Bloedbad in Angola LACHEND DOOR CANNES Kardinaal Wyszinski pareert aanval op moedige wijze Concordia Concordia Concordia Mr. Van Rielmachteloos tegenover Indonesië Schelde-Rijngauw of nooit meer, zegt Wigny Vrouwen en kinderen mei messteken omgebracht Spanning in Algerië na aankondiging overleg KONGOLESE BENDEN OVER GRENS Twee vissers van pier geslagen Grote winsten CDU voor Marokko wil Sahara binnenvallen „IKZEG U, CAESARS. Boudewijn en Fabiola thuis NIEUW-GUINEA Rahman doet geen nieuwe poging Ned. Elftal tegen Rode Duivels II Eeebless goodwill MAAK DE KIST VAN JOANNA" OPEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Overval in de nacht Guur weer Oud gaat als VVD-voorzitter 'Luipaardmannen in Kivoe Plaats van de besprekingen Evian Spanje beschuldigt Beneluxgesprek in Brussel Maar wie 't laatst lacht Preek als antwoord aan Gomoelka Moulijn linksbuiten Vergissing fataal voor twee baby's ill Bisschopswijdingen in Hongarije verhinderd vrijetijdsverf kwaliteitsverf j fftabct Hebt u bet artikel over deze 200 jaar oude „Ark", die de oplossing van alle wereldproblemen zou bevatten, gemist0 I Het stond Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerland» Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, rar. dr. A. J J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841. Abonnementsprijs 7,per kwartaal 8,20 per post - f 0,54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bjjbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41 telefoon 2393) Een gruwelijke slachting is aangericht onder blanke bewoners en gekleurde bewoners van Angola. Troepen gewapende Kongolezen die dc grens tussen hun land en Portugees Angola overschreden, hebben op verschillende plaatsen de bewoners van het grensgebied overvallen en hun slachtoffers, waaronder vrouwen en kinderen, afschuwelijk mishandeld. Dc misdaden zijn gepleegd door opstandclingenbenden, die zelfs een aanval op de stad Carmona in Angola hebben ondernomen. De benden zouden tot honderden ki lometers Angola zijn binnengedrongen, tot op 150 km van Loeanda, de hoofd stad van de Portugese kolonie. De Afrikaanse personeelsleden van de aangevallen Europeanen hebben in de meesje gevallen gepoogd hun werkge vers tegen het geweld van de aanval lende benden te beschermen. In ver scheidene gevallen keerden de Kongo lese benden zich trouwens evenzeer te gen hun rasgenoten en zij ontzagen zich ook niet zwarte kinderen, tegelijk met hun ouders, te vermoorden. Zij zijn daar echter teruggeslagen door het garnizoen, dat door de in pa niek geraakte bevolking werd ver sterkt. Zowel blanken als zwarten hiel pen de Portugese troepen de aanstor mende Kcngolesc benden tegen te hou den, hetgeen gelukte. Ook de plaats Am- briz heeft een aanval te verduren ge had. De oenden hebben de bewoners van afgelegen boerderijen en kleinere ge meenschappen echter ongehinderd kun nen aanvallen. Intussen heeft de Por tugese overheid wel stappen genomen om het gevaar te keren, maar in de afgelopen dagen zijn reeds vele mensen ten slachtoffer gevallen aan de moor denaarsbenden. Hoeveel mensen er gedood zijn moeilijk te zeggen, omdat de aanvallen merendeels afgelegen gebieden troffen. In elk geval zijn er tientallen doden ge vallen. Volgens een Portugees blad, dat zijn nieuws van een correspondent in Angola heeft, zijn in Mandinha, op circa zestig km van de noord grens van Angola, de vrouwen en kinderen van de Europeanen met messteken om het leven gebracht. Zij waren bij de nadering van de benden de bossen in gevlucht, ter wijl de mannen naar Sao Salvador waren gegaan om hulp te halen. De Kongolezen achtervolgden de ge vluchte vrouwen en kinderen echter en brachten hen op weerzinwekken de wijze om het leven. Het gehele dorp werd platgebrand door de uit enkele honderden mannen bestaande bende. Elders zijn blanken met scheermessen gruwelijk verminkt en vele slachtoffers werden in hun bed, waar zij door de overvallers verrast werden, vermoord (Van onze parlementaire redactie) „We kunnen in feite niets tegen Indonesië beginnen. Wij zijn ge kweld, maar machteloos en kun nen slechts hopen op sympathie voor ons standpunt inzake Neder lands Nieuw Guinea van de grote mogendheden". Dit betoogde zaterdag op de algemene vergadering van de V.V.D. in Rotter dam, de liberale fractievoorzitter der Eerste Kamer mr. H. van Riel. Mr. van Riel reageerde hiermee op een stem uit de vergadering, die betoogde ,,dat Ne derland nu maar eens in het offensief moest gaan, bijvoorbeeld door erken ning van de republiek der Zuid-Moluk- ken en van de regering van Sjaffroe- din". Het was voorts opvallend dat de libe rale fractieleider zich distantieerde van het onlangs nog van liberale zijde voor de radio gehouden betoog voor een te rugkeer op regeringskosten van zgn spijtemigranten naar Nederland. De heer Van Riel erkende dat Nederland deze mensen gedeeltelijk best weer zou kunnen gebruiken, maar hij wees er ook op dat vanuit liberaal standpunt beke ken deze emigranten voor zichzelf dus ook voor het risico van een misluk king verantwoordelijk zijn. -Ander zijds vond hij het niet verantwoord ,,de ze mensen in de steek te laten." Opvallend was ook dat de heer Van Riel, terloops sprekend over het in po litieke kringen zo omstreden ontwerp voor een algemene kinderbijslagwet, opmerkte ,,het sociaal element in de A.K.W. wel aanvaardbaar te achten Prof. Oud kwam tenslotte nog heftig op tegen de z.i, verachtelijke agitatie van bepaalde zijden tegen hooggeplaatste personen, zulks in verband met de be kende Meulenbelt-affaire en de zaak Van der Putten. ,,Voor het behoud van de persvrijheid ben ik evenwel bereid de prijs te betalen voor het verschijnen van dergelijke publikaties", aldus prof. Oud. IN ONZE EDITIE van zaterdag j.l hebben wij gemeld, dat de vrouw van de burgemeester van het Belgische Sint-Niklaas in haar woning was dood geschoten. Wij gingen hiermee iets te ver in onze vervlaamsing, want bedoeld werd het gehucht Saint Nicolas bij Luik. BIJ EEN brand in een oliefabriek bij Bombay zijn 23 mensen om het leven gekomen. DIT JAAR hebben 75.000 katholieke Ne derlanders aan de bekende Stille Om gang te Amsterdam deelgenomen. De N S. hebben er in totaal, vijftig extra- treinen voor laten lopen. EEN 7-jarig jongetje in Eindhoven is bij het spelen in het Beatrixkanaal ge vallen en verdronken. BORIS STEIN, een bekend Sovjetpoli ticus uit de dertiger jaren (en een voor ganger van Molotov), is op 70-jarige leeftijd overleden. Zijn verscheiden werd in de Russische pers met een onopval lend berichtje gemeld. IN ZUID-RHODESIE zijn opnieuw ern stige onlusten voorgevallen, waarbij de politie krachtig moest optreden. De on lusten braken uit toen een politieke ver gadering, waarbij 30.000 Afrikanen be trokken waren, tegen de wijziging van de grondwet ageerde, HET LOOPT met de industriële ont wikkeling in Oost-Duitsland niet zo best. Dc vliegtuigindustrie, die eigenlijk iljoesjins voor dc Russen moet maken, is volgens partij woord voerders nu dien stig gemaakt aan produktie van eigen behoeften. IN NIEUW-GUINEA zijn vier inheem senen een Indonesiër veroordeeld tot vrijheidsstraffen vier en drie jaar wegens ondermijnende activiteiten. EEN AMERIKAANSE proef met een ïuimtecabine zoals ruimtevaarders straks zullen gebruiken is zaterdag ^.W4*4aaf niGt helemaal geslaagd, maar eelt toch voor de bemande ruimtevaart belangrijke gegevens opgeleverd. j Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- avond 23.15 uur: MCei bewolking niet tijdelijk regen. 1 j11*© tot krachtige en aan dc kust narde wind tussen zuidwest en noordwest. Maximumtemperaturen van 5 tot 8 graden. Vandaag: zon ondei 18.52 uur, maan onder 23.29 uur. «^«rRen: zon °P 6*^2 uur> maan op 9.19 uur. Zondagmiddag heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan op de pieren bij het eind van de W .terweg in Hoek van Hol land. Twee Rotterdammers, de 46-jarige C. Tiggelman en de 50-jarige W. Debel, waren aan het vissen en zouden weer naar huis terugkeren, toen zij werden verrast door een hoge golf, die hen van de pier sloeg. Het stoffelijk overschot van Debel is inmiddels op het strand van Hoek van Holland aangespoeld. De reddingsboot heeft lang gezocht naar dc resten van de heer Tiggelman. Een tragische bijzon derheid is, dat de familie van de heer Tiggelman, zijn vrouw en zoontje met een vriendje, meegegaan waren naar Hoek van Holland. De beide jongens hadden toen kort voor het ongeluk op de pier vertoefd, maar waren juist naar het dorp gegaan om mevrouw Tiggelman op zoeken. te (Van onze parlementaire redactie) Prof. mr. P. J. Oud treedt in het voorjaar van 1963, op de dan te houden algemene vergadering, af als voorzitter van de V V D. Dit heeft de liberale par tijleider en fractievoorzitter in de Twee de Kamer zaterdag op de algemene ver gadering van de partij in Rotterdam medegedeeld. In de Kongolese provincie Kivoe is weer grote onrust ontstaan omdat er ge wapende benden van luipaardmannen" ronddolen, die het op de blanken voor zien hebben. Zij zouden hebben gedreigd alle Europeanen te doden. Sterke troe pen, bestaande uit Kongolezen en VN- manschappen, zijn naar dit gebied ge stuurd. Vooral op missionarissen en zen delingen zouden de luipaardmannen het voorzien hebben. Wat het overige Kongonieuws betreft: de Loemoembisten te Stanleystad hebben handelsverdragen met Tsjechoslowakije gesloten en ook een eigen luchtvaart maatschappij gesticht. Hammarskjoeld zou aan Birma, Ethio pië en Mexico verzocht hebben elk een vooraanstaand jurist te benoemen, welk drietal dan de moord op Loemoemba zou moeten onderzoeken. Sterke afdelingen van de Franse pa rachutisten en speciaal geoefende politie voor het onderdrukken van opstanden bewaakten zaterdag Algiers en Oran, waar men het ergst vreesde voor onlus ten uitgelokt door de Europese extremis ten. Het feit, dat de Algerijnen zich bereid hadden verklaard om met de Fransen te gaan onderhandelen en het einde van de mohammedaanse vasten de Ramadan werd gezien als een combinatie van twee grootheden die gemakkelijk een ge vaarlijke toestand zouden kunnen op wekken. Voor de meeste Europeanen klonk de toezegging van de Algerijnse leiders om het overleg met de Fransen te beginnen, als de aankondiging van het einde van hun verblijf in Algerië. Dit veroorzaak te bitterheid en wanhoop in de harten van de Europeanen. De moslems voorvoelden gisteren reeds een bijna zekere overwinning van de zaak van de onafhankelijkheid. In de afgelopen dagen hebben de re bellen een hevig offensief gevoerd tegen de Franse posten langs de grenzen. Waarschijnlijk hebben zij hierdoor ver sterkingen weten te zenden naar hun aanhangers in het Algerijnse bergland De burgemeester van Evian, in het Franse departement Haute Savoie De partij van bondskanselier Adenau er, de C.D.U., heeft aanzienlijke win sten geboekt bij verkiezingen die giste ren in de twee dichtsbevolkt staten van West-Duitsland werden gehouden. In bijna alle kiesdistricten van Neder- Saksen en Noordrijn-Westfalen leden de socialisten verliezen, vergeleken bij de plaatselijke verkiezingen van 1956. In sommige van hun bolwerken wis ten de socialisten nauwelijks hun tra ditionele meerderheid te behouden. heeft meegedeeld dat de onderhande lingen met vertegenwoordigers van de Algerijnse regering in ballingschap in z(jn stad, in het hotel Du Pare, zullen worden gevoerd. De Franse autoriteiten hebben reeds 500 hotelkamers gereserveerd voor de leden van de delegaties, journalisten en officiële diensten. De Algerijnse delega tie zal waarschijnlijk haar intrek nemen in hotels in Lausanne en Montreux, aan de Zwitserse oever van het meer van Genève. Vertegenwoordigers van de Franse re gering en van de Algerijnse opstandelin genregering zullen woensdag bijeenko men voor het regelen van technische problemen, zoals de veiligheid. Deze technische besprekingen zullen waar schijnlijk te Lausanne worden gehouden. Dit zal het laatste geheime contact zijn. Spanje beweert dat Marokko bezig is „gewapende benden" te verzamelen op eigen gebied, met het doel de Spaanse Sahara aan te vallen. In een communiqué uitgegeven door het ministerie van bui tenlandse zaken, wordt gezegd, dat de Spaanse regering de nodige stappen ge nomen heeft om met alle middelen die haar ter beschikking staan, enigerlei agressie terug te slaan. Behalve Marok ko zelf, zijn de Uno en de regeringen van de Verenigde Staten, Engeland, Frank rijk, Portugal en de Arabische regerin gen van de Spaanse aantijgingen op de hoogte gesteld. In het Spaanse communiqué wordt voorts het Marokkaanse leger beschul digd van de ontvoering van elf deskun digen uit een kamp van American-Spa nish Oil in de Spaanse Sahara. Gezegd wordt, dat Marokko heeft nagelaten eni gerlei inlichting te verstrekken over de verblijfplaats van deze deskundigen, on der wie drie Amerikanen, die door een gewapende bende mee zijn genomen naar Marokko. Spanje heeft zijn troepen in de Spaan se Sahara intussen duchtig versterkt. Greetje Kauffeld, helemaal links op dit vrolijke plaatje uit Cannes lacht nog echt met het gezicht van iemand die nog best kan winnen. Net als de Engelse „Al- lisons" trouwens, die u ook op deze (tele)foto ziet, met nog an dere vrolijke deelnemers. Dit plaatje is gemaakt voor het song festival. In tegenstelling tot het plaatje van een uitmuntend gemutste Jean Claude Pascal rechts die het festival won en die daar om heel wat meer reden voor zo'n feestelijk gezicht had dan het groepje hierboven. De drie Benelux-landen zullen op amb telijk niveau alsnog trachten overeen stemming te brengen in hun standpunt jegens de voorstellen van president De Gaulle voor de politieke organisatie van het „Europa der zes'. Hiertoe hebben de drie ministers van buitenlandse zaken van Nederland, Bel gië en Luxemburg zaterdag tijdens een gesprek in Brussel besloten. Minister Wigny waarschuwde voor een te groot optimisme door te verklaren dat het inschakelen van de deskundigen ..in ieder geval de höop en de wens van de ministers uitdrukt om tot een oplos sing te komen". De Belgische minister, die de voorstel len van generaal De Gaulle heeft aan vaard, voegde hier nog aan toe. dat een stemmigheid onder de zes landen voor aanvaarding van de plannen vereist is. Suggesties Over hun afzonderlijk gesprek over de Schelde-Rijnverbinding, dat aan de be spreking van de Europese vraagstukken voorafging, deelden de ministers Wigny en Luns mede, dat enkele Belgische sug gesties ter bevordering van de oplossing van dit vraagstuk aan de Nederlandse regering zullen worden voorgelegd. Het overleg over deze kwestie had een algemeen karakter. Technische details kwamen niet ter sprake. Minister Wigny legde nogmaals de nadruk op het grote belang van een oplossing voor de Bel gisch-Nederlandse vriendschap. ,,Of er moet spoedig een oplossing worden gevonden, of wij moeten toe geven dat een oplossing niet mogelijk is", voegde hij hier aan toe. Hij zei, dat de vertraging in de werk zaamheden van de speciale commissie, die het vorige jaar voor de kwestie van de Schelde-Rijnverbinding is ingesteld, hem hadden geleid tot een bespreking met minister Luns. Aanvankelijk zou de ze commissie, die van Nederlandse zijde een delegatie omvat onder leiding van jhr. mr. Tjarda van Starkenborg Sta- chouwer en een Belgische delegatie on der leiding van de voormalige ambassa deur in Bonn, baron de Gruben, voor 1 januari van dit jaar een rapport bij de beide regeringen hebben moeten indie nen. In februari van dit jaar zouden de werkzaamheden worden voortgezet, doch naar minister Wigny mededeelde is dit niet gebeurd. Over de aard van de Bel gische suggesties deden de ministers geen mededelingen. Koning Boudewijn en koningin Fabio la zijn zaterdag per vliegtuig naar Bel gië teruggekeerd, na een vakantie van veertien dagen in Spanje. De thuisreis werd gemaakt in een DC-6 van de Belgi sche luchtmacht. Het koninklijk paar werd op het vliegveld uitgeleide gedaan door de moeder van Fabiola, de markie zin van Sasa Riera, de Belgische ambas sadeur in Spanje en burggravin Berryer en plaatselijke beambten. In Polen is het afgelopen weekeinde een bijzonder opmerkelijke openbare „discussie" aan de gang geweest tus sen partijleider Gomoelka en kardi naal Wyszinski. De rode machthebber in Polen had tijdens een verkiezings bijeenkomst, die zaterdag is gehouden, een felle uitval gedaan naar het Va- ticaan. In zijn rede, o.a. over dc betrekkin- genen met West-Duitsland, stelde Go moelka de leiding van de Kerk nl. verantwoordelijk voor de verslechte ring van de betrekkingen tussen Kerk en Staat in Polen. ,.Het Vaticaan heeft vervolgingen nodig en zoekt deze in Polen, waar zij niet bestaan. Rome brengt de Poolse geestelijkheid in een moeilijke positie, omdat deze de orders van het Vaticaan moet uitvoeren, waardoor botsingen met het volksgezag onver mijdelijk zijn", aldus Gomoelka, die ook opmerkte dat de Poolse regering er op moet toezien dat „de wet wordt nageleefd door de vertegenwoordigers van de Kerk. onverschillig welke post zij in de hiërarchie bekleden". Zonder twijfel als regelrechte reac tie op deze rede heeft kardinaal Wyszinski, de Poolse primaat, gis teren een preek gehouden, waarin hy Gomoelka waardig, maar bijzon der duidelijk van repliek diende. Het Vaticaan probeert niet zijn vij andige gevoelens jegens de Poolse staat over te brengen op de rooms- katholieke geestelijkheid in Polen, al dus de kardinaal. De Poolse primaat zei, dat nooit een poging is gedaan hem instructies te geven over de wijze waarop de Poolse bisschopppen kerkelijke zaken in Polen moeten leiden. „Misschien zult u mij geloven, mijn kinderen, want elders hecht men niet veel ge loof aan wat ik zeg". Het Vaticaan heeft, aldus de kardi naal, gezegd dat Polen zelf zijn zaken moet regelen. „De Kerk heeft ver trouwen in ons geloof en in ons ge weten en behoeft ons geen instructies of richtlijnen te geven. Het Vaticaan zegt: Moge Gods genade en kracht u helpen, wij geven u alleen onze ze gen". „Hoe kan men het bestaan van on geveer twintig organisaties, die er op uit zijn godloosheid te propage ren, anders noemen dan kerkver volging?" vroeg de kardinaal. De Poolse primaat sprak behalve over een pamflet tegen de Kerk ook over een nieuwe Poolse film over non- neh, die door duivels zijn bezeten. Hij noemde deze film „een vuile hand schoen die in het gezicht van de Kerk wordt gegooid". Jonge mensen moeten van de communistische autoriteiten deze film gaan zien om hen ervan te overtuigen dat het kloosterleven in Polen zo is. Kardinaal Wyszinski richtte zich ken nelijk regelrecht tot de Poolse macht hebbers toen hy zei: ,,Ik zeg u, Cae sars, dat u uw hoofd voor uw God moet buigen en dat u alleen hem moet dienen en niemand anders. De satan is machtig. Maar de mens zal zyn hoofd niet voor hem buigen". De premier van de Maleise Federatie, Abdoel Rahman, heeft zaterdag op een persconferentie in Londen meegedeeld, dat hij voorzag dat er in Indonesië eni ge moeilijkheden zouden kunnen ont staan nadat het land alle betrekkingen met Nederland had verbroken. Beide partijen hadden geweigerd zijn voorstellen voor een beheer over weste lijk Nieuw-Guinea of West-Irian te aan vaarden. De toenkoe zei, dat er van hem geen poging meer te verwachten is. Een ex-ambassadeur van Indonesië in Den Haag, dr. Susanto Tirtoprodjo, heeft geopperd dat Indonesië aan Nederland het ultimatum zou stellen westelijk Nieuw-Guinea binnen twee jaar aan In donesië over te dragen. Als de Nederlanders dit ultimatum af' wijzen, zou Indonesië aan de UNO moe-l ten voorstellen „ter wille van het be houd van de wereldvrede" Nederland, te gelasten op korte termijn de controle over West-Irian aan Nndonesië over te dragen". Tirtoprodjo voorspelde dat Indonesië, met steun van de Afro-Aziaten en het communistische blok, in staat zou zijn een gunstige UNO-beslissing af te dwin gen als de Nederlanders het ultimatum zouden afwijzen. Resolutie Drie partijen op Nieuw-Guinea hebben naar aanleiding van de Indonesische be schuldigingen over opstand e.d. een re solutie aanvaard, waarvan o.m. aan de secretaris-generaal der V.N., Hammars kjoeld, een afschrift is gezonden. In deze resolutie zeggen de partijen dat zij „ee opruiende en leugenachtige propaganda van Indonesië niet meer to lereren". „Wij vluchten niet van ons eigen land. Daar is geen reden voor. Wij leven hier in rust en vrede". Voorts wordt grote onttevredcnhcid geuit over „wapenleveranties door West- Duitsland, Amerika en Rusland". „Wij zijn ervan overtuigd dat deze wapens te gen ons gebruikt zullen worden". Afschriften van deze resolutie zijn o.m. gezonden aan Adenauer, paus Johannes, premier Abdoel Rahman van de Maleise federatie, de Indonesische vertegenwoor diger bij de V.N. en de Russische am bassadeur in Den Haag. Het Nederlandse voetbalelftal dat woensdagavond a.s. in het, stadion Feijenoord te Rotter dam tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijen oord). Achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC). Midden: Van Wissen (PSV), Van der Hart (Fortuna '54) aanvoer der, en Muller (Ajax). Voor: Swart (Ajax), Henk Groot (Ajax), Kruiver (PSV), Schuurman (ADO) en Moulijn (Feijenoord) Reserves: Lagarde (DHC), Veld hoen (Feijenoord), Notermans (Fortuna '54) en Bergholtz (MVV). Voor meer bijzonderheden zie sport pagina. In de Canadese stad Regina, provincie Saskatchewan, zijn twee baby's gedood en verkeren zes in levensgevaar, doordat hun in plaats van gezuiverd water, een mengsel van boorwater en zuur te drin ken was gegeven. De fatale vergissing had plaats in een ziekenhuis. (Advertenties) KARDINAAL WYSZINSKI misschien zult mij geloven Si Het Vaticaan heeft in 1959 in het ge heim twee bisschoppen in Hongarije be noemd maar de regering verhinderde hun wijding, aldus is thans bekend gewor den. Volgens de Osservatore Romano be trof het hier mgr. Gerard Bellon en mgr. Josef Winkler, die tot hulpbisschoppen in de bisdommen Pecx en Szombathely waren benoemd. BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen Voor Uw levensvcrzctering U heeft rotsvaste zekerheid U betaalt lage premies U deelt mee in de winst HOOFDKANTOOR: OUDENOORD.10 UTRECHT'

de Stem | 1961 | | pagina 1