstander om hem volledig te beoordelen. Henk Pelkmans deed nuttig werk. Kees Kuijs werd goed vervangen door de lang niet slechte reserve Jan Bogers. Jan van Hoogenhuizen bleek opniefcw betrouwbaar. Doelman Stan de Rijk eveneens. Zonder al te zeer in details te treden kan worden gezegd, dat het militaire team over een uitstekend binnentrio be schikte bestaande uit Kick (Vole- wijekers). Seelen (Ajax) en Boogaard (Volewijckers). De beste man van de militaire ploeg was beven alle twijfel Theo Laseroms, die zijn bloedeigen ploeggenoten overal de voet dwars zette. Laseroms fungeer de als stopperspil, een voor hem onge wone plaats. Deze man schijnt echter overal en altijd te kunnen spelen. De eerste NAC-goal viel in de dertig ste minuut van de eerste helft. Uit een vrije trap kreeg Leo Canjels de bal. De midvoor stond in een erg duidelijke bui- THEO LASEROMS ....de beste militair.... tenspelpositie. Hij liep echter door en loste een schot, zó hard, dat doelman van Vianen (ADO) de indruk moet heb ben gekregen een raket tegen zijn net te krijgen. Twee minuten later was het reeds gelijk. Heel handig wipte Seelen een door de lucht komende bal over Henk Pelkmans heen. Stan de Rijk was uitgelopen en de bal verdween in doel. In de tachtigste minuut kwam de be slissende treffer. Louis Overbeeke be diende Canjels met een ..gouden" pass. Prachtig beheerst schoof de midvoor de bal door. De voor van Vianen ingeval len doelman Tukker (RCH) had geen schijn van kans! (2-1). In de returnwedstryd voor de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal heeft Mexico in Mexico City met 4-1 gewonnen van Cos ta Rica. Aangezien de eerste ontmoeting tussen beide landen op 22 maart in San José een 1-0 zege voor Costa Rica had opge leverd, staan beide teams na drie wed strijden met elk vier punten bovenaan in de finalegroep van poule 14. De ploeg van de Nederlandse Antillen staat met 0 punten uit twee wedstrijden op de laatste plaats. In deze groep moeten de volgende wedstrijden nog gespeeld worden: Ned. Antillen-Costa Rica op 23 april in Curagao en de Nederlandse An- tillen-Mexico op 21 mei eveneens in Cu rasao. De winnaar van deze wedstrijden- reeks kwalificeert zich voor het eind- toernooi in Chili. O Het nationale voetbalelftal van Wales, dat woensdag 19 april in Cardiff voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Spanje zal spelen, is als volgt samengesteld: doel: Kelsey (Arsenal); achter: Wil liams (West Bromwich), Hopkins (Tot tenham Hotspur); midden: Charles (Ar senal), Nurse (Swansea) Crowe (Aston Villa); voor: Jones (Tottenham), Woos- nam (West Ham), Leek (Leicester). All- church (Newcastle) en Williams (Swan sea). O De kampioensploegen van Oostenrijk en Portugal, Rapid Wenen en Benfica zijn tot overeenstemming gekomen over cle data van de wedstrijden, die zij tegen elkaar moeten spelen voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker. Benfica ontvangt Rapid op 26 april te Lissabon, de return-wedstrijd wordt 4 mei te Wenen gespeeld. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie laat het wegkampi- oenschap voor Nederland voor profs en onafhankelijken dit jaar verrijden in twee ritten. De eerste rit vindt zondag 16 april plaats te Beek, Limburg en de tweede rit te' Zandvoort op 30 juli. Gelijk met de eerste rit, welke op het Adsteegcircuit verreden wordt, zal ook het provinciaal Limburgs amateurkampioenschap plaats vinden. Zowel voor alle Nederlandse profs en onafhankelijken als voor de Limburgse amateurs geldt op 16 april een startver bod voor het buitenland. In feite zijn deze renners dus allen verplicht in Beek te starten. Het parcours is hetzelfde als verleden jaar en het jaar daarvoor. Het zal de derde maal zijn dat de eerste rit om de nationale wegtitel voor profs en onaf hankelijken en het provinciaal Limburgs amateurkampioenschap te Beek, op het mooie maar zware Adsteegcircuit, ver reden zullen worden. Het startsein voor de profs en onafhankelijken zal precies om 13.00 uur gegeven worden. Er die nen dertig ronden afgelegd te worden, hetgeen neerkomt op 183 km. De Lim burgse amateurs starten vier minuten later en rijden tweeëntwintig ronden, of tewel 134 km. Voor de eerste rit om de nationale wegtitel zijn duizend gulden aan prijzen beschikbaar (12 stuks). Voor de tweede rit zijn vijfentwintighonderd gulden aan prijzen beschikbaar (20 stuks). Voor het eindklassement zijn er vijftien prij zen. Een derde deel van de opbrengst van alle daarvoor in aanmerking ko mende kampioenschappen zal het totaal bedrag vormen van deze vijftien prijzen. De renner welke uiteindelijk kam pioen van Nederland wordt, ontvangt nog een bedrag van honderd en vijftig gulden extra. Voor het provinciaal Limburgs ama teurkampioenschap zijn drie medailles van de KNWU beschikbaar. De twee wedstrijden om het kampioen schap van Nederland zullen op tijd ver reden worden. Kampioen van Nederland wordt de renner die over de twee rit ten in totaal, de kortste tijd heeft ge maakt. Bij gelijke tijd zullen de plaat singen beslissen. Alleen renners die aan beide ritten meedoen, komen in aan merking voor de titel en een plaats in de eindklassering. Onder auspiciën van de Welzijnszorg officier werden in de legerplaats Oir- schot de militaire kampioenschappen Zuid (Noordbrabant, Zeeland met Kei- zersvecr en Dordrecht) bridge en bil jarten der Koninklijke Landmacht ver speeld. Een zeer select gezelschap van de sterkste militaire bridgers in het zui den bekampten elkaar om de eerste vijf piaatsen te bezetten welke recht geven op deelname aan de finale der Kon. Landmacht in de legerplaats Nunspeet. Het was geen verrassing dat het emi nente en steeds op de voorgrond treden de koppel de kapiteins Bergenhenegou- wen en Laverman uit Vught de eerste plaats wisten te bezetten en daardoor kampioenen Zuid 1961 werden. Het Ossendrechtse koppel, de adju danten A. D. Kobusscn en D. Kamstra was ditmaal beter op dreef dan in voor baande wedstrijden en bleek een goede 3e te zijn. Het 4e aankomende koppel, de adjudant C. Kouwenhoven en de ser geant-majoor Horst J. uit Roosendaal, was niet in zijn beste vorm ditmaal. Men mag van een vast clubkoppel dat goed op elkaar is ingesteld, meer ver wachten! m MICHEL STOLKER, Jo de Haan, Ab Geldermans, Jo de ee Roo en Piet van Est zijn de vijf Nederlanders, die zaterdag H gaan deelnemen aan de eerste ee rit van de Tweedaagse te Ant- ee werpen. Andere belangrijke ee buitenlandse deelnemers zijn H André Darrigade en Jean Fo- ee restier. ee ERCOLE BALDINI en Jacques Anquetil zullen eikaars tegen- g| standers zijn in de voor de eerste maal georganiseerde Tro- feo Universaal te Forli. De wedstrijd wordt op 23 april verreden en bestaat uit een tijdrit van 85 kilometer. Tom- my Simpson is ook van de partij. H O 1 GASTONE NENCINI, de man, die onlangs een lelijke tuime- ling maakte, blijkt weer een fj stuk te zijn opgeknapt. Hij gaat f| vandaag zijn eerste oefenritje maken en hoopt spoedig aan een echte wedstrijd te kunnen beginnen. O 1 NINO DEFILIPPIS, een „ande- j| re" Italiaan heeft enkele moei- lijke weken doorgemaakt en overhoop gelegen met zijn rij- wielmerk. Nino maakt intussen zijn rentree op de weg. Hij n oefende donderdag vijftig kilo- meter en hoopt fit te zijn voor Parijs-Brussel. O I MIEKEY WIEGANT, de sport- directeur, die verschillende j| Nederlandse renners heeft, is erg boos op de KNWU. De Ne- derlanders hebben namelijk i geen „vrij" gekregen van de ee KNWU om in de Ronde van ff Eibar te starten. Wiegant wei- gert op zijn beurt Nederlanders af te staan voor de Ronde van Spanje. O s AB GELDERMANS. Jo de s Haan, Pierre Everaert en de mannen van Saint R.afael heb- j| ben thans de leiding in het nieuwe klassement voor de wielerwereldbeker. Zij gaan j| aan kop voor Heïyett, Faema ee en Carpano. O i JO DE ROO hc_j.l van Mickey Wiegant bericht gekregen, dat hij kan starten in de Ciclomo- toristico, de in een nieuwe naam gestoken Rome-Napels- Rome. Jo de Roo heeft tevens p de toezegging gekregen, dat hij als deelnemer in de Bordeaux- Parijs aan de Quatre Pavilions mag staan. Twee programma's Op zondag 23 april zal op de baan ..De Adelaar" in Apeldoorn een internatio nale stayerswedstrijd worden gehouden, waaraan deelnemen Be Nederlanders Wierstra en Koch, de Belg de Paepe en de Duitser Petry. Tegelijkertijd zal een sprintomnium plaatsvinden tussen Jan Derksen en de Duitser Potzernheim. Op 28 mei volgt op dezelfde baan een treffen tussen de stayers Wierstra en van Houwelingen (Ned.), Jean Reynal (Frankrijk) en Fritz Galatti (Zwitser land). Bij die gelegenheid rijdt Jan Derksen een omnium tegen de Austra liër Sydney Patterson. De samenstellers van het NAC-elftal hebben besloten Leo Canjels (ondanks zyn goede wedstrijd tegen de Militaire ploeg) nog niet op te stellen voor de wed strijd Fortuna-NAC. Het ligt in de be doeling Daan Schrijvers als midvoor te plaatsen. Rob Mul (nog amateur) zal als stopperspil optreden. JANO QTJADROS voetbal'ers blijven ril" Post draagt folt 's konings wapen- coori" cmstdndigheid, welke hem etp,,„°P'9 belet om in grote wieler- dasSent.«" '»t komen. Wel is er Vts tijd voor het draaien van een trainingsrondje. waarmee Post zijn conditie in vorm hoopt te houden. Onze fotograaf knipte hem in de omgeving van zijn woning in Amstelveen. Er is op het ogenblik in Enge land heel mat te doen in de voet balwereld, vooral wat de .aan koop" van spelers betreft. Veel dei ning hierover wordt voornamelijk veroorzaakt door factoren en mach ten van buiten de voetbalwereld. Grote activiteit aangaande de aanwerving van buitenlandse spe lers wordt aan de dag gelegd door Italië. Milaan heeft zelfs een optie contract" van 73.000 pond sterling afgesloten met Chelsea voor de be kende voetbalster Jimmy Greaves. Chelsea zelf zou graag Johnny Haynes willen contracteren, maar het schijnt, dat dit heel wat voe ten in de aarde heeft. De Turijnse club „Juventus" zou zelfs 270 miljoen lire op tafel wil len leggen voor de Braziliaanse speler „Pele". Dit. bericht sloeg overigens als een bom in de Bra ziliaanse voetbalwereld in. Zelfs de president van Brazilië, Quadros ging er zich mee bemoeien en gaf de voorzitter van de nationale sportraad opdracht onmiddellijk doeltreffende tenen maatregelen te treffen. In Wenen gaat het gerucht, dat de club ..Barcelona" alles in het werk stelt om de Oostenrijkse ster Erhard Hanappi voor zich te win nen. Een woordvoerder van „Bar celona" heeft evenwel verklaard, dat het bericht volkomen onge grond is. Hij legde er de nadruk op, dat de club slechts twee buiten landse spelers in zijn gelederen mag hebben. Dit kan de ofticials in Oosten rijk toch niet geheel overtuigen. „Barcelona" zal immers in juni in een speciale vergadering aandacht besteden aan het vraagstuk van de „aankoop" van buitenlandse be roepsspelers. Ook de Italiaanse voetbalbond zal hetzelfde pro bleem bestuderen in een vergade ring op 20 april. De mogelijkheid is beslist niet uitgesloten, dat tij dens de twee genoemde vergade ringen het verbod aangaande de buitenlandse spelers icordt opge heven of verlicht. Bekend is ook, dat zowel de Italiaanse als de Spaanse clubs alle buitenlandse spelers van formaat zullen trach ten aan te trekken. Geld schijnt geen rol van doorslaggevende be tekenis voor de clubs te zijn. Luigi Scarambone, heeft van de voorlichting van de Italiaanse voetbalbond, zei, dat in Italië nog steeds het verbod van kracht is, dat geen buitenlandse spelers mo gen worden aangetrokken vóór het toernooi om de wereldbeker (1962) is afgelopen. „Maar wij zijn vol goede moed voor wat de toekomst betreft", ver volgde hij. Scarambone heeft ech ter ontkend, dat aan de Engelse league officials de verzekering zou zijn gegeven, dat het Italiaanse verbod zeker niet vóór 1962 zou worden opgeheven. Dit heeft de voorzitters van de Engelse en Schotse voetbalclub- wel met bezorgdheid vervuld. Er zijn namelijk reeds Engelse voetbalsterren, die spreken over „het vakantie houden in Italië". Ofschoon er ongetwijfeld Enaelse clubs zijn, die ook wel die hoge bedragen kunnen betalen, die de spelers voor het komende seizoen verlangen, is het aantal clubs toch zeer gering, die tegen de fabuleuze bedragen kunnen opbieden, waar mee Italiaanse clubs ter tafel ko men. ln verband met het feit dat het nog niet zeker is dat het Olympisch Stadion tc Amster dam voor de voetbalwedstrijd Nederland-Mexico, die woensdag 19 april zal tvorden gespeeld, uit verkocht zal zijn, heeft het be stuur van de K.N.V.B. besloten in geen geval toestemming te verlenen tot het uitzenden van deze wedstrijd per televisie. Dit betekent dus dat, zelfs in dien op het laatste moment zou blijken dat alle plaatsen zouden zijn verkocht, de wedstrijd niet op het televisiescherm te zien zal zijn. De assistent van de officier van justi tie te Rome, dr. Ferdinando Cocucci heeft het onderzoek naar .de dood van de Deense Olympische wielrenner Knud Enemark Jensen hervat. Hij stelde nog enige vragen aan drie medische experts. De drie artsen hadden vorige maand in een rapport verklaard, dat Jensen's dood tijdens een Olympische wegwed strijd op 26 augustus was veroorzaakt door een zonnesteek en dat zij geen spoor van een stimulerend „middel" ge vonden hadden. Volgens welingelichte zegslieden vroeg Cocucci de artsen of het leven van Jen sen nog gered had kunnen worden door snellere hulpverlening. De experts acht ten dit onwaarschijnlijk. De kwestie of de medische hulp vol doende geweest was werd niet in het rapport van de experts vermeld. Het rapport handelde alleen over de doods oorzaken. Cocucci vroeg speciaal of een ,.ijszak" mogelijk Jensen's leven had kunnen redden'. De EHBO-post te Acilia, ten zuiden van Rome, waarheen Jensen was vervoerd, had er namelijk geen. De experts zouden echter geantwoord hebben dat de zonnesteek zo ernstig was dat Jensen vermoedelijk geen kans had deze te overleven. Na de ondervraging heeft Cocucci vandaag het dossier overgedragen aan de officier van justitie dr. Calvitti. Wanneer het dossier bij Cocucci is teruggekomen zal deze de rechter van instructie vermoedelijk verzoeken de zaak als gesloten te beschouwen daar er geen schuldige valt aan te wijzen. De verklaringen zouden er op wijzen dat Jensen het slachtoffer was gewor den van zijn pogingen de wedstrijd uit te rijden ondanks de eerste symptomen van zonne-steek. Een andere Deense renner, Jorgen Bjoergensen, staakte de strijd zodra hij zich niet goed voelde en herstelde daar na weer snel. De sportcommissie van de KNWU heeft, in overleg met KNWU-coach Joop Mid- delink, voor verschillende buitenlandse amateurwedstrijden de volgende ploegen samengesteld: Warschau-Berlijn-Praag (2-16 mei): A Biemans (Ulvenhout); M. Paul (Den Haag); L. Coehorst (Tilburg); J. Rol (Alkmaar); F. Stevens (Dussen) en C. Lute (Castricum). Reserves: C. Visser (Santpoort) en W. van Smirren (Amsterdam). Ploeg leider is Bram Koopmans uit Amster dam. Circuit des mines du bassin (Noord- Frankrijk), (5, 6 en 7 mei): C. van Am sterdam (Breda); G. Wesseling (Half weg); W. van Smirren (Amsterdam)B. Solaro (Den Bosch); J. Hermes (Berkel) en C. Snepvangers (Breda). Reserve J. Frakking (Naarden). Ploeg leider L. Devies uit Geleen. La Flêche du Sud (Luxemburg) (10 t.m. 14 mei): C. de Jongh (Westgraft- dijk); C. Visser (Santpoort); L. Sebregts (Nijlen, België); H. Nijdam (Eelde); A. Rutte (Haarlemmerliede) en L. van Don gen (Made). Reserve: A. van Aart (Breda). Ploeg leider L. Devies uit Geleen. Op de Hertenhorst in Delft hebben de kandidaten voor het Nederlands Elftal deelgenomen aan een centrale oefenbyeenkomst onder leiding van Elek Schwartz. Na een intensieve training valt de warme maaltijd er lekker in. Op de voor grond Bennie Muller en Cor v. d. Hart. CEES VAN AMSTERDAM eindelijk in selectie Grootser dan ooit wil ook dit jaar de KAJ afdeling Zeeland weer haar Jonge ren Sportdag organiseren. Deze sportdag is thans definitief gepland op zondag 9 juli a.s. te 's-Heerenhoek. Diverse takken van sport staan voor de deelnemende dames en heren weer op het programma: atletiekwedstrijden, voetbal- en handbal- wedstrijden, kortom alle takken van sport Aan deze sportdag gaan voorwed- strijden vooraf, zodat men op die dag slechts de finales op het programma krijgt. In de morgenuren zal bovendien nog een korte culturele wedstrijd wor den gehouden. Alleen korte voordracht les. schetsjes, songs en andere muzikale nummers van ten hoogste tien minuten komen in aanmerking. Krachtens een voorlopige selec tie van de Franse Wielren Unie mag Nederland deelnemen aan de Ronde van de Toekomst, de Tour de France voor amateurs. Deze selectie was noodzakelijk gewor den door het grote aantal inschrij vingen. Nog twaalf landen hebben reeds toestemming om een ploeg aan de start te laten komen. Het zijn Duitsland, België, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië. Luxemburg, Polen, Roemenië, Scandinavië, Zwitserland en Zuid- Slavië. De Belg: Pino Cerami heeft de don derdag: gehouden wielerwegwedstrijd Antwerpen-Ougrée, over een afstand van 212 km, gewonnen in 5 uur 2 minuter.- Hij versloeg in de eindsprint zyn land genoot Frans Aerenhouts met twee leng ten. De Belg Frans Demulder plaatste zich met een achterstand van 25 seconden als derde, terwijl de vierde plaats was voor de Duitser Hans Junkermann. Van het contingent Nederlanders, dat aan de start verscheen, kwam Wout Wagtmans tot de beste prestatie. Met een achter stand van 2 min. 30 sec. eindigde hij als zevende. In zijn gezelschap bevonden zich behalve enkele Belgen, ook zijn landgenoten Zilverberg en Lahaye. die resp. als 9e en als 12e werden geklas seerd Piet Damon werd, met een ach terstand van 3.15, negentiende, en de Haan werd met een groep renners ex aequo 23e geklasseerd. Binnen het kader van de dubbelstad gedachte zal ook thans weer een sport uitwisseling plaatsvinden tussen Vlissin gen en Middelburg. Deze zal plaatsheb ben in Middelburg van 26 mei tot cn met 3 juni. Op 26 mei begint men de voorwedstryden op bet Marktplein, op 27 mei is de eigenlijke openingsdag Onlangs heeft de Middelburgse Sport- adviescommissie onder voorzitterschap van de heer D. A. Huysse een voor lopig programma opgesteld. Over het algemeen was men het er over eens, dat de hele ontmoeting binnen twee weken moet kunnen worden afgewerkt. Gisteren hebben vertegenwoordigers van de stichting Sportbelangen Vlissin gen en de Middelburgse Sportadvies- commissie onder leiding van loco-bur gemeester Berenpas vergaderd. Behou dens enkele kleine wijzigingen door de Middelburgse adviesraad voorgesteld is het programma thans ter discussie voor gelegd aan Vlissingen. Op de openingsdag zal een estafette van Vlissingen naar Middelburg worden gehouden voor het overbrengen van de Vlissingse vlag. Daarna wordt gedefi leerd voor het stadhuis te Middelburg door alle deelnemers. Aan de return-ontmoeting wordt deel genomen door de volgende sporten: zweefvliegen, handbal, micro-handbal, micro-korfbal, veldkorfbal, lawntennis, tafeltennis, atletiek, auto- en motor sport; voorts zullen werphengelwed strijden worden gehouden, veteranen- voetbal. zomeravond-bedrijfsvoetbal, da mesvoetbal, voetbal van stedelijke elf tallen, turnen, hockey, zwemmen, judo, dammen, schaken, bridge, biljarten en zo mogelijk zullen kano-wedstrijden wor den georganiseerd in de Middelburgse Veste. Tot besluit van deze grootse sport manifestatie zal prijsuitreiking plaats vinden op het stadhuis te Middelburg in de burgerzaal. De opbrengst van het enorme sportfestijn zal worden gebruikt tot stichting van een fonds voor ver betering van sportaccommodatie binnen de dubbelstad. (Van onze korfbalmedewerker) In de eerste klasse van de ZKB komt Animo 1, nog maar juist op adem na de titanenstrijd van; vorige week tegen Togo 1, opnieuw in het veld voor een topduel. Nu op eigen terrein tegen de drievoudige kampioen van de ZKB Tjoba 1. Wij menen echter, dat deze opgave voor Animo 1 te zwaar is en dat de Sou burgers nu zullen afzakken naar de 3e plaats. Elto 1 kan opnieuw in de lift komen door een zege op het zwakke Olympia 1. Top-Zuidwesters 1 is een strijd tussen twee laag geklasseerden waarbij Zuidwesters 1 de beste kansen heeft. In klasse 2a komt AKC voor de eerste maal uit in de tweede klasse. We zijn benieuwd naar dit eerste optreden van de Aardenburgers. Indien zij zouden weten te verrassen tegen leider Ondo 1, staat Vedo 1 klaar om de erezetel over te nemen, aangenomen althans dat de Vlissingers thuis Vitesse er onder kun nen houden. Inmiddels is ook bekend geworden, dat het niet opkomen van Ondo 1, vorige week zaterdag bij Togo 2 door het ZKB-bestuur is gepardonneerd. Togo 2 kan tegen Vopo dc volle winst behalen. In klasse 2b kan Blauw wit 1 op ge lijke hoogte komen met leider Zeelandia door op eigen veld te winnen van Vol harding. WKV zal zich tegen Luctor 1 wel geen illusies behoeven te maken. In 3a krijgt Atlas een makje tegen Stormvogels 2 en zal daardoor vaster op de eerste plaats komen. Zuidzandp maakt tegen Animo 3 kans op de eerste winst. In 3b is de strijd tussen Zeelandia 2 en Luctor 2 een duel tussen de twee lijstaanvoerders, waarbij we Zeelandia 2 als vermoedelijke winnaar tippen. In dien Togo 3 de voetsporen gaat druk ken van de hogere twaalftallen, krijgt Blauw wit 2 de kous op de kop. Het bestuur van de Zeeuwse korfbal- bond heeft in een te Goes gehouden be stuursvergadering het programma be kendgemaakt van de wedstrijden welke in de komende maanden gespeeld zullen worden door het vertegenwoordigend ZKB-twaalftal Op 1 mei'a.s. zal te Zeist worden deel genomen aan het z.g. „Zesbondcntoer- nooi" voor zaterdagmiddag-korfballers. Het Zeeuws twaalftal zal op dit toernooi de vorig jaar veroverde Broekhuijzen- beker moeten verdedigen. Op 27 mei a.s. zal het Zeeuws twaalf tal te 's-Heer Hendrikskinderen uit komen tegen Tjoba 1 ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van deze vereni ging. Uiteraard zullen in dit Zeeuws twaalftal geen spelers uitkomen van Tjoba 1. Ontmoetingen tegen vertegenwoordi gende senioren- en juniorentwaalftallen van de Dordtse Korfbalbond zullen wor den gespeeld op 1 juli a.s. te Goes. Het Zeeuws twaalftal speelt dan tegen het DKB-twaalftal, terwijl een juniorenploeg van de ZKB, gevormd door speelsters en spelers in de leeftijd van 15-17 jaar. zal uitkomen tegen een dito ploeg van de DKB. Op bovenbedoelde bestuursvergade ring werd aan de korfbalvereniging Olympia te Wilhelminadorp toestem ming verleend om op 15 juli a.s. micro- korfbalseriewedstrijden te organiseren ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van deze club. 30 DEELNEMERS hebben zich aange meld voor het kampioenschap van Ne derland hoofdklasse kader 38/2, waar van de finale van 25 t.m. 28 mei in café-rest. Brandjes in Uitgeest zal wor den gehouden. De biljarters werden voor de voor-wedstrijden ingedeeld in vijf groepen: nl. Amsterdam, Soestdijk. Heerlen. Kaartsheuvel en Rotterdam. De titelhouder A. Mol is vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. IN DE vijfde internationale zuinigheids- rit. georganiseerd door Caltex. hebben woensdag aan het eind van de derde etappe van Parijs naar Luxemburg de kleine Franse automobielen de leiding genomen. De Belgische ploeg J. Jac- quay-A. Pierard (Citroen 2cv) stond als eerste op de ranglijst: met een ben zineverbruik van 37.01 liter' op een afstand van 952 km. HET TALENT van de Japanners en het overstelpende aantal Chinese deelnemers aan de wereldkampioen schappen tafeltennis in Peking, heb ben er met elkaar voor gezorgd, dat geen enkele Europese speler zich on der de laatste acht voor het heren enkelspel heeft kunnen scharen. DEN E'OSCH. 13 april 1961. Aanvoer 320 stuks. Voljarige 900 1375 per stuk. Jonge werkpaarden 925 - 1400 per stuk. Twee-jarige ruins 700 - 8.73 per stuk. Twee-jarige merries 800 - 1000 per stuk. Hitten 500 - 750 per stuk. Shet- landse pony's ruins 225 - 475. Shetlanri- se pony's merries 550 - 1000. Jonge slachtpaarden 2.40 - 2.65 per kg gesl. gew. Oude slachtpaarden 2.00 - 2.40 per kg gesl. gew. Siachtveulens 2.60 - 2.80 per kg gesl. gew. Normale aanvoer van paarden, jonge paarden werden over de gehele linie lui duur verhandeld, de handel in jonge werkpaarden had een kalm en goed prijshoudend verloop, de aanvoer van twee-jarigen was minder groot, de han del verliep redelijk echter niet goed koper, groot aanbod van hitten, handel matig, prijzen vrijwel onveranderd, de' aanvoer van Shetlandse pony's was rui mer handel tamelijk willig, prijzen stevig gehandhaafd, jonge slachtpaarden handel vlot. prijzen stijf duur, oude slachtpaarden. handel redelijk goed. prij zen stabiel, siachtveulens, handel willig prijzen even vaster. De eerstvolgende paardenmarkt zal plaats vinden op donderdag 4 mei, MIDDELBURG, 12 april Groenten: sla 10-19, C 5-1-2, radijs 14-29, rabarber 4-15, prei 10-16, spinazie 24-50, andijvie 51-74, witlof 73-89, bl.kool 4 st. p, kist 38-64. 6 st. p. kist 25-59. 8 st. p. kist 18-42, 10 st. p, kist 11-26, 12 st. p. kist- 8-14, komk. groen A 50-54, B 44-47: aard beien 25 cent per stuk. Heden werden de eerste aardbeien aangevoerd door Gebr van 't Westeinde, Baarsdorp C 19, 's-Heer Arendskerke.

de Stem | 1961 | | pagina 19