Tsjombe Katanga mobiliseert na incid Blijf Uzelf, naar eigen aard BOM ONTPLOFT IN BEURS VAN PARIJS Baghetti in nieuwe Ferrari RAAM HERINNERT AAN GROTE DAG VAN EEDE Proces-Eichmann wekt onaangename reacties HULST Koningin Juliana sprak leden op geluidsband toe Afgeroste Rus bleek oude bekende..... De Quay: RTC niet in mei ZETELCRISIS IN V.N. „Teleurgesteld in V.S." Dreigbrieven aan joelen :o maar Russen zeiden kwaliteit DAGBLAD VOOR ZEELAND Terug uil de IVest Nog geen datum voor „Evian TERMIJN de daders als in Evian Belgisch kabinet Morgen opdracht tot formatie „Kernbommen bij vliegongelukken ongevaarlijk Zweden grepen patrouille op vliegveld LAFFE AANVAL UITSTEL Parachutisten in Laos uit Sovjet toestellen Wie is er morgen jarig? Resoluties tegen apartheid in Zuid-Afrika Stiefbroer orakelt 101e JAARGANG No. 23640 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG APRIL 1961 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerland» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J H. A. bruna Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr A J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, F. V M. Vercauteren, L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. bXnd I Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8.20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- vi'aag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor He Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenst.raat 14 - telefoon 2377 (Bi.i bureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) „Wij hebben er geen behoefte aan maar als Suriname dat wil kan er best cen nieuwe ronde-tafelconferentie over het Statuut worden gehouden", zei prof. De Quay gisteren, toen hij op Schiphol uit het vliegtuig stapte dat hem na zijn drieweekse reis naar Suriname en de Antillen naar Nederland terugbracht. Hij werd behalve door mevrouw De Quay verwelkomd door minister Kort hals en de gevolmachtigde ministers van Suriname en de Antillen. Voorwaarde voor het houden van een r.t.c. is volgens de premier dat Suri name zijn verlangens concretiseert. Tot nog toe is men maar vaag gebleven. Bovendien moeten de Antillen er ook voor voelen. Volgens prof. De Quay is het in ieder geval onmogelijk een even tuele r.t.c al in mei te'houden. Men kan in die maand hoogstens aan het nodige vooroverleg beginnen. Rusland heeft gisteren bezwaar ge maakt tegen het houden van een bijeen komst van de economische en sociale niad van de V.N. omdat de assemblee er niet in geslaagd is een land te kiezen voor een van de vacante zetels in de 18 leden tellende raad. Hierdoor is een crisis in de volkeren organisatie ontstaan, zoals nooit tevoren in de geschiedenis van de V.N. In de assemblee werden in december j.l. en verleden maand een reeks stem mingen gehouden die de impasse tussen India en België om de zesde van de zes zetels, die elk jaar voor een ambtstermijn van drie jaar vrijkomen, te bezetten. De volgende stemmingsronde is op 8 maart voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dc speciale afgezant van dc „voorlopi ge Algerijnse regering" Tajcb Boelah- roef heeft aan de Zwitserse autoriteiten medegedeeld, dat de vertegenwoordigers van zijn regering die vandaag, woensdag naar Genève zouden komen, niet zullen arriveren. Zwitserse regeringskringen verklaar den dat, hoewel de Algerijnen geen en kele aanwijzing gaven wanneer zij voor nemens zijn naar Genève te komen, uit de boodschap niet blijkt dat zij' van de besprekingen in Evian afzien. Dc Verenigde Staten hebben gisteren een initiatief genomen om de voorberei dingen voor de Frans-Algerijnse bespre kingen uit het slop te helpen halen. Dc Amerikaanse ambassadeur in Tunis Walmsley heeft twee ministers van de voorlopige Algerijnse regering bij zich ontvangen. Dit was het eerste contact tussen de Amerikaanse ambassade en vertegenwoordigers van de rebellenre- gering. Nederlands Nieuw-Guinea is hedenmorgen 0111 9 uur plaatselijke tijd een nieuwe fase in ziin ontwikkeling naar zelfbeschikking begonnen met de installatie van de Nicuw-Guinea-raad, een volksvertegenwoor diging voor het gehele, 700.000 inwoners tellende gebied. De 28 leden van dc raad, o.w. een vrouw, hebben bij hun installatie door gouver neur Platteel in HoIIandia in een koninklijke boodschap bet advies ge kregen, zichzelf te zijn en te blijven, in een vorm die zij zelf kunnen kiezen, zoals hun eigen aard dat ingeeft. In de stadsgehoorzaal van HoIIandia, de voorlopige behuizing van de raad, waar onder grote belangstelling van autoriteiten uit Nieuw- Guinea, Nederland en het buitenland de installatie plaatsvond, klonk na de openingstoespraak van de gouverneur, dr. P. J. Platteel, de stem van koningin Juliana vanaf een geluidsband. „lieden van de Nieuw- Guinea-raad", zo zei zij „ik wens u veel geluk en voldoening toe bij al uw arbeid voor uw land en volk. In Nederland is er vreugde omdat gij heden uw werk begint. Het is de eerste stap op de weg, die leidt naar de uitoefening van het recht tot zelfbeschikking door uw volk. Moge die weg kort blijken te zijn". EEN JAPANSE delegatie van de ,,Raad tegen A- cn H-bommen" brengt op het ogenblik een bezoek aan ons land. EEN VALLENDE plaat ijzer trof giste ren de 46-jarige arbeider M. v. d. Engel uit Spijkcnisse tijden^ zijn werk in Euro poort zo ongelukkig, dat hij overleed. Hij was vader van drie kinderen. EEN MAN die in Almelo wegens open bare dronkenschap werd aangehouden cn ter ontnuchtering opgesloten, trof men gisterenmorgen dood in zijn cel aan. Het was een 51-jarige vrijgezel. IN EUN JAPANS vissersdorp zijn bij cen grote brand 79 huizen geheel ver woest. waardoor ruim vierhonderd men sen dakloos Werden. KENNEDY gaat. voordat hij naar Pa rijs vertrekt, eerst nog in Canada met premier Diefenbaker praten. Het bezoek duurt van 16 tot 18 mei. VANDAAG gaat het duizendste N.T.S.- journaal de lucht in. Het „draait" nu vijf jaar. HET VERKEER in België heeft tijdens de paasdagen elf doden gekost. Honderd mensen werden zwaar gewond. HET VERMISTE Chileense vliegtuig 'zie elders in dit blad) is gisterenavond gevonden. Het was neergestort. Alle 23 inzittenden zijn om het leven gekomen. Bij de plechtigheid is het woord ge voerd door de minister van binnenland zaken, mr. E. H. Toxopeus, zijn staatssecretaris it r. Th. H. Bot, mevr. mr. J. M. Stoffels van Haaften die als vice-voorzitster van de Tweede Ka mer een geschenk van het Nederlandse parlement aanbood de gouverneur van Australisch Nieuw-Guinea, Cleland een lid van de -Raad van Australisch Nieuw-Guinea die de volgende week zal worden geïnstalleerd en o.m. eni ge Papoease leden van de Nieuw-Gui- nearaad. Gouverneur Platteel zegde de raad toe, dat hij alle hulp en steun zal geven die nodig is. Voor het welzijn van het land is er alles aan gelegen, dat de Raad goed geïnformeerd en gedocumenteerd zijn beslissingen kan nemen, zo zei hij. Er zullen daarom zo spoedig mogelijk een aantal studiegroepen worden g vormd, die elk globaal het terrein nullen omvatten van een der diensten van al gemeen bestuur. Voorts kondigde hij aan. dat uit de ontwerp-begroting voor volgend jaar, die spoedig bij de Raad zal worden ingediend, blijken zal dat een ruim deel der landsmiddelen ze ventien procent meer dan dit jaar voor de economische ontwikkeling is be stemd. De uitgaven voor onderwijs zul len zelfs 25 procent hoger zijn. De gouverneur constateerde dat de Raad, die voor de eerste zitting 16 ge kozen en 12 benoemde leden omvat, op waarlijk democratische wijze tot stand is gekomen. De verkiezingsstrijd heeft geen scheuring teweeg gebracht; men heeft kunnen zien hoe Papoea's Neder landse kandidaten steunden en Neder landse kiezers Papoease. Minister Toxopeus legde er de nadruk op dat de instelling van de. op demo cratische wijze gekozen volksvertegen woordiging, niet alleen voor Nederlands Nieuw-Guinea, doch ook voor het konink rijk als geheel van de grootste beteke nis is. De V.S., die ook lid zijn van de Zuid-Pacificcommissie, hebben, zo als bekend, de uitnodiging tot bijwo ning van de installatie, niet aan vaard. De heer Nicolaas Jouwe, een der Papoease leden van de Raad die het woord voerden, verklaarde in dit verband dat de Papoea's „te leurgesteld en gegriefd zijn dat Amerika, dat zich de kampioen noemt van de democratie en het zelfbeschikkingsrecht, en in welk land wij, bewoners van de Pacific, altijd een groot vertrouwen hebben gehad, vandaag hier verstek laat gaan". Minister Toxopeus bood namens de Ne derlandse regering aan de Raad een geschenk aan: een bibliotheek als hand wijzer en bron van informatie voor het dagelijkse werk. De staatssecretaris van binnenlandse zaken, mr. Th. H. Bot, legde in zijn toe spraak de nadruk op het feit, dat de Raad zich zal moeten beraden over de toekomstige ontwikkeling. „Ik richt formeel de uitnodiging tot u", zo zei hij, „om op een door u geschikt geacht moment, doch niet later dan over precies een jaar, uw inzichten kenbaar te maken over de wijze waarop en het al dan niet ge wenst zijn van het vaststellen van een termijn waarbinnen het zelfbe schikkingsrecht zou moeten worden verwezenlijkt, en dit op een nader overeen te komen wijze te bespre ken". Mr. Bot wees tenslotte op de voor de hand liggende samenwerking met Australië, aangezien dat land de verant woordelijkheid draagt voor de ontwikke ling van een deel van het eiland, waar van de bevolking tot hetzelfde ras be hoort, een verwante cultuur heeft en onder gelijksoortige natuurlijke omstan digheden leeft. Mevr. Stoffels van Haaften verklaar de dat de medezeggenschap van de Raad vanzelfsprekend het recht inhoudt van toezicht op het gouvernement. Maar belangrijker nog achtte zij het feit, dat de Raad door eigen initiatief positief kan bijdragen aan de verdere ontwik keling van Nieuw-Guinea. Mevr. Stoffels zal vanmiddag in Hol landia de eerste paal voor het gebouw van de Nieuw-Guinearaad slaan. De Ne derlandse Staten-Generaal hebben be sloten een versiering voor dat gebouw aan te bieden. In een toilet op de eerste etage van het Parijse beursgebouw is gisterenmiddag een bom ontploft. Nu en dan regen Weersverwachting van het K.N.M.I. I tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: l Zwaar bewolkt met nu en clan re- l gen en in de ochtend plaatselijk l mist. Matige wind tussen zuid èn zuidwest. Zachter. Verwachting van het Belgisch weer- t kundig instituut: l Afwisselend zwaar bewolkt met re- genbuien en enkele opklaringen. I Plaatselijk mist. Maximumtempera- l turen van 6 tot 12 graden. I Vandaag: zon onder 19.20 uur, rhaan onder 8 35 uur. Morgen: zon op 6.05 uur, maan op 0.13 uur, maan onder 9.18 uur. Twaalf mensen werden bij de ex plosie gewond. Twee van hen ver keren in levensgevaar. De aanslag is, naar de politie aanneemt, het werk van de mensen die vorige week in Evian burgemeester Blanc met twee bommen vermoordden, Volgens de politie was in een van de toilets een plasticspringlading, voorzien van een slaghoedje, op een verborgen plaats aangebracht. De bom was door amateurs vervaardigd. Er zijn meer van deze bommen ontploft, in de afgelopen dagen. Maar het is de eerste maal dat hier slachtoffers bij zijn gevallen. Op het beursplein, waar een laag glas- scherven lag na de explosie, verzamel de zich een grote mensenmenigte. (Brandweer en politie begonnen hun on derzoek terwijl de gewonden in zieken- auto's werden afgevoerd. Korte tijd la- j ter werd meegedeeld dat de explosie jeen kwestie van sabotage door Europese extremisten was. Het is een nieuw en ernstig incident in een lange rij van aan slagen. Tijdens het afgelopen weekeind zijn vijf moslims om het leven gekomen bij twee aanvallen op politieposten in de streek van Versailles. In de nabijheid zijn twee gevechten voorgekomen van moslims onderling. Langs een weg heeft de politie het lijk van een Algerijn ge vonden de handen vastgebonden en de keel afgesneden. EEN JONGE Italiaan, de 22-jarige An- gelo Mercurio uit Salerno, stak zijn va der dood en verwondde zes andere men sen ernstig met zijn mes omdat zij hem te dronken vonden om op zijn motorfiets te gaan rijden. Koning Boudewijn van België zal mor gen, donderdag een kabinetsformateur aanwijzen. Dit heeft minister Harmei, die vorige week met een informatieopdracht werd belast, gisteren meegedeeld. Minister Harmei weigerde mededelin gen te doen over de hoofdlijnen van zijn adviezen aan de vorst. Antwoordend op een vraag of hij op timistisch was, dat de regeringscrisis in België spoedig tot het verladen zal be horen zei dc informateur slechts „ver trouwen te hebben in de politieke leiders van België". De deelnemers aan de veertigste vei ligheidsconferentie van Massachusetts hebben uit de mond van brandweercom mandant James Gallagher, van het mili taire vliegveld Hanscom vernomen, dat kernbommen aan boord van een neerge stort vliegtuig nimmer kunnen ontplof fen. Er zal nooit een A- of H-bom-explosie ontstaan, aldus Gallagher. Wel achtte hij het mogelijk dat de verscheidene delen waaruit de bom gemeenlijk is samenge steld, tot ontploffing zouden komen. „Brand bijvoorbeeld zou een explosie kunnen veroorzaken, maar deze is slechts wat uitwerking betreft, gelijk aan de ontploffing van een grote hoeveelheid dynamiet", zei hij. De regering van Katanga in Kongo heeft gisteren onmiddellijke en algeme ne mobilisatie gelast van de gehele Katangese bevolking, als gevolg van de aanhouding van een Katangese eenheid en haar Belgische officier door een Zweedse afdeling van het politieleger van de Verenigde Naties. „De daden van de Verenigde Naties in ons land dragen de kiem van oorlog in zich", zei Tsjombe na het incident. Vijfentwintig goedbewapende Katangese soldaten, geleid door een Belgische offi cier en zeven Katangese politieagenten waren door de Zweden gearresteerd, toen ze tijdens een regenbui en onder dekking van de duisternis probeerden zich van het vliegveld van Elizabeth- stad meester te maken. Zij poogden het vliegveld op last van de overheid in Elizabethstad in handen te krijgen omdat daar, tot groot ongenoegen van Tsjombe, de laatste dagen geregeld vliegtuigen met nieuwe VN-troepen uit India (de bekende Ghurka's) landen. Dat die poging door het optreden van de Zweden mislukte, deed de macht hebber van Katanga in grote woede ontsteken. Na de afkondiging van het mobilisa tiebevel leek het alsof Elizabethstad zich voorbereidde op een beleg. Katangese soldaten en Europese „huurlingen" lie pen in de straten en militaire voertui gen blokkeerden kruispunten, die werden bestreken door mitrailleursnesten. Een Teloton Katangese soldaten legde een ■cordon rondom het gebouw van de V.N. en verboden iedereen de toegang, ook het V.N.-personeel. De water- en elek triciteitsleidingen en de telefoonverbin dingen met het gebouw werden afge sneden. Tjsombe riep de bevolking op om een vreedzame demonstratie te houden voor het gebouw van de V.N.-vertegenwoor- diging in Elizabethstad, „o.m de Ver enigde Naties tijd te geven hun fout te doen inzien en de ernst van de toestand te doen beseffen", alvorens maatregelen zouden worden genomen. In het mobilisatiebesluit. ondertekend door Tsjombe, werd alle Katangese bur gers verboden zich te bemoeien met de Verenigde Naties, deze van voedsel te voorzien of diensten te verlenen. De directeur van het vliegveld ver telde over de radio dat de Zweden kort na middernacht waren gearriveerd en de Katangezen verrast, ontwapend cn gear resteerd hadden. De radiocommentator sprak van een ..laffe verrassingsaanval van de V.N.. welke organisatie zich weer eens bemoeide met dingen die haar niet aangingen". De situatie in Katanga was de ernstig ste sedert juli van het vorig jaar, toen Tsjombe aan V.N.-troepen toestemming weigerde Katanga binnen te gaan. Tijdens het paasweekeind werden in Katanga voortdurend V.N.-versterkingen aangevoerd. Op de basis Kamina arri veerde vliegtuig na vliegtuig met India se troepen. Tot dusverre is niet bericht dat die troepen op mars zijn gegaan in de richting van Manono. de Baloeba hoofdstad welke j.l. donderdag door troe pen van Tsjombe werd veroverd. De V.N.-woordvoerder in Leopoldstad zei dat hij zich niet bewust was van iets buitengewoons op het vliegveld van Eli zabethstad. Na een redevoering van Tsjombe is een menigte Katangezen, van naar schatting tienduizend man, met kapmessen en stokken gewapend, naar het vliegveld gegaan om er te betogen. Er werden vernielingen aangericht en enkele Zweedse V.N.- militairen werden door de massa, toen die weer aftrok, meegenomen. Over hun lot is nog niets bekend. In verband met de militaire situatie in Kamina en in Noord-Katanga, is de conferentie van Kongolese leiders, die vandaag zou beginnen, uitgesteld. Dit is bekendgemaakt door het bureau van premier Joseph Ileo. In een kort com muniqué werd verteld dat de centrale regering zo spoedig mogelijk een nieu we datum voor samenkomst zou vast stellen. De conferentie van Kamina was uitgeschreven met het doel een aantal besluiten uit te werken die onlangs wa ren genomen op de conferentie van Kon golese leiders in Tananarive. Als op 22 april de geheel herstelde Oude Kerk in Delft feestelijk in ge bruik zal worden genomen, zal tevens het veertiende glas-in-lood-raam, dat de bekende glazenier Joep Nicolas uit Venlo voor deze kerk heeft gemaakt, worden overgedragen. Het raam zal door mr. dr. K.P. van der Mandele uit Rotterdam namens de stichting „Het Princenhof' worden aangeboden. De heer v.d. Mandele had de kunstenaar opgedragen een raam te vervaardigen ter herdenking van de terugkeer van koningin Wilhelmina op Nederlands grondgebied in Eede op 13 maart 1945. De zeven verticale raamvlakken geven een uitvoerig beeld van dit historisch gebeuren: we zien de vorstin staande temidden van haar beproefde onder danen tegen een achtergrond van puin hopen en half vernielde huizen, waarop de Nederlandse driekleur wappert. Het onderschrift is een regel uit het Wil helmus: „Stantvastieh is ghebleven mijn hert in teghenspoetLinks zien we Joep Nicolas aan het werk. In Laos hebben Russische vliegtuigen enkele honderden communistische solda ten afgeworpen. De parachutisten kwa men neer in het strategisch belangrijke gebied van Van Vieng. Als zij deze stad zouden veroveren, zouden de roden in Laos over een gevaarlijk steunpunt be schikken. Een stad in de nabijheid is al in han den van de communisten. Overigens blijft de toestand in het verdeelde land zeer verward. De regeringstroepen zou den vorderingen maken, de communis ten beweren duizenden soldaten van die troepen buiten gevecht te hebben ge steld. De situatie is, aldus een commu niqué uit Vientiane, niet dramatisch, maar zeer ernstig. Namens de regering is ook mee gedeeld dat men akkoord wil gaan met het vertrek van alle Amerikanen cn stopzetting van de hulp uit de V.S.. als voorwaarde voor een staakt-het-vuren. Lord Home, de Britse minister wan buitenlandse zaken, heeft in Amerika gezegd nog steeds optimistisch te zijn over het probleem Laos. De Italiaanse coureur Baghetti nieuwe formule I-Ferrari, gefotc tijdens een proefrit op het cir Monza. (Advertentie) |£j. Tornado biedt u zo'n rijke keus uit leuke geschenken dat u al- ^tijd een hartewens kunt vervullen. India, Malakka, Ceylon en de V.A.R. hebben bij de V. N. een ontwerpresolutie ingediend, waarin gevraagd wordt om stappen teneinde Zuid-Afrika te overre den zijn huidige apartheidspolitiek te la ten varen. In de ontwerpresolutie wordt niet aan gedrongen op het nemen van sancties te gen Zuid-Afrika, waarop verschillende Afrikaanse landen hadden aangedrongen. Ongeveer 24 Afrikaanse landen dien den eveneens cen ontwerp-resolutie in, die veel verder gaat dan die van ge noemde vier. De 24 Afrikaanse landen stellen voor een aantal strenge straf maatregelen op diplomatiek en econo misch gebied tegen Zuid-Afrika te ne men. Het is gisteren aan heide „fronten" opvallend stil geweest naar aanleiding van het incident in Frankfort, waar (zoals we gisteren in een groot deel van onze oplage berichtten) een aan tal Amerikaanse militairen een Rus sische luitenant-kolonel cen afram meling hebben gegeven. Er is (nog) geen Russische pro test ontvangen en de Amerikaanse autoriteiten hullen zich ook al in stilzwijgen. Wel is gisteren geble ken dat de soldaten niet dronken waren, hoewel ze wat gedronken hadden. En ook is bekend geworden dat de afgeroste Sovjet-officier een „oude bekende9 van de Ameri kaanse contra-spionagedienst is. Het is overste Tsjetverikov, die men al enkele malen heeft betrapt op het fotograferen van militaire installaties De aanleiding tot het incident was het feit dat de Russisch2 auto de wagen met de Amerikanen erin dwong tot een geforceerde rem- manoeuvre en omdat de Yankees het consigne hebben van elk ver keersongeval rapport te maken, wilden zij de militaire politie ha len, terwijl enkelen van hen poog den te beletten dat de Russen weg reden. Die deden dat toch en toen zijn de Amerikanen hen achterna gereden. Voor het gebouw van de Sovjet-legatie hebben zij de overste uit de wagen gesleurd en hem het bewuste pak slaag toegediend. ten indien Eichmann veroordeeld zou worden. ..Anti-joods verbond" stond er boven de brieven getypt. Eichmann heeft een stiefbroer, die in New York woont en die advocaat is. Een krant in New York heeft hem naar zijn mening over liet ko mende proces gevraagd. „Ik geloof niet dat Adolf persoonlijk verant woordelijk is voor wat in de kampen is gebeurd", zei de stiefbroer. „Hij moest de mensen alleen vervoeren. Zijn verantwoordelijkheid hield bij de kamppoorten op", beweerde Ro bert Eichmann. 55 Dinsdag begint te Jeruzalem het proces-Eichmann. Hij is reeds naar de zwaar bewaakte cel in het nieu we gerechtsgebouw overgebracht en thans worden de laatste voor bereidingen getroffen voor het proces dat de belangstelling van de gehele wereld trekt. Er komen in totaal ongeveer 550 jour nalisten, waarvan vijftig uit West-Duits- land. Uit dit land komt de grootste groep. Alles wat er gezegd wordt zal in twaalf talen worden vertaald. Er komen geen getuigen a décharge uit de Bondsrepubliek. Servatius is er niet in geslaagd daar mensen te vin den. De oorzaak van het ontbreken van animo is. zoals voor de hand ligt, de vrees dat er nare dingen bekend zouden worden uit het nazi-verleden van dege nen die zouden kunnen getuigen. Gisteren heeft de rechtbank in Keulen uitgemaakt dat West-Duitsland niet ver plicht is de kosten van de verdediging van Eichmann te betalen. Servatius gaat hiertegen wellicht in beroep. Het komende proces blijkt hier en daar nieuwe anti-semitische instincten wakker te roepen. Zo kreeg een aantal vooraanstaande joodse families in Bra- zilië dreigbrieven waarin gezegd wordt hem aanvaarde suggesties ongetwijfeld dat hen „vergeldingsmaatregelen" wach- een positieve stap" zijn. Dc Russische delegatie bij de Geneefse conferentie over dc stopzetting van de kernproeven heeft gisteren cen Ameri kaans aanbod tot inspectie van weten schappelijke kernwapens, alsmede een Westers plan voor toezicht op de ruimte teneinde geheime atoomexplosies te voor komen, aanvaard zonder daar voorshands iets tegenover te stellen. Dc Russische aanvaarding van de ondergeschikte pun ten uit het Westers totaalvoorstel wordt niet van overweldigend belang geacht. Niettemin heeft de Russische delegatie leider Tsarapkin verklaard, dat de door ruimte genoeg en 'n het verkeer - weinig ing - snelheid 90 km. emaakt is om op door zijn fucht J bitumen M |iEIL-DEALER i/AN NUNEN Tel. 01600-34223 •aten en mesjes.

de Stem | 1961 | | pagina 1