aablaO Kassems zwakke bewind wankelt Toestand in Jordanië is brandbaar als benzine Rechtbank geeft dr. O. levenslang I Vannacht j Commer-TV PRIJSVERHOGINGEN DE OORZAAK VAN ONRUST „NEUTRALITEIT" TOCH SOORT PARTIJDIGHEID Vijfdaagse schoolweek bij L.O. al mogelijk Interventie van VS in Laos mogelijk En nu maar kleuren De verlossende dood Voorzorg bij conferentie Vissesketet met zware graten Mars tegen de A-bom Harmei (CVP) informateur DAGBLAD VOOR ZEELAND Bussum in rep en roer i j Levenslang geëist tegen Chmielewski Premier ijlings naar Bagdad Luipaardmannen terug naar huis Dreiging Minister Luns naar de Y.S. Vijfdaagseook in Rotterdam Lagere temperatuur Problematiek is zaak der ouders Auto in de Rijn bestuurder door stroom meegevoerd Rebellen drijven wig in het land België Kon. Fabiola aan sterfbed van soldaat Zelfmoordtheorie werd verworpen Staking in een Engelse haven Demonstralie die op vierdaagse lijkt Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandi» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Abonnementsprijs f 7,per kwartaal f 8,20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westiingel 98 - telefoon 8251 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 289S) Vannacht, vanaf twaalf uur precies, begint de n.v. Onder- J linge Televisie Exploitatie Maatschappij (OTEM) met i procfuitzendingen in het ka- der van de commerciële tele- visie. Over deze uitzending, J welke de Bussumse gemoede- ren sterk beroert, berichten wij uitvoerig op onze radiopagina. 1 I De OTEM zal het populaire programma „Printemps" een parade van Parijse eve- nementen, van de Radio Télé- vision Franjaise overnemen. Tjjdens de uitzending neemt PTT proeven met de distribu- tie van dit programma via het net van de draadomroep waar- van iedere aangeslotene kan profiteren. 1 Tegen de voormalige kampcomman dant van de concentratiekampen Vught en Gusen, Karl Chmielewski heeft de openbare aanklager bij een Duitse recht bank gisteren levenslange tuchthuisstraf geëist. Een helper van Chmielewski hoorde drie jaar met aftrek tegen zich eisen. Van de hoofdverdachte zei de openbare aanklager, dat hij uit pure moordlust had gehandeld toen hij honderden ge- interneerden een wrede marteldood deed ondergaan. Gisteren gingen er ook geruchten dat de gevreesde kamp-,.arts" van Ausch witz, Mengele» door een commando Is raëlische speurders in Buenos Aires zou zijn gearresteerd Hij zou zelfs al on derweg zijn naar Israël, om daar ver oordeeld te worden. De Israëlische re gering heeft dit bericht echter ontkend. Een op zichzelf schijnbaar onbeduidende prijsverhoging van de benzine heeft in de hoofdstad van Irak tot demonstraties en later tot bloedige opstootjes geleid. Het licht ontvlambare gemoed van de in woners van Bagdad noodzaakte de politie en het leger tot scherpe maatregelen. Wat aanvankelijk leek een protest tegen de met 20 pro cent verhoogde benzineprijs te zijn, groeit langzamerhand uit tot een beginnende opstand tegen het regime van premier Abdel Kassem. De binnenlandse toestand is volgens berichten van reizigers uit Bagdad zo brandbaar als de dure benzine. Er schijnen 17 doden en 30 gewon den te zijn gevallen. De verhoging van de benzineprijs, die vooral de transportondernemers en taxi chauffeurs dupeert, schijnt een gevolg te zijn van de prijspolitiek die buitenland se oliemaatschappijen in Irak het land van de olie voeren. Het volk verwijt Kassem dat hij voor de eisen van de oliemagnaten is gezwicht. Kassem op zijn beurt zegt, dat er „evenwicht en eenheid" in het land moeten zijn. wil Premier Abdel Kassem, die in juli 1958 na de moord op koning Feisal en de afzetting van diens regering aan de macht kwam. bevond zich in Basra. Het was de eerste keer dat hij zich buiten Bagdad had durven wagen en juist op dat ogenblik braken de onlusten uit zo dat hij ijlings moest terugkeren. De luipaardmannen van Kivoe" zijn onderweg naar hun oude woongebieden, 250 km naar het zuiden. Zij laten zich op vreedzame wijze door de V.N.-troe pen in Kongo naar huis brengen, de streek van JKalunda en Bugabu. De V.N. had daartoe vrachtauto's ter bescnikking gesteld. Maar.. onderweg viel dit konvooi, geëscorteerd door gewapende jeeps, in een hinderlaag. Met speren gewapende luipaardmannen stonden op het punt een overval te plegen, toen zij hoorden wie er in de auto's zaten. Toen stapten ze ook maar in en beloof-, den niet meer te zullen ren. Begin maart waren de luipaardman nen verschenen. Ze zochten naar voed sel en staken huizen in brand. Ze dreig den alle blanken om het leven te bren gen. hij met kans op succes met de olieko ningen kunnen onderhandelen. Maandag j.l. manifesteerde de on rust zich door stakingen onder het personeel van vervoerbedrijven. Scholen, regeringsbureaus en win kels bleven gesloten. Daarna ont stonden er woeste betogingen, waar bij demonstranten vijf politieauto's in brand staken en Molotov-cock- tails wierpen naar kazernes en poli tiebureaus. Er werd terstond een uitgaansverbod afgekondigd. Over treders hiervan werden zonder par don neergeschoten. Aan de hierop volgende ongeregeldhe den namen zowel communisten als na tionalisten felle tegenstanders van het regime Kassem deel. Woensdag leek Bagdad op een stad in oorlogstijd. Overal werd gepatrouilleerd en op tal van plaatsen waren zware gevechtswa gens opgesteld. De Europeanen in Bagdad liepen ge vaar voor hun leven. De vrees dat na de benzine andere levensbehoeften duurder zullen worden, heeft een alge mene ongerustheid veroorzaakt welke voor het regime Kassem fatale gevolgen kan hebben. Het gemeentepersoneel van Rotterdam dat zich de ijverigste stad van Ne derland noemt heeft ook de vijfdaag se werkweek gekregen. Er is in de raad evenwel lang over gedebatteerd. Elfduizend personeelsle den zullen de gehele zaterdag vrij zijn. Zesduizend anderen, die niet gemist kun nen worden, krijgen midden in de week vrijaf. Het is in verband met enig ver zet in Rotterdams raad nuttig te weten wat de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. E. H. Toxo Minister Luns zal op 5 april naar Washington vertrekken voor besprekin gen met de Amerikaanse regering, o.a. over de kwestie Nieuw-Guinea. Op 5 april wordt ook de Nieuw-Guinearaad geïnstalleerd, een plechtigheid welke zoals men weet niet door een Ame rikaanse afgezant zal worden bijge woond. De Indonesische regering heeft een jubelend communiqué verstrekt over de Amerikaanse weigering om de instal latie van de Nieuw-Guinearaad bij te wonen. Washington vaart ten opzichte gaan plunde- van Nieuw Guinea ook het Australi sche deel een koers van volstrekte neutraliteit. Dat deze voorzichtige po litiek brandbaar kan zijn blijkt duidelijk uit het Indonesische triomferoep en de Nederlandse teleurstelling. Beide landen beschouwen de Amerikaanse ..neutrali- PRINS EERNHARD vertrekt 7 april naar Mexico. Deze trip voert hem voorts naar de V.S. en Canada. Eind april wordt hij in ons land terugverwacht. IN SAIGON zijn de eigenaar van een restaurant en een kok gearresteerd we gens een poging tot vergiftiging van 400 mensen, die in een concurrerend restau rant aan een partij deelnamen. De con currenten hadden de kok van dat restau rant omgekocht. Een paar honderd man liggen in het ziekenhuis met vergifti gingsverschijnselen. OOK DE loodgietersbedrijvcn zullen voortaan een vrije zaterdag kennen. Een desbetreffend akkoord is goedgekeurd. IN FLORENCE heeft een huidspecialist een stof ontwikkeld, waarvan hij zegt. dat het het lijden van kankerpatiënten helpt verlichten. FRENZEL, lid van de Duitse Bondsdag, die in oktober j.l. werd gearresteerd, is thans officieel in staat van beschuldi ging gesteld wegens het onderhouden, tussen 1956 en 1960, van landverrader- lijke betrekkingen met de Tsjechoslo- waakse inlichtingendienst. GORDON LONSDALE, de tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeelde hoofdver dachte in het Londense spionageproces, heeft toestemming gevraagd om van zijn vonnis in beroep te gaan. Vermoe delijk zal die toestemming hem wel wor den gegeven. IN KAMINA zal op 5 april een conferen tie worden gehouden van de militaire leiders van Leopoldstad en die van Stan- leystad, van Moboetoe en Loendoela dus. DE PARIJSE politie heeft gisteren de 53-jarige Emile Lutecette aangehouden, verdacht van moord op de vrouw van middelbare leeftijd, wier lijk maandag j.l. in een koffer op het Gare de Lyon te Parijs werd ontdekt. J Weersverwachting van het K.N.M.I. J t tot vanavond, opgemaakt gisteren- t i avond 23.15 uur: t Sï' l0t zwaar bewolkt en meesten- t «Jas droog weer. Zwakke wind. over- t wegend tussen noord en west. Lagere t t temperaturen. t Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: J Gevoelige daling temperatuur, maxi- t J F111™ 6~~9 graden. Zwaar bewolkte i met opklaringen en neerslag- J Vandaag: zon onder 19.11 uur, maan «P 18.24 uur. J Morgen: zon op 6.16 uur, maan on- 0 der 6.40 uur. (Van onze parlementaire redactie) De oplossing van de problemen ver bonden aan het eventueel invoeren van een vijfdaagse schoolweek is niet alleen een zaak van de overheid, maar is op de eerste plaats afhankelijk van de initiatieven van de ouders, de scholen en organisaties die zich met de belangen van de schoolgaande jeugd bezighouden. Dit schrijft minister Cals (O., K, en W.in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Omtrent het verlenen van een vijfdaagse schoolweek is de me ningsvorming nog in volle gang. De mi nister bestudeert thans een advies dat hem door de onderwijsraad over deze materie is uitgebracht. Voor het lager onderwijs is de vijfdaagse schoolweek evenwel nu reeds mogelijk. De school besturen mogen namelijk zelf bepalen op welke wijze de 1040 voorgeschreven lesuren per jaar zullen worden verdeeld. Woensdagavond is bij het Looveer, in de buurt van Arnhem, een Duitse auto in de Rijn gereden. Men vermoedde te recht dat de inzittenden waren verdron ken. doch toen gisterenmorgen de auto werd opgetakeld vond men geen stoffe lijke resten van degenen die in de auto hadden gezeten. De politie heeft de toedracht in verre kunnen reconstrueren, dat de be stuurder van de auto een vertegen woordiger uit Bielefeld wiens papieren in de wagen zijn gevonden nadat hij zich uit de auto had bevrijd, door de sterke stroom is meegesleept en ver dronken. De rijkspolitie heeft lange tijd vergeefs gedregd. In het Amsterdamse zoölogische mu seum wordt een tentoonstelling over walvissen gehouden. Een van de grote blikvangers is het complete skelet van een Noorse vinvisdat met zijn 15 meter lengte maar juist een plaatsje kon vinden. teit'' als eeh houding ten gunste van Soekarno. Gisterenmorgen is de Nederlandse parlementaire delegatie, geleid door me vrouw Stoffels van Haaften (V.V.D.) van Schiphol vertrokken om de installa tie van de Nieuw-Guinearaad bij te wo nen. Na de parlementaire delegatie ver trokken de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, en staatsse cretaris mr. Th. H. Bot. naar Biak. Mr. TOXOPEUS ...desnoods: nee!... peus, over de vijfdaagse werkweek voor gemeentepersoneel heeft ge zegd. Hij zei zo nodig gemeente raadsbesluiten ten aanzien van de vijfdaagse werkweek bij de Kroon voor de te dragen voor vernieti ging. ..Als ik dat zou doen", zo zei hij ,.dan zou ik het met bloedend hart doen, want ik grijp niet graag in de autonomie van de gemeenten in. Maar het zou noodzakelijk voor me kunnen worden in het algemeen belang". Volgens de minister eist het landsbe lang. dat pas dan voor de gemeente ambtenaren een vijfdaagse werkweek kan worden ingevoerd, wanneer in de betreffende gemeente het overgrote deel van het particuliere bedrijfsleven reeds voor het eigen personeel een vrije zater dag heeft ingevoerd. „De overheid moet de industrie en het overige bedrijfsleven in deze kwestie volgen, niet omge keerd", zo zette hij uiteen. Uit verdere mededelingen van de be windsman blijkt o.m., dat hij niet be reid is de inspecteurssalarissen te ver hogen. Hij wijst er daarbij op dat er een nauw verband bestaat tussen deze sala rissen en die van in overeenkomstige rangen ingedeelde hogere ambtenaren. Wel is hij bereid een toelage te ver strekken aan zogenaamde coördineren de inspecteurs. Ondanks sterke aandrang vanuit de Eerste Kamer blijkt minister Cals niet bereid te zijn de voorgenomen vermin dering van subsidie aan studententafels in te trekken. Hij merkt daarentegen op een geleidelijke afschaffing van deze subsidie te overwegen. Aan de subsi dies voor studentenhuisvesting wil hij eveneens een aflopend karakter toeken nen. Over de daar hem in te stellen com missie voor radio- en televisiewetgeving merkt de bewindsman tenslotte op, dat hij deze uit twaalf leden wil laten be staan, terwijl vier ambtenaren als advi- Bailey, bevindt zich in "handen van de serende leden zullen worden toegevoegd, linkse troepen in Laos. De majoor be Er is een vrij plotseling wijzi ging opgetreden in de militaire si tuatie in Laos. Linkse troepen heb ben het plaatsje Kam Keut ver overd. Van daaruit wordt nu een actie ondernomen welke kan lei den tot een splitsing van Laos in twee gebieden. Er wordt dientengevolge in de Lao- tiaanse hoofdstad gerekend met de mo gelijkheid dat de V.S., ondanks de ont spanning op het diplomatieke vlak, tot rechtstreeks militair ingrijpen zullen be sluiten. Het feit dat de commandant van de 7e vloot, admiraal Feit, in Thai land besprekingen heeft gevoerd met de minister van Defensie van Laos, zou in deze richting kunnen wijzen. Het Laotiaanse kabinet heeft be- 'sloten de algemene mobilisatie en de noodtoestand voor geheel Laos af te kondigen. Ook in het aangrenzen de Vietnam heerst een gespannen toestand, aangezien er aanwijzingen zijn dat de communisten zich van het gehele land meester willen ma ken. Een Amerikaanse majoor, Lawrence hoorde tot de bemanning van het Ame rikaanse vliegtuig dat vorige week bo ven de ..Vlakte der kruiken" werd neer geschoten. De majoor is hoogstwaar schijnlijk gewond. Washington probeert zijn vrijlating te bewerkstelligen. De demissionaire Belgische minister van Openbare Werken, Pierre Harmei, lid van de C.V.P., is door koning Bou- dewyn benoemd tot informateur. Harmei zal de koning verslag moeten uitbrengen over de mogelijkheden van een kabinetsformatie, op welke basis dan ook. Hierna zal een formateur wor den aangewezen. Donderdagavond al vonden we en kele gekleurde paaseieren in de bus. Papieren paaseieren wel te verstaan, zoals ze in ons blad van gisteren waren afgedrukt. Het waren erg jon ge lezers en lezeressen die ze had den ingezonden en wij bewonderen hun geestdrift. Maar zo vlug hoeft bet nu ook weer niet. Als de in zendingen uiterlijk volgende week zaterdag binnen zyn, is het in orde. Vergeet niet jullie leeftijd te vermel den op het gekleurde ei. Want er zijn drie groepen zoals je weet. Ove rigens zal het opgevallen zijn dat er onder het paasei in ons blad van gisteren een foutieve datum stond. Volgende week zaterdag 8 APRIL moest het zijn. Zoals we al meedeel den: onze brievenbussen zyn in ver band met de kleurwedstryd extra versterkt Koningin Fabiola heeft gisterenavond geknield bij het stoffelijk overschot van een Belgische militair, die de wens had uitgesproken haar te zien voordat hy zou sterven. De soldaat, Lerat, werd verpleegd in het militaire hospitaal in Brussel sinds be beëindiging van zijn militaire dienst. Hij had de Belgsche vorstin een brief geschreven, waar hij zeide haar zo graag persoonlijk te ontmoeten voordat hij zou oveiTijden. De koningin, die zelf ver pleegster in een Spaans militair hospi taal is geweest besloot de soldaat vrijdagmiddag op te zoeken. Op het mo ment, dat de brief de koningin bereik te, was de militair echter al overleden. Koningin Fabiola begaf zich toch naar het ziekenhuis. Uiterlijk onbewogen luisterde gistermiddag de Berkelse arts, J. F. A. M. O., beschuldigd van moord op zijn medegevangene Arie Lodder in de Leeuwarder gevangenis, naar het vonnis dat de Leeuwarder rechtbank over hem velde. Levenslang, met de motivering dat „dokter O. een uitermate gevaarlijk man is, die geen bedreiging voor zijn medemensen meer mag vormen". O.'s verdediger heeft terstond appèl aangetekend. De rechtbank achtte bewezen dat dok ter O. zijn medegevangene Lodder door middel van vergift om het leven had ge bracht. De reeds wegens gilmoord op zijn vrouw veroordeelde arts had Arie Lodder, eveneens wegens gifmoord ver oordeeld, een dodelijk „medicijn"' laten drinken. Daarvóór had hij van Lodder een verklaring losgekregen, waarin deze de arts ontlastte van zijn schuld in de moord zaak die hem in de Leeuwarder gevan genis had doen belanden. Het verweer van O.'s verdediger was, dat Lodder zelfmoord had gepleegd, maar de rechtbank verwierp deze lezing van de zaak. Waarschijnlijker is, dat Lodder het vergift heeft gedronken en niet meer in staat is geweest een bewa ker te waarschuwen. In de overwegingen van het vonnis werd de nadruk gelegd op het feit dat dokter O. de moord op zijn medegevan gene met duivels raffinement en met vol ledige verantwoordelijkheid had gepleegd. Tweeduizend havenarbeiders in de Britse havenplaats Avonmouth, die reeds elf dagen in staking zijn, hebben de steun van hun vakbonden gekregen. De arbeiders eisten een toeslag voor het lossen van „vuile" lading. In Avonmouth wachten 36 schepen op het einde van de staking. Bij ons thuis hebben we vroeger eens een perzikboom gehad. Hij bloeide ge weldig, tot hij op een jaar een enorm aantal vruchten droeg. Het was zijn dood. De dood als van de graankorrel die, uitgezaaid en opgegroeid, het le ven er bij inschiet als hij zijn tien twintig voudige vrucht voortbrengt. Is de ene zijn dood niet voor velen hei brood, het leven? Toch vraag ik me af hoe de dood van één. voor vele anderen het leven betekent. Of, om het met de woorden van Kaïfas te zeggen: „Ge be grijpt er niets van: ge denkt er niet aandat het beter voor u is. dat er één mens voor het volk sterft, dan dat het hele volk ten onder gaat". Dat Christus door leden en dood heen moest om zo zijn glorie binnen te gaan, willen we nog wel aannemen: een heldendood is eervol en brengt roem. Ook is duidelijk dat de dood soms een ware verlossing is voor een lijdende mens. Maar dat ze Christus moesten vermoorden op dat ik zou leven, is toch wel iets an ders. Moest dat dan? Wij hebben toch niet om het leven gevraagd: nu we er een maal zijn, zullen we maar zien hoe het loopt. Of nee: als er dan toch geen beter leven is dan een goed, moest Christus dan daarvoor aan het kruis Laat me eens in de brieven van Pau- lus kijken: ,.De liefde van Christus laat ons geen rust sinds wij hebben ingezien, dat Eén is aestorven voor allen. (Maar dan zijn allen gestorven!). En Hij is voor allen gestorven, opdat zij die let ven niet meer voor zichzelf zouden le ven, maar voor Hem die terwille van hen is gestorven en verrezen". En el ders schrijft Paulus: „De schuldbrief te onzen laste, die met zijn bepalingen teaen ons getuigde, heeft Hij uitgewist. Hij heeft die vernietigd door hem aan het kruis te nagelen". Als ik het dus goed begrijp, is Christus' dood onze dood: en aan het kruis werd door Hem een rekening vereffend, die wij nog moesten betalen. Hij ging dood, terwijl wij het eigenlijk moesten. En nu is er een ander leven, het eigenlijke leven, het leven voor Hem, mogelijk. Laten we dat op deze Goede Vrijdag eens lustig reconstrueren. Punt één: ons machtig wereldje rs niet bepaald een aardsparadijs. Er is en er gebeurt nogal ivat slechtigheid. En al hebben wij het dan nogal getrof fen, ook rondom ons en in ons is alles niet volmaakt! Punt twee: U heeft net als ik, een ingeboren zucht naar wat goed is en waar. Wij zoeken het geluk, hoe en in welke vorm dan ook. Wij wil len van het onvolmaakte af. Wij wil len verlost. Uit alle miserie. Of niet waar soms? Punt drie: Nil kunnen Ve het over Adam en Eva hebben, maar dan is de krant te klein. Laten we con stateren dat wij ook wel eens ons eigen god je willen zijn. Ze noemen dat hoog moed of zoiets Een hoogmoedige mensheid miskent de Bron van alle geluk, miskent het, of liever: de Vol maakte. miskent de God. Dat is niet alleen dom,, het is ook misdadig. Dat moest worden goedaemaakt en aan ons verstand gebracht. Tegenover het God gelijk willen zijn, moet een volstrekte onderworpenheid komen te staan. Dui delijk, en op een manier dat wij er al len in kunnen delen. En ziehier wat er is gebeurd: „Hij, Jezus, heeft zich zelf ontledigd door het bestaan van een dienstknecht op Zich te nemen en aan de mensen gelijk te worden. En als mens verschenen heeft Hij zich vernederd. door gehoorzaam te worden tot de dood tot de dood op het kruis". Het is dus goedgemaakt! Als wij nu de aan sluiting bij het kruis maar niet missen. Kapelaan S Zoals in verscheidene andere landen (ook Nederland) worden er met de paas, dagen protestmarsen gehouden in Enge land tegen de kernwapens. In de Engelse demonstratie speelt de Britse filosoof Bertrand Russell een prominente rol. Het consigne voor de mars is „geen gewelddaden", maar som mige aanvoerders van de twee colonnes (men denkt dat er 15.000 deelnemers zul len zijn) verwachten, dat er ,,wel iets zal kunnen gebeuren als we op Trafal gar Square zijn". De organisatie is niet gering. Er zijn mobiele eerste-hulpposten. Er rijdt een kantinewagen mee en er is zelfs een mobiele babysit-ploeg, aan welke dienst een luierverschoningsinstituut is verbon den. Tot de deelnemers behoren groepen uit vrijwel alle Europese landen. Acht kilometer is de afstand, die pers en delegatie van de Algerijnse bevrijdingsstrijders, FLN, te Evian in Zwitserland scheidt. Op 7 april begint daar de conferentie tussen Frankrijk en FLN. De pers komt bijeen in een met kortegolfradio en tv uitgerust vertrek, de FLN- delegatie blijft in haar hoofdkwar tier te Genève. Alle vragen gaan per radio naar de Algerijnen. Ge heel nieuw is het systeem der grootbeeld-pro jectieschermen. dat een Zwitserse firma nader heeft uitgewerkt. Alleen journalisten die voor de Algerijnse delegatie aanvaardbaar zijn, worden uitge nodigd. Zij moeten een officiële uitnodiging kunnen laten zien. twee brieven van hun hoofdredactie en twee pasfoto's. Talrijke aanhangers van de FLN zijn de laatste jaren in Zwitserland vermoord, vandaar de Algerijnse voorzorgen. De Franse delegatie heeft in dat opzicht heel wat min der hoofdbrekens. Leider van de Fransen te Evian is de minister van staat voor Algerijnse zaken, Louis Jore.

de Stem | 1961 | | pagina 1