r OMDAT de zon u liever is dan alle rijk dom van de wereld, omdat de zon u blij en gelukkig maakt en omdat die goede zon u niet mag verblinden of vermoeien - daarom Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland DUFF GORDON SHERRY Walcheren Raad Sas van Gent sprak lang over bomen rooien Pianorecital Klaus Bomer te Hulst Luchtverontreiniging voor, land- en tuinbouw gevaar GD SUNGLASSES Dagblad De Slem i Wat en j Markai figui DAGBLAD DE STEM VAN VRLTDAG 10 MAART 1961 HULST Landsteinerpenningen worden uitgereikt LEDENTAL LEESZAAL OVER 1000 Veelzijdige feestavond Schoolvereniging Astra grieperig? Fijn dat er AKKERTJES zijn "I-, KNEUZEN Propaganda-avond van Nat. Rheumafonds FELISOL écht kleurecht uit een wereldberoemd huis! Einde mosselseizoen Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding binnenvering MATRASSEN Boerenleenbank te Lewedorp breidt uit Schaderegeling in Zeeuwsch-Vlaanderen Landbouwschap stuurt brief VROOM DREESMANN Hoogwaterstanden Vandaag Morgen Op een binnenkort deelhouders van eb bandenfabriek Vree I van deze vennoot: Horstmann te Sas Persoon! Leve (Advertentie) Nieuw- en Sint Joosland JAARLIJKSE UITVOERING MUZIEKVERENIGING De muziekvereniging „Oefening na den arbeid" hield haar jaarlijkse uitvoe ring in de zaal van de heer Pluijmers aan de Veerstraat. De feestavond werd geopend door de voorzitter Joh. Joosse, die een hartelijk welkom toeriep aan de vele aanwezigen in het bijzonder aan de erevoorzitter burgemeester F.A. Graaf van Randwijck en de afgevaardigden van de zusterver enigingen uit Arnemuiden en Ritthem. Ook wees de voorzitter er in zijn ope ningswoord op. dat aan deze avond voor het eerst in de geschiedenis medewer king werd verleend door twee dames leden-muzikanten. Hij richtte ook een woord van dank aan de neringdoenden voor het medewerken tot het slagen van deze avond. Vervolgens gaf hij het woord aan de directeur van de muziek vereniging de heer J. Meliefste. De mu zieknummers werden vlot ten gehore gebracht en oogstten veel bijval. Bij het einde van de muziekuitvoering reikte de erevoorzitter, burgemeester F. van Randwijck een speld van verdienste uit aan de heer P. Meliefste, wegens 25-jarig lidmaatschap van de vereniging en sprak hij er zijn waardering over uit, dat deze trouw lid van de vereniging is gebleven, hoewel hij reeds lang in de gemeente Vlissingen woonachtig is. Ook deelde de burgemeester nog mede, dat hij verheugd was, dat ook twee dames lid zijn van de muziekvereniging en een goed voorbeeld doet goed volgen, dus hoopte hij dat er nog vele dames- en herenleden tot de vereniging zouden toe treden. Na de pauze werd het toneel stuk, bestaande uit 3 bedrijven en 5 tafe stuk bestaande uit 3 bedrijven en 5 tafe relen werd vlot gespeeld en viel zeer in de smaak. De medespelenden mochten een klein aandenken aan deze avond in ontvangst nemen, als dank dat ze bereid waren geweest om voor de vereniging op te treden, daar het voor deze keer niet mogelijk was geweest voldoende eigen mensen voor het toneelwerk te vinden, zodat de toneelclub van de mu ziekvereniging „O.N.D.A" te Ritthem goed is bijgesprongen. Na afloop van het toneelspel bleef men nog lang gezellig bijeen. POLAROID Ondanks het feit dat op de vorige raadsvergadering van Sas van Gent een r was gedebatteerd over het al of niet rooien van de bomen in de Stations straat, was hetzelfde agendapunt aan leiding tot het nogmaals flink doorpra ten van de pro's en contra's voor het rooien van deze bomen. De uiteenzetting van een deskundige van het Staatsbosbe heer voor de aanvang van de vergade ring deed hieraan niets af. Na drie kwartier hakte de voorzitter de Gor diaanse knoop door en bracht het voor stel in stemming. Met zeven tegen drie In ..De Koning van Engeland" houdt de afdeling Hulst van het Nederlandse Rode Kruis donderdag 16 maart haar algemene ledenvergadering. Er is een 'bestuursverkiezing in ver band met het aftreden van drs. Th. A. Adriaansens (voorzitter), die niet her kiesbaar is en wegens het periodiek af treden van de heren dr. J.M. van Kalmt- hout en H. Bruijnooge, die zich wel her kiesbaar stellen. Dokter J.F.J.M. Cas- parie zal in de loop van deze avond aan tachtig donors de „Landsteinerpenning" uitreiken. Met de prachtige speelfilm „Meisjes in het wit" zal deze bijeenkomst worden gesloten. GOES De lees- en uitleenbibliotheek heeft in de leeszaal haar jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden. De voorzitter, dr. ir. Ubbink, kon in tegenstelling tot vorige vergaderingen een groot aantal leden verwelkomen. Hij spoorde de leden aan de op gang zijnde ledenwerf-actie zo veel mogelijk te stimuleren. Uit het ver slag van de directrice, mej. H.J. Meurs, bleek dat .het ledental de duizend (1009) had overschreden, het aantal jeugdleden bedraagt 740. fn totaal waren door de jeugdleden m 1960 14.000 boeken geleend en door de volwassenen 40.000. De financiële positie van de vereniging was gunstig, aldus de penningmeester, de heer Anderson. De voorzitter tekende hierbij aan dat de leeszaal bestaat bij de gratie der gemeentelijke en provinciale subsidies, die 4/5 van de inkomsten uit maken. Tijdens de rondvraag werd de wens ge uit om tijdens de vakanties, de leeszaal niet, of zo kort mogelijk te sluiten. In dien de personeelsbezetting dit toelaat zal getracht worden aan dit verzoek te voldoen. Na dit huishoudelijk gedeelte nodigde de voorzitter de aanwezigen, onder wie de Goese waarnemend burgemeester dr. J.W. Nooteboom, uit voor een lezing door de bekende schrijver de heer K.C. van Spronsen (pseudoniem Rudolf van Reest). Voordat deze schrijver het woord naam! deelde de voorzitter de heer Ubbink mee,! dat dit jaar op een terrein achter de lees- j zaal ook de Centrale Plattelandsbiblio- i theek voor Zeeland zal worden gevestigd, i De heer van Spronsen bepaalde daarna! de aanwezigen bij het onderwerp „Uit de| wereld van het boek en Uit het boek derj wereld". Een lawine van boeken stort i zich momenteel over ons uit, en niemand I kan deze lawine bijhouden, aldus spre-1 ker. Aanvankelijk had men gedacht dat) het boek door de radio en later meer re- cent door de televisie zou worden ver-) drongen, niets is echter minder waar ge bleken. Uitvoerig stond spreker stil bij de stijgende, psychisch ongezonde, stapel seksuele romans. Hij noemde dit verschijn sel een gevaar voor onze jeugd. Na nog diverse facetten over het boek in het al gemeen en aan ziin auteurs te hebben be licht. mocht de heer van Spronsen een hartelijk woord van dank van de voor zitter in ontvangst nemen. Hierna bestond voor de aanwezigen de gelegenheid de inrichting van de leeszaal te bezichtigen. Op de gisteravond in De Prins van Oranje gehouden uitvoering van „Astra", de schoolvereniging van het christelijk lyceum voor Zeeland, hebben de talrijke aanwezigen na het openingswoord door de voorzitter A. de Best. genoten van een demonstratie lichamelijke oefening gegeven door leerlingen van het lyceum o.l.v. de heer Goedee. Vóór het hoogte punt van de avond, de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „De man op de bromfiets", droeg Ad Parmentier enkele gedichten voor. en speelde het school-ensemble enkele werken van Corelli. Handel en Lully, die zeer ver dienstelijk uitgevoerd werden. De twaalfjarige pianist Sjoert Tamminga vergastte het publiek op enkele preludes en sonates van Bach, en variaties op bekende thema's. In een schitterend verzorgd décor speelde de toneelclub van de school op een vlotte wijze het blijspel „De man op de bromfiets" door J. de Koek, onder regie van A. P. Cornet. Belangstelling voor spastische kinderen De bond ter bevordering der belangen van spastici, afdeling Zeeland belegt op zaterdag 11 maart een bijeenkomst in de Prins van Oranje. Dr H. Jansseune, geneesheer-directeur van het behande lingscentrum voor spastische kinderen te Antwerpen, zal een inleiding houden over het onderwerp ..De behandeling van spastische kinderen", toegelicht met een kort filmpje. Hanstceert GOEDE PRESTATIE KAPPERSBEDIENDE De kappersbediende P. Janssens, juist 19 jaar, heeft zjch op het kampioenschap voor Zeeland voor kappersbedienden bij zonder geweerd. In het herenkappen vrij model, waarvoor een werktijd van 35 minuten gold, kon de jury van de Neder landse Bond van Technische Clubs voor het kapperebedrijf hem een derde prijs toekennen. Dit is temeer een prestatie, daar betrokkene nog geen examen voor het gezellendiploma heeft afgelegd. Dit jaar zal de heer Janssens pogingen in het werk stellen om het begeerde diplo ma te behalen. Deze derde plaats betekent voor hem tevens, dat hij aan een volgende ronde voor het nationaal kampioenschap mag deelnemen. Het is echter nog maar de vraag of de heer Janssens dit zal doen. (Advertentie) Dagblad vuur Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: W de Leeuw Rayonbeheerder: L K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z- Beveland: Goes Wcstsingel 98. tele foon 6252. Rayonredacteur: Fr v. Dongen Rayonbeheerder: J Fait Prijs vooi losse advertenties, oestemd voor de editie vooi 2eeland I t) 15 per mm. 1 mm Ingezonden mededeling 2t4 mrr gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0 90 elke regel meer 1 0.15 Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage "esp f 1 50 en 0.40. Bh 4 achtereenvolgende onge wijzigde plaatsingen, de derde plaatsing tegen half geld. s-Heerenhoek Hogere jaarwedde voor wethouders Tijdens de 111 spoedzitting bijeengeko men raad van 's Heerenhoek werd het voorstel een lening, groot 50.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten aan te gaan, goedgekeurd. Ook de kasgeldlening groot 75.000 werd verlengd. Het voorstel van G.S. om de jaarwedde van de wethouders met 240 per jaar te verhogen, kreeg algemene instemming. Deze verhoging zal, behoudens toestem ming van de Kroon, ingaan met terug werkende kracht vanaf 1 januari 1961. irnrienHnrnme TONEELUITVOERING IN DE BURCHT Van de zijde der exploitatiecommissie van het parochiehuis De Burcht verne men wij, dat oorspronkelijk op zondag a.s. (halfvasten) een dansavond was ge pland. Dit bal gaat niet door, daar de plaatselijke toneelvereniging die avond het stuk, dat 22 januari opgevoerd had moeten worden, voor het voetlicht brengt. Wegens ziekte van de hoofdrolspeler was men toen genoodzaakt van de opvoering af te zien. De exploitatiecommissie heeft nu de avond ter beschikking van de to neelvereniging gesteld. Rilland-Ralh BILJARTWEDSTRIJD In café „Het wapen van Rilland" is dezer dagen de eindwedstrijd gespeeld tussen de B-ploeg van „Ons genoegen' uit Goes en R.B.C. alhier. De wedstrijd in Goes had onze plaats een flinke voor sprong opgeleverd. Deze tweede wedstrijd is weer in het voordeel van onze dorpsgenoten geëin digd. Uitslag luidt: Goes-Rilland 205-223. De caramboles zijn gemaakt als volgt: A. van Liere-J. de Kraker 37-29; J. van Reepe-T. Verberk 19-29; G. van Dalen- A. van Hoek 19-5; G. Krijnse-J. Hibma 47-21; Keersemaker-J. Veroonk 25-21; G. Smolders-M. v. d. Klooster 26-25; C. van Belzen-W. Heerschap 16-43; A. de Pan-M. Blok 16-50; totaal Goes-Rilland 205-223. De Rillanders ontvingen voor hun overwinning een beker. ALG. LEDENVERGADERING „RODE KRUIS"-AFDELING Tijdens de algemene ledenvergadering van de afd. Hulst van het Nederlandse Rode Kruis, die wordt gehouden in de zaal „De Koning van Engeland" op donderdag 16 maart a.s, zullen weer „Landsteiner penningen" worden uitge reikt. Voorts staat behalve de jaarver slagen een verkiezing van bestuursle den op de agenda. Voorzitter drs. Th. A. Adriaansens is niet herkiesbaar. Wel herkiesbaar zijn de periodiek aftredende bestuursleden dr. J. M. van Kalmthout en H. Bruijnooge. Na de vergadering wordt de speelfilm „Meisjes in het wit" vertoond. Clinge Voor Maristenjubileum Zaterdagavond om half acht zal het Reizend Zeeuwsch-Vlaams Toneel een uitvoering geven in het Verenigingsge bouw. Opgevoerd zal worden het toneel stuk: Het huis aan het meer. De opbrengst komt ten goede aan de bijdrage voor het jubileum der Paters Maristen, De spontane aanbieding om een uit voering in het Verenigingsgebouw te ge ven wordt ten zeerste op prijs gesteld. St.'Jansteen G. POrPE SCHOOT HOGE VOGEL In de sociëteit bij J. Pluijm is een schieting gehouden waaraan 46 schutters deelnamen. De hoge vogel was voor G, Poppe uit ons dorp, de eerste zijvogel voor A. Herrewegh uit Heikant én de tweede zijvogel ging naar Em. Ver meersen uit Hulst, die ook nog vier klei ne vogels wist af te schieten. PECH MET NIEUWE AUTO De kantoorhouder van de P.T.T. in Koewacht, de heer P. R., was in het be zit van een mooie, nieuwe auto. Hij no digde zijn familie in ons dorp uit eens een proefritje te maken. Maar na een paar honderd meter hield het proefritje op: de auto vloog aan het begin van de Tra gel uit de bocht en werd flink be schadigd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. UITBREIDING GEZINSZORG-BESTUUR Het bestuur van de r.-k. Gezinszorg is uitgebreid met. de heer P. Zwartele, on derwijzer alhier. Lamsicaarde Cabaretavond W.I.K. Onder de titel „Artiestencafé" zal zondag 12 maart a.s. een cabaretgezel schap optreden in het Patronaat. De avond wordt georganiseerd door de sportvereniging W.I.K. Aan dit program ma werken eerste klas artiesten mee, waaronder de vooral in Brabant gevier de cabaretière Jeanne van Amelsfoort. Het gezelschap zal slechts een avond in Lamswaarde optreden. !\ieuw-lSamen VERGADERING VAN TRANSPORTARBEIDERS Op uitnodiging van het bestuur van de r.-k. transportarbeiders en de arbeiders in de sector hout en bouw werkzaam in België hebben de heren De Wit en Thie- leman uit Kieldrecht een zeer leerzame uiteenzetting gehouden over de zieken- bond en over alle verscheidenheden die zich op dit terrein voordoen. De arbei ders kregen van deze heren tevens de dringende waarschuwing te horen niets aan het toeval over te laten maar steeds direct hun verzekeringsplichten na te komen. Dit alles kan hun veel narigheid besparen. Vele vragen werden zeer des kundig beantwoord. De voorzitters van de transportarbeidersbond en de stands- organisatie spraken een hartelijk wel komst en dankwoord en hoopten in de toekomst nog meer van zulke voorlich tingsbijeenkomsten te krijgen. UITVOERING GEMEENTEWERKEN Na de voltooiing van de verbreding aan het begin van de Veerstraat en de bestrating van het Kapellebergpleintje is men onmiddellijk begonnen met de verbetering van de verbindingsweg Veerstraat-Grensstraat (Kieldrecht). Een geheel nieuw trottoir met als gevolg een kleine onteigening van grond en het verwijderen van omheiningen is tevens in aanleg. Als alles straks klaar is, is in een grote behoefte voorzien en betekent dit weer een verfraaiing van ons dorp. Schoondijke SCHOOLAVOND „PRINSES IRENE" In zaal Wijffels gaf de openbare lage re school „Prinses Irene" een van haar jaarlijkse uitvoeringen. De voorzitter van de oudercommissie kon een goed gevulde zaal welkom he ten. Hij wees nogmaals op de belangrijk heid van volksonderwijs. De uitvoering zelf werd verzorgd door de kin deren van de eerste klas, onder leiding van juffrouw Kanse. en de leerlingen der zesde klas, onder leiding van het hoofd der school, de heer De Klerck. Op vlotte wijze werkten zij een aardig programma van korte toneelstukjes, zang- en dansnummertjes af. Een van de eerste activiteiten van de nog zeer jonge afdeling van de Stichting uiteenzetting over verschillende verschij ningsvormen en wees daarbij op de noodzakelijkheid van de medewerking van de patiënt zelf in het genezingspro ces. Voor drie kwart ligt het succes bij de patiënt en de rest bij de arts, zo zei dr. Smeets. „Wil om te winnen" was een uitste kende korte film over de behandeling van de ziekte, waarbij de toeschouwer werd geconfronteerd met de inspannin gen van de sportman die de hoogste prestaties wil bereiken en die van de patiënt die alles doet om weer in het normale leven te kunnen worden opgeno men. Eén vijfde van de Nederlandse be volking tussen vijftien en vijfenzestig jaar verdwijnt min of meer uit de sa menleving door de rheuma. Het percen tage van de mensen boven de 65 jaar is veel groter. Particuliere hulp voor deze mensen is dus een dringende noodzaak en daarom werd de collecte die in Ter- neuzen van 3 t.m. 9 april a.s. wordt ge houden. dringend aanbevolen. Zilveren waterleiding- functionaris Met een H. Mis uit dankbaarheid be gon voor de heer C. C. A. Heeffer de dag waarop hij het feit herdacht dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de n.v. Waterleidingmaatschappij .Zeeuwsch-Vlaanderen". De directie en de voorzitter van de personeelsvereniging brachten nem in de morgenuren een bezoek. De directeur, jr. G. Dikötter, sprak enkele hartelijke woorden tot de heer Heeffer en herin nerde er aan dat hij behalve een ijverig hoofd-acquisiteur ook een zeer verdien stelijk amateur-fotograaf en cineast voor de maatschappij is. De heer Heeffer kreeg het gouden insigne van de maat schappij opgespeld en de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De heer van Damme, de voorzitter van de personeelsvereniging, bood hem een waardevol geschenk aan. Vergezeld van zijn echtgenote ontving de heer Heeffer 's namiddags op het kantoor van de waterleiding de gelukwensen van zeer vele collega's en verder in de loop van de dag een bijzonder groot aantal fraaie bloemstukken en geschenken van zijn vrienden en relaties uit het verenigings leven. Zitje bij de zwanen De dienst van Gemeentewerken heeft twee banken geplaatst bij de vijver aan het Gulfstation. Het is n.l. gebleken dat niet alleen onderwijzers met schoolkin deren de zwanen daar gaan voederen, maar ook oudere mensen vergezeld door hun kleinkinderen brengen vaak wat brood. Om deze service compleet te ma ken plaatste de Jeugd Natuurwacht er pe gemeente is uiteraard vrij in het Nationaal RheumafoncTs alhier was een propaganda-avond in het jeugdgebouw „de Schakel". Voorzitter dr. H. A. Bo- land kon onder de belangstellenden ook burgemeester en mevrouw Rijpstra en wethouder M. de Vos van harte welkom heten. Wat het Nationaal Rheumafonds doet vertelde in het kort jhr. J. E. R. Feith, hoofd van de algemene voorlich ting, die o.a. wees op instellingen als de individuele hulp, de dienst voor massage aan rheumaleiders die afgelegen wonen, de vakantiereizen, die jaarlijks worden georganiseerd en vooral het wetenschap pelijk werk dat ter bestrijding dezer ziekte wordt verricht. Dr. G. J. Smeets, algemeen leider van het centraal adviesbureau voor rheuma- bestryding te 's-Gravenhage, gaf een stemmen (van de heren Bockstael, De Bruyn en De Groff) werd het aangeno men. De tegenstemmers vonden het spijtig dat een stukje natuurschoon moet ver dwijnen en noemden de argumentering van de bewoners en de deskundige zwak. De nieuwe verlichting, welke is aangepast aan 't geboomte, zal eveneens moeten worden herzien. De kosten hier van zullen ongeveer f 1700.- bedragen. Hiertegen had het lid De Meijer be zwaar. Over het al of niet wijzigen hier van zal later een beslissing worden ge nomen. Voor de liefhebbers van natuurschoon zij nog vermeld dat de Stationsstraat van een nieuwe boombeplanting zal worden voorzien. Het uitbreidingsplan Zandstraat zal in verband met de uitbreiding en vernieu wing van de ververij het Spectrum wor den herzien. Overeenkomstig artikel 35, vierde lid van de Woningwet bepaalde de raad dat een herziening van een plan van uitbreiding voor de kom wordt voor bereid. Dit heeft zijn consequenties voor in te dienen bouwplannen zolang de wij ziging van het uitbreidingsplan nog niet is goedgekeurd Onderwijs Het onderwijs kwam flink aan zijn trek. Naast de medewerking die werd verleend voor de bouw van een nieuwe drieklassige r.-k. kleuterschool, stelde de raad gelden beschikbaar voor de aan schaf van diverse speelwerktuigen ten behoeve van de kleuterschool in de Zandstraat. De ramen in de voorgevel van de r.-k. lagere school Sint-Petrus in de Zand straat zullen worden vergroot en nieuwe gordijnen mogen worden aangeschaft. Diverse vergoedingen voor de bijzon dere lagere scholen waren hamerstuk ken. Bedragen werden bij al deze be sluiten niet genoemd; evenmin stonden zij genoteerd op de agenda Van half april tot half oktober zal het gemeentepersoneel kunnen profiteren van de vrije azterdag. De verloren uren zullen op de andere werkdagen moeten worden ingehaald. Voor burgerlijke- standzaken zal het kantoor een uur ge opend zijn. Het Sint-Lidwinaziekenhuis te Hulst krijgt een bijdrage uit de gemeentekas van f 1.00 pér ligdag voor patiënten uit onze gemeente met een maximum van 500.per jaar. Mevrouw C. Oderie, mevrouw A. Haerens-d'Hooghe en de gebrs. Claeys- sens krijgen grond in erfpacht voor de bouw van woningen. Mejuffrouw G. de Vis krijgt grond in erfpacht aan de Sta tionsstraat. Het lid De Maaijer vond de canon aan de hoge kant, omdat deze grond uiteindelijk voor de gemeente van generlei waarde is. De prijs is evenwel gestaafd aan de hand van gelijkwaardige grond in de omgeving, aldus de voor zitter. Lening Met de Bank voor Nederlandse Ge meenten zal een geldlening worden aan gegaan van f 100.000.Dit bedrag is benodigd voor het realiseren van de der de fase in het uitbreidingsplan west. Voor het plaatsen van advertenties in de landelijke pers werd f 2000.— uitge trokken. De heer De Groff kreeg dé aan tekening te hebben tegenstemd. Hij zag In deze vorm van reclame geen enkel nut. De raad kreeg de mededeling dat bij vestiging van een bedrijf in een niet- kerngemeente ook geen financiële faci liteiten door het rijk worden verleend. ook nog een papierbak ten gerieve van de bezoekers. Plantsoenwachter aangesteld De gemeentelijke Plantsoendienst is aan de wens van de raad tegemoet geko men door een plantsoenwachter aan te stellen. Sedert een paar dagen doet deze functionaris de ronde langs de aanplan tingen in de gemeente. Het komt nogal eens voor dat spelende kinderen (en jammer genoeg ook wel groteren) ver nielingen aanbrengen in deplantsoenen. Terneuzen kan met recht trots zijn op zijn „groenpartijen" en de gemeentelijke Dienst besteedt er dan ook alle zorg aan. Binnenkort krijgt deze plantsoen wachter een band om de arm. Zijn taak zal er voornamelijk in bestaan overtre ders er op te wijzen, dat zij door hun vernielingen niet alleen financieel scha de berokkenen, maar vooral iets moois stuk maken. W aterlandkerk je UITVOERING CHR. ZANG VERENIGING De Chr. zangvereniging alhier heeft in het Dorpshuis een uitvoering verzorgd. De zangnummers werden afgewisseld door enkele muzieknummertjes. Vooral het solo-zangnilmmer van mevr. E. Hen- nekeij-Smoor was prima. Tot slot voer den enkele leden nog een toneelstukje op. De belangstelling voor deze avond was behoorlijk. (Advertentie) Textielgoederen met het FELISOL-etiket zijn kleurecht! Let U dus voortaan op FELISOL. verlenen van subsidie. Rondvraag (Advertentie) Duff Gordon skerry is iets heerlijks. De geur alleen al brengt je in de Andalusische sfeer van zon, dans, fiësta. Duff Gordon is werkelijk de beste sherry die ik ken. Klinken met Duff Gordon heeft aparte charme. Haar warme kleur, vriendelijke geur en koele smaak maken je blij. Duff Gordon kweekt vriendschap en smaakt altijd naar meer. IMPORTEURS WILMERINK MULLER AMSTERDAM Woensdag, 15 maart a.s. treedt in de aula van het Janseniuslyceum te Hulst voor de afdeling „Jeugd en Muziek" de Duitse pianist Klaus Börner op. Hy zal werken spelen van G. F. Handel, W. A. Mozart, M. Ravel, G. H. Fauré, Fr. Chopin en B. Bartök. Ook niet-leden kunnen dit piano-recital in Hulst be luisteren. Klaus Börner is geboren in 1929. Hij maakte zijn studies aan de Muziekhoge- school te Weimar en aan het Conserva torium te Lausanne (eerste prijs voor het ..Examen de virtuosité"). Hij behaal de prijzen te Weimar in 19,50, te Duis burg in 1953 en bij het Internationaal Piano-concours te Barcelona in 1956. Met het Stedelijk Symfonieorkest van Düsseldorf en met het Hessische en Nedersaksische Symfonieorkest trad hij als concert-solist op, alsmede met het Kamerorkest van Lausanne e.a. In vele radio-uitzendingen in het buitenland werden zijn recitals uitgezonden. Met Hermilo Novelo (viool) maakte hij een Europatournee en hij concerteerde samen met het „Hausler Quartet". Bovendien toonde hij de klassieke litera tuur zeer te beheersen in concerten, oratoria, Passionen, cantaten en kamer muziek. Daarmee heeft hij zich buiten gewone bekendheid verworven. Zaterdag 11 maart zullen de mossel- conservenfabrieken het seizoen beëindi gen en stqppey met 't inleggcni van mos selen. Voor beëindigen van het seizoen voor verse mossels is door de Mossel adviescommissie besloten de aanvoer door de kwekers toe te staan tot zater dag 15 april. De verzending van ver se mosselen zal eindigen op 29 april Het besluit van de Mosseladviencommis- sie moet nog door het Produktschap voor Vis en Visprodukten bekrachtigd worden. (Advertentie) In de rondvraag bracht de heer De Maaijer de slechte toestand van de brandgangen in het Bolwerk en de daar op aansluitende nieuwe straten ter spra ke. De heer Colsen vroeg hoever het stond met de plannen voor het nieuwe sportveldencomplex. Gezien het ant woord van de voorzitter zal de uitvoe ring hiervan nog een tijd op zich laten wachten. Het lid Van Assche vroeg om verlichting van de Molenberg. Wellicht kunnen hierdoor baldadigheden zoals zij laatst hebben plaatsgevonden, zo niet worden voorkomen dan toch beperkt. Ook van de zijde van de politie is hier reeds op aangedrongen. In dit park werd een zitbank volkomen gekraakt. De PZEM zal voor de te plaatsen verlich ting om advies worden gevraagd. De heer De Groff was gebelgd over een hoop vuil die al een tijd op de begraaf plaats bij het lijkenhuis ligt. Het was niet de eerste keer dat hij deze opmer-, king moest maken, zei hij. „Morgen is het weg", zei de wethouder van open bare werken, met welk antwoord de vragensteller zich tevreden toonde. Hierna ging de raad in geheime zit ting. die speciaal voor V D zijn vervaardigd. Naar wfj vernemen gaat de boeren leenbank te Lewedorp haar werkings sfeer uitbreiden en wel voor een tweede vestiging te Goes, Een pand is hiervoor reeds aange kocht. Het landbouwschap zal in een brief aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid diens aandacht vragen voor het vraagstuk van de luchtveront reiniging, die het gevolg is van de toe nemende industriële ontwikkeling in ons land. In het bijzonder de ntensieve tuinbouw groenten, bloemen en fruit is gevoelig voor verontreinigde lucht, zo wordt in de brief opgemerkt. Daarnaast ondervinden ook veehouöery en akkerbouw soms zware schade. De agrarische voortbrenging wordt op het ogenblik het meest door de luchtverontreiniging bedreigd in het ge bed van de Nieuwe Waterweg (West- land, Voorne-Putten en IJsselmonde), in het gebied van de IJ-mond (Velsen, Beverwijk en Heemskerk) in de omge ving van de chemische bedryven van de staatsmijnen in Limburg en in de kanaalzone van oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Het landbouwschap meent, dat geko men zal moeten worden tot een specia le wet op de luchtverontreiniging. In afwachting van de totstandkoming daarvan zullen op korte termijn, door middel van een wijziging van de hin derwet, de meest urgente voorzieningen moeten worden getroffen. In de brief wordt nog meegedeeld, dat het in het gebied van de IJ-mond en in Zeeuwsch-Vlaanderen gelukt is, met de industrie tot een minnelijke regeling betreffende verwijdering der verontreiniging of schadevergoeding te komen. In het gebied van de Nieuwe Water weg, waar geen overeenstemming werd verkregen, is een rechtsvordering inge steld. Bij toenemende luchtverontreiniging door de industrie aan de Nieuwe Wa terweg zal de Westlandse tuinbouw op den duur niet te reddes zijn, zo meent het Landbouwschap. Deze matrassen verzekeren U een gezonde nachtrust en schenken U elke dag nieuwe energie. PLUS punten zijn: Heerlijk soepel en sterk interieur waarop 15 jaar garantie. Warme afdekking aan de winterkant Solide en fraaie damast Kleuren: goud - blauw - grijs en groen En de prijs van deze zeld zame matrassen is ongekend laag. 1 persoons 80 x 190 cm 75 Slechts 2 persoons 120x190cm AQ 75 Tweedelig Jr Bijpassend KAPOKKUSSEN 6.50 Breda - Bergen op Zoom en itraks ook in OOSTERHOÜT Klaus Börner Morgen, zaterdag 11 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 8.57 en 21.41 uur; Terneuzen 8.40 en 21.23 uur; Vlissingen 8.15 en 20.55 uur; Wemel- dinge 9.43 en 22.24 uur. ragna -r - MIDDELBURG Kunstzaal Van Benthem en Jutting 5 uur Opening expositie bekroonde in zendingen Talens-prijs 1960. City 8 uur Tunes of glory Electro 7.30 uur De hond van de Bas- kervilles. GOES De Landbouw 8 uur Ledenvergadering de Zeeuw. Prins van Oranje 8 uur Schooluitvoe- ring Astra. Grand 8 uur Weit ist der Weg TERNEUZEN Raadsvergadering. Luxor 8 uur La vérité, 18 j DRIEWEGEN 7.30 uur Raadsvergadering SAS VAS GENT Olympia 8 uur Waarover men niet spreekt, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur De held van Marathon, 14 jaar. VLISSINGEN Britannia 3 uur Concert Kunstmaand- orkest. Alhambra 8 uur Weit ist der Weg Luxor 8 uur De schrik van de onder wereld AARDENBURG Sociëteit 8 uur Feestavond Volksonder wijs. THOLEN Van Boven 8 uur Uitvoering Olympia GOES Grand 7 en 9 uur Weit ist der Weg Zaal Juliana Halfvastenbal Jong Goes MIDDELBURG City 8 uur Tunes of glory Electro 7 en 9.15 uur De hond van de Baskervilles Van Benthem en Jutting Expositie be kroonde schilderijen Talensprijs. Concert- en Gehoorzaal Solistenconcours VLISSINGEN Luxor 7 en 9 uur De schrik van de on derwereld. Alhambra 7 en 9 uur Weit ist der Weg SAS VAN GENT Olympia 8 uur Jacht op ontvoerde vrou wen DE KLINGE Cinema v. Dijck 7.30 uur Saffier OOSTBURG Ledel 8 uur De held van Marathon, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur La vérité, 18 j. Concertgebouw 8 uur Kasim, de ban diet van Zhobe, 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur Freddy en de melodie der nacht, a.L HULST Bioscoopgebouw 8 uur Tot de revolvers zwegen. 14 j. MOERBEKE-KOEWACHT A. Wouters 3 uur Grote schieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 3.30 uur Palingschieting GRAAUW V. de Caluwe 6 uur Kaartavond KAB WESTDORPE Zaal M. Dehulster Teer avond b.v. Ons Genoegen. ANTWERPEN Kon. VI. Opera 8 uur Martha Sind9 1951 was de heer I recteur van de N.V. Nieu^ sche Maatschappij tot Ver Spiegelglas, Glazen voorw. mische produkten te Sas v: naast is hij nog voorzittei. mer van Koophandel en F; Zeeuwsch-Vlaanderen en Provinciale Staten van Zee V.V.D Voorts is de heer H lid van het Algemeen Bes Verbond van Nederlandsche Omdat dit het vertrek Horstmann uit de province vestiging te Enschede bete 7aakte dit nieuws gisteren Zeeland pijnlijke verrassing Met name is Zeeuwsch-V' van geschrokken en onder van de Spiegelglasfabriek, heer Horstmann een zeer teur was, bracht dit een on1 leurstelling teweeg. Behalve er een markante autoriteit il liezen en Zeeuwsch-Vlaand kwaam voorvechter raakt er zijn Prins Carnaval en mator voor de carnaval: kwijt. Als voorzitter van de Koophandel en Fabriekei Vlaanderen en als Statenlid ting in tal van commissies, n welke de streekontwikkelii Vlaanderen voorstaan. Ziji( soonlijkheid heeft hij steeds de belangen van Zeeuwsch te bepleiten en vooral heeftL van zijn representatieve kwa gen profiteren. Zeeuwsch-Vl; daarmee ook de provincie Z< aan hem goede ideeën te dai het algemeen mogen zijn groot worden genoemd. Ir. C. A. L. Horstmann wj te Ddrdrecht geboren "Na zij TERNEUZEN Brigitte Bardot en Henr: spelen de hoofdrollen in „L| (C3), het verhaal van de vrj ten dochter van een leg<| Door een zelfmoord-poging zij haar ouders haar toe] met haar oudere voorbeefl ter Annie naar Parijs te minique zoekt daar opnieuw zeischap van de nozem-jeuj wilde dagen die ze daar dc volgen nog een moord en moordpogingen, waarvan ten tijde van de rechtszitj wege de moord niet voork< worden. Behalve deze film is deze in het Luxor-theater te zi levensverhaal van Gene Kri en „Kasim, de bandiet van De laatste draait ook in het gebouw. OOSTBURG „De held van Marathon" (E deze week op het filmdoek deltheater. Het verhaal spe af ten tijde van de inval van koning der Perzen, in het ou< kenland. De held in dit waarin de Atheense patriottei over een zesvoudige overma de Perzen komen te staan, is des. de kampioen der eerste sche Spelen. Hij draaft te v Marathon naar Athene om de garde te alermaren Op ini wijze weten Philipides en zi nen een Perzische landing te deren, althans te vertragen. I wordt in het voordeel van ken beslecht. Verder in dit theater: „D: heuvels" (B.). HULST De verrassende ontknoping filmverhaal „Angst" (Cl), tigt de oude stelling, dat nooit lonend is. Van zijn zie' blijft de tirannieke Cabot, di scheepvaartwereld van San II co een groot man is, zijn keizerrijk besturen Ondanks inlichtingen is hij er onkunc dat zyn vrouw en dokter he elkaar houden en dat zijn a plannen koestert om Cabots Y dryf en zijn vrouw over te als Cabot zou sterven. Op d trigue gaat het filmverhaal i „Tot de revolvers zwijgen een Western. „Avonturen van een zigeul (A) is een verhaal, d< 1900 speelt. Het gaat om de ring van een kind en een f van diamanten. SAS VAN GEN' In het Olympia-theater dez „Waarover men niet spreekt

de Stem | 1961 | | pagina 2