Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Films Walcheren Balamur Balamur Balamur by: Balamur bij: BEER ZET TE ZELZATE CIRCUS IN REP EN ROER Balamur bij: Dagblad De Slem MIDDELBURG Sohstenconcours VLISSINCEN Scheepsbeweging GOES Botenshow Werkgroepbijeenkomst van de KVP Almeida" Hoogwaterstanden Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding TWENTS EXPORT GRASLINNEN m ÜiS 2.2» 2.»» VROOM DREESMANN Literaire lezing Buitenlandse trip van Kasporgo K.A.B.-jaarvergadering WED. M. DE SCHRIJVER Opvoering van .De huisbewaarder uitgesteld van Huldiging kantoorhouder Brandweerbijeenkomst „Wannes" viert feest R. Bleijenbergh van Osta Nieuw bestuur voor „Geduld overwint" A. C. RADEMAKERS 7 SMIDT-P0TH0VEN SERRARENS' Woninginrichting Telefoon 01147-220 TERNEUZEN - - OOSTBURG HULST SAS VAN GENT AXEL GOES MIDDELBURG VLISSINGEN F. C. Antheunis en Zonen Vandaag Morgen 2 <S= DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 MAART 1961 (Advertentie) Op 4, 11 en 25 maart a.s. zal in de concert- en gehoorzaal te Middelburg een solistenconcours worden gehouden. Dit concours wordt georganiseerd door de Bond van Harmonie, en Fanfarever enigingen in Zeeland met medewerking van de muziekvereniging „Excelsior" te Middelburg. botsing tussen twee auto's. De vrachtauto van F. R. H. uit Middel burg stond geparkeerd op de Vlasmarkt voor een personenauto van A. J. V., eveneens uit Middelburg, Bij het achter uitrijden van de vrachtauto reed deze op de personenauto, waardoor deze aan de voorzijde beschadigd werd. Vlissing.cn aangekomen 1-3 NedVe nus, Noor Ingertre, Zweed Karmas, Ned. Schokland 2-3 Dts. Christiana Schulte. Vlissingen vertrokken 1-3 Venus, Kar mas. 2-3 Schokland. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 1-3 Diemer- dijk, Prinses Irene, Heiion, Start. 2-3 Liberty, Jan Brons, Batavier, Pamier, Hado, Urkersingel, Roepat, Gaasterdijk, Nova Zembla, Bloemgracht. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 1-3 Lauwers, Fem, Baltic, Parkhaven, Kroonborg, Thalassa, Tasmania, Prins Willem II, Westzaan, Crescendo. 2-3 Yselborg, Bounty, Atlantide, Roerdomp, Ida D, Finlandia, Jacob Oorburg. Twee ondernemende Goese zakenlui die wel brood zien in de ontwikkeling van Zeeland als watersportcentrum na de afsluiting van het Veerse Gat, heb ben de stoute schoenen aangetrokken, en zijn begonnen met de verkoop van boten en watersportartikelen. Om te kunnen tonen wat er op dit gebied zoal te koop is. heeft men in het Schuttershof te Goes een show georganiseerd, waarop o.a. Finse, Deense. Engelse en Italiaanse speed- en tourboten zijn geëxposeerd. Naast deze show, is er ook een expo sitie van buitenboordmotoren van 6 tot 80 pk. De heren de Baar en Beekman, de initiatiefnemers, leggen met deze show bijzonder veel eer in. (Advertentie) LobbezooA. van Llere 4521, H. Klein A. van Dalen 1623, L de Wilde—J Geluk, 3740, M. BlokJ. van Dalen 58—71 en J. Traas—B. Mercie 37—72. Kloetinge Plannen rond Morgen, zaterdag 4 m-aart. gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: te Hanswecrt om 4.17 en 16.46 uur, te Terneuzen om 3.33 en 15.54 uur, te Vlissingen om 3.05 en 15.28 uur en te Wemeldinge om 5.04 en 17.26 uur. (Advertentie) geheel onopgemaakt dubbel getwijnd extra glad geschoren (minder snel vuil) EXTRA VOORDELEN voorgekrompen blijft optisch wit (D zelfkanten extra versterkt Normale waarde 150 cm breed p. mtr. 2.95 180 cm breed p. mtr. 3.50 Door 'n reuze partij aankoop kunnen wij U alleen morgen zaterdag deze bijzondere kwaliteit aanbieden voor 'n EXTRA LAGE PRIJS 150 cm breed per meter 180 cm breed per meter Slechts Breda - Bergen op,Zoom en itraks ook in OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch-Vlaan deren: Hulst Steenstraat 14, telefoon 2377 Rayonredacteur: W de Leeuw RayonbeheerderL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z - Beveland: Goes Wcstsingel 98, tele foon 6252. RayonredacteurFr v. Dongen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0 15 per mm. 1 mm Ingezonden mededeling 2Vfe mrr gewone advertenties Bij con tract aanzienlijke reductie. Kleintjes": 3 regels ot minder f 0 90, elke regel meer t 0.15. Bü plaatsing ook in Brabantse oplage resp. f 1 50 en f 0.40. Bii 3 achtereenvolgende onge neigde plaatsingen, de derde piaatsing .erm half geld. De werkgroep van de KVP. afdeling Goes, hield in zaal Baarends haar eerste werkgroepbijeenkomst na een lange tijd van non-activiteit. De werkgroep van Kwadendamme was ook aanwezig om samen met Goes het taaie onderwerp van de Europese verkiezingen te bespre ken. Als eind-conclusie kon worden ge steld dat men verwacht dat rechtstreek se verkiezingen de voorkeur hebben bo ven de trapsgewijze verkiezingen. Tijdens het tweede gedeelte van de avond hield de heer J. Roose, raadslid der gemeente Goes een bespreking over de gerezen Goese kwesties, waarna zich een zeer interessante discussie ontspon. Voor belangstellenden en ook niet- leden van de Openbare Leeszaal en bi bliotheek te Goes, zal op dinsdag maart in het gebouw van de bibliotheek de bekende schrijver Rudolf van Reest, een en ander komen vertellen over een letterkundig onderwerp. De volksdansgroep van de r.-k. Gym nastiekvereniging Kasporgo te Goes, gaat van 14 tot en met 29 juni a-s. een buitenlandse trip maken. De volksdansgroep vertrekt op 14 juni per autobus naar Bayeux. Vervolgens via Parijs en Troyes naar Villefranche s/S. Na Villefranche gaat de reis naar Barcelona om aldaar op te treden met de Spaanse volksdansgroep die opgetre den is bij het huwelijksfeest van koning Boudewijn en koningin Fabiola. Op de terugweg wordt in Villefranche gepauzeerd. Tijdens het verblijf in deze plaats worden uitstapjes gemaakt naar de Franse Alpen, het dorpje Ars en naar Lyon. In Villefranche is de groep te gast bij de vereniging „Les Hirondel- les", die reeds tweemaal een bezoek aan Goes gebracht heeft. De Spaanse groep uit Barcelona komt in 1962 naar Goes om medewerking te verlenen aan het dan door Kasporgo te organiseren internationale feest. Borssele raad verhoogt presentiegeld De gemeenteraad stemde in met een voorstel van G.S. om het presentiegeld van de raadsleden met ingang van 1 ja nuari 1961 te verhogen tot f 10 per lid per vergadering en f5 voor een commis sievergadering. Ook had de raad geen bezwaar tegen de door G.S. voorgestelde verhoging van de wethouderssalarissen met ingang van 1 januari. De raad werd van de zijde van b. en w. meegedeeld, dat de exploitatie van het keukenbestek van het verenigingsgebouw na openbare inschrijving is verpacht aan mevr. E. Franje Walhout voor f200 per jaar. Voorts werd de raad meegedeeld, dat de lucerneklaver op het bouwterrein aan de Zuidsingel na inschrijving is gegund aan de heer J. de Recht voor f 850 per ha Enige onderwijsvergoedingen t.b.v. de bijzondere lagere school en de kleuter school werden vastgesteld. Na uitge breide discussies werd een nieuwe tarief verordening voor het gemeentelijk water leidingbedrijf vastgesteld. Er werd een krediet verstrekt van f46.000 voor straten aanleg aan de Zuidsingel en Wolphaarts- weg. Rilland-Bath KONINKLIJK BRONS VOOR JUBILERENDE LANDBOUWKNECHT Op 1 maart herdacht Marinus Ste- vense (64) het feit, dat hij 1 maart 1921 in dienst trad bij het landbouw bedrijf van de familie Bruijnzeel aldaar, Gedurende deze 40 jaren is de heer Ste- vense onafgebroken op deze boerderij werkzaam geweest, eerst bij de heer P. Bruijnzeel en vervolgens bij diens zoon, de heer L.J. Bruijnzeel. Voor zijn langdurige dienst en uit muntende plichtsbetrachting in deze werkkring is de heer Stevense thans on derscheiden met de bronzen medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau. Tijdens een feestelijke bijeenkomst ten huize van de familie Bruijnzeel werd de jubilaris gisterenmorgen de onder scheiding op de borst gespeld door burgemeester J.C.W. Jobse, die er in zijn toespraak op wees, dat een derge lijk 40-jarig jubileum voor een werkne mer in de landbouw een steeds zeldza mer gebeurtenis gaat worden. Rilland MOOI SUCCES Op de Centrale Shetlandse Pony Heng- stenkeuring, die onlangs te Eist (Gld.) werd gehouden en waaraan een hoefbe slagkeuring verbonden was, veroverde onze dorpssmid, de heer Chr van Bo ven. voor het beslag van de hengt der Zeeuwse Shetlandse Ponyfokvereniging het hoogst aantal punten, met daaraan verbonden een medaille. BENOEMING De heer J.A. Koorman, hoofd der school met de Bijbel alhier, is met in gang van 1 juni a.s. benoemd tot hoofd der school met de Bijbel te Tholen. De biljartclub RBC uit Rilland-Bath heeft de tweede vriendschappelijke wedstrijd tegen „Ons Genoegen" uit Goes, gewon nen met een verschil van 37 caramboles. De inzet voor deze wedstrijd is een be ker. Daar de eerste wedstrijd ook door Rilland-Bath werd gewonnen, heeft deze club thans de leiding met 272 punten voorsprong. De uitslag van deze wedstrijd, die te Goes werd gehouden luidde: (RillandGoes): A. MoermanN. de Nooyer 3643, J. MeestersJ. Vissers 11960, A. TraasC. Krijnse 8041, L. Nu het gemeentelijk verenigingsge bouw „Amicitia" geheel gereed gekomen is zal het verenigingsleven ongetwijfeld gestimuleerd worden. Zo bestaat het plan o.a. een gymnastiekvereniging op te richten. Er is reeds gestart met een jongens- en meisjesclub van 6 tot en met 8 jaar, terwiji er bij voldoende be langstelling ook een groep gevormd zal worden voor jongens en meisjes van 9 tot en met II jaar. Wanneer mocht blij ken dat ook oudere dames en heren gymnastiek willen beoefenen zal het ge heel uitgroeien tot een vereniging. Ook ligt het in de bedoeling een schietver eniging op te richten waarvan ieder lid kan worden die de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Het bestuur van de schietvereniging te Goes verleent bij deze eventuele op richting medewerking en oefent reeds vanaf 1 maart in „Amicitia". Alle nadere inlichtingen worden verstrekt door de postcommandant der rijkspolitie te Kloe tinge. GELOOF EN ZIEKTE Voor de afdeling Kloetinge van de NCVB sprak dr. H. W. ter Haar uit Bie- zelinge over Geloof en ziekte. Zijn boeiende causerie werd door vele aan wezigen met grote belangstelling beluis terd. Tijdens deze bijeenkomst werd me vrouw Oele-Risseeuw ingeschreven als het 80e lid. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 5 april a.s. REN- EN TOERCLUB THEO MIDDELKAMP Na de vier clubritten die de ren- en toerclub „Theo Middelkamp" tot nu toe heeft georganiseerd, is een puntenklas sement opgemaakt met een formule die 10 punten toekent aan de eerstaanko- mende in een rit, 9 punten voor de 2e aankomende etc. Bij de profs heeft Jan Westdorp de leiding met 11 punten gevolgd door Rentmeester met 10 punten. Laatstge noemde heeft slechts aan één rit deel genomen. Bij de 'amateurs leidt Ferdinand Boon man met 35 punten; 2 Moerdijk met 22 punten; 3 Marcus met 15 punten; 4 Ko Tolhoek met 14 punten en 5 J. Verburg met 14 punten. Bij de nieuwelingen hebben twee ri valen uit Kapelle, nl. Dies Kosten en Ri- nus Hogerland, de leiding elk met 23 punten; 3 Van Poecke 13 punten; 4 v. d. Maas 11 punten; 5 Van Koeveringe 10 punten. Bij de aspiranten won De Wilde drie ritten en leidt met 30 punten, gevolgd door Rottier met 20 en Kuyper met 17 punten. (Advertentie) Aardenburg In de Roode Leeuw werd de jaarver gadering gehouden van de K.A.B. afd, Aardenburg. De voorzitter L. van Bel leghem heette de leden welkom. Bij de bestuursverkiezing werden L. van Bel- Ieghem en J. Rijckaert herkozen en in de plaats van A, Vermeersch werd ge kozen C. Dhondt. In de kascommissie werden gekozen Cl. Cauwels, Alf. Wieme en G Martens. De heer R. Maenhoudt bracht verslag uit van „Herwonnen Le venskracht". Als spreker was aanwezig de heer J. van de Voorde die sprak over de werkgelegenheid op de fabrieken van de Compagnie de l'Azote te Sluiskil. Uit voerig behandelde hij ook de actie „Wij en Zij" ten bate van de achtergeble ven gebieden. Speciaal was ook de heer P. Vink van de r.-k. landarbeidersbond ..St. Deus Dedit" naar Aardenburg geko men om te spreken over de moeilijkhe den die zich voordoen op de aanvullende werken te Sluis en om te trachten hier een oplossing te vinden. Breskens TURNAVONDEN De turnvereniging DIO heeft twee goed geslaagde uitvoeringen gegeven in Casino. De ene avond is verzorgd door kleu ters en de tweede door aspiranten. Ook de leidsters, waaronder mej. N. Fritz uit Vlissingen, brachten een paar uitste kende oefeningen. Een gedeeltelijke op brengst van de verloting was voor de stichting „Sport steunt Zonneveld." BENOEMING De heer C. Wissenberg, hoofd der r.-k. lagere school, is met ingang van 15 mei benoemd tot hoofd van de r-k. lagere school in Huybergen. BADMEESTER BENOEMD De heer J. v. d. Heyden uit Amster dam is benoemd tot badmeester aan het Kon. Wilhelminazwembad voor het ko mende zwemseizoen. VERGADERING SCHELDESTROOM De zwemvereniging „Scheldestroom" heeft haar algemene jaarvergadering gehouden in lunchroom Hamelijnck. De voorzitter noemde het afgelopen jaar gunstig. Men wil het zwembad op 15 mei openen voor het publiek. Het tekort op de exploitatierekening van het zwembad probeert men op te vullen door een lichte verhoging der abonnementsprijs. De kas van de vereniging sloot niet een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing zijn de he ren Th. Cambeer en J. B. Heydens her kozen, terwijl in de vacature van de heer J. Keymel werd voorzien door de benoeming van de heer P. v. d. Heuvel. Jac. de Waalstraat 13, Tel. 231. Lamswaarde Wegens plotselinge ziekte van Maxiin Hamel kan de voorstelling van „De Huisbewaarder" die van avond onder auspiciën van de ZVU in de Prins van Oranje te Goes zou gaan, geen doorgang vinden, worden bekend gemaakt. De vervangingsdatum waarop de toneelgroep Ensemble nu dit stuk zal spelen, zal zo spoedig mogelijk word onbekend gemaakt. Ook de uitvoering van zaterdag avond in de Schouwburg te Mid delburg gaat niet door. Groede ONDERWIJZER ONTSLAGEN De gemeenteraad is in spoedeisende vergadering bijeen geweest- Het betrof het ontslag van de heer Van Ommeren, onderwijzer aan de openbare lagere school, welke ontslag verband houdt met de daling van het aantal leerlingen. Er zijn 63 leerlingen; één te weinig voor drie leerkrachten. De raad heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van b. en w. de heer Van Ommeren eer vol ontslag te verlenen met ingang van 1 mei. JAARVERGADERING GROENE KRUIS Het Groene Kruis heeft in hotel „Drie koningen" -haar algemene ja ar vergader ring gehouden. De verslagen van secre taris en penningmeester zijn goedge keurd. De kas heeft over 1960 een batig saldo. De heren C. Cijsouw en J. Risseeuw, aftredende bestuursleden, zijn beiden herkozen. In de plaats van de heer A. Leenhouts, die niet herkiesbaar was, is gekozen de heer P. de Roo. Tot lid van de kascommissie is benoemd de heer P. Beun. Koewacht Fancy-fair v.v. Koewacht Ten bate van de voetbalvereniging Koewacht werd in de hangars van Gebr. van Gremberghe een grote fancy-fair gehouden welke voor de volle 100 pro cent geslaagd is. De fancy-fair werd opgeluisterd met muziek van de plaatselijke fanfare „De Eendracht". Actie voor maristen Ook in onze gemeente zal men een actie organiseren voor het 50-jarig ju bileum van de Paters Maristen te Hulst. Dit is besloten op een bijeenkomst van afgevaardigden der plaatselijke vereni gingen en organisaties. Besloten is een huis aan huis-collecte te houden. Verder zal er geprobeerd worden alle vereni gingen eigen acties te laten verrichten. Om dit geval uit te werken is een klein comité samengesteld met als voorzitter de heer H. Nelemans. ISieuwSamen Op hartelijke wijze is afscheid geno men van de heer J. F. G. Kindt, die op pensioengerechtigde leeftijd zijn functie als kantoorhouder bij de P.T.T heeft neergelegd. De directeur van het P.T.T.-kantoor in Hulst sprak de scheidende hartelijk toe en liet de voornaamste passages uit zijn ambtelijk leven de revue passeren. Hij bestempelde hem als de kantoorhou der uit het ressort. Hij overhandigde de heer Kindt een oorkonde en een zilveren legpenning met inscriptie. De aanwezige ambtena ren van het kantoor Hulst. Clago, Van Putte en De Block, bedankten de heer Kindt voor zijn collegialiteit en zijn grote nauwkeurigheid. Zij boden hem een prachtig bloemstuk aan. De besteller Van Ruymbeke sprak een hartelijk dank woord bij het scheiden, ook namens zijn collega Ivens. Zij boden hem uit dank baarheid een mooie houten schaal aan als herinnering. Een prachtig schrijfbureau en andere geschenken zijn de heer Kindt verder nog aangeboden. Zeer bewogen dankte hij voor de hul de aan hem en zijn echtgenote gebracht, Nog lange tijd bleef men gezellig bij een aan een goed voorziene tafel in het huis van de nu op rust zijnde postmees ter, een benaming die op de Kauter de meest gangbare is. Philippine Plechtige boomplanting Met enige plichtigheid werd het marktplein weer van nieuwe bomen voorzien. Dat dit met enig ceremonieel gepaard ging had zijn reden. Burgemees ter van Hoek liet dit werk verrichten door de schooljeugd van de hogere klas sen. De kinderen hebben met dit werk het marktplein weer een mooi aanzien gegeven. Wat in deze beplanting nu zo interessant wordt is wel dat alle geplan te bomen een naam krijgen. Aan de ijze ren omlijsting zullen alle meisjes- en jongensnamen bevestigd worden. Schoondijke Op het gemeentehuis vond een samen komst plaats van b. en w en de leden van de vrijwillige brandweer. Burge meester Hoftijzer herinnerde in zijn ope ningswoord aan de naam van Jan v. d. Heyden, de uitvinder van de brandspuit. Na deze uitvinding, aldus de burgemees ter, hebben heel wat mensen hun beste krachten aan de brandweer gewijd. Tijdens de bijeenkomst werd afscheid genomen van drie leden van de vrijwil lige brandweer n.l. Iz Eekhout (36 dienst jaren), Fr. Gijzeis (20 dienstjaren) en M. Willemsen (10 dienstjaren). Aan de heren Willemsen en Gijzeis werd een rokertje aangeboden. De heer Eekhout werd onderscheiden met het bronzen kruis voor langdurige dienst van de Kon Ned. Brandweervereniging, welk kruis door burgemeester Hoftijzer werd opgespeld. Ook de brandweercommandant, de heer Huygen sprak de scheidenden toe. BEZICHTIGING VAN GYMNASTIEKLOKAAL Van de zijde van de bevolking is de wens geuit om het onlangs geopende gymnastieklokaal te bezichtigen. Burge meester en wethouders hebben gemeend aan deze wens te moeten voldoen en hebben derhalve bepaald dat op woens dag 8 maart a.s. 's avonds van 8.30 9 uur belangstellenden kennis kunnen nemen van deze trotse gemeentelijke aanwinst. W aterlnndkerkje In maart 1931 kwam Johannes Ludo- vicus v. d. Bossche in de omgang „Wan nes" genoemd, als landarbeider in dienst op de hofstede in de Zevenhofsteden- straat, die thans bewoond wordt door Gebr. Vermue. Hij is daar blijven werken tot nu toe en herdenkt deze maand dus het feit, dat hij gedurende 30 jaren op hetzelfde bedrijf onafgebroken werkzaam is ge weest. Van den Bossche heeft op die hofstede achtereenvolgens als werkgevers gehad Alf. Temmerman, Ed. Buijsse en Gebr. Vermue. „Wannes" is met het bedrijf vergroeid en kent er iedere vierkante meter grond. Hij was pas elf jaar toen hij bij den boer ging om koeien te wachten. Hij heeft a*s langbouwersknecht een 6-tal werkgevers gehad voor hij zijn vaste bestemming vond op de Zevenhofsteden- straat. „Wannes" heeft hard en veel gewerkt, maar het heeft hem geen kwaad gedaan. Hij staat nog voor 100 pet zijn man voor zijn werkgevers en zijn gezin, en het duurt nog enkele jaren voor hij aan zijn „pensioen" toe is. ST.-JANSTEEN TEL. 01140-2441 IJzendijke (Advertentie) HULSTERWEG 36 - KLOOSTERZANDE Tel. 417. (Advertentie) i Terneuzen. Tel. 2356 Een rondreizend gezelschap onder de benaming van Tirolercircus gaf voor de leerlingen van het St.-Laurens-Instituut te Zelzate een namiddagvoorstelling. Men zou optreden met berggeiten ka melen en Maleise beren. Bij de uitvoe ring van het eerste nummer moest een Maleise beer met een autoped rijden en aldus de talrijke leerlingen vermaken. Jammer genoeg kreeg het dier zijn zwa re poot niet op de gewenste plaats waar door het dier lichtjes het evenwicht ver loor en overhelde naar de plaats waar de achtjarige Kristian Meuleman, uit Assenede. was gezeten. De scholier, die vanzelfsprekend erg schrok, wilde de beer van zich afhouden, doch terzelfdertijd sloeg het dier zijn zware klauwen op de schouders van de jongen en hield hem aldus stevig vast. (Advertentie) Onmiddellijk snelde de dierentemmer toe om de scholier te bevrijden. Einde lijk en niet zonder moeite slaagde hij er in met behulp van twee collega's de jon gen uit zijn netelige positie te bevrijden. Tijdens deze worsteling had de beer ech ter zijn muilband verloren. Toen de tem mer hem nadien een afstraffing wilde geven, beet hij hem in het been. Er ont stond een nieuw gevecht. Ondertussen snelden de leerlingen ten zeerste geschrokken naar de uitgangen, doch tenslotte kon men het woedende dier overmeesteren en het nadien naar zijn kooi drijven. De berentemmer had een erge verwonding opgelopen aan het been. Ook werd hij licht gekwetst aan de hand. De kleine Kristian Meuleman had ge lukkig slechts enkele lichte schrammen opgelopen aan de schouder, doch was begrijpelijkerwijze ten zeerste onder de indruk van het gebeurde. STOPPELDIJK „Jerry als ruimtevaarder" (A) brengt natuurlijk Jerry Lewis op het filmdoek in het Luxor-theater. En deze keer zijn de rollen eens omge draaid. Jerry maakt er geen reisje het heelal in, maar hij knijpt er in een vliegende schotel tussen uit van zijn woonplaats in het heelal om een bezoek te brengen aan dat kleine planeetje, de aarde. In zijn ruimte vaart-kostuum valt hij op een gekos tumeerd bal niet eens op, maar als hij verliefd wordt op een heel mooi meisje dreigt alles mis te lopen. Na heel wat lachbarrières doorbroken te hebben met zijn vliegende schotel komt Jerry tot de ontdekking, dat het op die aarde maar een krank zinnige warboel is en dan keert hij terug naar zijn eigen Zonnestelsel, ver weg achter de Melkweg. In het Luxor-theater draait voorts „Avon tuur in New York" (C2), 'n amusant filmverhaal met Tony Curtis en Debbie Reynolds in de hoofdrollen. „Schrikbewind der Commanches" (B) draait in Luxor en Concertge bouw. In het Ledel theater „De Kinder lokker" (Cl), een afschrikwekkend verhaal van twae kinderen, die bij een oude man in een valstrik lopen. Er komt een rechtzaak van als de ouders een aanklacht indienen, maar door de macht van de familie dreigt Ait proc&s verkeerd uit te lopen voor de ouders van de meisjes. Als een van de kinderen door de beze ten oude man gewurgd is nemen de zaken echter een keer en ziet men eindelijk in, dat men deze psycho paat niet langer vrij mag laten rond lopen. Voorts in dit theater „De jazz- boot" (Cl). „Misdadige meisjes" (C2) heet een van de drie films, die deze week in het Bioscoopgebouw draaien. Daarin speelt Mamie van Doren de rol van een meisje, dat in een in richting terecht komt en daar vol komen veranderd en verbeterd van daan komt. Zij wordt ervan ver dacht Chip Gardner, de zoon van 'n welgesteld burger te hebben gedood. Zij wordt in een inrichting opgeno men door toedoen van Chips vader en nadat de politie niet genoeg be wijzen voor de moord heeft kunnen aanvoeren. Haar zusje wordt ook al gearresteerd, aanvankelijk voor een ander misdrijf. Later blijkt dat zij Chips van de rots heeft geduwd. Zij heeft dat echter gedaan om zich te verweren. „Operatie Petticoat" (B) is een grappig verhaal met Cary Grant en Tony Curtis in de hoofdrollen. „Het koninkrijk der humor" (A) geeft in zeven delen een overzicht van de ontwikkeling der filmkomedie. In het Olympia-theater zijn deze week weer vier verschillende films te zien. „De Pedaalridders", waar van de titel slaat op drie gymna siasten, die na twintig jaar eindelijk hun lang in het vooruitzicht gestel de reünie hebben. „Rivaien zien niet om" 'B) is een liefdeshistorie, die zich aan het eind van de oorlog aan de Rivièra af speelt. „Martin en Lewis als para chutisten" verraadt bij voorbaat wie de hoofdrollen vertolken: Dean Mar tin en Jerry Lewis. En dat zal vol doende zijn om dolle avonturen te voorspellen. „Bittere Rijst", Silvana Mangano's grote triomf, die opnieuw in rou latie is gebracht, zal wel geen na- urukkelijke aanbeveling behoeven. In het Centrum „De pelsjager van de Slangenrivier" (B) is een span nend verhaal van een strijd tussen Indianen en blanken. De blanken nemen Kelly in de arm, die jaren lang als pelsjager onder de Indianen heeft gewoond. Maar deze slaagt er na bloedige verliezen aan beide zij den in de Sioux terug te drijven naar het noorden. „Genadeloze Jeugd" 'Cl) is een ver haal, dat wordt beheerst door jeugd benden, die op grond van ras en huidskleur zijn gevormd. Het verhaal speelt zich af aan een „high-school", waar ook de handel in verdovende middelen zich voordoet. In het Grand theater „Pearl Har bour-Hiroshima" (B). De titel geeft al aan waar het in deze film om gaat. De strijd van de Japanners in de Stille Oceaan. De beruchte aan val op Pearl Harbour en de totale vernietiging van Hiroshima door de eerste atoombom. De film is een knappe montage van autenthieke opnamen uit de Amerikaanse en Japanse journaals. Men ziet de harde strijd, moedige soldaten en.. ..opnamen, die het zinloze van een totale oorlog duidelijk maken. In het City-theater Heinz Ruh- mann in „De Kinderrechter" (B). De rechter veroordeelt een meisje maar als zij zelfmoord dreigt te ple gen helpt hij haar en neemt haar in het pension waar ook hij onder dak vindt. Maar het meisje probeert dan weer contact op te nemen met leden van haar vroegere „nozemben de". Hij weet dit evenwel te ver hinderen en weet het zelfs klaar te spelen, dat deze vriendjes zich bij de politie melden. „Al Capone, dictator van de onder wereld" (C3) in Electro geeft een beeld van de „carrière" van de be ruchte gangster. Van beginneling tot koning der boeven in Chicago. Aan het toppunt van zijn roem vier den onder zijn regime misdaad en corruptie hoogtij. En dat leverde hem bijzonder veel dollars op. Maar aan het „bewind" kwam een einde toen de politie de gevreesde gang ster wist in te rekenen. In „Alhambra „Ik heb gezondigd" (B) van Irving Rapper. De jonge kloosterlinge Teresa verpleegt een Engels officier en wordt op hem ver liefd Zij verlaat met hem het kloos ter. Een miraculeus Mariabeeld neemt haar plaats in het klooster in. Na enkele jaren ontmoet zij de En gelsman weer, die haar van het beeld vertelt. Hij wil met haar trou wen, maar Teresa keert naar het klooster terug. „Nacht der vergelding" (B) in het Luxortheater is een western in Tech nicolor. De bewoners van een dorp saboteren een groep houthakkers, o.a. door het opblazen van wegen De dorpelingen staan onder leiding van Laura, eigenaresse van een boer derij. De voorman van de houthak kers Jim, probeert zijn mannen tot kalmte te bewaren, maar het komt toch tot vechtpartijen. Als een bos brand uitbreekt strijden vriend en vijand tegen de helse vlammen. Na het blussen natuurlijk alles pais en vree. Laura gaat met Jim mee als zijn compagnon. KATHOLIEKE FILMKEURING A voor alle leeftijden; B personen bo ven 14 jaar; Cl voor 18 jaar zonder voorbehoud; C2 voor 18-jarigen met enig voorbehoud; C3 voor 18-jarigen met voorbehoud; D ontoelaatbaar. In café „La Porte d'Or" vond de bui tengewone algemene vergadering plaats van de plaatselijke muziekvereniging .Geduld Overwint". Deze algemene vergadering werd be legd omdat er op de laatst gehouden vergadering geen personen waren, die een bestuursfunctie ambieerden. Op de agenda stond een bestuursvoor stel om meerdere werkende leden zit ting te laten nemen in het bestuur. Weth. P. v. Rijen kon hier zijn goe- keuring niet aan geven, spreker achtte het woord ..meer" wel erg rekbaar. De heer C. de Smit. vond een bestuur van enkel muzikanten weinig gezagheb bend. De wnd. voorzitter wees er op dat er van gemeentewege geen animo bestaat voor een afgevaardigde in het bestuur, waarop wethouder P. v. Rijen toezegt dit nog eens onder de aandacht te zullen brengen. De penningmeester de heer F. Wieme die op de vorige vergadering reeds als enig oud-bestuurlid was her kozen. deelde mede deze herkiezing niet te zullen accepteren. Deze vergadering bleek voor een be stuursfunctie meer gegadigden te hebben dan de laatstgehouden vergadering. Als nieuw bestuur zijn nu gekozen de heren A. Dikkenberg (voorzitter). Joh. de Sutter jr. (secretaris-penningmeester) terwijl als leden gekozen werden, de oud-bestuursleden en werkende leden P. v. Staveren - O. Verbeke. Als nieuw lid de heer E. Langeraert. De heer P. v. Staveren dankte de schei dende secretaris de heer W. Veenstra welke niet herkozen werd. voor het werk dat hij voor Geduld Overwint" heeft gedaan. Wethouder P. v. Rijen noemde het verheugend dat de vereniging momen teel uit de impasse is geraakt; spre ker bracht eveneens lof aan de schei dende penningmeester de heer F. Wieme, voor het vele werk en vooral voor zijn openhartigheid tijdens de vergaderingen Zuiddorpe BILJARTWEDSTRIJD AXEL-ZUIDDORPE. Speelde onze biljartclub bij het bezoek van Axel fortuinlijk, ook in Axel be haalde Zuiddorpe de overwinning. De uitslag was als volgt: ZuiddorpeAxel Fl. van GeersaemFr. Groothaert 60-83 Et. WaelputC. Hoogstraate 154—118, C. de BlockP. Zegers 6834. Al. ApersE. Groothaert 103130. R. SteelJac. Dielman 7757, R. de LamelleJ. Visser 6345. Rich de GroeneC. v^ Tatenhove 57-33 P. van DongenA. Rfnn 2627, C. Strowinder 44J. Dieleman 4437 Zuiddorpe totaal 652 caramboles, Axel 564. Zuiddorpe won hiermede de beker. (Advertentie) MARKT 5 AXEL TEL. 548 SAS VAN GENT Sociaal gebouw stijfsel- en glucose- fabriek Lezing door Willem Enzinck voor ZVU Olympia 8 uur Als je 16 bent TERNEUZEN Luxor 8 uur Jerry als ruimtevaarder, alle leeft. OOSTBURG Lede! 8 uur De kinderlokker, 18 j. GOES Grand 8 uur Pearl Harbour-Hiroshima, 14 jaar VLISSINGEN Luxor Nacht der vergelding, 14 j. Alhambra 8 uur Ik heb gezondigd, 14 j. middelburg City 8 uur De kinderrechter, 14 j. Electro 7.30 uur Al Capone, dictator van de onderwereld, 18 j. GOES Prins van Oranje Feestavond De Bromvlieg Grand 7 en 9 uur Pearl Harbour- Hiroshima, 14 j. VLISSINGEN Luxor 7 en 9 uur Nacht der vergelding, 14 jaar Alhambra 7 en 9 uur Ik heb gezondigd, 14 jaar middelburg City 8 uur De kinderrechter, 14 j. Electro 7 en 9.15 uur Al Capone, dicta tor van de onderwereld, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Rivalen zien niet om HULST Wed. Wauters 6.30 uur Prijskamp top- biljart Bioscoopgebouw 8 uur Misdadige meisies, 18 j. DE KLINGE Cinema van Dijck 7.30 uur Deze nacht wordt er gedood AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur De pels jagers van de Slangenrivier, 14 j. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur Schrikbewind der comanches, 14 j. Luxor 8 uur Jerry als ruimtevaarder, alle leeft. OOSTBURG Ledel 8 uur De kinderlokker, 18 j. KLOOSTERZANDE Hotel De Linde Visserijdagen en ten toonstelling b. v. Waes 3.30 uur Palingschieting ANTWERPEN KVO 8 uur Salomé

de Stem | 1961 | | pagina 2