TRIEST WEER, drukte viel tegen Russisch antwoord vrij bemoedigend Kennedy's zwaar bewaakt in Paasmis Duizenden pelgrims in Rome Ook te h ai om uilen Kruisigt hemklinkt in hedendaags geschreeuw Teebless |LKWESTIE LAOS: Drie doden bij scheepsbrand Over boord gevallen en verdronken KINDEREN IN KOELKAST OMGEKOMEN Kennedy naar Parijs Ton van Otten voor Eindhoven Luns (en prins Bernhard) naar Kennedy CHINA STELT AMERIKAAN IN VRIJHEID Schrootfraude- comité opgericht KOMPLOT OM CAROLINE TE ONTVOEREN? Strijdlustige Ghurka's naar Kongo Hele drukte in Hollandia dinsdag DAGBLAD VOOR ZEELAND J J\j Ly j\l r AT L l\/ en Ret Leven, wie in mij gelooft zal niet Wisselvallig weer VELE DODEN het beste bl'd ooit gemaakt 1 jood will met versterkte midderisector BLOESEM Eerst staakt het vuren Morgen installatie DE ONTVOERING VAN DE KLEINE ERIC PEUGEOT Hebt u het authentieke relaas van de kidnapper Pierre Larcher zelf, met alle bijzonderheden over zijn laffe misdaad, gemist? Jammerl 101e JAARGANG No- 23639 Voor God, Koningin en Vaderland APRIL 1961' Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi* Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 6252 Bureau voor Zpp.iwsrb-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Biibureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) BEWOGEN TOESPRAAK Drie opvarenden van de Nederlandse kustvaarder Bloemgracht" zijn gisteren om het leven gekomen bij een brand aan boord van schip in de haven Turku in Finland. Het zijn Donald van der Pal, uit Alkmaar, Johannes van den Berg, uit Den Haag. en een Spanjaard. Twee bemanningsleden, Gerrit van Zanen uit Scheveningen en Andreas Stoter uit Best (Nbr.) zijn zeer ernstig gewond. De bemanning van een Fins schip heeft de brandweer gewaarschuwd, waarna de twee ernstig gewonde man nen in de gang van het schip werden aangetroffen. Nadat de brand was ge blust vond men de stoffelijke overschot ten van de drie slachtoffers in de hut ten. Waarschijnlijk is de brand ontstaan doordat een der mannen onvoorzichtig is geweest bij het roken van een siga ret. Twee opvarenden van de Groninger kustvaarder Despatch", het vier jaar oude dochtertje van de kapitein en de kok van dit schip, zijn zondag in East Greenwich op de Theems overboord ge vallen en verdronken. Het zijn Afiena Lugthart. uit Groningen, en Willem Fre- derik Post, 42 jaar. De slachtoffers werden door de sterke stroming stroomopwaarts meegesleurd. De machinist van een Engelese douane sloep is geheel gekleed te water ge sprongen maar kon hen niet meer be reiken. Mario Giocarelli, 6, en Marcellino Be- si, 4, vermist sinds vrijdag, zyn in Gor- dola in Zwitserland dood teruggevonden j in een ongebruikte koelkast van de va der van het jongetje Giocarelli, een sla-i ger. I Volgens de politie moeten de kinderen spelenderwijs de kast in geklommen zijn, waarna dc deur achter hen in het slot viel. VAN PAUS Op paaszondag heeft paus Johannes XXIII van de loggia van de St. Pieter, nadat Hij de plechtige hoogmis in de St. Pieter had opge dragen, een paaswens tot de wereld uitgesproken, welke door radio en televisie van verschillende landen is uitgezonden. De paus sprak voor een massa van vele duizenden, welke zich op het St. Pietersplein had verzameld. Hij werd na afloop van het geven van de zegen „Urbi et Orbi" luide toegejuicht. De paus begon zijn paaswens met de wo orden „Ik ben de opstanding en bet Le ven", ontleend aan het Evangelie van Johannes. „Wij begroeten weer de dag van het glorievolle paasfeest van onze Verlosser Jezus Christus en hebben dat zo juist voor de Confessio van St. Petrus in de volle glans van de pauselijke ritus gevierd. Thans wordt het feest op zinvolle wijze bekroond met de pauselijke zegen Urbi et Orbi, vanaf de loggia van St.-Pieter, welke vandaag meer dan ooit in de zon, voor het aanschijn van de hele wereld straalt". T_ lemaal verlost. „Ik ben de opstanding „In de afgelopen nacht hebben wij, bij het eerste morgenkrieken, ons tot Chris tus gekeerd en hebben wij tot driemaal geroepen: „Christus Licht. Gode zij dank". Een paar weken vóór Zijn dood straalde datzelfde licht op de Tabor en wel tijdens het gesprek van de goddelij ke leraar met Mozes en Elias. En dat verliep zo levendig en zo plezierig, dat Petrus uitriep: „Wat is het mooi en pret tig hierboven te wonen". Een paar dagen eerder stonden we voor de gebeurtenis van Maria en Martha die hun tranen de vrije loop lieten over de dood van hun broer Lazarus, die al vier dagen begraven was. En Jezus weende ook. Maar de tranen van de goddelijke vriend waren als de vonken van een overwinning, als de eerste voorboden van het geheim van Pasen. Welke woorden zijn tussen Jezus en Maria gewisseld! O, de zekerheid van de Verrijzenis en van het leven, welke de mensheid door het bloed van Christus gegarandeerd zijn! Zij zijn inderdaad he- HET IS de laatste dagen weer een hele drukte op de gebruikelijke kunstmaan golflengten en de sterrenwacht in Bo- chum heeft dan ook het vermoeden uit gesproken dat er weer een, waarschijn lijke belangrijke, Russische ruimteraket op pad is. ALS EICHMANN na het proces niet door Israël zou worden geëxecuteerd, vraagt Polen zijn uitlevering. TITO is zaterdag met groot vertoon in Casablanca, de hoofdstad van Marokko, aangekomen. Hij blijft er zes dagen. IN ZUID-AFRIKA worden in strategi sche delen 160 betonnen wachttorens ge bouwd, om ,,de militaire kampen en op slagplaatsen beter te kunnen bescher men", zoals de officiële verklaring luidt. BEN GOERION heeft in een interview gezegd dat Frankrijk, Engeland en de V.S. ook schuld hebben aan het joden- drama tijdens de oorlog, omdat de geal lieerden de joden bepaalde kansen tot ontvluchting naar Palestina ontnomen hebben. GEBIED van Gaza, waar nog altijd een V.N.-macht dienst doet na het Suez-incident, is een Zweedse V.N.-mili tair doodgeschoten. Van waar het schot gelost werd is nog niet bekend. LANDOWSKI, de bekende Franse beeld houder, is op 86-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Morgen wordt hij te Parijs begraven. NADAT in de bij Neurenberg veronge lukte Iljoesjin een revolver was gevon den, is een hernieuwd onderzoek inge steld omdat men vermoedde dat er, voordat het toestel neerstortte, een schietpartij plaatsgehad zou kunnen heb ben. Röntgenologisch onderzoek van alle stoffelijke overschotten heeft echter uit gewezen dat niemand door een kogel is gedood. Weersverwachting van het K.N.M.I. J tot vanavond, opgemaakt gisteren- i avond 23.15 uur: Over het algemeen veel bewolking J met nu en dan regen, maar ook en- J kele opklaringen. Overwegend zwak- ke veranderlijke wind. Weinig ver- andering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch weer- j kundig instituut: I Zwaar bewolkt tot betrokken met regen bij tussenpozen. Maximum- temperaturen van 8 tot 11 graden. Vandaag: zon onder 19.18 uur, maan op 22.04 uur. Morgen: zon op 6.07 uur, maan on- der 8.35 uur. sterven in eeuwigheid, ook als hij al ge storven mocht zijn". En daar,in, aldus de paus, ligt heel de betekenis van Pasen besloten. Dat is het eeuwige feest, dat telkens weer uit het geheim van Christus wordt vernieuwd. Christus is inderdaad de glorierijke en onsterfelijke koning der volkeren en tij den". De paus dacht dan weer even terug aan de goede week en zeide: „Dikwijls be vangt ons droefheid als wij denken aan de ontelbare en schrikaanjagende moge lijkheden, welke leden van de menselijke gemeenschap ieder afzonderlijk in zich dragen. Ook zulke mensen zijn toch echt onze broeders in Christus. Op hen heeft ook betrekking het laatste oordeel en het gebed, dat Jezus op Zijn kruis ge beden heeft: „Vader, vergeef hen, want zij weten niet wat zij doen". Doelend op allen, die het leven voor grote massa's mensen onleefbaar maken zeide de paus: „Met hun onbeheerst ge schreeuw vullen zij steden en dorpen. Hun onrust en hun bedreigingen veroor zaken al de verwarring cn zorgen van de mensen, die in vrijheid en gerechtig heil willen leven en die een arbeidzaam eerbaar en rustig leven willen leiden. De stemmen van deze mensen hoort men vaak tot onder zijn raam en op de open bare straat. Het zijn tenslotte dezelfde stemmen als die, welke Israël in dwaling hebben gebracht, doordat zij zeiden: „Wij willen niet dat hij over ons heerst, weg met Hem. aan het kruis met Hem". De paus sprak daarna over de zegen en zeide: „De zegen, die wij u nu gaan geven is het bewijs van de oprechtheid van onze paaswensen. In uw open en blij verschijnen vinden wij de eenheid van alle broeders in Christus terug, die wel is waar over de hele wereld verspreid zijn, maar hier bijeen zijn in de tenten van de Heilige Katholieke Kerk, die on ze Heilige, Gezegende en allen omvatten de Moeder is. Tenslotte sprak de paus een zalig Pa sen in tien verschillende talen uit oosten en westen. Voor het oosten gebruikte hij de daar geijkte formule: „Christus is waarlijk verrezen". President Kennedy heeft een uitnodiging van president De Gaul le van Frankrijk om Parijs gedu rende drie dagen te bezoeken aan vaard. Het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft gister middag officieel bevestigd, dat Kennedy op 31 mei in Parijs zal arriveren en daar tot 2 juni blij ven. De Amerikaanse president zal door zijn echtgenote, Jacqueline, vergezeld wor den. In Bonn wordt van gezaghebbende zijde vernomen, dat de bondskanselier, dr. Adenauer, die in de loop van deze maand naar Washington gaat, president Kennedy zal uitnodigen om ook de bonds republiek te bezoeken. Ir. P. F. S. Otten heeft, naar eerst thans bekend is geworden, op de dag van zijn afscheid als president van de raad van bestuur van Philips, aan ir. H. Witte, de burgemeester van Eindho ven, een bedrag van f 100.000.- aange boden. De heer Otten heeft verklaard dat de burgemeester zelf kan uitmaken voor welke doeleinden deze gift gebruikt zal worden. Wèl verklaarde hij het op prijs te stellen, dat het geld vooral ten bate van de jeugd en de sportontwik keling zal worden gebruikt. Dit bedrag is een persoonlijke gift van ir. Otten. OP CUBA is maar weer eens een kom- plot opgerold. Ruim driehonderd mili tairen hadden een staatsgreep tegen Castro op touw gezet. Enkelen van hen hebben nog kunnen vluchten, de rest zit nu gevangen. Er is één, zij het wat schrale troost: het was niet alleen in ons land verschrikkelijk slecht weer. In New York was het nog heel wat er ger. Daar sneeuwde het en het was erg koud. En van het paasweekeinde kwam dan voor de mensen die uit wilden, niets terecht. In Italië waren de toeristen beter af. Daar was het prachtig weer en tienduizenden hebben ervan genoten. Overal ter wereld is het vrije weekeinde, dat vaak al vrijdag be gon, rr.in of meer het begin van het toeristenseizoen geweest, maar in de noordelijke contreien, waar wij he laas ook bij behoorden, was het weer spelbreker. Het is in ons land toch nog vrij Langs de kust was het ook vrij druk, zoals in Cadzand. Sluis had, als vanouds, een enorme drukte te verwerken. In andere plaatsen was het vrij stil. Ook in Bergen op Zoom en Roosendaal kon men niet over de drukte juichen. In Breda was het minder druk dan men gewend is tij dens paasdagen in vorige jaren. De hotels hadden niet te klagen. Een trieste bijkomstigheid van drukke verkeersdagen als de paas dagen is het aantal ongelukken. Ook nu vielen er weer vele slachtoffers. In Geleen werd een 6-jarig meisje door een auto gegrepen en gedood. Een Nederlandse agent die uit Frankrijk naar ons land reed, kwam met zijn auto in botsing met een zijn Uit gewoonlijk zeer betrouwbare bron in Washington is vernomen dat men ver wacht dat minister Luns tijdens het be zoek dat hy op 10 en 11 april aan f Washington zal brengen, president Ken- J nedy ral ontmoeten op het Witte Huis t\ Volgens de zegslieden is het ook mo- gelijk dat prins Bernhard tegen het eind #;van mei een ontmoeting met Kennedy 'izal hebben, wanneer de president dan Jlnog in de stad is i Voor zo ver bekend zijn geen plannen f\ gemaakt voor een ontmoeting tussen de prins en de president, doch het zou Ame t rikaanse beambten niet verbazen indien J j de prins schriftelijk aan Kennedy zou vragen of zulk een ontmoeting hem zou J i conveniëren. i Communistisch China heeft besloten de 60-jarige Amerikaan Robert McCann, die in 1951 tot 15 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld op beschuldiging van spionage, vrij te laten, aldus meldt het persbureau „Nieuw-China". De echtgenote van McCann vloog op 28 maart naar China, nadat zij vernomen had dat McCann ernstig ziek was en aan longkanker lijdt. Zij bezocht hem vorige week voor het eerst in zijn ge vangenschap. McCann is één van de vijf Amerika nen die in een Chinese gevangenis zit ten. Hij was directeur van een Ameri kaans in- en uitvoerbedrijf in China, toen hij in juni 1951 in Tientsin werd aangehouden. (Advertentie) BINNENYERINGBED SCHUIMRUBBERBED J Jlaiet fabrieken Zevenbergen druk geworden, al kon het aantal tegenligger, en daarbij werd toeristen het niet halen bij dat van vorig jaar. Er waren vooral veel Duitsers en ook Fransen. De Belgen hadden wat minder belangstelling voor Nederland dan normaal. Aan de kust is het toch nog aar dig druk geweest, maar dat kwam voor een deel hierdoor, dat men al vast logies voor de zomervakantie kwam bespreken. Vooral de Duit sers hadden het daai druk mee. Ver der hadden de Keukenhof en Madu- rodam veel aftrek. In onze gewesten was het beeld sterk verschillend. De Zeeuwse fruit- centra hebben geen grote drukte ge kend. Zuid-Beveland zag er fantas tisch mooi uit, maar de regen hield de bewonderaars thuis. Wel is er nog druk verkeer geweest in Zeeland, want duizenden optimisten dachten toch nog „het klaart straks wel op''. De restaurants en cafés hebben veelal nog goede zaken gedaan. vrouw, die naast hem zat, gedood. Bij Santpoort kwam een 82-jarige fietser onder de trein terecht, het geen de man het leven kostte. Een hoofdagent van politie in Maastricht kwam met zijn fiets tegen een auto terecht. In het ziekenhuis is hij over leden. Een van de ernstigste ongelukken was een botsing tussen een trein bij Almelo en een auto, waarbij twee doden, een man en een vrouw, te betreuren waren. Een frontale botsing tussen twee Duitse auto's op de Afsluitdijk kostte de bestuurder van een der wagens gisterenavond het leven. Beide auto's reden ca. 100 km per uur. In Alblasserdam was het een 37- jarige bromfietser, die het leven verloor bij een ongeval. Hij reed tegen een geparkeerde auto. Een vrouw die bij haar man achter op de fiets zat, werd in Haarlem het slachtoffer van een aanrijding met een auto. Bij Winterswijk was weer een Duitse auto betrokken bij een botsing; de wagen vloog uit de "bocht en reed tegen een boom. Hierbij viel een dode en vijf mensen werden ge wond. Zo was Pasen 1961: zoals die twee schuilevinken hebben gisteren en eer- gisteren tienduizenden naar de lucht gekeken en hun hand voorzichtig naar buiten gestoken. Zou het nog ooit droog worden Vier Nederlanders hebben het initia tief genomen tot oprichting van een Comité-Schrootfraude" om na te kun nen gaan „wat er in verband met de schrootfraude in de E.G.K.S. tot op he den is geschied, om het verdere verloop van zaken nauwlettend te volgen en waar nodig onrustbarende feiten te sig naleren". Het zijn prof. mr. H. Drion, jhr. mr. M. van der Goes van Naters (lid van de Tweede Kamer en het Euro pese parlement), prof. mr. G. de Grooth en de heer J. Noordam. Volgens de initiatiefnemers zou het in het belang van de E.G.K.S. zijn en in dat van de beide andere Europese ge meenschappen (E.E.G. en Euratom) als de gehele schrootvoorziening en alles wat daarmee samenhangt zonder aan- ziens des persoons diepgaand wordt on derzocht. Van een voortvarend onderzoek in zake het bekende schrootschandaal is destijds geen sprake geweest, aldus de bekendmaking van het comité. De ini tiatiefnemers zeggen getroffen te zijn „door het moeizaam op gang gekomen accountantsonderzoek naar de fraude, onwil of onvermogen tot strafrechtelijk ingrijpen en het feit dat degene die de schrootaffaire aan het licht heeft ge bracht juist door de gedupeerden zelf is tegengewerkt". Het antwoord van de Sovjet- Unie op het Britse „vredesplan" inzake Laos schijnt op het eerste gezicht „bemoedigend", zo is za terdag van gezaghebbende Britse zijde in Londen verklaard. Geen van de drie punten van het Britse voorstel wordt afgewezen. De Britse regering heeft voorgesteld, dat de Sovjet-Unie en Engeland een be roep doen op de strijdenden in Laos om de gevechten te staken. Vervolgens zou de driemogendhedencommissie voor na leving van het bestand in Laos, bestaan Wat is het toch triest allemaal: regen, regen en nog eens regen. En dus mod der op de velden. En een Ajax-voetbal- ler (Co Prins) die een overtreding be gaat en die daarom het veld zoordt uitgestuurd. Co vond het allemaal zo naardat hij in huilen uitbarstte. Gelukkig was er nog een meevoelende trainer, die hem meevoert naar de kleedkamer. (Advertentie) IMIiKFIJM... •n met de minste moeite schildert U met tiM** vsrf Breda Het gezin van de Am. president dat op het ogenblik vakantie in zijn villa in Palm Beach, Florida, houdt, wordt omringd met de uit gebreidste veiligheidsmaatregelen naar aanleiding van geruchten dat aanhangers van de Cubaanse premier het 3-jarige dochtertje, Caroline willen ontvoeren. Zelden zijn een president en zijn ge zin zó zyvaar bewaakt als de Kennedy's Toen zij met Pasen de mis in de St. Edwardskerk bijwoonden, zaten in en buiten de kerk tweemaal zo veel agen ten van d geheime dienst als normaal. Bovendien waren ook de staatspolitie en de plaatselijke politie op de been gebracht. De veiligheidsmaatregelen, genomen naar aanleiding van dreigementen van ontvoering en moord op de Kennedy's zullen gehandhaafd blijven tot de pre sident met zijn vrouw en hun twee kin deren vanmiddag naar Washington te rugvliegen. Eenmaal terug in de veilige besloten heid van het Witte Huis zal het onder zoek van het FBI naar de dreigementen in een andere richting worden voort gezet. De autoriteiten in Florida hebben de voornaamste verdachten in Palm Beach in het oog laten houden. Het Cubaanse regime heeft namelijk agenten die tus sen Havana en Florida heen en weel reizen om het doen en laten van de duizenden anti-Castro-vluchtelingen te observeren. Men heeft een viertal van hen spe ciaal op het oog. Er zijn echter niet vol doende aanwijzingen tegen hen om hen (Advertentie) te kunnen arresteren. Vandaar dat men zich moet beperken tot beveiligings maatregelen. Volgens de „Miami Herald" is een op merking op een bijeenkomst in Miami van de democratische partij van Puer to Rico de aanleiding geweest voor het onderzoek naar de mogelijke samen zwering om Caroline Kennedy te ont voeren. Op deze vergadering die op 24 maart gehouden werd, heeft een Cubaanse ar beider, die een aanhanger van Castro is, horen zeggen: „Wij moeten Caroline Kennedy ontvoeren om Washington te dwingen een einde te maken aan zijn inmenging in Cuba". de uit India, Polen en Canada weer moe ten optreden. Tenslotte zou een inter nationale conferentie over de kwestie- Laos moeten worden belegd. Naar van welingelichte zijde wordt vernomen zou deze conferentie in Ge- nève, Londen of Nieuw-Delhi moeten worden gehouden. De Britse regering zou het meest voor Genève voelen. „Reuter" meldt uit Moskou dat diplo maten aldaar het Russische antwoord op de Britse voorstellen ten aanzien van Laos als „gematigd, redelijk en bemoe digend" beschrijven. Zij menen, dat het 'antwoord van het Kremlin een goed uit gangspunt vormt, om te pogen in Laos tot zaken te komen; hieraan wordt ech ter toegevoegd dat het antwoord ook de indruk versterkt dat de Russische pre mier Kroestjev nog geen einde aan de Laotiaanse crisis ziet, voordat overeen stemming is bereikt over de samenstel ling van een toekomstige Laotiaanse re gering. Waarnemers te Moskou zijn ge troffen door de gematigde toon van de Russische antwoordnota en de klaarblijkelijke bereidheid van de Sovjet-Unie om de strijd in Laos te beëindigei ook al hebben de com munistisch gezinde troepen in Laos in de laatste tijd successen behaald. De waarnemers beschouwen de oproep van Rusland en Engeland voor een be stand in Laos als „enigszins vaag", doch wel in overeenstemming met de reeds eerder door de Sovjet-Unie geuite mening dat in de eerste plaats dient te worden gestreefd naar het bijeenroepen van een internationale conferentie over Laos. Hierna zou de drielandencommis- sie weer tot leven gebracht kunnen wor den, hetgeen de weg zou openen voor het afkondigen van een bestand in Laos. Het Russische antwoord kwam zater dagmorgen in een officiële nota. Het verschijnen daarvan werd voorafgegaan door een gesprek tussen Kroestjev en de Amerikaanse ambassadeur Thompson. MacMillan sprak zaterdag zijn vreug de uit over het Sovjetantwoord. Ook in Laos is de jongste ontwikkeling met stemming begroet. Vandaag gaat lord Home, de Britse minister van buitenlandse zaken, met Kennedy spreken over wat er nü verder te doen staat inzake Laos. De komst van Indiase troepen van de V. N. in Katanga kan een oorlogsverkla ring betekenen, zo heeft de Katangese regering zondag verklaard. Volgens haar zijn reeds 600 Indiërs op de basis Kami- na geland. Deze troepen zijn volgens de V.N., bedoeld om gevechten tussen Ka- tangaanse troepen en gewapende tegen standers van president Tsjombe in Noord Katanga te voorkomen. Namens het nieuwe Indiase contingent is overigens verklaard, dat men niet van plan is met geweld tussenbeide te ko men, teneinde de vechtenden te scheiden. Mogelijk moest deze verklaring Tsjom be wat kalmeren. Voordat de Indiërs kwamen had hij nogal kabaal gemaakt. Maar de V.N. geloven niet, dat hij zich ernstig zal verzetten. De Indiase troepen bestaan uit Ghur- ka's die zeer strijdlustig zijn. Vertegenwoordigers van alle bij de South Pacific Council" aangesloten lan den, behalve de Verenigde Staten zijn in Hollandia aangekomen om de installatie van de Nieuw-Guinea-raad (morgen) bij te wonen. De raadsleden zijn zaterdag al beëdigd. Vooraanstaande Papoea-leden van de raad gaven uitdrukking aan hun verba zing over de weigering van de Ameri kaanse regering een vertegenwoordiger te sturen, terwijl Nederlandse functiona rissen openlijk hun ontstemming uitten, over wat zij noemden Kennedy's toege ven aan de druk van president Soekarno. Minister Toxopeus arriveerde in gezel schap van dr. Platteel, mr. Bot, parle mentsleden en journalisten. Hij werd op het vliegveld van Hollandia verwelkomd door burgerlijke en militaire autoriteiten Er stond een erewacht van Papoea-poli tiemannen, terwijl fluitorkesten uit vier Papoeadorpen beurtelings speelden o.m. het Wilhelmus.

de Stem | 1961 | | pagina 1